Inhoud blog
  • Teleurstelling
  • Creativiteit
  • Pauze
  • Zomers
  • Project: De tijd
    Zoeken in blog

    Dropbox

    Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.

    Carpe Diem

    28-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vliegensvlugge ochtend

    Deze ochtend werd ik gewekt door een vreemd geluid. Het leek wel de buzzer van mijn wekker, maar dan een octaafje hoger. Ik veerde uit bed, na het horen van dit onbekende (toch wel onrustwekkend luide) geluid. Al snel stond ik bovenaan mijn (ergerlijke) trap, waar verschillende scenario's door mijn hoofd schoten.
    Het ergste wat ik kon bedenken  -mits mijn halfslapende kop-  was: Vitabis is met zijn kont in de cactus gaan zitten op het salontafeltje? Als een gek sprintte ik naar beneden.

    Intermezzo: Mijn trap is wat je noemt 'een ganzentrap'. Dat is er zo eentje met hele vreemde treden, zodat je plaats wint in kleine ruimtes. En ja, aangezien ik niet in een supergrote villa woon Centrum Gent, staat dat verdomde ding in mijn 'woonkamer'. De eerste weken vervloekte ik de helse treden omdat die mij blauwe knieën bezorgden,
    maar dat zou ook kunnen liggen aan mijn elegance en finesse. Soit... Waar waren we?

    Daar stond ik dus, onderaan de trap, mijn ogen tastend in het donker. In een fractie van enkele seconden werd het mysterie duidelijk. Het licht viel mijn 'woonkamer' binnen, terwijl mijn slaperige ogen uiterst hun best deden om zich aan te passen aan het donkere beeld van mijn woonkamer. Vitabis lag roerloos op het rode vloerkleed.
    -Ja, ik heb een rood tapijt-
    De kat leek dikker dan gisterenavond, toen ik hem goedenacht wenste. Oorsrponkelijk was hij een magere -eerder slanke- poes. Hij bewoog alsof een epileptische aanval hem in zijn macht had. Maar door de schemering heen, verdween de illusie en loste het mysterie in rook op. Het geluid ging verder, maar nu stiller. Het stierf een beetje weg...
    Wanneer ik Vitabis bij zijn nekvelletje de lucht introk, zag ik mijn mysterie -voor dood- liggen op het langharige vloerkleed.

    Een vogel(tje)!

    Intermezzo: Ik schrijf vogel(tje), omdat ik anders de emoties van mijn 'kater' raak. Hij is nooit echt goed geweest in jagen. Of hij was te traag, te lief, te zacht of te moe... Nou, 't is een echte lieverd, maar een vogel vangen was niet aan hem besteed. Zelf niet wanneer hij een ellenlange tuin had met bomen, struiken en een grasperk waar echt àlle katten jaloers op zouden zijn. Neen, luieren is zijn favoriete bezigheid. Nou, -ik zou liegen- hij vindt het wel fijn om af en toe eens zijn nepmuis te grazen te nemen.

    Het arme diertje   -de vogel welteverstaan-    zijn hartje ging tekeer als een tikkende tijdbom en eventjes dacht ik dat het uit zijn lijfje zou springen dus gooide ik behoedzaam een handdoek over het diertje heen en graaide de kat mee naar de badkamer.
    Daar werd Vitabis, tegen zijn wil, opgesloten achter slot en grendel (en ook nog een stoel onder de klink, voor de zekerheid)
    Deze laatstvernoemde ging als een losgeslagen wilde tekeer tegen mijn badkamerdeur, die volhardde en stevig in de omlijstig bleef.
    Moest ik niet beter weten dat de kat daar opgesloten zat, wel... Ik waande mezelf in een horrorfilm!
    In een mum van tijd had ik het vogeltje (ras onbekend) op mij balkonnetje gelegd. Het gevleugelde beestje knipperde met zijn oogjes en hapte met zijn bekje naar...
    Lucht? Voedsel? Geen idee.
    Je kon alleen opmerken dat het dier volledig van de wijs was. Stakkertje toch. Ik sloot het raam en besloot dat dit spannende kwart uurtje me heel wat energie had gegeven.
    In ieder geval kon ik me nu misschien wat sneller klaarmaken voor het werk! Crap, tijd uit het oog verloren. Zo ging die ochtend, zoals alle andere, verder.
    Net voor ik de deur uitging met een balisto in mijn handen en een koffiepad (voor op school), wierp ik nog een blik op het terras. Weg vogeltje. Nergens een spoor?
    Mijn, nog niet zo wakkere, brein bedacht plots dat het dier wel verdergestrompeld zou kunnen zijn tot aan de balkonrand.
    Maar dat is geen goede zaak, want ik woon op het tweede verdiep, zie je?
    Mijn blik schoot over de barrière, richting de afgrond. Nog steeds geen gevleugeld dier te bespeuren. Toch hoorde ik het gekrijs opnieuw, maar nu kwam het van veel verder.
    Misschien waren het zijn vriendjes, zijn familie, zijn lotgenoten?
    Misschien was hij het, zijn levensverhaal vertellende hoe hij net aan de dood ontsnapte?
    Misschien ben ik te optimistisch om te denken dat hij gewoon weggevlogen is na een rustmoment?
    Misschien.
    Maar ik heb hem niet meer weergezien!

    28-06-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:Impressies 2010
    17-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lente noch zomer
    De vergadering was uitgelopen! Het enige besluit waar ik vandaag echt rotsvast van overtuigd was.
    Verdorie, ik had nog zoveel gepland... en algauw zal mijn bezoek er zijn. Mijn hersenen draaien op volle toeren om mijn avond organisatorisch nog te laten slagen.
    Thuisgekomen blijkt mijn studio een oorlogsgebied waar zonet een landmijn zijn laatste loodje heeft gelegd... én het heeft, er op de koop toe, nog serieus zijn best gedaan om lekker veel schade aan te richten! -Shit-
    Knarsend en zenuwachtig probeer ik me ter herinneren wat ik gisterenavond/deze ochtend toch heb uitgestoken, dat ik mijn gezellig stulpje zó achtergelaten heb. Juist ja, de wekker stond té stil... Overslapen!
    Uit bed geveerd als een Ninja, zo met een douche van amper 5 minuten gevochten, in mijn kleren gesprongen als de onoverwinnelijke Houdini en als Armstrong naar het werk gereden.
    De bel. Op tijd, oef!
    Opnieuw gaan mijn hersenen racen tegen de tijd.
    Verse groentjes en fruit nodig voor mijn hapjes!
    Turk, vrijdagmarkt!     Klok.     Half 7.    Nog open?    Yes!    Sleutels - geld, hup!
    Ik merk op dat de zon nog een aangename warmte uitstraalt over de Baudelostraat en de Vrijdagmarkt. Ik loop gejaagd over het plein en lijk wel op een wild beest dat zijn kudde verloor.
    In de winkel aangekomen vind ik mijn 'zen' terug. Ik snuif de heerlijke geur van basilicum op, kijk naar al die prachtige kleuren van dat 'vers' en voel me onmiddellijk terug tot rust komen. Kalm herhaalt mijn organisatorisch brein het ingrediënten- en 'to do'-lijstje. Mijn handen gaan in een grote zak sojabonen. Ik voel een heel ontspannen gevoel over mijn ruggengraat trekken. Het gevoel van deze kleine boontjes tussen mijn vingers is heerlijk verslavend. En hing het niet af van mijn afspraak vanavond, ik had er gestaan tot sluitingstijd.
    Met het overvolle mandje begeef ik me naar de kassa. Dit levert me twee LOODzware zakken en een lichtere portefeuille op.
    Een voldaan gevoel nestelt zich in mijn hart en ik loop -minder haastig- terug naar huis.
    Enigszins vredig maar toch als een doorgeslagen gek begin ik af te stoffen, af te wassen, stofzuigen, boenen en schrobben.
    (Jup, ik ben een vrouw en bewijs dit half uur dat ik écht veel verschillende dingen tegelijk kan)
    Daar issie al!
    Je zou denken, door deze reactie, dat ik hem leuk vind. Dat is ook zo, maar hij ziet er niet uit, jammer!
    (Ik hoor je denken -jaja- maar het is echt niet mijn type!)
    Crap, mijn haar zit nog niet zoals het moet, maar zeg een welgemeende 'foert' tegen de spiegel en maak een losse dot. Mijn bril nog op mijn neus en ik ben klaar voor een gastvrije ontvangst.
    De cd van 'the Cranberries' speelt zacht op de achtergrond terwijl we praten en met een half oog naar de voetbal kijken.
    (Ja, tegen mijn principes, maar het zorgt enigszins voor een passende sfeer.)
    Plots, -niemand wil dat, maar iedereen kent het-  een doodse stilte!
    "Goed," zegt hij, "dan ga ik maar weer eens."  Neen! denk ik, je hoort nu nog niet te gaan. Ook al vind ik hem niet knap, dit hoort gewoon niet.
    -Ik weet het, ik weet het. Ook al wil ík hem niet, maar daarom moet hij mij wel nog willen.-
    We nemen afscheid en gelukkig kust hij me enkel op de wang.

    17-06-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Impressies 2010
    14-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn zondagavond, 13 juni
    Mijn plannen voor de avond werden uitgebreider en iets langer verspreid dan voorzien.
    - Neen, ik ben geen politiek fanaat, die momenteel aan de beeldbuis is vastgekluisterd omwille van de uitslagen van de verkiezingen.-
    - Neen, ik ben geen fanatieke voetballiefhebber van het WK en dat zal nog lang duren voor ik dàt word.-
    Met nog steeds de rode balpen in mijn hand, zie ik flitsend beeldmateriaal in mijn ooghoeken verschijnen van bovengenoemde zaken. Nog meer van deze programma's die, uur na uur, afspelen op tv, zie ik verschijnen.
    Waar komt het vandaan?!
    Niet die flauwe kul op tv (op zondagavond) maar de toetsen en te verbeteren leerstof.
    Ik zie er geen einde aan en besef dat dit nog lang duren kan, dus besluit ik strak een pot water op het vuur te plaatsen om mezelf nog een pasta pesto te maken. (Lekker vers en toch zo kant en klaar voor een snelle, licht verteerbare hap om 22.00u)
    Opnieuw de eindgeneriek van een film, die ik maar met een half oog zag aangezien ik het te druk had met optellen van subtotalen en schrijven -of liever kleuren- van foutenanalyses. Mijn vervelende, en énige, rode balpen sprong reeds vijf keer uit elkaar en telkens schrik ik me rot! Dàt vindt de kat een ideale aanleiding om zich nog eens te strekken en van zijn kussen te komen. Hij haalt een speelse move uit naar de resort en deze rolt aan een sneltempo onder de zetel.
    Reeds 01.14u... Damn! Morgen weer zo vroeg ochtend!
    Slapen zou een strakker plan zijn dan nu nog deze papieren te corrigeren en in een rooster te gieten. De frustratie prikkelt me en mijn computer doet niet wat ik wil. Maar ach, ijverig als ik ben, doe ik toch een laatste inzet en kan afsluiten, nog geen tien minuten later.
    Deze analyses moesten pas klaar zijn op dinsdagochtend, maar ik besloot veilig om ze toch reeds te maken, zodat ik op schema blijf. Want morgen heb ik wellicht tóch weer iets extra te doen...
    Bravo, voor flink ik, die nu voldaan haar bed kan opzoeken. Een keertje niet lezen vandaag, denk ik maar twijfel een aantal minuten later toch alweer over deze laatste beslissing. Ik reken uit hoeveel uren ik nog slapen kan en bedenk dan maar dat ik toch beter onder de wol kruip.

    14-06-2010 om 10:51 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Impressies 2010
    08-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Out
    Mijn glas is leeg
    mijn hoofd zit vol.

    De fles is leeg
    maar de bar loopt vol.

    De sfeer zit goed,
    we zijn 'in the mood'...

    Jammer
    mijn verstand primeert
    zoals het me is geleerd
    beslis ik flink
    naar bed te gaan.

    En ik wens
    - maar dat ziet geen mens -
    dat ik toch nog héél even
    daar was gebleven.


    08-06-2010 om 21:20 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn toezicht vandaag...
    Huilende kleuters, vechtende kinderen, brullende pubers, die zich ruziënd een weg door hun 'onbezorgde wereld' banen.
    Uniek, als ze allemaal zijn, worden ze gewekt door de schoolbel. Keurige rijen die zouden moeten gevormd, lijken meer op nesten bijen.
    De speelplaats ligt her en der bedekt met jassen en truitjes. Ze liggen, als sterretjes aan de hemel, uitgestrooid over de stenen.
    Een paar kledingstukken bengelen aan een jufs arm, in de lucht. Die plukt ze één voor één van de grond en waant zichzelf in een openbare verkoop.
    De zon brandt op mijn gezicht en ik knijp mijn ogen tot spleetjes. Enkele ballen stuiteren nog wild naar de overkant en fietsjes rijden, precies vanzelf, naar het afdak.
    Daar komt nog een laatste leerling uit de toiletten hollen en neemt zijn vaste plaatsje in. Nu is de 'rij' voltallig en de zwerm zweeft razendsnel binnen in het gebouw.
    Met een mooie mengeling van gebulder en gezoem verdwijnt deze klas in de menigte van de schoolgangen.
    Enkele schoenen, aan de zandbak, staan er verlaten bij.

    08-06-2010 om 19:01 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Impressies 2010
    02-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Piekeren

    Hij vindt me leuk.
    Hij vindt me niet leuk.

    Gsm klapt open
    en weer dicht.
    De kat
    ligt tegen
    mijn gezicht
    en snurkt hardop.

    De balken
    op mijn plafond
    lopen niet perfect evenwijdig
    maar zijn toch zo onmisbaar
    in dit veelzijdige plaatje.

    Ik ruik
    mijn donsdeken
    de geur van
    mijn versgewassen haar
    en de kat,
    die nog steeds
    tegen mijn wang
    plakt.

    Ik zucht diep
    en ontspan.
    Waarom
    duurt tijd
    toch zo lang?

    Wachten
    Hopen
    Ik wil wel
    maar verbiedt het mezelf
    tot uiteindelijk
    de slaap
    in mijn hoofd
    is gekropen.

    02-06-2010 om 17:43 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    31-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De onwennige vrijgezel
    Klootzak!
    Het is al lang geleden.

    Een maand lang
    barstte ik in tranen uit
    als ik nog maar
    aan zijn naam dacht.

    Na mijn rouwperiode
    kwam
    de aanpassing.

    "Je moet je vermannen"
    "Hij is té arrogant"
    "Jij bent té goed voor hem."
    "Je verdient beter!"
    vertelden de echo's
    van mijn dierbaren me.

    Bla bla bla

    Maar ik zag in
    dat ze gelijk hadden
    en begon weer uit te gaan.
    Naar bars,
    feestjes,
    clubs.

    Ik deed alsof ik plezier had,
    maar voelde me vreselijk!

    Na een paar maanden kwam
    de ontdekking
    Het échte plezier.

    Dat was het moment
    dat ik besloot
    dat ik geen zin meer had
    in mannen.

    In elk geval
    voor een tijdje.
    Voor mij geen klootzakken meer
    dank u,
    dacht ik.

    Toen kwamen
    de ontwenningsverschijnselen

    Niet van mannen, nee
    maar van knuffels
    liefde
    en
    seks

    Als laatste besloot ik
    een avontuurtje aan te gaan
    waarbij je 
    jezelf influistert:
    "Perfect, enkel seks"
    "Niet emotioneel betrokken raken"
    "We zullen waarschijnlijk vrienden blijven"
    "Niet dromen over huwelijk en baby's"

    Voor het eerst
    voelde ik
    dat ik dit écht kon

    Ik voel me sterk
    Ik voel me vrouw



    31-05-2010 om 19:49 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    30-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.03 : 40 am
    Thuisgekomen
    steek ik
    de sleutel
    op de deur.

    Een klein poezengilletje
    verwelkomt me

    Ik staar naar het bed
    mijn donsdeken
    nog uit de hoes.
    Geen tijd
    Geen zin

    De klok tikt
    onverstoord
    verder

    Het is laat
    Ik heb geen zin
    om te slapen.

    Gezoem
    uit de stereo
    of is het
    geruis
    in mijn oor
    door de luide feestmuziek?

    De kat
    heeft zich
    ongewild
    al een plaats toegeëigend
    op mijn schoot.
    Hangend
    rust hij
    over mijn arm
    ligt hij
    vredig te spinnen.

    Ik kan niet spinnen
    Ik heb geen slaap
    Ik zit met mijn gevoel

    maar leg mijn potlood neer
    en geef me gewonnen
    aan de nacht.

    30-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    29-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Liegebeest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen











    Pathologisch

    Psychotisch

    Woorden schieten tekort

    daar waar

    een leugen

    realiteit wordt

     

    Lang verzwegen

    Niet vergeven

    maar in mijn hoofd gegrift

     

    Ziek was ik

    van het verlies

    Ziek werd ik

    van mijn verdriet

     

    Ziek ben jij

    en je beseft het niet.

    (29/05/2010)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vervangen gevoel

    Ik hield van je

    Nu is er geen sprake meer van

     

    Blij dat ik je kan verafschuwen

    Zodat ik niet

    intens naïef

    van je kan houden.

     

    Vol vertrouwen

    was jij

    mijn alles

     

    Alles

    is vergankelijk

     

    Doortrapt bedrog

    Leugens in overvloed

     

    Tot er niets

    dan afschuw

    overbleef.

    (27/5/2010)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woorden

    Woorden

    Wat zijn het dan?

     

    Slechte dingen

    kom je te weten

     

    Ze raken je zo zeer

    Ze kwetsen je keer op keer

     

    Woorden

    Luister maar niet.

    Het doet je enkel

    groot verdriet!

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verdronken

    Verward

    en dolend

    bewandelt ze

    haar grillige levenspad.

     

    Verdwaald

    in het verleden,

    verdiepend

    in het nu

    maar niet gelovend

    in de toekomst.

     

    Flarden

    uit haar leven

    flitsen

    door haar gedachten.

     

    Toen plots

    de wind

    haar de mond snoerde

    en haar voorgoed

    het zwijgen oplegde.

     

    (25/3/2006)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tot gauw


    Ik kijk op je terras
    naar de donkere nacht over Gent,

    en besef
    dat ik je minder zal zien.

    Maar het lot is
    en blijft het lot…

    m'n hart zit op slot
    en jij hebt een sleutel

    De enige van het gepeupel

    die erbovenuit steekt,
    door m'n haar streelt
    en weet wanneer
    een knuffel op z'n plaats is

    dat de projectie van vriendschap tot liefde teruggekaatst is

    Heb je ook het gevoel misselijk te zijn
    nu het afscheid dichtbij lijkt te zijn?

    (25/10/2007)

     

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sans mentir

                                       

    Sèche mes larmes,                                        

    écoute mon âme…                                        

     

    Ton sourire,                                               

    ton regard doux                                                       

    comme de l’or                                                                        

    au fond de moi.                                                     

     

    Tout nous sépare                                       

    depuis des jours,                                      

    mais ravive ta flamme                            

    et suis ton cœur !                                        

     

    Dis-moi                                                                    

    que tu m’aimes,                                                       

    sans mentir…                                                

     
    (23/3/2004)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2004
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.RTS-syndroom knock-out!

    RTS = ligt knock-out

    (verdere verklaring in het gedicht)

     

    Onze ontmoeting was bijzonder fijn.
    Zelfs toen we even praatten,

    was ik blij bij jou te kunnen zijn.

    Ik kon het echt niet laten,

    want ik zag totaal geen graten

    in deze vriendschap.

     

    Na het ontvangen van je eerste gedicht,

    had mijn inspiratie zich op jou gericht.

    We kregen…

    Hoe zal ik het noemen?

    (‘k ga niet te diepgaand doen, want ‘t begint hier al te wegen)

    ‘Een poëtische relatie’(?),

    verkregen door onzen gedichten

    als een creatie

    van elegantie en gratie.

     

    Na enige tijd,

    met poëzie in het beleid,

    kwam er een stille storm.

    Daar treur ik om,

    maar niet enorm!

     

    De vriendschap bleef puur

    en ongerept
    zoals de natuur.


    Helaas,

    roddels en twijfels kwamen,

    die avond, tesamen

    en waren een duivels plan aan het beramen.

     

    Gelukkig geven we ons niet gauw gewonnen

    en ben ik niet onbezonnen

    ingegaan op hun streken

    dus ben ik ze mooi geweken.


    Nog beter was,

    toen jij me belde

    en even melde

    dat je het RTS liever meteen genas.

    (Roddel-Twijfel-Syndroom)

     

    Zo haalde jij je een 52-minutengesprek

    op de nek!

     

    Alles kwam goed,

    ’t gaat zoals het moet!

    Wees gerust…

    ’t is geen ‘must’.

    Ik ben nooit kwaad op je geweest,

    Gewoon even geschokt door het RTS-beest!

     

    In mijn eerste woede stuur ik erge dingen,

    maar ik meen ze niet.

    Zoals je ziet…

    Vergeet ze maar gauw, voor ze gaan wringen!

    Gewoon onthouden

    dat we van elkaar moeten houden,

    is de dood van dat RTS-beest!

    Hij is er geweest!

     

    Poet,

    Ik hou van jou,

    Vriend!

    (8/01/2004)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2004
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pukkelpopfun

    Een zonnebril

    op je neus.

     

    Een zonnebril

    in je haar.

     

    Jouw zonnebril

    op mijn snuit

    op pukkelpop

     

    Een klein gebaar

     

    Je moest hem even missen

    Weliswaar

     

    maar

    hij was zó hip

    dat ik hem

    in één wip

    meehad

     

    Sorry POËT

    (31/8/2003)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2003
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Optimist

    Ik zag bedrog

    toen je in mijn ogen keek.
    Mijn ogen wilden het niet meer zien!

    Dus ik sloot ze

    en ik werd blind.

     

    Ik hoorde bedrog

    in elk woord dat uit je mond kwam.

    Mijn oren konden het niet meer aanhoren!

    Dus ik luisterde niet meer naar je

    en ik werd doof.

     

    Ik rook bedrog

    wanneer je dicht tegen me aanlag.

    Mijn neus deed pijn alsof ik hooikoorts had!

    Dus ik draaide mijn hoofd

    zodat je geur verdween.

     

    Ik voelde bedrog

    als je me aanraakte.

    Mijn huid verschroeide!

    Dus ik raakte je niet meer aan

    en ik werd ook gevoelloos.

     

    Ik smaakte bedrog

    Elke keer je me kuste, zonder betekenis.

    Mijn lippen scheurden!

    Dus ik kuste je niet meer…

    Ik kuste niemand meer.


    Maar nooit had ik nog gesprongen lippen!

     

     (24/12/2009)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontmoeting

    IK alleen

     

    JIJ alleen

     

    WIJ alleen

     

    Op een dag vormden WIJ

    samen ONS

     

    Toen had ONS ruzie

    ONS werd weer WIJ

     

    Nu

    zijn we

    gewoon weer

    ik en jij

    jij en ik

     

    Zo eindigde onze korte

    maar leuke ontmoeting

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2003
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Omhelzing

    Zó innig

    zó vredig

    beminnend

    en teder

     

    Maar niet altijd

    Soms ook

    van verdriet

    angst

    afscheid

     

    Ik hou je goed vast

    alsof dit moment

    in mijn hoofd geprint wordt.

     

    Alsof dit

    de allerlaatste keer is

     

    Ik klamp me vast

     

    Een traan

    rolt uit mijn oog

    langs mijn neus

    zacht

    over mijn lippen

    en verdwijnt

    gekwetst

    via mijn kin

    in je zachte, wollen trui

     

    Ik wou dat deze minuut

    eeuwig bleef duren

     

    Maar je laat me los

    en mijn hart

    klopt even niet meer

     

    “Vaarwel…” rolt over je lippen

    en je verdwijnt in de nacht

    (23/2/2004)

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2004
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ode aan jezelf

    Mensen zijn soms hard

    en doen je pijn

    Dan wil je in je hart

    iemand anders zijn.

     

    NEEN!

     

    Verkeerde gedachte…

         JE ben jij

         JE blijft jij

     

    Of je nu je uiterlijk verandert

    je gedrag

    je omgeving

    of je lach

     

    JE blijft toch zichzelf

     

    Hoe je denkt, handelt

    Hoe je luistert of spreekt

    Ben je blank of zwart

     

    Je hoeft er niets aan te veranderen

     

    Wat mensen zeggen maakt je niet anders

         JE ben jij

         JE blijft jij

     

    Blijf gewoon jezelf!

    29-05-2010 om 00:00 geschreven door Jasmien De Vuyst  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Gedichten 2007


    Categorieën
  • Gedichten 2003 (5)
  • Gedichten 2004 (5)
  • Gedichten 2006 (7)
  • Gedichten 2007 (4)
  • Gedichten 2008 (3)
  • Gedichten 2009 (3)
  • Gedichten 2010 (16)
  • Gedichten 2011 (9)
  • Gerechten 2010 (0)
  • Impressies 2010 (10)

  • Archief per week
  • 30/01-05/02 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 12/12-18/12 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 01/11-07/11 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 12/04-18/04 2010



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs