Zaterdag 11 juni 2011 was het zover: het klinkeren van de oprit was aan de beurt! Een zware karwei maar er waren veel helpende handen zodat het zware werk een beetje minder zwaar werd. Iedereen heeft hard gewerkt zodat rond 16u00 alle klinkers op hun plaats lagen en ook de brievenbus een plekje gekregen heeft. We willen langs deze weg iedereen bedanken voor hun harde werk. Jullie mogen binnenkort nog een bedankje verwachten!
Op zondag 15 mei moest Seb voor de eerste keer optreden op het schoolfeest. Hij is zaterdagnacht bij mij komen logeren en op zondagvoormiddag hebben we nog hard geoefend op het liedje van Sam Goris (mijn basketsloefkes). Wat kon Seb het dansje goed maar hier was geen publiek en was alles veilig.
Het optreden voor het grote publiek heb ik in tranen beleefd. Ik had heel veel verdriet en vond het niet zo leuk daar! Juf Monique had er weer heel veel werk in gestoken. Prachtig hoe de kinderen allemaal leuke basketsloefkes aanhadden en een mooi voetballerspakje! Die kleintjes zijn natuurlijk het schattigst en als daar dan nog bekende gezichtjes tussen zitten is het nog veel mooier.
Ook onze juf Katrien heeft heel hard haar best gedaan! Zij heeft geen traantje gelaten ;-)
Het beloofd een drukke dag te worden! Eerst paaseitjes rapen bij mijn thuis, daarna bij de KWB in Okselaar met moeke en vake Okselaar. Die paashaas vond ik niet leuk. Ik heb heel wat traantjes gelaten en slechts 2 paaseitjes geraapt wanneer de paashaas ver van mij was. Ik was daar niet op mijn gemak. We kregen ook allemaal een paaseitje met een nummer er op daar konden twee kindjes een extra prijs mee winnen en weet je wie die gewonnen heeft? Jawel, ikke. Joepie, een boekenbon van het boekenwinkeltje in Averbode. Daar ga ik een leuk boekje mee kopen!
Daarna paaseitjes rapen bij moeke en vake Okselaar. Wat lagen daar veel paaseitjes. Het was zo warm dat ze meteen aan het smelten waren. Torre en ik hebben hard moeten rapen! Er stond ook een leuk huisje om in te spelen en nog wat leuke dingen zoals een paarse jogging, een stoeltje, een koffertje met kleine prulletjes in en een emmertje. Het was een ontzettend leuk feest.
In de late namiddag moest ik nog paaseitjes gaan rapen bij moeke en vake Engsbergen. Seb heeft de grote eitjes eruit gezocht en ik de kleintjes. Wat komen wij toch goed overeen. Het was dolle pret! Daarna naar jaarlijkse traditie lekkere vogelnestjes eten! Hmmmm....
Ik ben het zusje of broertje van Mona. Dit zijn mijn eerste foto's.
Foto 1: mijn allereerste echo op 1 april 2011. Mijn mama is dan 7 weken zwanger. Ze hebben het nieuws van mijn komst al bekend gemaakt via een fotoboekje van mijn grote zus aan de naaste familie. Spannend eh!
Foto 2: Tweede echo op vrijdag 15 april 2011. Deze echo was niet gepland. Maar mijn mama maakte zich zorgen. Op maandag 11 april net voor mijn mama en papa naar Rome vertrokken met het vliegtuig heeft ze een kleine bloeding gehad. Omdat dit vorige keer wees op een miskraam maakte mijn mama zich zorgen. Er was echter geen tijd om contact op te nemen met de gynaecoloog. Dus onzeker het vliegtuig in en dit proberen los te laten en proberen te genieten van het prachtige Rome en het mooie weer daar. Papa zat in een rolstoel want hij had een ontsteking op zijn voet. Ook met de rolstoel is Rome chique alleen wat minder gemakkelijk. Er zijn daar veel trappen en Rome is niet vlak maar wat ze konden hebben ze gezien! Mama en papa zijn thuis gekomen met een mooi portret van hun beide. Ze hebben dit laten tekenen. Het resultaat mag er écht wel zijn. Op donderdagavond zijn ze naar huis gekomen en dan heeft mijn mama vrijdag meteen naar de gynaecoloog gebeld. Na enkele pogingen kon mijn mama daar 's middags terecht voor een onderzoek. Resultaat: mijn hartje klopt en ik zie er goed uit! Opluchting dus!
Foto 3: mijn derde echo. Mijn mama is nu 12 weken zwanger en volgens de gynaecoloog is alles heel goed. Eerst was ik uitgerekend voor 13 november maar de gynaecoloog heeft het enkele dagen verlaat namelijk naar 18 november. Maar zoals mijn zus zal ook ik zelf beslissen wanneer ik kom. Verder gaat alles prima; mijn mama is wat meer moe en gaat wat vaker rusten. Haar hormonen spelen haar af en toe ook parten. Gelukkig springt mijn papa wat extra bij. Fijn eh!
Afgelopen weekend zijn we met de ganse familie afgezakt naar de zee. We hebben hier mijn tweede verjaardag gevierd. Het was heel leuk en daarom wil ik het graag met jullie delen!
Mijn mama was al aan zee van dinsdagavond voor het driedaags congres van de directeurs. Op vrijdag zijn wij (dat zijn moeke&vake en papa&ik) 's morgens vertrokken richting de kust. Toen mijn mama haar congres er op zat, zaten wij te wachten in de bar van Ravelingen. In de loop van de namiddag zijn dan moeke&vake Okselaar, tante Vicky, nonkel Gilles, Torre en Britte en tenslotte nonkel Wouter, tante Kristien, Seb en Fleau aangekomen. Op zaterdagmiddag hebben nonkel Ticky en tante Anneleen ons nog vervoegd.
Om 16u00 hebben we dan een wandelingetje gemaakt op de dijk en in de duinen en we hebben heel even gelopen over het strand. Omdat we om 18u00 al moesten gaan eten, was het kort maar krachtig!
Vooral zaterdag was reuzeleuk! 's Morgens op het strand gespeeld in de zon, het was zalig weer. Ik heb met mijn schepje en speeltjes de reuzegrote zandbak onveilig gemaakt. Daar heb ik mij een hele tijd mee bezig gehouden om tenslotte samen met moeke schelpjes gaan te zoeken en van het ene emmertje over te leggen in het andere emmertje. Mij hebben ze niet gehoord! Mama heeft zelfs een hele tijd met de frisbee gespeeld samen met nonkel Wouter omdat ik zo mooi aan het spelen was in het zand. Fijn eh
's Middags lekkere fritjes gegeten met chipolata (vooral frietjes eh Dat eet ik écht heel graag. Namiddag een dutje in de buggy terwijl we met de ganse familie een wandelingetje naar Oostende hebben gemaakt. Daar hebben we een lekker terrasje gedaan waar ik getrakteerd heb en dan opnieuw naar Ravelingen. Hoog tijd om de lekkere taart van moeke Okselaar aan te snijden en te zingen van 'lang zal ze leven, lang zal ze leven ...'. Bedankt moeke we hebben weer mogen smullen, hmmm!
Het uitblazen van de kaarsjes heeft mijn grote neef voor mij gedaan. Fijn van Seb! Dank je wel! En daarna pakjestijd! Wat waren het veel pakjes! Ik ben een prullemieke dus voor mij zijn de strikjes al geweldig. Ik heb leuke cadeautjes gekregen namelijk een houten loopfiets, een konijnenklokje (een Kidsleep), een magnetenspel, een zonnehoedje, zilveren zomerschoenen en oranje sandalen, een klein loopfietsje om overal mee naar toe te nemen, een rokje, een legging, diademen en speldjes voor in mijn haren, nog een spelletje 'voel de vormen' en een insteekpuzzel van kippen. Ik vond het een geweldige verjaardag en heb er enorm van genoten. Bedankt aan iedereen voor de leuke dag en de fijne cadeautjes!
Zondagvoormiddag zijn we gaan zwemmen. Ik heb het kleine ploeterbadje onveilig gemaakt. De schuifaf vond ik geweldig. Het water spetste in het rond. Ik ben zelfs kopje onder gegaan maar dat vond ik niet erg. We hebben het feestweekend afgesloten aan de speeltuin 'De Kloek' in Grobbendonk. Ik ben wel 50x op de schuifaf geweest daar kan ik mij écht uren op amuseren samen met Torre en Seb.
Het was een fantastisch weekend! Bedankt voor jullie fijne gezelschap Zeker voor herhaling vatbaar... Ik kijk al uit naar de volgende vakantie aan de Hollandse zee!
Vanmorgen al vroeg uit de veren. Ik ben al naar de bakker geweest en ik heb al naar Bumba gekeken, gesprongen op de trampoline en gaan spelen bij Seb. Daarna zijn mama en ik gaan fietsen naar moeke en naar de speeltuin. Daar heb ik hard gespeeld: van de schuifaf, door de tunnel, samen met Arthur op de wip gezeten en op de schommel. Reuzeleuk. Ik geniet van het rondhollen in de speeltuin en van het klimmen en klauteren op alle speeltuigen.
Aanstaande zaterdag ben ik jarig. We gaan dit met de ganse familie vieren aan zee, ik mag daar 2 kaarsjes uitblazen. Spannend. We zijn alvast beginnen oefenen met het zingen van het liedje 'lang zal ze leven, ...' op hoera steek ik mijn armen hoog in de lucht. Binnenkort schrijf ik hierover een heel verslag. Ik ben gisteren samen met moeke mijn verjaardagscadeautje gaan kopen namelijk nieuwe schoenen. De andere cadeautjes zijn nog een surprise!
Ik ben een echte peuter die al heel wat woordjes gebruik maar ook heel erg graag papegaai. Zal ik jullie eens even vertellen waar ik momenteel heel graag mee speel: met de insteekpuzzels, magneetjes op het magneetbord hangen of op de pilaren in huis, kijken in boekjes en erover vertellen, kijken naar Tiktak en Bumba op TV en filmpjes van K3 en Plop op de computer, kleuren met de stiften, schommelen, spelen met de pop, ... Bij moeke Engsbergen speel ik graag met het grote hamertje tik-spel en bij moeke Okselaar met het schooltje.
Onder de krokusvakantie ben ik samen met mama en papa naar de Efteling geweest. Het was prachtig weer en ben op alle attracties voor mijn leeftijd geweest. Ik wilde graag in de grote boot maar daar mocht ik nog niet in van mijn mama en papa. Ze zeiden dat ik nog een beetje te klein was maar ik wilde toch graag eens proberen. Ik hou van snelle dingen. Als ik in mijn schommel zit, roep ik altijd 'harder'. Ik vind het geweldig als ik hard mag schommelen. Sinds ik het sprookjesbos bezocht heb, vind ik de filmpjes van 'de sprookjesboom' super. Sinds kort begin ik ook mee te zingen met de liedjes van Kaatje in de auto. En als ik ergens vertrek, neem ik afscheid met de volgende woorden:
Mijn mama heeft vandaag een foto van moeke en vake, Seb en mezelf naar het Belang van Limburg doorgemaild. Zij maken een grootouderkrant op 24 november en je mag hen een foto met een berichtje opsturen. Zie hier de foto:
Ik ben 19 maanden oud en begin meer en meer woordjes te gebruiken en ik ontdek het hele huis en nog meer van mezelf. Ik speel heel graag met het wasmachine en de droogkast. Ik kan dit gedurende een hele tijd geconcentreerd in en uit laden, aan de knopjes draaien en hier op drukken, de deurtjes open en dichtdoen. Mijn mama kan dan rustig de strijk doen. Geweldig!
Mama helpen in de keuken vind ik ook tof. Het afwasmachine mee helpen uitladen (tot nu toe is er nog maar 1 glas gesneuveld), kijken hoe mama eten klaarmaakt, terwijl mijn mama het afwasmachine inlaadt, laad ik het terug uit,
Ik vertel wanneer ik een kakje in mijn pamper gelegd heb. Dus heb ik op mijn Sinterklaaslijstje een potje gezet zodat ik hiermee kan spelen en dit leren ontdekken voor ik aan mijn zindelijkheidstraining moet beginnen.
Verder heb ik op dit lijstje een aqua doodle XXL, een kidsleep nachtlampje/wekker, Naïma (pop van corolle), mijn eerste boomgaard en mijn eerste kleuren en vormen van Haba, een liedjes-en versjesboek van Kaatje, een 3-in-1 schommel, een Joséphine trolley en een leuke ketting en/of armbandje en haarspeldjes gevraagd. Een heel lijstje waar de Sint uit mag kiezen! Ik ben benieuwd wat ik ga krijgen op 6 december.
Op 11 november naar Sinterklaas in Dreamland geweest. Dat was ook goed voor één keer. We hebben heel lang moeten aanschuiven en dan was de Sint nog niet geïnteresseerd en ik wilde ook niet bij hen op de schoot (ik verstijfde helemaal). Ook het geschenkje moest ik niet. Gelukkig hield mijn mama mij lekker vast en heeft zij het cadeautje aangenomen.
Genoeg over mij een beetje nieuws over mijn mama. Zij is afgelopen dinsdag naar de gynaecoloog geweest. Ze heeft haar verhaal mogen doen tegen Christel en na een klein onderzoekje is alles in orde bevonden. Best nog een maandje wachten tot de regels zijn doorgekomen. De natuur zal zijn gang wel gaan en mijn broertje of zusje zal wel eens verschijnen.
Het is net een week geleden ... ... dat ik in de namiddag een kleine bloeding heb gekregen, de tweede op enkele dagen. Omdat ik niet iemand ben die snel in paniek schiet, maakte ik me weinig zorgen. Tot ik later in de namiddag ook menstruatiepijnen kreeg. Na er met de buurvrouw over te praten, ben ik op internet beginnen surfen. Daar kwam ik angstaanjagende boodschappen over miskramen tegen.
... om zeker te zijn, heb ik contact opgenomen met Annelies. Zij stelde me onmiddelijk gerust. Ze zei wel dat als ik zeker wilde zijn en ongerust was ik best even belde met de gynaecoloog. Dokter Dens is nog in verlof en dus heb ik naar het ziekenhuis gebeld. Daar zeiden ze me dat ik me via spoed moest aanmelden. Na een uurtje heeft dokter Vansteelandt me onderzocht en heeft zij ons het trieste nieuws meegedeeld.
... het zusje of broertje van Mona is iets na de eerste echo gestopt met leven. De gynaecoloog wist ons te melden dat het hoogstwarschijnlijk een chromosonale afwijking had en dat de natuur beslist heeft dat het beter was om dit leven te beëindigen. Het nieuws kwam zowel voor de papa als voor mezelf hard aan. De weg van Hasselt naar huis heb ik in een roes beleeft, wat er dan allemaal door je hoofd spookt. Het is zo tegenstrijdig! Je verstand zegt je dat het goed is, maar je emoties vertellen je iets anders en die nemen de overhand.
Gelukkig mocht ik donderdag onmiddellijk binnenkomen voor een curitage. Na lang wachten was ik aan de beurt. Van de operatie op zich weet je niets en heb je achteraf ook weinig tot geen lichamelijke klachten. Ik heb het 's avonds nog wel lastig gehad met mijn emoties. Maar na een goede nachtrust zie je alles weer wat rooskleurig en geniet je dubbel van de aanwezigheid van de kleine Mona. Gelukkig is zij er en is ze gezond.
Voorlopig gaat alles goed met me en ik hoop van harte dat dit zo blijft.
Mijn mama en papa zijn maandag naar de gynaecoloog geweest. Christel heeft een eerste fotootje gemaakt van mijn broer of zus. Het was gelukkig voor mijn mama&papa één kindje, het zag er tot nog toe gezond uit. Mijn broer of zus is 2 cm groot en was heel goed zichtbaar!
Mijn mama heeft veel last van misselijkheid en is heel moe! De échte zwangerschapskwaaltjes ... nog enkele weken op de tandjes bijten mama en dan is het ergste normaal gezien voorbij
Binnen vier weken moet mijn mama terug op bezoek bij de gynaecoloog voor de nekplooi. Christel is dan op verlof, dus dan moet mijn mama bij Jankelevitch. Hij heeft mij goed op de wereld gezet dus dat zal wel meevallen zeker.
Met mij gaat het overigens zeer goed. Ik ben een écht meisje geworden en begin ook aan mijn échte peuterstreken. Ik weet heel goed wat ik wil en probeer dit dan ook te bekomen. Gisterenavond was ik heel verdrietig in de creche. Iedereen die zijn kindje kwam halen, moest mij pakken. Daar stond ik dan met mijn blauwe oogjes en mijn handjes in de lucht te smeken om gepakt te worden en telkens ben ik er in geslaagd! Ik begrijp al heel veel maar mijn praten komt wat trager op gang. Ik zeg woordjes die mijn mama of papa mij voorzeggen achterna. Maar de woordjes die ik zelf ken zijn nog beperkt tot mama/papa/tut/kippen/kaatje. Mijn fijne motoriek lukt dan al wel zeer goed. Een magnetisch visspelletje lukt al aardig of zou het telkens opnieuw geluk zijn
Vanaf nu gaat mijn mama proberen om terug wat meer berichtje op de blog te plaatsen zodat we het verloop allemaal kunnen volgen en later kunnen nalezen. Dus tot binnenkort voor meer
Seb heeft een zusje en ik heb mijn eerste nichtje. Fleau is haar naam, ze is 49 cm groot en ze weegt 3,310 kg. Een bloemetje van een baby, ze eet goed en heeft een geweldige eerste nacht achter de rug. Mama heeft haar vannacht moeten wakker maken om te eten. Dat is al een heel goed begin, duimen dat dit zo blijft.
Mijn papa is nu peter van een jongen en een meisje. Hier zie je hem met zijn nieuwe aanwinst! Mooi eh J