Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek. Heb je een vraagje ? Mail het me rechtstreeks en ik zorg in de kortste tijd voor antwoord.
vandendriessche.guy@telenet.be
De avonturen van 'De Izegemse Snor' Dit is een 'blog' van, over en voor alle 'moustachen' in Vlaanderen, Nederland en verre omstreken.
De laatste nieuwtjes staan steeds vanboven. Voor vroegere berichten moet je terugscrollen of het archief induiken. Er is ook een zoekprogramma ter uwer beschikking.
Je kunt er mijn persoonlijke, maar ook evenementen en avonturen van andere 'snorren', al dan niet in clubverband, meebeleven en nalezen.
SNORREND !
19-09-2009
Vergeelde TITS ? Geen probleem !
Niet mis te verstaan...!
Ne 'tits' is een strohoed in 't Antwaarps ! De juiste benaming is : Boater Straw Hat Meer info over die specifieke 'stro-hoeden' op http://www.baronhats.com/straw_boater.htm
Let op !!!!! Niet te verwarren met ...
of
of
Maak uw vergeelde tits weer zo goed als nieuw !
De zomer en de zonnige dagen hebben voorwaar het land verlaten. De eerder warme plekjes worden nu opgezocht, de frisdrankjes worden vervangen door koffie, 'teekes' en andere warme dranken, de laatste straaltjes warm zonlicht is op sommige pieken goud waard... en de tits wordt weer opgeborgen.
Ze worden weer in de diepten van kleerkasten verstopt, want zeg nu zelf, in de winter is een muts aangenamer en met een strooien hoed voortdurend in de regen lopen is ook niet ideaal.
Titsen zijn van natuurlijke producten vervaardigd en dan ook onderhevig aan de natuurelementen : agressieve zonnestralen, vervuilde lucht, je krijgt er al eens een regenbui op, vuile vingers,...en je gaat die toch niet zo een ganse winter in je kast leggen, nietwaar ?
Geen probleem !
(voor)
Je kan van die vergeelde hoed weer een nieuwe maken, en wel als volgt : poets de hoed met een zachte borstel en een mengeling van lauw water en citroensap. Nadien goed droogwrijven. Hij is zo goed als nieuw !
Weltmeisterschaft der Bartträger 2009 Gründau-Lieblos 19 september
International Beard and Moustache Championships 2009 and Celebration of the 25th Anniversary of the founding of the Steinau-Grundau Beard Club, Steinau-Lieblos, Germany
Germany is know for many things and among them is the moustache. In a small town near Frankfurt, named Steinau-Grundau, entered the long awaited World Moustache Championships. The contestants came from around the world to compete, drinking their beer with straws so as not to mess up their works of art. They take up to 3 hours to prepare after all. They stayed in the best hotels in the area and their stylists carried tool bags with them to the grooming rooms.
There were 150 contestants from all over Europe at the competition, including several previous world champions. The winners were quite spectacular. Austrian Franz Mitterhauser has a Kaiser moustache that stretches 1.7 metres long
and Willi Feldmann from Switzerland had a fourteen-year-old beard that touched the ground.
This was also the birth of Club Ronnie, Irelands first moustache club. It clearly wasnt on the list she had in front of her, but was kindly added to the end.
Op 19 september 2009 houden de Duitsers in Steinau-Lieblos (Duitsland)hun eigen 'Weltmeisterschaft', ongeacht de Internationale meeting die in mei in Anchorage heeft plaatsgevonden... Als excuus brengen ze aan dat dit ter ere is van het 25-jarig bestaan van de 'Bartclub Steinau-Gründau'.
In het voorjaar van 2010 is er weer het Internationale Deutsche Bartmeisterschaft. Plaats en datum staan nog niet vast...
In de herfst van 2010 hebben we het tweejaarlijkse E.K. Europameisterschaft der Barträger in Saalfelden / Leogang ( Oostenrijk )
In het voorjaar van 2011 is er het Intern. Deutsche Bartmeisterschaft in Leinfelden-Echterdingen (Duitsland).
Op 17/18/19 mei 2011 organiseert het Noorse Trondheim het officiële Wereldkampioenschap voor Snorren en Baarden. Dit ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de 'Norwegian Moustache Club av 91'.
In de herfst van 2011 zou Duitsland weer 'hun eigen' Weltmeisterschaft der Bartträger organiseren, maar plaats en datum staan nog niet vast...
In de herfst van 2013 organiseert Duitsland opnieuw het W.K.voor Snorren en Baarden Weltmeisterschaft der Bartträger in Leinfelden-Echterdingen (D).
Je ziet het : Duitsland probeert het volledige monopolie over de snorren- en baarden-kampioenschappen in handen te krijgen door voor 5 jaar ver reeds op alle concoursen een optie te nemen. Zou het niet stilletjesaan tijd worden dat de Belgen en de Nederlanders eens de handen samen slaan en een EK of een WK voor snorren en baarden hier bij ons te organiseren ? Ze kunnen het wel voor de voetbal...!
Als dat 'den Tom uit Terneuzen' niet is...! Den Hollander die eerst lid was van de Antwerpse Snorrenclub en nu meedraaft achter de Westvlaamse Snorrenclub. Mooi petje trouwens...
John Travolta heeft het zwaar te verduren gehad tijdens de hoorzittingen aangaande de dood van zijn 16-jarige autistische zoon Jett in januari vorig jaar. De rechtszaak werd aangespannen tegen ambulancier Tarino Lightbourne en politica Pleasant Bridgewater. Het duo vroeg na de dood van Jett 25.000.000 dollar van Travolta om de zaak in de doofpot te stoppen. Travolta, een scientology-aanhanger, wou namelijk geen hulp van medici toen zijn zoon het bewustzijn verloor. De twee hebben geen poot om op te staan en er wacht hen waarschijnlijk een aanzienlijke straf. Maar voor Travolta was het een echte hel om de feiten nog eens voor zijn geestesoog te laten passeren. Tijdens zijn getuigenis barstte de acteur dan ook regelmatig in tranen uit. Het weze een troost als ik hem hierbij 'Snor van de Week' benoem.
De besnorde Ludo Rollenberg blijft verzot op de Rode Duivels, onze nationale Belgische voetbalploeg. Ondanks alles.
De 47-jarige limburger uit Hemiksem haalde vorige week alle kranten (ja zelfs in het buitenland) als "trouwste supporter van onze kwakkelende voetbalploeg" en was de enige fan die de 'Duivels' live zag verliezen in Armenië. Daarom roep ik hem uit als 'Snor van de Week' !
'Ik spiegel mij aan de Ieren, de Welshmen en de Schotten', zegt Ludo Rollenberg, terwijl hij het aftandse Republican Stadion in Jerevan aan een strenge blik onderwerpt. 'Ook zij zijn zelden op een WK of EK aanwezig. Toch zitten de stadions er bij wedstrijden van de nationale ploeg altijd vol en heerst er een geweldige sfeer. Zij staan onvoorwaardelijk achter hun nationale ploeg, in goede en in kwade dagen. Ik doe dat ook. Ik ben een Belg en trots op onze Rode Neen, dat kan ik beter niet zeggen.'
De man in de straat kan het nog nauwelijks schelen wat de Rode Duivels uitrichten, maar Ludo Rollenberg ligt wel wakker van de dramatische resultaten van de nationale ploeg. Na de 5-0 nederlaag van zaterdag tegen Spanje in La Coruña, waar Ludo natuurlijk ook aanwezig was, lag hij uren in zijn bed te woelen in zijn Spaanse hotelkamer.
'Ik word er gek van. We hebben het nu al met zoveel trainers geprobeerd en het blijft verkeerd gaan. De spelers vormen geen blok. De kop ervoor leggen, trots zijn dat je de kleuren van het land mag verdedigen : dat gevoel mis ik. Eric Gerets, Luc Millecamps, Jan Ceulemans : die gaven hun leven voor de nationale ploeg. Zoals ik ? Ja, als er misschien wat meer zouden zijn met mijn vaderlandsgevoel, zou het al een eind de goede richting uitgaan. De spelers komen mij wel groeten. Vooral de ouderen, zoals Timmy Simons en Stijn Stijnen, maar die kennen mij dan ook al lang.'
De 47-jarige hovenbouwer en amateurscheidsrechter uit Hemiksem voelt de pijn van een nederlaag nog altijd tot in het diepste van zijn vezels. Maar hij kan het niet laten. Deze superfan zal zijn Duivels altijd steunen. Er zijn mensen die postzegels verzamelen, anderen postkaarten. Ludo Rollenberg verzamelt wedstrijden van de nationale ploeg. In binnen- en buitenland.
'Sinds 1981 heb ik geen enkele thuiswedstrijd van de Rode Duivels gemist. Ik ging als 18-jarige op een woensdag naar Frankrijk-België kijken. Met de trein naar Parijs. De volgende dag was ik te laat op school. Maar dat vond ik niet erg. Sinds het WK in 1994 doe ik ook alle verplaatsingen. Ik was er alleen in een oefenwedstrijd in Egypte, in Polen en tijdens de Kirin Cup in Japan niet bij. Er moet al iets heel ergs gebeuren voor ik afhaak. Het is een automatisme. De Rode Duivels spelen op verplaatsing? Wel, dan ga ik mee.'
Hoewel deze laatste der Mohikanen toegeeft dat de Rode Duivels tegenwoordig catastrofaal presteren, is hij bitter over andere fans. 'Het is héél gemakkelijk een successupporter te zijn. In de jaren 90 was ik nooit de enige supporter op verplaatsing. De jongste jaren gebeurt het steeds vaker. In Armenië drie jaar geleden was het zo, in Azerbeidzjan vorig jaar ook. Nu weer.'
Wat doet deze optimist tot in de kist als Belg moederziel alleen in een tribune zoals die van Azerbeidzjan of Armenië als de Belgen dan toch scoren? 'Als ik alleen ben, ga ik meestal bij de journalisten in de perstribune zitten. Juichen mag daar echter niet. Belgische journalisten juichen nooit. Ze moeten afstand bewaren, zeggen ze dan.'
Rollenberg is getrouwd met Kristiane en heeft geen kinderen. 'Mijn vrouw wist destijds met wat voor een geval ze trouwde. Ik heb van in het begin gezegd : Ik ben een voetbalman . Ze gaat nu trouwens mee naar de thuismatchen. En nu moet je ook nog weten hoeveel me dat jaarlijks kost, zeker? Wel, 4 à 5.000 euro. Dat heb ik ervoor over. Ik heb geen kinderen en ben niet van plan mijn geld mee in mijn kist te nemen.'
De reis naar Armenië kostte Ludo Rollenberg 1.070 euro. Maar daar maalt hij niet om. Rollenberg zal de Rode Duivels blijven volgen zolang hij gezond is. Zelfs als ze op de FIFA-ranking de concurrentie moeten aangaan met San Marino, Samoa en Papoea-Nieuw-Guinea, respectievelijk de nummers 203, 207 en 208 op de wereldranglijst.
Er zal maar één moment zijn waarop hij afhaakt: als er een Vlaamse en Waalse nationale ploeg komt. 'Als ze dat doen, dan zal het zonder mij zijn. Dan worden we nog zwakker. En de cruciale vraag: moet er dan ook een nationale ploeg van Brussel komen?'
Gezien ik door de activiteiten van de Europese Snorrenclub Antwerpen daar toch regelmatig rondloop, maak ik van de gelegenheid gebruik om telkens weer de Chinese wijk aan het Astridplein ( aan de overkant van het station) binnen te lopen.
Het Antwerpse Chinatown ontstond in de jaren 70 en kende een hoge vlucht in de jaren 80 en 90. De Aziatische cultuur is hier helemaal ingeburgerd. Liefhebbers van de Oosterse keuken vinden hier een nirvana aan uitheemse producten in de overvloed aan supermarkten en voedingswinkeltjes. Je vindt hier ook authentieke restaurants, Chinese dokters, bakkers, gebedshuizen, acupunctuurcentra, kapsalons en een Chinese krijgskunstenschool.
Exotische evenementen en optochten ter ere van het Chinese Nieuwjaar en van de verjaardag van Boeddha zorgen voor een aparte sfeer. De wijk wordt bewaakt door twee reusachtige marmeren leeuwenbeelden, en de straten worden versierd door smeedijzeren drakenlampions.
Maar daar wil ik het even verder niet over hebben.
Ik heb daar vanuit de lokale Sun Wah superbazaar (http://www.rolicstores.com/index.php?pagina=25) waar ik geregeld wat proviant insla, een Thais biertje meegebracht en ik moet zeggen : ze hebben me alle twee goed gesmaakt !
Chaang, ook wel chang of chiang, is een Tibetaans bier, dat gedronken wordt in de Tibetaanse gebieden die grenzen aan India en andere landen in de Himalaya met een Tibetaanse bevolking. In andere gebieden drinken Tibetanen als alcoholische drank geen bier, maar rijstwijn of brandewijn.
Chaang bevat weinig alcohol en de duur van de gisting bepaalt de koppigheid ervan. Goede chaang is gemaakt van graan dat enkele weken heeft kunnen gisten, soms nog langer dan enkele maanden.
Basisproduct
Vooraf wordt er een basisproduct gemaakt, waarbij gierst of gerst wordt gekookt en door de lucht gedroogd. Dit wordt bestrooid met gedroogde gist, tchoung tsi, en vervolgens gemengd. Dit mengsel wordt op een hoop geschept en afgedekt, waarbij het gistingsproces begint. In sommige gebieden wordt een pigmentpoeder toegevoegd. Als het graan geheel is gedroogd, wordt het in dozen bewaard waaruit telkens naar behoefte iets wordt uitgehaald
Instantbereiding
Op het moment dat Tibetanen trek hebben in bier, wordt het gefermenteerde graan in een langwerpig houten vat gedaan ; vaak is dat een dik stuk bamboe dat is voorzien van koperen of zilverenhoepels. Hier giet men kokend water op. Naar wens wordt suiker toegevoegd en even later wordt het al gedronken terwijl het nog lauw is. Lauw bier... het blijft steeds even wennen...
Smooth-cheeked chaps have been the norm for more than half a century now and facial hair on men in the western world is considered either intello-boho or "tough guy, three day stubble, get in line missy!" But once upon a time when men fought in the Great War or assimilated la toilette in -perhaps less excruciatingly soignée- the manner of Hercules Poirot and his own profuse moustaches, facial hair stood for distinction. Moustache by Rochas is a scent that could make you grow such a virtual moustache if you belong to the modern clique of smoothly-cheeked guys and actually feel proud enough to admit wearing such a funnily named perfume.
The house of Marcel Rochas issued Moustache in 1948, as one of the select few fragrant specimens bearing the handiwork of that elusive (but talented) personality Thérèse Roudnitska, the wife of trismegistus Edmond (who also had his skillful hand in this) and the muse to her husband's Le Parfum de Thérèse (now in the Frederic Malle line). Thérèse, a student of lEcole de Chimie in Paris (she gratuated in 1941) apprenticied at the De Laire company at the laboratories of which she met her future husband. A romance blossomed, peppered with scented gifts: Edmond presented her with his eloquent composition It's You which he had composed for Elizabeth Arden. After romantic courtship they found Art et Parfum, a society dedicated to the art of perfumery in 1946. At the time Edmond Roudnitska was working with Rochas, having cemented both their fragrant notoriety with Femme, a masterpiece conceived in the most perilous and ravaged of occassions, Paris being occupied by the Nazis (1944) and right when Edmond had his hands in more prosaic tasks, such as finding a sufficient butter-taste substitute. According to his son, Michel Roudnitska (who gives the date of issue of Moustache as 1948, while some guides claim 1949 as the launch) "Moustache foreshadows Roudnitska's philosophy of creation - clear, simple and restrained". I couldn't have said it more succinctly.
Perfume history wants Thérèse to have instigated the spermatic idea and Edmond to have followed. At any rate the end result pleased him so much that he was put on record considering it a benchmark in masculine scents [Edmond Roudnitska, Que sais-je? "Le Parfum", Paris: Presses Universitaires de France, 6th edition (2000)]. Roudnitska continued to produce scents for Rochas: Mouselline (formely Chiffon), Mouche (which means fly in French and was playfully named after the couple's cat), and La Rose; a collection of which sadly only Femme and Moustache subsist today.
The academic interest in Moustache is that it takes all the elements that have formed the repertoire of Roudnitska (the fermented fruits, like his beloved peach-scented base Persicol with aldehydes C14 and C18; the urinous aroma of animalic notes that recalls horses' sweat; the mossy yet fresh coolness in the background) and rearranges them in a masculine composition that pre-empties his work for both Dior (Eau Sauvage, Diorella, Dior-Dior) and Hermès (Eau d'Hermès). The aesthetic interest is that it smells old-fashioned in the best possible sense, distinguished in its unique use of lime on top (perhaps the best rendition of that note) and yet not like an antique that gets dusted once in a blue moon tucked inside the curios cabinet the rest of the time. After the citrusy opening, the characteristic faintly floral and hay-ish powdery heart slowly gives way to the funk of the base notes with their sweaty, urinous and pungent leather impression which lingers quietly, intimately for a long time. Despite it being ,marketed as a masculine scent, women who find citrusy or "hazy" suede compositions to their taste should definitely give it a try.
Notes for Rochas Moustache: Lime, bergamot, pine, fruits, vetiver, moss.
The flacon of Moustache was initially produced in the curvaceous shape of Femme but was later substituted with the classic columnal bottle of Rochas fragrances with the brand name embossed on top the gold cap. A very recent redesigning made it square-shouldered in chrome tones. The modern re-issue of Moustache is a bit more sharply citric to suit modern preferences for more refreshing top notes and less urinous, more polite, but it remains at its core an old-fashioned and proper scent that was well ahead of its time and still relevant after all those years. The older version circulates for reasonable prices on etailers. You can get Moustache at Fragrancenet.com for the amazing price of $32.49 for 3.4oz. Also, using code LBRDY09 at checkout you get a further $10 off orders of $70 or more (on any products), valid through 09.11.09.
Pic of Moustache bottle by Rochas by Elena Vosnaki, of Therese Roudnitska via Michel Roudnitska's tribute Art-et-Parfum, vintage ad via trungtamnuochoa.com, modern flacon via fragrancefactory.com
Wij betreuren op 7 september het plotse heengaan van Seth Joslin, zoon van Lela en tweevoudig wereldkampioen 'sideburns' Toot Joslin uit Lake Tahoo in de Amerikaanse staat Nevada. Seth was eveneens een enthousiast supporter van het BTUSA (Beard Team USA), steeds de drijvende kracht achter het jaarlijkse High Sierra Beard and Moustache Championship aldaar en een fijn mens. Hij laat een vrouw (Rachel) en vier kinderen na...
We mourn the loss of our member Seth Joslin who died unexpectedly on Sept 7. Seth was the son of Lela and two-time sideburns world champ Toot Joslin. Seth was an enthusiastic supporter of BTUSA, always very involved in the High Sierra BMC, and a great guy. He leaves behind his wife Rachel and four loving children.
O Sabrina, wat heb je met mijn snor gedaan ? (Kamagurka songtekst)
O Sabrina Wat heb je met mijn snor gedaan Speciaal voor jou Had ik die laten staan Een snor van duizend haren Die stuk voor stuk Haren uit de duizend waren
Oooooooooooooooooooooooo Sabrina Wat heb je met mijn snor gedaan Akkoord Ik heb jou veel verdriet berokkend Zoals die keer dat ik je onderdompelde In dat bad met kokend water Geloof me Ik wou enkel je broek wassen
Oooo Sabrina Wat heb je met mijn snor gedaan Oke, dat met die hamster in de fruitpers Had ik niet mogen doen Maar ik kon het niet helpen Ik had te veel gedronken Van je hond Maar ik drink niet meer Van je hond, want hij is leeg
Ooooooooo Sabrina Wat heb je met mijn snor gedaan Een snor waaronder onze monden Zo zacht konden toeven Een snor waarachter ik jou Zo fijn kon proeven
Akkoord Ik heb je veel verdriet berokkend Soms was ik zelfs schokkend Zoals die nacht Waarin ik met een stuk geslepen glas Je rechterborst amputeerde Ik dacht echt dat het kwaadaardig was
Oooooo Sabrina Vergeef jij mij Dan vergeef ik jou Kom terug O Sabrina Ik ben een ander mens Ik heb nu een baard
De allereerste editie van Snorrepop zal op Zondag 6 September 2009 plaats vinden in Muziekcentrum de Bosuil te Weert.
Kom dus allemaal naar dit gratis evenement en rock de pan uit met bands zoals: gino's eyeball, Dyfuctional kid, the Dynamite en andere.
Verder zal er een competitie tussen de bezoekers plaats vinden wie de beste snor heeft. Plak dus je mooiste snor nog op of groei er een, en maak onze jury knettergek met jullie testosteron gevulde plukken 'haar der manlijkheid'.
Het klinkt allemaal leuk een aardig 'Snorrepop', maar deze nieuwe naam ga je natuurlijk ook terug vinden tijdens de eerste editie op 6 september.
Het thema, zeer verrassend, is namelijk: Snorren ! Nu willen we jullie alvast voorbereiden op een spelletje.. Ben jij ruig genoeg om met de allerbeste snor van 2009 tijdens Snorrepop rond te lopen, dan maak je kans op een prijs! In de Bosuil zal een Snorreteam rondlopen en gaan beoordelen wie de mooiste snor heeft en diegene belonen!
(Aangezien jullie nu op tijd ingelicht zijn over de wedstrijd hebben de kerels onder ons nog genoeg tijd om hun enige echte eigen snor te laten staan!)
Het is de nieuwste rage onder de rijke Chinezen : het houden van Komonryu Koi's of Drakenvissen. De besnorde (als je dat 'stekeltje' al een snor kunt noemen...) vissen, die volgens de Chinezen veel op een draak lijken, zouden geluk brengen bij het zakendoen.
Een volgroeide drakenvis kost al snel 100.000 euro. Er zijn al koopjes bekend van 250.000 euro !!!
Door : Redactie Buitenland m.m.v. Neveen Shalaby Gepubliceerd : donderdag 16 oktober 2008 Update : woensdag 27 januari 2009
Als echte mannen hebben de leden van de 'Vereniging van Bijzondere Snorren' altijd haarlak bij zich.
"Het is als het zorgen voor je kleinzoon, en iedereen weet : de liefste zoon is de kleinzoon."
De punten van zijn enorme snor trillen, Fathy Mahmoud lijkt ietwat geëmotioneerd. Het gaat dan ook niet om zo maar iets. De snor is in Egypte belangrijk, heel belangrijk. De snor staat voor mannelijkheid, zonder haar op je lip ben je verwijfd.
"Tienerjongens kunnen niet wachten tot het eerste donshaartje onder hun neus verschijnt en ze eindelijk man zijn. Wie in Egypte solliciteert naar een baan als ambtenaar of politieagent laat maar beter zijn snor staan : zonder snor geen respect, is de ongeschreven regel. En hoe groter, hoe beter.
Het is een credo dat al-Rabatet al-Shawareb al-Masriyeh al-Momayaza, oftewel de 'Egyptische Vereniging van Bijzondere Snorren', tot lijfspreuk heeft gemaakt.
Ik gebruik alleen de beste shampoo, balsem en lotion, zegt voorzitter Fathy in het kantoortje van de Vereniging in de volkswijk Matariya in Caïro. Met hun minuscule grijze krulhaartjes doen de kaarsrecht tot boven zijn voorhoofd uitstekende punten van zijn snor nog het meeste denken aan pas getrimde poedelpootjes.
De andere aanwezige leden van de Vereniging enorme krulsnor, voelsprietsnor, vierpuntssnor, hangsnor en zijvleugelsnor knikken. Gezeten op stoelen met roze bloemetjesbekleding buigen ze zich over de lunch. Het gaat met kleine hapjes, want eten is een delicate bezigheid en vereist concentratie voor mannen met Bijzondere Snor. Voor je het weet, prik je iemand in het oog of erger nog knakt je geliefde liphaarstuk door een botsing met buurman of vork.
"Het begon allemaal in 1987, vertelt Fathy, terwijl hij zijn snorharen met duim en wijsvinger nog maar eens gladstrijkt. We waren toen met vijftien man. Inmiddels hebben we ruim 150 leden.
De voorwaarden voor het lidmaatschap van de Vereniging : een snor van ten minste 20 centimeter. En een lid moet aardig zijn, elegant, geduldig en vrolijk. Bromsnorren worden niet geaccepteerd.
Na de lunch is het tijd voor de reguliere was- en bijpuntbeurt bij de barbier. Aan het hoofdhaar hoeft niets te gebeuren ; nagenoeg alle bezitters van Bijzondere Snorren zijn kaal. Maar kapper Mohamed kleine snor, extra lange, gemanicuurde pinknagels heeft aan de lipknevels een behoorlijke klus en er gaan heel wat potten gel en lotion doorheen. De populairste merken: Pantine pro, Fiancée en Liketowell. En natuurlijk olijfolie.
Als alle punten weer in model zijn gekneed en met haarlak (altijd op zak) stokstijf zijn gespoten, beginnen de Bijzondere Snorren aan hun terugtocht naar kantoor. Op straat worden ze overal toegejuicht. Jongens maken fotos met hun mobieltje en vrouwen klitten giechelend tegen elkaar aan. De Snorren glimlachen en delen her en der handtekeningen uit. Ze zijn het gewend, het is de prijs die ze voor al hun mannelijkheid betalen.
Deze 'Egyptian Association of Special Moustaches' is gevestigd in de Matariya-county in Cairo.
Een Engels paard houdt er een opmerkelijke look op na; de 10-jarige Alfie heeft een snor en denkt er niet aan die te laten afscheren.
Het paard laat niet toe dat de verzorgers in zijn stallen komen om de snor af te scheren.
"Alle inspanningen om de snor af te scheren zijn al tevergeefs geweest," zegt Justine Greenslade. "Hij is duidelijk nogal trots op en maakt dat hij wegkomt als hij denkt dat we zijn snor gaan trimmen." Bron : GVA
In Nederlands Brabant ken ik de taxi als een duur vervoermiddel. Een paar dorpen verderop gaan per taxi kost behoorlijk wat geld. Dus men ging alleen per taxi als de kosten door de verzekering betaald werden, of als men ècht geen andere keuze had. Men mòest gewoon tot na je 80ste een auto in de garage hebben staan, want een taxi nemen is te duur.
Van een taxichauffeur aldaar heb ik gehoord dat sommige klanten s avonds vragen om een keer te toeteren, als ze thuisbezorgd worden per taxi. Voor de buurt...
In Amsterdam wonen binnen de ring A10 kost een taxiritje nooit erg veel. Als men zin heeft om in het holst van de nacht een half uur naar huis te lopen, dan loop men. Heeft men zin om een half uur op de nachtbus te wachten, dan wachten ze. En regent het of wil men gewoon zsm naar huis, dan neemt men de eerste de beste taxi.
Ik had nog nooit gehoord van een speciale variant van taxi : de 'snorder'. Een snorder kan je omschrijven als een illegale taxi.
(snorder in Rusland...)
Het zijn gewone mensen, in gewone autos. Vooral in Zuidoost zie je ze rijden. Loop je overdag of s nachts door de regen, ergens langs een van de dreven in de Bijlmer, en komt er een auto vrolijk toeterend langs je gereden : grote kans dat deze man je met zijn auto naar de plaats van bestemming wil brengen.
Voor een paar euro schadevergoeding reis je comfortabeler dan met de bus, en goedkoper dan met de taxi. Het schijnt dat je je s nachts voor tussen de 10 en 20 euro vanuit het centrum naar bijvoorbeeld Kraaiennest of Ganzenhoef kunt laten brengen.
En ook als het niet regent gaan veel mensen mee met een snorder, maar dit valt niet op als je maar zelden in de Bijlmer bent. Je ziet het pas als je het weet.
Zonder taxivergunning of -verzekering, dat dan weer niet.
Maar de snorders worden aangepakt in Amsterdam Zuidoost.
De fietstaxi, tuktuk en de opstapper moeten in de Bijlmer binnenkort de snorder vervangen. Het stadsdeel Zuidoost wil volgens eigen zeggen niet af van de snorder, maar wil een alternatief bieden. Het is bekend dat de normale taxi in de Bijlmer amper ritjes durft te rijden. Een gat in de markt voor de vele Surinaamse en Ghanese snorders die populair zijn bij de overwegend zwarte Bijlmer bevolking.
Snormaal is een Normaal-tribute met maar één doel: Feest; in Normaal-termen: Høken!!! Alle klassiekers van deze band uit de Achterhoek komen voorbij. Laat een paar dagen je snor staan, zet een strohoed op en dan høken, brekken en angoan!!!
Snorrenhoef is een huizengroep in gemeente Leusden, in de Nederlandse provincie Utrecht.
De huizengroep is gelegen rond de Asschatterweg, de weg van Leusden naar Achterveld. Ten westen grenst Snorrenhoef aan de buurtschap Asschat. Iets ten oosten, aan de Postweg richting De Glind, ligt het regionale partycentrum De Klaveet.
De naam "Snorrenhoef" verwijst waarschijnlijk naar "snorders" (venters) en bedelaars.
Ik vind dat er niet zomaar met 'de snor' gesjoemeld moet worden zoals in onderstaande voorbeelden.
Van Goedele kan ik het nog enigszins begrijpen : altijd al een buitenbeentje geweest. Al trekt het op niets, het is haar 'vergeven'...
Maar voor onderstaande affiche kon toch evengoed een deftige heer met snor gekozen worden in plaats van deze (toch aardige) 67-jarige Alice Verstappen uit St.Genesius-Rode, of niet ? Ik zie niet direct de 'humor' ervan in...
En die passen dan weer beter bij elkaar dan Ann en hare 'black' Gunter. Behalve dan Dave die hier te on-pas misbruik maakt van dat lekkere haar van haar...
Steeds meer duiken zulke 'vervalsingen' op in de media en in de reclame. Als ze dan persé toch een snor in hun advertentie willen, dat ze dan iemand nemen met een echte snor ! ! ! !
Ik ben Guy Vandendriessche, en gebruik soms ook wel de schuilnaam moustache.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Museum-medewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: ESA snorrenclub, belleman Stad Izegem, motorrijden,....
Andere hobby's :
www.bloggen.be/belleman
www.bloggen.be/motorrijder
www.bloggen.be/budoka
www.bloggen.be/stadsreuzen