Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek. Heb je een vraagje ? Mail het me rechtstreeks en ik zorg in de kortste tijd voor antwoord.
vandendriessche.guy@telenet.be
De avonturen van 'De Izegemse Snor' Dit is een 'blog' van, over en voor alle 'moustachen' in Vlaanderen, Nederland en verre omstreken.
De laatste nieuwtjes staan steeds vanboven. Voor vroegere berichten moet je terugscrollen of het archief induiken. Er is ook een zoekprogramma ter uwer beschikking.
Je kunt er mijn persoonlijke, maar ook evenementen en avonturen van andere 'snorren', al dan niet in clubverband, meebeleven en nalezen.
SNORREND !
29-11-2007
Turkse snor : een verhaal
De snor van Mustafa
Vandaag bezoek ik een producent van bouwmaterialen in het oosten van Turkije, Gaziantep. Samen met m'n Turkse collega neem ik in de vroege ochtend een binnenlandse vlucht vanuit Istanbul. Na meer dan twee uur vliegen landen we in een totaal andere wereld: een mengeling van Arabische, Koerdische en Turkse elementen. Het is moeilijk te geloven dat dit het land is dat ernaar snakt om de EU binnen te treden.
In de luchthaven worden we opgewacht door een van de grote bazen van het bedrijf. Zijn hele gevolg vaart in zijn zog. Vooral z'n gigantische snor maakt een overweldigende indruk op me. Mustafa vertelt me dat hij een selfmade man is die vanuit z'n garage een machtig plaatselijk imperium heeft opgebouwd.
Indruk maken is belangrijk in Turkije. Het haantjesgedrag bij de mannen is met de moederborst meegegeven. En dus rijden we met Mustafa's dikke Mercedes naar het bedrijf. Tijdens de rit wordt me duidelijk dat onze onderhandeling vooral op vertaling en lichaamstaal gebaseerd zal zijn.
Over zakelijke aspecten wordt er tijdens het eerste uur weinig gesproken. Voetbal, politiek, familie en plaatselijke roddels zijn de hoofdthema's. Opvallend is dat vijftien minuten Turks gebabbel overeenkomt met tien seconden Engelse vertaling.
's Middags eten we een lokale kebab. In het restaurant heeft Mustafa heel wat aanzien. Iedereen kruipt voor hem en voorbijgangers komen handjes schudden. De intimi mogen hem kussen. Aan onze tafel is er heel wat ambiance en het is geen ogenblik stil. De ene heftige discussie volgt de andere op. Ik heb het gevoel dat in Turkije niet zozeer de woorden belangrijk zijn, maar wel het vuur waarmee je ze uitspreekt.
Voor we terug naar het bedrijf gaan, wandelen we door de bazaar. Op een bepaald moment toon ik iets teveel interesse voor enkele kruiden. Mustafa geeft direct het bevel aan de verkoper om een zak te vullen met die specerijen. Ik besluit om niets meer aan te raken.
Als we in het bedrijf zijn, word ik zenuwachtig: Mustafa maakt nog altijd geen aanstalten om over een jaarcontract te spreken. Eerst moeten we zijn troetelkind omarmen en bewonderen: het productiebedrijf. Ook hier wordt hij op handen gedragen.
Pas op het laatste moment gaan we aan tafel zitten om over onze verdere samenwerking te praten. Het is hartverscheurend om te horen hoe slecht het gaat met zijn bedrijf. Ik krijg er bijna tranen van in de ogen. Maar dan komen de bikkelharde onderhandelingstechnieken boven. Meedogenloos maar met een brede glimlach probeert hij het onderste uit de kan te halen.
Uiteindelijk lukt het ons om een compromis uit te werken. De overeenkomst wordt bezegeld met een oosterse omhelzing en twee kussen op mijn wang. Mustafa's snor lijkt wel het spijkerbed van een fakir
Zoals altijd op zoek naar iets totaal anders stuitte ik op deze vrouw met snor.
De snor is geen snor maar een zogenaamde 'sleepstrip'. Een apparaatje waarmee thuis een eerste diagnose gesteld kan worden of iemand last heeft van ademhalingsproblemen tijdens de slaap.
IJdele weerman weigert filmrol om snor vrijdag 16 november 2007
Een Amsterdamse filmmaatschappij gaat ruim dertig jaar na dato de treinkaping bij het Drentse Wijster verfilmen. Voorzichtig polste men bij de weerman van RTV Noord, Jaap Nienhuis, of hij zin had de rol van Drentse boer op zich te nemen. Dat leek de Groninger wel wat, en hij besloot zich aan te melden.
Niet veel later kreeg Nienhuis te horen dat hij van alle drie de kandidaten de voorkeur had. Met andere woorden: Hollywood liet niet lang meer op zich wachten.
De Frank Deboosere van het Noorden was helemaal door het dolle heen, totdat hij te horen kreeg wat hij moest laten voor zijn rol : zijn opvallende snor moet er namelijk helemaal af. En ondanks dat Nienhuis maar wat graag zou willen schitteren op het witte doek, weigert hij de rol. "Snor d'raf? Streep mij dan maar weer door, anders krijg ik gedonder thuis", zo luidde zijn nuchtere reactie.
Flink zo, Jaap. De Europese Snorrenclub Antwerpen staat voor de volle 100% achter jou !
'De Snor' is in het Nederlandse Brunssum en omgeving een waar begrip. Het bedrijf is sinds 1970 gevestigd in de Tegelstraat. Drankenhandel 'De Snor' beschikt over een overzichtelijke winkel waar zij ons hun produkten sfeervol presenteren. Zij hebben een breed en diep assortiment wijnen, gedistilleerd, (speciaal)- bieren en frisdranken. Ook kunt U bij hen terecht voor relatiegeschenken naar eigen keus. Het team werkt er continue aan om de kwaliteit en de klantgerichte service van Drankenhandel 'De Snor' hoog te houden. Het team beschikt over de juiste vakkennis en wilt U dan ook graag deskundig adviseren over hun produkten. Iedere twee weken komen ze met nieuwe aanbiedingen, die te lezen zijn in de weekbladen en uiteraard op onderstaande homepage. Naast deze aanbiedingen hebben ze ook vele akties in hun winkel. Voor thuis- en bedrijfsfeesten kunt U alles lezen op de Partyverhuur pagina. Heeft U echter nog vragen, dan staan zij U graag te woord! http://www.snor.nl/
De Westvlaamse Snorrenclub die zijn stek aan de Belgische kust had (welbepaald Zeebrugge), heeft zijn clublokaal momenteel op een nieuwe locatie : "De Hollandse Vismijn" op de Vismarkt te Brugge.
Eigenlijk niet zo'n ideale plek als je 't mij vraagt, want ze zitten daar allesbehalve rustig in de uitgaansbuurt voor voetbalsupporters en het zit er daar af en toe wel eens bovenhands op zoals je kan lezen in onderstaand artikel van enkele jaren geleden... (http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail.aspx?articleID=nbra03052002_020)
De 'Hollandse Vismijn' kwam ook nog eens in het nieuws verleden jaar door filmster JeanClaude Vandamme : onze 'muscles from Brussels' moest voor de politierechter in Brugge verschijnen omdat hij weigerde een blaastest of bloedproef te ondergaan na een verkeersongeval met zijn BMW nadat hij het gouden huwelijksjubileum van zijn ouders had gevierd in bovenvermeld restaurant...
Het oer-Hollandse 'broodje filet américain' is dik in orde. Drie van de vier broodjes verdienen een voldoende voor smaak en mogelijk schadelijke bacteriën zitten er nauwelijks in. De filet is echter niet altijd mager; soms zit er bijna 40% vet in! Dat blijkt uit de eerste AD-filet américain test.
Voorpagina vanwww.ad.nl en het Algemeen Dagblad
Ron Zijlaard snoept samen met schoonzus Leontien van Moorssel van het lekkerste broodje filét américain.
Na een tocht langs 60 snackbars, slagers, broodjeszaken en tankstations vonden de proevers van het Centrum voor Smaakonderzoek (CSO) in Wageningen het allerlekkerste broodje bij Ron Zijlaard van Croissanterie De Snor aan het Bergpolderplein te Rotterdam. Daar krijgen klanten voor 2,40 euro heerlijke zelfgemaakte filet op vers afgebakken stokbroodjes. Hij kreeg als enige een 10. Het geheim van Ron Zijlaard, zwager van Leontien van Moorsel en telg uit een befaamde Rotterdamse wieler- en horecafamilie: altijd vers en nooit rotzooien met restjes.
Croissanterie 'De Snor' in Rotterdam serveert het lekkerste broodje filet américan en dat mag gevierd worden.
Van brons-kunstenaar en ESA-sympatisant Marc Claerhout kreeg ik vandaag een uitnodiging voor Lineart 2007. Een vrijkaart voor de exclusieve opening van deze kunstbeurs die vanavond donderdag 29 november plaatsvond in Flanders Expo te Gent. De tentoonstelling van zijn bronzen beelden (samen met nog een honderden andere kunstenaars) loopt tot 4 december eerstkomend. Voor een volledig programma verwijs ik u graag naar www.lineart.be.
Haargroei onder de neus, sommigen worden er lyrisch van. Voor diegenen die op zoek zijn naar moustachen, snorbaarden of gewoon een stevige knevel is onderstaande site, met een collectie 19de eeuwse foto's van mannen met snorren, een mooi startpunt.
Vandaag woensdag 28 november was er op uitnodiging van het "Lucasforum" om 14.00u in de zalen van het OCMW-Dienstencentrum 'De Populier' aan de Guido Gezellelaan te Mortsel een causerie door Willy Dupon, Voorzitter van de Europese Snorrenclub Antwerpen en dit in samenwerking met het "Vlaams Verbond Voor Gepensioneerden". (http://www.vvvg.be/afdeling/mortsel/informatie.html) Onderwerp : "De Snor Door De Eeuwen Heen.". Wa hadde anders gedacht...
Snorrendragers uit de oudheid met klinkende namen als Atilla de Hunnenkoning en Ambiorix de Eburonenkoning, over snorren in de wetenschap (Einstein, Frimaut), de kunstwereld (Dali, Rubens), politiek (De Gaulle, Hitler, Ghandi) en het leger (Sadam, Flahaut) tot de beroemde sterren van TV (DeBoosere, D'Heu, Balthazar Boma) en het witte doek (Chaplin, Errol Flynn, Tom Selleck) en de helden uit stripverhalen (Asterix, Janssen&Janssens, Kiekeboe).
Ook de geschiedenis van de snorren in het Vlaamse verenigingsleven kwam aan bod en vooral die van Antwerpen dan : het ging over de stichting van de Antwerpse Snorrenclub aan de toog van de voormalige praat- en eetcafe 'De Snor' aan de Brouwersvliet, de benoeming van de verschillende 'Snorren van het Jaar', het jaar van Kiekeboe, de snorrenreus Djon en de gecostumeerde outfit voor de leden, hoe de Europese Snorrenclub Antwerpen tot stand is gekomen, en nog zo veel meer...
Er werd niet alleen gepraat, maar Willy dacht ook aan het visuele en stoffeerde zijn betoog met het nodige didactische materiaal : van memorabilia uit een ver snorrenverleden tot artikels uit recente tijdschriften en dagbladen.
Hij was maar wat blij dat we er ook met enkele ESA-bestuurleden aanwezig waren en kon aldus mooi het 'verschil in smaak' van verschillende moustachen aantonen : Tony vertegenwoordigde er de 'politie-snor' en wreef met stijl het schuim van zijn Duvel weg, Mark spreidde zijn mooie volumineuze zilvergrijze Hongaarse snor tentoon nadat hij van zijn rood wijntje had genipt en Guy pronkte met zijn Keizerlijke bakkebaarden met een colaatje in de hand. Willy vulde het plaatje aan met zijn getrimde Engelse-stijl-snor af en toe een slokje van zijn lauw pintje nemend...
Na een korte tussentijdse pauze (tijd voor een vers fris drankje) ging de speech verder over de toekomst (wat staat er reeds in de agenda voor 2008) en pakte Willy vervolgens verrassend uit met een wedstrijdje onder de aanwezigen : op een plankje waren een zestal stripfiguurtjes gemonteerd en er moest naar de identiteit van die miniatuurtjes geraden worden.
Een winnares (Mia...) mocht naar huis met een kleurenplaat dat een facet van de Schippersstraat uitbeelde, een tekening van de hand van de (helaas veel te vroeg overleden) Antwerpse artiest en volkszanger Djon Lundström dat als relatiegeschenk aan de gegadigden gegeven wordt. Tot slot werd het Snorrenlied aangeheven.
De toehoorders waren na afloop dol-enthousiast en Voorzitter Willy mocht rekenen op een daverend applaus.
Alweer een 'opvoedende' activiteit die nogmaals de ESA in de kijker plaatste.
Enkele biezondere wasproducten voor baarden en grote snorren...made in USA.
Beard Shampoos and Washes
Bluebeard's Original Beard Wash
When used on the beard, traditional shampoo can dry the skin underneath; facial soap leaves sticky residue behind. That's why we recommend this wash. Neither soap or shampoo, this wash gently cleanses both the beard and the sensitive skin underneath, leaving both beard and face clean, soft and smelling great. Approx. 4 fl. oz. Our Price: $13.97
Contains the following: Lime: Breaks down trapped dirt and oil clinging to hair shafts and clogging pores. Aloe: Softens and soothes the beard and the skin
Ingredients: Aqua (Purified Water), Infused with Green Tea; Decyl Polyglucose (Naturally Derived Surfactant), Cocomidopropyl Betaine (Coconut Derivative) Aloe Barbadensis (Aloe Vera), Lecithin, Honey, Tocopherol (Vitamin E), Xanthum Gum, Soymilk, Lemon Juice, Ginger and Lime Pure Essential Oils, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea and Iodopropynyl Butylcarbamate.
Ultra Beard Shampoo by Beardsley
When washing their beards, most men just let whatever drips down from washing their hair do the job. This is probably because regular shampoo tastes very bitter and applying it directly around the mouth area is unpleasant. But because beards are directly exposed to foods, drinks, and smoking products, they deserve to be treated better. Beardsley's mild-flavored botanical formula makes it a pleasure for a man to wash his beard as often and as thoroughly as he likes. And for those who love him, a soft, clean, fragrant beard only adds to the pleasure. Approx. 8 fl. oz. Our Price: $9.98
Contains the following: Cocamide Dea: A natural oil expressed from coconut kernels used for its cleansing and foaming action. Quillaia Extract: Botanical bark extract known to promote healing and reduce excessive skin oiliness.
You use conditioner for you hair, so why not for your beard? This ultra conditioner is specially formulated for beards. It contains extracts of wild cherry fruit, golden seal, and marigold flower whose tonic properties are an added boost to this great product. Use after a beard shampoo to soothe and relieve the scalp below your beard, leaving your facial hair feeling unusually soft and smooth. Approx. 8 fl. oz. Our Price: $9.98
Contains the following: Panthenol (Vitamin B5): Natural vitamin which stimulates cellular proliferation and aids in tissue repair. Marigold Flower Extract: Known for its antibiotic, anti-inflammatory and astringent properties.
Vier leden van het Beard Team USA poseren hier op de trappen van het Carson City Capitool tijdens de jaarlijkse 'Nevada Day'-Snorren en Baarden Kampioenschap, samen met organisator Charlie Portia. Op de foto : Toot Joslin (voormalig Wereldkampioen Bakkebaarden 2005), Phil Olsen, Joshua Morris (regerend High Sierra Kampioen) en Matt Guertner ( eindigde op de derde plaats).
Phil won er ook nog eens de 'plakette' van 'Zwartste Baard', terwijl zijn baard niet eens helemaal zwart is ! Waarom dan die prijs ? Een organisatorisch foutje : de Sikhs die eveneens in die catagorie ingeschreven waren kwamen gewoon niet opdagen. Niet dat ze niet wilden, maar de optocht was zodanig lang dat ze te laat kwamen voor het competitiegedeelte !
Hier het laatste nieuws vanuit het 'Beard Team USA' Team-lid en kunstfotograaf Zach Ramey stelt een reeks van zijn opnames vanop het Wereldkampioenschap Snorren en Baarden 2007 in Brighton laatstleden tentoon in een New Yorkse kunstgallerij en dit van 29 november tot 3 januari volgend jaar. Je kan ze gaan bezichtigen op de 2de verdieping van de Lottgallery, 443 W.18th Street in 10011 NewYork. Tel.: 212-645-2244. De openingsreceptie is op donderdag 29 november (zie onderstaande uitnodiging).
Er is een nieuw gastenboek, links naar lokale chapters en een volle pagina met koopspulletjes. Er wordt ook nog werk gemaakt van de biografieën van leden. Er zijn nu in de Verenigde Staten 12 officiële lokale chapters van snorren en baarden, alle terug te vinden ophttp://www.worldbeardchampionships.com/btusa/chapters.html. Wil je in contact komen met of toetreden tot een van die afdelingen, richt je dan rechtstreeks tot een van hen. Om een nieuw chapter op te richten gaat het via Phil Olsen van het US Beard Team.
En er worden reeds plannen gemaakt voor het volgende Wereldkampioenschap 2009 in Anchorage / Alaska ! Er bestaat in Australië een muziekband die de leuke naam van 'The Beards' draagt en enkel liedjes maakt over snorren en baarden !
Zij zijn namelijk van plan om de grote oversteek te maken samen met een wilde horde behaarde 'Aussies'. Voor het kampioenschap maken zij nog een tour door het moederland en maken van de gelegenheid gebruik om snorren en baarden te recruteren voor het WK in Alaska.
Keep those beards and moustaches growing !
Ik krijg er ook nog een 'Happy Thanksgiving' bij. Ondertekend Phil Olsen Stichter en 'captain' van het Beard Team USA -------------------------------------------------------------------------
En ze zijn daar aan de andere kant ook nog eens binnen het US Beard Team een Gotham City Beardsman Alliance aan het oprichten. Gotham, je weet wel... Batman !
Neen, niet dat Gotham natuurlijk, maar het stadje dat door een Noorse huurling in 1635 is gesticht en later overgenomen door de Engelsen... Tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog was het het tafereel van een grote veldslag en roddels schrijven toe dat er daar nog steeds diverse occulte ritussen worden gehouden...
Meer over die alliantie later....
Mag ik u voorstellen Jack Passion : wereldkampioen 2007 categorie 'natuurlijke baard'
Een selectie van de beste surfers ter wereld, met inbegrip van Wereldkampioen Mick Fanning, zullen het vertikken ook maar één snorhaar van de bovenlip te verwijderen tot eind december - dit in het teken van het 'Snovember'- initiatief. Voor diegenen die de laatste maanden onder de grond hebben geleefd : Snovember staat voor 'snor' en 'november' en in deze maand laten er tal van beroemdheden (via sponsoring) hun snor groeien voor het goede doel... dit jaar voor opzoekingswerk aangaande prostaatkanker. Luke Slattery, mede-oprichter van 'Snovember, zegt : "... we kunnen daarvan alleen dromen, van kerels zoals Mick Fanning die hun steun aanbieden aan dit ludieke project. Het initiatief is al door het surfer-wereldje geraasd en iedereen doet mee. Het is dan ook met grote dankbaarheid dat we een wereldkampioen als Mick in onze rangen hebben.
Na velen uren opzoekingswerk heb ik een karakter ontdekt genaamd "El Moustache". Dit is een kinderachtig, snel ontvlambaar, taco etend, dik supermannetje. Ik hoop dat deze ooit nog verder wordt uitgewerkt, maar tot nu toe moet je het met dit doen. Je ziet achtereenvolgens blijheid, vrolijkheid, normaal gedoe, verwondering, droevenis en gramschap.
So says Roy Jones Jr., Heavyweight Boxing Champion of the World. Author Hal Malt says: "Create the best facial image for yourself or a friend. Use this complete guide to mustaches to find the most suitable style. Enjoy fun and laughter in the process." Along with light-hearted text and 32 humorous illustrations, fifteen mustaches on 80# paper are provided for selection, cutout and trial. A bonus is the information on mustache history, tips on grooming and reliable advice by a dermatologist on how to work with your natural facial features.
"Hal Malt spins a hairy tale. Every man should grow a mustache at least once, just to see what lies between his lip and nose."
Ik ben Guy Vandendriessche, en gebruik soms ook wel de schuilnaam moustache.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Museum-medewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: ESA snorrenclub, belleman Stad Izegem, motorrijden,....
Andere hobby's :
www.bloggen.be/belleman
www.bloggen.be/motorrijder
www.bloggen.be/budoka
www.bloggen.be/stadsreuzen