Vandaag hadden we 2 transfers en nog 1 iets waarbij we kort moesten helpen. Dus we hadden het verdeeld, Warry de vroege transfer om 6u en in ruil deed ik daarvoor het kleine dingetje en de andere transfer. Tijdens zijn transfer bleek dat de chauffeur dronken was.. Op dat moment had Warry blijkbaar Carlin, een andere collega, uit bed gebeld als vervanging. 's Morgens op kantoor was daar een hele preek over, maar in feite had hij goed gehandeld. Wie weet wat er gebeurt zou zijn.
Mijn klein dingetje was dat ik een enveloppe met tickets moest overhandigen aan enkele Peruvianen die in Cusco op vakantie waren. Ze vertrokken op city tour, maar waren op de een of andere manier hun tickets op het kantoor vergeten..Samen met Sr. Fabrizio heb ik hen begeleid en vooral lang gewacht op het transport (50min)..
Mijn transfer was om 14.30u vanuit het busstation Cruz del Sur. Mooi op tijd aanwezig, chauffeur ter plaatse en toen bleek dat er een staking was geweest onderweg, waarbij de passagiers dus 2u -2.30u hadden stil gestaan. Tegen het moment dat wij effectief wisten wat er aan de hand was, was het al rond 15.30u. Het probleem was dat niemand de chauffeur kon bereiken om te vragen waar ze al waren. Dus rond 17u eindelijk mijn Belgische passagiertjes ontmoet die zich redelijk schuldig voelden omdat ik zo lang op hen had moeten wachten. Natuurlijk kon ik hen dat niet kwalijk nemen, want ze konden er niets aan doen.
Eenmaal aangekomen in het hotel gaf ik de briefing en plots belde Duvali. Ahja zegt ze geef je ondertussen ook de briefing van de Inca Trail. Kzeg al goed en wel, maar ik heb hun treintickets niet. Dat was blijkbaar geen probleem, want Wilyam was onderweg met de enveloppe.
Dinsdag 10/07
Vandaag geen transfers, alleen briefing rond 18u. Een rustig dagje dus. In de voormiddag vermelde Eveling dat het morgen, woensdag dus, zou sneeuwen. Eerst dacht ik dat ze in Cusco bedoelde, maar bleek nadien dat het gewoon in de bergen zou sneeuwen, maar dus in Cusco wel kouder zou worden. En dat was het ook.. De rest van de week bewolkt en bijna geen zon.
Tegen de middag zei Sra. Hilda plots van Kyara, Warry kom eens. Jose, de boekhouder riep ook op dat moment naar Silvana en Duvali met als excuus iets over de aankoop van treinen. Onbewust gingen we allemaal of ik toch, naar beneden. Daar waren ze bezig met kaarjes op de verjaardagstaart van Eveling te zetten. Na een beetje overleg lieten we de muziek spelen en zongen we allemaal happy birthday voor haar in het Engels en Spaans. De eerste twee liedjes kon ik meedoen, maar het derde was iets dat ik nog nooit gehoord had. Het klonk wel een beetje als het liedje van "lang zal ze leven". De taart leek een beetje op het binnenste van een volkoren brood. Lekkere taart, als je het al taart kan noemen.
Tegen de avond moest ik gewoon de enveloppe voor de gids afgeven in het hotel en daarna kon ik naar huis. Gelukkig dat ik altijd blijf tot de gids er is, want bleek een noodgeval op de trekking waardoor de gids niet kon komen. Zo gaf ik die avond toch nog een briefing.
Woensdag 11/07
Vandaag geen briefings en maar 1 transfer en deze wilde Warry doen, dus niet echt een probleem voor mij. Ik werkte samen met Dirk aan zijn platform en uiteindelijk deze week hebben we daar het eerste resultaat van gezien. Het is nog niet zoals gewenst, maar het gaat in de goede richting.
In de namiddag kon ik bellen met enkele toeristen. Ze waren wat verdwaald geraakt in Ollantaytambo. Onze chauffeur belde van ja ik mis nog 2 personen. In het totaal moest hij dus 6 personen terug naar Cusco brengen. De mensen zaten op dezelfde trein, maar toch hebben die 2 hem niet gevonden. Nadien toen ze in het hotel aangekomen waren, konden we bellen naar de chauffeur om te zeggen dat hij eindelijk kon vertrekken, dat de passagiers al in hun hotel aangekomen waren. Die avond mocht ik dus ook naar hun hotel gaan met een enveloppe met het nodige geld dat zij betaald hadden voor de transfer. Op deze manier stond iedereen weer gelijk.
Ook was er die avond een soort sollicitatie gesprek bij Sra. Duvali. De man wilde gidsen voor ons kantoor dus moet hij vlot Engels spreken. Hij vertelde eerst vanalles in het Spaans en daarna een briefing over Salkantay in het Engels. Ik mocht meeluisteren om het Engels te beoordelen. Toen de man weg was, was het een groot overleg. Iedereen die zich onopvallend in de ruimte bevond moest zijn/haar oordeel geven over de sollicitatie. Op zich was alles in orde en dus de volgende morgen belde Duvali om de man het goede nieuws mee te delen.
Donderdag 12/07
3 transfers en 1 briefing. Warry neemt zoals vroeger nog altijd de vroege transfers voor zijn rekening en ik de latere zaken. Zo belde hij mij 's middags met de herinnering van ja om 14u transfer, niet vergeten eh. 5 min later belde hij terug, de transfer is nu! Toen was het nog maar 13.20u.. Ahja, normaal moet je de toeristen een evaluatieformulier laten invullen, maar bij de Peruvianen moet dat blijkbaar niet. Ook moest ik niet mee naar de luchthaven, want 1 ze kennen de taal en kunnen zich wel redden, 2 er was geen plaats meer in de auto
Vrijdag 13/07
Vandaag opnieuw taart gegeten. Deze keer voor de verjaardag van Norca, een chocoladetaart. Opnieuw gezongen voor de verjaardag en deze keer ging het me beter af dan de eerste keren. Verder geen transfer of briefings, opnieuw een rustiger dagje in de drukke week.
Zaterdag 14/07
Deze morgen mijn lieve Belgjes weggebracht naar de luchthaven. Ze waren samen met vrienden gekomen, maar die waren ondertussen al weg. Er waren jammer genoeg wel veel klachten over hun vrienden. Oorspronkelijk kwamen ze uit India, waar ze waren opgegroeid in een van de hoogste rangen. Ze waren gewend om bedienden rond hen te hebben en lieten dit hier dan ook blijken. Er was niets die goed genoeg was voor hen. Aan de receptie vroegen ze hoeveel handdoeken er waren in de kamer. Toen de receptioniste zei van er zijn er 2, dan wilden ze er 4. In een restaurant hadden ze alle 4 hetzelfde menu, maar toch was het voor een van de Indische/Amerikanen niet goed. Ze eiste dat ze de kok kon spreken. Haar soep moest langer gekookt worden. Dus soep terug weg en tijdje later opnieuw soep gekregen, maar nu langer gekookt. Ze nam er 1 hap van en zei nee niet goed.Roep de kok maar. Opnieuw die mens naar hun tafel. Haar soep moest nog langer gekookt worden en de stukjes kip moesten kleiner gesneden worden... Vervolgens in hun hotel in Cusco was de kamer niet naar wens. Alle andere kamers waren vol, dus kregen ze een suite. Dit was ook niet goed, want er was een bad en mevrouw wilde een douche... Al hun klachten compenseerden ze met een grote fooi. Ze dachten zelf dat hun maaltijd beter was dan die van de Belgen, omdat zij gereclameerd hadden terwijl ze krak hetzelfde aten..
Vriendelijke mensen die Indiƫrs/Amerikanen, maar veeleisend. Blijkbaar zouden ze volgend jaar of binnen 2 jaar naar Europa willen komen. Ik vrees dat ze er snel het deksel op de neus zullen krijgen met dit gedrag.
Zondag 15/07
Deze morgen al 3 gemiste oproepen van Warry.. Bleek dat het gewoon om te zeggen was dat ik niet mocht vergeten van de te bellen met de chauffeur om hem eraan te herinneren dat er 2 transfers waren vandaag. Jammer voor hem, want ik was hem al voor. Blijkbaar was de chauffeur die vergeten in zijn planning te zetten dus mocht ik alles opnieuw regelen, maar eind goed, al goed. Mijn belgen die ik ophaalde aan het busstation, mocht ik nu om 13u terug naar de luchthaven brengen. Daarna snel terug want om 14u was de volgende transfer al. Gelukkig mooi op tijd. Een van de dames sprak in het Engels tegen mij en ik antwoordde in het Nederlands omdat ik wist dat ze Nederlands spraken. Raar, maar ze bleek antwoorden in het Engels. Ze moest wel Nederlands spreken,want ze antwoordde op mijn vragen, alleen in het Engels. Plots drong het tot haar door dat ik toch Nederlands sprak en toen was het nogal grappig. Nadien ben ik naar huis gewandeld en nog enkele inkopen gedaan om een Peruviaans gerecht te proberen. Geen idee hoe het zal uitpakken, hopelijk beter dan de vorige keer, we zullen zien.