Op elk hoofd een kroon, onder elke bil een troon! Aan alle kleine prinsen en prinsessen: Welkom in de 5de klas!
22-11-2012
Een extra applaus en een dubbele kroon op het hoofd
Auguste en Jacques bliezen de klas uit hun sokken. Zij gaven hun boekvoorstelling, zonder extra voorbereiding, helemaal in het Frans! Chapeau!!!
Prentenboeken voor de klas
Een kleine spreekoefeningen van maximum 1.30 min. Eerst dachten jullie dat je dit niet ging halen. Maar achteraf bleek dat je veel meer te vertellen had. Leuk om jullie bezig te horen en zien!
De vrijdag is de hoogdag voor alle creatieve hersencellen: drama, beeld, ict, techniek...
Turnen in de herfst
Wie niet weg is, is gezien...
22-10-2012
Gedicht aan de hand van uitgeknipte zelfstandige naamwoorden
Europese jongeren Frankrijk dode boten muntstukken in de weiden minuten lukken
mensen kussen en koeien loeien
Timber, Eros, Nicolas,
Nicola
Gedicht aan de hand van uitgeknipte zelfstandige naamwoorden
In de rivier was er veel stroom. En bij een boom. Zat er een vrouw. Ze had een gebouw. En op een dag zag....... Ik een brede lach. Op het gezicht van koninin Paola. En ondertussen dronk ze een cola. Daarna ging ze naar Antwerpen. Ze had horen zeggen dat daar veel gespeeld wordt op harpen. Ze zat ook op facebook . En natuurlijk stond ze in een dik fotoboek. Ze had veel goud. En een lieve schattebout. Ze maakt veel lol. En gaat vaak naar Mol. Ik ga graag naar de bibliotheek. En ook naar de discotheek.
Er was een varkentje met een lange snuit die blies het verhaaltje uit. EINDE dit is het gedichtje van Robin, Tessa, Chloé, Jitse, Anke
Webquest voor wie klaar is met rekenen en met Monkeytales. Succes. Volg de link. Lees de opdracht. Ga naar leerkracht, druk het oplossingsblad af. Daarna kan de zoektocht beginnen. Veel succes! http://users.telenet.be/ewoc/brussel/inleiding.htm
Opdracht: Hoe leer ik aan de medeleerlingen wat volgend begrip is, zodat ze het noooooooooooooooooiiiiiiiiiiit meer vergeten?
groep 1: een zin in zinsdelen splitsen. groep 2: onderwerp + gezegde+ persoonsvorm groep 3: woorden in lettergrepen splitsen groep 4: werkwoorden (Wat is dat+ schema) groep5: zelfstandige naamwoorden
Dit moet ik doen: 1. In het alfabeestje vinden we al heel wat. 2. We zoeken een manier om het begrip aan de klas uit te leggen. 3. We maken een werkblad met 10 oefeningen, zodat iedereen kan oefenen. 4. We maken een toets op 10 punten, zodat we kunnen nagaan als iedereen snapt wat jullie bedoelen.
Groep 1: Nicolas, Timber, Ruben Groep 2: Nicola, Anke, Tessa, Quinten, Robin Groep 3: Thibeau, Arno Groep 4: Jacques,Berre, Lorenz, Emile Groep 5: Eros, Liam, Jitse, Auguste, Zander Groep 6: Yanis, Ferre, Chloé : http://www.webkwestie.nl/sprookjes2/index.htm
27-09-2012
Back in time...
Met de hele school terug naar de roots: een tijdsreis naar de sixties.