Elke vrijdagmorgen lezen de kinderen van het 2de leerjaar in groepjes van twee of drie. Ze lezen een half uurtje, eerst in de leesbundel en dan in een boekje dat overeenkomt met hun leesniveau. De leesgroepjes worden begeleid door vier mama's en juf Melanie. Via deze weg wil ik de leesouders bedanken voor de wekelijkse inspanning die ze leveren.
juf Melanie en de kinderen
Opvang op woensdagnamiddag te Leisele
Op vraag van enkele ouders werd vorige week een enquête meegegeven met daarop de vraag voor wie opvang op woensdagnamiddag op school gewenst is. Ouders van een achttal kinderen waren enthousiast over het voorstel en zouden zeker van deze extra service gebruik maken. Na overleg met Kristien en enkele leden van het schoolbestuur werd daarom beslist na de herfstvakantie opnieuw opvang in te richten op woensdagnamiddag. Wie ervan gebruik wil maken neemt best contact op met Kristien.
weekoverzicht 26 tot 30 oktober
maandag: Het vijfde en zesde leerjaar bezoeken de houtzagerij per fiets.
dinsdag: laatste zwembeurt voor de oudste kleuters (Na de paasvakantie volgen nog 3 beurten.)
woensdag: bezinning voor alle leerlingen van de lagere school (niet in de kerk...)
donderdag: integratieactiviteit derde kleuterklas - eerste leerjaar (Leisele) De kleuters van Beveren brengen een bezoekje aan de manège.
vrijdag: De leerlingen van het lagere van Beveren gaan naar het kerkhof We starten vandaag met de wijnverkoop. Wie graag op voorhand eens wil proeven kan dit in de 3 scholen. (vanaf 15.00 uur...)
zaterdag: heksentocht in Izenberge (organisatie vriendenkring Leisele - Izenberge / start vanaf 18.00 uur in de school te Izenberge)
weekmenu 26 tot 30 oktober
maandag26/10/2009
Tomatengroentesoep Cordon bleu Bloemkool in bechamelsaus Puree
dinsdag27/10/2009
Seldersoep Bolognaise Geraspte kaas Spaghetti
donderdag29/10/2009
Tomatenpompoensoep met heksenkrullen Duivelsgebraad Bloedrodesaus Halloweengewas Gekookte aardknollen
vrijdag30/10/2009
Groentesoep Runderragout in fijne groentjes Gekookte aardappelen
24-10-2009
clowns
CLOWNS
In de muzische lessen zijn we bezig met het thema clowns. Er zit heel wat talent in de derde graad. Als clown voor een publiek optreden was een hele uitdaging, maar verliep bij velen super! Ze leefden zich echt in hun rol in. Met een eigen gemaakte kazoo kunnen de kinderen al heel leuke melodietjes fantaseren. Zelfs het refrein van een lied spelen lukt al aardig. Poseren voor de camera vinden ze natuurlijk nog allemaal het leukst. Zeker als clown!
22-10-2009
huisdieren (deel 2)
Nog enkele sfeerbeelden over het thema 'huisdieren '
bij de peuters en 1 ste kleuterklas te Leisele.
huisdieren (deel 1)
We zijn op bezoek geweest bij meester Stefaan en Rita.
We hebben daar ontzettend veel vogels gezien.
En wat we zeker ook niet zullen vergeten zijn de hele mooie honden.
peuters en 1 ste kleuter Leisele
Herman de bosman
Vorige week vrijdag gaf Herman de bosman, want zo moesten we onze gids aanspreken, ons heel veel uitleg over wat er allemaal in het bos te zien is. Op het einde van de voormiddag werd het toch wat spannend, we moesten 10 vragen oplossen, hadden we er 8 juist kregen we een echt bosdiploma. En wat denk je? Natuurlijk is het ons gelukt!!!!!!!!!!
lijmen
Wat doe je wanneer je 3 beeldjes, een varkentje, een veulentje en een vogeltje, laat vallen op de grond? Precies lijmen!Hoe?Wel gewoon je neemt 2 stukken en je lijmt ze aan elkaar. Resultaat: een vargeltje een veukentje en een volentje! Dit deed Joke van Leeuwen ook in een gedicht en dit was meteen ons begin van de les. Nadat we 3 schetsen gemaakt hadden rond het gedicht en 10 woorden hadden opgeschreven moesten we er 1 uitkiezen. Dit woord moesten we dan uitbeelden aan de hand van een toneeltje. Het was aan de klas om het juiste woord te kiezen uit de 5 woorden die we op het bord schreven.