Ik ben Sofie
Ik ben een vrouw en woon in () en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 02/05/1979 en ben nu dus 46 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lezen, bakken,koken, dromen over verre reizen,....
Leven in de brouwerij
met mijn drukke (B)engeltjes
20-02-2015
40 dagen zonder vlees en vis.
Op het jeugdjournaal ging het begin deze week over de actie "40 dagen zonder vlees en vis".
Mijn 2 ukken zaten gebiologeerd voor de TV. Het nieuws moet hen toch wel iets gedaan hebben, want na de uitzending zaten ze nog druk aan het napraten.
Plots staan ze in de keuken met de mededeling dat ze vanaf die dag 40 dagen geen vlees en vis meer gaan eten omdat dat slecht is voor het milieu, want er worden veel te veel dieren geslacht en veel te veel vissen gevangen en de netten maken de zee stuk.
Ze hebben gelijk, daar kan ik niets op aanmerken. En ik zou het nog overwegen indien mijn kids echte groenten-eters waren. Maar dat zijn ze voor geen meter. Zeker Olivier niet. Liters soep met een massa balletjes drinkt hij, om minder of zelfs geen groenten op zijn bord te vinden. Want in soep zitten géén groenten, toch. Of hij ziet ze toch niet aangezien ik ze altijd mooi glad maak.
Ik vertel hen dat ik het een prima idee vind en dat ik mijn best zal doen om elke dag iets lekkers te maken zonder vlees of vis.
Ik vertel er ook ineens bij dat ik hun tante en neefje dan zal inlichten dat ze na de cinema vrijdag, niet meer langs dat hamburgerrestaurant hoeven te gaan met hen.
Ineens werden de 40 dagen herleidt naar 4 minuten! Diezelfde avond en de avond erop had ik 2 mokkende kinderen aan tafel zitten. Want ik heb 2 dagen niet lekker gekookt. Vis met verse spinazie en wraps met rauwkost en stukjes kalkoen. Vrij kindvriendelijk vind ik zelf.
Ik vraag me af wat die 2 40 dagen gegeten zouden hebben ...