Ik ben Nancy De Meulenaer
Ik ben een vrouw en woon in Oostende (België) en mijn beroep is Medische pedicure, Permanente make up.
Ik ben geboren op 10/11/1961 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Wandelen, Water aerobics, Muziek en lezen.
Hierbij verwijs ik naar de rubriek, Voorbereidingen voor vertrek, daar er bij een vertrek meer komt kijken dan men denkt
Een interessant adres?
Vertrek van Doha, Qatar naar Singapore
20-03-2014
De eerste dagen in onze nieuwe thuis!
Na een veel te korte nacht ( welke idioot begint om zes uur, vier uur Belgische tijd, ik leef nog op onze tijd, in de ochtend te poetsen en rond te lopen boven mijn hoofd ) wordt ik wakker in een veel te grote slaapkamer, mijn vent gromt rustig verder, kruip ik op mijn terras, ik heb wel goed geslapen op die harde matras, ook al was het maar kort. maar daar ben ik redelijk snel terug af, want tijdens ons verlof blijkt er een zandstorm geweest et zijn, en alles hangt vol met fijn woestijnzand, en ik heb nog niets om het hier schoon te maken. Dus zit er anders niets op dan een beetje ontbijt te organiseren, Nescafé te maken en mijn ventje wakker te maken.
Na het ontbijt gaan we even kijken op de Pearl, wat je hier ziet is niet gewoon, er is juist een groot jacht aangemeerd, alles in Mahoniehout, dit blijkt hier heel gewoon te zijn, voor de prijs van dit jacht, koop je wel enkele appartementen, maar ieder zijn meug.
Veel kleine boetiekjes, veelal van de grote en duurdere merken, een Armani en Hugo Boss boetiek, vind je hier op de hoek van de straat, niks staat geprijsd, dus ben je verplicht van binnen te gaan, dat is voor een volgende keer, twee blokken verder een garage van Rolls Royce, met daar tegenover een Ferrari garage, altijd mobiel. gezien dit niet in het budget past, dan maar met onze auto ( Nissan Xtrail ), op zoek naar de Carrefour ( heb je hier ook ) om boodschappen.
Na een uur zoeken en er vijf maal voorbij gereden te zijn ( wie verwacht dit nu in een shopping mall ), rijden we de parking binnen, nu op weg naar de koopjes.
De gemiddelde shopping mall in Qatar, doet het grootste winkelcentrum in België verbleken, vijf verdiepingen hoog, met watervallen en een ijspiste, boetiekjes en eet en drankgelegenheden ( geen alcoholische ), teveel om op te noemen, goed voor als ik mij verveel, ik neem een taxi, breng er de dag door ( is geen probleem ) en Harry komt mij halen na zijn werk, het is hier toch geopend tot middernacht, ik hoop dat ik dan nog geld heb voor de volgende keer.
Met ons karretje door de Carrefour, worden wij al direct aangesproken door een westerse vrouw ( you are new here, welcome to Qatar ), het staat op ons voorhoofd, en lag in onze kar dat wij hier pas aangekomen zijn, nieuwe stofzuiger, mixer, koffiezet, strijkijzer en ga zo maar door, de eerste kar betaald en om een tweede gegaan, je beseft niet hoeveel een gemiddeld gezin ( wij zijn dan nog maar met ons tweeën ), nodig heeft, en dan was er nog geen eten bij, dat is voor morgen.
Een grappig detail is wel, wanneer je aan de kassa komt, in iedere winkel hier, een ventje klaar staat om je kar leeg te maken, alles te presenteren aan de kassier(ster), en dan alles door zijn collega aan de andere kant van de kassa in zakken te laten steken, dan mag je natuurlijk zoals Nancy geen wasmand kopen die de helft van de karinhoud beslaat, want dan is er grote paniek, tot je zelf gaat helpen, en dan zien ze het niet meer zitten, je verstoort hiermee hun natuurlijk ritme.
Na een ganse dag winkelen, één kop koffie, met de inhoud van een klein bad, en één broodje, naar huis met pijnlijke voeten, om de aankopen naar boven te doen en uit te pakken, hiervoor hebben we geen karretje ter beschikking, iedere zak of doos moet je dragen.
Na alles uitgepakt te hebben en in de kasten geplaatst te hebben, gaan we een hapje eten, op restaurant ( Chilis in Al Wakra ), zeker een aanrader voor wie hier in de buurt is, alles is gegrild ( zie hiervoor de foto's ) en het was zeer lekker, zelf ik heb alles opgegeten.
Thuiskomen en gaan slapen, op naar een nieuwe shopping day.
De Volgende ochtend vind ik het heel fijn, dat mijn kleinkinderen ( Quinten en Kiara ) even skypen voor ze naar school gaan, en vanaf nu mag dat van mij iedere ochtend als ze klaar zijn voor school, zo heb ik ook iets om naar uit te kijken, is rond 09u.30 bij mij, bij hun twee uur vroeger.
Op naar Ikea dus, voor de volgende shopping dag. zie hiervoor de foto's die spreken voor zich, en voor het middagmaal de enige echte Ikea balletjes, die heb je hier dus ook, de Ikea hier is een regelrechte kopie van de Ikea vestigingen in Europa, zelfde gebouw, indeling, producten en restaurant, het enige verschil is het personeel, weer die hulp aan de kassa en geen alcohol te verkrijgen.
Ik denk dat als ik binnen drie maanden terug in België ben, ik ga staan wachten in de Delhaize of Carrefour, tot ze aan de kassa mijn kar leegmaken en de zakken vullen en terug in de kar zetten, ze zouden beter mee naar het appartement gaan om alles boven te zetten.
Nog één maal terug naar de Carrefour om etenswaren te gaan kopen, want de ijskast is nog altijd leeg. hier kun je wel alles krijgen wat je bij ons kunt verkrijgen, behalve varkensvlees en alcohol.
Na alles naar boven gebracht te hebben, een slaatje met een Arabisch broodje naar binnen gewerkt te hebben, moe maar voldaan en met pijnlijke voeten in ons bed, morgen geen shopping op de agenda, we zijn er beiden even mee klaar.
Na een zalige nacht, het appartement een beetje huiselijk gemaakt met onze boodschappen, het lijkt al een beetje op een thuis, vandaag en beetje rust, deze namiddag gaan we naar Harry zijn werk, zodat hij mij kan laten zien, waarmee hij hier eigenlijk bezig is, het schijnt een hele groet zandbak te zijn, maar daarover later misschien meer.
Na ons appartement een laatste grote beurt gegeven te hebben, nog een gevecht geleverd te hebben met de droogkast van de wasserette van onze appartementsblok, is het ons toch gelukt ons tehuis proper achter te laten voor de komende drie maanden.
De bagage in de auto en op weg naar Zaventem, mooi op tijd om 11u.00 vertrokken om zelf met files onze vlucht van 15u.15 te halen, daar er werken zijn op de E40 weet je maar nooit.
In Zaventem aangekomen, blijkt de bagage aan de in check 78 kilogram te wegen, een beetje teveel, daar we volgens ons ticket maar 30 kg. per persoon mogen meehebben, met een goede en vriendelijke babbel van ons Nancy en een zeemansboekje, geen cent moeten bijbetalen, dit bovenop de 21 kg. van Nancy en de 40 kg. van Harry die al in Doha is. God mag weten, wat we allemaal mee hebben, nooit gedacht zoveel spullen nodig te hebben.
De vlucht is mooi op tijd vertrokken, tijdens de vlucht geen enkel probleem, vriendelijke stewardessen, en we zijn ook niet van de radar verdwenen, aangekomen in Doha na 5u25min vlucht. wat op zich snel is, de verwachte vluchtduur is 6u30min.
Aangekomen aan de immigratie, blijkt er een schrijffout in Nancy haar visumaanvraag te staan, wat had je anders verwacht, bij haar gaat er altijd wel iets mis. Na een half uurtje over en weer gepraat van de immigratie officieren, over de schrijfwijze van mijn familienaam, en een fotootje of vijf verder kan ik er eindelijk in, blijven lachen en vriendelijk doen, Harry zit ondertussen al bijna op de grond te wachten.
De bagage is de laatste op de band omdat we zo laat waren, al de andere bagage was al weg. Welkom in Qatar.
Eindelijk buiten de luchthaven, is de chauffeur die ons moet afhalen, nog niet gearriveerd, een telefoontje leert ons, dat hij very close is, hopen maar, anders taxi's genoeg.
Na een vijftiental minuten wachten, komt onze chauffeur eraan, die zich uitgebreid verontschuldigd, maar eigenlijk is het onze fout, want onze vlucht is te vroeg. de valiezen kunnen allemaal niet in de kofferruimte, dus zit ik wel met een paar stukken bagage op mijn schoot, nooit gedacht dat een mens zoveel bij kan hebben, onze chauffeur moet hetzelfde gedacht hebben.
De rit naar De Pearl, waar we gaan wonen is impressionant, futuristisch en overdreven, door al de verlichting op de wolkenkrabbers, weet je niet naar wat je eerst moet kijken, je waant je wel in een sience fiction film. je lijkt wel in de toekomst terecht te komen, wel zeer mooi en adembenemend.
Aangekomen in onze woonst, eerst alles eens bekeken, dan nog even de koffers uitpakken, want dat kan niet wachten tot morgen, en dan gaan slapen, in een nieuw bed, met een veel te harde matras, een veel te dik dekbed ( wie steekt er nu een zomer en winter dekbed in dezelfde hoes, mijn man natuurlijk ) hij heeft toch zijn best gedaan, en goed de dingen gekozen, zodat ik me toch thuis kan voelen in onze nieuwe woonst, en nu slapen maar.
Zoals eerder al gemeld komt het vertrek nu zeer dichtbij, de koffers zijn bijna gepakt, het appartement wordt nog eens grondig gepoetst ( ons Nancy kennende ), alles is geregeld voor ons vertrek.
Het volgend bericht zal vanuit ons appartement in Doha zijn, hierbij een paar foto's van onze nieuwe leefomgeving en onze living, vanaf aanstaande Maandag is dit onze nieuwe thuis.
Vele groetjes en tot de volgende week in onze nieuwe leefomgeving, in betere temperaturen dan hier in het thuisland.
Daar de hoofdredacteur van de Zeewacht ( Krant van West Vlaanderen ), vond dat er in het artikel met betrekking tot het afscheid van Nancy niet genoeg aandacht besteed was aan het eigenlijke vertrek, heeft journalist Bliek Vermeire ons gecontacteerd of hij nog eens kon langskomen om een artikel te schrijven rond het eigenlijke vertrek naar Doha.
Het artikel is verschenen in de editie van 14/03/2014, een paar dagen voor ons vertrek.
In bijlage vind je een foto van het artikel, scannen was een beetje te omslachtig door het formaat.
Vertrek komt dichterbij, afscheid van het werk genomen.
Ons vertrek komt steeds dichterbij, onlangs heb ik mijn laatste dag gewerkt, en heb ik afscheid genomen van collega's en patiënten.
Hierbij was de plaatselijke pers aanwezig, die hierover een artikel in de Zeewacht, een plaatselijke editie van de krant van West Vlaanderen, geplaatst heeft.
Zeer aandoenlijk, en toch met spijt in het hart neem ik afscheid, op weg naar een nieuwe uitdaging in het buitenland
Bezienswaardigheden en meest bezochte plaatsen in Doha
In Doha is er tot in tegenstelling wat men denkt, meer dan genoeg te doen.
Eerst en vooral is er het adembenemende zicht op de skyline van Doha, vanaf de stadsrondweg, Al Corniche.
Harry is wel al een vijftal maanden in Qatar, maar heeft echter nog geen tijd gehad om veel te gaan bekijken, hieronder een kleine samenvatting van de grootste bezienswaardigheden in Doha. In andere steden zijn er meer dan waarschijnlijk ook nog veel dingen te zien, maar daarover later meer informatie. Nu wij samen zijn, heeft Harry anderhalve dag vrij in de week, zodat we van alles kunnen gaan bekijken.
Doha is de hoofdstad van de rijkste land ter wereld ,Qatar .Het land telt twee miljoen inwoners waarvan slechts 300.000 lokale inwoners.
Er wonen vooral ook Europese en Oosterse expats. De oorspronkelijke inwoners van Qatar waren nomaden en parelvissers.
Maar sinds de ontdekking van gasvoorraden is Qatar in volle ontwikkeling .In dat licht werd Doha gesticht, een volledige nieuwe stad .
Doha biedt mogelijkheden voor elke toerist. Het is een ideale plek voor zonnekloppers. Het hele jaar door schijnt de zon er.
Van juni tot september is het er wel érg warm, januari en februari kunnen dan weer wat koel zijn.
Schoppers halen er hun hart op in de vele shopping malls .Een aanrader is het winkelcentrum Villagio waar men zowaar Venetië en Las Vegas heeft nagebouwd.
Voor sportliefhebbers is er het ATP en WTA tennistornooi, de Tour van Qatar die door Eddy Merckx georganiseerd wordt, en nog een hele rits andere sporttornooien met naam.
Qatar wil, naar aanleiding van de Wereldbeker Voetbal 2022, ook op dat vlak naam maken. het aantal stadions die hiervoor gebouwd worden en hun omvang is van nooit geziene origine.
Europese topteams komen hier trainen en testen, zoals Barcelona, Real Madrid en Bayern München.
Katara tenslotte is het culturele dorp van Doha, met een openlucht amfitheater en diverse tentoonstellingen. In Katara vind je vele restaurants en koffie bars, alcohol is er niet te vinden, hiervoor moet je in én van de vele internationale hotels zijn. Er is een museum voor moderne kunst, en eind dit jaar opent het nationaal museum de deuren.
Alle musea kan je er gratis bezoeken. En moet je ook gezien hebben: het Sjeik Faisal Museum, een privé collectie van al wat denkbaar is : van oldtimers tot fossielen....
Wij zijn Nancy De Meulenaer en Harry Van Stappen, afkomstig uit Oostende.
Mijn echtgenoot Harry is al jaren als expat werkzaam in het buitenland, en ik ben van opleiding Medische Pedicure, een beroep wat ik jarenlang in mijn praktijk in Oostende uitgeoefend heb.
Daar Harry dikwijls tewerkgesteld was in landen waar het omwille van veiligheidsredenen niet toegestaan was om op familiebasis naartoe te gaan, is dit voor mij de eerste keer dat ik verhuis naar het verre buitenland.
Toen de melding kwam van het hoofdbureel van mijn man zijn werkgever dat hij naar Qatar moest, hebben wij daarop besloten om dit vanaf nu samen te doen.
Daar wij op 17 Maart vertrekken, hebben wij daarom ook deze blog aangemaakt, dit om ons wedervaren, de voorbereidingen en ons leven in het buitenland, nu meer bepaald Qatar met anderen te delen, en onze vrienden en kennissen de gelegenheid te geven ons via het internet te volgen.
Ook hopen wij dat wij via deze weg de ervaringen van anderen te kunnen delen, welke misschien nuttig kunnen zijn voor anderen die een vertrek naar Qatar plannen, of dit land als toerist wensen te bezoeken. degene die informatie kwijt wil of wil delen, kan dit plaatsen in ons gastenboek
Het appartement is gereed, de koffers zijn bijna gepakt, de visum is in orde, en het vlucht is geboekt, vanaf vandaag zal er op onze blog dus regelmatig nieuwe informatie geplaatst worden over ons vertrek en leven in Qatar.
De voorbereiding daar komt meer bij kijken dan je denkt.
Wat moet je doen om thuis je rekeningen naar omlaag te krijgen , als je adres in België blijft staan.
Bij ons valt er nu ook een inkomen weg dus, bekijk eens waarop je kan besparen.
Je vaste telefoon die kan weg je hebt je gsm toch, en laat je abonnement aanpassen aan de behoefte die je werkelijk nodig zult hebben , je tv, internet en elektriciteitsaansluiting kan je laten na kijken voor een goedkoper tarief zodat je het ook niet moet laten afsluiten, in mijn geval kwam dit 150 per maand goedkoper uit dan voorheen, dit zonder aan enig comfort te moeten inboeten.
Ik was zelfstandig dus moest ook alles afsluiten wat met de zaak te maken had BTW Handelsnr enz..
Heb je een auto ,wij zijn vijf maand weg en een maand thuis dus ik vond het niet meer nodig om de auto te houden, dus verkopen ,maar je kan ook indien je de wagen wenst te behouden, je verzekering laten stopzetten je moet dan wel elke keer je nummerplaat binnen brengen bij je verzekering, dan wordt die wel de tijd dat je weg bent stopgezet je moet er dan wel altijd om gaan, maar je bespaart wel geld de maanden dat je niet rijd ,je wegen taks loop wel door die kan je niet stop zetten. Verkoop je hem denk er dan wel aan dat je ook niet wacht tot de laatste moment, omdat je de nummerplaat moet binnen brengen en na een week krijg je een papier dat je ook nog bij je verzekering moet binnen doen en ondertekenen voor je je geld terug krijgt.
Voor Qatar heb je ook een papier nodig dat je gehuwd ben zodat je kunt samen wonen, ze vragen er niet altijd naar maar je kan het maar beter bij je hebben ,aanvragen moet je doen op het stadhuis of gemeente waar je getrouwd bent niet in de stad of gemeente waar je woont en moet ook getekend zijn door de burgemeester omdat het wettelijk moet zijn. samenwonenden die niet gehuwd zijn, worden in Qatar in principe niet toegelaten, dit omwille van religieuze redenen.
Als je niet meer werkt dan moet je ook voor de ziekenfonds bij je man staan ,bij ons is Harry bij de Dienst Overzeese Sociale zekerheid, dus ik moest een dossier indienen, veel geloop eerst gebel naar Brussel een week geduurd voor ik de juiste dame had, maar eens je die had kreeg je wel de juiste info ,ze heeft een papier door gemaild dat moest ik naar Harry mailen dat hij ondertekende en goedkeurde dat we wel getrouwd zijn ,en dan terug mailt dan ook je laten uitschrijven in je ziekenfonds en dat befaamde document erbij een uittreksel van het huwelijk register ( een gewoon is goed) als je zelfstandig was je documenten van stopzetting ,al deze papieren samen opsturen naar Brussel naar DOSZ .
Je vakbond opzeggen hoe weinig dit ook is je heb het niet meer nodig .
De reclame in je brievenbus nakijken en opzeggen is ook een leuk werkje je staat verstelt hoeveel je in je bus krijgt ,je kan wel via mail maar dan meer dan een keer mailen is nodig om dit stop te zetten, veel bedrijven schrijven je wel uit, maar blijven doorsturen.
Al je abonnementen opzeggen die je niet meer nodig hebt ,of laten doorsturen .
Zien wat je met je post zelf kan doen, iemand de bus laten leegmaken ,laten doorsturen,of je kan ook eens informeren of het niet via het werk kan ,dit van ons zal naar de firma gaan en wordt een maal per week doorgestuurd ,maar toch laat ik ook nog af en toe iemand kijken of er toch niets in de bus zit .
Dan ook je huis of appartement ,ik heb iemand gevonden die af en toe komt kijken of er niets is zowel binnen als buiten je weet maar nooit ,heb je planten die moeten ook water hebben ,en als je terug komt heb je wel geen zin om alles te kuisen zoals ramen en zo...ook het terug aan zetten van je ijskast en meer van dergelijke dingen.
Als je met kinderen gaat is er nog veel meer te doen, een goede internationale school zoeken, sport gelegenheden, dokters, tandartsen en dergelijke meer, dit vergt nog meer prospectie.
Ook je reispas moet in orde zijn, velen zeggen dat hij nog zes maand geldig moet zijn, maar je kan voor de zekerheid op je stadhuis of gemeentehuis informeren, normaal is het zes maand vanaf de dag dat je vertrekt ,
Je visum wanneer je als toerist naar Qatar komt, kan je op de luchthaven kopen voor 20 zorg wel dat je een creditcard bij hebt waar minstens 500 euro op staat, om het visa te betalen ,of via de werkgever die als sponsor borg staat voor de resident permit.
Voor de toeristen zijn er hele mooie hotels bijvoorbeeld WWW.k108hotel.comWWW.swbh.com ook meer info op qatarourism.gov.qa
Zo zie je maar dat je aanzienlijk kan besparen, door het een en ander eens goed na te kijken.
Dit is het zo een beetje zijn er vragen je kan ze me altijd stellen via onze dagboek die ik graag beantwoord.
Ik ben Harry Van Stappen
Ik ben een man en woon in Oostende (België) en mijn beroep is Technical manager.
Ik ben geboren op 10/05/1960 en ben nu dus 65 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Wandelen.
Deze blog voor ons leven en werken in het buitenland.
forum
Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum