Hallo, ik ben Sabrina, getrouwd met Sven en mama van Jens (15) en Sara (13). Dit is mijn blog waarin ik vertel over de sportieve prestaties van mijn gezin en je vindt hier ook vooral de links naar de foto's die ik daarvan neem.
Beste prestaties Sara Outdoor seizoen 2010 60m 10.66 600m 2:20.63 Kogel 1kg 7,70 m Hockey 15,35 m Ver 3,18 m Hoog 0,90 m 4-kamp 740p Indoor seizoen 2011 60m 10.43 Kogel 1kg 6,87 m CR Ver 3,23 m Outdoor seizoen 2011 60m 9.81 600m 2:07.83 Kogel 1kg 9,90 m CR Hockey 22,83 m Ver 3,53 m Hoog 0,98 m 4-kamp 1534p Indoor seizoen 2012 60m 9.84 Kogel1kg 8,89 m CR Outdoor seizoen 2012 60m 9.64 600m 2:03.14 Kogel1kg 10,86 m CR Hockey 28,50 m Ver 3,63 m Hoog 1,19 m CR 4-kamp 1617p Indoor seizoen 2013 60m 9.46 60mH 13.10 Ver 3,45 m Kogel 2kg 8,07 m Hoog 1,10 m Outdoor seizoen 2013 60m 9.34 60mH 11.75 1000m 3:33.24 Kogel2kg 9,68 m Ver 4,02 m Hockey 28,32 m Hoog 1,20 m Discus 19,52 m 4-kamp 2021p Indoor seizoen 2014 60m 9.13 60mH 10.87 CR 1000m 3:43.26 Kogel 2kg 9,99 m CR Ver 3,81 m Hoog 1,35 m CR 5-kamp 2339p CR Outdoor seizoen 2014 60m 9.01 60mH 10.82 1000m 3:25.68 Kogel2kg 10,35 m Ver 4,27 m Hockey 29,99 m Hoog 1,36 m Discus 21,38 m 4-kamp 2358p CR Indoor seizoen 2015 60m 8.84 60mH 10.15 Kogel 2kg 11,02 m Ver 4,40 m Hoog 1,51 m CR 5-kamp 3011p CR Outdoor seizoen 2015 80m 11.52 300m 46.77 60mH 10.53 Kogel 2kg 10,74 m Ver 4,46 m Hoog 1,49 m
Beste prestaties Jens Indoor seizoen 2015 60m 8.43 200m 27.24 Outdoor seizoen 2015 100m 13.39 200m 27.23
Op vrijdagavond 6 mei speelden onze U11 op het 23ste jeugdtornooi van KFC Moerbeke-Waas; hun allerlaatste wedstrijd bij de preminiemen en dus op een half voetbalplein zou dus op hun eigen pleinen plaatsvinden.
De allereerste wedstrijd van het tornooi speelden ze tegen SV Zaffelare om 18u05. Enkel Jonas, die de volgende dag zijn Plechtige Communie zou doen was er niet bij en hij werd vervangen door Matti, jongere broer van Thomas.
Elke wedstrijd duurde 25 minuten en er werd niet gewisseld van kant.
Het is Zaffelare die de eerste goal maakt, maar Angelo kan even later de gelijkmaker binnentrappen.
Het is dus zeer spannend, want beide teams willen natuurlijk binnen de korte tijd die nog rest graag nog een doelpunt scoren.
Onze keeper is zoals altijd natuurlijk Bjarne.
De tijd gaat snel en het lukt beide ploegen niet meer om te scoren, eindstand wordt dus 1 - 1.
Even iets drinken en dan zijn onze jongens "even" vrij. Jammer genoeg is VC Boekhoute niet gekomen en gaat de wedstrijd van 19u15 niet door; het is dus wachten tot 20u25 tot de volgende wedstrijd, 2 uur pauze dus. Gelukkig is het mooi weer.
Het wachten gaat iets sneller, omdat we ondertussen kunnen kijken naar de wedstrijd van onze U13. Ook enkele van onze U11 brengen zo hun tijd door. Thomas had hier al vlug in de gaten dat ik foto's van hen aan het nemen was.
Ja zo gaat dat met voetbalsterren natuurlijk, de vrouwelijke fans hangen ook al rond in de buurt van onze jongens. Nee grapje hoor, dit zijn 2 klasgenootjes van onze jongens die hier aanwezig waren vandaag.
De tweede en laatste wedstrijd van onze U11 is tegen FC Eksaarde. De wedstrijd is nog niet lang bezig als de eerste goal wordt gescoord. Het is Yannick, die hier bedolven wordt onder de felicitaties van zijn ploeggenoten, die de bal binnentrapt.
De jongens van Eksaarde proberen hier op te rukken naar onze goal door Dylan opzij te houden, maar Thomas staat ook nog klaar natuurlijk. Zo makkelijk gaat dat niet hoor jongens !
Zoals je ziet wordt er langs beide kanten gevochten voor de bal.
De frustratie staat op Angelo's gezicht te lezen als hij weer eens tegen de verdediging van Eksaarde opbotst, maar geen nood Angelo, komaan, blijven proberen. Misschien lukt het nog wel !
Nog een poging, maar de doelman van Eksaarde werpt zich als een leeuw op de bal.
Komaan Jens, zo snel mogelijk naar die bal, weg met die bal aan onze goal !!
Krijgen onze U11 de bal nog eens in het doel van Eksaarde ?
Ja hoor, het is terug Angelo die de 2 - 0 binnentrapt.
Helaas geven onze jongens deze 2 - 0 voorsprong nog uit handen, want ook Eksaarde kan even later 2 keer scoren en de eindstand van deze wedstrijd wordt dus terug een gelijkspel: 2 - 2.
Zo eindigt dus het voetbalseizoen 2010 - 2011. Bedankt aan trainer Patrick, afgevaardigde Wendy, bakker Leon voor de boterkoeken en Aaron, Angelo, Bjarne, Dylan, Jasper, Jonas, Jens DV, Jens VH, Thomas en Yannick voor de mooie voetbalmomenten en misschien tot volgend seizoen ! ? ? !
Na de Puitenslagersjeugdmeeting te Beveren was onze zondag 1 mei nog zeker niet voorbij. 's Avonds was er op Duizend Appels te Sinaai nog een wielerwedstrijd, een wedstrijd die Sven won in 2007, 2008 en 2009. Vorig jaar deed hij niet mee, maar dit jaar wou hij toch graag samen met broer Joeri deze wedstrijd nog eens rijden. Door verschillende omstandigheden en rugproblemen heeft Sven dit jaar nog niet veel kunnen rijden, maar deze wedstrijd is slechts een 40tal kilometer, dus dat moet wel te doen zijn.
Ik ontdek nog enkele andere bekende gezichten waaronder hier bevoorbeeld links op de foto Peter De Maere.
En wie zich afvroeg voor wie deze spandoek bestemd was, wel dit zijn de vrienden van Svens broer Joeri of beter gezegd Joe zoals zijn vrienden hem noemen.
Bij de start van de tweede ronde zie ik Sven en Joeri in de buik van het peleton zitten.
Vanaf de derde ronde zijn er premies weg te kapen en Sven zou Sven niet zijn als hij er niet eentje probeerde te veroveren en dat lukt ook hoor.
Er zijn slechts 6 ronden af te leggen en ik zie de 2 broers zowat de hele wedstrijd dicht bij elkaar zitten, zo ook hier bij de start van de voorlaatste ronde.
Er hangt zelfs een spandoek over de baan voor Joe(ri) !
Elke ronde is het terug met spanning uitkijken waar de broertjes Van Hoyweghen zitten.
En ja, zolang Joeri blijft trappen, moeten de vrienden blijven trapisten kappen, dus komaan jongens, we zijn alweer een rondje verder.
Bij het ingaan van de laatste ronde zaten de 2 broers nog steeds bij elkaar; kunnen ze het afmaken en zal er hier terug een Van Hoyweghen met de overwinning gaan lopen rijden ?
Daar komen ze dan ...
Het is uiterst links Kenny Janssens die van ver reeds de sprint inzet, Joeri zit helemaal vooraan in het peleton ...
Hij kan Kenny echter niet meer inhalen maar wordt uiteindelijk toch knap derde !!
Categorie B:1.Kenny Janssens 2.Steven Goossens 3.Joeri Van Hoeyweghen 4.Niels d'Hondt 5.Dirk Bryssenckx 6.Kristof Deseure 7.Mario Bolssens 8.Stefan Suy 9.Steven Heirman 10.Erik Van Pottelberg 11.Peter De Bisschop 12.Guido Spaenhoghe 13.Filip Van Havenbergh 14.Maarten Pieters 15.Danny Van Goethem 16.Peter Van Goethem 17.Lieven De Breucker 18.Marc Piessens 19.Peter De Maere 20.Denis Daniel 21.Kevin Wullaert 22.Dave Van Roeyen 23.Ivan Vyncke 24.Eddy Van Bogaert 25.Tom Van De Velde
Sven komt achteraan de groep met een "jammer dat hij het niet gehaald heeft" blik over de aankomstlijn gereden.
Nog een dikke proficiat aan de winnaar Kenny Janssens, maar de winnaar wat het aantal supporters betreft is hier vandaag toch zonder twijfel Joeri.
En wie weet volgend jaar ?? Ik weet in ieder geval zeker, als Joeri dan terug meerijdt, dan zal deze bende er ook bij zijn om hem te steunen door dik en dun !!
Meer foto's van deze wedstrijd vind je zoals altijd in het foto-album (zie link rechterkolom van dit blog)
Op zondag 1 mei organiseerde atletiekclub Volharding op de piste te Beveren haar jaarlijkse Puitenslagersjeugdmeeting. Ook Sara deed mee samen met nog heel wat andere Benjamins, Pupillen en Miniemen.
Voor de Benjamin meisjes is de eerste discipline van de dag het verspringen.
Sara springt 3,13 meter en dat levert haar een 5de plaats op.
Ondertussen kijk ik naar de pupillen meisjes die aan hun 60 meter sprint bezig zijn. Het is Femke die hier de gouden medaille neemt in een spannende strijd met een meisje van ZWAT en we zien ook nog Lotte die knap derde wordt.
Ook in de derde reeks zien we heel wat Volharding meisjes aan het werk, zoals ook Sara's goede vriendin Yara.
Na het verspringen gaan de Benjamin meisjes naar het hockeywerpen. Sara gooit 15,16 meter, wat dicht bij haar beste prestatie van vorig jaar is (15,35 meter). Deze worp levert haar de 6de plaats op.
Vervolgens is het de beurt aan de 60 meter sprint. Het is een mooie dag met heel wat zon, maar er staat ook een hele felle wind en bij het sprinten zal dit zeker een grote rol spelen want de wind blaast de meisjes bijna terug achteruit. Waarschijnlijk zullen er dus niet veel persoonlijke records verbeterd worden vandaag. Maar Sara doet het schitterend, want met een tijd van 10.11 loopt ze bijna net zo snel als haar laatste beste tijd van 10.10 ! Enkel het meisje van Lier met het oranje wedstrijdsinglet doet nog beter.
Ook Jens zijn voetbal- en klasvriend Aaron is hier vandaag aanwezig; gisteren nog op het voetbalplein en vandaag op het atletiekplein, een hele sportieve jongen dus.
Let vooral bij deze reeks Benjamin jongens even op de 2 jongens uiterst links op de foto ....
..... ik vermoed dat die iets meer dan 60 meter gelopen hebben door zo schuin te gaan lopen !
Ook buurjongen Joram die voor de eerste keer een zomerwedstrijd meedoet, doet het supergoed in zijn 60 meter sprint.
Sara mag dus ondertussen op het podium om haar zilveren medaille in ontvangst te gaan nemen.
Als laatste discipline lopen de Benjamin meisjes hun 600 meter. Sara vertrekt goed en loopt samen met vriendin Thalia net na het meisje van Lier dat ook al bij de 60 meter het goud voor haar rekening nam.
Na ongeveer 400 meter zien we nog steeds het meisje van Lier op kop, gevolgd door Thalia, daarna Sara die op de hielen gezeten wordt door Yara Valck van Zele.
De meisjes gaan de laatste 100 meter in, zal Sara deze derde plaats kunnen behouden ?
Komaan meisje, alles geven !! Ja ja mama, dat is makkelijk roepen als je langs de kant staat, maar ga het zelf maar even doen. 'k Geef toe, 'k zou het niet kunnen.
Maar mijn meisje doet het dus wel !! Super gedaan Sara !! Met dank ook aan iedereen die haar van langs de kant heeft aangemoedigd !! Sara behaalt niet alleen de derde plaats maar doet dit ook nog eens in een nieuw persoonlijk record van 2:07.83 Amai, dat is meer dan 3 seconden sneller dan haar vorige beste tijd van dit seizoen.
Beide vriendinnen mogen dus samen op het podium klimmen om het zilver en brons in ontvangst te gaan nemen.
Wie heel goed kijkt enkele foto's hoger, ziet trouwens Sven aan de overkant van de piste staan samen met het nieuwe lid van onze familie Kumba. Hij is trouwens de reden dat ik gisteren op het voetbaltornooi te Eksaarde vroeger ben doorgegaan, want we zijn hem toen gaan halen. Sven, Jens en Kumba kwamen Sara en mij oppikken en waren net op tijd om Sara aan te moedigen tijdens haar spannende 600 meter. Hieronder een foto van mijn "vernieuwde" gezin.
Op zaterdagmorgen 30 april deden de U11 van KFC Moerbeke mee met het voetbaltornooi te Eksaarde, georganiseerd door voetbalclub FC Eksaarde.
Onze preminiemen U11 speelden hun eerste wedstrijd om 9u25 tegen de jongens van FC Daknam. Allemaal onze spelers waren erbij vandaag. Zoals altijd is het dan natuurlijk onze keeper Bjarne die ons doel ballenvrij probeert te houden.
Hieronder één van onze verdedigers Thomas die Bjarne natuurlijk helpt met het ballenvrij houden van ons doel.
Vooraan vinden we dan onder andere Jonas en het is Jonas die trouwens ons eerste doelpunt van dit tornooi scoort.
Jammer genoeg kan Daknam even later de gelijkmaker scoren en we eindigen deze match met een score van 1 - 1. Elke match duurt trouwens slechts 20 minuten en er wordt niet gewisseld van kant zoals tijdens een normale wedstrijd.
Nog even volledige concentratie bij een hoekschop van Daknam en dan zit deze wedstrijd er al op.
Nog even bespreken wat er goed en fout was en dan is het wachten tot 10u40, want dan zal de volgende wedstrijd beginnen.
Die volgende wedstrijd is tegen de organiserende ploeg zelf, FC Eksaarde.
Angelo heeft zijn handen vol met de verdedigers van Eksaarde en geraakt niet tot aan de goal.
En dat is iets wat Dylan wel lukt !! Dat leidt tot hele grote vreugdetaferelen op het plein, niet alleen omdat we hierdoor op voorsprong komen, maar vooral omdat het Dylan is die het doelpunt gemaakt heeft. Dylan is meestal verdediger en die kunnen dus weinig of niet scoren. Het was trouwens geleden van het afsluitende tornooi te Vrasene op 16 mei 2009, de allerlaatste match bij de Duiveltjes dat hij gescoord had. En nu op het voorlaatste tornooi bij de Preminiemen doet hij het terug !
Alle ploeggenoten delen mee in de vreugde !!
Komaan Jens, laat je niet opzij schuiven.
Deze hieronder gaat niet binnen, maar onze jongens kunnen toch niet beletten dat Eksaarde tweemaal scoort en ze zien hun voorsprong dus ineens veranderen in een achterstand 1 - 2.
Blijven proberen en blijven vechten, zowel vooraan als achteraan en het werkt. Jens DV scoort de gelijkmaker.
Eksaarde blijft natuurlijk ook komen en vechten om een doelpunt te maken, maar Moerbeke houdt stand.
Net voor het affluitsignaal kan Jonas (uiterst links op de foto) nog de 3 - 2 in de netten trappen en Moerbeke wint dus deze tweede match van het tornooi.
Vreugde op het plein nog tijdens de wedstrijd...
.... en felicitaties van trainer Patrick na de wedstrijd.
Jammer genoeg kon ik er de derde wedstrijd niet meer bij zijn, de reden daarvan wordt in het volgende verslagje duidelijk.
Mijn ouders bleven bij Jens en van hen hoorde ik dat de derde en laatste match een echte thriller werd. Deze derde match speelde Moerbeke tegen VK Tielrode en de eerste plaats in het tornooi stond op het spel. Beide ploegen konden maar liefst 4 keer scoren op de 20 minuten dat de match duurde en ja, zelfs Jens scoorde !! Jammer Jens, dat ik deze nu net gemist heb !! Dat betekent dus dat zelfs na de wedstrijd de winnaar van het tornooi nog niet bekend was. Er volgden dus penalties. Ik kan de spanning nu nog voelen alsof ik er bij ben geweest. Wat spannend moet het geweest zijn als ook na het geven van de penalties blijkt dat beide ploegen er 3 van de 5 kunnen binnentrappen. Er volgt dus nog een alles beslissende penalty. Moerbeke trapt binnen en keeper Bjarne pakt de bal van Tielrode, dus .... Moerbeke wint het tornooi !! Proficiat, jongens !!
Op paasmaandag 25 april reed ik met Sara en Jens naar de paasmeeting van AC Waasland te Sint-Niklaas. Er was voor iedere deelnemer aan deze meeting een paasei en met deze tropische temperaturen was dat niet zo makkelijk te bewaren in zijn vaste vorm.
Eerst was er de opwarming, pff ik vond gewoon stilstaan al "opwarming" genoeg vandaag, maar ik ben natuurlijk niet zo sportief als mijn sportieve dochter.
Om 2 u begonnen de Benjamin meisjes dan met de eerste discipline van de dag, het verspringen. Sara sprong nog eens 2cm verder dan haar beste sprong van dit jaar op de oefenmeeting van Volharding en belandde 3,31 meter ver.
Alle disciplines volgden vandaag heel vlot op elkaar en om half 3 konden de Benjamin meisjes al hun 60 meter sprint lopen.
Sara ging er als een pijl vandoor.
Amai Sara, wat een gezicht trek je hier, wel altijd voor u blijven kijken hé !!
Op de WDK te Burcht op 9 april liep Sara een tijd van 10.26 seconden, wat ik al super vond aangezien haar beste tijd van vorige jaar 10.66 was, maar nu doet ze het zelfs nog een stuk beter met een tijd van 10.10. Amai, super gedaan, meisje ! Dit levert haar een podiumplaats op, ze mag de zilveren medaille rond haar nek hangen.
Ze mag trouwens op diezelfde plaats blijven staan voor het podium van het verspringen, want haar sprong van 3,31 meter is ook goed voor zilver bij het verspringen. De andere 2 meisjes mogen gewoon even van plaats wisselen.
De derde discipline van de dag is het hockeybal werpen. Dit is niet echt Sara haar sterkste discipline; ik zeg haar soms wel eens al plagend dat ze bijna verder gooit met een kogel van 1 kilogram dan met een hockeybal. Haar worp van 12,92 meter is vandaag goed voor een 7de plaats.
Als allerlaatste discipline vertrekken de meisjes voor hun 600 meter. Ze worden onderverdeeld in 2 reeksen, in de eerste reeks zijn er 12 deelnemers en in de tweede reeks 10. Zowel Sara als Thalia lopen in de tweede reeks.
Beide meisjes hebben een goede start en komen al snel aan de kop van de groep lopen, samen met een meisje van Duffel.
In de eerste bocht neemt het meisje van Duffel een beetje voorsprong op onze 2 Volharding atleten. Let trouwens ook op broer Jens die uiterst links op de foto aanmoedigingen roept naar zus Sara.
In de loop van de eerste ronde laten beide meisjes de rest achter zich. Denk aan jullie tijd dames, want natuurlijk worden beide reeksen samengenomen voor het opmaken van de einduitslag.
Thalia wordt in deze 2de reeks eerste in een tijd van 2'10.34 en Sara tweede in een mooie tijd van 2'11.01 ! Zal dit de meisjes een podiumplaats opleveren of waren de tijden in de eerste reeks sneller ? Enkel de eerste van de eerste reeks gaat hen nog vooraf in een tijd van 2'10.10. Giechelend feliciteren de twee vriendinnen elkaar op het podium.
Sara behaalt na haar 2 zilveren medailles dus ook nog een bronzen medaille vandaag. Ik moet niet zeggen dat de mama weeral supertrots is op haar "kleine" meid zeker.
Meer foto's vind je zoals gewoonlijk in de link naar het foto-album in de rechterkolom van dit blog.
Op Paaszondag 24 april reden we naar jaarlijkse gewoonte naar de Ardennen, omdat daar net op deze paasdag de wielerklassieker Luik-Bastenaken-Luik gereden werd.
Jens en Sara moesten zich haasten om de paaseitjes te zoeken, want anders zou een stralende zon wel eens alle eitjes doen smelten. Echt prachtig zomerweer en dat op Pasen, vorig jaar was het wel anders !!
Na de middag rijden we naar de Stockeu, een helling op ongeveer 90 kilometer van de aankomst van deze Luik-Bastenaken-Luik. Eerst is het natuurlijk uitkijken naar de reclamecaravan, vooral voor de kinderen een leuke gebeurtenis.
Nadat de laatste wagen van de reclamecaraven voorbij gereden is, beklimmen we de Stockeu en zoeken een plekje waar we de komst van de renners kunnen afwachten.
Heel veel volk langs de kant, onderweg komen we zelfs Michael Jackson tegen !!
En dan is daar eindelijk het lang verwachte moment; als je deze wagen ziet, weet je dat de renners in aantocht zijn.
Ook de helikopter met camera vooraan hangt net boven de weg om de renners goed in beeld te kunnen brengen.
Als eerste komt er een groepje door met vooraan Thomas De Gendt, geboren te Sint-Niklaas.
We hadden het op dat moment niet direct in de gaten, maar als we het verdere vervolg van de wedstrijd op tv bekijken, blijkt dat trouwens ook Greg Van Avermaet (midden in het rood) bij deze koplopers zit. Greg kan trouwens tot bijna in de finale mee vooraan rijden en eindigt op een mooie 7de plaats.
Enkele ogenblikken later zien we het peleton verschijnen met vooraan de mannen van het team Leopard-Trek, de ploeg van de Luxemburgse broertjes Schleck, twee van de favorieten vandaag. Links zie je Frank, rechts Andy. Naast Frank zie je een andere topfavoriet voor de overwinning, Philippe Gilbert.
Aan de andere kant van Philippe Gilbert zie je de man die deze wedstrijd vorig jaar gewonnen heeft Alexander Vinokourov.
Het is dus overduidelijk, er is weliswaar nog 90 kilometer af te leggen, maar de favorieten zitten hier al vooraan en houden elkaar goed in de gaten.
Belgisch kampioen Stijn Devolder zien we heel wat verder in het peleton zitten.
Na het peleton volgen nog een hele reeks jongens waarvoor de wedstrijd zwaar begint te wegen, zij zien het peleton van zich wegrijden en sommigen moeten zich zelfs tussen de volgwagens door een weg naar boven zien te banen. Waarschijnlijk zullen velen onder hen Luik niet met de fiets bereiken.
Zoals jullie ondertussen allemaal al weten werd het Philippe Gilbert die voor de eerste maal in zijn carrière deze mooie klassieker op zijn palmares mocht schrijven. Hij schrijft hier zeker geschiedenis door na de Brabantse Pijl, de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl nu ook deze wedstrijd te winnen en dit op amper 2 weken tijd.
Op zaterdag 16 april speelden de preminiemen U11 hun allerlaatste gewone match van dit seizoen; er volgen nog 2 tornooien, maar dit zou dus hun allerlaatse normale wedstrijd op een half voetbalplein worden. Wie dit blog een beetje volgt weet dat onze jongens het dit jaar heel erg goed gedaan hebben en al heel wat overwinningen achter hun naam mochten schrijven.
Deze wedstrijd werd gespeeld op de pleinen van FC Destelbergen, een ploeg waartegen we twee weken terug 2 - 2 gelijk gespeeld hadden.
Alles goed beschermen jongens !!
Jasper en Jonas waren er vandaag niet bij, dus dat betekende dat de andere 8 spelers een hele match het beste van zichzelf moesten geven, want er kon niet gewisseld worden.
Ik had aan sommige mensen beloofd dat ik deze wedstrijd "zonder commentaar" op mijn blog ging zetten, maar ik wou je toch enkele sfeerfoto's van deze wedstrijd meegeven.
Zelfs Angelo wordt hier even aan de kant gezet !
Toch krijgen we nog enkele kansen, maar we krijgen de bal niet in het doel van Destelbergen.
Yannick probeert hier ook de bal langs de verdedigers van Destelbergen te krijgen.
Bij de rust is de tussenstand 4 - 0.
Na de rust gaat deze bal via Jens DV, die hier precies op zijn tippen staat, en vóór Jens VH (geen rare gezichten trekken Jens, is niet mooi voor op de foto's ) weg van ons doel.
Jens VH valt hier bijna om van verbazing tegen de jongen van Destelbergen door deze sprong van Angelo.
Komaan mannen, blijven proberen !!
Helaas, helaas, dit is niet wat we gewend zijn van onze mannen het voorbije jaar, einduitslag wordt zelfs nog 8 - 0.
Bewijs nog maar eens welk mooi voetbal jullie kunnen leveren op de komende tornooien !!
Op zondag 10 april reed Sven zijn eerste wedstrijd van dit wielerseizoen. De WAOD was op die dag te gast in Oosteeklo, een plaats waar Sven de voorbije jaren al geregeld meegereden heeft. De renners en supporters langs de kant werden getrakteerd op een prachtig lentezonnetje; zalig !!
De start van de 60 AB renners werd gegeven rond kwart na 4.
Bij het ingaan van de tweede ronde zijn er al 5 renners die met een voorsprong op het peleton doorkomen. Sven zie ik in het peleton zitten.
De 5 vluchters, die hieronder aan hun derde ronde beginnen, zijn: Renaat Demeter, Franky Van Oyen, Paul Rooseparck, Edward Van Eswijck en Giovanni De Beyter.
Ze hebben al snel een ruime voorsprong op het peleton.
Een rondje verder vraagt Sven hoeveel B's er mee vooraan zitten. Pff, momentje hé, want het is weer even wennen aan al die nieuwe truitjes en iedereen is weeral een jaartje ouder, dus toch maar naar de rugnummers kijken voor alle zekerheid.
Tijdens ronde 5 probeert Vincent Brunel van het peleton weg te rijden.
Bij de volgende doortocht zien we dat dit hem niet gelukt is en Sven zit nu blijkbaar vooraan de groep; hij kijkt achterom, zoekt hij hulp om een ontsnapping uit het peleton te wagen ?
In ronde 7 zien we dat vooraan bij de vluchters Renaat Demeter zich probeert los te maken van zijn medevluchters, maar of die dat zomaar gaan laten gebeuren ... ?
Een groepje van 3 renners met daarbij terug Vincent Brunel hangt tussen de 5 koplopers en het peleton.
Aan het tempo dat de renners voorbijkomen is het niet altijd makkelijk om te horen als Sven iets zegt en om dan ook nog op hetzelfde moment te antwoorden. Mmm, misschien moet ik hem eens oortjes insteken, alhoewel als hij dan een hele wedstrijd naar mijn "gezaag" moet luisteren, zal hij die vlug weggooien.
Bij de CD renners kan ik deze foto nemen van de twee Belgische kampioenen naast elkaar, ééntje uit de C-reeks en ééntje uit de D-reeks. Nog meer foto's van de CD renners vind je in het foto-album, want hier in het verslagje heb ik het natuurlijk vooral over de reeks waarin Sven rijdt.
De wedstrijd vordert en er gebeurt eigenlijk niet zoveel meer de volgende ronden; de 5 koplopers blijven stand houden met een ruime voorsprong en een gehergroepeerd peleton volgt. Bij het ingaan van de 10de ronde zien we dus nog steeds dezelfde 5 mannen vooraan, "er zitten trouwens 2 B renners in dit groepje, Sven".
Als Sven voorbijkomt, roept hij dat hij de volgende ronde gaat stoppen.
Maar als hij de volgende ronde, de voorlaatste trouwens, voorbijkomt, fietst hij toch gewoon verder. Mannen, hé !! Uit onderstaande foto's blijkt trouwens nog maar eens hoe gevaarlijk het soms kan zijn een drinkbus weg te gooien. Eén van de renners gooit een drinkbus aan de kant .....
..... maar deze botst en rolt terug de straat op. Oppassen Sven !
Ik stap ondertussen richting aankomst en zie onderweg de renners voorbijkomen. Sven zit vooraan in het peleton; gaat hij nog proberen wegrijden ??
In de sprint voor de eerste plaats is het Giovanni De Beyter die het nipt haalt vóór Franky Van Oyen, die wel eerste B-renner wordt.
Achteraf hoorde ik dat Sven inderdaad nog met een groepje weggereden was uit het peleton, een peleton dat hen net voor de aankomst bijna terug te pakken heeft.
Die renners waarmee Sven weggereden was, waren allemaal A-renners waardoor Sven 9de en 3de B-renner wordt.
Super gedaan voor je eerste koers van het seizoen !!
Categorie AB: (60 dln)1.Giovanni De Beyter (Otegem, winnaar cat. A)2.Franky Van Oyen (Zulte, winnaar cat. B) 3.Edward Van Eswijck (A2) 4.Renaat Demeter (B2) 5.Paul Rooseparck (A3) 6.Kevin Vleurinck (A4) 7.Stijn Van der Jeught (A5) 8.Maarten De Muynck (A6) 9.Sven Van Hoyweghen (B3) 10.Nick Van Sieleghem (A7) 11.Christopher Vanneste (B4) 12.Steven Martens (A8) 13.Christophe Van Overloop (A9) 14.Wim Bas (A10) 15.Jonas De Vlieger (A11) 16.Dennis Nevejans (A12) 17.Kristof Heyns (B5) 18.Kristof Dhondt (B6) 19.Nathan Traas (A13) 20.Vincent Maes (A14) 21.Jimmy Pomberereu (B7) 22.Kevin Vancolen (A15) 23.Frederik Stevens (B8) 24.Frederick Dupon (A16) 25.Vincent Brunel (B9) 26.Rudy Bousse (B10) 27.Koen Van Parijs (B11) 28.Adilson De Koster (B12) 98.Jan Bauwens (A17) 29.Pieter Convents (A18)
Net als de vorige week reed ik op zaterdag 9 april na de voetbal met Sara naar een atletiekmeeting, deze keer geen oefenmeeting, maar de allereerste zomermeeting van dit seizoen. Deze meeting vond plaats te Burcht, op de atletiekpleinen van ZWAT. Deze wedstrijd is tevens ook de allereerste WDK van dit seizoen. WDK staat voor Waas District Kampioenschap en is eigenlijk een soort criterium dat wordt georganiseerd door de Wase atletiekclubs.
Na de opwarming nog even de benen masseren, want Olivier was nog een beetje stijf, maar met zoveel goede zorgen van de papa komt dit zeker in orde.
Als eerste gaan de Benjamins van start met de 60 meter sprint, maar vermits er een probleem blijkt te zijn met de electriciteit en er dus geen electronische tijdsopname mogelijk is, moet er even gewacht worden, maar onder een stralend zonnetje is dit natuurlijk geen enkel probleem.
Ondertussen ga ik even een kijkje nemen bij de pupillen meisjes die aan het verspringen zijn en neem ik deze foto van Yara.
Even later zijn alle problemen opgelost en kunnen ook de 60 meters van start gaan. Eerst vertrekken de Benjamin jongens. Sara en Thalia houden alvast hun vingers tegen de oren voor de luide knal van het startschot.
Er zijn 3 reeksen 60 meter bij de Benjamin meisjes en zowel Sara als Thalia lopen in de derde reeks. Sara komt als eerste over de aankomstlijn in deze reeks in een tijd van 10.26 wat zelfs nog sneller is dan haar goede prestatie van vorige week op de oefenmeeting.
Broer Jens die amuseert zich ondertussen wel op zijn manier; met een bal op de voet en wat gras onder zijn voeten is die al gelukkig.
Na de 60 meter gaan onze Benjamin meisjes naar het kogelstoten. Sara's eerste worp komt buiten de werpzone terecht en even is ze in paniek, maar ze herpakt zich helemaal met haar tweede worp van 6m90. Maar haar derde en laatste worp is werkelijk fantastisch, ze werpt haar kogel naar een 7,85 meter, wat een nieuw persoonlijk record is.
Ondertussen worden ook de namen afgeroepen van de meisjes die naar het podium mogen komen voor de 60 meter sprint en blijkbaar hebben de drie eersten uit de derde reeks ook uit alle reeksen samen de beste tijd. Sara mag dus op het hoogste schavotje voor haar eerste gouden medaille van dit zomerseizoen.
Ze krijgt deze gouden medaille trouwens uit de handen van Tim Van Daele, wereldkampioen Xterra triathlon. Tim Van Daele behaalde deze titel in Maui op Hawai, waar hij de allereerste amateur was en 18de in totaal op 550 starters. Bij deze Xterra triathlon moeten de deelnemers 30 kilometer mountainbiken over ruw terrein, 1,5 kilometer zwemmen en 11 kilometer hardlopen.
Haar worp van 7,85 meter bij het kogelstoten is ook daar goed voor de gouden medaille. Vriendin Thalia behaalt de zilveren medaille.
Daarna gaan de Benjamin meisjes opwarmen voor hun 600 meter.
Het startschot weerklinkt en weg zijn ze !
Sara en Thalia lopen al onmiddellijk voorop.
En ook na een volledig rondje lopen beide meisjes nog vooraan, op de voet gevolgd door Yara Valck van atletiekclub Zele.
In de laatste rechte lijn zet Thalia een snelle eindsprint in en ze loopt weg van Sara en Yara Valck. Uit de rest van de groep maakt zich echter plots nog een meisje van Zele los van de rest en ze komt snel dichterbij. Wie zal het hier nog halen, wie wordt nog 2de en 3de ?
Voorlopig is het even wachten, want ook Sara weet niet goed of ze nu 3de of 4de geworden is na Thalia en Yara Valck.
Ondertussen gaan we naar het hoogspringen. Ook daar doet Sara het heel goed en ze springt over 95 centimeter wat terug een nieuw persoonlijk record is voor haar.
Thalia doet het helemaal fantastisch en springt zelfs over 1,10 meter.
Even later worden de namen afgeroepen voor het podium van de 600 meter en ja hoor Sara heeft toch nog de derde plaats behaald.
Weliswaar niet meer in dezelfde categorie, vermits Yara nu pupil is, maar natuurlijk nog steeds goede vriendinnen !!
Deze beide meisjes supporteren natuurlijk volop als Thalia op het podium mag klimmen voor de gouden medaille in ontvangst te nemen voor het hoogspringen.
Sara en Thalia hebben samen allevier de gouden medailles opgestreken vandaag, niet slecht gedaan meisjes !!
Op zaterdag 9 april speelden onze U11 thuis tegen KFCO Gent. Allemaal onze jongens waren aanwezig vandaag, maar vermits KFCO Gent slechts 7 spelers had en niemand van onze U11 zich bij de tegenstander wou voegen, speelden ook wij slechts met 7 spelers.
Er was niet onmiddellijk een scheidsrechter beschikbaar, dus nam trainer Patrick deze taak op zich, maar Luk, papa van Yannick, nam even later het fluitje van hem over.
De spelers van Gent komen een paar maal dreigen voor de goal van Moerbeke en het zijn ook zij die het eerste doelpunt van deze wedstrijd scoren.
Maar even later brengt Angelo de score terug gelijk.
Zoals je ziet, blijven onze jongens vechten voor de bal.
Jens, je moet dat vechten niet te letterlijk nemen hé, het is hier bijna karate in plaats van voetbal. Laat je niet verleiden tot luchtvoetbal, maar alles natuurlijk om de bal uit ons doel te houden en dat lukt gelukkig wel.
Keeper Bjarne met pet, want het zonnetje laat zich gelukkig de laatste tijd steeds meer zien, maar ze mag natuurlijk niet in de ogen van onze keeper schijnen.
Deze jongen van KFCO Gent probeert hier Jonas en Dylan bij de bal weg te houden, maar of dat zomaar gaat lukken valt nog af te wachten.
Jens VH probeert hier te scoren, maar er ligt jammer genoeg een keeper in de weg , tja, die staan daar ook niet voor niks natuurlijk.
Even later is het toch prijs, maar niet door Jens zoals deze foto misschien zou doen vermoeden, het is Yannick die hier scoorde.
Onze jongens beginnen langzaam hun plaats terug te vinden op het plein, want met een man minder spelen is natuurlijk weer even wennen. Het is Jens DV die de 3 - 1 op het scorebord zet.
Volledige concentratie voor een hoekschop van de tegenpartij.
Enkele seconden voor het einde van de eerste helft, kan KFCO Gent nog een tegendoelpunt scoren.
Na de rust kijken we vol spanning uit naar de tweede helft.
Onze jongens spelen niet zo super als anders en laten zich dan ook enkele keren verrassen door de tegenpartij die eerst gelijkmaakt en even later zelfs op voorsprong komt, 3 - 4 dus.
De tijd dringt, ... Jonas snelt richting doel en ja hoor ... 4 - 4.
En het blijft gelukkig niet bij deze 4 - 4; het wordt via dit schot van Jens DV nog 5 - 4.
Ook Aaron probeert er hier nog eentje binnen te schieten, maar het blijft 5 - 4.
Op woensdagavond 6 april, een zomerse dag waarop de temperaturen boven de 20 graden uitstegen, speelden onze U11 nog eens een oefenmatch op een groot plein tegen de U13.
De match was ongeveer een kwartiertje bezig toen ik er kwam, maar volgens de aanwezigen was er nog geen doelpunt gescoord.
Vermits we slechts met 10 spelers zijn bij de U11 en er natuurlijk met 11 gespeeld wordt op een groot plein, leende trainer Erik van de U13 ons enkele van zijn spelers.
Van onze U11 zag je natuurlijk de volgende spelers op het plein:
Jens DV (met wit hemdje)
Dylan (zwarte tenue) en Yannick (grijs/wit)
Thomas (zwarte tenue) en Jens VH (groen/wit)
Komt het door de warmte of is het even wennen met de nieuwe spelers in de ploeg ?? Het draait precies toch niet zo soepel als anders, dus probeert trainer Patrick nog wat goede raad mee te geven tijdens de rust.
Aaron die last heeft van een zware hoest, speelt niet mee, maar komt zijn vrienden natuurlijk wel aanmoedigen.
Op het plein start ondertussen de tweede helft en we zien natuurlijk ook nog de volgende spelers:
Jasper (met rode broek)
Angelo (ook met rode broek)
De U13 scoorden éénmaal in de eerste helft en driemaal in de tweede helft, maar enkele seconden voor het affluitsignaal is het Jonas die er 4 - 1 van maakt.
En natuurlijk stond onze vaste keeper Bjarne op zijn vertrouwde plek in de goal.
Op zaterdag 2 april was er na de voetbalmatch van Jens ook nog een atletiekmeeting voor Sara. Atletiekclub Volharding nodigde immers alle jeugdatleten uit op zijn tweede oefenmeeting, waar de atleten als voorbereiding op het komende zomerseizoen al even kunnen testen waar ze staan.
Eigenlijk wel leuk, ik moet dus niet zoeken waar de gele Volharding truitjes zitten als ik foto's neem, want er zijn geen andere clubs aanwezig vandaag.
De pupillen meisjes beginnen met kogelstoten. Yara (nr 4717), ik geloof dat de broers al voor de bloemen gezorgd hebben als ik ze zo op de achtergrond zie lopen, maar die zullen waarschijnlijk wel voor de mama zijn.
De Benjamin meisjes beginnen met verspringen. Sara doet het goed, want met haar 3,29 meter springt ze zelfs 11cm verder dan haar beste sprong van vorig jaar.
Sara haar gelaatsuitdrukkingen bij het verspringen zijn altijd wel leuk, hier lijkt ze precies erg verbaasd over het feit dat er zand in de bak ligt.
Onze jongste atleten krijgen trouwens heel veel steun en begeleiding, zoals hier van trainster Griet. Wat vinden jullie trouwens van de nieuwe clubtruitjes (zie vooraan links) ?
Na het verspringen gaan de Benjamin meisjes naar het kogelstoten. Zoals je aan de zomertruitjes ziet, was het heel mooi weer en dat was wel een verschil met de eerste oefenmeeting op 27 maart 2010 toen het weer veel kouder was en er ook een spatje regen viel.
Ik moet zeggen dat de meneer in de rode trui geluk had dat zijn reflexen goed waren en hij nog wat achteruit kon springen, want anders hadden zijn tenen pijn gedaan. Tja, het zijn wel "maar" Benjamin meisjes, maar Sara gooide toch 6,88 meter met de 1kg wegende kogel.
Ondertussen kijk ik ook naar de pupillen meisjes die hun 60 meter sprint aan het lopen zijn. Femke gaat hier zelfs voor de eerste keer onder de 9 seconden !!
En dan ga ik weer terug naar onze Benjamin meisjes, want net als op een echte wedstrijd krijgt iedereen 3 pogingen en de beste worp komt dan natuurlijk in de uitslag.
Broer Jens moet zich maar even alleen bezighouden en dat lukt hem wel, een rondje lopen / stappen op de finse piste rond het atletiekplein, wat met de Nintendo spelen, .... soms toch ook eens naar de zus kijken.
De jongste Benjamin jongens springen hier zelfs over de aankomstlijn bij hun 60 meter sprint.
Ook bij de sprint doet Sara het supergoed; ze loopt een tijd van 10.30 wat heel wat sneller is dan haar snelste tijd van vorig seizoen 10.66
Vandaag is iedereen een winnaar !! Iedereen krijgt een mooie medaille en een lekkere pannekoek na de laatste discipline van de dag; de 600 meter.
Hieronder de start van de 600 meter bij de Benjamin meisjes.
Sara is goed weg. Ik ben toch benieuwd naar haar eerste 600 meter van dit seizoen.
Al gauw nemen de 2 vriendinnen Thalia en Sara een mooie voorsprong op de rest van de meisjes.
Thalia gaat als eerste over de aankomstlijn, maar ook Sara loopt een prachtige wedstrijd in een tijd van 2:10.91 wat bijna 10 seconden beter is dan haar beste tijd van vorig jaar. Goed gedaan meisje !!
Atletiek is leuk, zoveel is duidelijk als je naar deze foto kijkt. Maak er een mooi zomerseizoen van meisjes !
Ik heb het in dit verslagje natuurlijk vooral over Sara gehad, tja dat is wat een trotse mama doet hé, maar ik nam heel wat meer foto's van alle atleten aanwezig, ga dus zeker eens een kijkje nemen in het foto-album in de rechterkolom van dit blog.
Op zaterdag 2 april speelden we thuis tegen FC Destelbergen, een match die we eigenlijk op 4 december hadden moeten spelen, maar die toen wegens het slechte weer afgelast was.
Wow, die bal hangt hier wel erg dicht tegen mijn gezicht, lijkt Jasper te denken, dat wordt dus koppen, of toch niet. Raar eigenlijk, een foto is natuurlijk slechts een momentopname en als je die achteraf bekijkt, zie je soms rare dingen die er in het echt helemaal geen zijn.
Een ander voorbeeld daarvan is onderstaande foto, wie denkt dat dit een goal was, is mis, want de bal bleef uit de netten, jammer
Dylan en de jongen van Destelbergen maken hier dezelfde voetbeweging om de bal uit de lucht te proberen plukken.
De speler van Destelbergen struikelt hier bijna over Jens DV, die toch de bal probeert bij te houden.
Dit is geen gezichtsbedrog, mensen, de bal zit nu wel degelijk binnen, 1 - 0 voor de U11 van Moerbeke.
En zo gaan we ook rusten, ruststand 1 - 0.
Zou de jongen van Destelbergen Yannick nu van de grond heffen ?
Komaan Angelo, alles geven !
De jongens van Destelbergen zijn al groot en als ze dan nog zo kunnen springen, komaan Jens, u niet laten doen hé !
Alweer een doelpoging, maar ook nu jammer genoeg zonder doelpunt.
Keeper Bjarne kan zijn net voorlopig nog ballenvrij houden.
En alweer gaat de bal net niet binnen !! Grr
Het moet er toch nog eens van komen, ja hoor, deze zit wel binnen, 2 - 0 dus !
Deze speler van Destelbergen probeert Thomas te omzeilen, maar dat lukt niet zomaar hoor.
Komaan Aaron, dat is onze bal, hup naar die goal !
Helaas krijgen we even later 2 tegendoelpunten te verwerken, die mooie voorsprong van 2 - 0, ziet er plots helemaal anders uit 2 - 2 dus.
Nog een laatste poging hier van Angelo, maar het mag niet meer zijn; eindstand blijft 2 - 2.
Op woensdagavond 30 maart hadden onze U11 eens geen training, maar speelden ze een match op een groot plein tegen de U11 van buurgemeente Wachtebeke. Onze jongens hadden wel al eens een oefenmatch tegen onze eigen U13 gespeeld, maar dit werd dus hun allereerste test tegen een andere ploeg van hun eigen leeftijd.
Ik was dus wel nieuwsgierig hoe ze het er vanaf zouden brengen en deed er alles voor om toch maar op tijd weg te geraken op het werk. En dat lukte min of meer, want de match was nog maar net gestart. Komaan Jens, mama heeft haar best gedaan om hier te geraken, nu jij ook je best doen hé. En dat deed hij hoor !!
Een match op een groot plein wordt natuurlijk met 11 gespeeld en vermits we slechts 10 U11 spelers hebben, kregen we versterking van 4 van onze U10 spelers, namelijk Caro, Milan, Cas en Jarne.
Het was een mooie match om naar te kijken, beide ploegen leverden prachtig voetbal.
Ocharme, keeper Bjarne, zo een grote goal !!
Meestal worden vooral de spitsen in beeld gebracht als ze scoren, maar ik wil hier toch ook eens onze verdedigers en het middenveld extra vermelden, want die hebben het echt schitterend gedaan.
Het gaat er soms hard aan toe, want beide ploegen gaan voluit.
Dit lijkt misschien even gevaarlijk te gaan worden, maar nee hoor, keeper Bjarne is in topvorm en dat tegen zijn eigen klasgenootjes, want ja Bjarne gaat immers in Wachtebeke naar school.
Een nieuwe opmars naar een doelpunt ?
Ja hoor, even later is het toch prijs, Jens DV schiet de 0 - 1 binnen.
En dat levert natuurlijk uitgebreide vreugdetaferelen op !
Na de rust zien we deze doelpoging van Jonas; Angelo stond trouwens ook al klaar voor het doel.
Helaas schiet de nummer 12 van Wachtebeke even later de 1 - 1 op het scorebord.
Helaba, als jullie denken dat dat nog eens kan, is dat buiten Bjarne gerekend hoor.
Langs de andere kant zien we heel wat doelkansen, zoals hier met Jasper en Caro.
En alhoewel deze misschien binnen lijkt te zijn, is hij dat toch niet, alhoewel sommigen van ons al aan het juichen waren.
Komaan, koppen, jongens !
Ook Angelo krijgt nog enkele kansen, maar de bal wil niet meer binnen.
Het was een spannende mooie wedstrijd om naar te kijken, en de einduitslag blijft 1 - 1.
Zoals je in deel 1 van de VAL jeugddag kon lezen hadden onze Benjamins, Pupillen en Miniemen in de voormiddag al heel wat leuke dingen gedaan en zagen de meisjes er heel kleurrijk uit, dus vonden sommige jongens dat ze toch niet konden achterblijven.
Om 13u begonnen de verschillende groepjes dan aan de volgende disciplines. Sara en haar groepje gingen eerst naar de 30 meter sprint. Daar bleek de electronische tijdsopname niet meer te werken, maar geen probleem dit werd vlug opgelost door de tijd dan maar met de chronometer te registreren.
Vervolgens gingen ze naar het discusrollen, wat blijkbaar toch niet zo simpel was.
Heel leuk was ook de Run for Life, waarbij een parcours moest afgelegd worden door de ringen van dezelfde kleur te volgen.
Om 14u mogen alle Volharding atleten dan op de foto met Svetlana. Aan het verzamelpunt beneden aan de trap, staan ondertussen al een groot aantal atleten te wachten. Dit wordt in ieder geval de meest kleurrijke en vrolijke bende die Svetlana ooit gezien heeft.
Omdat er zoveel atleten zijn, worden er twee foto's genomen: ééntje van de Volharding kern te Stekene:
en eentje van de Volharding kern te Beveren:
En dan is er eigenlijk ook nog eentje van Lisz met haar groepje, want die misten net de groepsfoto, maar krijgen zo natuurlijk wel een privé-foto met Svetlana.
Daarna start er alweer een nieuwe reeks disciplines. Zo is er het medicinebalstoten.
Heel leuk is ook de evenwichtsoefening. Bij hun tweede poging halen de meisjes zelfs een toptijd van 17''69.
Vervolgens mogen de meisjes gaan bewijzen dat ze ook in het circus hun "vrouwtje" kunnen staan.
En of het nu sjaaltjes zijn die in het rond vliegen ...
... borden die moeten blijven draaien,
of balletjes die in de lucht moeten blijven, het lukt de meisjes allemaal even goed.
Om 15u starten dan de allerlaatste proeven van de dag. En dat is voor het groepje van Sara eerst de 40 meter horden; iets waar ze al de hele dag naar uitkeken en ze vinden het zo leuk dat ze het zelfs nog eens doen.
Dan gaan ze naar de kettingsprong, waarbij de ene verdergaat waar de andere stopte en dat brengt hen 7,45 meter ver.
Als allerlaatste is er dan nog het steltlopen.
Om deze mooie dag af te sluiten volgt er nog een aerobic sessie samen met Svetlana. Wie goed kijkt en zoekt, ziet onder andere Sara en Thalia uiterst rechts in de grote massa enthousiaste atleten.
Om het met Sara haar eigen woorden te zeggen wat zij van deze dag vond:
De VAL dag was leuk omdat ons groepje gewonnen heeft met de 4 x 200 meter en omdat we op de foto mochten met Svetlana Bolshakova.
Het was ook leuk omdat ik dan mijn vriendinnen zie die over gegaan zijn naar de pupillen.
En het belangrijkste is: je hebt plezier !
In dit verslagje vind je vooral de foto's van Sara en haar groepje, maar ik nam er heel wat meer, ook van alle andere Volharding atleten. Ga dus zeker eens een kijkje nemen in de rechterkolom van dit blog.
Op zondag 27 maart was er de VAL jeugddag, een dag waar Sara al maanden lang naar uitkeek. We hadden door het zomeruur die nacht een uurtje minder kunnen slapen en moesten om half 9 in Stekene zijn waar de bus ons zou komen halen, maar zoals je ziet waren de meesten er helemaal klaar voor.
Eenmaal aangekomen in de topsporthal te Gent waar deze dag doorgaat, zorgden onze atleten voor een nog kleurrijker effect.
Op deze dag worden alle Benjamins, Pupillen en Miniemen opgesplitst in groepjes van 4 met daarbij één begeleider, dat kan een trainer of een vrijwillige ouder zijn. Vervolgens gaan deze groepjes de hele dag leuke spelletjes doen; geen competitie op deze dag, enkel "fun" !
Alhoewel, geen competitie, tijdens de eerste proef komen de Benjamin meisjes en Benjamin jongens van Stekene net tegen elkaar uit. De meisjes geven zich niet zomaar gewonnen, maar moeten bij dit zitvoetbal toch het onderspit delven tegen de jongens, eindstand 2 - 1 voor de jongens. Maar ja, met een keeper als Yorben in de goal, is het natuurlijk moeilijk voor de meisjes.
De tweede proef van het eerste uur is de puzzelloop, elke loper moet een puzzelstukje gaan halen aan de overkant en dan zo snel mogelijk puzzelen natuurlijk. Onze meisjes doen het op 46''07.
Vervolgens is er het speerwerpen, maar maak je geen zorgen, zoals je ziet zijn de speren zeker niet gevaarlijk.
Het groepje waar Sara de hele dag mee optrok, bestaat uit Sara, Kato, Meike en Thalia en de begeleider is Bruno, papa van Kato.
Tja en het leven van zo een begeleider is zeker niet makkelijk, want ook die ontsnappen meestal niet aan een kleurtje of 1, 2, 3 ... in het haar. Ook uw fotograaf van dienst kon trouwens niet ontsnappen.
Elk uur zijn er 3 proeven die de groepjes moeten doen en zo wordt er de hele dag doorgeschoven. De Benjamins starten het volgende uur (10u30-11u30) met de uithoudingsproef; dat wil zeggen dat ze gezamelijk 3 rondjes lopen op de piste.
Dan gaan ze van start met de 4 x 200 meter, een proef waar het groepje van Sara wel naar uitkeek. Er waren heel wat groepjes van Volharding op deze dag; Volharding was zelfs de club met bijna de meeste atleten, slechts één club deed beter.
Sara gaat als eerste van start en neemt de leiding.
Ze tikt dus als eerste Kato aan, die vervolgens haar rondje mag lopen.
Dan is het de beurt aan Meike (met het blauwe T-shirt), die Thalia zal aantikken, onze laatste loper van dit kwartet. Nog steeds hebben de meisjes een voorsprong op de andere lopers.
Thalia voelt op het einde nog de hete adem in haar nek van één van de andere ploegen die nog dichterbij komt, maar ze komt als eerste over de finishlijn en de klok stopt op 2'28. Super gedaan, meisjes !!
De derde proef van het uur is touwtrekken en alhoewel de meisjes tegen een groepje jongens uitkomen, trekken ze die jongens met gemak over de lijn. Gladde schoenzolen hadden die als excuus, ja ja, we zullen het maar geloven zeker.
Om 11u30 starten we weeral met de volgende reeks. Zo is er het richtwerpen, waarin men moet proberen een badminton pluimpje door de Olympische ringen te gooien.
Dan is er de step-aerobic die met enige vertraging begon omdat de muziekinstallatie net kapot was, tja dat kan gebeuren natuurlijk.
En als derde en laatste proef voor 12u30 is er de shuttle run, waarbij met 2 kegels die op enige afstand van elkaar staan moet aantikken en bij de zesde keer moet men de stok doorgeven aan de volgende. Onze 4 snelle meiden doen dit op 55''.
Na deze proef is er even tijd om te eten en ondertussen is atlete Svetlana Bolshakova aangekomen in de topsporthal. In de namiddag mag elke club met haar op de foto.
Op zaterdag 26 maart reden we naar Vinderhoute, één van de verste verplaatsingen die onze U11 moeten maken dit seizoen. Angelo en Jonas konden er vandaag niet bij zijn, maar trainer Patrick vond in Cas van de U10 een vrijwilliger om ons team te versterken.
Hieronder zien we Jasper aan het werk.
De wedstrijd is nog niet zo lang bezig als U10 invaller Cas de 0 - 1 binnentrapt.
Jongens, jongens, neem een voorbeeld aan Yannick, altijd jullie ogen op de bal houden !
En ja, dat geldt ook als de bal in de lucht is natuurlijk, zoals Cas hier toont.
Alhoewel ze Cas hier proberen tegenhouden ...
... kunnen de jongens van Vinderhoute niet beletten dat Cas de 0 - 2 binnentrapt.
Maar Vinderhoute komt terug en even later staat het 2 - 2.
Nu is het genoeg denkt Thomas, weg met die bal aan onze goal !!
Even later is het Yannick die Moerbeke terug op voorsprong brengt; 2 - 3.
En nog voor de rust maakt Jens DV er 2 - 4 van.
Na de rust vliegen onze jongens er terug in; Jens DV toont hier naar waar de bal moet, "andere kant uit met die bal, niet richting ons doel hé" !
Jens VH en de rest van de verdedigers doen hun taak en zorgen ervoor dat er zo weinig mogelijk ballen tot aan ons doel geraken. Zo nu en dan mag er eentje door hé, want anders zou Bjarne zich ook maar vervelen hé.
Komaan Jens, vechten voor die bal.
Na een misverstand over het "teruggeven" van de bal aan de tegenpartij volgt er nog een doelpunt 2 - 5 en even later zien we deze lachende gezichten en dan weet je het al natuurlijk, jawel, Yannick scoort de 2 - 6.
En ook Cas doet er nog eentje bij, 2 - 7.
Doelman Bjarne toont hier hoe lang zijn armen zijn, ja daarmee pakt hij elke bal hoor.
En hup er volgt er nog eentje.
Deze 2 jongens hieronder zorgen voor nog enkele doelpunten; Cas scoort ons 8ste doelpunt en Jens DV de nummers 9 en 10.
Eindstand wordt dus 2 - 10. Hieronder nog eens het bewijs dat het leven van een verdediger niet altijd zo simpel is.
Het was alweer 3 weken geleden, maar op zaterdag 19 maart speelden we nog eens thuis op de pleinen te Moerbeke. Op de achtergrond zie je trouwens de gebouwen van de Vlinderdreef, waar onze jongens naar school gaan (met uitzondering van Bjarne), maar vandaag hadden ze wel wat anders aan hun hoofd.
Scheidsrechter van dienst was Marc, papa van Aaron, en niet omkoopbaar, alhoewel sommigen het wel probeerden Nee hoor grapje, sportief en rechtvaardig, zo werd deze wedstrijd gefloten !!
Sara die was alvast dolgelukkig, want Els die wegens revalidatie na een operatie een tijdje niet aanwezig kan zijn op de wedstrijden, had aan Sara gezegd dat ze Hootch mocht komen halen om mee te gaan wandelen en dat liet Sara zich natuurlijk geen twee keer zeggen !!
Jens DV probeert hier een gaatje te vinden tussen 2 spelers van Wippelgem om de bal binnen te trappen.
Hier nog een doelpoging van onze U11, maar de bal wil maar niet binnen.
Wippelgem probeert hier te scoren via een hoekschop dat binnengekopt wordt, maar onze keeper Bjarne staat er ook nog hé mensen !!
Er wordt mooi gevoetbald, maar de bal wil maar niet in het net van Wippelgem belanden en dat scoren lukt bij Wippelgem wel, we gaan rusten met een 0 - 2 achterstand.
Vol enthousiasme beginnen onze jongens aan de tweede helft.
En ook nu zien we weer heel wat doelpogingen, maar het is weer Wippelgem die het eerst scoort.
Uiteindelijk lukt het dan toch, het is Jonas of zoals er in het verslagje van Wippelgem te lezen is "de gevaarlijke nr. 6" die hier net buiten beeld de bal keihard binnentrapt.
Oei jongens opgepast, dat wordt hier straks een dikke buil als jullie zo met het hoofd tegen elkaar botsen.
Altijd gevaarlijk zo een hoekschop, maar onze jongens houden goed stand.
Het was koud, maar een aarzelend lentezonnetje maakt het voor de supporters toch aangenaam om deze match te volgen.
Even later mogen we terug juichen, want Angelo, hier verborgen achter de keeper van Wippelgem trapt ons 2de doelpunt binnen, 2 - 3 dus.
Is Jonas hier onderweg om de gelijkmaker te scoren ?? We zullen het nooit weten, want hij wordt onderuit gehaald met een tackle.
Voor het affluiten krijgen we nog een tegendoelpunt te verwerken en eindstand wordt dus 2 - 4.
Keeper Bjarne toont hier wat hij kan bij de penalties.
Dit was trouwens de eerste wedstrijd sinds vele weken dat allemaal onze jongens nog eens samen op het plein stonden !!
En ik ben waarschijnlijk als Moerbeekse U11 supporter niet helemaal objectief maar ik vond niet dat de zege van Wippelgem zo maar oververdiend was, want onze jongens hebben ook goed en mooi voetbal laten zien, maar ja ik ben geen voetbalexpert hé.
Hier is het verslag van de wedstrijd KFC Moerbeke tegen VV Wippelgem, zoals je het kan lezen op de site van Wippelgem (www.vvwippelgem.be) :
Zonder een pak afwezigen maar met de U10s Thomas en Jano starten we heel sterk aan de match. Er werd goed gecombineerd, we hadden de wedstrijd in handen. Vigo had een grote werklust, achteraan deden Simon Huysman, Thibo en Jano mooi opruimingswerk en zij bouwden de aanvallen goed van achteren op. In het doel stond Victor secuur te keepen, elke bal wist hij af te stoppen. Vooraan waren Brecht, Thomas en Yorben zeer actief betrokken; De superinvaller Bert trok goed zijn plan zowel op de linkerachterplaats als links of rechts in de voorlijn. Het was Thomas die de score opende op een assist van Yorben. Even later gaf Thomas een assist aan Yorben en het was 0-2. Na de rust gingen we verder op ons elan en het duurde niet lang of Yorben kon hoog in de netten scoren. Even werd het spannend als Victor verslagen werd door een hard schot van de gevaarlijke nr. 6 en even later moest Victor een keihard schot lossen en werd de bal binnengetikt. (2-3). Op een gevaarlijke tegenaanval bracht Thibo redding door een knappe tackle. Toch haalden we de verdiende overwinning binnen door een actie van Brecht, hij passeerde zijn man, trok de bal met een hard schot voor doel en via een verdediger ging de bal tegen de netten. Eindstand 2 - 4. Een oververdiende zege en een pluim aan gans de ploeg !
Op zaterdag 12 maart speelden we op verplaatsing tegen KFCE Belzele. Ik wil hier alvast even beginnen met het verslagje van Belzele over deze match zoals je het kan lezen op hun blog: (www.bloggen.be/kfceb)
Goede partij van beide ploegen waarbij het opbouwen van beide ploegen centraal stond. Bij deze ook proficiat aan mijn collega trainer van Moerbeke voor het prima spel van zijn ploegje en de sportiviteit vanwege alle spelertjes onder elkaar! Aan al mijn spelertjes doe zo verder jongens en ik was zaterdag terug heel fier op jullie voor het prachtig geleverd spel. En aan alle aanwezige ouders ,ook bedankt voor jullie positieve aanmoedigingen. Sportieve groetjes vanwege jullie trainer Jan.
Eén ding wisten we zeker, dit zou geen makkelijke wedstrijd worden, want Belzele is zeker één van de sterkste ploegen uit onze reeks, maar ook onze jongens kunnen voetballen, dus het beloofde een mooie match te worden.
Bjarne had zijn handen vol vandaag, want er waren heel wat doeltrappen, maar hij deed het uitstekend.
De eerste 2 doelpunten mocht Belzele achter hun naam schrijven, maar de volgende was voor Moerbeke. Jens DV trapt de bal binnen.
Helaas moeten we net voor de rust nog een tegendoelpunt incasseren en we gaan dus rusten met een 3 - 1 achterstand.
De tweede helft begint en onze jongens zijn er klaar voor !
We zien mooi voetbal langs beide kanten, het is een spannende wedstrijd. Eén klein minpunt is er als een jongen van Belzele de bal met de armen opvangt en een doelpunt gescoord wordt, maar even later mogen ook wij terug juichen want Matti, jongere broer van Thomas, scoort voor Moerbeke !
Ja mensen, je zou het misschien niet zeggen als je hem ziet spelen tussen onze jongens, maar Matti speelt nog maar bij de U9 van KFC Moerbeke en is dus 2 jaar jonger dan de rest, maar hij kan zeker zijn mannetje staan zoals je ziet !! Vreugde dus voor onze tweede goal van de dag !
En Matti bewijst het even later nog eens !! De keeper kan niet meer bij de bal, Matti trapt ...
... en de 2 spelers van Belzele die hier de goal inlopen kunnen niet meer beletten dat de bal in hun doel belandt. Jens VH was de bal ook nog achterna gelopen en zo zien we hier dus de bal en 3 spelers in het doel.
De tussenstand is nu dus 4 - 3. Goed bezig jongens !
Gaat deze bal ons doel binnen ? Jens VH concentreert zich hier op de bal ...
... en hup, hij schopt de bal weg van het doel !! Goed gedaan, Jens.
Er volgen nog heel wat doelkansen en onze jongens doen hun uiterste best !
Eén ding kunnen we zeker zeggen, we hebben vandaag voetbal gezien, geen ballen die gewoon van de ene kant van het plein naar de andere kant getrapt worden of ping pong voetbal, maar echt "voetbal" !!
En er werd gevochten voor de bal.
Op een gegeven moment krijgen we echter 3 doelpunten te verwerken in een paar minuten en net voor het affluitsignaal volgt er nog eentje. Eindstand wordt dus 8 - 3.
Maar jongens, allemaal kop omhoog, want jullie hebben toch maar weer eens laten zien dat jullie mooi voetbal kunnen leveren.
En superkeeper Bjarne toont hier ook nog eens tijdens de penalties wat hij allemaal kan !
Komaan mannen, supporteren voor Bjarne of zijn jullie moe misschien !?!