EZC & U23 in Belsele.
STIJN METTEPENNINGEN HAD SPURTMACHINE BIJ !!!
 Triomfbloemen voor Stijn Mettepenningen. De tweede van het seizoen.
 Het podium vlnr: Van Roosbroeck-Mettepenningen-Cordeel en volksvertegenwoordiger Jos De Meyer, Sandra en Benny Smet van American Soft-Wash en sportschepen Gaspard Van Peteghem.
De ouverture tot de Belseelse wielerweek op vrijdagavond kreeg grote belangstelling. Niet alleen van het publiek maar ook van de renners want zij stonden om 19u met 75 aan de start. Ze moesten 18 ronden rijden en het totaal stond wijselijk op 103 Km want ook al is het zomertijd, het blijft niet licht! Het is in de Wase regio wel de enige gewone koers die zo laat van start gaat.
Er zat al van bij de aanvang snelheid in het peloton en als er een aanval kwam, dan droeg die nooit ver. In de 2de ronde bemerkten we een zeer bedrijvige Pieter Cordeel op en met nóg een paar moedige mannen zoals de plaatselijke Tim Vercauteren en de altijd vooraan rijdende Robby De Roos uit Moerbeke, nam hij afstand.
Er volgden nog zon een paar uitvallen maar onze chronometer er bij halen, was nooit nodig. Het viel ook op dat Gunter Sterck meestal in de reacties was betrokken.
 Sam Christiaens probeert het.
Vanaf de 5de ronde reed Jan Van Aert uit Essen zich in de kijker en hij versierde dat met een paar premies. Ook al werd er in Formule 1-stijl gereden, in de 6de ronde brak het deelnemersveld in drie groepen. Wie dacht dat er een vlucht geboren was, had het verkeerd voor want alles kwam weer samen.
Mano Schouten werd plots verrast door een bokkensprong van zijn voorwiel en hij sloeg tegen het wegdek. Een tamelijk zware smak want de mensen van de Hulpdienst moesten zijn bloedende elleboog en zelfs een paar vingers intapen. Ook aan zijn been was nogal wat huid verdwenen. Maar na verzorging trok hij zijn rugzak over de schouders en reed met de fiets huiswaarts naar De Klinge.
 Robby Weemaes spurtte zich los om een premie te pakken. Maar helaas, er was toen die ronde geen.
Half wedstrijd reed Robby Weemaes zich in beeld en spurtte de ziel uit zijn lijf voor een premie. Dat dacht hij toch, maar er was aan de streep geen 5 euro te pakken die ronde.
In de 13de ronde verscheen een kopgroep van vijf met Koen Van de Velde, James Fruytier, Mattias Nys, Nicolas Vereecken en Steven Goossens maar ze werden gauw weer ingelopen. Onmiddellijk werd er weer de aanval gepredikt door een groepje van vijf met Gunter Sterck (de winnaar van 2006) en Klaas Stynen (winnaar 2007) als generaals. Ook Koen Van de Velde (winnaar 2008) bleef zich vooraan handhaven en Robby De Roos bleek er ook weer zin in te hebben. Tony Heirbaut, die ook mee ten strijde trok, liet ter hoogte van de aankomst luid zijn stem horen en vroeg een achterwiel. Hij liet zich uitzakken, kreeg wat hij had gevraagd maar eens hersteld waren ze vooraan al uit beeld. Ook Steven De Landtsheer was nog mee. Vijf leiders.
 In de 13de ronde trokken vlnr Nicolas Vereecken, Koen Van de Velde, Mattias Nys, James Fruytier en Steven Goossens op pad.
 In de 15de ronde was er weer een aanval met Gunter Sterck, Koen Van de Velde, Klaas Stynen, Robby De Roos en Steven De Landtsheer.
Maar we zagen dan de scherpe reactie van Stijn Mettepenningen en Glenn De Wolf en op 12 Km van het einde was alles weer samen. Wat nu? Massaspurt? Of toch niet? Klaas Stynen, de ex-winnaar, ging er alleen van door op een moment dat meerdere renners door een valpartij het peloton niet meer konden vervoegen.
 Klaas Stynen gaat in de 16de ronde alleen.
 Ingaan laatste ronde: Tim Vercauteren gaat alleen weg.
De laatste ronde kwam er aan en Belselenaar Tim Vercauteren, toonde goede benen te hebben en wilde het alleen af maken. De reactie bleef niet uit en nadat drie renners, waarvan de namen ons onbekend bleven, nog een ultieme poging waagden, bood de ganse bende coureurs zich aan.
Patrick Van Roosbroeck legde zijn bedoelingen bloot in het zicht van de meet. Maar de sterke Stijn Mettepenningen kwam terug en haalde zijn tweede overwinning uit deze spannende spurt. Pieter Cordeel werd 3de en Nicolas Vereecken 4de.
De spannende spurt vóór de streep: Mettepenningen, Van Roosbroeck Cordeel, Vereecken en De Landtsheer.

 Over de streep zag het er zo uit. Stijn Mettepenningen had nog geen tijd om zijn armen omhoog te brengen! Spannend tot op de streep.
Er volgde traditioneel een hoogstaand protocollair gedeelte waarbij de winnaar Mettepenningen de bloemen kreeg, namens de sponsor, uit handen van Sandra Van Bogaert, Patrick Van Roosbroeck kreeg ze van Vlaams Volksvertegenwoordiger en schepen van Sint-Niklaas Jos De Meyer Jos en sportschepen van de stad, Gaspard Van Peteghem, zette Pieter Cordeel in de bloemen. En hulde waarmee Belsele Sportief toch een beetje klasse uitstraalt.
 Patrick Van Roosbroeck was in Belsele dicht bij de zege.
PATRICK VAN ROOSBROECK
Patrick Van Roosbroeck was niet zo enthousiast. Begrijpelijk, want de kans op winst zat er dik in. t Zou een mooie beloning zijn voor de Duffelnaar, niet alleen omdat hij de jongste tijd sterk koerst, maar ook omdat hij een voorbeeld is voor de jongeren. Tenslotte wordt hij in december toch 40 jaar. Al zovele jaren koerst hij met enorme inzet, eerst als jongeman destijds, als prof en nu als vader want zijn zoontje zit ook al bij de aspiranten op de fiets.
Toen aan de voorlaatste bocht drie renners wegsprongen, draaide Patrick als eerste achter hen en hoopte het drietal als springplank te nemen.
-Maar die mannen geraakten niet meer op gang en al van in de laatste bocht moest ik beginnen sprinten. Wanneer je als eerste draait, mag je niet meer inhouden anders is het ook te laat.
Patrick deed verder maar botste dan op Stijn Mettepenningen.
-Ik had ook nog dikke benen van woensdag in Nieuwrode waar ik gans de avond in de regen koerste. Ik was vandaag niet echt goed. Stijn is ook niet traag en hij was gelanceerd, zat goed in het wiel. Dus.
 Stijn geeft uitleg aan de micro bij Ivan Elegeert terwijl Rietje, zijn grootste fan, mee geniet.
STIJN METTEPENNINGEN
Dat wist Stijn Mettepenningen ook maar hij verklaarde na afloop het heel moeilijk gehad te hebben om over Patrick te geraken. Dat bleek uit zijn vreugde-uiting waarbij hij pas een heel eind voorbij de streep zijn armen in de hoogte kon gooien.
Voor de Hammenaar was een vrij rustige week op het vlak van de zware activiteiten. Zondag rijdt hij nog een kermiskoers om dan uit te kijken naar een zwaar weekend met de Ardense Pijl (21 juni) een wedstrijd van de Topcompetitie van 177 km.
-Daarin wil ik me toch ook eens in de kijker rijden. Mijn ambitie is nog steeds om prof te worden en ik weet niet of dat gaat lukken maar ik ben toch goed bezig, denk ik.
Inderdaad, Stijn rijdt het beste seizoen ooit. In Belsele was het al zijn 2de zege na een opvallende overwinning in Frankrijk. Op 18 Mei won hij daar in Gounille sur Mer (Fr) de tweede rit in de Tour de la Manche.
-Ik heb een heel goed winter gehad en kwam in een goede ploeg die echt alle grote koersen rijdt en ik wordt van al die koersen van zon 160 170 km, echt wel sterker. Als je dan deze koers hier, van nog geen 110 km rijdt, dan voel je dat wel en heb je op het laatste nog een paar cartouches over.
Vorige zondag werd hij 9de in de Memorial Philippe Van Coningsloo, een topper van 176 km. De wielerliefhebbers zeggen dan wel maar 89de maar ze vergeten dat dit topcompetitie was met alle Belgische topbeloften aan de start. Zoals Stijn zegt: Dat is gene zever hoor!
Het programma in acht genomen, zal de Hammenaar heel weinig kermiskoersen rijden.
-Jammer genoeg, rijden we dinsdag niet het Kampioenschap van het Waasland in Belsele. We zijn wel ingeschreven voor de Schaal Schoeters te Beveren.
En dat laatste is goed nieuws voor het CHW want met Stijn Mettepenningen is er meteen een Waaslander die bij de favorieten moet geplaatst worden op 6 juli.
Juleke geeft aan de allerkleinste les hoe je later als winnaar op het podium moet staan.
Tekst en fotos : flvdv
|