
Deze keer een doordenkertje, een grapje van de geboren verteller en dirigent Benjamin Zander :
Twee eerste ministers zitten te vergaderen en terwijl ze in gesprek zijn, komt er ineens een man binnengestormd in apocalyptische furie, ongelofelijk boos, hij zwaait met zijn vuisten, luid schreeuwend waardoor hij de conversatie onderbreekt. De eerste minister van zijn land tikt hem spreekwoordelijk op de vingers met de woorden : 'Peter, alsjeblief ! Denk aan regel nummer zes !'. Onmiddellijk kalmeert Peter, hij buigt en verontschuldigt zich en loopt de kamer weer uit. De eerste ministers gaan verder met hun verhaal. 20 minuten later vliegt de deur weer open en komt er een vrouw binnengelopen, helemaal buiten zichzelf van woede, haar haren volledig in de war, haar mascara uitgelopen. Tot de eerste minister weer tussenkomt en zegt : 'Alsjeblief Maria, denk aan regel nummer 6 !'. En ook zij wordt meteen kalm, buigt en verontschuldigt zich waarna ze doodkalm de kamer weer uitloopt. En dan na 20 minuten alweer hetzelfde liedje. De 3de keer zegt de bezoekende eerste minister tegen zijn collega : 'Dit is ongelofelijk, 3 mensen volledig buiten zichzelf van kwaadheid en je zegt alleen maar : 'Regel nummer 6', waarop ze onmiddelijk kalmeren. Wil je me alsjeblief vertellen wat regel nummer 6 is ?'. 'Oh ja, natuurlijk, het is heel gemakkelijk : regel nummer 6 : neem jezelf toch niet zo verdomd serieus !!!' 'Mmmh, dat is een heel mooie regel, mag ik je vragen wat de andere regels dan zijn ?' 'De andere regels ? Die zijn er niet !!!'.
Je kan dit en nog veel meer van deze meesterverteller beluisteren op deze youtubesite : http://www.youtube.com/watch?v=-EYm1yoOhbQ
Als we met zijn allen nu eens af en toe wat meer stilstaan wanneer we weer eens volledig uit de bol gaan, dan zou de wereld er al veel beter uitzien. Voor iedereen maar vooral voor jezelf. Ga even na waarom precies je zo door het lint gaat. Is het echt zo belangrijk ? Wat win je erbij ? Dat de mensen in je omgeving zich ook gaan opjagen, je meteen negatief tegemoet gaan treden ? Of ga je met jezelf eens goed lachen ? Waardoor je meteen veel sympathieker overkomt en mensen je meteen een warm hart toedragen.
Ik wens je veel plezier met jezelf zodat je nog meer van het leven kan genieten !
Marijke De Rijcke Mental Coach
P.S. Don't forget : rule number six !!!
Bijlagen: http://http://www.youtube.com/watch?v=-EYm1yoOhbQ
26-08-2010 om 00:00
geschreven door Marijke De Rijcke 
Tags:lachen, genieten, Benjamin Zander, coach
|