Een weekje vakantie? Het was een welgekomen geschenk. Na de examens en de drukke eerste introductieweek kon ik eindelijk eens volledig uitrusten. Erg rustig was het echter niet in Nijmegen en andere steden ten zuiden van de rivier. Carnaval had zijn intrede gedaan en dat wordt hier extreem enthousiast gevierd door alle lagen en leeftijden van de bevolking. Geloof het of niet, maar echt iedereen is verkleed. We reisden op een overvolle trein naar het carnavalsstadje Kuyck en keken onze ogen uit. Niet te geloven hoe er gefeest werd, volgens mij komt Aalst carnaval niet in de buurt.
Nu we elkaar beter leren kennen hadden, organiseerden we zelf twee dagen Amsterdam. Ik was er al één keer geweest, maar ontdekte nu toch nog een heel andere kant van de stad. We verbaasden ons over de walletjes, de coffeeshops, gingen langs op het Rembrandtplein en bij het Van Gogh museum en schrokken bijna elke keer we de rekening kregen, het was een hele belevenis. Uiteindelijk was iedereen blij terug naar Nijmegen te kunnen komen. Zon grote stad is leuk om eens te bezoeken, maar kan toch nooit in de buurt komen van de gezelligheid hier. In Amsterdam zou ik me nooit veilig voelen, terwijl ik me hier nog geen enkel moment ongemakkelijk gevoeld heb.
Dit weekend had ik mijn beste vriendin al op bezoek, het was fijn iets van het thuisfront te vernemen, ik heb beseft dat ik voorlopig helemaal geen heimwee heb. Misschien komt dat nog, eens de lessen starten, het werk begint, Dan zal ik heel wat meer tijd in mijn eigen huisje doorbrengen, terwijl ik nu nog veel het gezelschap van de andere studenten opzoek op de peda. Ik begin Nijmegen ondertussen al een beetje te kennen en leer voor mezelf koken, met behulp van een kookboek voor beginners weliswaar. Ik geniet met volle teugen van de vrijheid, de eigen verantwoordelijkheid en het leren op eigen benen staan. Ondertussen is het ongelofelijk verrijkend, nu al, om al deze studenten uit verschillende landen en culturen te leren kennen. We verbazen ons soms over de kleinste dingen, leren elkaars taal, delen onze verwachtingen, dromen en doelen voor de komende maanden en verbreden zo onze kijk op de wereld. Ik kan niet wachten tot de lessen morgen beginnen en we (hopelijk snel) een overzicht zullen krijgen van wat ons hier te doen staat.