Maandagnamiddag gingen we op stap in ons dorp. Tuur en Mathijs bekeken heel aandachtig de plattegrond van het dorp en wezen ons de weg. De andere kinderen kregen oude foto's van Izenberge en zij ontdekten al heel snel de vele veranderingen! Ook de zon en het kompas leerden ons wat. Waar is het noorden, oosten, zuiden en westen? In welke windstreek staat de zon in de namiddag? Een verrassing mocht niet ontbreken op onze tocht. Halfweg onze wandeling kregen we een lekker ijsje en drankje van de juf!
Juf Katrijn
13-09-2009
weekoverzicht 14 tot 18 september
maandag: leerlingenraad leerwandeling lagere school Izenberge
woensdag: samenwerking eerste leerjaar - derde kleuterklas (Leisele)
donderdag: feest in de kikkerklas (juf Sandra) fotozoektocht voor 3 en 4 te Leisele geen studie (personeelsvergadering)
zaterdag: hamfestijn (vriendenkring Izenberge en Leisele) (start om 18.00 uur)
(formulieren voor schooltoelagen kunnen via schoolagenda of heen en weer-schrift aangevraagd worden!)
oudercontacten
Zoals gewoonlijk worden alle ouders bij het begin van het schooljaar uitgenodigd voor een oudercontact. Deze oudercontactavonden vinden op verschillende momenten plaats. Dinsdag 15 september is er oudercontact voorzien in: de klas van juf Mieke Bonny om 18.00 uur de klas van juf Melanie, juf Magda en juf Katrijn om 19.00 uur de klas van juf Sandra om 19.30 uur Allen van harte welkom.
Voor het derde, vierde, vijfde en zesde leerjaar en de klassen in Beveren is het oudercontact voorzien op donderdag 1 oktober. Het precieze uur wordt later meegedeeld. Juf Mieke Sampers voorziet een oudercontact op een latere datum.
11-09-2009
zandbakpret
Niet alleen de kleuters konden al genieten van de nieuwe zandbak, ook de kinderen van het 1ste en 2de leerjaar mochten zich al uitleven in het zand.
Er werd o.a. een kasteel, een tunnelparcours en een waterglijbaan gebouwd.
Olifanten in het vierde leerjaar?
De leerlingen van het 4de leerjaar zien het goed zitten in hun nieuwe klas. Onze spreuk dit jaar is: Samen maken we er een (oli) fantastisch jaar van! Het gepaste dier dat erbij hoort is natuurlijk de olifant. De leerlingen hebben er allemaal eentje mooi versierd en op de deur gehangen. De klas is nu voor 1 jaar van hen alleen!
weekmenu 14 tot 18 september
maandag14/09/2009
Tomatensoep met balletjes Roerei Spinazie Puree
dinsdag15/09/2009
Lentesoep Lasagne
donderdag17/09/2009
Aspergesoep Kabeljauw in mosterdsaus Geraspte wortelen Gekookte aardappelen
vrijdag18/09/2009
Boerensoep Vol-au-vent met champignons Rijst mix
foto's zandbak Izenberge (deel 2)
Zandbaknieuws te Izenberge
Deze week hebben de kinderen volop in de zandbak kunnen spelen.
Rudi Ver Eecke, de papa van Emily, is zo vriendelijk geweest om onze zandbak
in mekaar te steken.
Bedankt Rudi, de kinderen hebben er al volop van genoten.
08-09-2009
mooi weer / kinderen in de zandbak...
06-09-2009
Weekoverzicht 7 tot 11 september
maandag: Juf Martine komt elke week lezen met het tweede en derde leerjaar te Beveren. inoefenen van de liedjes voor de eucharistie in Beveren, Izenberge en Leisele
dinsdag: brandpreventie in onze 3 scholen voorstellen van de jeugdbeweging Chiro op school
woensdag: eucharistie om 09.00 uur (iedereen welkom) voorstellen van de harmonie te Leisele
donderdag: Juf Ria helpt op donderdag met spelling te Beveren.
We blijven hopen op mooi weer zodat de kleuters de nieuwe zandbakken eens uit kunnen proberen.
foto's schilderwerken Beveren
Er bereikten ons nog wat foto's van de schilderwerken te Beveren bij de start van de grote vakantie. Nog eens heel hartelijk bedankt aan de bereidwillige ouders die ons daarbij kwamen helpen.
1 september
1 september 2009
De 1ste schooldag zit erop. De kinderen van het 2de lj. maakten kennis met hun nieuwe klas. De klasdeur werd versierd en iedereen kreeg een fluojasje mee dat ze elke morgen en avond zullen aantrekken.
foto's 31 augustus
Alles ligt er nog stil en verlaten bij op 31 augustus 2009
de speelplaats de klasdeur van juf Melanie de klas van het 2de leerjaar
maar daar komt straks verandering in!
04-09-2009
Weekmenu 7 tot 11 september
maandag07/09/2009
Kervelsoep Hesp in kaassaus Macaroni
dinsdag08/09/2009
Wortelsoep Bouletten-Champignons in tomatensaus Puree
Om de kinderen te verwelkomen gingen we in de namiddag samen aan de slag in de keuken. We sneden bananen, maten de juiste hoeveelheid melk af, schepten roomijs en mixten alles (wat heel leuk was natuurlijk!) tot een lekkere milkshake! En dan proeven maar... mmmmm Al vlug bleef er niets meer over...
Daarna waagden we ons aan gewonnen brood. Eerst moesten we even het kookboek raadplegen. 'Wat hebben we nodig van ingrediënten en hoe maken we de bereiding?' We konden beginnen met eieren open te kloppen, melk af te meten, brood te snijden en boter te smelten. Ziezo, nu konden we de broodjes bakken! (dat was de juf haar werk) En dan samen rond de tafel om te smullen van een heerlijk vieruurtje!
Juf Katrijn
01-09-2009
Eerste foto's van ons openluchtklasje in Beveren
Impressies van een eerste schooldag...
30-08-2009
weekoverzicht week 1 tot 4 september
Naar goede gewoonte geef ik ook wekelijks een weekoverzicht door. Niet heel veel nieuws voor onze eerste schoolweek:
dinsdag: eerste schooldag voor alle kinderen, enkele nieuwe peuters, een nieuwe leerling, juf Mia in het vijfde leerjaar, juf Willeke in het derde leerjaar, juf Katrijn in Izenberge en juf Leen in Beveren.
Geen verdere plannen voor de rest van de week. We hopen op nog wat mooi weer, zodat de zandbakken van Izenberge en Leisele en de openluchtklas te Beveren al eens in gebruik kunnen worden genomen.
Om iedereen te woord te kunnen staan start mijnheer Jan dinsdag in Beveren, woensdag in Leisele en vrijdag in Izenberge.
Vriendenkring Leisele - Izenberge aan het werk
Nadat enkele mensen van de vriendenkring de zandbak hadden opgebouwd was het op donderdag all hands on deck om die te vullen. Dankzij de steun van de gemeente kregen we proper duinenzand. De 7,5 kubiek zand moest dan wel nog in de zandbak geraken. Gelukkig maken veel handen licht werk. (Niet op de foto's, maar stuwende kracht: Lionel Gouwy)
Ook in Izenberge werd het geleverde zand in de zandbak gegooid. Een bereidwillige opa hielp daar de klus te klaren.
Bedankt mensen van de gemeente voor het leveren van het zand. Bedankt mensen van de vriendenkring voor het bouwen en vullen van de zandbak. De kinderen zullen het heel erg appreciëren...