Iedereen stilletjes wakker geworden en 20 min later lagen we al terug aan de kant aan de steiger in Lier, opening vaarseizoen van de RYAC deze keer. We doen alles mee als er te feesten valt
In de namiddag met een groep een rondje Lier gefietst en natuurlijk weer op een terras belandt.
's Avonds een eerste drink in de visclub met DJ, er is gedanst maar het was een rustige avond.
donderdag 3 mei - zonnig met een fris windje - 18°
Vanmorgen samen met Mon een tankwagen laten komen, een mens moet af en toe wat mazout bunkeren en het is goedkoper dan tanken in de haven aan de max prijs!
We tankten 1150 liter aan 1,395
Terug een volle tank en we kunnen er weeral tegen, hopelijk krijgen we niet teveel algen in die bio-mazout.
En dan nu even naar Klein-Willebroek en via de kleine sluis naar Duffel.
Met 7 andere boten een klein beetje duwen om allemaal in de sluis te passen! Lukte maar net
Tegen 16u50 zijn we buiten gevaren en met wat geluk staat de sluis in Duffel open tegen dat de daar aankomen maar eigenlijk twijfel ik daar niet aan want ik heb nog niet anders geweten.
Daarna aan bakboordzijde achter de sluis aan de kant met de meeste boten die in de sluis lagen en aperitieven achter bij ons aan dek, voor op de kant te BBQ-en is er teveel koude wind.
Een beetje hapjes erbij, veel aperitief, niet meer gegeten maar wel veel gelachen en plezier gemaakt!!
maandag 30 april 2018 - zwaar bewolkt en af en toe zon - 14°
Vanmorgen onze oude bash van de boot gehaald, wat een licht komt er ineens binnen. Het is wel open maar ik zou niet willen weten hoe warm het binnen wordt als in de zomer langs alle kanten de zon binnen schijnt!
En dan heb je ook nog eens geen bescherming als je buiten wil zitten. De bash in gemaakt door Lonneville, hopelijk past ze perfect en uiteindelijk hebben die mensen een lange dag bezig gewwest met het aanpassen van de bash.
Maar wel met een prachtig resultaat!! Eindelijk kunnen we terug goed naar buiten zien en daardoor zullen we dus ook terug meer buiten zitten.
Rustig aan de kant bij Clothilde, veel boten komen er op het moent niet voorbij het is tenslotte weekend.
Marc is al het nodige gaan aankopen voor het blauwe bord elektrisch te laten werken en is onderweg voor de stoelen enz.. want voor de grote vakantie hebben we geen tijd meer om met de boot tot hier te komen. (later merkte Marc dat hij onze zwemtrap vergeten was, nu moeten toch nog over en weer met de bestelwagen)
Deze namiddag gaan we samen met de club het openen van het vaarseizoen inzetten met een tochtje met de Marit
Met 17 op de Marit, volle bak. We gingen tot bij Zaates varen en zijn daar even iets gaan drinken, pure nostalgie alleen zaten er geen kippen meer op tafel!!
Toen we terug waren met heel de ploeg nog iets gegeten en dan onze zetel in, een dagje op het water met veel wind, daar wordt een mens moe van!!
We maken weeral los om richting Clothilde te varen! Daar liggen we veel dichter bij de gansbroekstraat om onze loopplank, zwemtrap en ligstoelen op te halen.
Marc ging dan ineens een nieuwe kader in elkaar lassen voor ons blauwe bord te automatiseren, want nu met dat katrollen systeem trekt dat op niet veel.
De voorbereidingen waren in Antwerpen al gedaan maar het is toch wel zo handig dat het atelier achter de hoek is
De boot is ondertussen ook weeral voorzien van een vers laagje lak hier en daar en hij blinkt weeral.
Om 10u30 de Royer in en om 11u45 eruit. Een volle sluis, maar Fredje stond klaar om onze touwen aan te nemen!
Hopelijk gaat het in Wintam iets vlotter, maar eigenlijk hebben we tijd en dan kunnen we straks eindelijk nog eens een Clothilleke doen met de groep.
Inderdaad! Wintam ging uiteindelijk heel wat vlotter, 15 min!!!!
maandag 26 maart (mist, later zon en daarna regen)
Om half negen opgestaan in een laagje mist, maar tegen half tien toen we de sluis opriepen in Klein-Willebroek was er al een flauw zonnetje en zagen we meer.
Terug richting Antwerpen via Lier. Vier sluizen en alle vier recht ingevaren, amai wat een geluk!
Daardoor meerden we om 15u15 al in het Kempische dok aan, wel 5 minuten te laat want het begon juist te druppelen en dan zijn de koorden nat om weg te leggen.
Ze hebben ons vannacht een uurtje afgepakt!! Maar dat wil zeggen dat het vanavond een uurtje langer licht is.
Tegen elf uur lagen we aan het ponton van de kwyc, aan de steiger van de Ryac was geen plaats voor ons en tien minuten later zaten we al aan het aperitief met Ronny en Liliane
Daarna een wandeling naar de container, was héél lang geleden en dan nog naar het clubhuis van de kwyc en om negen uur zaten we met onze voeten onder tafel bij den Italiaan in Klein-Willebroek. Een drukke en gevulde dag, zalig!!
Nadat Marc met een aantal vrijwilligers bij Sodipa de steigers terug heeft doen blinken beslissen we om 14u15 om toch nog eens weg te varen, het was zo'n schitterend weer!
Om 15u15 waren we al weg en om 16u00 vaarden we de Boudewijnsluis in! De royersluis én de kattendijksluis waren beiden gestremd dus moesten we rond.
Dan konden we nog eens een stukje door de Antwerpse haven varen, dat was ook weeral lang geleden.
Nadat de deuren van de sluis open waren richting Wintam en na een klein uurtje ben je terug waar je eigenlijk vertrokken bent door die stremming, maar we varen en dat is voor ons het enige dat telt.
Om 18u30 door de grote sluis in Wintam en juist voor het donker werd aan de kant bij Clothilde, stekker ingestoken en snel naar de kantine, voor de keuken gesloten is. We hadden beide zin in een lekker steakske Daarna naar ons bed want we waren alle twee heel moe, vakantie, dat is vermoeiend zé!!
Dan toch kunnen doorvaren! Het ijs is zo goed als helemaal weg als we 's morgens wakker worden. Gelukkig, want op zondag draaien ze hier niet in de winter en dan moesten we hier zonder elektriciteit liggen tot maandag, wie gaat er nu ook varen in de winter
We varen terug naar onze thuisbasis, het kempisch dok in Antwerpen en we hebben onderweg schitterend weer!
We hebben een hele leuke "winterreis" gehad, spijtig van dat ijs en onze verf maar nu hebben we dat ook weeral meegemaakt.
We liggen nog eens in het ijs, gelukkig maar een dunne pel want we varen vandaag richting Herentals. Ze geven later deze dag veel sneeuw dus niet te laat vertrekken!
Op tijd door de eerste 2 sluizen en dan spelen we voor ijsbreker!! Als we daar maar geen spijt van krijgen
We proberen nog 1 sluis en zien of we nog verder kunnen, anders wachten we af tot het ijs terug water wordt!
Gestopt voor sluis 7 in Geel, gelukkig is hier een cafeetje aan de sluis en een splinternieuwe steiger, spijtig dat er nog geen elektriciteit is.
De verf heeft te lijden gehad door het ijs, er is een heel deel van de punt weggesleten op de waterlijn.
Vanavond konden we eindelijk in het restaurant terecht vlak bij de steiger, een aanrader van Stijn en Tim en het was de moeite!! Het wachten meer dan waard
Eerst een charcuterieschoteltje als aperitief en dat was ongelooooooflijk lekker. Alles in huis bereidt van zelf gekweekte dieren en dat proef je!!!
Daarna verschillende stukken vlees van de grill, zoooooo lekker!!!!
De patron/chefkok kwam zeggen dat er op de kast sausjes stonden maar zei nadrukkelijk dat dit was voor bij de gebakken aardappelen en NIET voor op het vlees
Nog vlees meegenomen uit de vriezer om later zelf klaar te maken, benieuwd of het dan ook zo zal smaken!
Opgestaan met het zonnetje maar wel -3,5°. Dus dinsdag gaan fietsen naar Postel en woensdag naar Retie. We hebben ons warm aangekleed en dan was het wel rustig fietsen in het zonnetje en zonder wind. In postel iets gaan eten bij de abdij en nog lekkere brokkelkaas meegenomen.
Toen we gisteren, om 1u00, dus eigenlijk vandaag al, naar huis wandelden was het licht aan het sneeuwen. Vanmorgen lag er overal een dun laagje en de boot helemaal bevroren.
Maar om 11u15 toch vertrokken want er zijn alleen 3 bruggetjes en dan moet je niet buiten lopen.
Ondertussen schijnt de zon volop, zalig!!
14u15 aan de steiger in Retie met elektriciteit waarvan we de sleutel op voorhand hadden meegenomen van de Antwerpse Jachtclub in het Kempisch dok.
Natuurlijk lagen we helemaal alleen aan de steiger, wie vaart er nu in de winter als er sneeuw ligt!!
In de voormiddag naar de rommelmarkt, maar er viel wat korrelsneeuw en er was niet zoveel te zien, ja, rommel hé!!
En de café's waren afgeladen vol, dan maar wat rondgewandeld en terug in het clubhuis van de jachthaven iets gedronken. Toch blij dat ik daar was, mijn knie was aan rust toe!
's avonds tapa's gaan eten met onze nieuwe kennissen en het was weer supergezellig
Richting Turnhout, dit kanaal is toch echt een zaligheid om te varen!! Alles gaat hier supervlot, zowel de sluizen als de kleine bruggetjes.
Tegen 11u00 in Turnhout aan de kant, met elektriciteit. Morgen moeten we hier blijven want dan werken de bruggen niet.
Via Facebook Liliane en Guido leren kennen en nu we in Turnhout lagen konden we face to face kennis maken
Wat een aangename ontmoeting! 's Avonds, na in het clubhuis onze aperitiefjes gedronken te hebben, deze mensen uitgenodigd om bij ons te komen fonduen. Super gezellig en mijn nieuw fonduepotje past perfect op ons vuurtje, ook weeral uitgetest
Ondertussen hebben we weeral kerst en nieuwjaar gevierd en vliegt de tijd vooruit.
Marc heeft tijd en het weer is redelijk dus varen we nog eens weg, richting Retie.
Rond 12u00 vertrokken en we gingen richting Schoten. De eerste 2 sluizen nog een beetje gedruppel en dan begon zowaar de zon af en toe te schijnen, die hadden we bijna 2 maanden niet gezien!!
Alles vlot verlopen en in Sint Job was een lange steiger vrij, tussen sluis 5 en 6.
Hier een nachtje gebleven en een kleine wandeling gemaakt, de knie begint een beetje beter te worden.