Dit weekend sturen we Bobieltje richting kust om even op adem te komen aan de Caps. Het weer is een beetje miezerig en er staat een stevige wind, maar dit belet ons niet om een lekker uit te waaien. Onze eerste halte in de voormiddag is aan Cap Blanc Nez, waar we een korte strandwandeling maken.
Het water stroomt zomaar uit de rotsen.
Een (b)engeltje ...
In de namiddag staat er een wandeling door 'Les Dunes de la Slack' op het programma. In het begin zit er een stuk over het strand in, maar na een aantal kilometer tegen hevige wind wandelen, zijn we blij dat de wandeling ons de duinen instuurt, een beetje meer beschut van de wind.
Wandeling door 'Les Dunes de la Slack'
Informatie over de bewoners van de duinen... Wie vindt de kwakende kikkers?
Daarstraks een (b)engeltje, nu een aapje ...
Na een deugddoende wandeling van +- 8 km en een opkikkertje in het centrum van Wimereux, rijden we terug naar Wissant om lekkere escargots te gaan eten 'Chez Edwige'. Als we in deze streek zijn, kunnen we dit niet laten. We ontdekken dat er een nieuwe camperstaanplaats gemaakt werd dicht bij het centrum van Wissant, waar we dan ook de nacht zullen doorbrengen.
De nieuwe camperstaanplaats te Wissant, op 500 m van restaurant 'Chez Edwige'
Slaapwel ...
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen) Categorie:FR / Nord - Pas de Calais
Deze namiddag maken we een wandeling van maar liefst 9 km in de buurt van Han sur Lesse. Deze vertrekt aan de kerk van Han en leidt ons eerst via het centrum naar de uitgang van grot.
Hier komt de Lesse terug aan de oppervlakte
Nadien maken we een korte maar venijnige klim naar de Belvedère.
Het uitzicht is de klim zeker waard.
Laurens vond dat hij nog niet genoeg geklommen had ...
Aan de oevers van de Lomme
De grot van Eprave
Onderweg doet Lennert een schietgebedje aan een kapelletje want het is wel een heel grote wandeling. Is het nog ver ???
Kapel van O.LV. van Lourdes
In Eprave spotten we ook nog deze mooie dubbele watermolen
Na deze vermoeiende wandeling frissen we ons even op om dan te genieten van een etentje op een terrasje in het centrum van Han.
Een 'vrachtwagentreintje' brengt ons naar het wildpark ...
Hieronder enkele bewoners van het wildpark ...
Uitzicht over het wildpark
Tijdens onze rondrit houdt het treintje even halt aan de afgrond van Belvaux. Hier verdwijnt de Lesse in de ondergrond om dan ongeveer 2 km verder weer aan de oppervlakte te komen.
Afgrond van Belvaux
In de namiddag maken we een wandeling in de omgeving van Han sur Lesse met een passage aan de plaats waar de Lesse terug aan de oppervlakte komt.
We rijden langs 'les routes nationales' richting Champagne. Onderweg maken we nog een korte stop te Guise, maar onze eerste echte bestemming in de champagnestreek is Dormans.
In Dormans bezoeken we het kasteel en zijn tuinen uit de 14-18 eeuw met daarachter het 'onument van de Overwinningen aan de Marne'.
Het monument van de overwinningen aan de Marne 1914-1918 te Dormans
Dit gedenkteken is één van de nationale monumenten gewijd aan de 'grote oorlog'. Het werd opgericht ter ere van God en ter herdenking van alle slachtoffers van de eerste wereldoorlog. Men koos Dormans als locatie omdat hier 2 veldslagen aan de Marne plaatsvonden, die voor Frankrijk een grote rol gespeeld hebben.
Zicht op de omgeving van Dormans vanaf de toren van het monument
Muurschildering op gevel in Dormans
Zondag 1 mei 2011
Na een zeer rustige nacht op de nieuwe camperstaanplaats te Mutigny, maken we in de voormiddag een wandeling in de buurt van Hautvillers en Champillon.
Hautvillers is het mooiste champagnedorp en de bakermat van de champagnecultuur. Aan het eind van de 17° eeuw ontdekte Dom Pérignon, keldermeester in de benedictijnerabdij, dat een smakelijke, mousserende wijn gemaakt kon worden door eerst verschillende wijnen te mengen en daarna de druiven voor de tweede keer in de fles te laten gisten.
Hieronder enkele indrukken van de mooie wandeling door de champagnedorpjes en velden.
Het ochtendgebed van een champagneliefhebber ...
In de namiddag rijden we naar Epernay, waar we een bezoek brengen aan het champagnehuis 'Mercier'.
Tijdens een verblijf in de champagnestreek, mag een bezoek aan een van de grote champagnehuizen niet ontbreken. Een paar jaar geleden bezochten we al het huis van 'Moet & Chandon', vandaag kiezen we voor 'Mercier'.
In de namiddag maken we een mooie wandeling tussen de bloesems in het wandelgebied van Groot-Gelmen. Geniet mee van het mooie weer en de mooie natuur.
Zicht op Groot-Gelmen
Deze kasteelhoeve vormde één van de decors van de serie 'Katarakt'
Wat kan de natuur toch mooi zijn ...
Iets voorbij de helft van de wandeling, houden we halt aan het Martenshof, waar we terug op krachten komen met een streekbiertje en de kinderen genieten van een ijsje en pannekoek.
Na de wandeling rijden we terug naar de camperstaanplaats te Sint-Truiden en zoeken we een leuk restaurantje met lekkere streekgerechten om de dag af te sluiten. We vinden dit bij Brasserie de Bink op de Grote Markt.
In de voormiddag brengen we nog een bezoekje aan het begijnhof en kasteeldomein 't Speelhof te Sint-Truiden.
't Speelhof' werd in de 16e eeuw ingericht als 'speelhuis' voor de abdij. In de 18e eeuw werden het huis en de hoeve vernieuwd. De eenvoud en de ligging in het groen zijn charmant. Op dit stedelijk domein kan je wandelen, er is een rozentuin, Finse looppiste en een petanquebaan. In de moestuin worden bloemen, groenten en kruiden gekweekt. In de oude kasteeltuin langs de moestuin worden prachtige rozen verzorgd door de Rozenkring. Achteraan is er een overstromingsgebied met houten wandelpad.
Het Begijnhof van Sint-Truiden
We eten nog een kleinigheid in taverne 'Afspanning 't Speelhof', gelegen in het kasteeldomein, alvorens de terugreis aan te vatten. http://www.speelhof.be/ Deze namiddag worden we immers nog verwacht op een Lentefeest.
We worden wakker onder een stralende zon na een ietwat rumoerige nacht op de camperstaanplaats van Sint-Truiden. Op zaterdagochtend is er daar namelijk brocantemarkt vanaf 6u00.
Na het ontbijt, dat papa en Laurens gehaald hebben bij de warme bakker, brengen we een bezoek aan het stadscentrum. De aandacht van de kinderen wordt getrokken door de abdijtoren, die te beklimmen is.
Samen met papa (mama heeft een beetje last van hoogtevrees) beklimmen ze de 196 treden van de toren om te kunnen genieten van een prachtig uitzicht over de stad en de omgeving. Mama geniet ondertussen van een koffietje op een zonnig terras.
Binnen in de abdijtoren
De onmiddellijke omgeving van de toren
Zicht op de de grote markt van Sint-Truiden
Tussen de opgravingen van de oude abdij
Wie vindt de fout in het grafschrift ? O wee, de steenkapper die deze fout maakte ...
Bij de maquette van de abdij
Na het cultureel bezoek, kopen we nog enkele lekkernijen op de wekelijkse markt en rijden we richting bloesems.
Vandaag brengen we in de voormiddag een bezoek aan de ondergrondse stad van Naours.
Deze onderaardse stad bestaat uit een, sinds de 3° eeuw, in zachte kalksteen uitgegraven gangenstelsel dat in onveilige tijden als schuilplaats kon dienen. Dit gebeurde onder meer ten tijde van de Noormanneninvasies, de Honderdjarige Oorlog en de Godsdienstoorlogen. Later raakte ze in onbruik tot ze in 1887 herontdekt werden door Abbé Danicourt, een plaatselijke geestelijke. Ze zijn opmerkelijk goed georganiseerd en omvatten 300 kamers, openbare pleinen, stallen, putten, schoorsteen en een kapel. De ondergrondse dorpen werden in de eerste wereldoorlog gebruikt door de Britten en dienden tijdens de tweede wereldoorlog als hoofdkwartier voor de Duitse strijdkrachten. De 28 galerijen en 300 kamers, uitgegraven in de kalksteen van de Picardische hoogvlakte, kunnen 2600 mensen en hun veestapel herbergen. In Picardië worden deze verborgen toevluchtsoorden 'muches' genoemd.
Momenteel is er in de ondergrondse gangen ook een permanente tentoonstelling van oude ambachten.
Buiten bevindt zich een park, waar het mooi wandelen is en de kinderen zich kunnen uitleven in de speeltuin.
Wie spot er de eekhoorn ???
In de namiddag rijden we via Doullens en Hesdin richting kust. In Hesdin houden we even halt voor een korte wandeling door dit plattelandsstadje.
Het Stadhuis en Belfort van Hesdin
Verderop ligt aan de rand van een plateau, dat zich verheft boven de 'Vallée de la Canche', het prachtige, nog volledig ommuurd stadje, vol van 17°/18° eeuwse huizen aan stille klinkerstraatjes: Montreuil. Bij een rondgang over de muren, genieten we van fraaie uitzichten over de daken van Montreuil en op de Vallée de la Canche.
In de namiddag brengen we een bezoekje aan de Zoo van Amiens. Het is soms een hele opgave om te weten hoe bepaalde diersoorten in het Nederlands heten als je enkel een Franse uitleg krijgt. Probeer het zelf maar eens ...
Cobes de Lechwe (vooraan) Zèbres de Chapman (achteraan)
Otaries de Californie
Les suricates
Ocelots
Rare makis
Panda Roux
Tapirs terrestres
Capybaras
Iguanes verts
Eléphants d'Asie (op de achtergrond)
Voor de liefhebbers van de Franse taal, nog enkele bewoners van de zoo:
Les perruches - Les atèles - Les capucins - Les chouettes de Harfang - Les chèvres - Les moutons - Les zébus nains - Les lapins - Les emeus - Les casoars - Les martins chasseurs géants - Les grues couronnées - Les autruches - Les gnous bleus -Les chaunas à collier - Les aras - Les calaos ondulés - Les coatis -Les agoutis - Les tamarins - Les loups à crinière - Les tortues de Floride - Les aigrettes - Les Ibis - Les Saïmiris - Les Ouistitis à toupets blancs - Les Cigognes - ...
Zelfs voor mama en papa was het een zeer leerrijke namiddag.
We bezoeken eerst het historisch stadsgedeelte met de stadstoren en de kathedraal, om daarna de oude wijk Saint-Leu te verkennen.
De Stadstoren van Amiens
Mooi gedecoreerd beeld met horloge in de straten van Amiens
De Kathedraal Notre-Dame van Amiens
Helderheid, perfectie en harmonie van verhoudingen zijn typerende kenmerken van de Kathedraal Notre-Dame van Amiens. Het is het grootste gotische gebouw van Frankrijk (145 m lang en 70 m breed) met het hoogste kerkschip ter wereld (het kan tweemaal de Notre Dame van Parijs bevatten). De kathedraal is een prachtvoorbeeld van gotische kunst met vele beeldhouwwerken.
Een mooi bewaard vakwerkhuis in de buurt van de Kathedraal
Van het historisch stadsgedeelte wandelen we richting de wijk Saint-Leu, oftewel: Het kleine Venetië van het Noorden. Deze pittoreske wijk met kleine huisjes en gekleurde gevels, nodigt uit om wat rond te slenteren. Het oude Amiens, nauw verbonden met het water wordt door vele kanalen (armen van de Somme) doorkruist.
Enkele sfeerbeelden van de wandeling
De wijk Saint-Leu, het kleine Venetië van het Noorden
Lafleur: de held van het traditionele Picardië. Deze marionet is een hevig verdediger van de Picardische taal.
Na al het feesten, trekken we er twee daagjes tussen uit om een goed uit te waaien en ons lichaam te ontgiften van het overvloedige eten en drinken van de laatste dagen.
We maken verschillende wandelingen op het strand, in de stadjes Ambleteuse en Wissant, en door de bossen langs de kustlijn, waartussen zelfs een heuse Duitse bunker verscholen ligt.
Enkele sfeerbeelden van de wandeling 'Sentier de la Fartz' (+/- 5 km) in de buurt van Wissant.
Op zondagavond kunnen we het niet laten om lekkere escargotjes te gaan eten bij 'Edwige' te Wissant.
Fantasia gaat over heel veel dingen: over angst, over moed, over oorlog en vrede, over licht en duister, over goed en kwaad maar vooral over vriendschap!
Op zolder vindt Geronimo een mooi kristallen muziekdoosje. Het brengt hem via een gouden trap naar een gouden poort. Florina de feeënkoningin heeft Geronimos hulp nodig. Achter de gouden poort wacht Prulletje Prulschrijver hem op om samen door de zeven Rijken van Fantasia te reizen. Ze doorkruisen het rijk van de heksen, de zeemeerminnen, de draken, de aardmannetjes, de kaboutertjes, de reuzen en de feeën. Achter iedere poort van kostbaar gesteente ligt een nieuw avontuur. Hij beleeft de spannendste momenten en zet zelf zijn leven op het spel. Maar het muziekdoosje zorgt ervoor dat zijn reis net iets makkelijker wordt. Bereikt Geronimo zijn doel en kan hij Florina redden? Stof genoeg voor een spannend boek én een Muisical!
Wie doet er allemaal mee?
Na het spektaktel wandelen we nog even richting binnenstad om onze hongerige maag te stillen en om even na te praten over deze mooie musical, die zowel jong als oud kon bekoren. We blijven in Antwerpen om er nog een dagje 'sightseeing' aan te breien.
Op zondagvoormiddag maken we een wandeling in het stadscentrum in de buurt van de Grote Markt. In de Hoogstraat ontdekken we dat een fraaie poort de toegang tot een steegje uit 1591 verleent: een oase van rust temidden van het drukke stadscentrum.
De Antwerpse Vlaaikensgang
In dit steegje ligt naast het toprestaurant 'Sir Anthony Van Dijck', ook het knusse restaurant 't'Hofke', waar men heerlijk kan eten tegen een goede prijs in een uniek kader. Wij komen zeker nog eens terug.
In de namuiddag maken we nog een wandeling naar het conscienceplein, waar enkele fraaie monumenten gegroepeerd staan .
Om ons dagje af te sluiten gaan we nog iets drinken in het Kathedraalcafé (of restaurant Het Elfde Gebod), dat bijzonder is door zijn interieur vol met heiligenbeelden.
Onze bengels worden misschien toch nog ooit engeltjes... Laat ons hopen ...
We zijn gisterenavond al vertrokken zodat we een volledig weekendje kunnen genieten van de gezonde Luxemburgse lucht. We overnachten op de camperhaven Fuussekaul te Heiderscheid. Het is hier zeer rustig en alle voorzieningen zijn aanwezig voor een zacht prijsje. www.fuussekaul.lu
Op zaterdagvoormiddag brengen we een bezoekje aan Etttelbruck om stevige, waterdichte schoenen te kopen voor onze jongens.
Lennert en papa op reuzestoelen te Ettelbrück
In de namiddag rijden we naar Wiltz. We lopen even de toeristische dienst binnen om een wandelkaart van de omgeving te kopen. Met de kaart in de hand maken we een wandeling van 7 km door het stadscentrum, via de tuinen van Wiltz, door de velden en bossen in de omgeving van de stad.
Na een tweede overnachting op de camperhaven te Heiderscheid, rijden we naar Diekirch voor een dubbel museumbezoek:
'Het nationaal Conservatorium voor Historische Voertuigen' www.cnvh.lu
'Het Historisch Museum van de Brouwerij Diekirch' www.diekirch.cc
Oude sportwagens ...
Op de bovenverdieping bevindt zich het biermuseum over de geschiedenis van de Brouwerij 'Diekirch'
Tegen de middag rijden we naar Vianden, waar we een lekkere 'Schnitzel' gaan eten in restaurant: Café du Pont te Vianden. Zonder deze traditionele afsluiter is ons weekendje Luxemburg niet geslaagd.
We houden nog even halt voor een aperitiefje in het pittoreske dorpje Saint-Saëns. Het helder water van de rivier de Varenne loopt mooi ingebed, omgeven door groen en bloemen door het dorpje.
Enkele sfeerbeelden van Saint-Saëns
In de namiddag houden we nog even halt in de stad Abbeville, genieten we van ons laatste terrasje, om dan met opgeladen batterijen terug aan het schooljaar en werk te beginnen.
Vandaag bezoeken we Etretat. Volgens mama één van de mooiste plaatsen op aaarde. De natuur is er echt overweldigend. en daarom maar weinig uitleg bij deze foto's.
Zicht op de zuidelijke flank van de Falaisekust te Etretat
La Chapelle Notre Dame de la Garde met op de achtergrond Le Monument Nugesser et Coli
La Chapelle Notre Dame de la Garde werd in 1854 gebouwd door de bewoners van Etretat. De materialen werden door de vissers manueel naar boven gebracht. In 1942 werd het kerkje volledig verwoest, maar opnieuw opgebouwd en ingehuldigd in 1950.
Le Monument Nugesser et Coli werd in 1963 opgericht ter ere van de eerste vliegeniers die op 8 mei 1927 een poging ondernamen om de Atlantische Oceaan over te vliegen.
Wandeling op het strand en onder de rotsen van Etretat
Wandeling over de zuidelijke flank met enkele mooie, indrukwekkende vergezichten
Na de mooie natuurwandeling vleien we ons neer op een terrasje op de markt en genieten we van een lekkere portie mosseltjes.
Les Halles op het marktplein van Etretat
In de namiddag rijden we nog een beetje meer Zuidwaarts, waar we een privé strandje vinden, waar de kinderen naar hartelust in de zee kunnen spelen. Het is tenslotte een rustvakantie ?!?!?
In de voormiddag maken we een strandwandeling ('keienwandeling') op het strand van Veuillettes sur Mer. Voor mama en papa (en een heel klein beetje voor Laurens) is het nostalgisch terugdenken aan hun eerste reis naar Normandië, ongeveer 8 jaar geleden. Op de achtergrond staat het hotelletje waar ze indertijd logeerden.
Laurens vond hier een steen met een 'kijkgaatje'
In de namiddag brengen we een bezoek aan Fécamp. De wind komt nogal hevig opzetten en er valt af en toe een spatje regen.
We beklimmen via het wandelpad 'La sente aux Matelots' de Cap Fagnet aan de overzijde van het stadscentrum om te genieten van het mooie uitzicht op de Normadische kliffen van de Falaise kust, het oude stadsgedeelte en de jachthaven.
Zicht op Fecamp vanaf de Cap Fagnet
Op de top van de Cap Fagnet staat 'La Chapellle Notre Dame de Salut', met de gouden maagd als beschermheilige van de zeelieden. Rond de kapel zijn er nog veel restanten zichtbaar van de tweede wereldoorlog, zoals bomkraters en v bunkers van de Atlantic Wall.
La Chapelle Notre Dame de Salut
Van Fécamp rijden we richting Etretat. We houden nog even halt voor een drankje in Yport.
In de vooravond rijden we nog naar Etretat, de badplaats aan de Falaisekust waaraan mama haar hart verloren heeft. We gaan er lekkere pizza eten en genieten nog van de 'oldtimers' die langs het restaurant passeren en die later op de avond nog te bezichtigen zijn in het stadscentrum van Etretat.
Etretat by night
We wandelen terug naar de staanplaats aan het oude station van Etretat, waar Bobieltje ons staat op te wachten voor een welverdiende nachtrust. Slaapwel ...
Op een hoge rots naast de oude stad verheft zich het 15° eeuwse Chateau-Musée, met pinakels; torens en een weids uitzicht. Hoffdattracties binnen zijn met Dieppe verbonden schilderijen van Pisaro, Braque en Sickert, en objecten uit het zeeverleden van de stad, waaronder een verrassende collectie ivoorsnijwerk.
Porte du Port-d'Ouest of Porte de Tourelles: De enige overgebleven stadspoort uit de 15° eeuw.
In de vooravond laten we Dieppe achter ons liggen op weg naar een volgende badplaats ...
We bezoeken eerst Varengeville sur Mer. Dit dorp bestaat uit verspreide chique woonkernen in een romantische entourage van dennen. Het kerkje en kerkhof liggen vlak op de krijtrotsen.
Het romantisch kerkje op de krijtrotsen van Varengeville-sur-Mer
Ons eindpunt voor vandaag is Veules-les-Roses, waar we nog een hapje eten en de nacht doorbrengen net voor de Camping Municipal.
Gisterenavond zijn we nog vertrokken naar het beginpunt van de Normandische kust: Le Tréport. Na lekkere mosseljes gegeten te hebben op de dijk, zoeken we de camperstaanplaats, die bovenop de klippen ligt, op.
De camperstaanplaats van Le Tréport
Na het ontbijt, maken we een wandeling naar het oude stadsgedeelte van Le Tréport. Hiervoor moeten we meer dan 300 trappen afdalen.
Zicht op Le Tréport in de omgeving van de camperstaanplaats
Hieronder een paar kiekjes van het oude stadsgedeelte van Le Tréport, Normandiës meest noordelijke badplaats, die van Picardië gescheiden wordt door het riviertje de Bresle.
L'Eglise St-Jacques
In de namiddag rijden we verder zuidwaarts naar Dieppe. We kuieren langs de plezierjachthaven, via het oude stadscentrum naar Le Chateau. In het centrum houden we even halt om te nippen van een drankje aan het 'Café des Tribunaux', één van de imposantste grand cafés van Frankrijk.
De statige gotische kerk St-Jaques De grootte en de weelderigheid ervan zijn afspiegeling van de rijkdom van de reders van Dieppe.
Café des Tribuneaux met zijn klokkentoren boven de Place du Puis Salé
In de voormiddag beslissen we om eens flink te gaan uitwaaien aan de Westerschelde. Onze eerste halte is het plaatsje Paal, om nadien nog een aantal keren langs de dijk te stoppen en te genieten van het wijdse uitzicht met grote schepen die voorbijglijden op de Westerschelde.
De kleine getijdenjachthaven van Paal, die bij laagtij droogvalt.
Enkele sfeerbeelden van 'uitwaaien langs de Westerschelde ...
Tegen de middag rijden we naar 'Philippine', waar we de lekkerste mosseltjes van de lage landen gaan eten in het welbekende mosselrestaurant 'De Oude Haven'.