Na het 1-1-gelijkspel van dinsdag, kregen de U17 donderdagmiddag een nieuwe kans tegen de Scandinaviërs. Coach Bob Browaeys wijzigde zijn volledige basisopstelling. De jonge Duivels zijn in volle voorbereiding op hun eliteronde, die tussen 21 en 26 maart in Kroatië plaatsvindt. Daar strijden de U17 met Frankrijk, Spanje en gastland Kroatië om een ticket voor het Europees Kampioenschap, in mei in Slovakije.
België begon sterk en nam de wedstrijd meteen in handen. Dat leverde na 15 minuten een doelpunt op. Na een knappe actie van Jari Vandeputte (KAA Gent) liet Samy Bourard (RSC Anderlecht) de Noorse doelman kansloos: 1-0. Enkele minuten later werd Preben De Man (KSC Lokeren) gehaakt aan de rand van het strafschopgebied. Hij nam zelf de vrije trap, maar die spatte uiteen op de deklat. Vijf minuten voor de rust kreeg ook Noorwegen enkele kansen, met een bal op de paal als hoogtepunt. 1-0 was de ruststand.
In de tweede helft nam Noorwegen het initiatief. Dat leverde snel de gelijkmaker op. Na een corner viel de bal voor een Noorse voet: 1-1. Aan de overzijde kon Samy Bourard zich doorzetten op de rechter flank. Zijn voorzet bereikte geen Belgische voet. België kreeg het wat moeilijker en Noorwegen kreeg halfweg de tweede helft dé kans op een tweede doelpunt. Via een strafschop werd het 1-2. In de slotfase maakten de Noren nog een derde doelpunt, ondanks een overtreding op onze doelman Sasha Saigal (FC Valenciennes).
De U17 kunnen zich nu volop concentreren op de eliteronde, eind maart in Kroatië.