Met de Yarrum naar het Noorden
Inhoud blog
  • Amsterdam - Nieuwpoort
  • Amsterdam
  • Leeuwarden - Sneek - Enkhuizen
  • Dokkum - Leeuwaarden
  • Lauwersoog - Dokkum
    Zoeken in blog

    14-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gedser - Klintholm
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maandag 13 mei zijn we rond de middag vertrokken vanuit Gedser met als doel Hesnaes of Klintholm. Het wegvaren van tussen de paaltjes gaat nog wat onwennig, maar we nemen doen het rustig en het maneuver verloopt uiteindelijk wel redelijk volgens plan. Bij het uitvaren moeten we eerst nog 1 a 2 mijl door een nauwe maar goed betonde vaargeul, omringd door ondieptes. In Gedser legt een ferry aan, dus die moeten we ook zien te mijden. Gelukkig ligt die niet in de haven, en is er ook nog geen ferry in zicht. Een ander probleem is de deining. Er is redelijk wat wind en nu stel ik vast dat je in deze redelijk beschutte zee ook snel deining kunt hebben. Maar de golven zijn niet zo steil als op de Noordzee, dus de boot botst niet. Ik had de reactie van de kinderen gevreesd bij een dergelijke deining, maar die vinden het fantastisch. 
    Uiteindelijk mogen we de koers verleggen richting Heasnes of Klintholm. De wind zit nu pal in de rug en alles wordt ineens veel rustiger. De genua wordt helemaal uitgerold, en we zijn vertrokken voor een vijftal uur zonder zorgen. We varen nu in een gebied waar geen grote scheepvaart passeert en geen ondieptes op onze koers liggen, en iedereen (behalve ikzelf natuurlijk) gaat slapen. De kinderen vallen na 10 minuten in de wiebelende boot in slaap; thuis duurt het soms meer dan een uur... We beslissen dan ook door te varen tot Klintholm.
    Rond 18u begint de wind nog wat aan te trekken, net als we moeten aanleggen. Het maneuver verloopt gelukkig zonder problemen, Vanessa heeft zich intussen opgewerkt tot perfecte zeilmaat. Ik ben toch blij als we weer vastliggen. Kuiptent erop, boot opkuisen, walstroom aanleggen, verder de boot opruimen, enz. En dan heb ik eindelijk es de tijd om es rond te kijken hoe Klinthom eruitziet. Het is een redelijk gezellige verzameling van vakantiehuisjes, kzie het wel zitten om hier es enkele dagen te blijven. Zoals elke haven waar we reeds geweest zijn is er ook een speelplein voor de gastjes, dus die gaan ook niet protesteren.
    Oja, en Bumba is ondertussen droog (die was overboord gevallen bij een maneuver)... 
    (Joachim)

    Bijlagen:
    DSC_0004bis.jpg (166.7 KB)   
    DSC_0086bis.jpg (232.2 KB)   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    14-05-2013, 20:16 geschreven door joa  
    13-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bagenkop - Gedser
    Het plan was om 9 h te vertrekken naar Gedser.Even voor 8 vraagt Joachim of ik er klaar voor ben. Euh ,ja zeker.
    Halsoverkop trek ik wat kleren aan.De kinderen slapen nog, ontbijt zal op zee geserveerd worden. Na 8 u zitten we op zee en de kinderen zijn enthousiast dat we al aan het varen zijn.
    Het is de bedoeling dat we naar Rodby of naar gedser varen afhankelijk van de weersomstandigheden en de gemoedstoestand van de kinderen.
    We moeten alert zijn voor vrachtschepen, ferry's enz...Als we een vermoedelijk oorlogsschip zien kan ik het niet laten om te vragen of er hier ook piraten kunnen zijn.
    Tijdens de vaartocht bekruipt me af en toe een angstig gevoel doordat we toch wel heel eenzaam aan het zeilen zijn. En als de dieptemeter op 22 staat dan vraag ik me wat er allemaal onder ons is.
    Je kan dan wel alles onder controle hebben qua coördinaten,vrachtverkeer en zandbanken. Maar wat als we nu eens tegen een gigantisch verdwaalde reuzevis varen.. Nu ,los van wat eigenaardige bedenkingen kan ik weer genieten van de zeiltocht en het mooie weer.De kinderen zijn super en we beslissen om Rodby links te laten liggen. We varen ook een windmolenpark voorbij. Ik durf er geen getal
    op te plakken maar het zijn er heel veel. Zeker als je weet dat we er toch wel een paar uur over hebben gedaan om ze te passeren. We komen aan in Gedser na een tocht van 11 u.
    Nen dikke proficiat aan de kids. Vlug wat koken, wandelingetje en ook een speelpleintje om de beentjes te strekken. Ook de praktische kant van het leven op een boot begint nu zijn draai te vinden.Iedereen weet zo ongeveer wat waar zit. Nu nog....Het enige waar we nog moeten aan wennen is de bewegingsruimte. Je moet echt niet veel moeite doen om hoofd, knie of arm te stoten. De term van een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen is niet van toepassing op een boot.
    Ik kan mezelf qua deze vaardigheid op 1 zetten en Jonah op 2 want hij kan er ook wat van.Wanneer we gaan slapen heb ik een nog niet onbelangrijke vraag voor Joachim. We worden toch wel verwittigd moest de boot
    vollopen?Een onverwachte nee was het antwoord!hoezo en de bilgepomp dan? Die moet je aanleggen als er water inloopt, en aangezien je dan slaapt is dat moeilijk. Ik dacht dat die automatisch ging.Hier ben ik dus niet mee akkoord...Als je aan wal ligt is dat nog zo geen probleem want je ligt vast. Maar wat als we voor anker gaan liggen...?.... Ik zal er nog een gerust nachtje over slapen!(Vanessa)

    Bijlagen:
    DSC_0046bis.jpg (155.2 KB)   
    DSC_0210bis.jpg (165.7 KB)   
    DSC_0254bis.jpg (137.8 KB)   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    13-05-2013, 00:00 geschreven door joa  
    Archief per week
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 07/01-13/01 2013
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs