Gisteren bij het rijden door Etretat hebben we een parking gespot waar campers toegelaten zijn. (de meeste parkings hebben een 'poort' die enkel voertuigen toelaat tot max. 2m hoog). Deze voormiddag rijden we dus rechtstreeks naar daar, we kunnen er maximaal 5 uur parkeren voor 5 Euro en er is nog ruim plaats beschikbaar.
Niet ver van deze parking begint de 'route des falaises' (valt deels samen met de GR21), we besluiten om deze (bewegwijzerde) route te volgen die ons in eerste instantie verder weg brengt van Etretat. Pas bij de pointe de la courtine bereiken we de beroemde kliffen, van hier gaat het boven op de kliffen richting Etretat, met la Manneporte en la Porte d'Aval met de Aiguille als (fotogenieke) hoogtepunten. We nemen het middagmaal op een terras in het drukke centrum van Etretat en wandelen het stadje uit naar 'les jardins d'Etretat' en de kapel Notre-Dame-de-la-Garde.
Vanaf deze hoogte krijgen we opnieuw een mooi uitzicht over Etretat en de krijtkliffen.
Om 14h30 zijn we terug bij de camper, onze 5 uur parkeertijd zit er op.. Intussen staat de parking barstenvol en slechts met moeite kunnen we van de parking af manoeuvreren.. We rijden naar Fécamp, een boogscheut verder langs de kust. Daar is een grote camperparking met nog ruim plaats wanneer we er toekomen.
Er is nog tijd voor een wandeling door het centrum van Fecamp en een etentje voor we de dag afsluiten.
Bij onze terugkeer is de camperparking bijna volzet..
|