Inhoud blog
  • De zon zoeken in het ... nope : Berlin it is
  • Galmaarden op zijn paasbest
  • C'est bon pour la morale :)
  • Eén , twee, drie maal scheepsrecht in Doornik
  • Ragnies, bij de distellerie
    Gastenboek
  • Een herfst maandag groet
  • Goedemiddag blogmaatje
  • camperverhalen
  • Tof!!
  • Bezoekje

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Archief per jaar
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
    Laatste commentaren
  • Een zomerse woensdag bezoekje (Patricia)
        op Een prachtige camperplaats in Gavere
  • Goedemiddag blogmaatje (bemoedigendewoorden)
        op Rock Werchter anno 2019
  • Goedemiddag blogmaatje (weetjeselkedag)
        op Gravelines in zomermodus
  • Een aangename vrijdag toegewenst (bemoedigendewoorden)
        op Larochette, met kids, zonder Fons
  • Fons is uit winterslaap (marksje)
        op Peruwelz: onze eerste uitstap van het jaar is een feit
  • Mijn favorieten
  • lankarren
  • Camperverhalen/Eropuit met Fons
    Onderweg met de mobilhome/van
    31-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Villers-la-Ville (Waals-Brabant)
    De winter blijft maar duren, maar het weerbericht voorspelde droog weer. Genoeg reden om even Fons buiten te halen. En daarbij, Fons moest naar de jaarlijkse keuring, dan kan je het hem toch niet aandoen om zomaar zonder bijkomend uitje terug naar zijn winterverblijf te moeten?
    Dus : Marnix had een tijdje geleden al een Waals-Brabants plaatsje gevonden waar je de ruïnes van een abdij kunt bezoeken. Dus de bestemming van dit weekendje werd : Villers-la-Ville.. Betty werd voorlopig vervangen door ene Marnix die me met een bevallige, diepe stem feilloos daarheen leidde. Onderweg kregen we ook nog een schitterend zicht op de 'leeuw van Waterloo' kado. Je rijdt Villers binnen onder een oude boog van de abdij. We parkeerden ons op de verste parking, dronken een tas warme soep en vervolgens bezochten we de abdij met een audioguide. De ruïnes zijn echt indrukwekkend.
       File:0 Villers-la-Ville 050910 (30).JPG  

    Daarna fietsten we even naar het centrum, we kochten bij de plaatselijke bakker een stokbrood of twee en een taartje, dat we met een tasje koffie verorberden in Fons. Even heerlijk weer opwarmen. Rond 15 u vertrokken we nog voor een 14 km lange wandeling. Met een plannetje bij de hand kon er niks misgaan. We wandelden door verrassend grote bossen die afgewisseld werden door landwegen. We zagen zelfs 3 bambi's! Tot ongeveer 8 km ging alles goed, en toen waren we even , nee niet voor even, het noorden kwijt. dat heb je natuurlijk met een wandelgps, ... die nog thuis lag. :) Dan maar de grote weg zoeken en de verkeersbordjes volgen en zo kom je uiteindelijk toch terug waar je startte. In de enige café van Villers die open was, dronken we het plaatselijk abdijbier, ik een donkere, Marnix een blonde. Ons avondeten werd terug , een beetje een gewoonte geworden, een kaasschotel met een glaasje rode wijn en rond 23 uur kropen we ons bed in. Het werd een rustige nacht tot ... er om 5 uur 's morgens op Fons werd geklopt. Even schrikken. Marnix trok het gordijntje open en daar stond een man met een zaklamp binnen te schijnen, om ons doodleuk te melden dat we weg moesten omdat er plaats gemaakt moest worden voor de rommelmarkt. Jakkes, dus kleren aanschieten, fietsen losmaken, en Fons verplaatsen naar de andere parking. Marnix wist niet goed wat aan te vangen : moeten we nu al koffie maken, ontbijten, .. ? Maar nee gij, kom we kruipen terug in bed. En wonder boven wonder sliepen we nog redelijk vlug terug in,om uiteindelijk terug, voor de tweede keer op te staan , ditmaal op een meer schappelijk uur. Na het ontbijt brachten we natuurlijk eerst een bezoekje aan die rommelmarkt om daarna terug de wandelschoenen aan te trekken en een 15 km wandeling aan te vatten. Toffe wandeling, wel heel slijkig en glad op sommige plekken in de bossen, maar we bleven recht. En ditmaal deden we het helemaal goed é. Tot op ongeveer 4 km van het einde het pad naast de rivier bleek afgesloten. De rivier was blijkbaar buiten haar oevers getreden en je kon onmogelijk door het diepe slijk verder. Dus ja, weer langs de grote baan het laatste stukje afgelegd.
    De woonbatterij van Fons was serieus gezakt, blijkbaar moet er een probleempje zijn. Aangezien we toch van plan waren de volgende ochtend terug te keren, besloten we nu al naar huis te gaan. Anders lagen we misschien de hele nacht naar lampjes te kijken, of zou de verwarming terug in alarm gaan wegens te weinig stroom. We maakten van de nood een deugd en stopten nog even in Ikea. Rond  19 u waren we terug thuis.

    totaal aantal kms tot Villers vanuit Gistel : 156
    totaal stand 15578 km
    parking bij de abdij: geen voorzieningen


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    04-04-2013
    gelukt
    vraag me niet hoe ik het voor elkaar kreeg maar deze trip niet verloren met de yahtzee ...

    04-04-2013 om 11:29 geschreven door marnix




    Over mijzelf
    Ik ben Heidi
    Ik ben een vrouw en woon in Bredene () en mijn beroep is Administratief bediende.
    Ik ben geboren op 04/04/1965 en ben nu dus 60 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Reizen, linedance, muziek, lezen, handwerk, wandelen, geocaching.

    Zoeken in blog


    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs