Wij zijn papa Stijn, mama Iolanda en ons zoontje Gerben. Op onze blog kan je het wel en wee volgen van onze dagelijkse avonturen. De zwangerschap en geboorte van onze zoon Gerben, mijn diabetes type II, Gastric bypass operatie en nog veel andere zaken. Ik hoop dat jullie deze blog leuk vinden, indien niet, laat het me gerust weten. Alvast bedankt voor je bezoekje en kom gerust nog eens terug. Liefs, papa, mama & Gerben
Stop ze in de wasmachine! Ja hoor, nu onze Gerben via meubels, speelgoed, ... zich kan verplaatsen gaat er een nieuwe wereld voor hem open! Vandaag is de wasmachine en droogtrommel aan de beurt. Papa komt op het super idee om Gerben in de droogtrommel te steken! Geweldig zicht natuurlijk! Gerben is in zijn nopjes want als papa hem eruit haalt, begint hij te huilen... En wat doet mama ondertussen? Fotos nemen natuuuuurlijk!! J
Ja hoor, vandaag is het zo ver, mama is jarig en krijgt een nieuwe voordeur! Mama is dus vandaag dertig jaartjes geworden. Bij het vertrek naar het werk is al snel duidelijk dat vrienden en familie mijn verjaardag niet vergeten zijn... De tuin en het huis zit onder de versiering, overal hangen fotos van mama haar eerste communie met 30 erop!! Onderweg blijkt dat de fotos netjes ophangen aan verkeerslichten. Aangekomen op het werk blijkt de ravage nog groter, ook daar hangen overal fotos op!! Ik denk wel dat iedereen weet dat ik vandaag 30 geworden ben J
De dag verloopt met veel kusjes en gelukwensen.
Thuis aangekomen wacht er nog een verrassing van mijn lieve man! Bij het openen van de deur zie ik door het hele huis rode draden hangen met her en der briefjes aan. Ik moet dus de rode draad volgen. Langs de draad hangen liefdevolle boodschapjes en papiertjes waar de cadeaus opstaan die ik krijg. Bedels voor mijn Pandora armband, een etentje, massage, ... Dan kom ik aan op de slaapkamer, hier ligt een hele outfit voor me klaar met de boodschap dat ik mag genieten van een badje en nadien deze kleren aan mag doen. De badkamer is ook super romantisch, alles ligt klaar om te genieten van een badje. Na het bad mijn kleertjes aan, Stijn komt thuis met lekker eten en dan krijg ik een blinddoek om... We gaan ergens heen dus. Na een hele tijd rijden (en mijn geduld danig op de proef gesteld!) komen we aan. Stijn brengt me naar boven, ik sta ergens met mijn blinddoek... Dan doet hij de blinddoek af, daar staan al mijn vrienden, familie en collegas!!! Ik schrik me rot natuurlijk! Zelfs mijn ouders en Gerben zijn er! Stijn heeft samen met mijn 2 beste vriendinnen een heus verjaardagsfeest op poten gezet!! Ik ben sprakeloos van emoties... Het is een heerlijke avond en ik geniet er voor de volle 100% van! Wat heb ik toch een geweldige man, vrienden en familie!! BEDANKT IEDEREEN, dit zal ik nooit vergeten!! xxxx
De vrienden waar papa vroeger veel mee optrek zijn ondertussen natuurlijk ook allemaal verliefd, verloofd of getrouwd en enkele hebben ook een kindje. Allemaal zowat dezelfde leeftijd als onze Gerben en ook allemaal jongetjes. Vandaag kwam iedereen nog eens samen voor een gezellig samenzijn. De hapjes waren heel lekker, we zaten op het terras van de namiddagzon te genieten. De kindjes vonden het ook geweldig natuurlijk. Het was fijn om te zien hoe kinderen toch zo kunnen verschillen. Gerben is duidelijk goed onder zich uit, hij is de middelste van de drie, maar dat is er niet aan te zien. Het is echt een hevig bazeke en ook het stappen gaat al heel goed! Lang zal het niet duren voordat hij alleen kan stappen denk ik zo.
Gerben kreeg van zijn bomma en bompa een speelhuisje. Dit is natuurlijk niet alleen voor hem, maar ook voor bomma en bompa hun andere kleinkinderen Jordy en Tibo. Momenteel staat het huisje in onze tuin, en dat is helemaal naar de zin van Gerben. Hij is dol op het huisje, dat is duidelijk te zien op de fotos J.
Mama is niet gek van de tandarts... Ok, ik zal eerlijk zijn, mama is als de dood voor de tandarts! Een jaarlijkse controle of gaatjes laten repareren, allemaal niet nodig. Maar nu, pijn! Vreselijk veel tandpijn. Het is gewoon niet te houden, geen enkele pijnstiller geeft me verlichting. En ja, het is zondag! Op zoek naar een tandarts van wacht dan maar. Geluk bij een ongeluk, de randarts van wacht is er ééntje van Zonhoven! Na een telefoontje kunnen we meteen langs gaan. Na een kijkje in mijn pijnlijke mond blijkt het om een wijsheidstand te gaan waar de zenuw van bloot ligt. Die moet eruit zegt de tandarts vrolijk! Mama ligt bijna langs haar stoel als ze dat hoort, maar stoere papa is bij haar en (probeert) haar te kalmeren. Na enkele venijnige prikken van de verdoving begint de tandarts met het trekken van de tand. Er breken enkele stukken af maar uiteindelijk is hij eruit! Meteen maak ik dan maar een afspraak om de andere gaatjes ook te laten repareren. Het zal dus tanden bijten worden de volgende keren!!
Vermits onze Gerben zo gek was van de zandbak op de kinderboerderij, konden mama en papa het niet laten om naar de winkel te gaan en voor Gerben thuis een zandbak te kopen. We hebben niet gekozen voor de bekende blauwe schelp, maar voor een knalgele zandbak in de vorm van een bloem. Meteen ook een koffertje met zandspeeltjes erbij en onze zoon zijn geluk kon niet op. Af en toe moeten we ingrijpen want dan verdwijnen er zandkorreltjes in zijn mondje, maar voor de rest gaat het heel goed. De bodem van zijn badje voor het slapen gaan ligt vol met zand. Als dat geen teken is dat het leuk was!! J
Op zich ben ik niet bang van spinnen, maar wat er vandaag op Gerben zijn speelhuisje in de tuin zat, was wel echt een angstaanjagend beest! Gerben stapt al flink rond, maar zoekt overal steun want alleen lukt het nog niet zo goed. Dus het speelhuisje in onze tuin is zijn beste vriend. Net als hij naar het deurtje wil stappen, trekt zijn papa hem achteruit. Er zit een grote geel zwarte spin op het huisje! De spin zit op een zakje dat eruitziet als papier. Dit is blijkbaar een zakje met eitjes. Nog nooit zagen we zo een spin. Ik ben binnen het fototoestel gaan halen en we hebben er een aantal fotos van genomen. Nadien zijn we op zoek gegaan op internet. Blijkbaar is het een tijgerspin. Ze zijn erg zeldzaam en in België een beschermde diersoort.
Gerben zijn haren zijn erg gegroeid, maar ze zijn heel dun, echt babyhaar. Dus we gaan die haartjes knippen. Met de schaar lijkt me gevaarlijk omdat hij niet kan blijven stil zitten. Dus komen we met het idee om het met de tondeuse te doen. Met een lekstok in de hand zit Gerben in zijn eetstoel. We laten hem de tondeuse zien en gaan er mee over zijn hoofd om hem wat te laten wennen. Daarna zetten we de tondeuse op en hij reageert er niet echt op. Dus beginnen we eraan. Het gaat heel vlot. Na een minuut of 10 hebben we een zoon met stoer, kort geschoren haar. Zijn gezicht ziet er heel wat minder fraai uit, de lekstok heeft zo nu en dan de mond gemist... Gerben plakt over heel zijn gezicht en handen. Maar goed dat er een lekker warm badje op hem staat te wachten. J
Sinds de geboorte zing ik vaak het liedje Que sera, sera voor onze Gerben. Het leek me dus wel een goed idee om op dit liedje een eigen tekstje te maken, speciaal voor onze Gerben.
Onze Gerben is ondertussen al 9 maanden jong, de hoogste tijd om hem te laten dopen. En wat is er fijner dan van zijn doopfeest meteen een heel familiefeest te maken! Gerben zal vandaag gedoopt worden samen met Tibo, het zoontje van mamas broer. De doopviering was niet helemaal naar de zin van Gerben. Hij wilde niet op schoot blijven zitten en hij zeurde en jammerde heel de kerk bij mekaar. Na de kerk trok iedereen richting ons thuis voor een heerlijke barbecue. Gerben genoot van al de aandacht en leuke cadeautjes. Tibo heeft vooral genoten in zijn wiegje en sliep door het roemoer heen. Hij is nog maar 2 maandjes oud en geniet vooral van slapen en eten J Het was een fijne maar vermoeiende dag. Gerben en zijn mama en papa hebben dan ook flink genoten van een nachtje slaap!
Vandaag moesten we in het Virga Jesse ziekenhuis zijn bij Dr. Gilis. Hij is de dokter die Gerben heeft onderzocht heeft en opvolgt voor zijn stuipen en vermits Gerben nu reeds 3 maal stuipen kreeg zonder echt koorts te hebben, komen we op controle. De dokter onderzoekt Gerben maar is al dadelijk van mening dat we ons het bezoek aan hem hadden kunnen besparen... Hij zegt ons dat Gerben helemaal in orde is en kerngezond. Gerben behoort tot de beperkte groep kinderen die heel gevoelig zijn aan stuipen. We moeten ermee leren leven. Een aanval is erger voor de ouders dan voor het kind zegt de dokter. Ook krijgen we de raad niet te kwistig om te gaan met koortsremmende middelen. Ouders met kinderen die snel stuipen krijgen geven héél snel koortsremmende middelen. De arts is van mening dat het beter is het kind uit te laten zieken... Het zal dus afwachten zijn hoe het verder gaat met de stuipen. Het kan dat Gerben nooit geen stuipen meer krijgt, het kan dat hij het nog vaak zal krijgen. We zullen het in ieder geval nemen zoals het komt en ons er zo goed mogelijk op voorbereiden.
Vermits we al een hele tijd geleden afgesproken hadden met 2 vriendinnen om naar de kinderboerderij te gaan, wilde ik Gerben dit (omwille van zijn aanval deze morgen) niet ontzeggen. Dus vertrekken mama en Gerben in de namiddag naar de kinderboerderij van Kiewit. Daar wachten Charlotte (10 mnd) en Geneau (9mnd) en hun mamas op ons. We beginnen met een terrasje, het is vreselijk warm en Gerben zijn kleertjes veel te dik. Dus, meteen zijn trui en broekje uit gedaan. In zijn rompertje is het meteen al veel beter. Je merkt wel dat Gerben niet helemaal zichzelf is, de vermoeidheid van de aanval zit er nog in. Hij kan niet veel hebben, is hangerig en zeurt en ook de andere kindjes kunnen hem maar weinig boeien. Na het terrasje trekken we naar de zandbak, een nieuwe wereld voor Gerben en een het staat hem meteen aan!! Hij is er dol van! Na een hele poos is het tijd om te vertrekken. Charlotte en Geneau zitten al terug in hun buggy, maar onze Gerben wil niet uit de zandbak! Hij krijst alles bij mekaar als ik hem eruit neem... Tja, het is duidelijk, Gerben is een zandmannetje! J
Gerben is wakker geworden rond 7u30. Papa haalde Gerben uit bed en deed een ander pampertje aan. Samen zijn ze het flesje gaan opwarmen en plots liet Gerben zich helemaal hangen. Zijn oogjes staarden naar boven en hij reageerde niet meer. Hij ademde heel kort en snel. Stijn is meteen naar me toe gekomen, dit is de eerste keer dat ik erbij ben als Gerben een aanval kreeg. Ik heb Gerben in mijn armen genomen. Het was zo vreemd om Gerben vast te houden en hij helemaal niet reageert op aanrakingen, geluid... We hebben hem op zijn zij gelegd en gewacht tot de aanval over was. Het heeft +/- 3 minuten geduurd. Op zich is dit niet lang, maar als je je baby zo in je armen hebt lijkt het een eeuwigheid te duren. Vermits de aanval rustig veropen is en niet zo heel lang duurde besloten we om de Valium die we van onze huisdokter kregen niet te gebruiken. Nadien heeft Gerben zijn flesje leeg gedronken en is toen als een blok terug in slaap gevallen. Dit is typisch na een aanval om veel te slapen, zo een aanval is blijkbaar enorm vermoeiend. Omdat Gerben nu reeds drie aanvallen had gaan we terug naar Dr. Gilis in het Virga Jesse ziekenhuis, helaas kunnen overmorgen pas gaan.
En onze Gerben heeft 2 tandjes, dus kreeg hij van zijn mama en papa zijn eerste tandenborsteltje! Natuurlijk met bijhorende baby tandpasta. Het poetsen is nog niet helemaal wat het moet zijn, maar de tandpasta is een groot succes, helemaal zot is hij ervan. Hij zou de hele tube wel kunnen opeten. Fijn toch, dat tandpasta voor babys zo lekker is... !?
Deze morgen is mijn bompa overleden. Onze bomma is in oktober 2006 overleden, net 2 weken voor Gerben zijn geboorte en nu is ook bompa gestorven. Bompa was net in het rusthuis. Hij was niet zo goed en sukkelde wat met zijn gezondheid, maar niemand verwachtte dat hij zou sterven... Ik hoop dat bompa en bomma gelukkig zijn daar waar ze nu zijn, samen.
De zon heeft zich niet zo veel laten zien deze zomer, maar als ze dan eens schijnt staat onze zoon op de allereerste rij voor een ijsje. En waar een wil is, is een weg want hij heeft er gaan probleem mee om zelfstandig een ijsje te eten, ook al is hij maar 9 maand en half. Ik denk dat hij deze gave van zijn papa heeft, die eet ook erg graag ijsje J
Tijd gaat snel als het leuk is. De voorbije dagen in De Cauberg waren super plezant! Het was erg luxueus en prima verzorgd. Blijkbaar was het een penthouse die we geboekt hadden. Er was een privé sauna, zonnebank, stoomcabine en bubbelbad. Tja, wat wil je nog meer. We komen hier in ieder geval nog terug.
Voor zij die interesse hebben, wij boekten de penthouse 2-4 BL in Kasteeldomein De Cauberg.
We waren ondertussen terug wat meer op ons gemak sinds Gerben zijn aanval, maar helaas heeft hij vandaag opnieuw een aanval gekregen. Gerben zat rustig in zijn relax naar zijn vriendjes de WaWas te kijken op tv. Plots staarden zijn ogen weer weg en bewoog en reageerde hij niet meer. Hij ademde heel snel. Stijn heeft hem meteen op zijn zij gedraaid en de tijd in het oog gehouden. Ik was er ook nu weer niet bij... Verschrikkelijk vind ik dat! Maar gelukkig is Stijn heel kalm gebleven. Na +/- een minuut was de aanval weer voorbij. Stijn heeft meteen Gerben zijn temperatuur genomen omdat we nog steeds niet zeker zijn of het koortsstuipen of epilepsie is. Gerben had 37,4 ° dus niet echt koorts. Nadien heeft Gerben 2 en een half uur geslapen. We hebben onze huisdokter laten komen. Hij heeft Valium voorgeschreven. Dit zijn glazen buisjes met vloeibare Valium, bij een aanval moeten we 2 eenheden optrekken in een spuit en dit anaal toedienen. Bij een volgende aanval moeten we terug naar Dr Gilis in het ziekenhuis om Gerben opnieuw te laten onderzoeken. Momenteel mag Gerben in ieder geval geen TV kijken en zorgen voor een rustige omgeving. Indien het epilepsie is, zijn TV, lawaai en onrustige omgeving uitlokkende factoren.
Het was toch weer vreselijk schrikken, het is net een maand geleden dat Gerben de eerste aanval kreeg. Stijn is ook nu weer helemaal van slag, hij was weer alleen met Gerben en het beeld van de vorige aanval spookt weer door zijn hoofd. Morgen vertrekken we toch op vakantie. De rust zal ons alle drie goed doen...
We hebben de knoop doorgehakt, volgende week gaan we er even tussenuit met ons drietjes. We hebben geboekt bij Landal Green Parcs in ... Nederland! Dus echt ver gaan we niet, maar dat is ook niet nodig met zo een klein ventje als Gerben. Ik wil hem geen uren in de auto, laat staan vliegtuig zetten. Maandag vertrekken we naar De Cauberg in Valkenburg aan de Geul. Als je thuis bent is er toch altijd wel werk, dus kunnen we beter even weggaan.
Mama is begonnen aan haar 2 weekjes verlof! De crèche is drie weken gesloten dus moesten we nu ons verlof nemen. Thans ben ik er niet gek van om verlof te nemen tijdens het bouwverlof, het is dan immers overal druk. Maar goed, nix aan te doen. Dus hebben mama en Gerben deze hele week voor hun tweetjes, gezellig! De eerste dagen waren blijkbaar wel wat aanpassen voor onze Gerben, hij is wispelturig en niets is echt goed voor hem. Het zal aanpassen zijn, ook voor hem. Maar dat neemt niet weg dat ik er met volle teugen van geniet om samen met onze zoon thuis te zijn. We gaan er een gezellige week van maken en volgende week is nog leuker want dan is de papa ook thuis. Super tof!