Nu de feestdagen achter de rug zijn komt alles terug op zijn plooi en de crossers gaan onstopbaar door. Op zaterdag 8 januari stond terug een wedstrijd te Affligem op het programma. In de schaduw van de abdij stond de tweede en laatste wedstrijd van een tweedaagse (samen met de wedstrijd op 18 december 2010) geprogrammeerd. Affligem, in het hartje van het Pajottenland, is dan ook bekend voor zijn trappistenbier en natuurlijk kon in de café dit heerlijke bier geproefd worden. Het was de derde wedstrijd hier te Affligem, wat aantoond dat de crossers hier meer dan welkom zijn.
De enige man die we in stelling brachten was Tom. De rest van de ploeg werkte een groepstraining af in heroïsche weersomstandigheden. Dat de crossers daar hinder van zouden ondervinden werd snel duidelijk. De temperatuur van 11°C was ongezien en dit zorgde voor aangenaam crossweer qua temperatuur. De felle rukwinden en regenbuien waren minder geliefd en maakten het er niet makkelijker op. Het parcours bood heel wat variatie. Technische-, hellende-, dalende en baggerstroken: alles was aanwezig. De verzadigde en modderige ondergrond bood de echte crossers spek naar hun bek. De machtsmensen en crossers-pur-sang zouden hier zeker naar voor komen, wat bleek uit het volgende verslag.
 De wedstrijd mag dan wel niet lang duren, toch moeten de crossers voluit gaan om een mooi resultaat neer te zetten.
Met een mooi aantal crossers werd de start in droge weersomstandheden gegeven. De 21 crossers positioneerden zich volgens afroep en onze NGMT-man Tom stond vooraan geposteerd. Het startsein weerklonk en weg waren ze. Tom slaagde in zijn opzet en draaide als eerste het veld in. Om tot op heden onbekende reden sputterde zijn ketting tegen en hij moest van de fiets om dit euvel te herstellen. Dit voorval kostte hem tijd en hij zette zijn weg verder in allerlaatste positie. Brute pech in een wedstrijd over 40 minuten, waar de start van kapitaal belang is. Door het Belgisch Kampioenschap te Antwerpen stonden hier vandaag veel subtoppers aan de start die geen startrecht hadden op het Sint-Annastrand. De overwinning ging naar Nicky David, die aan een sterke comeback bezig is. Hij haalde het voor Jurgen Willems en Edwin De Wit. Grote namen vooraan in een sterk bezette wedstrijd. Onze man uit Merelbeke reed een sterke wedstrijd en een stortbui op het einde van de wedstrijd weerhield hem niet een 11 de plaats uit de brand te slepen. Na een mooie remonte haalde hij het maximum uit een verloren positie. Er resten nog 3 wedstrijden om nog enkele fraaie prestaties uit zijn benen te schudden.
 Na een verloren positie viel Tom net buiten de top 10. Een sterke prestatie als je weet dat de concurrentie en de omloop niet van de poes waren.

De trouwe verzorgers verdienen alle respect. Ook zij trotseren de weersomstandigheden om het de crossers naar hun zin te maken.
Uitslag:
A-reeks (21 dln): 1. Nicky David 2. Jurgen Willems 3. Edwin De Wit 4. Johan Myngheer 5. Joris Debacquer 11. Tom Rouan
Foto's: Rita Thienpondt
12-01-2011 om 00:00
geschreven door NGMT 
|