Leuk dat je onze blog een bezoekje brengt!
Kijk even in de linkerkolom en klik op de gewenste categorie, een link,het gastenboek,de inhoud of het archief om de blog te verkennen!
25-10-2013
slot : pompoenen in 1A
Deze week vertelden
we verder over de pompoenen.
We speelden een
spelletje met 4 attributen : pompoentje, pomoentoeter, pomoenlichtje en
pompoenmasker.
Juf nam telkens iets
weg en wij mochten elk om beurt raden wat er verdwenen was.
We maakten ook
lekkere pompoensoep. We mochten zelf stukjes snijden. Zo zagen we ook eens de
binnenkant van de pompoen met de vele grote zaden.
Woensdag speelden we
een memoryspelletje.
Goed kijken en
onthouden was de boodschap.
We werkten deze week
al onze werkjes af : ons klein pompoentje mochten we schilderen,
we kleefden ogen,
neus en mond op onze opgevulde pompoen
en kleefden oranje of
zwart zijdepapier op een plastic doos .
Deze hebben we dan versierd met kleine
spinnetjes, oranje bolletjes of spookjes.
Deze lampjes en de
opgevulde pompoen zullen gebruikt worden op de halloweentocht en worden na de
vakantie meegegeven naar huis.
Je ziet, het was een
drukke week.
(klik op pompoentje voor alle foto's)
Vrijdag bakten we nog
pompoenwafeltjes. Lekker hoor.
Na de vakantie zullen
we een weekje vertellen over spinnetjes .
Maar op maandag
verwelkomen we ook 3 nieuwe vriendjes in de klas : Astrid,Marie en Erika.
We wensen hen veel
plezier in ons klasje.
Er zijn ook 2 jarige
kls die week : Axelle en Louise worden 3 jaar.
Er zal dus ook veel
feest gevierd worden.
Op vrijdag zouden we,
bij droog weer, een uitstap maken naar
het bos.
(briefje volgt na de
vakantie)
Wie thuis op
spinnenjacht wil gaan mag gerust op maandag spinnetjes meegeven naar de klas.
Nog een oproep voor
het grootouderfeest:
Is het mogelijk om
een oude witte, zwarte of bruine effen t-shirt
van mama of papa (nt te groot) mee te geven met uw kleuter.
Indien je geen hebt
laat het gewoon weten via briefje in schooltas aub.
dank u
Ik
wens allen een prettig verlof en geniet ervan samen met je kleine kapoen.
Er is weer heel wat te doen geweest deze week. Jules had een heleboel pompoenen gevonden
en daar gingen we mee aan de slag: pompoenen tellen, rangschikken van klein naar groot, pompoen wegen,
... We leerden ook een leuk versje, op
het einde van het versje mochten we een griezelgezicht maken (zie fotos).
Twee rondjes voor de ogen.
Een driehoek voor de neus.
Nog een flikkerend licht
voor een griezelgezicht.
We zijn ook naar een viering geweest met alle kleuterklassen. Dit jaar werken we rond het thema goed gezien. Het was een viering met sterren en lichtjes. De kleuters waren heel geboeid aan het luisteren. In de klas werken we met TOVke (godsdienstpopje) rond samenhorigheid. We dansten en knuffelden erop los!!!
Op vrijdag hebben we de verjaardag van Noor gevierd. Ze was heel enthousiast en genoot met volle
teugen van haar feest. Proficiat
Noor!!!
Gaan jullie mee op Halloweentocht vrijdagavond?! Trek je griezeligste kleertjes aan en neem een pompoen met lichtje mee! We gaan op de Zilverberg op tocht en krijgen een lekkere verrassing onderweg. Na de tocht mag iedereen een lekkere braadworst eten ...en dit alles voor slechts 4 euro per persoon( 6 euro voor grote eters ) Vertrekken doen we vanaf 18u45 en eten doen we een klein uurtje later Inschrijven kan via school, de bakkerij( Wivinne) , de slagerij(Koen en Veerle) of de bloemenwinkel (Art-Mosphere)van de Zilverberg.
Zorg dat je erbij bent!
groetjes,
de kleuterjuffen en de ouderraad, die instaat voor de organisatie van deze gezellige avond!
Vandaag hebben we weer geschrijbeld en een mono- afdruk gemaakt van onze vingerschilderijtjes.
Met veel geel en een druppel rood maakten we ORANJE!
Joepie: dat is pompoenkleur!!
We maakten oranje water en we hadden soms ook oranje vlekjes
Vandaag werkten we aan onze kracht, stabiliteit en evenwicht , met materiaal , voorwaarts bewegend in het water. De opdracht begrijpen, verwoorden en juist uitvoeren, was ook een opgave! Het aankleden in de cabine verloopt al heel vlot! Dankjewel voor jullie inspanningen thuis om je kindjes op weg te helpen naar zelfredzaamheid en zelfstandigheid. Daaaag!
We gingen vandaag voor de eerste keer met de 3de kleuters en het 6de leerjaar naar het woonzorgcentrum. We speelden met de bewoners verschillende gezelschapsspelletjes. Kijken jullie even mee?
Deze week hebben we nog verder gewerkt rond de fiets en verkeersveiligheid. De kleuters kennen er al heel wat begrippen bij. We hebben ook wat geleerd over het verkeer: de straat, het fietspad, het voetpad, ... We keken ook naar de filmpjes van Aya. Aya is een ruimtewezentje die terecht komt bij Otto en Belle. Otto en Belle leren Aya veilig te zijn in het verkeer. Samen met hen werkten we rond het zebrapad, de verkeerslichten groen en rood, de stoeprand STOP regel, ... We hebben ook extra aandacht gegeven aan gezien worden in het verkeer: het fluojasje. We proberen zo vaak mogelijk ons fluojasje te dragen. De ouderraad controleert geregeld of iedereen zijn fluojasje draagt. Wie het bij een controlemoment aan heeft krijgt een stempel van Sam de verkeersslang!
Liedje:
De wielen van de fiets die draaien rond, draaien rond, de wielen van de fiets die draaien rond als de fiets gaat rijden.
Volgende week beginnen we met een nieuw thema: pompoenen. Op 25 oktober organiseert onze ouderraad een halloweentocht. Wij gaan verschillende dingen knutselen om de tocht te versieren. Hebt u thuis pompoenen, sierfruit, kaarsen of materiaal rond halloween dat u niet meer nodig hebt... Breng het maar gerust mee naar de klas, wij zullen er zeker mee knutselen.
De voorbije weken was ons thema : 'alles op wielen'. De kleuters brachten hun fiets,step,kinderwagen,tractor en andere voertuigen mee . We leerden heel wat bij over het verkeer en konden ook zelf zien hoe druk het is op de Meensesteenweg . De kleuters leerden turven ( de kleuters van het derde) . We bekeken de filmpjes van Aya en hoorden het verhaal over Octopus . De kleuters mochten experimenteren met ronde vormen , ze mochten stempelen,knippen ,kleven ....We maakten tortilla's met kaas en erwtjes en sneden ze zodat ze op wielen leken . De platenspeler deed dienst als tekenmachine, de kleuters maakten er heel leuke wielen mee, sommige kleuters gebruikten die op hun beurt om er een auto van te maken .Deze weken mochten de kleuters ondervinden wat leiden en volgen betekenen; ze maakten samen een tekening, ze mochten elkaar rondleiden met een krantenstok....zo ervaren kinderen hoe het voelt om de leiding te moeten nemen of juist heel volgzaam te moeten zijn . We bekeken allerlei vormen; cirkel,vierkant, rechthoek en driehoek . De kleuters kregen ook opdrachten zoals: neem een grote ,dikke,gele rechthoek uit de doos .
Volgende week is ons thema ORANJE , de kleuters mogen iets meebrengen met deze kleur. De volgende 2 weken komt juf Celine in mijn klas omdat ik geopereerd word aan mijn hand . Ik zal zeker aanwezig zijn op de ouderavond .
Deze week vertelden
we verder over ons BP het rolt en het rijdt .
We sorteerden
fietsjes van klein naar groot, helmen van klein naar groot.
Eerst met echt
materiaal, daarna mochten we kleuren, knippen en kleven .
De
meeste kls kunnen dit reeds heel goed.
We schilderden een
fietsje vrij in en kleefden kindjes op een fiets in vooraanzicht en
achteraanzicht.
Dit deden we ook
eerst eens klassikaal.
Tenslotte schilderden
we de wielen van een fiets.
Proberen tot een
ronde vorm komen was de opdracht.
We kleurden een
kindje voor op de fiets.
We
zongen mee met het lied van Jules :
Kijk
mijn beentjes draaien rond, ik trap zo snel ik kan.
Links
en rechts en dan rechtdoor, ik krijg het er warm van.
Fietsen,
fietsen, remmen, STOP.
Wees
voorzichtig, let goed op.
En
dan springt het licht op groen, k ga dit nog eens overdoen, ja, nog eens.
Ook tijdens onze
godsdienstmomentjes vertelden we verder over het scheppingsverhaal. Het refrein
van ons liedje zingen de meeste al heel
vlot mee.
Refrein
Hiep,
hiep hoera voor God want het is fijn, dat er op de aarde mooie dingen zijn!
Strofes (luisteren naar de CD en eventueel ook
wat meezingen)
strofe 1: Eerst was alles zwart, 'Ik doe iets
apart'. Toen kwam dag en nacht, dat heeft God bedacht.
strofe 2: God zorgde heel gauw voor water mooi
en blauw en bovenaan ... mochten wolken staan.
strofe 3: Bloemen, struiken, bomen, moeten er
komen. God laat ze groeien en ook bloeien.
strofe 4: Toen keek God heel ver, Hij wou een
mooie ster. Sterren en een maan de zon mag daar ook staan.
strofe 5: Vissen in de zee, zwemmen heel
tevree. Vogels in de lucht, vliegen met een vlucht.
Volgende week het
slot van het scheppingsverhaal en werken we onze scheppingsdoos helemaal af.
(klik op Jules voor alle foto's)
Naar aanleiding van
de Halloweentocht van de ouderraad werken we de volgende 2 weken met alle
kleuterklassen rond het BP pompoenen.
Wie thuis overschot
aan pompoenen heeft mag die gerust meegeven naar de klas.
Tijdens ons thema "wielen" mochten de kleuters allerlei materiaal "op wielen" meebrengen.
Het werden boeiende toonmomenten...en een verrijking van de klashoeken.
Dankzij een zachte herfstzon konden we ook nog volop buiten fietsen!
We hebben geknutseld met ronde dingen, een leuke bus geschilderd passend bij het liedje "de wielen van de bus".
We hebben ook gewerkt rond verkeersveiligheid via verhalen van Octopus en video van Aya.
Samen zijn we aan de straat gaan kijken naar het drukke verkeer en hebben de voorbijkomende voertuigen geteld en "geturfd".
De kleuters van het derde kleuter kregen een werkboekje en de kleuters van het tweede ook, op hun niveau met oefeningen op woordstukjes, associatie, tellen...
Donderdag mochten we op een parcours fietsen. Niet gemakkelijk, maar ik zag al heel wat behendigheid!
Te gek werd het toen we wielen gingen eten; de kleuters geloofden mij niet toen ik met het voorstel kwam.
Maar het was geen foppertje! Met wraps en wat beleg "toverden" we samen lekkere wielen!
We zijn ons thema geëindigd met een verjaardagsfeest: Irene wordt zondag 4 jaar. Proficiat!
Willen jullie een kijkje nemen in onze klas? Klik dan op één van de linken onderaan...
Ons volgende thema wordt: oranje en pompoenen. Hebben jullie oranje "dingen" om de klas op te vrolijken en /of een pompoen en sierfruit? Dan mag je die meegeven naar de klas.
We gingen
aan de slag met allerlei rond en rollend materiaal.We bekeken alle spullen die de kinderen
meebrachten van thuis.
We
stempelden en rolden verf op een blad, we tekenden cirkels rond een stip, we
schilderden met een platendraaier leuke cirkels.
We
bekeken verschillende vormen, en maakten met ons lichaam de vormen na, we
gingen aan de vormen voelen zonder te kijken,
We
mochten ook eens vooraan aan de school gaan staan, om voertuigen te turven, het
meest zagen we voertuigen met 4 wielen en dat waren de autos.Daarna kwamen de vrachtwagens en als laatste
de fietsers.
We keken
naar filmpjes van Aya over het verkeer.We leerden het liedje: de wielen van de bus.
We
mochten ook op een echt fiets parcour fietsen, met mensen van de politie.
En we
maakten met pannenkoeken eetbare wielen.
Volgend
thema gaat over oranje en pompoenen.
Heb je
thuis oranje dingen dan mag je deze met uw kleuter meegeven.
Bewegingsopvoeding is een breed begrip en slaat niet enkel op het groot-motorisch bewegen. Ook de krachtontwikkeling van de armen, polsen, handspieren en van de vingers behoren tot bewegingsopvoeding. Vandaag hebben de jongste kleuters natuurklei gemanipuleerd met de handen en vingers:knijpen, de vingers in de klei duwen, rollen met de klei, knippen in de klei. Klei is een uitstekend en natuurlijk materiaal om kinderen mee te laten experimenteren en erg bevordelijk voor fantasiespel, manipulatie en verstevigen van de handspieren. Het kan nooit fout gaan: kleien is een succeservaring . Wanneer je de klei goed bevochtigt en in enkele lagen plastic wikkelt, blijft het een lange tijd goed bruikbaar. Mag ik jullie aanraden om je kindje regelmatig wat klei aan te bieden als spelmateriaal, eventueel aangevuld met stokjes, wat water, dopjes,schaartje...? Ze zullen het super vinden!!
De volgende keer gaan we een stapje verder en gaan we wat kliederen: wat gebeurt er als je water bij de klei doet???
Op vrijdag 4 oktober was het dag van de leerkracht. Onze ouderraad van de school zorgde terug voor een hele leuke verrassing!!! Na schooltijd kregen we een heerlijk stuk taart en koffie. Er was ook voor iedere leerkracht een verrassingspakketje voorzien!!! Er werd ook een heel lief woordje gezegd door de ouderraad. Het deed deugd en het was heel gezellig!!! Heel erg bedankt !!!
De voorbije week verliep op wieletjes !!!De kleuters hebben veel kunnen fietsen en genoten er volop van!De fietsjes mogen allemaal terug mee naar huis.
Tijdens ons godsdienstmomentjes praten we nu rond het scheppingsverhaal. We stellen de schepping voor met een doos. We hebben reeds 4 kanten van de doos versierd: de dag (zon en wolken), de nacht (maan en sterren), de natuur en het water. De kleuters vinden het heel leuk en knutselen er iedere dag enthousiast aan mee.
Zou het mogelijk zijn om volgende week een huishoudrol en een kaasdoosje mee te brengen aub? Gelieve alles te naamtekenen.