We begeven ons in de voormiddag naar het kasteel van Chimay met de bedoeling ons aan te sluiten bij het geleid bezoek van 11hr. Helaas is onze informatie verouderd, op zondag zijn er enkel nog 2 rondleidingen in de namiddag..
We wandelen dan maar naar de saint Peter and Saint Paul kerk, maar daar is de dienst nog bezig dus gaan we eerst nog even langs bij de dienst voor toerisme.
Na afloop van de dienst bezoeken we de kerk en verkennen we het oude gedeelte van Chimay nog wat verder.
Tijdens de middagpauze verken ik per fiets het platteland rond Chimay. Plat bij wijze van spreken, want echt plat is de omgeving niet..
Stipt om 14h30 melden we ons opnieuw aan voor een geleid bezoek aan het kasteel, dit keer met succes.
Het is een heel complexe historie die tijdens het bezoek uit de doeken gedaan word, tot begin 15de eeuw wat de stamboom van de familie betreft die nog tot op vandaag de 2 bovenste verdiepingen van het kasteel bewoont. Het gelijkvloers staat tijdens de bezoekuren open voor het publiek.
Na dit bezoek keren we terug naar de camping, onze camper is de enige die er nog rest...
s'Avonds voelt Jessica zich te moe voor een avondwandeling, ik combineer nog 2 bewegwijzerde wandelingen (promenade des Crayas en promenade du Moulin du Blanc).
|