Zoeken in blog

Categorieën
  • afspraken en regels (4)
  • axenroos (5)
  • gevoelens (6)
  • ik ben ik (10)
  • ik en jij (7)
  • ik en wij (7)
  • jouw talenten (2)
  • koffer: beweeg-knap (0)
  • koffer: creatief-knap (1)
  • koffer: muziek-knap (1)
  • koffer: reken-knap (1)
  • koffer: taal-knap (7)
  • koffer: techniek-knap (1)
  • koffer: theater-knap (1)
  • verlies en rouwkoffer (4)
  • Archief per maand
  • 11-2017
  • 08-2017
  • 06-2017
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 01-2016
  • 11-2015
    Blog als favoriet !
    Zoeken in blog

    allemaal sociaal

    lesideeën rond sociale vaardigheden voor kleuters en 1ste graad lager onderwijs.
    15-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.luisteren doe je zo
    doelen
    geluiden ervaren en herkennen
    de middelen/handelingen die nodig zijn om goed te kunnen luisteren, benoemen
    reageren op signalen

    inleiding: ik hoor, ik hoor, wat jij niet hoort
    De kinderen zoeken een plaats in de klas. Ze leggen zich neer (rug, buik, zij) en sluiten de ogen.
    Ze krijgen als opdracht om gedurende een minuut te luisteren. Wat horen ze?
    Na de minuut verzamelen we in de kring en mogen de kinderen aan elkaar vertellen wat ze gehoord hebben...

    luisteren doe je zo
    De leerkracht vraagt wat we moeten doen om goed te kunnen luisteren.
    Ze heeft picto's om dit te verduidelijken (zie bijlage)
    1) Als iemand tegen je praat, dan kijk je die aan.
    We doen de test: kinderen sluiten de ogen. 
    De leerkracht vraagt welke kleur ze heeft aangewezen.
    We leren dat gebaar en mimiek het spreken versterkt en ondersteunt.
    2) Je gebruikt je oren, want zonder oren kan je niet luisteren. 
    Probeer maar eens: kinderen houden de handen op de oren terwijl de leerkracht iets fluistert. 
    Heb je dit goed verstaan?
    3) Als je luistert, moet je zelf zwijgen. 
    Ook dit kan je proberen: kinderen zingen een lied, terwijl de leerkracht een opdracht geeft.
    Zou dit lukken?

    luisteren met heel je lichaam
    bij oudere kleuters kan je de afspraken rond luisteren uitbreiden naar heel het lichaam (zie bijlage)
    1) kijken naar de spreker
    2) luisteren naar de spreker
    3) je mond is stil
    4) je handen liggen stil
    5) je voeten staan stil
    6) je draait je lichaam naar de spreker
    7) je hoofd denkt na over wat de spreker zegt
    8) je hart voelt mee met de spreker

    fluisterspel
    De kinderen zitten in de kring. De leerkracht geeft fluisterend een opdracht: ga op één been staan, wijs je neus aan, stap naar de deur, ...
    Fluisterspelletjes bevorderen de luisterhouding van kinderen.

    luisterspel: trommelen
    De kinderen zitten in de kring. We spreken enkele gebaren af: 
    fluit = handen voor de mond, denkbeeldige blokfluit
    gitaar = denkbeeldige gitaar spelen
    trommelen = met de wijsvingers op de knieën tikken
    Het spel begint: de leerkracht zegt één van de afgesproken woorden en de kinderen doen de juiste beweging. De leerkracht doet mee.
    Af en toe doet de leerkracht een foute beweging (vb. 'fluit' en leerkracht trommelt) fopt de kinderen.
    Doen de kinderen de leerkracht na of hebben ze goed geluisterd naar de opdracht?


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs