Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Boekenkast van Sammy Tempels

30-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Simone Van Der Vlugt
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Simone van der Vlugt

Nederland (1966)

Simone van der Vlugt werd op 15 december 1966 in Hoorn als Simone Watertor geboren. Al op jonge leeftijd wist ze dat ze schrijfster wilde worden en op haar dertiende stuurde ze voor het eerst een manuscript op naar een uitgever. Ze bleef proberen een uitgever voor haar werk te interesseren, tot ze Nederlands en Frans ging studeren aan de lerarenopleiding in Amsterdam.

Tijdens haar studie kwam ze in aanraking met jeugdliteratuur en zodra ze haar diploma had behaald, schreef ze een historisch jeugdboek dat in 1995 onder de titel De amulet verscheen bij uitgeverij Lemniscaat. Dat was het eerste boek in een lange reeks historische jeugdboeken waar ze verschillende prijzen mee won en die ook in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Spanje en Denemarken verschenen.

Tegenwoordig schrijft ze ook thrillers voor volwassenen die verschijnen bij uitgeverij AmboAnthos. Simone van der Vlugt is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Alkmaar.

 

30-01-2008 om 00:00 geschreven door sammy tempels  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
28-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De reünie
Klik op de afbeelding om de link te volgen De aankondiging van een middelbare-schoolreünie zet Sabines leven plotseling op zijn kop. Het rakelt een belangrijke gebeurtenis uit haar jeugd op: de verdwijning van haar klasgenoot Isabel. Ooit waren zij hartsvriendinnen, maar toen Isabel zich ontpopte tot het populairste meisje van de school liet zij Sabine plotseling links liggen. En dat was niet het enige wat zij haar aandeed...
Toch voelt Sabine zich enorm schuldig: misschien zou Isabel nooit verdwenen zijn als Sabine die bewuste dag met Isabel mee naar huis was gefietst.

Nu tien jaar later is er nog steeds dat knagende schuldgevoel en komen er steeds flarden van herinneringen aan die tijd terug. Sabine begint te wroeten in het verleden en komt steeds dichterbij het ware, angstaanjagende verhaal achter Isabels verdwijning.


"Mijn gedacht": Goed boek maar zeker niet op het niveau van bv Nicci French. Gespleten persoonlijkheid, selectief geheugen, verdringen van de herinneringen, het zijn natuurlijk gedroomde theorieen voor schrijvers van thrillers maar in dit boek is er toch wel voor de gemakkelijke oplossingen gekozen. Het verhaal zit goed maar toch komen er veel te veel ongeloofwaardigheden en toevalligheden in voor. De schrijfster brengt de mogelijke daders zo duidelijk naar voor dat je op voorhand weet dat die het zeker niet zijn. (met de molshopen in de tuin�van de�concierge als dieptepunt). Het einde en de ontknoping zie je dan ook al van ver aankomen, wat een thriller niet echt ten goede komt. Aangenaam boek maar zeker geen hoogvlieger.

28-01-2008 om 00:00 geschreven door sammy tempels  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
25-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaduwzuster
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Adembenemende psychologische thriller, met humor en vaart geschreven, over hoe het dagelijks leven opeens kan veranderen in een hel.


Marjolein is een betrokken, bevlogen docente op een zwarte middelbare school in Rotterdam. Ze haalt veel voldoening uit het goede contact dat ze met haar leerlingen heeft, maar op een dag maakt ze een heel andere kant van het onderwijs mee. Ze wordt tijdens de les bedreigd door een van haar leerlingen.


Vanaf dat moment verandert haar leven totaal. Ze komt tussen twee vuren te staan: enerzijds wordt er een beroep gedaan op haar loyaliteit ten opzichte van de school, anderzijds is er de angst voor de bedreigingen die niet ophouden. Wie heeft het nu precies op haar gemunt, en hoever wildie persoon gaan?


"Mijn gedacht": De boeken van Simone Van Der Vlugt, Saskia Noort, Nicci French enz. worden vaak beschreven als boeken voor vrouwen. Wel, ik kan zeggen dat ik als man ook van deze boeken kan genieten. Ik vond Schaduwzuster een goed boek. Spannend en origineel vind ik de afwisseling tussen de twee hoofdpersonages die het verhaal "vertellen" vanuit hun eigen ervaring. Dat het niveau van het boek niet hoger ligt dan dat van de gemiddelde Libelle lezer(es) vindt ik een belachelijke opmerking, niet elk boek moet moeilijk of ingewikkeld zijn. Gewoon een spannend boek met een goed verhaal en geloofwaardige plotwendingen kan ook heel leuk om lezen zijn. En dat is met dit boek het geval!

25-01-2008 om 00:00 geschreven door sammy tempels  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
24-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Laatste Offer
Klik op de afbeelding om de link te volgen

In Het laatste offer zullen een vermiste archeoloog, een belangrijke archeologische ontdekking in Egypte en een geheim dat de wereld versteld zal doen staan Birgits ooit zo beschermde leventje totaal op zijn kop zetten. Zij beleeft met Jef, die ze nog maar net heeft ontmoet, twee heftige nachten, waarna hij spoorloos verdwijnt. Op haar zoektocht naar Jef belandt Birgit in een reeks verwikkelingen waarin ze beiden hun leven niet meer zeker zijn. De zoektocht leidt onder andere naar de Ark des Verbonds, die al eeuwenlang net zo tot de verbeelding spreekt als de Heilige Graal. Wat is die Ark precies? Wat was zijn functie? Waar is hij gebleven? Deze en andere spannende verhaallijnen maken Het laatste offer tot een avontuurlijke en zeer beklemmende psychologische thriller.

Mijn gedacht:  Het verhaal is... goed. De opbouw en het onderwerp zijn interessant maar: de achtervolgingsscène die de eerste tientallen bladzijden beheerst is totaal ongeloofwaardig. De reacties van de beide hoofdpersonages zijn soms zeer eigenaardig en het uiteindelijke einde is lang op voorhand voorspelbaar.

Een beetje een tegenvaller.

24-01-2008 om 00:00 geschreven door sammy tempels  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
23-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blauw Water
Klik op de afbeelding om de link te volgen Als Lisa in haar achtertuin de was ophangt staat er ineens een ontsnapte tbs'er voor haar neus. Vluchten is geen optie omdat ze het leven van haar zesjarige dochter Anouk niet in gevaar wil brengen. Er volgt een week waarin moeder en dochter gegijzeld worden in hun eigen huis. Lisa zint op een ontsnappingspoging maar heeft weinig bewegingsvrijheid. Het enige waar ze op kan rekenen is haar inlevingsvermogen, fantasie en mensenkennis. Maar is dat genoeg om het er levend vanaf te brengen? Senta is journalist en is met haar auto verdwaald in de mist. Als ze besluit aan te bellen bij een dijkhuisje, wordt er niet opengedaan. Ze loopt om het huis heen en ziet tot haar schrik dat daarbinnen een vrouw met een mes wordt bedreigd. Ze vlucht, maar terwijl ze op zoek gaat naar hulp overkomt haar iets vreselijks...


Mijn gedacht: Goed boek. Doet mij een beetje denken aan de boeken van Patrick De Bruyn. Het verhaal is zeer geloofwaardig al had ik af en toe een beetje moeite met de, soms eigenaardige, reactie van Senta op het gebeuren.

Interessant vond ik dan weer hoe de schrijfster de toestand van een patient in coma beschrijft en het ontwaken uit die coma. 

Mick Kreuger is een interessante dader met een gruwelijke voorgeschiedenis die je stukje voor stukje leert kennen. Zijn relatie met het slachtoffer doet je constant twijfelen en op een bepaald moment denk je dat Lisa enige sympathie voor hem krijgt. niks is echter minder waar!

   

23-01-2008 om 00:00 geschreven door sammy tempels  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Archief per maand
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 10-2005



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Zoeken in blog


    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • boekverslagen.2link
  • reisblog van sammy tempels
  • startpagina 2link
  • boeken2link
  • Eric's boekensite
  • start.be
  • blog.seniorennet.be/thrillers/
  • boeken startpagina

  • Welkom bij blogtips

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    belgiumkayakvisser
    www.bloggen.be/belgium
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    bargestern
    www.bloggen.be/bargest

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs