Voor de eerste maal werd er op en rond de chartreuzeberg in Holsbeek een 6u-MTB race georganiseerd, onder de naam shortbiketeamchallenge;
De Shortbike Teamchallenge is een wedstrijd op recreatieve basis die verschillende teams van maximum 5 renners langsheen een uitdagend en tegelijk technisch parcours van ca. 6,6 km op en rond de Chartreuzeberg. De renners kiezen zelf wanneer en hoe vaak zij elkaar aflossen. Het team met de meeste rondjes na 6 uur is de winnaar. Iedereen die van een uitdaging houdt is welkom. Zowel solorijders als teams zijn toegelaten.
Bert stond als solorijder aan de start van deze lange en zware opdracht. Om 10u werd de start gegeven. De wedstrijd liep door tot 16u. Vanaf de start legde Bert er meteen de pees op, en op de eerste klim van de dag wist hij reeds een kloof te slaan met nummer 2... Ze zouden Bert slechts na 6u terug zien. Vroeg vertrokken, en ganse wedstrijd op kop alleen weten vol te houden.
Een week na de HOT-marathon, en op een droger parcours, was het wereldbekertijd in Houffalize. Het middelpunt van de MTB-wereld bevond zich in Houffalize. Voor ons team 2 afgevaardigden op post in de open wedstrijd vooraf. Dirk en Beny;
Beny : 16e van 46 master 2
Dirk : 16e van 76 master 1
Zeer moedig op dit zeer technisch veeleisende parcours;