Inhoud blog
  • De terugtocht.
  • De laatste werkdag.
  • Moose in the forest.
  • De slijt komt er op...
  • Erasmus+ Finland
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Erasmus+
    PITO beyond the boundaries
    06-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 5 mei : IJsland

    Donderdag 5 mei 2011xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

     

    Na een nachtje op onze nieuwe verblijfplaats ontbeten we met pap en ganzenei en liepen we met onze gastvrouw en –heer over het erf (zie foto met paarden).Vervolgens vertrokken we voor een dagje vol verrassingen omdat de communicatie nu echt lastig is hebben we geen idee wat deze dag ons gaat brengen.

     

    Eerst stopten we tot onze verbazing bij een tomatenkwekerij waar we werden rondgeleid in 5ooo m² grootte serre. Deze serre is vergelijkbaar met een Belgische tomatenkwekerij alleen het water dat uit de grond komt heeft een ph van 8,7 en moet dus terug gebracht worden naar 5,7. Ook werd er op het bedrijf bloemkool en broccoli gekweekt. Alle producten worden gekweekt voor consumptie in eigen land.

    Onze knappe tuinder was gek van auto’s, zie foto.

     

    Daarna stopten we onverwachts bij een melkveehouder met 45 koeien. Het was een mooi, moderne nieuwe ligboxenloopstal. Spanten in hout, volledig geïsoleerd, rubberen matten in de loopgangen, koematrassen in de ligbedden en automatische klimaatsturing.

     

    Na zoveel informatie kregen we de gelegenheid om ook wat toeristische trekpleisters te bezoeken. De eerste was meteen de heftigste: GULLFOSS, een spectaculair natuurverschijnsel doordat 2 watervallen, die haaks op elkaar staan, xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />70 meter naar beneden vallen door een nauwe kloof. Twijfel je aan IJsland als vakantiebestemming? Dit is een reden!

    Niet ver hier vandaan was de GEYSIR, om de 10 minuten spuit deze kokend hete stoom een meter of 30 de lucht in. Dit hele natuurverschijnsel duurt echter maar een seconde en je weet nooit precies wanneer. We zijn dan ook trots op onze foto.

     

    “Onze taxi” bracht ons via een mooi route naar PINGVELLIR. In dit natuurgebied kwamen vroeger alle mensen bijeen om de democratische wetten te bespreken en om over recht en rechtvaardigheid te praten. Hier ligt eigenlijk de basis van de democratie in IJsland.

     

    Onze route vervolgend hadden we nog eventjes een stop bij de krater KERIO (zie foto).

    We besloten onze rondrit met een bezoek aan de kerk van SKALHOLT. We werden verrast met een orgelmuziek.

     

    Na deze vermoeiende uren dachten we bij te komen tijdens de maaltijd, maar we werden nogal bruut bij ons eten weg gerukt en moesten haastig in de auto springen. Tijdens de rit werd met handen, voeten en geluiden duidelijk gemaakt dat we op weg waren naar een ooi van een kennis die problemen had met het lammeren. Na een parcour van hekken klimmen, door voergoten lopen, door lammerhokken geraken en verschillende loopplanken bereikten we eindelijk ergens helemaal achterin het desbetreffende schaap. Onze gastvrouw heeft toen een tweeling ter wereld gebracht. (niks is voor Susanne zo frustrerend om alleen te mogen toekijken bij een geboorte)

     

    Na thuiskomst de inmiddels koude maaltijd verder genuttigd te hebben, stond buiten de warme jacuzzi voor ons klaar. Plots werden we opgeschrikt doordat er groep van 30 paarden voorbij raasden, maar al gauw daalde de absolute stilte weer terug. Heel frustrerend om er uiteindelijk uit te moeten om er voor te zorgen dat deze blog vandaag wordt bijgewerkt. J

     

     

    Wist je dat:

     

    • Er een kaartje onderweg is naar Pito, met een postzegel daarop waaraan je de as van de aswolk kan voelen.
      Het gebied waarin we nu zitten een stuk welvarender, vruchtbaarder en toeristische is dan het was rond Borgarnes.
    • Je echt geen troep op de grond vindt.
    • Je hier veel weekendwoningen ziet die er meestal uitzien als een luxe blokhut.
    • Er veel boerderijen een pomp hebben die warm water oppomp vanaf een diepte van 150 meter. Dit water is rond de 80 graden en wordt voor alles gebruikt. IJslanders doen dan ook absoluut niet zuinig met water.
    • Als je in een IJslands bos verdwaalt, je gewoon op moet staan om je weg terug te vinden.
    • Alle collega’s die hier bomen willen kappen, eerst bomen mogen komen planten aangezien er geen bomen zijn op IJsland (hooguit wat struikgewas).
    • We de grootste gletsjer van Europa hebben gezien (wel van een hele grote afstand)
    • De IJslandse tuinder ook aangewezen is op buitenlandse werkkrachten (bijvoorbeeld uit Polen)
    • Iedereen een extra paard meeneemt als hij gaat paardrijden, voor het geval het eerste paard moe wordt.
    • Het gras hier maar twee keer gemaaid wordt (in België 5 keer).
    • Bijna alle toeristische trekpleisters gratis zijn.
    • De melkprijs in IJsland op het moment 0, 48 euro is. (inclusief premies 0, 75 euro)
    • Kwaliteitsnormen voor klasse 1 melk zijn maximum 25.000 kiemen en 220.000 cellen.
    • Het IJslandse melkquotum van 116 miljoen liter wordt vol gemolken door 700 boeren.


















    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    06-05-2011
    wist je datjes!
    daar de communicatie wat stroef loopt, zijn jullie toch veel te weten gekomen. grtz

    06-05-2011 om 10:46 geschreven door marijke




    Archief per week
  • 03/04-09/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 06/03-12/03 2017
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs