Mijn thuis

Brussels

Vertrek op Zaventem

Mijn favorieten
  • Mijn dorp
  • Mijn korfbalclub
  • Mijn school
  • AFS-ers momenteel in het buitenland
  • Clouseau

    Ik denk aan jou
    Daar gaat ze
    Archief per week
  • 15/12-21/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 26/09-02/10 2005
    Elise in Portugal
    periode sept - nov 2008

    Met AFS naar het buitenland.

    28-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.28 setembro 2008
    Oei oei, het is precies al lang geleden dat ik nog eens iets van mij heb laten horen..
    Ik heb het heel druk gehad de afgelopen dagen.
    Donderdag ben ik naar de gym geweest met Charlotte voor een proefles powersteppen.
    De lesgeefster, Isa, is een leerkracht bij ons op school en heel vriendelijk, ze vertelde dat ze zelf ook een jaar naar het buitenland was geweest om te studeren.
    Het powersteppen was best wel vermoeiend, maar we hebben ook veel gelachen. Charlotte en ik verstonden nooit wat Isa zei omdat ze natuurlijk Portugees sprak aangezien iedereen in de les Portugees sprak behalve wij.. We zaten dus de helft van de tijd verkeerd, gelukkig stonden we op de achterste rij!
    Tijdens het avondeten kwam avô nog even langs, hij en Manuel waren de hele tijd aan het spreken en het lachen en ik verstond niet waarover het ging. Het enige wat ik hoorde was sex, sex,sex.. Het moet een interessant gesprek geweest zijn. Na het gesprek vroeg mijn pa aan mij of ik verstond wat er allemaal gezegd werd. Toen ik zei dat ik het niet verstond zei hij lachend "Thank God" met zijn armen in de lucht. Dus nu ga ik nog beter mijn best doen om Portugees te leren want de volgende keer dat avô nog eens langskomt, wil ik toch wel weten wat er allemaal gezegd wordt hoor!
    Vrijdag had ik weer een lange dag op school in de voormiddag had ik Engels en Portugees, de les Portugees begrijp ik dus ook helemaal niet, maar die les zat ik naast Ana en we sms'ten met Rui uit de andere klas (om mijn Portugees te oefenen natuurlijk, want alle sms'en waren in het Portugees..) en in de namiddag historia en geografia waar ik dus niets van versta.. dus eigenlijk is dat nogal vrij saai. Maar ik ga hier echt wel graag naar school, ik heb bijna geen huiswerk en ik kan bij mijn vrienden zijn.
    's Avonds heb ik een film gehuurd samen met Charlotte, Chris was ook uitgenodigd maar hij kon niet komen, het werd dus een girlsnight.
    We hebben "It's a boy/girl thing" gezien (é uma cosa de rapaz/rapariga).
    Charlotte vertelde me dat ze naar een ander gezin moest.. in Lissabon! Ik wist dat haar gezin maar tijdelijk was, maar ik had verwacht dat ze in Benavente zou blijven.. niet dus.
    Morgen vertekt ze al.. maar mijn ouders hebben gezegd dat we in het weekend kunne afspreken en dat ik samen met Chris dikwijls naar Lissabon mag, dus ik zal haar zeker nog wel zien.
    Maar nu moet ik afronden want Charlotte komt naar hier zodat we samen haar laatstedag kunnen doorbrengen.

    Ciao

    28-09-2008 om 15:27 geschreven door Elise


    26-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.26 setembro 2008
    GELUKKIGE VERJAARDAG EWOUT!

    Ik was u niet vergeten hoor, mijn berichtje is alleen een beetje.. laat.
    Sorry!

    kusjes van uw allerliefste nichtje

    26-09-2008 om 00:00 geschreven door Elise


    25-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25 setembro 2008
    Olà iedereen!

    Het was weer een bewogen dag op school..
    We starte de dag met educação física, en je kan nooit raden wat we gedaan hebben vandaag: Bieptest!
    Net nu ik dacht dat ik verlost was van die vervelende (en vooral vermoeiende) test, haalt de leerkracht zijn cd-speler boven.
    Hij begon zijn uitleg te doen: "Je moet van deze gele lijn naar de andere lopen, " k voelde het al aankomen.. "voor de biep"
    Oooh nee! Maar wees gerust ik heb laten zien dat ze in België conditie hebben. Voor we begonnen zei de leerkracht nog tegen mij, het record is 61 lengtes, dat had hij niet moeten zeggen, want nu was ik vastbesloten erover te gaan. Ik heb het 2e langste gelopen (en er zitten 5 jongens in mijn klas, bravo voor mij!) Die week training van den Tim op kamp heeft uiteindelijk dan toch zijn nut bewezen. Ik heb 65 lengtes gelopen en ik heb een applaus gekregen van de hele klas.. Alleen Carlos hield het langer vol dan mij (maar hij is dan ook een sportief type: spieren, stevig gebouwd, atletisch.. okee misschien niet zo stevig gebouwd en atletisch en al, maar toch een beetje sportief).
    Na de bieptest was het nog niet gedaan met de conditietesten, hier in Portugal gaan ze er nogal tegen. Hier hebben ze ook een soort bieptest voor sit ups en pompen, alleen in plaats van biep zegt de radio nu op..neer.. Ik had natuurlijk de eerste keer weer niet door dat we sit ups aan het doen waren voor een test, dus ik deed helemaal mijn best niet (als dat geen excuus is..) maar ik heb het toch vrij goed gedaan, ook het pompen.. Degene die mijn pompkwaliteiten kennen, zullen wel weten dat er niet veel van mij te verwachten is op dat vlak..
    En deze keer had ik wel mijn douchegerief bij.. dus na een zalig douchke hadden we terug les.
    De volgende les was Frans en rarara waar ging de les over, over uitwisselingsstudenten. Toevallig zit er in onze boek Frans een deel over Erasmus en dat heeft dus als gevolg dat ik constant hoor "En Elise is dat hetzelfde voor jou?" Dus nu moet ik wel opletten in de les.
    Soms ben ik met mijn gedachten ergens anders want voor die Portugezen een fatsoenlijke franse zin hebben gemaakt, dat duurt toch wel even, en als de leerkracht dan iets aan mij vraagt, moet hij het altijd herhalen.. Daarom denkt hij dus dat ik hem niet versta, maar eigenlijk wel hoor.
    Gisteren heeft AFS ook laten weten dat ze geen boeken meer hebben voor mij. Dus nu moet ik al mijn boeken gaan kopen dus kan het nog even duren voordat ik mijn handboeken heb.. Mijn klasgenoten worden onderhand gek van mij, ik moet altijd boeken lenen.
    In de namiddag hadden we història, daar versta ik dus niks van. Maar blijkbaar is het niet zo erg want mijn klasgenoten zeggen dit tegen mij: "Als je denkt dat de lessen saai zijn omdat je ze niet verstaat, wacht maar dan tot je dat wel doet, dat is pas saai!" Ik kijk er dus al naar uit om de lessen te kunnen verstaan.
    In elke les hebben ze nu al bijna gevraagd wat het verschil is tussen België en Portugal.
    Ik zeg elke keer de school is anders en hier eten ze véél meer!
    Hier in de school worden meestal geen afwezigheden genomen dus als je geen zin hebt in een les dan kom je gewoon niet.. Maar je kan altijd wel eens pech hebben want sommige leerkrachten zijn wat overijverig en nemen wel afwezigheden en dan ben je gezien natuurlijk.
    Ook als je dorst hebt onder de les dan vraag je gewoon of je even drinken mag gaan kopen en dat mag allemaal. De deuren blijven openstaan onder de les, de meisjes zitten hun haar te doen, iedereen roept dooreen.. ik heb nog nooit iemand hier zijn vinger zien opsteken.
    De leerkrachten zijn ook altijd te laat.. sommige leerlingen ook. Drinken onder de les is toegestaan, eten mag als je nog een broodje hebt van onder de speeltijd want je kan hier altijd eten en drinken kopen na elke pauze (na elke les dus hier).
    Als een leerkracht afwezig is, moet je bij ons naar de studie, hier ga je op café. Onder de pauze, mag je op café.
    Er is hier geen refter, als je niet naar huis kan moet je maar op café of ergens iets gaan eten.
    En eten doen ze hier véél. 4 tot 6 keer per dag! Ongelofelijk. Maar ze zijn hier wel heel gezond. Snoep en koeken zie ik hier in huis niet veel..
    Wel veel groenten en fruit.

    Het is nu niet om jullie jaloers te maken ofzo hoor maar het weer is hier nog steeds fantastisch. 's Morgens kan ik al wel een trui gebruiken, maar die gaat al snel terug uit. In de klassen staat de airco zelfs bijna elke les op.. zalig! Regen heb ik hier nog niet veel gezien, maar goed ook.

    Dit was het weer voor vandaag

    Beijinhos!

    25-09-2008 om 17:40 geschreven door Elise


    24-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.24 setembro 2008
    Joehoe iedereen!

    Klaar voor weer wat spectaculair nieuws uit Portugal?
    Zondag en maandag was ik wat ziek, maar Anna en Joana hebben goed voor mij gezorgd.
    Misschien wordt het wat ingewikkeld met al die Anna's maar vanaf nu is dus Anna met 2 n's de meid hier in huis en Ana met 1 n is mijn vriendin op school, kwestie van het wat simpeler te maken..
    Maandag heb ik dus bijna de hele namiddag op de zetel gelegen, maar door de goede zorgen van Anna, Joana en mijn mama die mij thee op bed bracht, was ik gisteren weer helemaal klaar voor school!
    En ik heb weeral het een en ander meegemaakt..
    We hadde gisteren het 2e uur educação fisica (LO dus..) en ze hebben hier dus blijkbaar douches in school, wat ik weer natuurlijk niet wist..
    Je zou nu denken dat het niet zo erg is want in België nemen we ook nooit een douche op school (bij ons op school toch niet), maar hier was het dus wel echt nodig! De eerste les bestond uit lopen, pompen, sit ups.. Maar allemaal wel leuk hoor, het was geen driltraining zoals in het leger ofzoo, maar ik garandeer u, na die les zweet ge u kapot! De leerkracht had op het einde van de les ook nog een spel klaar, en ik mocht naar voor komen.. ik wist totaal niet wat er ging gebeuren en hij begon een uitleg in het Portugees te doen, waar ik misschien 2 of 3 woorden van verstond..
    En daar stond ik dan, voor de rest van de klas.. tjaa
    Gelukkig was de leerkracht zijn Engels beter dan dat van de gemiddelde Portugees en kon hij mij uitleggen wat de bedoeling was, we gingen tikkertje spelen degene die getikt waren moesten een hand geven en zo een slang vormen. Ik moet u niet uitleggen hoe hilarisch dat soms was zeker.. iedereen liep naar een andere kant en ze zeiden tegen mij wie ze gingen tikken, maar ik ken de namen nog niet allemaal dus dat zorgde voor wat problemen..
    Na de les droop het zweet dus van mijn lijf en iedereen ging een douche nemen.. behalve ik.
    En het wordt nog erger.. na die les hadden we dus nog een les (en 1 les wil dus zeggen 1,5 uur!!) Jaja, morgen neem ik mijn douchegerief mee, zeker weten!
    Na de middag (en na een lange douche) had ik Frans. En mijn leerkracht Frans wou weten hoe het kwam dat ik al 6 jaar Frans had en zo slecht Frans sprak, hij vond het toch een beetje raar! Nu moet je weten dat de leerlingen in mijn klas zinnen maken zoals deze 'Les causes n'incident pas être été claires' Ik voelde mij toch een beetje beledigd.. dus heb ik in de les tijdens een oefening een foutloze zin geconstrueerd en hem ook nog eens foutloos gelezen en toen moest hij toch toegeven dat die 6 jaar Frans niet voor niets waren geweest..
    Ik moest gisteren ook een opstelletje schrijven voor Frans over 'le festival de Cannes'. En ge kent mij e.. ik heb dus alles uit de kast gehaald, een paar moeilijke woorden en ingewikkelde zinsconstructies ertussen en nu zullen we wel eens zien wie hier geen Frans kan..
    Maar eigenlijk is het wel een toffe vent, dieje van Frans hoor.
    Vandaag ben ik met Charlotte naar de gym geweest, we zoeken een sport die we met zijn 3, Christopher zij en ik, kunnen doen.
    Misschien yoga of pilates of misschien wel powerstep.. Ik laat het jullie zeker weten. Maar één ding weet ik al zeker, zwemmen wordt het niet!
    Ik heb ook 2 briefjes van mijn familie ontvangen! Danku vake en de rest van de familie Puts! En een klein boodschapje voor onze Rik: Bravo Rik, je kan al heel goed schrijven!

    Dat was alles voor vandaag.

    Ciao

    24-09-2008 om 21:45 geschreven door Elise


    23-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.23 setembro 2008
    Er is er weer eentje jarig!

    Mijn neefje Pieter wordt vandaag 14, dus Pieter als ge dit leest:

    GELUKKIGE VERJAARDAG!

    23-09-2008 om 21:02 geschreven door Elise


    22-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.22 setembro 2008

    Hoi !

    Hier ben ik weer met de laatste nieuwtjes uit Portugal.

    Zaterdag ben ik een film gaan huren, we hebben blijkbaar om de hoek hier een videotheek en dat is best wel gemakkelijk. K was alleen thuis want mijn ouders waren gaan werken en Joana was bij een vriendin, dus ik wou gezellig een filmpje zien. Mijn vader legde mij uit hoe de dvd-speler werkte en vertrok naar zijn werk.. Hij had alleen een klein detail over het hoofd gezien, hij was me vergeten te vertellen hoe het geluid werkt. Hier in huis hebben ze namelijk een best wel ingewikkeld systeem, de dvd-speler is verbonden met de stereo die dan voor het geluid zorgt, en dat wist ik natuurlijk niet, dus bye bye filmnamiddag..
    's Avonds ben ik met Chris en Charlotte naar de kermis geweest, jaja, dat kennen ze hier ook!
    We zijn wel 10 keer ofzo in de botsauto's geweest, want mogen hier dan wel kermis kennen, maar echt groot was deze kermis toch niet.
    Dus nu sta ik weer vol met blauwe plekken, k heb ook eens een paar keer gereden, k vond het best wel leuk maar k denk dat de anderen mensen in de botsauto's het iets minder tof vonden..
    We zijn ook in het spookhuis, 'castelo fantasmo' geweest. K heb meer gelachen dan iets geroepen maar het belangrijkste is dat het plezant is zeker..
    En we zijn ook in een soort achtbaan geweest, k denk dat het eigenlijk meer iets voor jongere kinderen was aan de hoge snelheid te merken, maar opnieuw, het was leuk dus wat maakt het uit. K denk zelfs dat de eigenaar van de achtbaan ons graag had, want nadat hij een praatje met ons was komen slaan, liet hij ons 4 toeren doen in plaats van 2!

    De volgende dag moest ik vroeg op want samen met mijn familie ging ik de '15 kilometros de Benavente' meedoen. Eigenlijk hebben we maar 5 km gewandeld hoor, alleen de joggers moesten 15 km doen, en aangezien noch ik noch de rest van het gezin dat zag zitten hebben we maar meegedaan met de 5 km lange wandeling. Dus kreeg ik een oranje t-shirt en een wit petje en ging ik mee wandelen. Gelukkig had iedereen zo'n t-shirt en petje anders had ik nogal opgevallen en niet in de postieve zin..
    Maar voor het wandelen eerst.. opwarmen!
    Dus stonden we daar met het halve dorp in ons oranje t-shirt en wit petje te springen op muziek en te zwaaien met onze armen.
    Ik heb ook een wereldkampioene atletiek gezien, Rosa.. (en nog iets, k niet ontcijferen wat haar achternaam is op het petje dat ze getekend heeft voor mijn moeder). 
    De wandeling was best wel vermoeiend want die Portugezen gaan er nogal voor, en met mijn korte beentjes was het niet altijd gemakkelijk om te volgen, maar ik hield vol en wandelde succesvol 5 km. Alleen doen mijn benen vandaag wel wat pijn.. 
    In de namiddag kwam Charlotte langs om de film te zien die ik gehuurd had, want ik moest en zou hem zien!
    Mijn ouders en zusje waren niet thuis, ze waren naar het verjaardagsfeestje van mijn nichtje Catarina, ze werd gisteren 1 jaar, dus we hadden het huis voor ons alleen. 
    Vandaag moest ik weer naar school maar gelukkig maar voor 1 lesuur (1,5 uur dus hier in Portugal). 
    Dan ben ik nog naar de post geweest samen met Ana en Renaat, mijn 2 Portugese vriendinnen want ik moest mijn boekenlijst naar AFS zenden. Gelukkig dat Ana en Renaat erbij waren want mijn Portugees is dan wel aan het evolueren maar fantastisch is het nog altijd niet. 

    Voila nu kunnen jullie weer volgen.

    Ciao !

    22-09-2008 om 19:08 geschreven door Elise





    Minha casa

    Pateo das Acacias, B-2 Dto
    Benavente, Santarem, 2130-282,
    Portugal



    Lisbon



    Foto's uit Portugal:



    Eerste dagen

    Week 6-13 sept '08

    A cavallo

    Belem & St Jeronimus

    Tábua


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Laatste commentaren
  • yeej (Ines)
        op 27 novembro 2008
  • jeho (Ruth Veraghtert)
        op 27 novembro 2008
  • aftellen (Joost)
        op 27 novembro 2008
  • * (Elien)
        op 24 novembro 2008
  • *** (karlien)
        op 24 novembro 2008
  • Mijn favorieten
  • Benavente
  • Nieuws uit Portugal
  • Escola secundária Benavente

  • Ana Moura - Fado

    Não Fui Eu
    Primeira Vez
    Preso o sono e o sonho

    Mariza - Fado

    Fabuloso e Arrepiante

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs