Inhoud blog
  • Kris "Beulink" Peeters kon het weer niet laten!
  • Het nut van wijkagenten in het monitoren van een samenleving
  • Militairen op straat, inzet als veiligheidsagenten of bedreiging voor onze democratie
  • Terrorisme en diens invloed op onze samenleving
  • USA, wereldmacht? Zo ja, in welke mate?
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Alleen tegendraads of altijd kritisch
    Niet alles is vanzelfsprekend en toch hoef je je niet te laten meesleuren door de alledaagse sleur, af en toe een moment van bezinning inpassen is best wel nodig!
    26-11-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Justitie, kommer en kwel of een verderfelijk spelletje blufpoker?

    Justitie, kommer en kwel of een verderfelijk spelletje blufpoker?

    Je kan “justitie” vanuit verschillende invalshoeken benaderen.
    Justitie als departement van de federale regering. Justitie als instellingen met verschillende niveaus en specialiteiten welke instaan voor het opvolgen van de rechtsregels en die recht spreken indien daarom verzocht wordt. Justitie als instelling verantwoordelijk voor de opvolging van de vonnissen, voor de opvolging van de uitvoering ervan, voor de organisatie van gevangenissen en andere strafinrichtingen.
    De Grondwet voorziet de scheiding van de drie machten: de wetgevende macht (de parlementen), de uitvoerende machten (de regeringen) en de rechterlijke macht ( hoven en rechtbanken in België).
    Wie meer informatie over de hoven en rechtbanken in België zoekt verwijs ik naar de in opmerkingen  hernomen links.
    Recent werden enkele “hot items” kenbaar gemaakt in de media, zoals bijvoorbeeld de Kazachgate-Chodiev. Ook andere rechtszaken hebben de publieke opinie beroerd, herinner je maar de beruchte parachutemoord met Els Dottermans en meer recent de Kasteelmoord met Dr Gyselbrecht en Pierre Serry in de hoofdrol.
    De commotie rond deze zaken doen bij de burgers vragen rijzen omtrent de werking van Justitie en meer bepaald het gerecht doch niet alleen omtrent de rechtspraak op zich. Ook de strafuitvoering doet bij menig burger de wenkbrauwen fronsen en meer bepaald het feit dat een gevangene vrij kan komen na het uitzitten van één derde van de oorspronkelijke gevangenisstraf.
    België loopt de ene veroordeling na de andere op voor de behandeling van gevangenen, voor het ontbreken van aangepaste instellingen en de daar aan verbonden zorg voor geïnterneerden!
    Justitie is in vele bedjes ziek al is dit niet noodzakelijk de schuld van Justitie zelf. Recht spreken op basis van een verouderde, niet aan de tijd aangepaste wetgeving is niet eenvoudig. De Belgische wetgeving heeft door de tijd alle samenhang en transparantie verloren. De wetboeken zijn door overvloedig knip-en plakwerk onoverzichtelijk geworden. Rechters zien door de bomen het bos niet meer, dit geldt niet alleen voor de strafwetgeving maar ook en vooral voor het fiscaal wetboek. Ligt dit aan de rechters? Neen, hier ligt de verantwoordelijkheid volledig bij de Wetgevende macht!
    Dat Justitie over onvoldoende middelen beschikt om haar opdracht naar behoren uit te voeren is algemeen geweten, ook hier ligt de verantwoordelijkheid niet bij Justitie maar bij de Uitvoerende macht die aan Justitie onvoldoende en ontoereikende middelen geeft om zich van haar taken te kwijten. De laatste jaren werden en worden inspanningen geleverd om de capaciteit van de gevangenissen op te drijven door de bouw van nieuwe gevangenissen doch de bestaande gevangenissen zijn verouderd en niet meer geschikt om te dienen als gevangenis!
    Kan men echter spreken van een scheiding der machten als de politiek beleid (in de wetgevende organen als in de uitvoerende macht) een directe impact hebben het goed functioneren van Justitie. Rechters benoemen voor het leven is niet meer van deze tijd, al was het hier de initiële bedoeling om de onafhankelijkheid van de rechters te garanderen; ten andere hebben de topfuncties bij de hoven altijd een politieke kleur of minstens een gekleurde achtergrond!

    Menig Minister van Justitie heeft reeds, veelal zonder afdoende resultaten, grote inspanningen geleverd om Justitie te moderniseren; ofwel zijn er te weinig financiële middelen om de veranderingen te financieren, ofwel is er weerstand van de magistratuur (zittende en staande) omdat deze vinden dat ze in hun goed functioneren gehinderd zullen worden door de veranderingen. 

    Een aantal mogelijke aanzetten tot het optimaliseren van de werking van Justitie liggen voor de hand. Laat de wetgevende macht beginnen met het drastisch herzien van de wetgeving in elk domein (fiscaliteit, civiele zaken, strafrecht, jeugdrecht, …), het vereenvoudigen van de rechtsgang en de strafuitvoering maken integraal deel hiervan uit. De Uitvoerende macht, op zijn beurt, zou de werking van Justitie moeten optimaliseren door het ter beschikking stellen van de nodige budgetten teneinde kwalitatief personeel aan te trekken en aangepaste middelen (infrastructuur, informatica, …) aan te schaffen. De Rechterlijke macht zou zijn eigen organisatie en werking moeten optimaliseren door een vereenvoudiging van haar structuren!

    Zouden deze machten de moed kunnen opbrengen om deze zware taak aan te vatten teneinde de burger een degelijk functionerende Justitie aan te bieden? Hopelijk wel maar durven ze …?

     

    Opmerkingen:
    (1) Hoven en rechtbanken: organisatiestructuur, procedures en personen, beheer en ondersteuning  https://www.rechtbanken-tribunaux.be/nl/rechtbanken-hoven .
    (2) Schematische voorstellingen m.b.t. hoven en rechtbanken:       https://www.google.be/search?q=rechtbanken+en+hoven+schema&espv=2&biw=1600&bih=755&tbm=isch&imgil=LtqZGX_rQqKLiM%253A%253BNfCYoF4f-bwL8M%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.youtube.com%25252Fwatch%25253Fv%2525253DLv73Gr7XYT8&source=iu&pf=m&fir=LtqZGX_rQqKLiM%253A%252CNfCYoF4f-bwL8M%252C_&usg=__eWWkcmzCqXcoWb9cNeqtMKeQpgY%3D#imgrc=LtqZGX_rQqKLiM%3A.
    (3) Het Belgisch Recht volgens Wikipedia: https://nl.wikipedia.org/wiki/Belgisch_recht

     



    26-11-2016 om 22:05 geschreven door Robrecht De Block  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-11-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pietendiscussie - vervolg 1

    Een totaal andere en tegelijkertijd tegengestelde bijdrage over de “zwartepietendiscussie” vindt u bij het aanklikken van deze link:
    http://www.knack.be/nieuws/belgie/nu-iedereen-klaar-is-met-roepen-over-zwarte-piet-is-het-tijd-voor-een-belangrijk-debat/article-opinion-780831.html?utm_source=Newsletter-25/11/2016&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-RNBDAGKN&M_BT=15023654107851.

    De auteur van het artikel is CD&V-politica Tracy Bibo - Tansia. En meer informatie over haar vindt u op http://www.knack.be/nieuws/auteurs/tracy-bibo-tansia-2669.html?show=opinions.
    Deze CD&V politica heeft natuurlijk het volste recht om ons een dieper inzicht te geven omtrent het ontstaan van het fenomeen “zwarte piet”. Waar ik het evenwel moeilijk mee heb is dat deze politica ons een slecht geweten tracht aan te praten. Met ons bedoel ik dan ook de Westerse wereld vanaf de 16de eeuw tot op heden. Ik ga ervan uit dat betrokken politica en met haar een groot aantal van oorsprong Afrikaanse medemensen nog steeds gebukt gaat onder een berg complexen die waarschijnlijk hun oorsprong gevonden hebben in de ontdekking van de “Nieuwe Wereld” door de ontdekkingsreizigers van het kaliber “Vasco da Gama”, “Christoffel Columbus” en nog vele andere avonturiers al dan niet in opdracht van Europese koningshuizen.
    Ik hoef niet te betogen dat de aangehaalde argumentatie weinig van impact heeft op de kinderlijke breinen bij het vieren van sinterklaas al dan niet vergezeld van zijn vandaag de dag gecontesteerde medewerkers, nl. de “zwarte pieten”!
    Of het gros van de volwassenen de dag van vandaag een andere invulling willen geven aan dit kinderfeest staat niet ter discussie. Wat wel van belang is, is de vraag of wij als samenleving in 2016 een mea culpa moeten slaan over het koloniale verleden van onze betovergrootouders en dit met de wetenschap dat zij op de gebeurtenissen van die periode geen enkele maar dan ook geen enkele invloed hadden en, als dusdanig, geen enkele verantwoordelijkheid dragen in de gebeurtenissen en evoluties uit die periode.
    Wie de discussie om die redenen blijven aanvuren is ofwel ballorig ofwel wil betrokkene een discussie over het geslacht der engelen voeren. Naar mijn bescheiden mening een totaal overbodige discussie!

    25-11-2016 om 21:15 geschreven door Robrecht De Block  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-11-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over dwarsliggers en Trump

    Alweer genoten van een schitterende bijdrage van Dwarsligger. Hierbij vindt u de link naar het artikel over de verkiezing van Donald Trump met als uitnodigende titel: “Is verkiezing Donald Trump een dt-fout?” (om het artikel te lezen volg de link http://us13.campaign-archive1.com/?u=06fe6e09e80fdbb96e46db327&id=ffcc65adfd&e=230c79b34b).
    In dit artikel wordt de verkiezingsuitslag maar vooral de commentaren van de media (zowel deze in de US als hier in Europa) vlijmscherp gefileerd! Op verbluffende wijze wordt blootgelegd hoe de media en de zelfverklaarde politicologen aan beide zijden van de oceaan zich maandenlang blindgestaard hebben op de spelers in de verkiezingscampagne, hoe zij de grondstroom van de Amerikaanse samenleving maandenlang hebben miskend en genegeerd!
    Nu de uitslag deze is die absoluut niet hadden verwacht durven ze nog niet eens hun ongelijk toegeven, laat staan dat ze de gevolgen van hun desinformatie durven toegeven!
    Ik was/ben geen fervente aanhanger van Trump maar had/heb het evenmin voor Clinton. Laat ons even afwachten en zien hoe het verder evolueert met Trump aan het hoofd van de VS!

    24-11-2016 om 20:36 geschreven door Robrecht De Block  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-11-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pietendiscussie
    Het loopt de spuigaten uit met de hetze rond de “zwarte piet”. Samen met de Sint maakt Zwarte Piet deel uit van onze eeuwenoude cultuur!  De oorzaak of eerder verklaring van zijn “zwartzijn” heeft in deze hetze geen enkel belang! Decennialang is niemand over het zwartzijn gestruikeld, waarom dan deze kindervriend nodeloos plagen of pogen zijn uitzicht aan te passen?
    Daarom vind ik de reactie van Lies Lefever een uitstekende zaak om een halt toe te roepen aan de polarisatie rond de figuur van Zwarte Piet! Hierbij de volledige tekst van haar repliek, verschenen als opiniebijdrage in HLN van
    Maandag 21 november 2016.
    “
    Vroeger was Sinterklaas iets waar volwassen mensen héél geheimzinnig over deden. En als je een jaar of negen, tien was en je had hét ontdekt, deed je met plezier mee geheimzinnig voor al diegenen die kleiner waren en hét nog niet wisten. 

    Later was Jan Decleir de Sint, omringd door een paar zwarte pieten en Bart Peeters was hun goeie vriend. Met veel plezier naar 'Dag Sinterklaas' gekeken altijd. Met veel plezier ook gezongen van 'zwarte piet zo zwart als roet' en later met veel plezier gegniffeld om zwarte pieten die niet zwart genoeg waren. Of de baard van een Sint die net niet vast genoeg zat. Ik begon me pas zorgen te maken toen bleek dat Bart De Wever ook een vriend van Sinterklaas bleek te zijn!!

    Maar goed, alle gekheid op een stokje, waarover ik het dus eigenlijk even wil hebben is dat fameuze Pietenpact. Te gek om los te lopen! Wie precies op welk moment is beginnen toeteren over zwarte piet en racisme weet ik niet maar het speelt nu al enkele jaren, overgewaaid uit Nederland. En wij zijn vrolijk mee op die kar gesprongen. 

    Zelf heb ik nooit, niet toen ik klein was en niet nu ik groot ben, een link gezien tussen zwarte piet en rassenhaat. Het is gewoon folklore. Cultureel erfgoed. We zijn iets te enthousiast bezig met politiek correct zijn. Is er ergens ter lande een comité van allemaal zwarten uit verschillende lagen van de bevolking die zich over de pietenkwestie hebben gebogen en collectief gezegd hebben: wij voelen ons al jaren ontzettend beledigd? Nee. Zover ik weet niet. 

    Het is nu een hele hoop kunst-en vliegwerk met regenboogpieten en god wat weet ik nog allemaal. Ongelooflijk belachelijk gewoon! Ik hoor bijvoorbeeld ook vaak zeggen dat 'de moslims' hier alles willen veranderen, wat pertinent onwaar is. Nee, het zijn wij die ons in allerhande bochten wringen om zo min mogelijk mensen zogezegd te beledigen. 

    Zullen we Sneeuwwitje & de zeven dwergen alvast ook op de censuurlijst zetten? Alle dwergen zouden immers beledigd kunnen zijn. En in deze tijd van nieuwe samengestelde gezinnen zullen we de sprookjes met boze stiefmoeders ook al maar gauw schrappen. Mag GAIA binnenkort ook kwaad zijn omdat de wolf steevast als slecht dier wordt afgeschilderd terwijl het in wezen toffe beesten zijn? Mag de kerstman nog op een slee, voortgetrokken door rendieren zitten of is dat onrespectvol tegenover het rendier in het algemeen? En carnaval, dat heidens feest, dat dat nog mag zeg, anno 2016, schandalig gewoon!

    De wereld gaat kapot aan te veel correctheid! Straks mag de wetenschap waarschijnlijk ook niet meer over 'het zwarte gat' spreken.Ik wens daar allemaal geen deelgenoot van te zijn. En bij deze wil ik dan ook graag mijn diensten aanbieden: alle mensen die nog een échte zwarte piet over de vloer willen, bel mij gerust. Pietenpact, mijn zwarte gat nondedju!”
    Hier heb je het standpunt van iemand met een niet-blanke huidskleur!

    21-11-2016 om 21:26 geschreven door Robrecht De Block  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Domiciliehoppen van politici

    Wat drijft partijen, voornamelijk partijvoorzitters onder impuls van partijstrategen, om politici om de haverklap van domicilie te laten veranderen in het vooruitzicht van de volgende verkiezingen?
    Staan ze er niet bij stil dat dit enerzijds kiezersbedrog is en, anderzijds, een devaluatie of miskenning van de lokale talenten die eventueel al een respectabel palmares hebben?
    Hoopt, bijvoorbeeld, dat de CD&V met Kris Peeters in Antwerpen de bakens zal verzetten? Daar zal volgens mij meer dan één beuling aan te pas komen!  

    21-11-2016 om 21:23 geschreven door Robrecht De Block  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 19/06-25/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    liefdenetwerk
    www.bloggen.be/liefden

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs