Leuk dat je onze blog een bezoekje brengt!
Kijk even in de linkerkolom en klik op de gewenste categorie, een link,het gastenboek,de inhoud of het archief om de blog te verkennen!
16-03-2012
Jordy uit Ecuador
Beste allemaal,
We leerden de voorbije twee weken Jordy kennen.En Jordy woont in Ecuador samen met zijn 3 broers mama en papa.
Iedere dag luisterden we naar een verhaal uit het leven van Jordy.
Wist je dat in Ecuador heel kleurrijke bussen rondrijden.De shiva-bus noemen ze hem.
We hebben ook zon bus gekleurd en bekleefd met kleurrijke figuren.
De derde kleuterklas maakte ook het woord shiva-bus na met kleurrijke letters.
We maakten ook een houtskool tekening van Jordy en bekleefden hem met stof.
Als achtergrond maakten we een oerwoud met allerlei borstels en spatels.
We mochten in de klas ook kleren wassen in een bekken met zeep.De kls. Mochten ook vuil water zuiveren in de waterhoek.We hadden hiervoor een hals van een fles nodig een koffiefilter, grote stenen, kleine stenen en zand.En als je daar het vuil water doorgiet, zagen we dat het water heel wat helderder was als het uit de flessenhals kwam.
we hadden ook een echt voelparcour waar we mochten oplopen met onze blote voeten om de verschillende materialen te voelen.
We hebben ook verschillende soorten zepen waargenomen.Want bij Jordy gebruiken ze ook een stuk zeep, om zich te wassen, maar ook om kleren te wassen.
We maakten ook een afdruk met verf en scheerschuim. = zeepdruk.
We maakten rijst in de klas klaar, want bij Jordy eten ze rijst als ontbijt aan tafel.
We schilderden een schilderij van onze familie om dan voor te stellen aan Jordy.
We speelden een spel, door gevulde ballonnen door te geven in de kring.We moesten door te voelen en te luisteren, te weten komen wat er in de ballon zat.
En als laatste activiteit maakten we echte citroenlimonade zoals Jordy kreeg als hij bij zijn oma op bezoek ging.
Een echte aanrader, de meeste kinderen vonden het heel lekker!
Recept citroenlimonade:
-5 citroenen
-5 lepels bloemsuiker
-1 liter water.
Volgende week is er een stagair in onze klas, die de klas voor vier weken zal overnemen.
Deze week hebben we nog geknipt, geplakt en geknutseld rond het thema 'Goudlokje en de drie beren'. We gingen vandaag het berenfeest vieren maar dit hebben we uitgesteld tot maandag. Dit uit medeleven voor het verschrikkelijke busongeval. We hebben in de klas ook een minuut stilte gehouden en ik heb proberen uit te leggen aan de kleuters wat er gebeurd is.
We hebben een versje geleerd van de kleinste beer van 'de 3 beren':
Wie at er uit mijn bordje? Wie zat er op mijn stoel? Wie ligt er in mijn bedje? Ik heb een raar gevoel.
De vogeltjes kan je s morgens al horen fluiten, we kunnen al eens buiten spelen, de zon is volop aanwezig, De lente kan je voelen, horen, zien, ruiken, Heerlijk!!! Hopelijk zal het zon mooi weer blijven, want wij genieten er volop van!Het volgende thema is: Pasen.Het ei, het kuiken, de kip of de haan, wij zullen eens het verband zoeken tussen die 'dingen'. Hebben jullie thuis een kip, haan of kuikentjes, dan mogen die eens op bezoek komen naar onze klas... Dan kunnen we die eens goed van dichtbij bekijken!
Maandagleek ons klasje op een berenklas want we hadden allemaal onze berenknuffel mee. De komende 2 weken vertellen we namelijk over Goudlokje en de drie beren.
We vertelden over onze beren, over hoe ze eruit zien, over de grootste en de kleinste, hoe zacht ze zijn
Aan de werktafel stempelden we met een ribkartonnetje de zachte vacht van een berensnoet.
Dinsdag deden we een spelletje met onze beer : op ons hoofd, onderde bank, achter onze rug, voor ons,
Daarna moesten we goed kijken en dan alles bij de juiste beer plaatsen.
Aan de werktafel hebben we hetzelfde gedaan : wat hoort bij welke beer!!
Woensdag zongen we van : hinkel de pinkel daar komen wij aan
Wij hebben geen kousen of schoenen meer aan.
Met de handjes op de rug.
Hinkel de pinkel en dan weer terug
We kleurden de ene kant van onze berenoortjes, daarna stempelden we met ons vingertje de andere kant .
Op donderdag en vrijdag kwam het begrip evenveel aan bod : beertjes, kommetjes, bordjes, goudlokje, tellen en evenveel
berenernaast leggen.
Aan de werktafel mochten we knippen en kleven : tellen hoeveel voorwerpen er staan en dan er evenveel bloemetjes naast kleven.
De peuters kleefden de 3 beren op de juist plaats als een puzzel tegen elkaar.
Juf vertelde het verhaal O, Boris !
Als juf Kloek op een dag vertelt dat er een nieuw dier in de groep komt, is iedereen reuze opgewonden.Maar wanneer de grote harige grizzlybeer de klas binnenstapt, gillen ze van schrik! Natuurlijk wil Boris helemaal niet eng zijn. Hij wil gewoon vriendjes maken.
Dan gebeurt er iets waardoor de wens van Boris uitkomt.
Volgende week werken we nog een beetje verder rond beren .
Niet vergeten : woensdag pedagogische studiedag : geen school
Op vrijdag zullen we de verjaardag vieren van Clément en Thibaut. Beiden worden 4 jaar.
Beste ouders, De griep is in het land en dat heb ik zelf goed aan de lijve mogen ondervinden... In het begin van de week heb ik mijn kleuters in de goede handen van mijn collega's gelaten, waarvoor grote dank. Op maandag heeft juffrouw Kristien met de klasgenootjes de verjaardag gevierd van Maurice. Dit kan je zien op de foto's. Nu ik 'gezond en wel' terug ben zijn we volop in ons nieuw thema gevlogen: goudlokje en de 3 beertjes. De kleuters vinden het een prachtig verhaal en waren dan ook heel enthousiast. Volgende week werken we ook nog verder dit sprookje uit.
In mijn klas werkten we het boek 'de verdrietige koning ' uit. De koning was verdrietig omdat hij niet meer in zijn paleis kon wonen, gelukkig kon hij rekenen op zijn vrienden die in één nacht een nieuw bouwden. We werkten vooral rond denkontwikkeling met veel wiskundige begrippen ...veel,weinig,evenveel,dik ,dun,lang,kort,hoog,laag...
De kleuters mochten een nieuw paleis maken; eerst een achtergrond schilderen en daarna een paleis'bouwen' met karton en versieren . Iedere dag gingen de kleuters naar de 'studie' dwz. dat ze rond de werktafel komen zitten en een opdracht krijgen volgens niveau . In de bouwhoek konden ze experimenteren met lange en korte latten .
Deze week is ons thema ( van de drie combiklassen) 'de wereld in mijn klas' We leren Yordi uit Ecuador kennen en komen heel wat te weten over hoe hij leeft . Dit is het thema van broederlijk delen 2012.
Deze week was het feest voor Jules. Samen keken we uit naar zijn verjaardagsfeest op vrijdag. Maar voor het zover was, moesten we nog héél wat voorbereiden om een leuk feest in elkaar te steken. Sommige kindjes brachten op maandag slingers en ballonnen mee naar school,die we samen omhoog hingen. Mathyro had zelfs een verjaardagstaarten 2 heel mooie slingers gemaakt tijdens de vakantie.
Fidel had een prachtige kroon mee voor het feest.
Juf vertelde het verhaal : "Een kroon voor Jules" Jules viert zijn derde verjaardag. Zijn zus Marieke maakt daarom voor hem een kroon die helaas veel te groot is. Maar gelukkig maakt
mama de kroon kleiner en daarna kan het feest beginnen.
Aan de werktafel mochten we zelf een kroon ontwerpen voor Jules. Er zitten een aantal toekomstige ontwerpers in de klas kijk maar
We herhaalden ons verjaardagsliedje dat we telkens zingen als er een vriendje jarig is.
Dinsdag had juf Mieke pluimpjes mee en bellenblazers. Zo leerden we om gericht te blazen want als het feest is zullen er kaarsjes op de taart staan en die moeten natuurlijk uitgeblazen worden.
We kleurden een Jules en versierden een strook voor een feesthoedje.
We versierden ballonnen met glanzende snippers.
Woensdag leerden we een versje over een slagroomtaart.
Er is vandaag een feest, we lachen om het meest.
Met de mooie taart want ik heb een slagroombaard.
Tja, als je taart eet met slagroom is dat het gevolg. We kregeneen slagroombaard onder ons mondje en lekker dat dat was
Na de speeltijd mochten we met vingerverf een verjaardagskroon versieren. Lekker knoeien in de verf was niet onmiddellijk de opdracht maar bij de meeste lukte dat toch aardig.
Donderdag vertelde juf het verhaal van Jules opnieuw maar daarna liet ze de verhaalplaten op de grond vallen allemaal door elkaar. Oei, oei, oei juf toch. Samen hebben we gezocht welke plaat de eerste moest, welke erop volgde enz .
%%%FOTO21%%%
We hebben geknipt en gekleefd : 3 verhaalprenten in de juiste volgorde.
De peuters mochten 3 kroontjes kleven van klein naar groot.
%%%FOTO22%%%%%%FOTO23%%% %%%FOTO24%%%
En vanmorgen was dan de grote dag aangebroken : Jules is jarig. Met veel tromgeroffel hebben we hem gewekt en onmiddellijk gezongen. Jules wist niet waar eerst gekeken.
Samen bakten we 2 cakes voor het feest van de namiddag.
Nadien de potten uitlikken vonden we reuzefijn.
%%%FOTO25%%%%%%FOTO26%%%%%%FOTO27%%%
%%%FOTO28%%%%%%FOTO29%%%%%%FOTO30%%%
Voor de middag zetten we de feesttafel klaar
( in klas om praktische redenen ) en dan nog eventjes geduld
Dankzij de spaaractie is zak 57 gevuld met plastic dopjes! Makkie blaft van blijdschap en ziet er naar uit om aan zijn opleiding als geleidehond te beginnen. Dit kost enorm veel geld en met de dopjes helpen we die opleiding financieren ( 12,500 euro)
Het eerste thema na de vakantie is alweer voorbij gevlogen.
We werkten rond het thema Tijd.Alvast dank, voor de vele uurwerken die bij ons in de klas aankwamen.
We luisterden naar de verschillende geluiden van het uurwerk.Keken naar de wijzers (groot, klein, dik, dun), waren er wel wijzers aanwezig op het uurwerk?
We keken voor wat de uurwerken werden gebruikt.Zochten ook een juiste naam bij het uurwerk, zoals: wandklok, wekkerradio, polshorloge, wekker, koekoeksklok, staande klok, enz
We knutselden allemaal een wekker met echte wijzers die kunnen ronddraaien.
We maakten ook een dagschema, waar we de fotos of prenten in de juiste volgorde moesten leggen.
Er waren ook kinderen die een polshorloge hebben gemaakt, met een echt stappenplan zonder de hulp van de juf.
We luisterden naar het verhaal van egel en olifant, waar egel moest wachten om een bal te kopen, tot olifant klaar was met poetsen.Wachten kan lang duren,
We speelden dit verhaal ook na.
We leerden het lied van de geit, die overal op tijd komt door een horloge die ze gevonden heeft. We kookten zacht gekookte eitjes en hard gekookte eitjes en mochten dat dan ook proeven.
Volgende week leren we Jordi kennen.En ik wil al iets verklappen.Hij woont niet in België.
Indien mogelijk mogen de kleuters allerlei soorten zeep meebrengen naar de klas.Liefst genaamtekend aub.
Deze week is er een lieve en vrolijke meid gestart in onze klas: Manon. Ze komt heel graag naar school met haar grote broer Maxime. Ze knutselt heel graag en mooi. Welkom Manon !!!
Wij hebben de hele week een spetterend verjaardagsfeest voorbereid voor Jules, want hij is nu 4 jaar.We hebben de klas prachtig versierd met slingers en ballonnen.We moesten heel hard lachen als de juffrouw een opgeblazen ballon liet vliegen of liet piepen als een muis
We leerden om 4 vingertjes te tonen, moeilijk hoor! We hebben ook geleerd hoe we een kaars kunnen uitblazen, we oefenden alvast met een pluimpje en een bellenblazer. De taart versierden we met slagroom maar we hebben ook allemaal een slagroombaard gekregen.
Deze week werkten we rond het verhaal van de kroon van Jules.
Marie de zus van Jules had een kroon gemaakt voor hem. Maar oei, de kroon was te groot en dat vond Jules helemaal niet leuk. Mama maakte de kroon kleiner en dat vond Jules wel heel fijn. Zo konden ze met het feest voor zijn verjaardag beginnen.
Jules was toch wat geschrokken van alle aandacht en de klas die prachtig versierd was.Nadat iedereen een plaatsje had gevonden aan de feesttafel kreeg iedereen een heerlijk stuk taart.Nadien barste het feest los, ballonnen, muziek, dansen, We kregen er maar niet genoeg van
Volgende week beginnen we met het verjaardagsfeest van Maurice en op dinsdag starten we een nieuw thema: goudlokje en de drie beren. Als u het boekje thuis hebt mag u het zeker eens meegeven naar school. Uw kleuter mag een knuffelbeer meebrengen naar de klas die twee weken mag blijven logeren in de klas. Gelieve de beer te naamtekenen. Prettig weekend !!!
De kinderen zijn er nu aan toe om in een nevengroepje rustig met elkaar aan yoga te doen, zelfstandig, met behulp van een serie yogaprenten . Ze leren steeds nieuwe houdingen bij .Er zijn uitdagende dieren bij !
Of het nu gaat over een nieuw kasteel, een dinosauruspark, een piramide of een flatgebouw, zonder degelijk plan, een aannemer, geschoolde vaklui en een bouwwerftoezichter, kom je tegenwoordig niet ver! Daarom: jong geleerd is op tijd klaar! Bekijk de prachtige resultaten, gebouwd met planning, inzicht, doorzicht en samenwerking. En niet vergeten:de voldoening en de vreugde bij de voltooiing!
Deze week werken we rond het thema tijd. Heb je thuis dingen waarmee je de tijd kan meten, mag je deze gerust meebrengen naar de klas. bv. een kookwekker, een stopwatch, een zandloper, een klok, een wekker, ...
Het werden leuke weken ; de kleuters konden hun creativiteit kwijt in een eigen knutselwerkje , ze mochten pudding maken en versieren met 'confetti',schilderen met ecoline,toneeltjes spelen met de dieren van axenland, luisteren naar verhalen ,we speelden met taal (rijmen,onzinverhalen,woorden maken....) we hoorden hoge en lage tonen en bewogen erop, zongen liedjes ; vooral tsjoe tsjoe wa blijkt een hit te zijn bij de kleuters: bekijk het filmpje hieronder. Natuurlijk waren de 2 hoogtepunten deze week de 'dikketruienmodeshow' en de carnavalstoet ....Kyara had haar trui helemaal versierd en mocht de catwalk op met enkele andere kleuters .Ze kreeg een cadeautje samen met de andere kinderen die als beste ontwerpers uitgekozen werden.