De geschiedenis van Dwars door
Grijsloke en Loopclub Grijsloke.
Deel 35: Dertigste editie: weer een jubileum.
Dertig jaar Dwars door Grijsloke, das een flink
stuk van een mensenleven. Een jubileum. Loopclub Grijsloke en het clubblad (INFO
loopclub Grijsloke) zijn één jaartje
jonger, maar dat neemt niet weg dat we ze in een zelfde hulde betrekken. Dertig
maal proficiat dus, want t is dertig jaar goed geweest. Onze trainer en
duivel-doet-al Gilbert Terras heeft al die jaren de leiding en de
verantwoordelijkheid over de club en het clubblad op zich genomen, maar voor
dit jaar heeft hij zich voor wat het clubblad betreft laten bijstaan door Hans Noyelle. Hans heeft zich van zijn taak als eindredacteur naar behoren gekweten. Met
zijn rubriek Het Startschot houdt hij ons telkens voor wat de club de komende
paar maanden in petto heeft. Er zijn talrijke weerkerende rubrieken:
- De trainingskalender van de club: met de
clubactiviteiten voor de komende twee
maanden;
- De rubriek Wist u
?: met het relaas van allerlei
spectaculaire, hilarische, ophefmakende of onwaarschijnlijke gebeurtenissen die
zich hebben afgespeeld in de schoot van Loopclub Grijsloke. Soms is het héél
droevig nieuws: zo lezen we in het eerste nummer van 2010 dat Etienne Thomas ons
op 69-jarige leeftijd voor altijd heeft verlaten. Hij was een fervent loper en
één van onze trouwste leden. Daarenboven was hij beroepsrenner geweest en zou
hij naar verluidt eens Rik Van Looy geklopt hebben in de spurt. Een
alleropbeurendst weetje staat ook in dit eerste nummer: Rudy Desmet heeft het
embleem van Dwars door Grijsloke (de twee lopers) laten tatoeëren op zijn
onderbeen. Eeuwige trouw! Dank u, Rudy.
- In Grijsloke on tour vertellen leden van de club over hun deelname aan een (meestal) buitenlandse marathon, vaak geïllustreerd met fotos van hun exploot en gekruid met bijhorende zonderlinge en/of pikante verhalen.
- De loper van de maand (of het jaar): het is de bedoeling dat alle actieve leden in de mate van het mogelijke op een dag aan de beurt komen, want iedereen wil wel eens in het zonnetje gezet worden.
- Nieuw is het artikel Straffe mannen. Dit jaar wordt hier telkens een straffe man of een macho in de bloemetjes gezet. Onder macho verstaat men in onze loopclub:een gepensioneerd lid van de club, die zijn sporen in de loopsport heeft verdiend, blijk geeft van een goed tooghanger te zijn, weinig spreekt, zij het omdat hij niet durft, niet kan, niet wil of niet mag (van zijn vrouw bv.) en blijk geeft over een goede intelligentie te beschikken. Zes machos passeerden dit jaar de revue: Luc Termote (onze clubdokter, die weliswaar niet aan alle macho-voorwaarden voldeed), Jean-Marie Planckaert, Johan DHaene, Gilbert Moerman, Lucien Voet, Ivan Amez.
(naast de andere rubrieken over de vele uitstappen, verrassingsreizen, oriëntatietochten en jubileumvieringen) De klassieke weekenduitstap was toe aan zijn 20e editie (voor de 10e maal aan zee) en ook de filoporitest was al aan zijn 10e uitgave. O, wat gaat het vlug
De wedstrijd in augustus kon bezwaarlijk een tegenvaller genoemd worden. Er waren 805 inschrijvingen en dat was het hoogste aantal wat in de periode 2006-2015 werd genoteerd. De 7 km werd gewonnen door Frederic Van den Heede, die na verscheidene top-3 plaatsen in vorige jaren eindelijk de vreugde van de overwinning mocht smaken. Bij de dames kwam de eer toe aan Sofie Christiaens. Zij is beroepsmilitair en heeft reeds vele militaire kampioenentitels op haar palmares, dit alles tot grote vreugde van haar vader Theo die niet alleen zelf een voortreffelijk langeafstandloper is, maar tevens een van de trouwste leden van onze loopclub. Francis Van Steenbrugge die in t verleden vooral in de kortste afstand had geschitterd, behaalde dit jaar een mooie overwinning in de 10 mijl en op diezelfde afstand deed Ria Tienpondt haar overwinning van 2007 nog eens over.
|