Op 18 maart fietsten we onder extra begeleiding van meester Ben en 2 mama's naar de bib. Daar kozen we aan de hand van een aanstiplijst van juf Marleen een geschikt kleuterboek. Gedurende 3 weken vervingen we moeilijke woorden, zochten we per bladzijde een aantrekkelijke vraag en kozen we een voorwerp dat de kleuters meteen zou aanspreken. Nu is de grote dag aangebroken en we moeten vooral onze zenuwen onder controle houden. Na nog een laatste keer ons vorig verslag te hebben doorgenomen, stappen we vol goede moed naar de derde kleuterklas. De kinderen zitten ons al op te wachten. We mogen een voorwerpje kiezen en zo worden we aan onze eerste kleuter gekoppeld. Al gauw klinkt een gezellige drukte in de klas en in de gang. Iedereen geniet zienderogen!
MUZO/muziek - musiceren op "Met de slede" en "Zou je met mij" - donderdag 3 april 2014
Eerst kiezen we tussen "Met de slede" of "Zou je met mij". De groep die voor het winterse lied kiest, is nogal groot en daarom verdeelt de juf ons in trio's of per vier. Vervolgens bespreken we hoe we het nummer willen zingen en begeleiden met instrumenten. Dat is niet zo simpel aangezien andere groepjes hetzelfde instrument prefereren. Uiteindelijk komt een constructief gegons op gang. Voor het resultaat neem je best een kijkje bij de filmpjes. MET DE SLEDE
TAAL/MUZO/ICT - Reclame maken L6 - dinsdag 1 april 2014
Bij meester Ben bestuderen we de kenmerken van goede reclame: bijvoeglijke naamwoorden in de trappen van vergelijking, een "catchy" slogan of ... Daarna proberen we deze punten ook in het echt uit. Eerst de gesproken reclame en bij juf Fleur de geschreven reclame. Wedden dat we je kunnen overtuigen?
Ons koekenfabriekje - maandag 31 maart en dinsdag 1 april
De levering koeken gebeurt sneller dan verwacht, maar zoveel te vlugger kunnen we ons fabriekje in de gang opstarten. Alle dozen staan netjes op een rij... Meester Ben en juf Fleur hebben elk een breekmes in de aanslag om dozen te openen. Wij staan aan onze post of houden ons klaar met een zakje. Het startschot weerklinkt en daar gaan we! Geen zakkenvullerij... letterlijk wel, maar figuurlijk niet, want iedereen wordt goed bediend