NGMT Cycling Team

Bezoek ons op Facebook
  • Fanpagina Facebook
  • Rennersfiches
  • Tom Rouan
  • Gino Van Broeck
  • Gerrit Diependaele
  • Jens Daems
  • Mikey Van Kruiningen
  • Rennersfiches
  • Marc Cossyns
  • Olivier Vaerewyck
  • Franky De Tremerie
  • Frederik Blervacq
  • Pascal Verlez
  • Willy Den Haese
  • Frederik Blervacq
    Blervacq Frederik
    Marc Cossyns
    Cossyns Marc
    Jens Daems
    Daems Jens
    Willy Den Haese
    Den Haese Willy
    Franky De Tremerie
    De Tremerie Franky
    Gerrit Diependaele
    Diependaele Gerrit
    Tom Rouan
    Rouan Tom
    Olivier Vaerewyck
    Vaerewyck Olivier
    Gino Van Broeck
    Van Broeck Gino
    Mikey Van Kruiningen
    Van Kruiningen Mikey (NL)

    Pascal Verlez
    Verlez Pascal

    Inhoud blog
  • NGMT Cycling Team schakelt over naar nieuwe website !!!
  • Verslag WAOD Oostakker: renners koersen goed in hondenweer
  • Verslag WAOD Westkerke: beterschap in zicht
  • Verslag WAOD Beveren: polders en wind maken er harde wedstrijd van
  • Verslag WAOD Zandvoorde: Mikey bezorgd NGMT schrale troostprijs in zware wedstrijd
    NGMT Cycling Team

    Waar teamgeest en vriendschap belangrijk zijn


    Franky De Tremerie - Gerrit Diependaele - Olivier Vaerewyck - Jens Daems - Tom Rouan - Gino Van Broeck - Willy Den Haese - Marc Cossyns - Mikey Van Kruiningen - Frederik Blervacq - Pascal Verlez - NGMT Cycling Team

    28-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Elversele: Sterke teamprestatie
    De debuutwedstrijd van Nico en Tom was het gespreksonderwerp gedurende de afgelopen week.  De twee studenten waren gebrand om er zaterdag jongsleden een goede wedstrijd van te maken.  Guillaume startte voor de eerste maal na twee maanden zonder competitie in de benen.  Het viertal werd vervolledigd door Gino, die het koersen moeilijk kan laten.    De plaats van afspraak was Elversele.  De Heirwegvrienden stonden in voor de organisatie van deze wedstrijd aan de Legen Heirweg.  Elversele, een deelgemeente van Temse, ligt aan de oevers van de Schelde en is de ideale plaats om een aangenaam fietstochtje te maken.

    Tom Rouan - Nico Cossyns - Gino Van Broeck - Guillaume De Coninck - NGMT - Elversele

    Voor het eerst dit seizoen stonden 4 NGMT'ers aan de start en zouden we het ploegenspel kunnen hanteren.  Na een kwakkelweekend wat het weer betreft zorgde een weersverbetering ervoor dat de temperatuur 28°C bedroeg.  De wind was volledig verdwenen en enkel de warmte en het lastige parcours zouden voor tegenstand bieden.

    De organisatoren hadden een mooie omloop uitgetekend. De helling vlak na de aankomst zorgde voor een niet te onderschatten klimmetje.  De zogenaamde "berg van Elversele" zou voor schifting kunnen én moeten zorgen.  Dit parcours van 7,3 kilometer moest 9 keer afgelegd worden.  De wedstrijd was 65 kilometer lang. 

    Een mooi pelotonnetje van 40 A-renners kwam vandaag het wedstrijdblad tekenen bij de VWF-afgevaardigden.  NGMT was voor 10 % aan renners vertegenwoordigd bij de A-categorie. De start verliep rustig en de eerste ronde werd een verkenningsronde.  Vanaf de tweede ronde zat het spel op de wagen.  De renners probeerden voor afscheiding te zorgen en telkens stuurde ons team een renner mee in de ontsnapping.  Gino en Guillaume probeerden om beurten mee te springen.  Nico en Tom koersten attent mee en stopten af voor hun teamgenoten.  Halfweg wedstrijd, na talloze pogingen, konden 2 renners plots 30 seconden bijeen fietsen.  Hun liedje duurde 2 ronden.  Op onderstaand filmpje ziet u dat de voorsprong gering is.



    PS: Filmpje te Elversele: De voet van de beklimming te Elversele met Guillaume, Nico, Gino en Tom in de A-reeks (VWF) gefilmd door Julia de Kind

    Op twee ronden van het einde ontstond een kopgroep van 6 renners.  Gino sprong mee , na knap werk van Tom, en iedereen dacht dat de goede vlucht een feit was.  Niets was minder waar: iedereen keek naar elkaar en blijkbaar speelde de warmte de renners parten en de lastigheidsgraad van het parcours.  De ultieme ronde ging in met een compleet peloton.  Op een diefje konden 6 renners 50 meter voorsprong bijeen fietsen.  Nico offerde zijn kansen op om Guillaume in een goede stelling te brengen.  Toen in de laatste kilometer 2 renners reageerden twijfelde Guillaume niet en hij ging mee.  De 6 leiders hielden aan de meet enkele fietslengtes over.  Peter Maes uit Bornem won de wedstrijd.  Guillaume werd knap 7 de en daarmee was iedereen tevreden.  Het peloton volgde in zijn spoor.  Nico werd 25 ste en kon zich vinden in het mooie resultaat van zijn ploeggenoot.  Gino en Tom volgden iets verder in het peloton. 

    Nico Cossyns - Guillaume De Coninck - Gino Van Broeck - NGMT - Elversele

    De start is gegeven.  Gino zet gauw de teller op nul.  Het gemiddelde van deze wedstrijd bedroeg ongeveer 41 kilometer per uur.

    Tom Rouan - Gino Van Broeck - NGMT - Elversele

    Tom trok stevig van leer om zijn ploegmaten te helpen.

    Guillaume De Coninck - Elversele

    Guillaume ronde het teamwerk perfect af.  Hij kon een mooie 7 de plaats wegkapen en misschien zat er wel meer in.

    Tom Rouan - Elversele

    Tom kon tevreden zijn als sportief verantwoordelijke.  Iedereen reed een goede wedstrijd naar eigen kunnen en mogelijkheden.

    Kortom, na de wedstrijd was iedereen tevreden over de geleverde prestatie en met de onverhoopte top 10 plaats.  De eerste wedstrijd met onze 4 A-renners werd een succes.  We kleurden mee de wedstrijd en de sfeer en communicatie binnen de wedstrijd tussen de NGMT'ers was optimaal.  Dit doet het beste verhopen voor de volgende wedstrijden

    Foto's: Rita Thienpondt

    Uitslag:

    Categorie A (40 dln): 1. Peter Maes 2. Peter Neels 3. Bart De Baere 4. Mario Van Gucht 5. Tom Op De Beeck 6. Michael Claes 7. Guillaume De Coninck 8. Michel Vereecken 9. Tom De Maesschalck 10. Kevin Van Raemdonck
    25. Nico Cossyns
    Peloton: Gino Van Broeck - Tom Rouan

    28-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    24-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Oosteeklo: op zoek naar goed gevoel
    De teleurstelling bij onze voorzitter Marc Cossyns was zaterdag na de wedstrijd te Ertvelde bijzonder groot.  Hij besloot om de dag nadien in Oosteeklo mee te rijden om toch terug ritme op te doen en een beetje revanche te nemen.  Het voorjaarsweer liet zich weer voelen:  de temperatuur haalde geen 15°C en de wind was net als gisteren in Ertvelde alom tegenwoordig. 

    Oosteeklo, met de inschrijving zoals gewoonlijk in café De Braeme, wordt bijna een monument op de kalender van de WAOD.  Elke maand is het er koersen geblazen.  De omloop van 5 kilometer moest een dozijn maal afgelegd worden.  De renners kregen 60 kilometer wedstrijd voorgeschoteld.

    Marc startte als enige NGMT'er in de CD-categorie.  Amper 35 renners hadden deze dag uitgekozen om te koersen.  De start werd voor de verandering in beeld gebracht, onderstaand filmpje geeft een impressie in een rustig Oosteeklo.

    PS: Filmpje te Oosteeklo: De start bij de CD-categorie (WAOD) gefilmd door Nico Cossyns.

    In de derde ronde konden zes renners ontsnappen uit het peloton.  De anderen waren gezien en de aanvallers bouwden hun voorsprong stelselmatig uit.  Twee ronden later kwam nog een achtervolgend groepje van 5 tot stand maar die reactie kwam te laat. 

    Marc Cossyns - Oosteeklo

    Marc volgde mooi in het peloton.  Hij trok het peloton meermaals op het lint maar kon zich niet afscheiden. 

    Marc Cossyns - Oosteeklo

    De ziekteperikelen zijn nog niet van de baan.  Hopelijk krijgt Marc snel een goed gevoel in de benen.

    Hans Verlinden won makkelijk de wedstrijd en werd eerste C-renner.  De Brit Ashley Holding werd tweede en was eerste D-renner.  Marc kon de wedstrijd uitfietsen maar de sprint liet hij schieten.  Hij kon de laatste prijs meenemen richting De Pinte.  Een 30 ste plaats was zijn deel.

    Uitslag:

    Categorie CD (35 dln): 1.Hans Verlinden (Gavere, winnaar cat. C) 2.Ashley Holding (UK, winnaar cat. D) 3.Walter De Veerman (D2) 4.Philip Lampaert (C2) 5.Stefan Adriaenssens (C3) 6.Wim Heyndrickx (C4) 7.Jason Edwards (C5) 8.Peter Ballet (D3) 9.Marc Goossens (D4) 10.Sven De Vlieger (C6) 30.Marc Cossyns (C24)

    24-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    22-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Ertvelde: niet het ideale begin

    Het seizoen is halfweg en je zou verwachten dat vele renners reeds de nodige wedstrijden op hun actief hebben.  Niets is minder waar.  Tom Rouan en Nico Cossyns, die door studies en examens het voorjaar in rook zagen opgaan, stonden vandaag voor het eerst aan de start van een wielerwedstrijd.  Over voorjaar gesproken, het weer had er alle allures naar.  Een temperatuur rond 15°C en een vrij krachtige noordwestenwind: kortom alles was aanwezig om er een pittige en lastige debuutwedstrijd van te maken. 

    De plaats van afspraak was Ertvelde.  Een nieuwe organisator had een mooi parcours samengesteld.  Deze omloop kregen de renners 9 keer voorgeschoteld.  Elke doortocht was goed voor 7 extra kilometers.  De totale wedstrijdlengte bedroeg 63 kilometer.

    Een gezonde dosis stress was aanwezig bij onze twee debutanten, namelijk Nico en Tom.  Als ruggesteun verschenen Marc, Olivier en Gino aan de start bij de AB-categorie.  De verwachtingen waren niet echt hoog daar er sprake was van een trainingsachterstand.  Een handvol renners voor ons nieuw team aan de star, maar dat het niet makkelijk zou worden werd snel duidelijk. 

    Marc Cossyns - Tom Rouan - Gin o Van Broeck - Nico Cossyns - NGMT - Ertvelde

    De dag voor het Belgisch Kampioenschap te Beveren stonden 48 renners, waaronder 5 NGMT'ers , opgesteld ter hoogte van café The Maple bij de AB-categorie.  Onze renners kozen ervoor om vooraan het peloton te starten.  Het tempo varieerde door de strakke wind.  Gino en Olivier konden zich mooi vooraan het peloton handhaven.  Nico en Tom verkochten hun vel duur maar na enkele ronden moesten ze hun meerdere erkennen.  Marc, na een langdurige ziekte, sinds zijn comeback op zoek naar een goed gevoel in de benen verging hetzelfde lot.  De teleurstelling was begrijpelijk maar door de zware omstandigheden deels verstaanbaar.  Op onderstaand filmpje zijn alle gestarte renners nog mooi te zien.

    PS: Filmpje te Ertvelde: De passage van het peloton bij de AB-categorie (WAOD) gefilmd door Saskia Servaes 

    Na tal van ontsnappingspogingen die in de kiem gesmoord werden konden in de vierde ronde 6 renners een lichte voorsprong opbouwen.  Drie sterke renners konden na een serieuze achtervolging de aansluiting maken.  In het peloton probeerden de twee overgebleven renners nog te ontsnappen maar de wind besliste daar anders over.  Vincent Brunel, uit het West-Vlaamse Oostkerke won de wedstrijd en tevens was hij eerste B-renner.  Paul Rooseparck uit Laarne werd tweede en was eerste A-renner.  In een langgerekte sprint werd Olivier 19 de en Gino 25 ste. 

    Olivier Vaerewyck - Ertvelde

    Olivier kon ternauwernood de start nog meemaken.  Hij was tevreden na de wedstrijd.

    Gino Van Broeck - Ertvelde

    Gino kende dit jaar al betere dagen, hopelijk volgende keer beter.

    Nico Cossyns - Tom Rouan - Olivier Vaerewyck - Gino Van Broeck - Marc Cossyns - Ertvelde

    Voor het eerst dit seizoen schreven 5 NGMT-renners zich in voor een wielerwedstrijd.  Een debuutwedstrijd die niet zo geslaagd bleek.  De trainingsachterstand en het gebrek aan koersritme deed onze studenten de das om (Nico en Tom), maar ze zullen zeker hun mannetje nog staan.  Marc had een mindere dag vandaag maar zal dit zo snel mogelijk rechtzetten.  Gelukkig is de teamgeest en de wil om er iets van te maken aanwezig binnen het team en doet dit het beste verhopen voor de komende weken. 

    Uitslag:

    Categorie AB (48 dln): 1.Vincent Brunel (Oostkerke, winnaar cat. B) 2.Paul Rooseparck (Laarne, winnaar cat. A) 3.Kurt Caboor (A2) 4.Steven Thys (B2) 5.Eric Vereecken (B3) 6.Franky Van Oyen (B4) 7.Kristof Dhondt (B5) 8.Kristof Vancouillie (B6) 9.Didier De Lannoy (B7)
    19.Olivier Vaerewyck (B11)  25.Gino Van Broeck (A12)
    Opgave: Tom Rouan - Nico Cossyns - Marc Cossyns

    22-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    21-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Happy Birthday

    Vandaag begint de zomer officieel volgens het kalenderjaar.  Het is de dag van Guillaume De Coninck, een van onze renners, een beetje.  Hij mag vandaag zijn 21 ste verjaardag vieren.  De examenperiode is achter de rug en we wensen hem van harte proficiat vanwege het ganse NGMT Cycling Team.  Komend weekend verdedigt hij de kleuren van ons team samen met de andere renners.  Zo is elk lid actief en kan het teambelang naar buiten komen. 

    21-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    19-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op volle sterkte: the return
    Vandaag is het zover: twee van onze renners komen aan de start van een wielerwedstrijd.  Tom Rouan en Nico Cossyns, de afgelopen voorjaarsmaanden geplaagd door het schoolwerk en de examenperiodes, komen vandaag voor het eerst uit voor ons NGMT Cycling Team.  In Ertvelde tonen zij hun nieuwe tenue in wedstrijdverband.  De eerste waardemeter voor onze mannen.  De testcases verliepen alvast veelbelovend.  Marc komt samen met zijn zoon eveneens aan de start.  Gino en Olivier rijden hun zoveelste wedstrijd en zijn ondertussen al vaste waarden geworden binnen het team.  Vanaf volgend weekend vervoegd Guillaume de selectie zodat we voltallig aan de start komen.  Een handvol renners (onder voorbehoud) aan de start met hopelijk een goed resultaat.  Een verslag met de eerste wedstrijdfoto's van de nieuwelingen leest u op deze site.  Wij wensen de renners veel succes toe. 

    19-06-2010 om 11:07 geschreven door NGMT  


    16-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Eksaarde: comeback en pechverhaal
    Voor het eerst in 7 weken tijd stonden we met drie renners van ons team aan de start.  In Eksaarde, een deelgemeente van Lokeren, vervoegde Marc het koersende duo Gino en Olivier. Deze twee laatstgenoemden hebben al vele wedstrijden op hun actief.  De wedstrijd te Eksaarde is een vaste waarde op de kalender van de WAOD en het mooie parcours leent zich ideaal om terug het broodnodige "koersritme" op te doen.

    In de zon op het terras was het aangenaam vertoeven.  Een temperatuur van 22°C en een matige wind vormde de ingrediënten voor deze wedstrijd.  Elke ronde was goed voor 7 kilometer dwars door Eksaarde.  Een negental ronden werden voorgeschoteld aan de renners wat de wedstrijdafstand op 63 kilometer bracht.  Gino verdedigde alleen de kleuren bij de AB-categorie.  Marc kreeg de steun van Olivier bij de CD-categorie.

    Gino Van Broeck - Marc Cossyns - Olivier Vaerewyck - Eksaarde

    De 3 voorjaarsmannen die zéér binnenkort versterking zullen krijgen van de anderen. 

    Olivier Vaerewyck - Eksaarde

    Olivier maakt zich klaar voor de start.  Samen met Marc vormde hij een duo bij de CD-categorie.

    Bij de AB-categorie schreven 56 renners zich in.  Na de wedstrijd van gisteren te Belsele was het afwachten hoe de benen zouden reageren na de zware inspanningen.  Blijkbaar vormde dit geen probleem want Gino kon mooi vooraan postvatten.  In de eerste wedstrijdhelft kon niemand een voorsprong opbouwen.  Iets over halfweg konden 15 renners zich onderscheiden van de rest.  Het verschil was gering en alles was speelbaar.  Maar toen voelde Gino narigheid aan de fiets.  Door een lekke achterband moest hij de wedstrijd voortijdig staken.  Een wandeltocht bracht hem aan de finish.  Peter Neels won de wedstrijd in de B-categorie en Kevin Van Raemdonck werd vierde en won in de A-categorie.

    Gino Van Broeck - NGMT - Eksaarde

    Altijd de moed erin houden.  Gelukkig is de conditie in orde met het oog op de komende weken, maar pech speelt mee tijdens een wielerwedstrijd.

    Bij de CD-categorie stonden 51 renners opgesteld voor de start.  Hier kon iets voor half wedstrijd een elftal wedstrijd een voorsprong stelselmatig uitbouwen op het peloton.  Onze mannen volgden mooi in de groep en Olivier probeerde nog weg te raken zonder succes.  Marc, onzeker over de conditie, koerste mooi mee in de buik van het peloton.  Na een millimeterspurt won Hans Verlinden (C-categorie) de wedstrijd voor Wim Arras (D-categorie).  Het was een sprint op het scherp van de snee maar beiden wonnen in hun reeks.  In een chaotische eindsprint (een auto blokkeerde de halve rijbaan ) kon Olivier zich nog vooraan nestelen.  Hij eindigde 17 de.  Marc reed de wedstrijd uit in het peloton met een gerust gevoel.

    Olivier Vaerewyck - Eksaarde

    Olivier neemt het peloton op sleeptouw maar kreeg te weinig medewerking.

    Marc Cossyns - Eksaarde

    Marc kon zich mooi handhaven in het peloton.

    Marc Cossyns - Olivier Vaerewyck - Eksaarde - NGMT

    De twee ploegmaten samen op de foto.

    Uitslag:

    Categorie AB (56 dln): 1.Peter Neels (Kruibeke, winnaar cat. B) 2.David Van den Broeck (B2) 3.Didier De Lannoy (B3) 4.Kevin Van Raemdonck (Nieuwkerken, winnaar cat. A) 5.Paul Rooseparck (A2) 6.Kristof Gryson (A3) 7.Steven Martens (A4) 8.Nico Verwee (A5) 9.Stefaan Van Gaever (A6) 10.Davy Rauch (B4)
    Lekke band: Gino Van Broeck


    Categorie CD (51 dln): 1.Hans Verlinden (Gavere, winnaar cat. C) 2.Wim Arras (Emblem, winnaar cat. D) 3.Patrick Watteny (D2) 4.Ko Harms (D3) 5.Philip Wittoek (C2) 6.Franky De Tremerie (C3) 7.Jan Reubens (C4) 8.Sven De Vlieger (C5) 9.Wim De Coninck (D4) 10.Bart Rombouts (C6)
    17.Olivier Vaerewyck (C11)
    Peloton: Marc Cossyns

    Foto's: Monique Van Poecke

    16-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    14-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Belsele: zéér snel verreden wedstrijd opent wielerweek
    Op vrijdag 11 juni organiseerde de Koninklijke Belsele Sportief hun eerste wedstrijd van de kermisweek.  Hierna staan er nog 4 op het programma met als hoogtepunt het "Kampioenschap van het Waasland", een interclubwedstrijd die aanstaande dinsdag wordt verreden.  Belsele, de woonplaats van Gino en een deelgemeente van Sint-Niklaas, kan elk jaar rekenen op een groot aantal deelnemers en een massale publieke belangstelling.  Dit was op deze vrijdagavond niet anders.  De wedstrijd voor Elite zonder Contract en Beloften kreeg de titel "Grote Prijs American Soft-Wash Sint-Niklaas Ereprijs Erevoorzitter-Stichter Hubert Boelens", een mondvol kan je zeggen. 

    Zoals bovenvermeld stond Gino natuurlijk aan de start in zijn thuiswedstrijd.  Een overwegend bewolkte dag, maar de zon kwam toch geregeld even piepen.  Met een temperatuur van 18°C en een naar de avond toe afzwakkende wind kon het niet beter zijn. 

    De avondwedstrijd is een traditie net als het parcours.  De omloop is 5.700 meter lang en moest 18 maal onder de wielen geschoven worden.  De totale afstand in deze wedstrijd onder het vaandel van Wielerbond Vlaanderen bedroeg 103 kilometer.  Wat dit parcours zo uniek en aantrekkelijk maakt voor de renners en het publiek is dat er in een soort achtvorm gereden wordt.  De renners passeren dus tweemaal op hetzelfde punt.  De scherpe bocht en de kasseistrook voor de finish is het kritieke punt op dit voor de rest mooie rondje.  In onderstaand filmpje ziet u goed hoe de renners met de afsluiting
     naast het parcours flirten.

    .

    PS: Filmpje te Belsele: De passage van het peloton tijdens avondwedstrijd (WBV) gefilmd door Julia De Kind

    Een internationaal deelnemersveld verscheen op het appel voor de start.  Onder de 84 deelnemers kon je op de deelnemerslijst 5 verschillende nationaliteiten vinden.  Natuurlijk stonden er een pak Belgen aan de start.  Ook 5 Australiërs, 2 Britten, 2 Litouwers en 1 Nederlander hadden de weg richting Belsele gevonden.  De organisatie verliep perfect en zij hadden gezorgd voor enkele premies tijdens de wedstrijd.  Wie niet vooraan stond was gezien want het tempo werd meteen strak gehouden.  Gino kon zich mooi vooraan het peloton handhaven en probeerde mee te glippen in een paar ontsnappingen.  Door het helse tempo werden de talrijke aanvallen in de kiem gesmoord.  Het premiegewin zorgde voor animo aan de streep maar de wedstrijd zelf bleef lang gesloten.  Op 3 ronden van het einde konden 10 renners zich finaal losrukken uit een jagend peloton.  Eén renner viel nog weg en iedereen dacht dat de negen zouden sprinten voor de overwinning.  Dit was buiten Davy De Scheemaeker gerekend.  In de ultieme ronde kon hij een boni van 10 seconden bijeen fietsen, wat hem de verdiende zege opleverde.  Met de Australiër William Clarke op rang 2 en de Litouwer Dajirus Dzervus op rang 3 kreeg het podium een internationaal kleurtje.  Gino reed een goede wedstrijd maar sprintte niet meer mee.  Hij eindigde achteraan het peloton op een 62 ste plaats. 

    NOOT:Het ging er enorm snel aan toe met een gemiddelde van boven de 45 kilometer per uur. 

    Hieronder enkele foto's van de wedstrijd te Belsele.

    Gino Van Broeck - Belsele - NGMT

    Optrekken na een bocht doet de been en armspieren geen deugd.

    Gino Van Broeck - Belsele - NGMT

    Uitkijken voor de verkeersremmers en de oranje kegeltjes.

    Gino Van Broeck - Belsele - NGMT

    De gezichten van sommigen verraden dat er bijna geen tijd voor recuperatie was.

    Gino Van Broeck - Belsele - NGMT

    Hier nog in het spoor van latere winnaar Davy De Scheemaeker en Mattias Ongena.

    Gino Van Broeck - Belsele - NGMT

    Een gevoel van ontlading na de aankomst.  Straffe koers in Belsele, de thuisbasis van Gino.

    Foto's: Rita Thienpondt

    Uitslag:

    1.12 B (Elite z.c./U23 - 103 km) - 02h11min

    Aantal deelnemers: 84

    1. Davy De Scheemaeker 2. William Clarke 3. Dajirus Dzervus 4. Gunter Sterk 5. Gediminas Bagdonas 6. Jurgen De Deyn 7. Matthias Ongena 8. Steven De Landtsheer 9. Christophe Van Cauwenberghe 10. Stijn Mettepenningen
    62. Gino Van Broeck

    14-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    12-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Comeback Marc Cossyns
    Na een zevental weken inactiviteit op koersgebied maakt Marc zijn officiële wederoptreden in competitieverband.  De trainingen en uitgebreide testen verliepen vlot en hij hoopt klaar te zijn voor de wedstrijden.

    Afgelopen woensdag, iets vroeger dan gepland, deed hij een ultieme test te Lochristi.  Samen met Gino startte hij bij droog weer maar de hemel trok volledig dicht.  Na enkele ronden vonden de weergoden het welletjes en begon het te regenen.  Teveel water op te korte tijd zorgde voor een ware wolkbreuk, terwijl het gans de dag al droog was geweest te Lochristi.  Beide renners besloten de wedstrijd op enkele ronden van het einde te staken.  Het zicht zonder koersbril was beperkt en het gevaar voor valpartijen aanwezig.  Vandaag te Eksaarde, bij mooi weer, zal Marc aantreden bij de WAOD.  Wij wensen hem en de andere renners veel succes!!!

    12-06-2010 om 14:28 geschreven door NGMT  


    10-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Wintam: tropische temperaturen
    Op zaterdag 5 juni vond er tevens een wedstrijd plaats bij de VWF in Wintam.  Wintam, een gehucht in de provincie Antwerpen, ligt in de gemeente Hingene.  Hingene is op zijn beurt een deelgemeente van Bornem.   In deze regio, in de volksmond beter bekend als Klein-Brabant, valt vanalles te beleven voor jong en oud.  Een ruime parking omtrent een voetbalveld van een plaatselijk amateurploegje was ideaal.  De chalet van voetbalclub "Rap en Vrolijk", een pracht van een naam, fungeerde als inschrijvingslokaal.  Deze organisator had aan alles gedacht: een welverdiende pluim!!

    Onze vertegenwoordiger voor de ploeg tijdens deze wedstrijd was Gino.  De weersomstandigheden konden niet beter zijn.  Een hoge temperatuur die flirtte met de grens van 30°C en een nauwelijks voelbare zuidelijke bries.  De omloop, licht gewijzigd ten opzichte van vorig jaar, was net geen 7 kilometer lang.  Deze smalle en bochtige omloop werd 10 keer voorgeschoteld aan de renners en 69 koerskilometers werden afgelegd.  Door de versmallingen, vluchtheuvels en eilandjes was het telkens oppassen geblazen.  

    Gino Van Broeck - NGMT - Wintam

    Concentratie voor de start in tropische weersomstandigheden.

    Het kleine pelotonnetje telde 32 eenheden.  De A-renners namen een voorzichtige start.  In de tweede ronde konden 7 renners even een voorsprong behouden.  Maar plots stond de rode vlaggewagen geblokkeerd en smelte alles terug samen.    In de volgende ronde konden 6 renners zich losmaken uit het peloton.  Gino kwam in de wedstrijd en kon samen met een renner naar een achtervolgende groep rijden.  Halfweg koers zag het er goed uit voor de twee groepen.  Het peloton leek uitgeteld.

    Bij het ingaan van de laatste ronde, duidelijk te horen in het onderstaande filmpje, is het peloton nog voltallig.

    PS: Filmpje te Wintam: De passage van het peloton, een mengeling van A en B renners (VWF) gefilmd door Julia De Kind

    De aflossingen verliepen stroef en sommigen hadden blijkbaar last van de warmte.  Niemand had het verwacht maar de B-renners konden de aansluiting maken.  Geen probleem zou je denken, ware het niet dat ze de rest van de A-renners mee hadden gebracht.    Van de oorspronkelijke kopgroep bleven de twee sterksten over: Danny Verelst, uit Charleroi, won voor Peter Neels.  In het peloton hielden de B-renners nota bene het tempo strak en een massasprint diende zich aan.  Gino nam geen risico's en eindigde net buiten de prijzen op een 21 ste plaats.

    Uitslag:

    A-reeks (32 dln): 1. Danny Verelst 2. Peter Neels 3. Stefaan Paridaens 4. Kristof Wielfaert 5. Jimmy De Paepe 6. Tom Hermans 7. Peter Vermassen 8. Kevin Van De Keer 9. Michael Braeckmans 10. Arne Kestens
    21. Gino Van Broeck

    10-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    09-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Ertvelde: tweedaagse voor Olivier
    Begin juni vinden traditioneel op vrijdag en zaterdag 2 wielerwedstrijden plaats aan het Biermuseum te Ertvelde.  Na een plezierreisje richting de Verenigde Staten trad Olivier opnieuw aan in competitieverband.  De jetlag was verteerd en hij hoopte na 2 weken non-actief het nodige wedstrijdritme op te doen.

    De bekende omloop van 6 kilometer moest een tiental keer afgelegd worden wat de afstand op 60 kilometer bracht.  De zomer had haar intrede gedaan:  een temperatuur op beide dagen van 28°C kon niet slecht zijn.  De zuidelijke bries had niet veel in de pap te brokken.

    Dag 1:

    Een 46-koppig peloton blijft samen tot in de laatste ronde.  Een massaspurt beslist over winst of verlies.  Olivier zit goed geplaatst maar een valpartij voor hem beslist er anders over.  Hij moet in de remmen en kan de valpartij niet meer ontwijken.  Gelukkig valt de schade mee en eindigt hij nog op een 30 ste plaats.  Walter De Veerman (D-renner) sprint naar zijn zoveelste overwinning.  Nico Debaes, de West-Vlaming, eindigt tweede en is daarmee eerste C-renner.

    Uitslag:

    Categorie CD (46 dln): 1.Walter De Veerman (Lochristi, winnaar cat. D) 2.Nico Debaes (Desselgem, winnaar cat. C) 3.Ivan Wulffaert (D2) 4.Marc Goossens (D3) 5.Wim Braet (C2) 6.Peter Kerckaert (D4) 7.Rudy Bertier (C3) 8.Rudi Rabout (C4) 9.Ronny Cosijn (D5) 10.Peter Mol (C5) 
    30.Olivier Vaerewyck (C20)

    Dag 2:

    Op dag 2 van de tweedaagse schreven 38 renners zich in.  Olivier besluit na de valpartij van gisteren om toch te starten.  In het peloton is de verbrokkeling enorm en Olivier kan niks anders doen dan volgen.  Ivan Wulffaert (D-categorie) schrijft de wedstrijd op zijn naam.  Wim Heyndrickx uit Vrasene wint bij de C-categorie.  Onze man in koers spurt zich in de achtergrond naar een 24 ste plaats.

    Categorie CD (38 dln): 1.Ivan Wulffaert (Eeklo, winnaar cat. D) 2.Wim Heyndrickx (Vrasene, winnaar cat. C) 3.Pascal Van De Velde (C2) 4.Nico Debaes (C3) 5.Patrick Vanmaekelbergh (C4) 6.Patrick Watteny (D2) 7.Geert Roose (C5) 8.Geert Van Speybroeck (C6) 9.Steve Ferguson (C7) 10.Rudi Rabout (C8)
    24.Olivier Vaerewyck (C19)

    De zware valpartij zaaide roet in de plannen van Olivier.  Hopelijk hersteld hij deze week van zijn wonden.  De nodige rust zal hem goed doen zodat hij tegen volgend weekend terug paraat staat.  Veel beterschap gewenst. 

    09-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    08-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Beveren: felle wind beslist wedstrijd
    In het wielergekke Beveren vond vorige woensdag een wedstrijd plaats voor de WAOD-renners.  Aan de inschrijvingstafel verliep alles vlot en organiserend café 't Kolenhof had goed te doen door de vele toeschouwers en renners.  De omloop, deels gelegen op grondgebied van deelgemeente Melsele, was goed voor 5.700 meter.  Dit mooie parcours moest 11 keer afgelegd worden en de totale koersafstand bedroeg 62,7 kilometer.

    Na een dagtaak op het werk was Gino solo van het team afgezakt richting Beveren.  De aangename temperatuur van 20°C viel mee maar de krachige wind vormde de grootste tegenstander, buiten de andere renners gerekend natuurlijk.

    Een mooi deelnemersveld van 55 renners verscheen omstreeks 19.00 uur aan de start.  De wedstrijd viel in een definitieve plooi bij het ingaan van de derde ronde.  Meer dan de helft van het peloton verkeek zich op de situatie en een 21-koppige groep koos het ruime sop.  Enkele renners, waaronder Gino, probeerde tevergeefs de aansluiting te maken.  De winnaar zat vooraan.  Bart Vanden Wyngaerd won de wedstrijd in de spurt voor Kevin Van Raemdonck.  De B-renner uit Sint-Job klopte de A-renner uit het nabijgelegen Nieuwkerken.  Beiden keerden met de bloemen huiswaarts.  In de achtergrond kon Gino zich samen met 5 anderen finaal losmaken uit het verbrokkelde peloton.  Hij eindigde op een 26 ste plaats.  Onderstaand filmpje spreekt boekdelen: het ontstaan van de goede vlucht werd een feit.



    PS: Filmpje te Beveren: De passage van het peloton bij de AB-categorie Gino Van Broeck (WAOD) gefilmd door Julia de Kind

    Uitslag:

    Categorie AB (55 dln): 1.Bart Vanden Wijngaerd (Sint-Job, winnaar cat. B) 2.Kevin Van Raemdonck (Nieuwkerken, winnaar cat. A) 3.Eric Vereecken (B2) 4.Peter Neels (B3) 5.Franky Van Oyen (B4) 6.Geert Ceulemans (A2) 7.Glenn De Wolf (A3) 8.Peter Debucke (B5) 9.Bert Verhelst (A4) 10.Sammy Bogaert (A5)
    26.Gino Van Broeck (A16)

    08-06-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    31-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Einde schooljaar

    Onze drie benjamins van de ploeg, namelijk Tom, Nico en Guillaume, zijn volop bezig met hun examenperiode.  De fiets schuiven ze even opzij om zich te verdiepen in eindwerken, stageverslagen en examens.  Door tijdsgebrek reed Guillaume amper 4 wedstrijden.  Tom en Nico zijn nog wedstrijdloos en zullen binnenkort aan de start verschijnen.  Na een voorjaar met ups and downs zullen alle renners wedstrijdritme opdoen.  De examenperiode overleven is nu belangrijk en dan volgt de rest vanzelf.  Wij wensen hen en de andere blokkende studenten veel succes in deze periode.

    Onze andere twee renners (Gino en Olivier) blijven in actie komen.  Zij verdedigen voorlopig de eer van ons team.  Marc heeft de trainingen ondertussen hervat en hoopt binnenkort zijn comeback te maken.    Nog eventjes geduld en NGMT Cycling Team zal op voltallige sterkte aantreden. 

    31-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    29-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In the picture: wielerfotografie

    Je hebt ze overal en het is in feite een specialiteit op zich.  Langs de kant van de weg supporteren de meeste mensen bij de passage van hun favoriete renner(s).  We staan vandaag even stil bij een passionele hobby van de sportliefhebbers: de fotografie.  Tijdens de wedstrijd houden zij zich bezig met het nemen van de nodige kiekjes en sommigen schrijven er een verslagje bij.  Naast de rennersfoto's komen de mensen langs de kant aan bod en eveneens het wagenpark dat tijdens de wedstrijd meerijdt verschijnt in beeld.

    Het is dankzij deze mensen dat onze renners mooie wedstrijdfoto's kunnen bemachtigen.  Hieronder vindt u enkele foto's van de wedstrijd in Waasmunster (Ruiter) van afgelopen Pinksterweekend.

    Gino Van Broeck - NGMT - Waasmunster - Ruiter

    Deze foto's werden genomen door Alain Sennesael zoals te lezen valt onderaan.  Hij werkt voor de website www.cyclingnews.nu.  Op deze website staan wedstrijdverslagen en beeldmateriaal van de wedstrijden van Wielerbond Vlaanderen.  Voorts komt het Internationale Wielrennen aan bod en u kunt er alle info omtrent verscheidenen koersen vinden.

    Gino Van Broeck - NGMT - Waasmunster - Ruiter

    We trachten in onze eerste maanden van ons bestaan steeds foto's in de verslagen te verwerken en als we zelf geen foto's kunnen maken hebben we deze gelegenheidsfotografen nodig.  Een verslag kan toch zoveel mooier zijn met voor zich sprekende beelden.

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    26-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Semmerzake: Warmste dag tot nu toe...
    Op Pinkstermaandag 24 mei 2010 genoten de meeste renners van een extra dagje verlof.  Onze renners kozen er de wedstrijd in het Oost-Vlaamse Semmerzake uit.  Deze deelgemeente van Gavere, niet ver van één van de sponsors gelegen, vormde het perfecte decor om ons in the picture te rijden. De inschrijvingen gebeurden in café Den Toren vlakbij de aankomst. 

    Enkel Gino verdedigde de eer van NGMT Cycling Team.  Olivier had het vliegtuig genomen voor een plezierreisje.  Onze twee studenten, Tom en Nico, profiteerden ervan om de schoolboeken aan de kant te schuiven en fietsten richting wedstrijd (zonder deelname ).  Onze voorzitter Marc, herstellend van een ziekte, kwam onze solist aanmoedigen tijdens de wedstrijd.  U merkt het:  het team hangt als lijm aan elkaar en dat werkt bemoedigend.  Binnen enkele weken treden de anderen in competitie, meer hierover leest u uiteraard op onze website. 

    Gino Van Broeck - NGMT - Semmerzake

    Een renner is niks zonder een verzorgen en mensen die je steunen door dik en dun.

    Over naar de wedstrijd dan: een tropische 28°C bij de verkenning van het lastige parcours.  De krachtige wind, het warme weer en het heuvelachtige parcours zouden de pittige ingrediënten vormen voor een afvallingskoers.  Het parcours met mooie brede wegen moest 12 keer afgelegd worden.  Als je weet dat elke passage aan de aankomst goed was voor 5 kilometer dan komt het totaal op 60 kilometer wedstrijd.

    Een mooi aantal van 57 renners was klaar voor de wedstrijd.  Wie zijn start gemist had kon het vergeten omdat het aanvangstempo onmenselijk was.  Op het einde van de eerste ronde konden zich 3 renners onderscheiden.  In de tweede ronde ontstond een achtervolgende groep van 10 renners.  Gino had het moeilijk met de kanonstart door de warmte en moest passen.  In de derde ronde brak het peloton in verschillende stukken.  Het eerste deel, bestaande uit een tiental renners, had een lichte voorsprong op een tiental achtervolgers.  Gino was mee maar de cohesie was niet al te best en de 2 groepen kwamen samen.  De wind had vrij spel en de rest van het deelnemersveld was uitgeteld.  Mario Van Der Sickel (B-categorie), een plaatselijke renner, uit het nabij gelegen Zingem won de wedstrijd voor Kurt Caboor (A-categorie) uit Wondelgem.  Gino probeerde nog een paar keer om met enkele renners weg te raken maar kreeg te weinig steun.  In de sprint plaatste hij zich op een mooie 22 ste plaats.  De meeste renners hadden last van de warmte en de sterke wind maakte er een enorm zware wedstrijd van.

    Gino Van Broeck - Semmerzake

    Niet over de toeren gaan bij warm weer is makkelijker gefietst dan gedaan.  De gezichtjes lopen rood aan.

    Gino Van Broeck - Semmerzake

    Wat baten een fiets en bril als de rest niet mee wil. 

    Marc Cossyns - Tom Rouan - Gino Van Broeck - Nico Cossyns - Semmerzake - NGMT

    Op deze foto kunt u zelf uitmaken wie het meeste afgezien heeft tijdens de wedstrijd.  De supporters of de renner zelf?

    Uitslag:

    Categorie AB (57 dln): 1.Mario Van Der Sickel (Zingem, winnaar cat. B) 2.Kurt Caboor (Wondelgem, winnaar cat. A) 3.Franky Van Oyen (B2) 4.Jürgen Viaene (A2) 5.Dries De Smet (A3) 6.Kristof De Baets (A4) 7.Christopher Vanneste (A5) 8.Bart Verhasselt (A6) 9.Geoffry Maes (B3) 10.Peter De Corte (B4)
    22.Gino Van Broeck (A13)

    26-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    24-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Waasmunster: veel volk voor "open" koers

    De traditie wil dat in een kalenderjaar 6 weken na Pasen het verlengde Pinksterweekend op het programma staat.  Het wedstrijdaanbod op zaterdag bood regionaal niet zoveel alternatieven bij de nevenbonden.  Daarom trok één lid van ons team, namelijk Gino Van Broeck, richting Waasmunster voor een "open" koers onder de Wielerbond Vlaanderen.  Deze wedstrijd heeft een vrij gunstige formule:  naast de traditionele elite zonder contract en beloften hebben amateurs en masters er startrecht.  Een dagvergunning is mogelijk maar kost wel meer dan het normale tarief.

    De Ruiter, een wijk van de gemeente Waasmunster, op een doordeweekse dag een rustige plaats was op zaterdag 22 mei 2010 het strijdtoneel voor de wielerliefhebbers.  Wielerclub Vlug en Vrij zorgde voor de rugnummers en de secretaris had zijn handen vol met de inschrijvingen.  Gelukkig zorgde de computertechnologie voor de vlotheid in het verwerken van de formaliteiten.

    Bevoorrading tijdens de wedstrijd was toegeladen wat wilde zeggen dat het warm was vandaag.  Een temperatuur van 24°C, kortom ideaal koersweer.  De strakke noordelijke wind zorgde voor afkoeling indien nodig.

    De renners kregen een mooie omloop voor de wielen geschoven van 5,6 kilometer.  Dit rondje met enkele flauwe bochten moest 17 maal onder de wielen geschoven worden.  De totale afstand was goed voor 95 kilometer, een langere afstand ten opzichte van de nevenbonden.

    Op de deelnemerslijst stonden 113 renners vermeld, een mooi deelnemersveld voor een snel verreden wedstrijd.  Het hoge tempo in het peloton zorgde ervoor dat de aanvalspogingen een snelle dood tegemoet gingen.  Het was wachten tot in de zevende ronde een vijftal renners kon ontsnappen.  Een viertal renners kon de kloof overbruggen en we kregen 8 leiders.  U leest het goed want 1 renner kreeg af te rekenen met een lekke band.   De voorsprong van de leiders schommelde rond de halve minuut.  Een tegenreactie op vijf ronden van het einde van 18 renners zorgde voor twijfel in de kopgroep en alles smelte samen vooraan.  Gino fietste gedurende de gehele wedstrijd in de voorste gelederen van het peloton maar  twijfelde om mee te schuiven bij de tegenreactie van de ruime groep.  Jammer want hij voelde zich goed vandaag.  De ruime kopgroep bleef niet samen en een viertal renners ontsnapte nog uit de hoofdmacht.  In de ultieme ronde ontbond Gunter Sterck zijn duivels en hij zegevierde solo.  Alweer de derde zege voor de man uit Stekene.  Een val in de rest van de kopgroep ontsierde nog de sprint voor de verdere ereplaatsen.  In het peloton sprintte Gino niet meer voluit mee.  Hij eindigde op een 64 ste plaats.

    In onderstaand filmpje is goed te zien dat het niet makkelijk was om weg te raken uit een jagend peloton.



    PS: Filmpje te Waasmunster-Ruiter: De passage van het peloton bij de 1.18 open categorie met Gino Van Broeck (WBV) gefilmd door Julia de Kind

    Uitslag:

    1.18 Open (Am./Mast./B.El.zc/B.U23)

    Aantal deelnemers: 113

    1. Gunter Sterck 2. Kevin Van Den Noortgate 3. Kristof Blancke 4. Timmy Van Cleemputte 5. Bjorn Meersmans 6. Jurgen Vanhaverbeke 7. André Vermeiren 8. Valentijn Martens 9. Robby De Roos 10. Franky Weemaes
    64. Gino Van Broeck

    24-05-2010 om 12:39 geschreven door NGMT  


    22-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Extra foto's
    Hieronder kunt u enkele foto's terugvinden van de wedstrijden van ons NGMT Cycling Team.  Het gaat om de wedstrijden in Boekhoute (15 mei 2010) en Oosteeklo (16 mei 2010) van in het verlengde Hemelvaartsweekend.  Geniet en snuif de sfeer op tijdens de wedstrijd met de alleszeggende beelden.

    Olivier Vaerewyck - Gino Van Broeck - Boekhoute

    Wachten voor de start kan soms lang duren.  Gelukkig was het al mooi weer. 

    Gino Van Broeck - Boekhoute

    De aanval opzetten is moeilijk maar met verenigde krachten moet het lukken.

    Olivier Vaerewyck - Boekhoute

    Olivier aandachtig vooraan het peloton.

    Gino Van Broeck - Boekhoute

    Als een renner achter zich kijkt kan dit zowel positief als negatief zijn. 

    Gino Van Broeck - Boekhoute

    Sommige beelden hoeven geen commentaar mee te krijgen.

    Olivier Vaerewyck - Boekhoute

    Tijdens een snelle wedstrijd mag een mens toch al eens zuchten?

    Gino Van Broeck - Boekhoute

    Dan maar alleen een poging wagen, hopelijk krijgt Gino steun uit de achtergrond.

    Olivier Vaerewyck - Boekhoute

    Sommigen hadden het blijkbaar nog warmer dan Olivier.

    Olivier Vaerewyck - Boekhoute

    De ene wedstrijd gaat het al wat beter dan in de andere.

    Gino Van Broeck - Boekhoute

    De renners waren blij dat ze de finish bereikten. 

    Olivier Vaerewyck - Oosteeklo

    Drie dagen na elkaar een wedstrijd rijden: een mens moet er wat voor overhebben.

    Olivier Vaerewyck - Oosteeklo

    Prachtige beelden van een millimeterspurt.

    Olivier Vaerewyck - Oosteeklo

    De wedstrijdjury had de beslissing over de plaatsbepaling der renners.

    Foto's: Sabrina Noens - Karel Andries

    De links naar hun fotosite kunt u terugvinden in de rechterkolom op deze blog.

    22-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    20-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verslag Hulst: premiegewin bij onze Noorderburen

    De koersen volgen elkaar snel en op maandag 17 mei 2010 was het tijd voor de volgende wedstrijd.  Hiervoor moesten de renners de grens over richting Nederland.    De traditionele wedstrijd in Hulst is een klassieker op de kalender in de maand mei.  Ter afsluiting van de kermis organiseerde het wielercomité Hulst in samenwerking met het Arrow Cycling Team uit Clinge onder het vaandel van de WAOD een avondcriterium.  De sfeer tijdens deze wedstrijd in deze vestingstad, gelegen in de provincie Zeeland, lokt veel toeschouwers.

    Het criterium lokt elk jaar veel deelnemers en dat heeft wel een denkbare reden.  Een dubbel prijzenbarema en de speaker kondigde er elke ronde premies aan bij de vleet.  Voorts is er een leidersprijs voor diegene die het meeste punten kan sprokkelen aan de finishlijn.  Reden genoeg om af te zakken naar "de meeste Vlaamse stad" Hulst.  De deelnemerslijsten zijn er bovendien gratis wat de vrijgevigheid van onze Noorderburen beklemtoond.  Een deelnemersrecord werd dit jaar gevestigd, een onverhoopt succes voor een wedstrijd die enkele jaren geleden nog ten dode was opgeschreven.
    Een afzwakkende wind en een temperatuur van 16°C zorgden maakten de omstandigheden.

    Gino Van Broeck - NGMT - Hulst

    Gino was de enige NGMT'er die de kleuren verdedigde in het buitenland.  Amper een kwartiertje rijden en hij kon het wedstrijdblad bij de afgevaardigde tekenen.

    De gekende omloop door het centrum van Hulst moest 28 keer afgelegd worden.  De afstand per ronde bedroeg 2.800 meter en vooral in de doortocht door de vesten was het uitkijken geblazen.  Gelukkig stuurde iedereen perfect en verliep de 80 kilometer lange wedstrijd zonder incidenten.

    Deze "Internationale wielerkoers" zoals het hier omschreven werd leek meer op een strijd België - Nederland.  De Belgische renners waren lichtjes in het voordeel qua aantal starters.  97 deelnemers was te veel van het goede.  Het sprinten voor de premies zorgde voor een nerveus koersverloop.  Het tempo lag hoog en ontsnappingen hadden geen lang leven beschoren.  Gino volgde in de buik van het peloton en had geen problemen tijdens de wedstrijd.  De premiespurten zorgden voor enige animo in een voor de rest gesloten wedstrijd.  Amper op drie ronden van het einde kon zich een zevental renners lichtjes afscheiden.  Bart Van Speybroeck uit Nevele won de wedstrijd in een langgerekte sprint.  Het volledige Belgisch gekleurde podium ontving een mooie bloementuil.  In de pelotonsprint kon Gino zich nog op een 31 ste plaats nestelen.

    Gino Van Broeck - Hulst

    De typische Hollandse klinkertjes in de dorpskern moesten 28 keer onder de wielen worden geschoven.

    Gino Van Broeck - Hulst

    In onderstaand filmpje werd duidelijk dat het uitkijken was door de smalle doorgang.  Gelukkig zorgden de verkeersregelaars (seingevers) voor een veilige en verkeersvrije omloop.  De geluidsinstallatie was dik in orde: de speaker kon overal worden gehoord. 


    PS: Filmpje te Hulst (NL): De passage van het peloton bij de AB-categorie met Gino Van Broeck (WAOD) gefilmd door Julia de Kind

    Uitslag:

    Categorie AB (97 dln): 1.Bart Van Speybroeck (Nevele) 2.Kristof Van Couillie 3.Franky Van Oyen 4.Steven Thys 5.Peter De Corte 6.Peter Mol 7.Roger Oomen 8.Raf Van Den Keybus 9.Steven Martens 10.Phillipe Van Opstal
    31. Gino Van Broeck

    Foto's: Sabrina Noens

    20-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    18-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De ene dag is de andere niet: verslag Destelbergen

    In een druk koersweekend stond de dag na Boekhoute alweer een wedstrijd op het programma.  De gemeente Destelbergen organiseerde in het Hemelvaartsweekend haar traditionele koers op zaterdag voor de WAOD.  De inschrijving vond plaats in de feesttent die opgesteld stond naast café Nenuphar. 

    Onze twee renners, namelijk Olivier en Gino, kwamen ook vandaag in actie.  Na een snelle wedstrijd gisteren wisten ze beiden niet goed wat te verwachten.  De zon was van de partij en een temperatuur van 17°C kon de pret niet bederven.  Er schuilde een addertje onder het gras:  de wind waaide krachtiger en kon haar rol spelen tijdens de wedstrijd.

    De mooie omloop, met start en aankomst aan dancing "The Temple", had een lage moeilijkheidsgraad.  Het rondje van 7 kilometer moest 9 maal afgelegd worden.  In deze wedstrijd, die 64 kilometer lang was, moest elke ronde één viaduct overwonnen worden.

    De 40 deelnemers in de AB-categorie begonnen omstreeks 16.30 uur aan hun wedstrijd. Een minder aantal renners maar het tempo ging meteen de hoogte in.  De demarrages volgden en Gino trachtte enkele malen weg te raken.  De verstandhouding was ver te zoeken en iedereen keek naar elkaar.  Het duurde tot over half wedstrijd eer een handvol renners een voorsprong kon bemachtigen.  De vijf draaiden goed rond en de rest was uitgeteld.  Op 2 ronden van het einde ontstond nog een achtervolgende groep van 10 renners.  Gino had duidelijk niet de beste benen vandaag en miste de aansluiting op een haar.  Gunther Cuylits, de kampioen van België bij de B-categorie, won de wedstrijd.  Kristof Gryson was derde en won hiermee in de A-categorie.  Gino nam geen risico's in de laatste gevaarlijke en smalle bocht en eindigde op een 25 ste plaats.

    Gino Van Broeck - Destelbergen

    Gino in actie bij het aansnijden van de rotonde juist voor de aankomst.

    Bij de CD-categorie hadden 38 renners hun rugnummer opgespeld.  Tijdens de wedstrijd ondernam Olivier verscheidene pogingen om een vlucht op te zetten.  Op een moment dat niemand het meer had verwacht kozen 5 renners voor de aanval.  Zij zongen het uit tot de finish.  Nico Debaes (C-categorie) won de wedstrijd.  Ivan Wulffaert werd 4 de en won bij de D-categorie.  In de sprint om plaats 6 kon Olivier zich mooi plaatsen.  Hij bevestigde zijn vormpeil met een 9 de plaats.

    Olivier Vaerewyck - Destelbergen

    Olivier in het wiel van de latere winnaar.

    Uitslag:

    Categorie AB (40 dln):
    1.Gunther Cuylits (Beerse, winnaar cat. B) 2.Franky Van Oyen (B2) 3.Kristof Gryson (Landegem, winnaar cat. A) 4.Didier De Lannoy (B3) 5.Pedro Michels (B4) 6.Valentijn Van De Velde (A2) 7.Luc De Duytsche (A3) 8.Raf Martens (A4) 9.Renaat Demeter (B5) 10.Dries De Smet (A5)
    25. Gino Van Broeck

    Categorie CD (38 dln): 1.Nico Debaes (Desselgem, winnaar cat. C) 2.Geert Roose (C2) 3.Bart Rombouts (C3) 4.Ivan Wulffaert (Eeklo, winnaar cat. D) 5.Johan De Clerck (D2) 6.Alain Bogaert (C4) 7.Wim Heyndrickx (C5) 8.Walter De Veerman (D3) 9.Olivier Vaerewyck (C6) 10.Danny De Bruyne (C7)

    Foto's: Monique Van Poecke

     

    18-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  


    17-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marc Cossyns geveld door ziekte !

    De laatste weken was het stil rond onze voorzitter Marc Cossyns.  De man uit De Pinte sukkelt de laatste twee weken met de gezondheid.  Een zware longontsteking belet hem het fietsen.  De nodige rust en een serieuze pillencocktail moet hem aan de beterhand helpen.

    Wij leven enorm mee met onze teammaat en hopen hem snel terug te zien.  De meeste renners begrijpen hoe frustrerend het kan zijn om hun favoriete hobby niet te kunnen beoefenen. 

    Hopelijk zet de dokter het licht snel op groen en kan hij de trainingen hervatten.  Volgens de prognose zou hij begin juni terug competitief moeten zijn.  Dit alles is natuurlijk onder voorbehoud want de gezondheid staat op de eerste plaats en moet het fietsen toelaten.

    Alvast veel beterschap gewenst vanwege het gehele NGMT Cycling Team.

    17-05-2010 om 07:38 geschreven door NGMT  


    15-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snelle wedstrijd te Boekhoute

    De vrijdag na Hemelvaartsdag, de meeste mensen hadden een dagje verlof, bleek de uitgelezen kans om een wedstrijdje mee te pikken.  Boekhoute, een deelgemeente van Assenede, ontving naar aanleiding van de kermis de WAOD-renners.  Dit dorp in het Meetjesland biedt de ideale wegen om een wedstrijd te organiseren.  Aanstaande zondag 16 mei 2010 organiseert het plaatselijke sportcomité het Provinciaal Kampioenschap der Juniores op quasi dezelfde omloop.

    Boekhoute - NGMT Cycling Team

    Boekhoute is bij wet nog altijd een officiële vissershaven.  Bezoekerscentrum ‘Boekhoute, vissersdorp zonder haven’ en de oude visserssloep op het dorpsplein moeten de herinnering aan het rijke vissersverleden levendig houden.  Tot zover dit stukje geschiedenis.

    Onze twee mannen van NGMT Cycling Team met de meeste wedstrijden op hun conto tekenden in Boekhoute present.  Gino en Olivier vertegenwoordigden ons team respectievelijk in de AB-categorie en CD-categorie.

    Na enkele te frisse dagen voor de tijd van het jaar was er een lichte winst op de thermometer af te lezen.  Na een bewolkte start kwam de zon erdoor en liep de temperatuur op tot 15°C.  Een zacht briesje kon geen tegenstand bieden vandaag.

    De renners kregen een mooie omloop van 8,5 kilometer voorgeschoteld.  Enkel een scherpe U-turn en een stukje kassei waren de kritieke punten op deze omloop.  Een overzichtelijke omloop waar de vluchters steeds in het gezichtsveld van het peloton bleven.

    Op het vernieuwde dorpsplein stonden 67 AB-renners opgesteld voor deze wedstrijd.  De snelheid zat er direct in en de eerste ontsnappingspoging werd op touw gezet.  Gino, gedurende een hele wedstrijd vooraan het peloton te vinden, testte de benen in de eerste ontsnapping van de dag.  Een ronde later vloeide alles terug samen en de wedstrijd kon opnieuw beginnen.  Drie andere aanvallers hadden meer geluk, zij konden het enkele ronden uitzingen. Toen halfkoers een 16-tal renners een voorsprong cadeau kregen was er even paniek in het peloton.  Enkele mannen lieten het er niet bij en op een ronde tijd werd de boni teniet gedaan.  Op één ronde van het einde was het peloton nog voltallig: een massaspurt moest beslissen over winst of verlies.  Gino wou zijn spurtersbenen testen en vatte vooraan het peloton post.  De snelheid werd hoog gehouden en Gino kon zich mooi plaatsen in de sprint. Hij behaalde een mooie 14 de plaats en was daarmee 4 de A-renner.  De eerste top 5 plaats was binnen, maar de totaaluitslag is belangrijker natuurlijk.  Een wedstrijd met een goed gevoel en zonder incidenten.  Op naar de volgende !!!  Peter Neels (B-categorie), de politieman uit Kruibeke, won de wedstrijd.  Steven Martens werd tweede en won daarmee in de A-categorie.

    Gino Van Broeck - Boekhoute - NGMT  Olivier Vaerewyck - Boekhoute - NGMT

        Onze twee NGMT'ers, de ene op de andere naast de fiets, wachtend op het startschot

    Bij de CD-categorie schreven zich op de kop 50 deelnemers in.  Olivier verdedigde de eer van ons ploegje maar startte met een bang hartje.  Hij had last van een lichtjes geblokkeerde rug en wou testen hoe de benen zouden reageren.  In de tweede ronde kon een dozijn renners ontsnappen.  De eerste vlucht was direct bingo.  Een tegenreactie van een zevental renners kwam te laat.  Bart Rombouts (C-categorie) uit Kallo won de wedstrijd voor Ivan Wulffaert (D-categorie) uit Eeklo.  In de pelotonsprint voor plaats 20 werd Olivier 3 de.  Hij kon niet voldoende kracht zetten vandaag en strandde op een 22 ste plaats.  Hopelijk verdwijnt de pijn vlug en kan hij zijn kansen de volgende wedstrijd verdedigen.

    PS: Filmpje te Boekhoute: De passage van het peloton bij de AB-categorie met Gino Van Broeck WAOD gefilmd door Julia de Kind

    Uitslag:

    Categorie AB (67 dln): 1.Peter Neels (Kruibeke, winnaar cat. B) 2.Steven Martens (Lotenhulle, winnaar cat. A) 3.Kristof Gryson (A2) 4.Franky Weemaes (B2) 5.Renaat Demeter (B3) 6.Franky Van Oyen (B4) 7.Peter De Corte (B5) 8.Tom Brulez (B6) 9.Patrick De Roos (B7) 10.Vincent Brunel (B8)
    14.Gino Van Broeck (A4)

    Categorie CD (50 dln): 1.Bart Rombouts (Kallo, winnaar cat. C) 2.Ivan Wulffaert (Eeklo, winnaar cat. D) 3.Danny Van Oyen (D2) 4.Johan Akkermans (C2) 5.Peter Kerckaert (D3) 6.Pascal Verlez (D4) 7.Filip Vereecke (D5) 8.Danny De Bruyne (C3) 9.Jan Reubens (C4) 10.Marc Vanparrys (C5) 
    22.Olivier Vaerewyck (C11)

    15-05-2010 om 00:00 geschreven door NGMT  




    Welkom op de blog van NGMT Cycling Team !!!

    Wij schakelen over naar onze website: www.ngmtcyclingteam.com
    Uitslagen renners
  • Tom Rouan
  • Gino Van Broeck
  • Gerrit Diependaele
  • Jens Daems
  • Mikey Van Kruiningen

  • Uitslagen renners
  • Marc Cossyns
  • Olivier Vaerewyck
  • Franky De Tremerie
  • Frederik Blervacq
  • Pascal Verlez
  • Willy Den Haese

  • Hoofdsponsors:

    De Veldroom
    Engel & Völkers

    Frituur 't Krokantje

    Fietsen Godefroot

    Ruimdienst Dirk Lagaert

    Doltcini

    Basso Bikes


    Sponsors:

    Keurslager Filip & Peggy

    Garage Vercruyssen


    Website van de sponsors
  • De velodroom
  • Engel & Völkers
  • Fietsen Godefroot
  • Ruimdienst Dirk Lagaert
  • Doltcini Sportswear
  • Basso Bikes
  • Keurslagerij Filip & Peggy
  • Garage Vercruyssen

  • Gastenboek
  • koers
  • londerzeel
  • mooi blog mannen

    Laat gerust een berichtje achter


    Mijn favorieten
  • WAOD
  • VWF
  • Fotosite Karel Andries
  • Fotosite Monique Van Poecke
  • Fotosite Sabrina Noens
  • Cyclingnews
  • Belgian Cycling Selection
  • Wielerbond Vlaanderen

  • Contactgegevens

    Interesse of vragen? E-mail ons of bel naar: 0491/61.35.07


    Archief per week
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 06/06-12/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 26/12-01/01 2012
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2016
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs