Niet alles is vanzelfsprekend en toch hoef je je niet te laten meesleuren door de alledaagse sleur, af en toe een moment van bezinning inpassen is best wel nodig!
25-06-2017
Kris "Beulink" Peeters kon het weer niet laten!
Eerst kon Krisje het niet hebben dat er kaki op straat rondliep in Antwerpen en nu gaat hij voorstellen om de militairen efficienter in te zetten? Wie gelooft die man nog?
Het nut van wijkagenten in het monitoren van een samenleving
De recente gebeurtenissen in Brussel-Centraal en het feit dat de dader (opnieuw) afkomstig was uit Molenbeek heeft het probleem rond het tijdig opsporen van potentiele (moslim)extremisten terug in de actualiteit gebracht!
Daarbij wordt de rol van "wijkagent" met de regelmaat van een klok in herinnering gebracht.
De wijkagent is inderdaad een essentieel element in de werking van de lokale politie maar laat ons aub de efficientie van dit ambt niet overroepen, lokale omstandigheden zullen het rendement van de wijkagent altijd beinvloeden!
Uit persoonlijke ervaring leid ik af dat het belang van degelijk functionerend systeem met wijkagenten meeen korreltje zout dienen genomen te worden. Met mijn gezin wonenwij sinds 2007 op ons huidig adres. Tot op heden hebben wij correct geteld tweemaal contact gehad met de voor onze zone verantwoordelijke wijkagent; het eerst contact kon voor betrokken wijkagent beschouwd worden als een verplicht nummertje, nl. controle van de bewoners op het nieuw opgegeven adres (domicilicontrole), het tweede en voorlopig laatste contact vond plaats nav een klacht uit de buurt wegens, volgens hen, overdreven getoeter, oh ironie, iemand die naar zijn werk moet vertreken en geconfronteerd wordt met een volledig geblokkeerde straat waar hij geen kant op kon mag gen enkel initiatief nemen om doorgang te verkrijgen, laat mij eens goed lachen!
Neem eveneens het volgende in overweging: om budgettaire redenen (met als voornaamste aangebracht argument verhoogde efficientie maar eerder vanuit bespringsoverweging) aansturen op fusies van politiezones zal zeker geen positieve invloed hebben op de tewerkstelling en het rendement van de wijkagent!
Militairen op straat, inzet als veiligheidsagenten of bedreiging voor onze democratie
Naar aanleiding van de recente gebeurtenissen in het station Brussel-Centraal zijn de gemoederen weeral fluks opgelaaid. Velen dichten de tussengekomen militairen veel lof toe, zowel gewone burgers als politici vonden hun tussenkomst heel efficient.
En toch kunnen sommige politici, zonder uitzondering behorend tot de linker zijde, hun aversie voor militairen op straat en dan nog in volledige gevechtstenue niet verbergen, laat staan onder control houden!
Vraag die bij mij opborrelt is wie nu eigenlijk een forse bedreiging is voor onze samenleving: militairen in opdracht als behoeder van onze veiligheid of politici en hun partijen die mede door hun aversie voor militire opdrachten en hun welwillende houding tgo anti-democratische krachten blijkbaar een volledig afwijkende mening hebben over hoe een democratische samenleving best gediend wordt?