Inhoud blog
  • Attitude-Quotes van Goeroes in de pers ....
  • Onderhandel over je (een) opleiding - ook bij ontslag!
  • Hoe houdt u verkopers gemotiveerd in crisistijd?
  • Nu ook op Linked-In : Attitude is The Crisis Buster!
  • Economische werkloosheid is het moment om....
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Attitudewijziging in Sales & Management functies!
    Over Gunning & Vertrouwen!
    01-03-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MANAGEMENT ATTITUDE TEST - inhoudelijk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    Inhoud Documentatie

    Pag. 1

    1. De 8 belangrijkste voordelen van de BPMA online Management Attitude test
    2. Waarom en voor wie de online MA test van BPMA
    3. Natuurlijke Belemmeringen
    4. Het meten van de Natuurlijke Belemmeringen
    5. Conclusies en Resultaten
    6. Het uitvoeren van de test
    7. Psychologische verantwoording
    8. Toepasbaarheid
    9. Werving & Selectie

    Copyright BPMA n.v.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    1. De 8 belangrijkste voordelen van de BPMA online Management Attitude test

    • De BPMA test is gestoeld op de 25 jarige trainingservaring van BPMA op het gebied van Management Attitude

    • De test is wetenschappelijk onderbouwd door de inbreng en expertise van de BIG erkende Klinische Psychologen van Ampla

    • De test wordt online uitgevoerd

    • De test kan op ieder moment en vanuit iedere locatie worden uitgevoerd

    • De test vindt plaats binnen een volledig beveiligde website omgeving

    • Iedere kandidaat ontvangt een persoonlijke beveiligde inlogcode en een uniek wachtwoord.

    • De rapportage vindt niet plaats door een automatisch proces maar door de persoonlijke analyse van een erkende BIG psycholoog

    • De rapportage is helder en bruikbare conclusies kunnen door iedere betrokkene zonder nadere toelichting worden getrokken

    2. Waarom en voor wie de online Management Attitude test van BPMA?

    BPMA is sinds 1983 gespecialiseerd in de professionalisering van managementprocessen in de sectoren Handel, Industrie, Dienstverlening en ICT.

    BPMA stelt de verbetering van de methode van leidinggeven centraal en gaat om dit doel te bereiken uit van de volgende vertrekpunten:

    • Organisaties met hoogwaardige producten en diensten ervaren dat profilering in de markt steeds moeilijker wordt, omdat zij in de ogen van de medewerkers steeds meer op elkaar lijken en door beloningssystemen ook geen substantieel onderscheid meer bereiken.

    • Vertrouwen is een essentieel element dat nauwelijks meer op uitsluitend functionele gronden wordt gemeten, maar meer en meer bepaald wordt door de persoonlijkheid van de manager.

    • Vertrouwen wordt op persoonlijkheidsgronden slechts voor een zeer klein deel bij anderen opgewekt omdat dit natuurlijke vertrouwen slechts bij toeval ontstaat en wel bij die personen die qua persoonlijkheid passen bij die van de manager.

    P. 1.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    • Bij het merendeel van de contacten ontstaat de "klik" niet of in veel mindere mate, wat leidt tot contacten met een geringe diepgang en een hoge mate van oppervlakkigheid en neutraliteit. Dit heeft als gevolg een zwakke vertrouwensbasis en een te magere invulling van de zo noodzakelijke op persoonlijke gronden gebaseerde binding en samenwerking.

    Middels het Management Attitude concept van BPMA wordt getraind in onderscheidend persoonlijk vertrouwen door de ontwikkeling van een brede, oprechte interesse en het wegnemen van de natuurlijke belemmeringen die een vertrouwensrelatie in de weg staan met medewerkers, collega managers, collega managers uit andere disciplines, directies en klanten.

    Vertrouwensrelaties die leiden tot het gemotiveerd staan achter de bedrijfsdoelstellingen en die het enige echte draagvlak vormen voor de dagelijkse voortgang alsmede voor veranderingen en verbeteringen van de organisatieprocessen.

    Teneinde de Management Attitude verder meetbaar te maken heeft BPMA in samenwerking met de Klinische Psychologen van Ampla de BPMA Management Attitude test ontwikkeld.

    De test dient enerzijds als vertrekpunt van de BPMA trainingen en als meetpunt van de bereikte resultaten middels de BPMA trainingen en anderzijds als instrument t.b.v. Werving & Selectie en BPMA Assessments.

    De test wordt gepositioneerd op het gebied van management functies in de breedste zin van het woord. Of, anders gezegd, zij die door hun persoonlijkheid onderscheidend dienen te zijn in hun relatie tot anderen ten behoeve van het verkrijgen van een vertrouwenspositie zowel intern als extern.

    3. Natuurlijke Belemmeringen

    Het te vaak niet tot stand komen van de natuurlijke “ klik” of goede persoonlijke verstandhouding met een grote groep interne medewerkers vindt haar oorzaak in de aanwezigheid van de door BPMA zo benoemde Natuurlijke Belemmeringen die in personen of groepen van personen aanwezig zijn.

    P. 2.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    De Natuurlijke Belemmeringen zoals gebrek aan oprechte interesse in de ander hetgeen tot uiting komt in bevooroordeling, aanpassingsgedrag, afhankelijkheidsgedrag, afwijzing van verantwoordelijk en excusesgedrag staan persoonlijke vertrouwensrelaties en dus persoonlijke gunning in de weg.

    De BPMA test meet de aanwezige persoonlijkheidskenmerken die bepalend zijn in welke mate het individu, geheel conform de BPMA Management Attitude visie, al dan niet op een natuurlijke wijze een hoge persoonlijke vertrouwenskwaliteit kan bereiken met het merendeel van de beroepsmatige omgeving.

    Gemeten wordt of en welke Natuurlijke Belemmeringen aanwezig zijn en in welke mate deze invloed kunnen hebben op de noodzakelijk te bereiken vertrouwenskwaliteit binnen de verantwoordelijkheid van de functie.

    4. Het meten van de Natuurlijke Belemmeringen

    In het BPMA model worden 5 mentale processen geïdentificeerd, die een persoon belemmeren een persoonlijk onderscheid bij zijn/haar contactpersonen te realiseren. Deze zijn vertaald in de volgende beoogde eigenschappen, die zich lenen voor psychodiagnostisch onderzoek:

    • In welke mate laten personen zich leiden door snelle oordelen of zelfs vooroordelen en hiervan moeilijk af te brengen zijn waardoor in plaats van een vertrouwensrelatie en dus gunning er wantrouwen en dus misgunning ontstaat.

    • In welke mate is de neiging tot aanpassingsgedrag aanwezig . Aanpassingsgedrag leidt tot doorzichtig toneelspel en wordt als lastig of hinderlijk ervaren door medewerkers wanneer aanpassing ontaard in hielenlikkerij.

    • In welke mate hebben personen de neiging verantwoordelijkheid af te schuiven naar anderen waardoor zij vertrouwen verliezen.

    • In welke mate laten personen zich leiden door andere doelen dan het succes van de medewerkers. Primair dient het succes van de medewerker centraal te staan en secundair staan financiële (bonus, omzet..) of reputatie beloningen. Er dient sprake te zijn van een in die zin onafhankelijke benadering van de medewerker.

    • In welke mate hebben personen de neiging excuses te zoeken binnen de omstandigheden en ontstaat verlies van vertrouwen door excusesgedrag.

    P. 3.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    5. Conclusies en Resultaten

    In welke mate scoort de kandidaat op onderstaande eigenschappen en welke aanwijzingen zijn hieruit af te leiden voor de persoonlijke doelstelling van de kandidaat.

    1. Oprechte interesse in de ander, dienstbaarheid

    2. Echt zijn, geen rol spelen

    3. Geduld, gevoel voor aansluiten bij de ander en de juiste timing voor handelen

    4. Onvoorwaardelijke acceptatie, ook van ‘moeilijke’ mensen

    5. Onbevooroordeeld zijn, niet handelen vanuit aannames

    6. Betrouwbaarheid

    7. Niet anderen de schuld geven van mislukking

    8. Invoegen maar niet slijmen

    De resultaten op de testinstrumenten worden grafisch weergegeven, waardoor een overzichtelijke representatie ontstaat van:

    1. het zelfbeeld middels het BPMA Management Attitude Model

    2. persoonlijkheidskenmerken middels TCI ( Temperament Character Inventory )

    3. innerlijke behoeften en drijfveren middels EPPS ( Edwards Personal Preference Schedule)

    4. het emotioneel reactiepatroon middels het Emogram

    De uitslagen worden vervolgens in hun onderlinge samenhang geïnterpreteerd door een geregistreerd Klinisch Psycholoog BIG in termen van sterkte-zwakte, gunstig-ongunstig en consistent-tegenstrijdig. Dit gebeurt op een dusdanige wijze dat zowel de betrokkene als de opdrachtgever hieruit zelf bruikbare conclusies kunnen trekken.

    Inzake de BPMA Management Attitude wordt een betrouwbare conclusie getrokken over de kans dat de testdeelnemer de binnen het leidinggeven noodzakelijke en gewenste vertrouwens- en gunningspositie kan bereiken.

    De schriftelijke rapportage is van dermate kwaliteit dat deze zonder specialistische uitleg of begeleiding leesbaar en begrijpbaar is.

    P. 4.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    6. Het uitvoeren van de Test

    Toegang tot de beveiligde website wordt verkregen door het invullen van een gebruikersnaam en uniek wachtwoord. De betreffende codes zullen door BPMA worden verstrekt. Elke test zal circa 90 minuten vergen.

    De BPMA-coach kan desgewenst de rapportage samen met u doornemen en aanbevelingen doen dan wel conclusies trekken over de inspanning die noodzakelijk is om bepaalde belemmeringen weg te nemen.

    De rapportage wordt door een BIG psycholoog uitgewerkt en derhalve niet door een geautomatiseerd systeem. Op aanvraag is een voorbeeldrapport beschikbaar

    7. Psychologische verantwoording

    Het trainingsmodel van BPMA is vanuit de praktijk ontwikkeld en benoemt aspecten van diverse persoonlijke eigenschappen. Het model is het gebaseerd op effectieve ervaringsgegevens uit de BPMA trainingspraktijk.

    De interpretatie van het gehele pakket door Ampla in termen van emotie, cognitie en interactioneel gedrag, refereert aan gangbare psychologische opvattingen omtrent het menselijk functioneren. Bij de interpretatie van de uitslagen wordt de focus vooral gericht op de uitslagen met de meeste relevantie voor het BPMA model.

    De psychologische meetinstrumenten (TCI en EPPS) zijn gebaseerd op een psychologisch onderbouwd model van de persoonlijkheid. De scores zijn genormeerd en dus zeer betrouwbaar. Zowel de TCI als de EPPS scoren hoog op de COTAN, de officiële lijst van het NIP (Nederlands Instituut voor Psychologen), met betrekking tot de wetenschappelijke waarde van testinstrumenten.

    Emogram is een uniek en baanbrekend instrument dat in Amerika ontwikkeld is en dat zich in de praktijk al vele jaren bewezen heeft. Het is o.m. gebaseerd op wetenschappelijke parameters van emotionele expressies (FACS). De instrumenten zijn dan ook op te vatten als objectief.

    P. 5.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    8. Toepasbaarheid

    Het Management Attitude Concept is dermate generiek dat het meten van BPMA´s relationele persoonlijkheids-kenmerken zich niet hoeven te limiteren tot louter en alleen de relatie manager/medewerker.

    De test is toepasbaar voor een ieder die in de uitvoering van de job te maken heeft met andere personen en anderen moet overtuigen (zaken gedaan krijgen, andere personen moet meekrijgen om doelen te realiseren) zonder dat een forcerende of dwingende stijl wordt nagestreefd. Voorbeelden: toezichthoudende/inspecterende/controlerende functies.

    9. Werving & Selectie

    Het aanwerven van nieuw personeel kost tijd en geld. De BPMA-test kan ondersteuning bieden daar waar bovengenoemde functiekwalificaties zich moeilijker laten meten maar waarbij tegelijkertijd die kwalificaties wél een succesbepalende factor zijn. Immers, het hebben van diploma´s of certificaten is gemakkelijk controleerbaar, maar wat te denken als er inzicht gekregen dient te worden in attitude, houding, mentaliteit?

    Door het laten afnemen van de test kan een realistischer en betrouwbaarder beeld worden verkregen van uw kandida(a)t(en). De kans dat de (hoge) kosten van aanwerving met aanmerkelijk minder risico worden terugverdiend wordt significant verhoogd.

    P. 6.

    MANAGEMENT ATTITUDE TEST

    01-03-2008 om 00:00 geschreven door www.bpma.be  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)

    Archief per week
  • 02/11-08/11 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 28/01-03/02 2008
  • 07/01-13/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs