'k heb de voorbije 2 weken het genoegen gehad enkele seminaries te volgen omtrent innovatie, leiderschap en sociale media. En in feite is het interessant om te zien hoe deze onderwerpen uiteindelijk met elkaar gelinkt zijn en elkaar ondersteunen.
In het seminarie van 'Executive Learning Partnership' vertrok men vanuit sociale media en de impact hiervan op het bedrijfsleven, zowel positief als negatief. Sociale media vormen een belangrijke nieuwe bron van communicatie. En van hieruit evolueerde de sessie naar de verschillende vormen van leiderschap, waarbij het ondersteunend leiderschap ("Collaboration & Teamwork") veel gelijkenissen heeft met de groei en de kracht van sociale media.
Daarnaast was er het "3D Switch initiatief" van Jef Staes, waar werd ingegaan op de switch van 2D managers naar 3D managers om op die manier innovatie te verankeren binnen een organisatie. (Red Monkey innovation management) Hierbij werd ook het belang van de sociale media aangehaald om als 'tool' te gebruiken voor de inspiratie fase en om open netwerken op te bouwen over organisaties heen. De manier hoe een manager hiermee omgaat, bepaalt in grote mate mee het succes van de verankering van innovatie.
In een persoonlijk gesprek met Jef Staes hebben we ook het belang van een continu lerende organisatie (AAA - learning) in het daglicht geplaatst. Waarbij de opleidingsacademie onderdeel dient te worden van de DNA van een organisatie, zodat innovatie ook een voedingsbodem krijgt om verder op te bouwen.
Wat mij betreft zijn de belangrijkste bouwstenen hier samengevat om klaar te zijn voor de uitdagingen van morgen.
05-07-2010 om 11:49
geschreven door Tim Claes 
Tags:Innovatie, Leiderschap, sociale media
|