Hoj iedereen!
Wat is het weer lang geleden dat ik jullie iets heb laten weten uit lekker warm en droog Suriname... Schandalig. Ik zal het dus even goedmaken met dit berichtje.
Vorige woensdag ben ik naar Zanderij gegaan, het vliegveld van Suriname, om daar een onvervalst Hollywoodfilmmomentje mee te maken. Bert kwam namelijk uit het vliegtuig gestapt en dat was efkes een romantisch momentje :). Ik heb die dag trouwens ook mijn eerste pizza gegeten in Suriname... Niet dat dat echt belangrijk is, maar voor mij was het wel efkes een leuk en lekker momentje. Haha. In Paramaribo heb je alles he, zelfs een pizzahut.
Nu zijn Bert en zijn ouders en broer dus te gast in Nickerie. Zaterdag zijn we naar Bigi Pan geweest, het natuurreservaat hier. We hebben wel 30 kaaimannen gezien (1 gevangen) en wel 5 zeldzame rode ibissen gespot. Zo mooi en zo cool. Ze waren alleen niet op foto vast te leggen aangezien ze ver van mensen blijven. Een aanrader om ze ooit tegen te komen! 's Middags hebben we zelfgevangen vis en krab gegeten. Ik heb ze mee klaar gemaakt met Boyke op z'n Surinaams. Dat wil zeggen: levende vissen hun vinnen er af knippen en dan de kop eraf snijden, ingewanden eruit halen en daarna met een mes over de schubben schuren zodat die er af komen. Krabben leg je ondersteboven in de zon tot ze vanzelf dood zijn en dan haal je de bovenkant eraf, hak je ze in 2 en hak je de uiteindjes van de poten eraf. Een beetje luguber allemaal, maar oh zo lekker. En ik heb weeral iets bijgeleerd he. We hebben gekookt in het midden van het water, in een huisje op palen, op een houtvuurtje. Ik had mijn hangmat bij en na het eten konden we daar lekker in relaxen. Wat een dag!
Nu is mijn bezoek naar Blanche Marie, maar die heb ik al gezien dus ik ben niet mee. Ik ben nog bezig met mijn stage nu want ik heb afgesproken met de manager (Azeez) dat ik daarna dan 2 weken vrij kan hebben zodat ik mee kan naar Paramaribo. Ik zal proberen jullie allemaal op de hoogte te houden van al wat ik daar zie, want ik moet toch kunnen stoeffen over mijn vakantie? Haha.
Heeeeeel veel Surinaamse groetjes en een beetje warmte, want ik heb begrepen dat jullie dat wel kunnen gebruiken daar in ijskoud Belgie. Ik ben trouwens al helemaal geacclimatiseerd hier, ik vind 25 graden al een beetje (heel) koud... Laat die airco maar uit! :D.
Dikke zoen!
12-11-2008 om 14:12
geschreven door Ellen 
|