Inhoud blog
  • Dinsdag 06/06
  • Maandag 05/06
  • Zondag 04/06 Richting de sprookjesmolen.
  • Zaterdag 03/06 Zamberk
  • Vrijdag 02/06 opweg naar Zamberk
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Reis ervaringen

    13-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gubbio Part 2
    12 juni 2015

    Aangekomen in Gubbio in de late namiddag, daar op de camperplaats van de lokale camperclub gestaan, een eenvoudige plaats maar zeer goed gelegen om de stad te bezoeken. Kennis gemaakt met een iets ouder koppel uit Zwitserland.

    ’s Avonds effen het dorpje ingetrokken blijk dat er een theaterstuk van de plaatselijk lagere school in het eeuwen oude romeinse amfitheater. Dat zelfde weekend was er ook nog een soort van kitefestival.

    ’s Anderendaags zijn we dan naar basiliek getrokken die hoog over Gubbio kijkt, deze klim was voor sommige onder ons net iets te zwaar. Er werd besloten om 1 rugzak over te laden in de andere en onze ouderling werd dan in de lege rugzak gestoken om zo verder mee naar boven te gaan. Eenmaal boven zijn we gaan zoeken naar onze eerste cache in Italië (onze tweede op deze reis) die na wat rond zoeken en het nalezen van de logs, gevonden werd.

    In Gubbio is boven op het oude ziekenhuis, we spreken over een ziekenhuis vanuit de middeleeuwen, door de destijdse wol-gilden een droogzaal gebouwd waar de geverfde wol te drogen werd gehangen, dit zou uniek zijn in gans Europa.

    Gubbio is ook de tweede verblijfplaats geweest van de heilige Francesco die destijds is moeten vluchten uit Assisi (onze volgende halte)

    Ook hier ben ik weer een toertje gaan lopen.


    Foto's Gubbio

    13-06-2015 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.San Marino - Gubbio
    12 juni 2015,



    Vandaag hebben we de etappe van San Marino naar Gubbio. Deze keer hebben we gekozen om niet langs de snelweg te gaan maar de iets kleinere wegen te nemen, deze zijn dan ook gratis he. Onze route bracht ons vlak naast de Adriatische zee en ja hoor, de roep van het water was veel te groot en ik heb mij laten gaan. Ben gestopt langs de kant iets gegeten en dan het heerlijke warme zeewater in. Na dik een uurtje zijn we dan verder getrokken richting Gubbio. Hier aangekomen hadden we eerst gekozen voor een camping maar deze lag op 5km van Gubbio af en dat was wel wat te ver. Dan zijn we maar naar een camperplaats gereden. Deze is gelegen op 10 min wandelen van het stadscentrum Gubbio. In het plaatselijke romeinse amphitheater was van den avond een opvoering van een schooltoneelstuk. Morgen brengen we een bezoek aan het historische stadsgedeelte.

    O ja vandaag twee doelstellingen bereikt, San Marino staat op mijne geocachekaart nu en ik heb in de Adriatische zee gezwommen!!!!!


    A ja ook nog een souvenier van de Adriatische zee, we zijn alle twee een klein beetje verbrand op onze schouders.



    12-06-2015 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    11-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.San Marino
    11 juni 2015,
    Vandaag zijn we naar San Marino geweest. 
    Rond 10u hebben we de bus genomen aan de camping, voor 2€ heen en terug de man. 40 Jaar geleden was ik ook in San Marino, maar het San Marino van toen is niet meer het San Marino van nu, voor de meeste vrouwen is het daar een paradijs om te shoppen en zeker ook voor de airsoftfanaten. Als er geen 15 winkels waren waar men enkel en alleen airsoftwapens en uitrusting verkochten dan was er geen enkele winkel. Het enige wat ik mij nog herinnerde was het paleis en voor de rest herkende ik het niet meer terug. Voor ons was dus het bezoek aan de oude stad San Marino een tegenvaller, de commerce had de bovenhand gekregen. Jammer, maar zo gaat het nu eenmaal. De camping was zeer goed gelegen, we hadden zicht op de oude stad. het uitzicht was dan ook zeer mooi. Het zwembad was er heerlijk. Na onze uitstap naar de oude stad hebben we nog snel ne frisse duik genomen en ons een beetje laten afkoelen. Voor hen die mss ooit ook op deze camping zouden komen "Camping Centro Vacanze San Marino". Als je de bus neemt naar de oude stad is dat geen probleem, de bus vertrekt aan de camping, alleen bij het terugkomen moet je wel opletten dat je de juiste bus neemt . Wij vertrokken met de bus lijn 5 en om terug te komen moesten we blijkbaar de bus lijn 7 nemen en dat wisten we niet, maar met de lijn 5 gaat het ook wel. Op zijn Italiaans dus.


    11-06-2015 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.San Cristoforo
    09juni 2015,

    Heerlijk geslapen en met een lekker zonnetje opgestaan, het ziet er goed uit voor vandaag de dag aangevat met een toerke lopen,5 km om te beginnen he. 
    Ondertussen is Greet naar den bakker om wat brood. Na het ontbijt en de nodige douche zijn we dan vertrokken voor een wandeling in de omgeving. Op de middag begon het te donderen en te bliksemen dus maken dat we terug op de camping waren. Daarna heeft het ongeveer 2,5u goed geonweerd. Gelukkig waren we van de voormiddag al gaan wandelen. Voor de rest dan maar binnen gezetten en de foto's aan het uploaden geweest. zodra dat klaar is zal ik hier de linken wel plaatsen zodat ook jullie kunnen genieten van al het moois dat hier te zien is. 
    Straks gaan we het plaatselijke restaurant eens bezoeken.

    A domani ciao,


    09-06-2015 om 18:13 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pforzheim - San Cristoforo
    08 juni 2015,

    Zoals verwacht heeft het bijna de ganse dag geregend, ik moet nog steeds den eerste keer meemaken dat het niet regent in Oostenrijk als ik door dat land rijd. 
    Aangekomen op onze tweede bestemming San Cristoforo is het dan toch eindelijk gestopt met regenen, na het installeren van de camper hebben we een kleine wandeling gedaan rond de camping en in het dorp, ook hier hebben we het plaatselijke huis van vertier eens gaan bezoeken en een klein half litertje rode wijn tot mij genomen. 

    De vooruitzichten voor morgen zijn precies iets beter alleen hoop ik dat het niet gaat onweren bij de voorspelde warmte.

    09-06-2015 om 16:26 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    08-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Italiëreis 2015
    08 juni 2015.

    Dit keer is het ons toch eens gelukt om op tijd te vertrekken. De eerste dag van onze reis is verlopen zonder veel problemen, op een enkele file na. Aangekomen op onze eerste stopplaats Pforzheim in Duitsland, deze tamelijke grote stad heeft een mooi park en een zeer grote biergarten. Waar ik dan, zij het met totaal geen tegen zin, een lekker glaasje bier naar binnen heb gekapt. Om 4u in de ochtend gingen de hemelsluizen open met veel klank en lichtspel. Rond 8u zijn we dan opgestaan en ons klaargemaakt om de volgende etape naar Trento, eigenlijk is het naar San Cristoforo, in zuid Tirol aan te vatten. Hopelijkstopt het met regen want das ni leuk om in te rijden.



    08-06-2015 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    15-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Laatste foto's en filmkes van Peru
    Foto's Machu Picchu




    Filmkes





    15-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.13 - 14 juni - Vertrek richting huis
    Gisteren 13 juni zijn we om 8u30 plaatselijke tijd vertrokken in Puerto Maldonado richting huis.
    De reis bestond achtereenvolgens uit : 
    • anderhalf uur met de gemotoriseerde kano terug stroomafwaarts
    • een uur met de bus richting dorp Puerto Maldonado
    • nog even verder met de bus naar het vliegveld
    • na de nodige wachttijd op de plaatselijke luchthaven : een binnenlandse vlucht van 3 uur en half naar Lima
    • bagage ophalen en inchecken voor de KLM-vlucht naar Amsterdam gisteravond om 20u10 lokale tijd
    • aankomst in Nederland op Schiphol om 15u10 deze namiddag.
    Na een vermoeiende reis van 27 uur, gerekend vanuit ons laatste hotel zijn we nu weer thuis en kan de was en de plas beginnen. 
    De foto's van de laatste week zullen in de loop van deze week nog worden toegevoegd.

    Groetjes,
    Greet en Stefan

    14-06-2014 om 19:49 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10 – 13 juni – Jungle – Puerto Maldonado

    De voorbije dagen waren we volledig afgesloten van de buitenwereld. Vandaar kunnen we ons verhaal van deze laatste etappe van onze Perureis nu pas publiceren.


    10 juni – Puerto Maldonado


    Vanmorgen na het ontbijt zijn we eerst nog enkele souvenirs gaan kopen in Cusco. Daarna namen we de taxi naar de luchthaven. Om kwart voor 12 deze middag steeg het vliegtuig op dat ons naar Puerto Maldonado zou brengen. Toen we daar een klein uurtje later aankwamen werden we opgepikt om na een kleine rondrit in het dorp met een bus naar het begin van het boottraject te worden gebracht.

    Per gemotoriseerde kano werden we een dik anderhalf uur later over de rivier gevoerd. Tegen 17 uur waren we in de lodge op onze bestemming. De lodge zelf bestaat uit een “hoofdgebouw” waarin een aantal kamers zijn voorzien, een ontmoetingsplaats en een restaurant. Verder zijn er een aantal bungalows. In één hiervan zullen wij nu slapen. Alles, zowel hoofdgebouw als bungalows, is hier opgebouwd uit hout. Er zijn geen vensters, enkel muggengaas is voorzien.


    Om 18u10 vertrokken we voor een nachtwandeling door de jungle. Rubberlaarzen zijn een noodzakelijk kwaad en werden hier in de lodge gelukkig voorzien. Onze gids wees ons op verschillende nachtdieren, zoals spinnen, kikkers, wandelende takken, enz... Spijtig genoeg was het nemen van foto's bijna niet te doen in het pikdonker.

    Na deze wandeling hebben we gegeten en nu gaan we met de nachtgeluiden van de jungle op de achtergrond proberen te slapen. We hebben immers zonet van de gids te horen gekregen dat het morgen om 5 uur weer dag is voor de eerste activiteit.


    11 juni – Puerto Maldonado (dag 2)


    Vanmorgen zijn we om 5 uur opgestaan. Om 5u30 vertrokken we met de boot een stuk de rivier op. Het was de bedoeling om het nationaal park in te gaan naar het Tres Chimbadas meer, doch door de hoge waterstand van de rivier Madre de Dios en al zijn zijarmen en kreken is dit niet gelukt. Vervolgens gingen we terug naar de boot en zijn we op een andere plek de jungle ingegaan om hier een wandeling te maken waarop we zoveel mogelijk fauna en flora konden bewonderen.

    We zagen onder andere “ironwood” en andere reuzen, zoals de “belly palm” en andere... Op de terugweg naar de lodge zagen we ook een aantal macaws (rood-groen) in de bomen op de rivieroever.

    Hierna keerden we terug naar de lodge voor een siësta en daarna de lunch. Na de middag hebben we hier nog een 2-tal uren door de jungle achter de lodge gegaan. We hebben een aantal groepen apen gespot en ook heel veel vogels en andere dieren horen roepen. Op het einde, vlak achter de lodge, zagen we nog een tarantula.

    Eens de duisternis gevallen was, rond half 7, deden we een boottocht een stuk de rivier op om kaaimannen te spotten. We hebben er gelukkig 2 gezien.

    Na deze boottocht hebben we gegeten en nu gaan we zo snel mogelijk slapen want morgen is het weer om 5u20 vertrekken!


    12 juni – Puerto Maldonado (dag 3)


    Om 10 voor 5 liep de wekker af. Om 5u20 vertrokken we per boot om naar La Torre Clay Lick te varen. Dit is een 4 meter hoge modderwand waar de macaws, papegaaien en parkieten zich tegoed doen aan de mineralen en voedsel dat hierin zit en voor hen essentieel is. Door het zakken van de rivier gisteren en de afzetting van zeker 4 meter losse modder geraakte de boot niet tot de oever om te kunnen uitstappen. We geraakten spijtig genoeg niet in de uitkijkpost. We wachtten echter wel aan de overkant van de rivier op deze vogels, doch op zulk grote afstand zagen we weinig. We vaarden nog even korterbij om toch nog iets meer activiteit te kunnen zien, doch het bleef een tegenvaller.

    Hierna vaarden we terug naar de lodge om te ontbijten.

    Na het ontbijt vaarden we een eindje de rivier af om daar naar Tres Chimbadas meer te stappen. Na een 40-tal minuten bereikten we het meer waar we aan boord gingen van een soort in elkaar geknutselde catamaran. We zagen verschillende vogels en vele vlinders. De rivierotter hebben we echter niet gezien. We hebben ook op pirana's gevist. Deze vissen zijn blijkbaar moeilijk te vangen want het aas werd meestal van de haak gebeten zonder dat de vis in de haak beet. Verder was dit een zalige voormiddag op het meer. Stralend weer, rust en kijken naar de vlinders, de bomen, het water en de voorbijdrijvende witte wolken tegen een staalblauwe hemel.

    Na het middageten was er platte rust. Al 2 dagen om 5 uur uit je bed, dan doet zo'n siësta je deugd!!

    Om half 5 deze namiddag wandelden we nog naar een lokale plantage niet ver van de lodge. Hier pluk je je eten zo maar van de bomen. Verschillende soorten bananenbomen, sinaasappelen, sterfruit, en verschillende andere. De plantage werd tot voor enkele jaren door een plaatselijke familie uitgebaat en onderhouden, doch werd verkocht aan de coörperatie van de lodge omdat de familie intussen schoolgaande kinderen had en zij naar het dorp moesten verhuizen om hun kinderen naar school te kunnen laten gaan. Omdat de coörperatie niet voldoende mensen in dienst heeft om ook deze plantage te onderhouden ligt ze er vrij verwilderd bij.

    Nu wacht ons nog ons laatste avondmaal hier in Peru en nog één nachtje tussen alle nachtelijke geluiden van de jungle, vooraleer we morgen na het ontbijt terug richting de bewoonde wereld vertrekken.

    14-06-2014 om 19:41 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    09-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9 juni: Bezoek aan Machu Picchu
    Vandaag stond een bezoek aan Machu Picchu op het programma, omstreeks half 8 hebben we de bus genomen richting Machu Picchu. Eénmaal boven aangekomen met de bus zijn we richting de zonnepoort gewandeld. Deze ligt op zo'n 1,2 km van Machu Picchu verwijderd en ja hoor, terug bergop. Het hoogteverschil is zo'n 600 m. Aangekomen bij de zonnepoort wacht ons een prachtig uitzicht op de heilige stad. Op onze tocht naar boven proberen we ook nog een cache te vinden, maar helaas is deze verdwenen. Boven bij de zonnepoort blijkt ook nog eentje te liggen. deze kunnen we wel vinden na twee pogingen. Na een tijdje te hebben genoten van het uitzicht wandelen we terug naar beneden richting de heilige stad. Vooraleer we verder gaan naar de heilige stad ga ik nog eerst naar de inka brug kijken, Greet besluit om daar niet meer naar toe te gaan omdat ze het "vlakke" pad liever niet meer bewandelt en blijft op mij wachten bij het begin van het pad. De tocht naar de Inka brug duurt zo'n 15 min. Het pad eindigt net voor de brug en achter de brug moet men nog verder werken om het vervolg van deze trail zuiver de maken en veilig te maken voor de volgende generatie om deze te kunnen bewandelen. De terugweg neemt zo'n 7 min in beslag, de terugweg heb ik helemaal gefilmd zodat Greet ook dit pad later kan bewonderen. Hierna brengen we dan een bezoek aan Machu Picchu zelf, jammer genoeg is het er over de koppen lopen en kunnen we niet alles goed zien. Hier komen we onze gids van gisteren tegen die weeral aan het werk is met een ander koppel. 
    Gelukkig hebben we Machu Picchu als laatste van de Inka ruïnes bezocht want anders zouden de andere in het niets zijn verdwenen.
    Maar het indrukwekkendste van Machu Picchu is het zien van de stad vanop een afstand, alzo blijft het zijn magische uitstraling het beste vertonen.

    Rond 12u30 nemen we de bus terug naar beneden en gaan we iets eten want om 16u45 vertrekt onze trein terug naar Cusco. Deze treinrit verloopt niet van een leien dakje. Na ongeveer een uur rijden begeeft de locomotief het en is het meer dan 20 min. wachten vooraleer er een andere locomotief komt om verder te kunnen rijden.
    Met een vertraging van 1u30 komen we aan in het station van Poroy en vandaar was het nog eens 25 min met de taxi naar het hotel, waar we alles neergooien en dadelijk opzoek gaan om iets te eten, want ondertussen plakte mijne buik tegen mijne rug.

    Morgen nemen we het vliegtuig naar Puerto Maldonado om dan de Jungle in te duiken. Het  verslag en de rest van de foto's zullen heel waarschijnlijk op het net gezet worden bij onze thuiskomst zaterdagnamiddag.

    Tot zo ver dit verslag van ons bezoek aan de Heilige stad Machu Picchu.

    Groetjes van Greet en Stefan.
     

    09-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    08-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8 juni - dagtocht in de bergen t.o. Machu Picchu
    Vanmorgen om 6u hebben we al ontbeten. Daarna werden we opgepikt door onze gids voor vandaag om met de lokale trein een half uurtje verder te rijden naar het allerlaatste station net voorbij een grote hydroelectrische centrale. Van daaruit reden we nog met de auto een uur verder naar een plaats in de bergen, Lucmabamba genaamd. Dit was het vertrekpunt voor onze wandeling die vandaag één van de vele incatrails volgde. 
    De wandeling begon met 3u en half klimmen tot we 6,5 km verder en bijna 900 meter hoger op de top van deze berg kwamen. Anderhalve kilimeter verder en een beetje lager kwamen we op een uitzichtpunt aan een incaruïne Llactapata. Van hieruit hadden we een zicht op Machu Picchu. Een kwartiertje verder aten we onze lunchpakketten op vooraleer verder naar beneden af te dalen.
    In totaal was onze tocht bijna 14 kilometer lang en hebben we hierover 6 uur en half gedaan (een uur pauzes inbegrepen). We waren maar net op tijd terug aan het station om de laatste trein terug naar Aguas Calientes te nemen.

    08-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 juni - Aguas Calientes
    Na een rustige voormiddag in Ollantaytambo namen we daar de trein naar Aguas Calientes. Hier aangekomen checkten we in in ons hotel Presidente. Ondanks de naam is dit hotel het minst wat we tot hiertoe gehad hebben. De kamer is piepklein, je kan amper rond je bed, en in de badkamer is ook bijna geen plaats om je om te draaien.
    Vervolgens verkenden we het dorp. Aguas Calientes bestaat echter uit bijna niets anders dan restaurantjes, hotels en souvenirswinkeltjes en -kraampjes en is dus heel toeristisch. Het is ontstaan voor de toeristen en/of trekkers die van hieruit vertrekken naar Machu Picchu.

    07-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6 juni - Vrije dag in de heilige vallei
    Vanmorgen hebben we na het ontbijt uitgecheckt in ons hotel in Urubamba. We gingen te voet naar het busstation. Men had ons aangeraden om een 3-wieltaxi te nemen naar daar, maar als je die dingen ziet rondrijden vreesden we soms dat ze zouden omkieperen Confused. Te voet was het slechts 20 minuutjes gaan en vermits we daar niet vies van zijn...
    We gingen dus met het plaatselijk openbaar vervoer naar onze volgende overnachtingsplaats Ollantaytambo. De plaatselijke bus kost hier slechts 1,50 soles per persoon voor een rit van ongeveer een half uur, omgerekend is dit amper 0,40 €. Stel je voor!!!
    In Ollantaytambo bezochten we de archeologische site. Een vrij grote Inca stad, de enige in dit gebied die na de komst van de Spanjaarden niet werd afgebroken. In het dorp zijn nog een aantal straten en huizen uit de Incatijd die ook nu nog worden bewoond.
    Verder werd het een rustige dag die we vulden met wat rondstruinen door de oude straatjes, tussen de souvenirwinkeltjes en -kraampjes, hier en daar een terrasje doen en een hapje eten.

    Morgen gaat onze laatste week in... We houden jullie zo veel mogelijk op de hoogte.
    Greet en Stefan

    06-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    05-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5 juni - Verborgen ponchopad door de Heilige vallei
    Om 9 uur deze ochtend werden we opgepikt aan het hotel in Cusco door onze gids. Samen reden we eerst naar Pisaq. We bezochten de oude incastad boven op de berg met daaronder de terrassen waarop vroeger allerlei groenten e.d. verbouwd werden. Na ons bezoek aan deze tamelijk goed bewaarde ruïnes reden we verder naar de Amaru gemeenschap, een dorpje een 30-tal km verder dan Pisaq. De vrouwen van deze gemeenschap ontvingen ons door bloemblaadjes over onze hoofden te strooien. Verder werden we uitgenodigd om een kijkje te nemen in hun huizen alsook in hun tuin waar de oogst van maïs en quinoa lag te drogen. Op deze manier kregen we een klein beetje een beeld van het leven hier. Verder kregen we een typische lunch aangeboden die bestond uit verschillende soorten aardappel met een pittig dipsausje als voorgerecht, quinoasoep en als hoofdgerecht rijst met een slaatje en cavia. Blijkbaar is dit laatste heel normaal en wordt dit hier vaak gegeten.
    Na het eten legden de vrouwen ons het proces van het spinnen en verven van wol uit. De wol, afkomstig van schapen, lama's of alpaca, wordt eerst geverfd met natuurlijke kleurstoffen zoals bloemen en planten. Daarna wordt hij met de hand gesponnen, daarna nogmaals gesponnen zodat de draad supersterk is. Hierna kan deze wol gebruikt worden om te weven. 
    Nadat we afscheid hadden genomen van deze Amaruvrouwen, stopten we nog in het modernere dorp Pisac om daar even de markt te bezoeken. Hierna werden we afgezet in ons hotel in Urumbara. Hier verblijven we slechts 1 nacht want morgen trekken we verder naar Ollantaytambo, een ander dorp in de Heilige vallei.

    05-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (2)
    04-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4 juni - Cusco
    Vandaag hadden we een vrije dag in Cusco. Al geo-cachend hebben we de stad ontdekt. Eerst zijn we een heleboel hellende straatjes en trappen opgegaan in de richting van een archeologische site Q'enqo. Na een bezoek aan deze site en het loggen van de cache hier vlak in de buurt, passeerden we nog langs een andere, maar minder bekende site K' silluchayuo, waar we na lang zoeken ook de cache konden loggen.
    Hierna gingen we terug naar beneden richting Cusco centrum. We aten eerst iets in een klein maar mooi restaurantje. De restaurantjes zijn hier vaak amper te vinden. Een deur of een poort met een uithangbord geeft het aan, maar je gaat dan vaak een gebouw binnen, een trap op, terwijl je je afvraagt : bevindt zich hier een eetgelegenheid, waar komen we in terecht???
    Na het eten trokken we verder de stad in en liepen we een "multi" (voor de leken in het geo-cachen: d.w.z. dat je coördinaten in je gps stopt en van punt naar punt gaat door de stad). Op deze manier kwamen we op mooie pleinen en voorbij mooie gebouwen. 
    We hebben geluk dat het het hier winter is Laughing.  De mensen hier lopen meestal met dikke kleren, terwijl wij toeristen in short en T-shirt liepen. Vanaf ongeveer 10 à 11 uur tot ongeveer 17 uur, was het hier makkelijk tussen de 22 en 25 ° C. In de zon liep de temperatuur zelfs nog hoger op denk ik.
    Intussen hebben we onze spullen ingepakt om morgen verder te trekken naar Pisaq voor onze tocht door de heilige vallei.

    Meer nieuws daarover volgt morgen...

    tot dan...
    Greet en Stefan


    Nog wat randnieuws hebben ook het "grootste" terras van Cusco gevonden, foto van dit terras is te vinden in de link hier boven.

    04-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    03-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.03 juni - Van Puno naar Cusco
    Vanmorgen om 8 uur namen we de bus van Puno naar Cusco. Omstreeks 15 uur kwamen we aan in Cusco. We namen een taxi naar het hotel. Na onze bagage te hebben afgezet in onze kamer hebben we wat rondgelopen in Cusco, waar we ook onze eerste cach in Cusco hebben gepakt ;-)
    Regelmatig komen we mensen tegen die we in een of ander ander hotel hebben tegengekomen. Zo ook deze keer. We spraken meteen af om 's avonds samen iets te gaan eten.

    Vermits een groot gedeelte van deze dag in beslag werd genomen door een lange busrit, valt er verder over vandaag niet veel te schrijven...

    Foto's van het verblijf op Titicaca meer:

    03-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    02-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1 en 2 juni - Bezoek aan de eilanden op het Titicacameer
    1 juni - Bezoek aan Uros, een drijvend rieteiland en aan het eiland Amantani

    Rond 10 voor 8 's ochtends werden we opgepikt aan ons hotel in Puno. We reden naar de haven van Puno om daar over te stappen op een boot. Na een uurtje varen arriveerden we op het eiland Uros, een drijvend rieteiland. Deze eilanden zijn gemaakt van een soort riet dat groeit in het Titicacameer. We werden eerst ontvangen door de vrouwen in hun typische klederdracht. Daarna kregen we hier door de dorpsoverste een hele uitleg hoe de eilanden zijn ontstaan, hoe ze worden onderhouden en hoe de mensen er leven. Maximum leeftijd van zulk eiland is immers slechts 30 jaar. We mochten ook in hun huisjes kijken en foto's nemen. Het is voor ons moeilijk voor te stellen hoe de mensen op deze manier nog kunnen leven. Vervolgens konden we op een traditionele rieten boot meevaren naar het hoofdeiland van Uros. Hier konden we zelfs onze paspoorten laten afstempelen.
    Na dit bezoek aan Uros hebben we nog een 2-tal uren gevaren tot het eiland Amantani. (hier gaat het wel over een gewoon natuurlijk eiland)
    Hier werd de groep waarmee we waren opgesplitst in kleine groepjes, die respectievelijk bij verschillende families zouden lunchen en overnachten. Op deze manier leerden we het typische leven van deze eilandbewoners kennen. Wij werden samen met nog een Frans koppel en een Amerikaan ondergebracht bij de familie van Rosa. We vertrokken te voet van de haven naar haar huis. De eilandbewoners lopen de bergen, stenen trappen e.d. op alsof het niks is. Voor ons was het echter een hele inspanning, te meer daar het Titicacameer op 3800 m hoogte ligt. We kregen een typische lunch voorgeschoteld, bestaande uit quinoasoep, een soort omelet met kaas bij een aantal verschillende soorten aardappelen en een paar schijfjes tomaat en komkommer. Verder volgde een tas cocathee. Verder was het huisje en de kamers zeer basic! Water is er in het droge seizoen bijna niet voorhanden. Enkel 's ochtends om 5 uur is er gedurende 20 minuten water dat van een hogerop gelegen reservoir komt. Bijgevolg vullen de mensen op dat ogenblik zoveel mogelijk vaten, bidons, jerrycans ... met water.
    Na het eten werden we begeleid tot op het dorpsplein, vanwaar we vertrokken voor een uurtje wandelen naar een oude pre-inca tempel, Pache Tata genaamd. Deze ligt op het hoogste punt van het eiland, 4116 m. Na deze klim (of voor mij bijna op het einde van de klim) konden we de zon in de verte zien ondergaan. Hierna keerden we langs dezelfde weg terug naar de huizen om het avondmaal te gebruiken. Dit bestond uit een maïssoep, rijst en een mengeling van aardappelen en groenten. Natuurlijk ontbrak de kop kruidenthee niet.
    Tegen 8 uur werden we door een familielid begeleid naar een typisch feest met peruaanse muziek en dans. Hiervoor werden we door hen gekleed in typische klederdracht. D.w.z. voor de mannen een poncho en voor de vrouwen een witte bloeze met kleurrijke stiksels, een rok, een lendeband die zo stevig werd aangesnoerd dat je amper kon ademen, en een zwarte sjaal ook met kleurrijke stiksels.
    Zo moesten we 10 minuutjes stappen tot aan het feest.
    Na het feest keerden we terug naar het huis om daar de nacht door te brengen. Vermits hier geen verwarming bestaat, was het erg koud in de kamers.

    2 juni - Taquile eiland

    Nadat we 's morgens opstonden konden we met ijskoud water ons een beetje verfrissen, onze tanden poetsen en ontbijten bij onze gastfamilie. Daarna namen we afscheid en stapten we terug naar de haven vanwaar we met de boot verder vaarden om Taquile eiland te bezoeken.
    Op dit eiland wandelden we eerst een uurtje tot aan het hoofdplein. Hier zagen we ook de breiende mannen. Het is namelijk zo dat een man op dit eiland enkel kan huwen als hij de typische mutsen en dergelijke kan breien.
    Nadien kregen we een demonstratie van het weven (deze bewoners zijn door Unesco beschermd en zijn blijkbaar de beste wevers ter wereld). De kinderen beginnen al met het weven te leren als ze nog maar 5 jaar oud zijn. Op 17-jarige leeftijd moeten ze kunnen bewijzen dat ze ervaren wevers zijn. Verder demonstreerden ze ook nog een plant die werd gebruikt om shampoo en detergent van te maken. Door het gebruik van deze shampoo zouden de zwarte haren van deze mensen nooit grijs worden en zouden ze ook niet kaal worden. Als detergent werd dit natuurproduct ook gebruikt voor bijvoorbeeld het wassen van kleding, het wassen van pas afgeschoren schapenwol, ... Nog een laatste toepassing die werd aangehaald was het gebruik van resten van dit product als meststoffen voor bloemen en planten.
    Bij deze familie gebruikten we met de ganse groep ook de lunch. Die bestond uit quinoasoep en forel met rijst, frietjes en groenten, gevolgd door weerom de typische kruidenthee (coca, munt  of gemengd).
    Na deze lunch wandelden we nog een uurtje over het eiland tot aan een volgende haven waar intussen onze boot had aangelegd, die ons terugbracht naar de haven van Puno. 

    Deze 2-daagse uitstap was een avontuur op zichzelf! Zeer basic, ijskoud water te gebruiken uit bidons, geen verwarming, geen openbare verlichting, geen of bijna geen elektriciteit, eten wat de mensen zelf verbouwen...
    Nu zijn we terug in het hotel en kunnen we terug internet gebruiken en bijgevolg onze avonturen aanvullen.

    02-06-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    31-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.30 en 31 mei - Colca vallei en Colca Canyon
    30 mei - rit naar de Colca vallei


    Na het ontbijt werden we om 7u30 opgepikt om vanuit Arequipa naar Chivay te rijden. Chivay ligt op 3651 m hoogte in de Colca vallei.
    Onderweg deden we verschillende tussenstops. De eerste was bij een kleine gemeenschap in de Andes waar we de originele Cocathee konden drinken en degenen die wilden mochten ook het kauwen op de cocabladeren proberen. (Stefan heeft dit geprobeerd, ik liever niet)
    Verder passeerden we een top van de Tocra (4500m) en reden we door de Altiplano (=hoogvlakten) waar we verschillende stops maakten om de grazende guanacos, llamas en alpacas te zien en op de gevoelige plaat vast te leggen.
    Verder reden we tot een dorpje net voorbij Chivay waar ons hotelletje voor de volgende nacht was. Hier gebruikten we de lunch en mochten we zelf een typisch peruaans voorgerecht, Causa rellena genoemd maken.
    Na de lunch kregen we een uurtje de vrije tijd vooraleer we een wandeling naar boven naar een uitzichtpunt deden vanwaar we de typische terrassen konden bewonderern. Deze stammen nog uit de pre-Incatijd. De volkeren in deze vallei leefden en leven nu nog hoofdzakelijk van de landbouwgewassen die zij telen op de terrassen die eeuwen geleden door hun voorouders tegen de bergen zijn aangelegd. Omdat de bevolking in deze streken zo is uitgedund wordt echter nog maar een klein percentage van deze terrassen gebruikt.
    Na deze wandeling konden we gaan genieten van de hotsprings, enkele baden aangelegd met water dat wordt opgewarmd door de nabijgelegen vulkaan. De anderen van onze groep gingen niet mee, maar wij hebben hiervan toch genoten ;-)
    Nadien gebruikten we nog de lunch en kropen we vroeg onder de wol, doch een goeie nachtrust volgde spijtig genoeg niet echt.

    31 mei - Colca Canyon

    Vandaag vertrokken we om 6u30 uit ons hotel in de Colca vallei. Na 2 uur rijden kwamen we aan het diepste punt van de Colca Canyon. Het uitkijkpunt "Cruz del Condor" ligt op een hoge klif aan het diepste punt van de canyon. Je hebt hier een machtig zicht en tussen half 8 en half 10 's morgens is de thermiek zo goed dat je de immense Andes condor over de canyon ziet vliegen. We hadden het geluk er veel te zien vandaag. Ook hadden we nog een jonge condor gezien. Tijdens onze wandeling van het ene naar het andere uitzichtpunt spotten we ook nog een kolibri en een viscacha (ziet eruit als een konijn, maar met een lange staart).
    Nadien zette ons busje zijn tocht terug naar Chivay, waar we lunchten. Daarna werd de tocht ingezet richting Puno.
    Onderweg spotten we nog een soort ganzen en flamingo's die op deze grote hoogte kunnen overleven.
    Nu zijn we in Puno in het hotel vanwaar we morgen naar het Titicacameer vertrekken voor 2 dagen. De volgende blogaanvulling zal pas binnen een 2 of 3-tal dagen kunnen gebeuren wegens gebrek aan internet.

    Tot dan...
     

    31-05-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    29-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.29 mei - Arequipa dag 2
    Het fotoalbum is bijgewerkt Lima, Huaraz, Ica en Arequipa:
    Deze voormiddag bezochten we het Monasterio de Santa Catalina (oude gedeelte van het klooster) waarvan delen werden gebruikt tot in 1996. Dit oude klooster dat reeds bestaat van in 1500 en... en steeds werd uitgebreid, is opengesteld voor het publiek. Het is zelfs zo groot dat het een dorp in de stad is. We liepen er al snel 2 uur en half rond, vooraleer we alles gezien hadden. Het nieuwere deel van het klooster waar de huidige nonnen verblijven en leven, is niet toegankelijk voor buitenstaanders.
    Deze namiddag hebben we rust genomen, bezig geweest met selecteren van foto's en dergelijke en verder rustig genoten van het mooie binnenpleintje van de posada (hostal) waar we verblijven. Er staan immers de volgende 4 dagen weer heel wat uitstappen op het programma.
    We houden jullie op de hoogte...

    29-05-2014 om 00:00 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FOTO'S
    Hier zijn dan al enkele foto's van onze reis, is nog maar een ruwe versie, de afwerking komt er nog aan.


    28-05-2014 om 00:04 geschreven door Greet & Stefan  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)


    Archief per week
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 16/05-22/05 2016
  • 02/05-08/05 2016
  • 22/06-28/06 2015
  • 15/06-21/06 2015
  • 08/06-14/06 2015
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs