Inhoud blog
  • Arizona 2014
  • 18 - 19 april 2013
  • 16 en 17 april
  • Van 7 april tot 15 april
  • Van 1 april tot 6 april
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Amerika - USA
    Peru 2011
    28-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25 maart 2010

    25 maart 2010

     

    Elk jaar opnieuw gaan we naar de ‘Desert Botanical Garden’ in Phoenix. Elk jaar opnieuw is het anders. Vorig jaar was er de tentoonstelling van de ‘glaskunstenaar’ Chiluly. Onvergetelijk mooi. ( zie rechts: week van 16-03 tot 22-03 2009)  De glazen kunstwerken vormden met de planten van de botanische tuin één geheel ; een geheel dat veel meer was dan de delen apart.

    Dit jaar zijn er beelden van de kunstenaar Alan Hauser; helaas minder geslaagd. Het donkere metaal contrasteert te weinig met het groen van de cactussen. In plaats van de beelden te integreren in het bestaande landschap heeft  men nu aparte hoekjes gemaakt voor de kunstwerken. Niet zo mijn smaak. Maar er blijft natuurlijk moois genoeg over in de tuin. Ook de planten zijn elk jaar verschillend..

    De tuin is vol kijklustigen en een aantal hebben camera’s bij om jaloers op te zijn – met telelenzen van 40 cm ( Oke Oke – ik overdrijf een beetje)

    In één van de bomen heeft een kolibrie een nest gemaakt; .de jongen zijn al uitgekomen maar zonder sterke tele kun je het gewoon niet fotograferen. Volgend jaar beter??

    Thuis nog een duik in de warme pool. Leven als god in Arizona ja!!

    En je krijgt er honger van. Maar wees de uitspraak indachtig ( hier ergens gelezen): If you want breakfast  in bed…… you better sleep in the kitchen.

     

    Een gedichtje met een speelse slag. Net als de ontelbare golfterreinen hier in Scottsdale; het Mekka voor de golfer. Alleen hier zijn er meer dan in heel België – het gras is adembenemend glad en groen en kort. Rondom liggen de rotsen te blakeren.

     

    Landschap met roze hoed

    "Niets kan zachter golven
    dan een golfterrein"
    denkt de dame met de grote hoed
    en de suède handschoenen.
    De heer die haar galant terzijde
    staat, kijkt heel even
    naar haar borsten in de roze crêpe jurk
    en slaat dan met een forse slag
    het kleine witte balletje
    een heel eind verder.





    Grand Lux Café bij valavond.



    en binnenin 's middags voor de lunch: salmon piccata



    de ingang van de botanical garden: de twee heldergroene planten zijn glaswerken van Chiluly: overgebleven van de tentoonstelling van vorig
    jaar. Men is geld aan het inzamelen om de kunstwerken permanent te kunnen houden. Er zijn miljoenen  nodig...









    Dichter wou ze met haar neus niet bij de cactussen komen.



    torn between two lovers euh thorns









    gekroonde hoofden

    28-03-2010 om 00:00 geschreven door koert van de velde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    27-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25 maart bis
    vervolg van de botanical garden





    my favourite cactus: the prickly pear. Je kan er zelfs sapjes van kopen.



    zelfde plant - van heel dichtbij



    en de paarse variant



    een gids kwam bij ons om te vertellen dat een zeldzame cactus in bloei stond:  de bloem is ongeveer zo groot als een soepkop



    vanaf hier weer veel bloemen: foto van Sonja met haar toestel.















    ook van Sonja: a rhapsody in pink

    27-03-2010 om 00:00 geschreven door koert van de velde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    26-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.22 maart 2010

    22 maart 2010

     

    Vandaag nog maar eens naar het Lost Dutchman State Park. Voor drie weken hebben we hier een begeleide wandeling gemaakt; maar er stond nog heel weinig in bloei. Nu is de woestijn bijna veranderd in een weelderige oase. De bodem is lichtgroen; het is ook iets warmer geworden en overal langs de paden zie je hikers en vaak ook ruiters. Eigenlijk een bevreemdend gezicht voor wat  je van een woestijn verwacht. Maar vergis je niet, we waren hier ooit eens in juli; in een verschroeiende hitte van meer dan 40°C; met rondom ons alleen geel en bruin;  en alleen de saguaro’s als groene toortsen; de eeuwigheid uitdagend.  Hieronder een aantal foto’s van de bloemen die je ziet. Onvolledig weliswaar maar het geeft wel een beeld van de omgeving. Van sommige planten ken ik de naam ( met dank aan de begeleide wandeling ) van andere ben ik ze vergeten. De leeftijd nietwaar.

    Jammer dat het park op 3 juni gesloten wordt. Hopelijk is het tijdelijk.

     

    Een gedichtje van Maria Vasalis: de natuur in de lente –zoals in het Lost Dutchman State Park maar dan sappiger.

     

     

    appelboompjes

    Op een recht, zwart kousenbeen,
    dunne rokjes opgeheven,
    dansend in de vroege regen
    en de tuin voor zich alleen,

    staan twee jonge appelbomen,
    't witte bloed omhooggestegen,
    vlinder-hoofden wijd omgeven
    door hun aller-eerste dromen.

    Met hun smalle voet in 't gras,
    ingetogener en lomer
    staan zij later in de zomer
    na te peinzen hoe het was.

    Voller wordend met de dagen,
    vastgegroeid in 't ogenblik,
    bestemd, mijn zustertjes, - als ik -
    te wortelen, rijpen en vrucht te dragen.


    Een proeve van de tekst in het Engels - for my American friends
     

    Once more we visited the Lost Dutchman State Park today. Three weeks ago we had a guided tour, but very little was blooming at that time. Now it seems the desert has  changed  overnight into a luscious oasis. The soil is lightgreen, it is a little warmer, and everywhere along the trails you can see hikers and horsemen.. An uncommon sight in what is called the Sonoran desert;
    But fear not.- we were here once in the middle of July – in a scorching heat of 110°Fahrenheit – surrounded by yellow and brown only – with only  the green saguaro as a torch – defying eternity.
    Underneath you can find a number of flowers we’ ve seen there – of some I know the name ( thanks to the guided walk) – others I don’t know or I forgot ( the blessings of old age )

    Don't ask me to translate the poem - that's infinitely more difficult.





    poppy's









    bloemen van de brittlebush: meest voorkomende struik in de woestijn van Sonora



    fiddleneck



    lupine zoals bij ons maar stukken kleiner



    bloemetjes smaken naar komkommer











    cactusbladeren in de supermarkt: zoals je ziet - met stekels en al voor 98dollarcent per pond








    26-03-2010 om 00:00 geschreven door koert van de velde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    25-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tot 21 maart

    Tot 21 maart

     

    Eventjes een paar rustige dagen tussenin. Niksen aan de pool. Een boek lezen. Sudoku’s oplossen; hele reeksen meegenomen uit de Knacks van thuis. Rondkuieren in Scottsdale downtown.

    We zijn hier ondertussen ook al 2 keer naar de bioscoop geweest. Eigenlijk spelen de films ook al in België: Shutter Island van Martin Scorsese met Leonardi Di Caprio – uitstekende film zoals je kunt verwachten van Scorsese met een heel verrassend slot. En ook Alice in Wonderland van Tim Burton met Johnny Depp: gezien in 3D op een IMAX-scherm: totally cool man.!!

    Eén regendagje gehad maar daar blijft het nu wel bij.

    Verder nog eens naar de bibliotheek geweest. We hebben nu tenminste een lidkaart. Mooi gebouw ( zie hieronder) Verder naar een typisch retro-ijssalon geweest. Helemaal roze binnenin en de ijsjes!! Onmogelijke combinaties: Ik had een orange shantra of zoiets toch: stel je voor: oranje sorbetijs in een glas met Sprite en het was niet eens slecht.  Sonja iets met chocola en nog een boel andere dingen. En zoals altijd in Amerika: huge portions of it. No dinner that evening.

    Maar op een andere avond hebben we toch eens geprobeerd Amerikaans te koken: op internet recept opgezocht voor “Pot Roast”. Lekker : zie foto’s voor en na hieronder. Eigenlijk de Amerikaanse versie van stoverij.

    Tot de volgende keer.

    En hoe kan ik anders eindigen dan met het beroemde gedicht van Lewis Carroll uit ‘Through the Looking Glass” : Jabberwocky .

    Voor de ignoramus: dit is een gedicht dat zich eigenlijk afspeelt in ‘Alice in Wonderland’.Misschien wel het meest bekende nonsensgedicht in het Engels 


    'Twas brillig, and the slithy toves
    Did gyre and gimble in the wabe;
    All mimsy were the borogoves,
    And the mome raths outgrabe.

    "Beware the Jabberwock, my son!
    The jaws that bite, the claws that catch!
    Beware the Jubjub bird, and shun
    The frumious Bandersnatch!"





    de bibliotheek van Scottsdale: heel stijlvol



    het roze ijssalon: datoranje smurrieglas is het mijne



    pot roast vóór: 3,5 pond soepvlees eigenlijk



    pot roast na:  vier uur later!!



    bezoek aan het kunstencentrum: tableau vivant



    deel 2

    25-03-2010 om 00:58 geschreven door koert van de velde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    23-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.18 maart 2010

    18 maart

     

    Laatste dag in Tucson. Vandaag bezoeken we de oude stad…. Of wat ervan overblijft. Gelukkig heeft men ingezien dat je niet alles kunt afbreken en weggooien. Een paar hoekjes zijn bewaard gebleven – met rondom moderne mastodonten.  Een enkele keer geeft het samenspel van oud en modern een meerwaarde aan de foto.

    De temperatuur blijft aangenaam. Vandaag een 82° Fahrenheit; wat overeenkomt met 28,5 °C. Na de middag lunchen we in een Golden Corral; een buffetrestaurant en onderdeel van een grote keten die vooral in het zuidwesten floreert.  Lekker, heel verscheiden en voor een habbekrats: 17,5 dollar. Je begrijpt niet hoe ze het kunnen doen voor die prijs.

    Om 17h zijn we terug in het ons vetrrouwde Scottsdale; net op tijd  voor nog een frisse duik in de pool.

     

    Nog een gedichtje – een stadsgedichtje dan maar – na ons bezoek aan downtown Tucson.

    Dit is van Paul Rodenko en het is hier maart en warm.


    en oh ja: het weblog is weer in orde  - de foto's van een aantal dagen geleden die verkleind waren weergegeven staan er nu normaal op en met wat commentaar. 

     

    Februarizon

    Weer gaat de wereld als een meisjeskamer open
    het straatgebeuren zeilt uit witte verten aan
    arbeiders bouwen met aluinen handen aan
    een raamloos huis van trappen en piano's.
    De populieren werpen met een schoolse nijging
    elkaar een bal vol vogelstemmen toe
    en héél hoog schildert een onzichtbaar vliegtuig
    helblauwe bloemen op helblauwe zijde.
    De zon speelt aan mijn voeten als een ernstig kind.
    Ik draag het donzen masker van
    de eerste lentewind

     





    Il Tiripito: een schrijn opgedragen aan een jongeman die een relatie had met zijn schoonmoeder en door zijn schoonvader vermoord werd. Ik vraag me wel af wie precies hier kaarsjes komt branden. Jongemannen of schoonmoeders?



    De volgende vijf foto's zijn alle genomen in La Placita: midden in de moderne grootstad een restauratie van en oude buurt: nu dienstdoend als administratieve gebouwen, resto's, toerist info en waarschijnlijk peperdure appartementen. Alles geschilderd in vrolijke Caraïbische kleuren. Heel pittoresk.



    binnenkoertje van apprtementenblok





    Gaan oud en nieuw hier niet prachtig samen. Bij hoogbouw is men hier trouwens veel creatiever dan in België.





    Op een pleintje - zomaar. Opgericht door veteranen van de slag om de Ardennen.



    Bij heropbouw van de binnenstad ontdekt:: een woonerf van Indianen uit onze Middeleeuwen. - later door de Spanjaarden gebruikt.



    kunstwinkeltjes rondom het oude centrum.

    23-03-2010 om 07:09 geschreven door koert van de velde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)


    Archief per week
  • 10/03-16/03 2014
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/04-10/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 09/03-15/03 2009
  • 02/03-08/03 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs