Deinzeblogt
Zoeken in blog


Beste,

Er verschenen over allerlei onderwerpen alle mogelijke nieuwtjes, berichten, activiteiten, commentaar ... over Deinze en zijn deelgemeenten op deze blog. Wie nog af en toe iets wil raadplegen, kan dat blijven doen via de zoeker hierboven. Zo staan er bijna 300 artikels en foto's over erfgoed en lokale geschiedenis online.  

Hartelijke groet,

Stefaan De Groote
 
  Stefaanwebsite

Wie graag een bericht op de stadsblog wil hebben of gewoon iets signaleren kan dat via de mail

degroost@gmail.com 

DE 101 BLOGS EN WEBSITES 
OVER DEINZE

Enkele algemene informatieve blogs en websites
  • Officiële site Deinze
  • Blogsite Nieuwsblad
  • Blog over gemeenteraad en ander stadsnieuws
  • Deinze online
  • Twitteren over Deinze
  • Bibliotheek
  • Politiezone Deinze en Zulte
  • Brandweer

    Lokale mediasites
  • Radio Canteclaer
  • Radio Tequila
  • Radio Veronika
  • Passe-partout

  • Enkele sites van Deinse verenigingen
  • Gezinsbond Gewest Deinze
  • JNM Leievallei
  • Scouts
  • KSA
  • vtbKultuur
  • Pasar
  • Rode Kruis
  • Vlaamse Vereniging Familiekunde

    Enkele sportsites uit Deinze
  • SK Deinze
  • Tafeltennisclub Astene
  • Atletiekclub Deinze
  • Surfing Deinze
  • Sparta Petegem
  • Schaakclub Karpov
  • Basketbalclub Deinze
  • Sportac
  • Sferos
  • The Handles

    Foto's en video's van Martin
  • Foto's
  • Video's

  • Geschiedenissites
  • Heemkundige kring 'Het Land van Nevele'
  • Kunst- en Geschiedkundige Kring
  • Kale Leie Archeologische Dienst
  • Familiekunde Deinze
  • Speelgoed made in Deinze
  • Deinze in oude postkaarten

    Hallo, ik ben Katrijn Vande Riviere,  actief bij Atletiekclub Deinze. Op onderstaande site hou ik mijn veldloop- en atletiekprestaties bij. 
     
    Katr

    Bloggende Deinzenaars
  • Katrijn Vande Riviere
  • Dirk Castelein
  • Luc C. Martens
  • Veerle's blog
  • Lena's blogje
  • Ishku
  • Sexanddeinzecity
  • Geert Walgraeve
  • Sylvie Van Hulle
  • Jonas Van Loocke

    Hey,

    Ik ben Jonas Van Loocke en loopwedstrijden zijn mijn grote hobby. U kan mijn prestaties volgen op de bovenstaande sportblog.

      
    Jonastwee


    Economie en werk
  • Jobaanbod in Deinze

  • Fotoblogs
  • Martin De Baerdemaeker
  • Romcornel I
  • Romcornel II
  • Romcornel III
  • Romcornel IV
  • Romcornel V
  • Romcornel VI
  • Gust Lagaisse

  • Terugkerende evenementen, fuiven en feesten
  • Stoet van Canteclaer
  • Truck-fun
  • Heilig-Bloedprocessie Meigem
  • Briellenium
  • Stuntnacht
  • Deinse feesten
  • Trancefusion
  • Batjesmarkt
  • evenementen

    Cultuur
  • Cultuurkalender
  • Museum van Deinze en Leiestreek
  • cultuurschok
  • MADE
  • Koor Cantate domino
  • Toneelgroep Vooruit
  • Flofleur
  • Davidsfonds

  • Katrijn Vanaelst is een jonge kunstenares uit Gottem. Haar werk is eenvoudig in vorm, beeld en kleur en wordt door een steeds grotere groep mensen geapprecieerd. Zij neemt deel aan tentoonstellingen en organiseert workshops, o.a. voor het basisonderwijs. Zie hierboven haar website 'Flofleur'.       

    Katrijngottem 


    Astene
  • Wikipedia
  • Astene in woord en beeld
  • Gezinsbond
  • KSA-VKSJ
  • Vrije Basisschool de Mozaïek
  • BIN Leiehoek
  • Bunkers in Astene
  • KVLV

  • Bachte-Maria-Leerne
  • Wikipedia
  • Leerne
  • Socio--culturele kring Dutry
  • Gezinsbond
  • jeugdbeweging Djemba
  • Dienstverleningscentrum Heilig Hart (MPI)
  • Sint-Petrus en -Pauluskerk
  • school LEERNEst
  • Feest op het plein

  • Gottem
  • Wikipedia
  • Huisbrouwerij Sint-Canarus

  • Deinze
  • Wikipedia
  • 10-daagse weervoorspelling

  • Grammene
  • Wikipedia
  • Gezinsbond
  • Verkaveling
  • Vierendeelbrug

  • Meigem
  • Wikipedia
  • De Sterrebloem
  • Heilig-Bloedprocessie
  • Pottenbakkerij 't Hoveke

  • Petegem
  • Wikipedia
  • Sparta Petegem
  • Gezinsbond
  • Basisschool Sint-Hendriks
  • Basisschool Zusters Maricolen

  • Sint-Martens-Leerne
  • Wikipedia
  • Gezinsbond

  • Vinkt
  • Wikipedia
  • Basisschool
  • KSA Ahoy
  • Mei 1940
  • Voetbalclub Eendracht Vinkt

  • Wontergem
  • Wikipedia
  • Sport- en feestcomité
  • Volleybalclub Cosmos

  • Zeveren
  • Wikipedia
  • Basisschool
  • Voetbalclub Zeveren Sportief
  • De Hippomaan

  • Logies in Deinze
  • De Ceder (Astene)
  • Camping Groeneveld (Leerne)
  • B&B Martine Haerens (Vinkt)
  • B&B Anno 1756 (Vinkt)
  • B&B Oenas (Grammene)
  • B&B Carroessel
  • Aan de Leie

  • Recreatie en ontspanning
  • ATB Wandelclub Deinze
  • Wandelroutes
  • Duikclub
  • Brielmeersen
  • Hobbyclub
  • Windsurfing
  • Dansschool VID
  • Artweb

  • Vrij Onderwijs
  • Leiepoort Campus Sint-Hendrik
  • VTI
  • Leiepoort Campus Sint-Vincentius
  • Leiepoort Campus Sint-Theresia
  • KODA Deinze en Aalter
  • Centrum voor leerlingenbegeleiding

    Gemeenschapsonderwijs
  • Erasmus
  • Middenschool Erasmus
  • B.S. De Veerboot
  • B.S. De kleurenplaneet
  • Joris Hoerée

  • volwassenen- en stedelijk onderwijs
  • KISP
  • Academie Muziek, woord en dans
  • SASK
  • Taallessen Engels

  • Gezondheid en welzijn
  • Ziekenhuis
  • OCMW
  • Wachtdiensten apothekers en artsen
  • Drugpunt

  • Toerisme (zie ook logies)
  • Toerisme Leiestreek
  • Kasteel van Ooidonk
  • Pleziertochten op de Leie

  • Nog meer sportsites
  • Minivoetbal
  • Wielerclub KVC
  • Vrij voetbalverbond
  • Tennisclub

  • Nog meer verenigingen
  • Waak en Zie
  • Linx+
  • Dier onder dak
  • Wereldwinkel
  • Natuurpunt Deinzeplus
  • Fietsersbond

  • Mobiliteit en vervoer
  • Routeplanner De Lijn
  • Het Verzet

  • Hoofdpunten blog literaire_creatie_deinze
  • NIEUWE BLOG
  • Kathleen Vereecken maandag 29 juni in de bib van Deinze
  • Te laat...
  • De laatste week om een kennismakingsles mee te pikken
  • Nog drie redenen waarom je beter een schrijfopleiding aan de SAMW Deinze volgt

    Straat- en wijkblogs
  • Buurtschap Patershof (Astene)
  • Edekenaars (Astene)
  • BIN Leenschoot (Astene)
  • Schaapsdries (Petegem)

  • Beste lezer,

    u kan ten alle tijd reageren op elk artikel op deze blog. Maar pertinent onjuiste informatie wordt wel geweerd. Hetzelfde geldt voor bedreigingen en scheldpartijen.
     

    Actualiteit, wetenswaardigheden en beschouwingen over Deinze en zijn deelgemeenten
    07-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Café 't Centerke op Stationsplein vannacht bijna volledig uitgebrand
     Net na twee uur deze nacht ontstond in het café 't Centerke een brand die razendsnel om zich heen greep. Toen de brandweer arriveerde had de brand het dak al bereikt. Er werden in totaal acht brandweerwagens ingezet om het gebouw, maar ook de omliggende panden te vrijwaren. Dit laatste is grotendeels gelukt, zeker voor café The Clues.

    StatieplaatstweeMaar in het naburige copycenter Carpa is er toch veel schade. De brandweer dekte de dure apparatuur op het gelijkvloers af met plastiek. De brand kreeg op een bepaald ogenblik de zolder en bovenverdieping in de greep, maar daar kon het ergste worden vermeden. Er is vooral veel rook- en waterschade. De uitbaters zijn op dit ogenblik nog op reis in Thailand en werden door de dochter verwittigd. 

    Café 't Centerke brandde grotendeels uit. De historische voorgevel lijkt nog intact. Uitbater Geert Sierens werd door zijn buren via een ladder uit zijn netelige situatie bevrijd. Hij was door de rook bevangen en werd overgebracht naar het ziekenhuis. Eén van zijn honden stierf in de brand. Een ander dier kon worden gered. Wegens de hevige rookontwikkeling werden de huizen aan het station preventief ontruimd. Een aantal buurtbewoners werd overgebracht naar de stationshal. Rond vijf uur was de brand onder controle. Daarna mocht iedereen weer naar huis. Door de hevigheid van de brand kon de precieze oorzaak nog niet worden achterhaald. Het parket stelde een branddeskundige aan om een onderzoek in te stellen. Omwonenden hadden een ontploffing gehoord. Bij de brandweer denkt men aan een frietketel die vuur heeft gevat. Het Stationsplein van Deinze was deze morgen om acht uur nog steeds volledig afgezet voor nablussen en controle.

    Café 't Centerke is één van de oudste herbergen in Deinze. Het was vroeger gekend als de supportersclub van SK Deinze bij Van Simaeys. Iedere vrijdag komen heel wat leerkrachten - maar ook oudleerkrachten van het vroegere college - er samen. Ze zullen voor hun 'happy hour' een andere locatie moeten zoeken.

    Oude postkaartfoto van de Statieplaats die ontstond na de aanleg van de spoorlijn in 1839. De plaats bevindt zich op het grondgebied van de deelgemeente Petegem. De getroffen gebouwen bevinden zich rechts op de foto. De nog authentieke voorgevel van 't Centerke is gebouwd in neo-Vlaamse-renaissance en dateert uit het einde van de 19de eeuw. Het hoekhuis - waar Carpa zich bevindt - was vroeger café l'Avenir.      

    07-11-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    06-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bernard Filliers neemt leiding over van jeneverstokerij
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De familie Filliers is zwaar getroffen door het ongeval in Egypte en dat zal nog lang nazinderen bij de aangeslagen familie, vrienden en personeelsleden. Maar in de jeneverstokerij in Bachte bij Deinze pakt men de zaken nu op een kordate manier aan.

    Het gevoelig geschreven in memoriam dat dit weekend in drie talen werd gepubliceerd op de website is meteen een boodschap aan klanten en leveranciers dat het overlijden van bedrijfsleider Jan zeker niet betekent dat er een malaise of vacuüm ontstaat op het niveau van de onderneming: "De voorbije jaren behaalden Jan en Bernard samen verscheidene opmerkelijke zakelijke successen. Onder hun beleid groeide Stokerij Filliers uit tot een toonaangevend bedrijf en werden talrijke nieuwe producten gelanceerd. Jan en Bernard omringden zich met bekwame en gedreven mensen, alsook met een sterke raad van bestuur. Hierdoor is Bernard vandaag perfect in staat de continuïteit van het bedrijf te verzekeren."

    Jan Filliers was weliswaar het gezicht van het bedrijf en verantwoordelijk voor produktie en R&D maar neef Bernard speelde een even belangrijke rol als verantwoordelijke voor verkoops- en financiële aspecten. Beiden vormden een team van gedelegeerd bestuurders, dat bovendien wordt aangevuld door een aantal experten in de raad van bestuur die regelmatig worden geconsulteerd. Het gaat om Chris De Wulf (Picanol), Agnès Lannoo-Van Wanseele (Vlerickschool) en Patrick Coucke (KBC).

    http://www.filliers.be/

    06-11-2008, 00:08 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deinse reisleider Mohamed Holail krijgt steun vanuit heel Vlaanderen
    Mohamed Holail die in Petegem woont, is een zeer gewaardeerde en bekende gids in Egypte. De Vlaamse Egyptenaar zoals hij wel eens wordt genoemd zat inderdaad in de fatale bus, maar bleef relatief ongedeerd. Ook voor hem begint een verwerkingsproces. Het is opvallend hoeveel klanten uit heel Vlaanderen hem een hart onder de riem steken op het gastenboek van zijn website.

    Mohamed"Beste Mo" zo schrijven Erna en Patrick, "Wie had ooit durven denken, toen we ergens in januari 2008 samen met 'de Johns' door de woestijn op weg waren naar Abu Simbel, dat deze tocht ooit eens zo dramatisch zou eindigen?

    Toen we het nieuws hoorden op de radio gingen onze gedachten direct naar jou en toen we op tv de beelden zagen wisten we dat jij er direct bij betrokken was. Niettegenstaande de betreurde slachtoffers van dit drama waren we wel opgelucht dat je er nog bent. Ook voor je medereizigers want we zijn er zeer van overtuigd dat ze aan jou nog zoveel meer steun zullen hebben en gehad hebben dan aan om het even wie. We mochten het indertijd ondervinden toen één van onze medereizigers plots onwel werd. Mohammed, we wensen je veel sterkte in deze moeilijke periode en we hopen dat je in de toekomst je 'missie' op je eigen onnavolgbare manier kan voortzetten. Hierbij willen we ons medeleven betuigen aan de familie van de betreurde slachtoffers en veel moed en beterschap toewensen aan de gekwetsten van dit ongeval."


    http://www.egyptholail.be/egfs.htm

    06-11-2008, 00:06 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kathleen Huys uit Meigem stelt tentoon in Petegemse galerie Anima

    KathleenhuysKathleen Huys woont in de Pijpekerrestraat in Meigem. In juni behaalde ze de derde prijs in Canvascollectie, een soort talentenjacht op het vlak van beeldende kunst. Zij werd tweede laureaat met een pretentieloos schilderij, waarin je een man herkent die een kalfje draagt (zie foto). 'Een klein maar bijzonder fijn stroofje in het rijke lied van de Vlaamse schilderkunst', aldus de vakjury.

    Van 16 november tot 28 december stelt de Galerie Anima haar werk - olieverf op doek - tentoon, samen met  beelden in brons van Pauline Schreibers.  

    Kathleen Huys studeerde monumentale kunsten aan de Sint-Lucashogeschool in Gent. Haar olieverfschilderijen nodigen uit om in de diepte te kijken, de verschillende lagen erin te lezen. Haar beelden worden suggestief, gereduceerd weergegeven, balancerend tussen abstractie en figuratie.

    Info en openingsuren: http://www.galerie-anima.be/

    06-11-2008, 00:06 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Raoul De Keyser krijgt grote overzichtstentoonstelling in Duitsland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het Kunstmuseum in Bonn geldt als één van de meest bekende in Duitsland. Volgend jaar plant men er een tentoonstelling over het werk van Raoul De Keyser. Het wordt een overzicht die zijn volledige artistieke loopbaan - van 1964 tot 2008 - zal overspanen. Men hoopt ca. 70 schilderijen te kunnen verzamelen voor deze tentoonstelling, zodat bezoekers een duidelijk inzicht krijgen in de evolutie van zijn oeuvre. De werken zullen bij een reeks Europese en Amerikaanse musea en privécollecties worden ontleend. 

    Raoul De Keyser wordt op de onderstaande website aangekondigd als één van de belangrijkste Europese kunstenaars van de jongste decennia. Er was nog geen dergelijke overzichtstentoonstelling te zien geweest op Duitse bodem, stelt de curator. Die tentoonstelling moet dit hiaat opvullen.

    De Deinzenaar wordt in Duitsland al vele jaren zeer gewaardeerd. Hij raakte vooral bekend door de expositie van zijn werk op de Dokumenta in  Kassel (1992) en gaf een tijdlang les als gastdocent op de Berlijnse kunstakademie.  

    De tentoonstelling zal lopen van 6 augustus tot 11 oktober.


    http://kunstmuseum.bonn.de/ausstellungen/vorschauindex.htm

    www.isel.be/.../kunstenaars/raouldekeyser.htm

    06-11-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    05-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Familieleden Jan Filliers verblijven nog steeds in Universitair Ziekenhuis
    De vijf familieleden verblijven op dit ogenblik op de afdeling traumatologie van het UZ in Gent. Echtgenote Dominique heeft een complexe enkelbreuk en een verbrijzelde voet. Men hoopt dat men haar voet kan redden.

    De dochters Nathalie en Valérie hebben respectievelijk een bekkenbreuk en een hoofdwonde plus gebroken teen. Benoit heeft een diepe schaafwonde. Maar vooral Laurent is er het ergst aan toe. Hij ligt op intensieve zorgen en werd een arm geamputeerd. Ook de andere arm is er slecht aan toe.

    Vanwege de familie liet men weten dat het lichaam van Jan - dat gisteren werd overgebracht vanuit Egypte - zal worden gecremeerd en een afscheid in intieme kring is voorzien in het Universitair Ziekenhuis.
       

    Naar aanleiding van het overlijden van Jan Filliers is in de inkomhal van het stadhuis van Deinze een rouwregister gelegd. Inwoners van de stad die dit wensen, kunnen zo hun medeleven betuigen met de familie. Ook op de website van de stokerij zelf, www.filliers.be kan gecondoleerd worden.

    05-11-2008, 17:23 geschreven door Stefaan  


    03-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wielrenner Kenny Lisabeth huwt met dorpsgenote uit Wontergem

    Isabelletytgat_3Kenny Lisabeth uit Wontergem fietste dit jaar als eliterenner zonder contract bij de wielerploeg 'Sean Kelly Cycling Academy', een continentale ploeg die o.a. wordt gesponsord door de Ierse post.

    Hij reisde dit jaar met zijn team heel Europa door en nam deel aan tal van ronden en kleine rittenwedstrijden. Ook in eigen land was hij op heel wat plaatsen actief. 
     

    Kenny huwde onlangs met Isabelle Tytgat. Zij is de dochter van de betreurde Roland Tytgat die overleed in 2002. Hij was medestichter van het Wontergemse bouwbedrijf Arbuco. Isabelle baat in Ruiselede de kinderboetiek 't dolfijntje uit.  www.t-dolfijntje.net

    Webmaster Eric lanceerde een nieuwe website over Kenny Lisabeth.  

    www.kennylisabeth.be 

    03-11-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    02-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Familieleden Jan Filliers terug in ons land
    De familieleden van de betreurde Jan Filliers zijn terug in ons land. Op een aantal sites stromen de reacties binnen. De jonge Mathieu Van Overberghe bijvoorbeeld: "Benoit, ik ben ook uit Deinze. Ik zit ook in de scouts. Ik vind het heel erg ik kan het niet uit mij zetten. Spijtig voor je papa, ik ben er zelf ook niet goed van zo iemand te verliezen in Deinze. Ik ben wel blij dat jij nog leeft en ik hoop dat ik je nog eens zie in de scouts ofzo. Veel sterkte!"

    http://www.nieuwsblad.be/forum/Index.aspx?pageName=detail&forumId=694970

    02-11-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    01-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jan Filliers uit Bachte-Maria-Leerne slachtoffer van noodlottige bus
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Jan Filliers is één van de dodelijke slachtoffers op de Egyptische bus. Zijn echtgenote Dominique Delbecque en de vier kinderen zijn gewond. Jan Filliers was als bedrijfsleider en meester-stoker een zeer gekende figuur in de streek. Hij runde met zijn neef Bernard het bekende gelijknamige jeneverbedrijf in Bachte-Maria-Leerne. Jan was een joviale man en vroeger zeer actief bij de scouts.

    Drie kinderen van het echtpaar Filliers, nl. Nathalie, Valérie en Benoit, lopen school in het Sint-Hendriks- en Zusters Maricoleninstituut. Directie, godsdienstleerkrachten en klastitularissen zullen maandag hun klasgenoten informeren en een bezinning voorzien.    
     
    Er is een noodnummer in verband met het ongeval: 050/39.55.86. Ook op het algemeen nummer van Buitenlandse Zaken kan meer informatie verkregen worden: 02/501.81.11. 

    Aan het bedrijf hangen de vlaggen halfstok. Op de website van Filliers verscheen een in memoriam over Jan Filliers.

    http://www.filliers.be/index.htm

    Foto Het Nieuwsblad

    01-11-2008, 14:19 geschreven door Stefaan  


    31-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kim De Dapper start winterseizoen bobsleeën in de VS en Canada
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Begin dit jaar organiseerde Canvas een kleine hype rond het eerste vrouwelijk bobsleeteam in de geschiedenis van ons land. De meisjes zijn ondertussen nog steeds keihard aan het trainen, want de weg, die moet leiden naar de winterspelen in Vancouver van 2010, is nog lang. Om zich te kwalificeren moeten de bobbers zich namelijk in de top 25 van de wereld kunnen hijsen.

    Het winterseizoen is gestart. De groep - waaronder Kim De Dapper uit Petegem - bevindt zich momenteel in de Verenigde Staten. Er zijn wedstrijden gepland in Salt Lake City (VS), Calgary (Canada) en Lake Placid (VS).

    Gisteren zat heel de groep - teammanager Geert Vanvaerenbergh incluis - nog in zak en as. Er waren twee op maat gemaakte schaatsen van Zwitsers-Duitse makelijk verdwenen. Maar na minutieus onderzoek bleken die gewoon te zijn vergeten in een vrachtwagen, zo raakte nu bekend.


    Foto van Kim De Dapper

    31-10-2008, 08:17 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Busongeval in Egypte raakt ook Deinse reisonderneming


    Mohamed3Vandaag zijn zes landgenoten omgekomen bij een busongeval in Egypte. Een konvooi bussen met toeristen was deze morgen op weg van de zuidelijke stad Aswan naar de tempels van Abu Simbel. Een bus met vooral Belgische en drie Egyptische inzittenden kantelde, mogelijk na een klapband. Van de 32 inzittenden kwamen er zes om het leven. De anderen raakten gewond. De zwaargewonden zijn per vliegtuig overgebracht naar naar Caïro. Vanavond of morgen volgt de repatriëring.

    Reisbijstandsorganisatie Mondial Assistance coördineert de hulpverlening vanuit België. Eén van de hoofdartsen van de organisatie was toevallig aan boord van één van de andere bussen. Hij hielp de slachtoffers die in eerste instantie naar de verschillende ziekenhuizen rond Abu Simbel werden overgebracht. Voorts is een medisch team van de organisatie, met aan boord twee verpleegkundigen en een administratieve kracht, overgebracht naar Egypte.

    De reis werd georganiseerd door touroperator Escape Travel uit Brugge.
    Het gaat om toeristen die hadden geboekt via De Feyter in Hoboken en Amontour. Die laatste is een succesvolle onderneming, opgestart door de van Egypte afkomstige Mohamed Holail (zie foto) die in Petegem bij Deinze woont.
    Hij is burgerlijk ingenieur en historicus van opleiding en geniet al vele jaren een uitstekende reputatie met kwaliteitsvolle reizen naar Egypte, die hij als Nederlandstalige gids vaak ook zelf begeleidt. Ook bij deze reis was hij mee als gids. Hij werd uit de bus geslingerd maar is verder ongedeerd, zo verklaarde dochter Yasmin aan AVS.

    Bron foto: http://www.egyptholail.be/egfs.htm

    31-10-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    30-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gezin Van Paemel groot succes voor theatergezelschap Vooruit

    Gezin_van_paemelIn totaal kwamen deze maand precies 1204 toeschouwers het toneelstuk 'Het Gezin Van Paemel' van Cyriel Buysse, in een regie van Steve De Schepper, bekijken.
    Het werd meteen één van de grootste successen van de toneelvereniging van de jongste kwarteeuw. 

    Op de foto van huisfotograaf Peter Claeys zien we nog eens de nagenoeg volledige cast op de scène van zaal Palace.
      

    Er bestaat sinds kort een forum waarop leden en kennissen een zegje kunnen doen.

    http://vooruit.actieforum.com/seizoen-2008-2009-f6/

    www.vooruitdeinze.be

    30-10-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Amiram Amitai of de traiteur mediterane gerechten 't olijfje uit Zeveren
    Van de kibboets in Israël naar de Leeuwstraat in Zeveren, dat is de weg die Amiram Amitai en Chantal Raes hebben afgelegd. Amiram startte enkele jaren  geleden in Zeveren met 't olijfje, een traiteurzaak met specialisatie Middellandse Zeegerechten. 

    LogoHet gezin woont al geruime tijd in Zeveren, maar Amiram en Chantal vertellen nog graag over hun kibboetsverleden. Over het feit dat de kinderen in groep werden opgevoed, de groepsmaaltijden en de vele vrije tijd, ondanks het harde werk en het karige loon. Ze kweekten er avocado's en citrusvruchten. Zijn ouders en twee broers zijn er trouwens nog steeds werkzaam, maar het collectieve is ondertussen grotendeels verdwenen.

    Chantal - afkomstig van Gent - leerde Amiram kennen toen ze als vrijwilligster meehielp in de kibboets. Twee van de drie kinderen werden er geboren. Maar Chantal wou terug naar Vlaanderen, ondermeer omdat ze de drie (voor jongens) en twee (voor meisjes) jaar verplichte legerdienst niet zag zitten voor de kinderen. 

    Volgende week op zaterdag op 8 november zal de traiteur 't olijfje de gasten op het Grosso Mundofeest vergasten met zijn producten. Amiram gaat er prat op dat zijn ingrediënten steeds vers worden aangekocht bij bioproducenten.
     De activiteit wordt georganiseerd door de Gemeentelijke Raad voor Ontwikkelingssamenwerking (GROS) en vindt plaats in Brieljant (zie eerder artikel op 26 oktober). 

    Bijkomende info: tolijfje

    30-10-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    29-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maar liefst 693 bezwaarschriften tegen uitbreiding industriezone De Prijkels
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een aantal inwoners, die gekneld zitten tussen de uitdijende industriezone 'de prijkels' en de woongebieden in Petegem, hebben snel en kordaat gereageerd toen het milieueffectenrapport 'afbakening kleinstedelijk gebied Deinze' werd aangekondigd. Die MER geldt als een eerste stap naar de geplande uitbreiding van De Prijkels tot vlak bij de recent aangelegde woonwijk Reybroeck. Het bedrijventerrein boort zich bovendien tussen woonclusters in langs de Gaversesteenweg en de Oudenaardsesteenweg en zal ongetwijfeld voor (nog) bijkomende verkeersdruk zorgen in Petegem. 

    Het zit de actievoerders vooral hoog dat men de industrie terug de stad injaagt. Men eist integendeel een uitbreiding langs de E17-autosnelweg. Deze standpunten krijgen veel bijval in Petegem. Men verzamelde op heel korte tijd (deadline was tot 7 oktober) 693 bezwaarschriften.

    Men bereidt zich bij het wijkcomité Te Reybroeck nu voor op de volgende ronde van de procedure. Het RUP (Ruimtelijk Uitvoeringsplan) met afbakening zone, bufferafstanden, onteigeningen... zal wellicht in maart/april bekend gemaakt worden. Het wordt dan de allerlaatste kans om massaal te reageren volgens de wettelijke inspraakmogelijkheden. 

    Aan de ene kant werden in de omgeving van de Oudenaardse- en Gaversesteenweg honderden bouwvergunningen gegeven voor nieuwe verkavelingen en tegelijk laat men de industrie oprukken tot vlakbij of zelfs diep in deze woonwijken. Er wordt hierbij geen rekening gehouden met de onmiddellijke effecten, zoals een steeds stijgende toename van de verkeersdrukte. Dit voorbeeld alleen toont aan hoe weinig er globaal wordt gedacht. 

     

    Er is nog een heel stuk natuur dat een buffer vormt tussen de industrie en de woonwijken in Petegem, bv. in de Kakelstraat. Het dreigt grotendeels te verdwijnen wanneer het industriegebied wordt uitgebreid. 

    29-10-2008, 14:10 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Buurtbewoners willen eekhoorntjes veilig de weg laten oversteken
    Op korte tijd zijn al twee overstekende eekhoorns doodgereden in de Gampelaeredreef, op de grens tussen Petegem en Astene. Nogal wat eekhoorns vinden een plekje in de hoge bomenrij die de Gampelaeredreef in twee baanvakken deelt.

    EekhoornDeze eekhoornpopulatie is al vele tientallen jaren lang aanwezig in de Gampelaeredreef en de omliggende tuinen en goed bekend  bij Natuurpunt. 

    De buurtbewoners hebben zich gewend tot de huisdierenvereniging “Mijn huisdier, mijn vriend” van Magda Laenen. Die vereniging stelt voor om een zogenaamde eekhoornbrug te bouwen die op vijf meter hoogte de toppen van de bomen aan beide kanten van de straat met elkaar verbindt. Maar daarvoor is de toestemming nodig van de overheid. De buurt is daarom een petitie gestart.

    Een sympathieke actie dat zeker, maar het is wellicht niet zo vanzelfsprekend dat de eekhoorntjes, die vaak op de grond lopen, altijd die overbrugging zullen gebruiken bij het oversteken van de weg. Misschien kan men toch best eens te rade gaan bij de zoogdierenwerkgroep van Natuurpunt.  

    Er zijn nogal wat dieren die eekhoorntjes als een prooi zien, zoals blijkt uit onderstaande tekst (zie link), bv. roofvogels en 'onze vriend' de kat. Maar desondanks blijven de eekhoorns in de Vlaamse bossen en tuinen toenemen.  De komst van het stadsbos zal er in ieder geval voor zorgen dat de populatie in Astenedreef en omgeving kan uitbreiden.  

    http://www.zoogdierenwerkgroep.be/index.php?id=107

    29-10-2008, 12:19 geschreven door Stefaan  


    28-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wielertoeristenclub uit Astene organiseert mountainbiketocht

    Clubfotobewerkt

    De frisse jongens van hierboven en een enkele dame behoren tot de WTC Walter Godefroot, volgens Johan De Weirdt met zijn 200 leden zowat de grootste wielertoeristenclub uit de streek. Ongeveer de helft onder hen neemt op regelmatige basis deel aan georganiseerde ritten op zaterdag of zondag.  

    Op zaterdag 8 november organiseert men voor het eerst de VTT Walter Godefroot, wat staat voor een mountainbike-evenement. Er is keuze tussen een lichter parcours van 30 km en een iets zwaarder parcours van 50 km voor de beter getrainde wielerfanaat. Maar men kan ook de gewone weg op voor een fietstocht van 50 km.
     De VTT start aan de sporthal van De Ceder in Astene (kant Nazarethsesteenweg).

    Inlichtingen via de website http://wtc.fietsengodefroot.be of via Willy Goeteyn -0476/78 98 80 of  willy.goeteyn@telenet.be.

    28-10-2008, 16:50 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tentoonstelling Roger Wittevrongel in Museum van Deinze en Leiestreek

    RogerwittevrongelRoger Wittevrongel is een bekende schilder, tekenaar en graficus die van 8 november tot 11 januari een tentoonstelling krijgt in het Museum van Deinze en Leiestreek.

    Hij is een West-Vlaming (Blankenberge °1933), maar woont al vele jaren in Bachte-Maria-Leerne. Hij studeerde aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten en aan de Rijksmiddelbare school in Gent. Roger Wittevrongel debuteerde onder de vleugels van Octave Landuyt. In de jaren zestig ging hij zijn eigen weg. Hij ging meer figuratief schilderen, voornamelijk architecturale composities met het plantaardige als decoratieve aanvulling en door allerlei attributen (bijv. schilder- en tekenbenodigdheden) omringd vrouwelijk naakt. Rond 1970 komt hij tot een hyperrealistische stijl met een absolute nauwkeurigheid in de weergave van het zichtbare.

    Beroepshalve bleef hij lesgeven als docent graveerkunst in de Gentse Academie, maar was tegelijk artistiek bedrijvig met tentoonstellingen in binnen- en buitenland (Europa, Japan en de VS). In 1984 kreeg hij de Staatsprijs ter bekroning van een kunstenaarsloopbaan.
     

    Op 27 november organiseert het museum een nocturne tot 21u.

    Bron foto: roger wittevrongel          Meer info: museum deinze

    28-10-2008, 16:50 geschreven door Stefaan  


    27-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Huize Ter Linde krijgt opbrengst eetfestijn
    CD&V secretaris Rutger De Reu bezorgde ons een foto die vorige vrijdag werd genomen in het VDK-kantoor in Deinze. De blijde gebeurtenis is de overhandiging van 1.400 euro aan de instelling Huize Ter Linde. Het gaat om de opbrengst van het eetfestijn dat de partij onlangs organiseerde.    

    VdkbewerkingTer Linde is een tehuis voor niet-werkende andersvaliden, dat behoort tot OC Br. Ebergiste van de Broeders Van Liefde. De instelling bevindt zich  in de Caleshoek in Deinze.

    Er verblijven permanent dertig volwassen met een mentale handicap en dagelijks komen er nog eens dertien personen naar het dagcentrum.

    27-10-2008, 23:06 geschreven door Stefaan  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Buurtcomité Bachte wil strijd tegen mestverwerkingsbedrijf nog niet opgeven
    Al meer dan twee jaar verzetten enkele tientallen families uit o.a. de Schipdonkstraat en de Groenstraat in Bachte zich met hand en tand tegen de komst van een mestverwerkingsbedrijf vlak in hun buurt. Het heeft iets van David tegen Goliath. Het stadsbestuur (CD&V en Open VLD) bezorgde het bedrijf een stedebouwkundige vergunning en maakte een bijzonder plan van aanleg op dat volgens de bewoners op maat van het bedrijf is geschreven. Men wil rotondes bouwen en van de smalle Groenstraat een industrieweg maken om de vele vrachtwagens toe te laten.

    Het buurtcomité kreeg eerst gelijk van het provinciebestuur, maar de initiatiefnemer van het mestverwerkingsbedrijf ging in beroep bij de minister. Na vele maanden stilte verwierp de Vlaamse milieuminister Crevits (CD&V) onlangs de beslissing van de provincie. 

    Er rest echter nog één uitweg voor het buurtcomité en dat is een procedure bij de Raad van State. Na advies van hun advocaat Tom Malfait constateerde men dat er een goede kans bestaat om de vernietiging van de beslisisng van de minister te bekomen. Een procedure bij de Raad van State kost echter geld. Daarom wil het buurtcomité eerst 5.000 euro verzamelen bij buren en sympathisanten, vooraleer van start te gaan. Info bij 09/381.57.09 of
    info@buurtcomitébachte.be. 

    27-10-2008, 00:00 geschreven door Stefaan  


    25-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marc Hoste stopt na twintig jaar voorzitterschap van SK Deinze
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Enkele weken geleden onderging Marc Hoste een hartoperatie. Het was bekend dat hij al een tijdlang met de idee speelde om het voorzitterschap van de tweedeklasser af te staan. Maar vandaag staat het in Het Nieuwsblad. Na dertig jaar het wel en wee van de belangrijkste Deinse sportvereniging te hebben gedeeld, geeft hij de fakkel door.

    Marc Hoste (°1945) is afkomstig van Waregem en vestigde zich als slager in Vinkt. In de jaren zeventig startte hij Marcobeth, een bedrijf voor vleeswaren, in de Europalaan. Hij liet zich al vlug overhalen om SK Deinze te steunen, toen de ploeg - in 1978 - over geen hoofdsponsor meer beschikte. Hij maakte er in eerste instantie komaf met de schuldenlast, die op dat ogenblik 7 miljoen BEF bedroeg.

    Na het wegvallen van de legendarische 'president' George Torck werd Marc als vanzelf voorzitter in 1988. SK Deinze werd dankzij zuinig beheer en zorgvuldig opgebouwde financiële reserves een gezonde vereniging. Zijn gloriejaren waren ongetwijfeld 1992 en 1993 toen eska tweemaal na elkaar kampioen speelde en in tweede klasse terecht kwam, waar het - met wisselend succes - nog steeds kampeert. Het grootste sportieve succes was het seizoen 1997, toen men op de rand van eerste klasse stond. 

    Marc Hoste mag in ieder geval tevreden terugblikken op zijn twintig jaar voorzitterschap. Het zal niet gemakkelijk zijn om hem te vervangen. Sommigen fluisteren de naam van sportschepen Norbert De Mey als opvolger. Op dit ogenblik loopt het sportief niet zo denderend, maar het elftal slaagde er vanavond met veel wilskracht in om thuis 2-2 te spelen tegen de gewezen eersteklasser SK Beveren.
     

    25-10-2008, 23:29 geschreven door Stefaan  


    Laatste commentaren
  • Zuster LEEN (Ward De Kempeneer)
        op Congregatie Maricolen was honderd jaar geleden schoolimperium in Deinze en omgeving
  • grof (Laura Verbeeck)
        op Zwaar toegetakeld katje gedumpt aan museum van Deinze
  • onverantwoord (De Kerpel Agnes, Deinze)
        op Zwaar toegetakeld katje gedumpt aan museum van Deinze
  • Wat erg !! (Nika xx)
        op Zwaar toegetakeld katje gedumpt aan museum van Deinze
  • Gastvrij (Toon jans)
        op De Carroesel draait of een nieuwe B&B in het centrum van Deinze
  • tentoonstelling Richard Minne sept 2009 in Bachte (willy goethals)
        op Expo over de dichter Richard Minne die in Leerne een tijdje boven een boerenherberg woonde
  • Bedankt om al die jaren ook het nieuws van het Kisp te brengen (Ilse Cieters)
        op Deinzeblogt stopt ermee
  • Delhaize (stefaan)
        op Echtpaar uit Vinkt runt Delhaize in Lochristi
  • medestaander op de boekenmarkt te gent (bruggeman carine)
        op Echtpaar uit Vinkt runt Delhaize in Lochristi
  • m. (jan vermeulen)
        op Deinzeblogt stopt ermee

  • Gastenboek
  • How to earn money online without Investment
  • Office Setup
  • Mumbai Realty
  • Digital Marketing Agency in California
  • Car Transport In Mumbai

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Inhoud blog
  • Deinzeblogt stopt ermee
  • Vlaams Parlement toont mooie overzichtstentoonstelling van werk Raoul De Keyser
  • Ritten De Wulf, de Deinzenaar die de Waalse Pijl won
  • Vlassers uit Gottem
  • Blue Sky over Nashville door Bruno Deneckere
  • Schaakclub Karpov Deinze biedt schaaklessen aan
  • 'Dier onder dak' organiseert ontbijt en pannekoekennamiddag in de Brielmeersen
  • 'Kunstzomer Leiestreek' op komst
  • Tekening van de hallepoort in Deinze
  • 'Courageus ouder worden' in Deinze
  • Yvan Vandenbrande: van stadssecretaris naar portretschilder
  • Mooie film over de opgravingen op de Markt van Deinze
  • Werken nieuw lokaal KSA-VKSJ Deinze-Astene gaan van start
  • N-VA Deinze overweegt eigen lijst tegen gemeenteraadsverkiezingen
  • Huis van Thuyne in Deinze wordt hotel met kwaliteitsrestaurant
  • SK Deinze behaalt nationaal label jeugdvoetbal
  • Bijen Brielmeersen Deinze worden ingezet voor api-punctuur tegen ouderdomskwalen
  • Binnenkort kunstengalerie D'Apostrof in Meigem bij Deinze
  • Nieuwe 'Deinze KoopCenter' opent binnenkort eerste winkel
  • Brengt Andy Sergeant uit Deinze beste Miacover?
  • Nieuwe spits van derdeklasser SK Deinze heet Dimitri Iakovlevski
  • Marc Bultinck van AC Deinze wordt Europees kampioen veldlopen masters
  • De Meester-Wroeterij in Astene, veel meer dan een boerderij
  • Tafeltennisclub Knal Deinze gooit handdoek op de tafel
  • LDD wil referendum over de aanleg van een ringweg rond Deinze
  • Camilla De Bleecker voor de vierde opeenvolgende keer Belgisch kampioen veldlopen
  • Martin De Baerdemaeker digitaliseerde 114 filmpjes over Deinze
  • Vrije Basisschool Zeveren won wisselbeker scholenveldloop
  • Thomas Van der Plaetsen gedeelde vijfde plaats in zevenkamp op Europees Kampioenschap indoor
  • Marlien De Jans en Anouska Hellebuyck Belgisch kampioen indoor
  • SK Deinze blijft maar winnen
  • Zicht op middeleeuwse restanten belfort Deinze
  • Gratis hanen te verkrijgen in Deinze
  • Deinze wil af van dwangmatige belastingsbetaler uit Gent
  • De ene ex-Deinzenaar complimenteert de andere
  • Freddy Tack loopt op laatste werkdag van Deinze naar UZ Gent voor goede doel
  • In september organiseert Deinze referendum over nieuw stadhuis
  • Rock Werchter topper Linkin Park trad tien jaar geleden op in Brielpoort Deinze
  • Nick Hollevoet treedt met nieuw theatergezelschap op in oud fabrieksgebouw Colle
  • Achter de schermen van Shakespaeres Romeo en Julia
  • Deinze krijgt cultuurcentrum in 2015
  • In Leerne bij Deinze brandt de kerstverlichting nog
  • Erasmus Deinze wordt lid van wereldwijd UNESCO-netwerk
  • Secretaris en sportief manager SK Deinze nemen ontslag
  • Thomas Van Der Plaetsen Belgisch kampioen zevenkamp en nieuwe recordhouder
  • Binnenkort op zoek naar 13de eeuwse restanten stadshal Deinze
  • Klas Campus Sint-Hendrik neemt deel aan prestigieuze wedstrijd met filmpje over opwarming van de aarde
  • Uit het velddagboek van de Duitse divisie die Vinkt en Meigem bestormde in mei 1940
  • Dirk Maes uit Petegem bij Deinze, politieman bij het Disaster Victim Identification-team, vertelt in Deinse bibliotheek
  • Zeveren Sportief opnieuw eerste in derde provinciale A


    Categorieën
  • Actualiteit (62)
  • Andere sporten (11)
  • Atletiek (22)
  • Basketbal (2)
  • Bedrijven (1)
  • Beeldende kunsten (38)
  • Bekende Deinzenaars (20)
  • Cultuur (24)
  • Derde Wereld (56)
  • Dieren (7)
  • economie (15)
  • Erfgoed (48)
  • Evenementen (45)
  • Feesten (22)
  • Gemeentebeleid (18)
  • Geschiedenis (43)
  • Jeugdverenigingen (5)
  • Landbouw (6)
  • Literatuur (26)
  • Media (12)
  • Middenstand (3)
  • Milieu (26)
  • Milieuverenigingen (0)
  • Mobiliteit (30)
  • Muziek (56)
  • Natuur (76)
  • Onderwijs (40)
  • Ongeval (1)
  • Partijen (11)
  • Politiek (43)
  • Recreatie (32)
  • ropeskipping (3)
  • Seniorenverenigingen (1)
  • SK Deinze (57)
  • Sociaal (20)
  • Sparta Petegem (12)
  • Sportac (9)
  • stadsvernieuwing (30)
  • Tafeltennisclub Knal (11)
  • Theater (36)
  • Toerisme (5)
  • Varia (2)
  • Veldlopen (20)
  • Voetbal provinciale reeksen (10)
  • Volleybal (2)
  • Welzijn (18)
  • Wielrennen (10)

  • The Big Ask


    zonder haat straat


    Blog als favoriet !

    Startpagina !

    Een interessant adres?

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    dimiren
    www.bloggen.be/dimiren


    Zoeken met Google




    Blogs van (enkele) politici
  • Stefaan Vercamer
  • Jan Roegiers
  • Dirk Van Der Maelen
  • Herman Van Rompuy
  • Frank's blog
  • Kris Van Dijck
  • Frederik Dhondt
  • Alain Destexhe
  • Els Keytsman
  • John Crombez

    Bloggende journalisten
  • Gerrit Six
  • Louis Van Dievel
  • Arnold Karskens

  • {TITEL_VRIJE_ZONE}

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Favoriete blogs
  • Châteaubrys
  • De Gentse Zwijger
  • Huugendruug
  • Michiel Vuylsteke
  • Sam De Graeve
  • Koen Fillet
  • Franky Aelbrecht
  • Radio Plasky
  • Marc Vanfraechem
  • Achille van den Branden

    Nieuwssites
  • VRT
  • De Morgen
  • De Standaard
  • AVS
  • Knack
  • Gentblogt
  • Humo
  • Nieuws.be
  • Uitpers
  • De wereld morgen

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Buitenlandse nieuwssites
  • The New York Times
  • The Observer
  • De Volkskrant
  • Le Monde
  • Der Spiegel
  • NRC Handelsblad
  • The Times of India
  • The independant
  • The Guardian


  •  

    Nog meer favorieten
  • Marc Ernst
  • Jan Van Duppen
  • Ronny De Schepper
  • Paul Van den Bosch
  • Kameraad Harko
  • LVB
  • Hoegin

  • Amnesty International - stop violence against women


     

     



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs