Inhoud blog
  • Bye bye bloggen.be
  • De dokter zei...
  • Verhuisleed
  • Gordijnenrails
  • De verhuis
    Archief per maand
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 09-2005
    E-mail mij

    Foto
     


    BLOGROL

    Affodil

    Annemie

    Blah

    Chelone

    Friedkitten

    Myette

    Osahi

    Paz
    Speedy

    Tom Lievens

    Madame

    17-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zenuwen

    Een week of twee geleden kreeg madame een mail van een onbekende student aan de filmschool. Hij zocht een actrice van 20 à 30 jaar voor een filmopname. Een schoolopdracht. Madame verwees hem door naar internetsites van toneelverenigingen. Begin vorige week kreeg ze van hem weer een mail. Hij had een actrice gevonden, maar dat meisje had zich op de valreep teruggetrokken. Of madame die rol niet wou invullen?
    “Mijn beste jongen,” mailde madame, “ik ben 62 lentes jong. Ik denk niet dat ik de rol van een frisse jongedame kan spelen.”  

    Hij antwoordde: “Uit noodzaak heb ik de leeftijd van de acteurs en actrices aangepast. Het mogen ook mensen van eind 40 begin 50 zijn. Dus zo’n groot probleem gaat dat niet worden.”

    Die jongeman had madame nog nooit gezien. Hoe kon hij weten dat ze nog goed geconserveerd is? Madame bewonderde het doorzettingsvermogen van de jongeman. En eens meespelen in een filmpje? Waarom niet? Is weer eens wat anders. Ze liet hem weten dat ze hem zou depanneren. Daarop kreeg ze zijn telefoonnummer, zijn adres, de gegevens over plaats en datum van de opnames en na twee telefoontjes ook het script. Toen ze het script gelezen had, schrok ze zich een hoedje en lachte zich tegelijk een kriek.  “Oh nee!, dacht ze, Waar ben ik nu weer aan begonnen!” Madame moet namelijk de rol spelen van ene Katrien. Katrien gaat een café binnen en wordt er opgevrijd door…….. een andere dame! Dan volgt, in het café, een lesbische liefdesscène! Bij een volgend cafébezoek is de andere dame afwijzend en geeft Katrien een mep. Katrien weent en gaat naar huis. In een volgende take ligt ze in de zetel tussen de pillen en sterft.

    Mama mia! Madame heeft al wel een beetje amateurtoneel gespeeld, maar nog nooit een een filmrolletje en zeker geen lesbische scène! Vanavond gaan de opnames door. Madame is één bundel zenuwen. Cross your fingers!

    17-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    16-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schoonzus werd 60

    Je dacht toch niet dat de 60ste verjaardag van Schoonzus zomaar, als een doordeweekse dag, zou voorbijgaan, zeker? Ah nee! Ook voor haar is een happening op touw gezet. Alleen kon madame, nu Broer internet heeft, er niets over in haar blog zetten. Nu de surprises achter de rug zijn, kan ze dat wel.

     

    Schoonzus wou, net als Broer, geen feest voor haar 60ste verjaardag. Haar kinderen en Broer besloten dan, naar analogie met de dropping voor Broer, voor haar een autodropping te organiseren. En de ‘bende van Madame’ was natuurlijk bereid om mee te doen.

     

    Het plan

    Met de GPS wordt Schoonzus naar verschillende locaties gestuurd, alwaar opdrachten moesten uitgevoerd worden. Na elke goed uitgevoerde opdracht krijgt ze een voorwerp. Alle voorwerpen samen vormen een rode draad die leidt naar het geschenk dat ze van Broer en kinderen gaat krijgen.

     

    Opdracht 1 – Mystery guest ontmaskeren

    Er was een oude collega opgetrommeld: de mystery guest. Schoonzus mocht vragen stellen en de mystery guest alleen met ‘ja’ of ‘nee’ antwoorden. Schoonzus stelde erg gerichte vragen en alhoewel ze die collega in geen jaren gezien had, kwam ze nogal snel bij de oplossing. Lief detail: de oud-collega had voor schoonzus een prachtig boeket bloemen meegebracht. Toen de opdracht vervuld was, kreeg ze als eerste ‘rode draad hint’ een flesje rum. Wat zou dat te maken hebben met het te verwachten verjaardagscadeau? Ach, er kwamen nog hints. Eventjes afwachten maar.

     

    Opdracht 2 – Volleybalspel

    Schoonzus had vroeger volleybal gespeeld. Er is geprobeerd om die volleybalclub ter gelegenheid van haar verjaardag samen te brengen. Maar dat is niet gelukt. Dus lieten ze haar een spelletje volleybal op de laptop spelen. ’t Was een lollig spel maar aartsmoeilijk. Probeer zelf maar eens! volleybal Schoonzus slaagde niet in de opdracht om 5 punten te scoren. Maar ach, de puntenregeling werd even aangepast – ipv 1 punt voor elke score, 1 punt voor elke gemiste bal. Daarmee was de opdracht vervuld én de leute beleefd. Het tweede voorwerp was: pletwals Rolly van Bob de Bouwer.

    Het moet gezegd, met slechts twee hints in haar bezit raadde Schoonzus bijna welk cadeau ze zou krijgen. Broer speelde toen een beetje vals en probeerde met alle macht haar (juiste) redenering over een andere boeg te gooien. Schoonzus begon te twijfelen.

     

    Opdracht 3 – Verjaardagen opsommen

    Van alle aanwezigen (en dat waren er 11!) moest Schoonzus zeggen op welke dag ze verjaarden. Madame zou het met haar gatenkaasgeheugen nooit gekund hebben. Schoonzus echter kon ze op één na allemaal feilloos en in sneltempo citeren. Chapeau! Na deze verbazende prestatie kreeg ze een reep chacha. Ze maakte de analogie naar ‘cha-cha-cha’ en weer zat ze pal bij de oplossing. Maar gluiperige Broer greep weer in en deed haar twijfelen. Stouterd!

     

    Opdracht 4 – Elvis-songs herkennen

    Joost en Knoopke hadden op hun laptop 10 Elvis-songs gesaved. Maar om het wat moeilijker te maken hadden ze in de liedjes de woorden uit de titel gewist. Het werd een jolige bedoening. Terwijl iedereen op het ritme van de muziek meedanste en/of playbackte, zong schoonzus uit volle borst mee. Daardoor kwam de titel er meestal vanzelf uit. Hier en daar moest ze heel diep in haar geheugen gaan zoeken, maar ze bracht het er met een 10/10 van af. Hint 4 van de rode draad was een tube gel. Dat bracht Schoonzus in de war. Want dat had volgens haar niks te maken met dansen zoals rum(ba), cha-cha(cha).

     

    Opdracht 5 – steken naaien

    Schoonzus is altijd heel onderlegd geweest in handwerken en mocht haar handvaardigheid nog eens tentoonspreiden. Ze moest acht verschillende naaisteken (platsteek, steelsteek, knoopjessteek enz.) op een lapje naaien. En ja hoor, ze kende ze nog! Bij deze opdracht gaf de jury haar 9/10. Als rode draad voorwerp kreeg ze een “meringue” gebakje. En weer maakte ze de link met “dansen”. Niet slecht Schoonzus! Niet slecht! Maar de Rolly (ze kwam niet op “pletWALS”) en de gel (die stond voor vetkuif en rock&roll) deden haar twijfelen.

     

    Laatste opdracht – vlaggen associëren met gemaakte reizen

    Deze opdracht vond plaats in een gezellige taverne, waar iedereen vergast werd op een bord lekkere spaghetti. Broer had opdracht 6 voorbereid en het duivels moeilijk gemaakt. Schoonzus kreeg 10 afbeeldingen van vlaggen en 10 kiekjes uit vroeger gemaakte reizen. Ze moest bij de vlaggen én de kiekjes het bijhorend land plaatsen EN bovendien nog weten in welk jaar ze er geweest waren. Dat leidde tot discussies, temeer omdat Broer zich in één jaartal vergist had. LOL  De laatste hint was een potje salsasaus.

     

    Het cadeau

    Broer en kinderen overhandigden plechtig hun cadeau. Schoonzus kreeg een danscursus aangeboden. Ze had al zo lang zin om een danscursus te volgen. Maar Broer wou niet mee. Hij vond dat maar niks. Vandaag, op de dag dat zijn vrouwtje 60 werd, overhandigde hij haar een ondertekende oorkonde, waarmee hij zich verbond om samen met haar een danscursus te volgen. Een teder gebaar én een serieuze opoffering.

     

    Staartje

    Aan de taverne nam de bende van Madame afscheid van de jarige. Maar dat was slechts schijn. Want even later arriveerden ze ook aan de woning van Schoonzus. Soep liet hen stiekem binnen. En toen kreeg Schoonzus van hen ook een cadeau: een (occasie) computer mét draadloze internetkaart. Nu kan ook zij internetten.

    16-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    14-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PC-dokter(s)

    ET is, samen met Joost,  PC-dokter van de familie. Madame had hem gevraagd om de C-schijf van haar PC te komen ontlasten. Die stond propvol programma’s, zodat er niet voldoende ruimte over was om te defragmenteren. Enkele weken geleden had ze al eens geprobeerd om vanalles naar een andere schijf te versassen. Maar wat ze ook deed, het waren muggenpisjes in de zee. Het defragmentatieprogramma bleef hardnekkig om meer plaats emmeren. En toen kwam de PC-dokter. Hij maakte vlot 5% van de C-schijf vrij. Maar de grote boosdoener was volgens hem: de e-mailbox. Madame had blijkbaar de slechte gewoonte om ALLE mails in foldertjes te classeren. Na jaren zijn dat dikke classeurs! Als madame daar in snoeide zou haar probleem opgelost zijn.

     

    Zo gezegd, zo gedaan. Uuuuren is madame zoet geweest met mails verwijderen. Vele honderden mails verdwenen. Maar toen ze ten langen leste naar de eigenschappen van de C-schijf ging kijken, was er slechts een habbekrats meer plaats op de C-schijf. Verbeten begon ze naar andere zware files te zoeken. En wat ontdekte ze toen? Dat de Content van haar Frontpage Files zowel op de C-schijf stond als op de F-schijf. Dubbele boekhouding dus. Weg daarmee! Delete! Maar als ze dacht dat ze daarmee de hoofdvogel geschoten had, was ze er naast. De C-schijf was nog steeds niet leeg genoeg. Fuck! Ze brieste als een woest paard.  Maar ze moest en zou de C-schijf  uitmesten tot er kon gedefragmenteerd worden. Ze overliep alle programma’s en botste uiteindelijk op: “Partition Magic”. Wat was dat? Had ze dat nodig? Zou ze dat mogen verwijderen? Ze startte het programma om te zien of ze het kon gebruiken. En of ze het kon gebruiken! Dat was exact wat ze nodig had! Daarmee kon ze de C-schijf namelijk groter maken! Met een klein hartje – want ze had zoiets nog nooit gedaan – volgde ze de aanwijzingen van het programma. Uiteindelijk begon het programma autonoom te werken. Een uur lang. Ze was er niet gerust in. Wie weet wat ze aangevangen had. Maar na een uur kraaide ze victorie. De C-schijf was 30% groter en bood nu voldoende plaats voor een defragmentatie. Gloria alleluia! Madame reikte zichzelf het diploma uit van: “doktores in C-schijf-vergrotingen” en loopt al de hele avond over wolkjes.

    14-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    13-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stomme koe

    Madame wil haar frustraties kwijt. Daarom schrijft ze nog een blog vandaag. Maar vooraleer het verhaal te beginnen, eerst een beetje theorie. Een broodbakmachine bestaat uit de machine met onderaan een ingebouwd verwarmingselement. Boven dat verwarmingselement past een uitneembaar keteltje voor de ingrediënten. In dat keteltje zit een kneedhaak. Voilà. Dat moest je weten vooraleer je de flaters van een stomme koe te weten komt.

     

    ET komt morgenmiddag en madame wou hem verrassen met een lekker zelf gebakken brood. Ze nam het keteltje uit de machine en begon de ingrediënten af te wegen. Eerst de gist. Voorzichtig vulde ze een minuscuul maatbekertje met de juiste hoeveelheid. Voilà! Dat mag al in het keteltje. Nu de spelt. Die moest ze niet afwegen want enkele dagen tevoren had ze een serie potten met de juiste hoeveelheid spelt gevuld (zie “kokeneten spelen”) Dan nog zout, suiker, vetstof en water. Zou ze een beetje melk bij het water doen? Melk geeft het brood een fijnere structuur en smaak. Zo gezegd zo gedaan. Ze goot 1/3 melk in de maatbeter en 2/3 water. En ook dat ging de pot in. So far so good. Dacht ze. Want plots rook ze, als bij ingeving, aan de melk. Bah! Zuur! Miljaarde, miljaarde! Als een wilde woesteling griste ze het keteltje vast en kiepte de inhoud integraal in de groencontainer. Chagrijnig en uit haar hum begon ze opnieuw. Eerst het keteltje uitwassen. Dan gist afwegen en de pot in. Spelt erbij kiepen. Ze vlamde er het zout, suiker en vetstof bij en dan restte haar alleen nog de toevoeging van melk met water. En toen, toen ze de aangelengde (verse) melk aan de andere reutemeteut wou toevoegen, stond ze van de hand Gods geslagen. Want het bakketeltje, waar ze de vloeistof wou aan toevoegen, was… leeg!!! Waar waren dan de ingrediënten die ze zojuist in de pot gekiept had?!?!  Stel je haar verbijstering voor toen ze ontdekte dat ze die niet in het keteltje maar recta linea in de broodbakmachine gekiept had. Bovenop het verwarmingselement! Stomme koe!!! Furieus draaide ze de broodbakmachine ondersteboven. De spelt viel en stoof er uit. Het aanrecht was één groot meellandschap. Maar dat zou madame een zorg wezen! Die machine moest en zou proper gemaakt worden. Ze ging er heftig tegenaan, heftiger dan Sien en Maria met hun microvezeldoekjes. En grommen dat ze deed! Maar alles kwam uiteindelijk goed. Alle meelsporen zijn uit de machine. Het aanrecht is netjes. En voor ET staat een heerlijk brood te wachten.

    13-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    11-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lang tafelen

    Met elf zaten ze gisteravond aan tafel in een sjiek restaurant. Een gezamenlijke hommage van kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen aan Ma voor haar 90ste verjaardag. Het eten was fantastisch lekker. Madame heeft niet in ieders bord gekeken, maar wat op haar bord lag was hemels. Ze had als voorgerecht een triootje van kreeft, zalm en ganzenleverpastei en als hoofdgerecht kalfszwezerikken Orloff. Culinaire hoogstandjes. Het enige minpunt was de bediening. Vriendelijke diensters, dat wel. Ook de nieuweling, met Frans accentje, was heel voorkomend. En al liet zij hier en daar een steekje vallen, dat werd gul aanvaard. Het waren de pauzes tussen aperitief, voorgerecht, hoofdgerecht en koffie die de spuigaten uitliepen. Tussen de diverse gerechten móet een break ingelast worden. Maar een uur tot anderhalf uur wachten op het volgende gerecht is van het goede te veel. Madame kan daar behoorlijk pissig van worden. Maar! Ze blijft beleefd! Ze vroeg aan de dienster: “Excuseer mevrouw. Is er een probleem in de keuken? Is het daarom dat wij zo lang moeten wachten?”   “Nee, nee,” antwoordde ze, “wij geven eerst alle klanten een voorgerecht en daarna beginnen we aan de hoofdschotels.” Aha! Dat betekent dus dat, als je om 18 uur binnenkomt, je pas een hoofdgerecht krijgt als degenen die om 20 uur binnengekomen zijn hun voorgerecht gehad hebben. Kan voor de koks een relaxe manier van werken zijn, maar de eerste klanten zien wel scheel van goesting en ongeduld.

     

    De moraal: Ga op restaurant rond 21u. De klanten van 18 u. zullen je wel vervloeken, maar jij moet dan tenminste geen uren op je eten wachten.

    11-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Amateurtoneel

    ‘t Was ‘luie zondag’ bij mijnheer en madame. Ze hadden hun dolce far niente liefst tot bedtijd doorgetrokken maar ze waren die avond uitgenodigd op een avondje amateurtoneel. Ze vertrokken in lakse stemming.

     

    ’t Was café-theater. Dat was een meevaller. Hun mineurstemming steeg. De voorstelling begon een kwartier te laat, maar dat was snel vergeven. Want het stuk was nog maar amper 10 minuten bezig of mijnheer en madame bloosden van genot. ’t Was zalig toneel! Het was lang geleden dat ze nog zo’n prachtige komedie gezien hadden. Het meest opvallende personage in het stuk was een gestreste zanger: een lijzige, flegmatische figuur met homomaniertjes die perfect Hasselts sprak (speciaal aangeleerd, zo bleek). Elke uitspraak van hem was een giller. Mijnheer en madame hebben zich enorm geamuseerd en waren blij dat ze niet toegegeven hadden aan hun goesting om thuis te blijven.

    PS. Op 15 en 16 december voert die toneelgroep dat stuk nog eens op. Wie meer gegevens wil, mag madame mailen.

    11-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    09-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstmarkt

    Mijnheer en madame zijn geen kerstmarktliefhebbers. Zo’n prularia- en glitter-cartoonale is niet aan hen besteed. En tóch bezochten ze gisteravond een kerstmarkt. In een bejaardentehuis nog wel! En val nu niet achterover: ze hebben er zich geweldig geamuseerd

     

    Antoine en Maria, twee toffe buren, zijn vrijwillige helpers in het bejaardentehuis en de grote bezielers van de jaarlijkse kerstmarkt. Tijdens een van madame’s avondwandelingen met Woefke had Antoine begeesterd verteld over “hun” kerstmarkt en nodigde mijnheer en madame uit om eens te komen kijken. “Wel ja”, dacht madame “waarom niet? Als we daar Maria en Antoine plezier mee doen.” En zo dacht mijnheer er ook over.

     

    Mijnheer en madame schoten wortel in de eet- en dranktent. (Natuurlijk J) Mijnheer voelde zich extra goed in die tent. Hij had ze destijds samen met Antoine ineengeknutseld. Herinneringen ophalen aan de stunts die ze daarbij uitgehaald hadden en het herbespreken van de technische details waren voor Antoine en mijnheer dé gespreksonderwerpen. Inmiddels genoot madame van Maria’s gezelschap en van een delicieuze Glühwein. Glühwein met een scheut Amaretto! Alsof een engeltje op haar tong piste!

     

    Wat mijnheer niet verwacht had, en als bijzonder prettig ervaarde, was dat hij er zoveel bekende mensen tegenkwam. Buurvrouwen, buurmannen, buurmeisjes, de broer van Antoine enz. Allemaal mensen die hij in jaren niet meer gezien had. Het was een prettig weerzien met veel gezellige babbels.

     

    Tenslotte gaf Antoine nog een rondleiding in het bejaardentehuis. Fier toonde hij de plaatsen waar hij, als vrijwilliger, zijn vrije tijd doorbracht. Mijnheer en madame stonden versteld, zowel over de netheid en luchtigheid van het bejaardentehuis als over de vele ruimtes en mogelijkheden voor creatieve vrijwilligers. Toen mijnheer de zaal zag met prachtige houtbewerkingmachines zei hij spontaan: “Wel! Als ik op pensioen ga, nu weet ik wat ik kan doen!”

    09-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    08-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kalkoenconsommé

    Wie madame vandaag zou bezig gezien hebben, lag waarschijnlijk plat van ’t lachen. Maar zij kon er niet om lachen. Ook al leek het een slapstick, vol smeuïge gags. Oorzaak van de hele idioterie was de consommé die madame de avond tevoren van karkas en beenderen van het kalkoenfantje gekookt had. Ter informatie: madame had nog nooit zelf consommé gemaakt. Mijnheer doet dat gewoonlijk. Maar ze had toegekeken en zou het zelf ook wel kunnen.

     

    Bij mijnheers rundsconsommé drijft na een nachtje afkoelen een stevige laag gestold vet boven de soep. Dat vet wordt verwijderd. Madame zou dus haar kalkoenenconsommé ook culinair degraisseren. Maar wat zag ze toen ze het deksel van de pot deed?  Een vettige soep, maar geen gestold vet. Hoe moest ze dat in godsnaam degraisseren? Eerste hulp bij onwetendheid: het internet. Ze googlede naar diverse sites over ontvetten en degraisseren. Overal stond “afscheppen”. Maar nergens HOE je dat moet doen. Met een lepel begon ze de bovenlaag van de soep weg te scheppen, maar er bleven ogen op drijven. En wat een kleverige bedoening was dat, zeg! Het aanrecht dreef van de gemorste vetogen. Terug naar Google. Uiteindelijk vond ze een tip. Er stond: “gebruik om het laatste vet te verwijderen een stukje keukenpapier.” En daar begon het echte geknoei. Madame legde voorzichtig een stukje keukenrolpapier boven op de soep. In een mum van tijd had dat papiertje zich vol gezogen. Bweik! Wat een vieze bedoening! Ze kwakte het kleverig papier in de gootsteen. Ze herhaalde die handeling nog een paar keer, maar kwam toen tot de conclusie dat dit geen oplossing was. Terug naar Google. Maar eerst even naar het toilet. Dat was dringend. Zo dringend dat ze naar het toilet stormde. Toen ze de toiletdeur opendeed voelde ze het: haar handen waren nog vettig en nu de klink ook. Damn!  

     

    Via Google vond ze weer een tip: “wrijf met een ijsklontje over de soep en het vet zal zich aan het ijsklontje vastzetten.”  Allee vooruit! Madame wreef met ijsblokjes over het soepoppervlak. Maar meer dan een paar korreltjes vet kwam er niet af. Dan maar terug naar de eerste methode: verduldig het bovenste van de soep met een lepel afscheppen. Na lang lepelen (en knoeien) was het vet van de soep. Nu kon ze eindelijk de soep op smaak brengen. Nog wat zout en peper… Shit! De pepermolen was leeg. Ze dook in het kruidenkastje, wou het potje met zwarte peperbollen nemen en stootte tegen de pot met Provençaalse kruiden. Die kwam op het aanrecht terecht en het deksel viel er af. De Provençaalse kruiden stoven in het rond. Het aanrecht, de broodbakmachine, de kookplaten, de frietketel, de vloer, alles lag onder de Provençaalse kruiden. Madame vloekte dat ’t kletterde. Wat een ravage! Overal vet en vettige spullen en nu nog een gigantische bouquet garni van Provençaalse kruiden. ’t Was alsof de hele keuken in een marinade lag.

     

    Madame heeft uiteindelijk alles tot een goed eind gebracht. De consommé is heerlijk. En na madame’s provisoire poetsbeurt heeft Polska van de keuken weer een plaatje gemaakt. Zo dadelijk komt mijnheer thuis en krijgt hij een bord lekkere consommé à la manière de madame maladroite”.

    08-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    06-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olifantje

    Mijnheer mailde van op zijn werk: “Schatje, we zullen tegen morgenavond iets creatiefs moeten bedenken want ik breng weer eens een olifantje mee.”

    “Oh! Nee!” zuchtte madame. “Toch weer niet zo’n dik beest!” Maar ze had geen tijd om er bij stil te staan. Er moest actie genomen worden.

     

    Ter verduidelijking: dat “olifantje” is een kalkoen. De laatste jaren krijgt mijnheer in de kersttijd van een zakenrelatie een eigen gekweekte kalkoen cadeau. Ieder jaar opnieuw zegt mijnheer: “geen te grote voor mij, aub.” En ieder jaar opnieuw ploft die hobbyist kalkoenenkweker een gigantisch beest van plus minus 20 kilo in mijnheers armen. Het lijkt eerder op een babyolifantje dan op een kalkoen. De eerste keer was madame zo stoutmoedig om het beest zelf te fileren. Ze had dat nog wel nooit gedaan, maar zei: “Da’s alleen maar een groot kieken, dat moet ik kunnen.”  Jongens, jongens, heeft ze zich daar te pletter aan gekerfd. Met als resultaat: enkele mooie filets en voor de rest heeft Woefke weken aan een stuk  kalkoenafval mogen vreten. De keer daarop droeg madame hun kerstolifantje naar een plaatselijke beenhouwer. Maar nu ze verhuisd zijn? Wie gaat nu dat beest uitbenen? Madame begon, op mijnheers verzoek, creatief te denken. En als madame creatief denkt, kan men zich aan alles verwachten, nietwaar?   Maar! Ze vond een schitterende oplossing! Morgenavond komt een achterneef – die beenhouwer is – bij mijnheer en madame thuis het “kalkoenfantje” in stukken snijden. Laat het olifantje nu maar komen!

    06-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    05-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winkeltje spelen

    Madame heeft vandaag in haar eentje winkeltje gespeeld. Krek zoals in haar kindertijd. Met potjes, weegschaal, inpakpapier. Of ze aan ’t seniel worden is? Nee, nee. Ze heeft alleen enkele klussen geklaard waarbij ze het plezier ervaarde uit de tijd toen ze winkeltje en ‘kokeneten’ speelde.

     

    Het eerste vergelijk kwam op toen ze tientallen kerstcadeautjes aan ’t inpakken was. Vroeger, als Broer in haar winkeltje iets gekocht had, moesten alle gekochte waren ingepakt worden. Wikkelen, vouwen, knippen, plakken. Wat was dat toch plezant! Datzelfde plezier beleefde madame opnieuw met het verpakken van de kerstcadeautjes. Ze stond er voorwaar bij te lachen.

     

    De tweede klus gaf nog een sterker kinderlijk gevoel. Madame had 10 kg spelt gekocht. Een te grote zak om op te bergen en te zwaar om telkens weer boven te halen.  Ze besloot een tiental potjes te vullen met de afgewogen hoeveelheid bloem voor één brood. En daar stond ze dan in haar kleuterwinkeltje bloem af te wegen en in potjes te doen. Met evenveel geknoei als destijds.

    05-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    04-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen goesting

    Madame’s moeder zei altijd: “goesting telt niet”. Die uitspraak heeft heel madame's carrière meegespeeld. Maar nu, in haar pré-pensioenjaren telt goesting wél. Mijnheer en zij aanvaarden goesting en/of geen goesting als volwaardig excuus om iets al dan niet te doen. Ook van anderen. Uitvluchten zijn niet nodig. Gewoon zeggen: “ik heb/had geen goesting” is even aannemelijk als: ”Schatje, ik heb je hemden niet gestreken, want ik had met het laatste gedemineraliseerd water de orchideeën begoten en ik ben niet in de winkel geraakt om gedemineraliseerd water te kopen, want toen ik wou vertrekken, liet ik pardoes mijn autosleutels in het rioolputje vallen en toen ben ik uren met een hark in ’t rioolputje aan ’t vissen geweest en toen ik uiteindelijk mijn sleutels had, waren de winkels dicht.” Het hier gebruikte excuus overkwam madame vandaag niet, hoor. Het is gebaseerd op iets dat haar zowat twintig jaar geleden overkwam. Toen vielen haar autosleutels, op zowat 20 km. van huis, écht in een rioolputje. Hoe ze dat toen opgelost heeft? Ze stapte naar een autogarage en vroeg of iemand haar kon depanneren door met behulp van een magneet haar autosleutels uit een rioolputje te vissen. Na lang vissen dropte de bereidwillige garagist  kleverige, stinkende autosleutels in haar handen. Yikes! Maar ze is thuisgeraakt! Madame had vandaag geen goesting om te werken. Ze heeft  zich uitsluitend met hobby’s bezig gehouden: computerspellen, schrijven en schilderen. Weinig opzienbarend. Maar als haar schilderij  af is valt er waarschijnlijk wel wat te zien. Alleen, wanneer ze dat schilderij gaat afwerken, staat nog niet vast. Want als ze geen goesting heeft om te schilderen doet ze dat niet.

    04-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    01-12-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Containerparktoezichter

    Veel rommel was er niet. Maar ‘t was toch tijd om wat op ’t containerpark te dumpen. Madame had alles voorgesorteerd. Ijzeren droogkuiskapstokken voor de metaalcontainer. Zwartverbrande houten lepels voor de houtcontainer. Textiel voor de kledingcontainer. Een defecte broodbakmachine voor het elektrisch huishoudmateriaal. En dan was er een serie jerrycans. Waar hoorden die? In de bak “Allerlei” of in de PMD-container? Ach, ze zou het wel aan de containerparktoezichter vragen. Met als aanschouwelijk materiaal twee jerrycans in de hand stapte ze op de gemeentelijke toezichter af. Hij stond op dat moment te staan toezien, met de rug naar madame gekeerd. Madame besloop hem dus feitelijk langs achter. Ze was zich daarvan bewust en besefte dat ze die werkman niet mocht laten opschrikken uit zijn opzichterwerk. Op vijf stappen van zijn lijf zei ze beleefd: “Excuseer, mijnheer.” De man keerde zich in het tempo van een vertraagde film om. Hij keek madame aan met een blik die deels op onweer stond omdat hij gestoord werd in zijn werk en deels geërgerd omdat er weer een trut was die niet wist waar ze met haar rommel moest blijven. “Excuseer mijnheer,” zei madame nogmaals. “Waar moet dit? Bij allerlei of bij PMD?”  Zijn lippen bewogen. Zonder geluid vormden ze drie letters: p m d. Daarna draaide hij zich in slow motion terug naar de kant die hij voor madame’s storend intermezzo aan ’t  observeren was. “Dank u wel” zei madame nog. Maar dat bereikte de man niet meer. Hij gaf zich ten volle aan de job waarvoor hij aangenomen was: containerparktoezichter.

    01-12-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    30-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Missionarishouding

    De krant blokletterde vandaag: “Provincie vindt missionarishouding het veiligst”. Madame trok grote ogen. Wat heeft de provincie te maken met paringsnummertjes? Ze las het hele artikel en haar ogen werden nog groter. In een brochure, die in bedrijven, overheidsinstellingen en gemeentebesturen verspreid wordt door het Veiligheidsinstituut van de Provincie Antwerpen, wijzen zo’n vijftien expliciete tekeningen van een copulerend koppel op de gevaren van creatieve seks. Gevaren?! Dat je van sommige Kama Sutra standjes in een knoop geraakt of uit bed sodemiedert, kan zijn. Maar meer dan wat kneuzingen hou je daar normaal niet van over. En in zo’n situatie kan je er dan meestal nog om lachen ook. De duiding van het veiligheidsinstituut blijkt evenwel niet voor normale mensen bestemd, maar voor dames met rugklachten. Die gaan, volgens de Provincie, beter van onder liggen. De man achter dit initiatief is de voorzitter van het Provinciebestuur, een zekere Ludo Helsen. Madame zou aan de Heer Helsen het volgende willen zeggen: “Mijn beste Ludo! Als jij het, met je volle gewicht, in missionarishouding doet, KRIJGT je vrouw rugklachten! En stop aub met dat bemoederen. Alle dames, ook die met rugklachten, vrijen zoals zij en hun partner het graag doen. Daar hoeft de provincie geen brochure aan te verspillen.”  

    30-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    29-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bruidsjurk

    In juli 2007 gaan Knoopke en Joost trouwen. Na 10 jaar samenwonen willen ze hun verknochtheid aan mekaar officieel maken. Knoopke had madame uitgenodigd om deze namiddag samen een bruidsjurk te gaan kiezen. Want naar ’t schijnt moet zo’n jurk minstens 6 maanden tevoren besteld worden. Madame was bijzonder gecharmeerd en geflatteerd door die uitnodiging. Een bruidskleed mogen helpen kiezen voor je dochter. Heerlijk om zoiets te mogen doen!

     

    Knoopke had afspraak in twee gespecialiseerde boetieken. Reserveren om een bruidsjurk te komen kiezen, zodat de winkeldames gemiddeld twee uur tijd voor je kunnen uittrekken, is blijkbaar een must tegenwoordig. Geen wonder dat trouwkleren zo duur zijn!

     

    Knoopke pastte een zestal romantische bruidsjurken. “Passen” is eigenlijk niet het juiste woord. Van elk model was er nl. maar 1 exemplaar in voorraad: een maatje 38 met een A-cup. Voor de leken: een A-cup is de beha-maat voor bobbeltjes die met Clerasil (=puistenzalf) verdwijnen. De winkelmadame etaleerde de topjes met spelden voor Knoopjes borst(en), zodat je via het vooraanzicht een vaag idee kreeg over hoe Knoopke er in die jurk gaat uitzien.

     

    Ja jongens! Als madame iets in de C& A gaat kopen wil ze eerst de juiste maat gepast hebben vooraleer ze er iets koopt. En daar gaat het dan over een kledingstuk van amper 20 euro, niet over een bruidsjurk van een maandloon! Aanstaande zaterdag gaan Knoopke en madame andere bruidsjurkenwinkels bekijken.

    29-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shakespeare
     

    Gelezen in de EOS:

    Onderzoek toont aan dat de taal van Shakespeare positieve activiteit in de hersenen opwekt. Shakespeare gebruikt een linguïstische techniek die bekendstaat als de ‘functionele shift”. --- Hierbij wordt bijvoorbeeld een naamwoord als werkwoord gebruikt, zoals in: ’He godded me’ uit de tragedie Coriolanus. Dit proces veroorzaakt een plotselinge piek in de hersenactiviteit en dwingt het brein om achterwaarts te werken om ten volle kunnen bevatten wat Shakespeare bedoelt. --- Dit effect op het brein kun je vergelijken met een goocheltruc. We weten wat de truc betekent, maar niet hoe die in elkaar zit. In plaats dat dit verwarrend werkt in negatieve zin, wordt het brein positief geprikkeld.

     

    Zou madame’s blogje met een Shakesperiaanse ‘functional shift’ de hersenen van de lezer kunnen activeren? Even testen.

    --------------------------------

    Deze dag des Heren nulde madame. Ze goestingde niets. Alles strotte haar keel uit. In het bijzonder haar lodderig oog dat nog steeds vuurroodde. Ze slalomde op het wijde web en achterkwam dat haar oog wegens een subconjunctivale bloeding nog drie volle weken zal weerwolven ofte witkonijnen. Zo lang nog? Om te shitten!  De Hereganse voormiddag belabberde ze maar wat aan. Pas in den late namiddag positiefde ze geleidelijk. Ze douchecelde, heetijzerde een mand strijkgoed en bakmachiende een wit brood. Voor de rest nietsnutte ze op het wereldwijde rag: argusoogde flashfilmpjes, koopspeurde op ebay en mahjongde. Een dag om, net zoals het duistere weer, snel te vuilnisbakken.

    -------------------------------

    En?Test geslaagd?

    29-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    28-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Broer is 60

    Dit is een uitzonderlijk lange blog. Voor een uitzonderlijke gelegenheid. Broer is 60 geworden en zal wat hem te dier gelegenheid overkwam niet snel vergeten.

     

    Dropping

    Op de vooravond van zijn verjaardag vielen zijn drie kinderen binnen. “Kom pa!” zeiden ze, “we gaan wandelen. We gaan een dropping doen.” Broer kwam uit de lucht gevallen, maar liet zich toch gewillig meetronen. Geblinddoekt werd hij meegevoerd en “ergens” afgezet. Hij herkende de omgeving wel (dat heb je met mensen die veel gaan wandelen, die zijn al overal geweest) maar de opdracht was niet de weg naar huis terugvinden. Hij moest, met behulp van een GPS en aan de hand van coördinaten, de weg naar een controle post afleggen, daar eerst een proef afleggen en dan pas kreeg hij de coördinaten voor de volgende controlepost. Hij moest bovendien ook nauwlettend rondkijken. Want er was hem opgedragen om onderweg 10 voorafbepaalde onderwerpen te fotograferen: een schuifaf, een kruis, een autobus, een voetballer, een kachel enz. Omdat de tocht soms langs duistere paadjes leidde, hadden zijn kinderen voor een hoofdlampje gezorgd. Dat zou later op de avond nog voor hilariteit zorgen.

     

    Broer kende geen GPS. Daarom werd hij op weg naar de eerste controlepost begeleid door zijn zoon “De Soep”, die onderweg het gebruik van de GPS uitlegde. De Soep beklemtoonde daarbij dat het een geleende GPS was en vroeg Broer om er erg voorzichtig mee om te springen. ’t Was trouwens niet zomaar een GPS. ’t Was het neusje van de zalm onder de GPS-sen:  een Garmin Nuvi 660!


    Eerste controlepost
    Aan de eerste controlepost werd Broer verwelkomd door zijn gezin en surprise oh surprise! Draakje en Simon waren er ook! Daarop werd Broer aan een proef "technisch lezen" onderworpen. Omdat hij als peuter de letter R als een L uitsprak, moest hij de tekst  Weeuwsnitje en de dweven zergjes  lezen en daarbij elke letter R door een L vervangen. Dat lukte hem wonderwel. Niet eenmaal viel hij door de mand. Voor deze proef haalde hij glansrijk 10/10. Broer glunderde van zelfvertrouwen. Maar wacht, Broertje! We zijn nog niet aan de meet.



    Tweede controlepost

    Tijdens deze etappe werd Broer vergezeld door zijn tweede dochter “Blondie”. Na een voettocht van 2 km. arriveerden ze aan een school. Pittig detail: het was de school waar Broer en Schoonzus mekaar hadden leren kennen. Directrice had er voor gezorgd dat ze over een klaslokaal konden beschikken. En hier begon de echte pret. Als godsdienstleraar had Broer een broertje dood aan sexuele voorlichting geven. Directrice, die bij hem in de klas gezeten had, wist dat hij zich destijds in vogelvlucht en met rode kop van die taak kwijtte. Ze had een aartsmoeilijke proef voorbereid. Broer kreeg een lijstje met 10 “voorlichtingswoorden” : ejaculeren, spermatozoïde, eicel, embryo, maagdenvlies, erectie, voorspel, orgasme, erogene zones, liefde. Hij moest een monoloog ten beste geven en daarbij al die woorden gebruiken. Extra moeilijkheid: de monoloog moest in ’t Engels gegeven worden. Broer slikte even en begon moedig aan de opgave. Rood werd hij er niet bij. Hij was inmiddels ook ZOVEEL ouder geworden! Maar helemaal correct bracht Broer het er niet van af. Hij vergat het woord “voorspel” te gebruiken.  Waarop Schoonzus opmerkte: “Natuurlijk is hij dat vergeten! Dat vergeet hij altijd!” Hilariteit alom. Van hier af werd Broers gekke hoofdlampje "zijn gynaecologenlampje" genoemd.  

     

    Derde controlepost

    Directrice stapte met Broer mee naar de derde controlepost: de kantine van een voetbalplein. En kijk! Wie stond daar tussen het gezelschap? Mijnheer en Madame! Surprise! De proef die madame voorbereid had, was een invuloefening. Wegens in hun jeugd minstens honderd keer gehoord, waren bepaalde zinnen in hun geheugen gegrift. Madame citeerde het eerste deel van 10 zulke zinnen en Broer moest aanvullen. Hij haalde daarbij 7,5/10. Een eervolle onderscheiding.

    Vierde controlepost

    Op weg naar de vierde controlepost liepen mijnheer en madame mee. Onderweg raakte Broer met de opgegeven coördinaten ietwat in de knoop. Maar met een ‘hoekje om’ geraakte hij snel terug op koers. Controlepost vier bevond zich aan een kerk. De ideale omgeving voor proef vier. Broer werd er met multiple choice vragen getest op zijn bijbelkennis. “Multiple choice vragen?” riep Broer uit. “Voor vragen over de Bijbel? Die kan ik zo beantwoorden. Zonder multiple choice!” Hij zette zich schrap, dacht de eerste vraag spelenderwijs te kunnen beantwoorden. Maar de vragen waren aartsmoeilijk. Zo moeilijk zelfs dat Blondie soms over haar tong struikelde bij het stellen van de vragen. Broer slaagde er evenwel in om een viertal vragen zonder multiple choise te beantwoorden, wat telkens met daverend applaus onthaald werd.


    Vijfde controlepost

    Voor deze etappe waren Draakje en Simon Broers wandelgezellen. Op post 5 verrastten Knoopke en Joost de bijna-60jarige met hun aanwezigheid. Ja, ook zij zaten in het complot. Knoopke had voor de volgende proef een MP3- meegebracht. Broer, die er jarenlang een volière op na gehouden had, moest 10 vogelgeluiden beluisteren. Op een lijst met 12 vogelnamen (om het wat moeilijker te maken) moest hij de geluiden bij de juiste vogel plaatsen. Hier haalde Broer voor het eerst een schandelijke buis. 
     

    Zesde controlepost

    Knoopke en Joost vergezelden Broer op zijn weg naar controlepost zes: een antiek cafeetje ergens ten velde. Normaliter was het er op maandagavond gesloten. Maar Directrice had het gedaan gekregen dat de uitbaters die avond, speciaal voor de jarige en zijn aanhangers, hun gelagzaal openhielden. Bovendien waren ze zo charmant om hun oude jukebox handmatig open te leggen en handmatig, speciaal voor Broer, het liedje “happy birthday” te draaien.  Dan legde Draakje de jarige nog een keer op de pijnbank. Draakje had een fictief winkeltje opgezet. Broer kreeg 10 euro ter beschikking. Met dat bedrag moest hij uit het aanbod 5 artikelen kopen. Voor elke euro die hij te veel uitgaf, zou een punt worden afgetrokken. Maar, alhoewel iedereen dacht dat Broer niet het minste benul had van de waarde der dingen, slaagde hij er in om slechts 7,5 euro te spenderen. 10 op 10 en een kus van de juffrouw.


    Feestje
     

    De Braziliaanse uitwisselingsstudente die voor een jaartje bij Directrice woont vergezelde Broer tijdens de laatste etappe. Inmiddels bouwden de anderen ten huize Broer een feestje. Inderhaast werd de tafel gedekt voor een origineel eetfestijn: champagne met hot-dog. Waarom hot-dog? Ten eerste omdat er noch kans noch tijd was iets uitgebreids te fixen. Ten tweede: Broer heeft een hekel aan honden en mocht zich nu tegoed doen aan “hete hond”.

     

    Geschenken

    En nog waren de verrassingen niet gedaan. Eerst kreeg hij van kinderen en Schoonzus een fantastisch verjaardagscadeau. De super-de-luxe GPS, die hij tijdens de dropping had meegedragen, was niet van een vriend. Het was ZIJN GPS! De Soep legde uit wat die GPS allemaal in zich had: de hele kaart van Europa, een ongelooflijke keure aan instellingen, een MP3-speler, een electronisch fotoalbum… Broer zat er met open mond bij. Hij kon niet geloven dat er in zo’n klein apparaatje zoveel kon in steken. En nog minder dat het het zijne was!

     

    De foto’s die broer onderweg in opdracht moest maken waren nog niet gecontroleerd.

    “Kan je die op je computer laten zien, pa?” vroeg Directrice.

    Ja, dat kon hij. Iedereen wou ze wel eens zien.

    “Ach,” zei madame, “stuur ze maar op per e-mail.”

    “Dat heb ik niet.” zei Broer.

    “Denk je dat?” zei madame.

    Broer hield vol dat hij geen internet had. Hij werd meegetroond naar de computer op zijn bureau en uitgedaagd om het e-mailprogramma te openen. Prompt duikelden vrachten e-mails met gelukwensen binnen. Broer was van de hand Gods geslagen. Hoe kon dat allemaal? Madame’s blog lichtte een tipje van de sluier. En met deze wordt het hem waarschijnlijk helemaal duidelijk.

     

    Nogmaals: een gelukkige verjaardag gewenst, Broer! Met z’n allen hopen we dat het een onvergetelijke verjaardag was. 

    28-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    26-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Broer wordt 60

    Hip, hip, hoera! Broer wordt 60! Nog 24u en dan is het zover. Vandaag heeft madame met spanning meegeleefd met de avonturen van geheimagenten 007 en 008 (= Joost en Knoopke). Met medeweten van Schoonzus en Broers afstammelingen drongen ze deze namiddag het huis van Broer binnen. Van Directrice hadden ze de huissleutel gekregen -  een overdracht die zoals in alle deftige detectiveverhalen heimelijk op een parking gebeurde. Broer en Schoonzus waren vandaag van 15u tot 20u. te gast op het doopfeest van hun 2° kleinkind. - Schoonzus zat ook in het complot, vandaar die inside information. - In die tijdspanne gingen 007 en 008 de computer van Broer, buiten zijn weet, volledig gebruiksklaar maken voor draadloos internet. En dat zonder sporen na te laten. Geen gemakkelijke opdracht. De modem moest verstopt worden, de splitter mocht niet zichtbaar zijn, er mochten geen internet-icoontjes op het scherm verschijnen… Dat laatste is niet helemaal gelukt. Het icoontje op de onderste taakbalk kon niet weggemoffeld worden. Maar madame is tamelijk zeker dat Broer dat niet gaat merken. Ze twijfelt er zelfs aan of hij wel weet wat die icoontjes daar van onder betekenen. En dan is er de kleine antenne achter zijn computer. Hopelijk heeft hij, naar gewoonte, enkel aandacht voor het scherm en merkt hij dat 'detail' niet. Duimen maar!

     

    Na zowat 2 uur was de opdracht vervuld. Oef! 007 stuurde meteen (via webmail) aan alle betrokkenen een e-mail met de vermelding van Broers e-mailadres. Met z’n allen gaan ze nu een electronisch verjaardagskaartje sturen zodat Broer, op het ogenblik dat onthuld wordt dat hij internet heeft, meteen een vracht gelukwensen te lezen krijgt.

     

    Prettig detail: Joost heeft als startpagina de blog van madame ingesteld. (citaat) “kwestie van te laten zien dat hij up-to-date kan blijven via internet wat de familieaangelegenheden betreft en dat internet wel degelijk iets voor 60+-ers is.”

    Verslag over Broers verjaardagssurprises volgt op dinsdag 28 november.

    26-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    25-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nuts

    Twee jaar na een drastische snoei wierpen de notenbomen in de tuin van mijnheer en madame weer een massa vruchten af. Te veel voor hun tweetjes. Wie in de notentijd binnenviel kregen van mijnheer en madame steevast kilo’s walnoten mee. Of ze ze opaten of uitdeelden op het werk, maakte niet uit. De noten moesten in functie van ‘iemand plezier doen’ de deur uit. Toen ET terloops vermeldde dat zijn kat graag met noten roffelde, kregen na hem alle kattenbezitters een zak noten mee. En nog waren ze niet op. Er schoten bij benadering nog zo’n 150 noten over.

    “Daar maak ik walnotenbrood van”, zei madame.  

    “Ik zal de noten helpen kraken”, zei mijnheer.
    En daar zaten ze dan deze namiddag, met z’n tweetjes in de keuken, uren aan een stuk noten te pellen. Mijnheer kraakte ze, madame prutste de inhoud er uit. Ook al was het een “nutty” bezigheidstherapie die leek op een tewerkstelling in een beschutte werkplaats, hadden ze er lol in. Gezellig met z'n tweetjes noten open peuteren, keuvelend over Tsjaikovski en andere notenkrakers, heeft zijn charme.

    25-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    24-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pet

    Met klein to-do lijstje op zak toog madame nog eens naar de openbare markt. Kaas, spek en een vulling voor mijnheers zakagenda, meer stond er niet op. Maar, ze wist dat ze meer ging kopen. De stomme opmerking van eergisteren, waarbij ze zich weer herinnerde dat ze een zestigplusser is, was in haar korte termijngeheugen blijven hangen. Veertien dagen geleden had ze iets op de markt gezien dat haar jeugdige mentaliteit zou beklemtonen...

     

    Met kinderlijk vrolijkheid dartelde ze van kraam tot kraam, kocht wat ze nodig had en stevende dan op het heimelijke doel af. En daar lagen ze dan! Wollen petten (ofte klakken) in diverse kleurtjes. Wie ooit meegemaakt heeft hoeveel lol madame beleeft aan het passen van hoofddeksels kan zich vast haar joligheid bij het petten passen voorstellen. Madame’s voorkeur ging uit naar een oranje roestbruine pet. Ze was evenwel niet zeker of die kleur bij haar jas pastte. Ze vroeg aan twee prille dertigers, die ook een pet aan ’t kiezen waren, wat zij er van dachten. De jongedames adviseerden om er een bijpassende sjaal bij te kopen, dan paste het op elke jas. Schitterend idee! Vanaf morgen zal je madame zien flaneren met roestbruine pet en sjaal. Wedden dat je omkijkt?

    24-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame


    23-11-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cadeau voor madame

    Sttt! Niet voortvertellen! Madame krijgt van mijnheer een broodbakmachine als kerstcadeau.  ’t Is natuurlijk niet eerlijk dat ze dat nu al weet. En nog minder eerlijk dat ze die machine nu al gekregen heeft. En super oneerlijk dat ze die machine nu al gebruikt! Maar dat is wegens heirkracht. Vorige week knakte nl. een van de kneedhaken van de handmixer af en was madame genoodzaakt om het deeg met spierballenkracht te bewerken. Een uitputtingsslag! Al moet gezegd dat brood, dat met het zweet des aanschijns getrempeerd is, beter smaakt. Aanvankelijk wou mijnheer een deegmixer kopen, zodat madame artisanaal brood kon blijven bakken. Maar een stevige deegmixer is 3x duurder dan een broodbakmachine. En vermits men in een broodbakmachine deeg kan mengen en laten rijzen, en daarna ook kan afbakken in de oven was madame’s keuze rap gemaakt. Het eerste brood heeft de nieuwe broodmachine volautomatisch mogen maken. Bij wijze van test. Want als de machine even ambachtelijk werkt als madame wordt het integraal in dienst genomen. Gaat mijnheer met Kerstmis de broodbakmachine dan nog als geschenk verpakken? En gaat madame dan een glunderend, blij verrast gezicht opzetten? Nee hoor. Ze houdt het eerlijk. Dat gezicht heeft mijnheer trouwens gisteren al gezien. Ook vanavond, toen uit de nieuwe machine een prachtbrood verscheen. Madame krijgt met Kerstmis een symbolisch geschenk. En wat dat gaat zijn, daar heeft ze nog het raden naar.

    23-11-2006 om 00:00 geschreven door Madame




    NOMENCLATUUR

    De familie

    Madame – zijzelf

    Mijnheer – partner van madame

    ET - zoon van mijnheer

    Miek – dochter van mijnheer

    Cook - partner van Miek

    Knoopke – 1° dochter van madame

    Joost- man van Knoopke

    Draakje – 2° dochter van madame

    Simon – partner van Draakje
    Kwik - 1° zoontje van Simon
    Flupke - 2° zoontje van Simon


    Meer familie
    Ma - moeder van mijnheer
    Bomma - schoonmoeder van mijnheer
    Broer - broer van madame
    Schoonzus - vrouw van Broer
    Directrice - 1° dochter van Broer en Schoonzus
    Moesje - 2° dochter van Broer en Schoonzus
    de Soep - zoon van Broer en Schoonzus

    Cousine - 1° dochter van tante van madame

    Medemensen

    Polska – interieurverzorgster
    Jetje - tof blogmaatje
    Antoine - buurman, man van Maria
    Maria - buurvrouw, vrouw van Antoine

    Tuinsmurf - de tuinman
    Ray - vriend regisseur

    Beestenboel

    Woefke – hond van mijnheer en madame
    Sloeber - Berner Sennen van Knoopke en Joost
    Stripke - Kat van Draakje

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs