Foto
Inhoud blog
  • Zomaar
  • Sneeuw
  • Zomaar
  • Fijne dagen
  • 6 jaar alweer!!!!
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
      Vakantie 2011
    A R C I L , EEN DRENTSCHE PATRIJSHOND


    04-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geslaagd!
                        

    Het vrouwtje had er een hard hoofd in, want afgelopen woensdag, op de laatste les voor het examen, ging alles mis wat maar mis kon gaan. Normaal gesproken gaat er nog wel eens wat goed, maar nu leek het nergens naar. Dus donderdag en vrijdag nog maar eens extra de examen-eisen geoefend. Maar helaas, wat vaak thuis wel goed ging, ging nu ook niet goed. De neiging was groot de hele boel maar af te blazen, want het vrouwtje had niet zoveel zin om voor joker te staan. Maar "niet geschoten is altijd mis", dus toch maar de benodigde spullen bij elkaar gezocht en met lood in de schoenen op naar het examen BEG (Beginnende Elementaire Gehoorzaamheid).
            
    Gelukkig werden we al om 10 uur verwacht en was het nog niet zo heel warm. Het begon met: de ZIT, AF en STA om 3 pilonnen heen, gelijk gevolgd door: door een straatje met medecursisten (dat waren er maar 3, dus dat was een kort straatje) lopen en degene die de boel begeleidde een hand geven(cijfer 9*). Dat gedeelte ging wonderbaarlijk goed. Maar toen.....toen moest Arcil komen op bevel en ja hoor, mijnheer koos het ruime sop, maar kwam na niet al te lange tijd toch min of meer uit eigen beweging naar het vrouwtje (6*). Er hoefden geen derden aan te pas te komen en hij heeft ook geen andere examens verstoord tijdens zijn vrije rondgang. Daarna kwamen "aan snuit en oren komen"(7*), "borstelen"(8*) en "halsband af en om" (7*) aan de beurt. "Spelen met de baas, apport" ging niet echt goed (6*). Daarna kwam "Wacht en rustig door de deur". Buiten dat het vrouwtje het hek (deur) voor de neus van Arcil dichtdeed, ging dat goed. Arcil bleef rustig wachten(8*).
           

                                                                 
    De oefening "in en uit de auto" is door het baasje gedaan en wist daar ook een 8* mee in wacht te slepen. Verder werd gedurende het hele examen gelet op "Wandelen zonder trekken" (7* !!!!), "Gedrag hond-hond" (7.5*) en "Omgang baas-hond" (7*).
    Het totaal aantal behaalde punten van 80.5** viel zeker niet tegen. Oftewel viel zelfs mee.

    Om half 3 's middags was de diploma-uitreiking, die had een extra feestelijk tintje doordat de "KC de Batouwe" dit jaar 50 jaar bestaat. Dat werd gevierd met een stuk taart voor iedereen. 
    Gelijk met de uitreiking van de diploma kregen de cursisten ook nog wat verwen-brokjes voor de honden mee en mochten ze nog iets uitzoeken van de tafel. (o.a. pet, paraplu).
    Daarna was er gelegenheid tot aanmelding voor een vervolgcursus.
     

      *---- Het maximale aantal te behalen punten per onderdeel is 10.
    **---- Totaal maximaal te behalen punten 110, minimaal benodigde punten voor diploma 65.

    04-07-2009 om 00:00 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (4)
    03-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zwemmen met Kyra

    Een tijdje geleden hadden de baasjes het er over dat Arcil ging leren zwemmen. Arcil had daar nog niet veel van gemerkt tot ze met vakantie in Drenthe waren. Toen zeiden de baasjes dat ze naar een zandgat gingen. Zand, nou dat sprak Arcil wel aan. Eerst moesten ze een eindje rijden en toen ze ergens stopten mocht Arcil zo maar uit de auto springen, zonder riem, en gelijk gaan rennen. Kijk, daar is nog een hondje en die lijkt wel wat op Arcil. Daar eerst maar eens een beetje aan snuffelen en kennismaken. Hee, dat is Kyra met vrouwtje Sonja, wat leuk. Hoewel Arcil hem wel een beetje begint te knijpen, want dat zou weleens kunnen betekenen dat hij moet gaan zwemmen. Hij had gehoord dat Kyra daar heel goed in is. Maar nee, dat zou wel meevallen want hoe kun je nou zwemmen in een zandgat. Dat wordt lekker kuilen graven met Kyra.
    Sonja, het vrouwtje van Kyra, is heel aardig. Die had een heleboel tennisballen voor Arcil meegenomen. Daar kan-ie héééél lang mee doen, want hij is er heel zuinig op en vindt ze altijd terug. De enige ballen die kwijt zijn geraakt, is de schuld van de baasjes. Het vrouwtje gooide er één aan de ene kant bij de buren in de tuin. Dat was wel flauw, want Arcil kon hem nog zien liggen. Maar ja, terugblaffen gaat niet, merkte hij. En het baasje stuiterde er één zo hard op de stenen dat-ie pardoes over de schutting (van 2 meter hoog) de tuin aan de andere kant invloog.
            
    Al rennend en dollend komen ze bij een grote waterplas. O jee, dat wordt dan toch zwemmen en ja hoor, plons, daar gaat Kyra al. Het is wel lekker water, zo te voelen aan de pootjes. Nou gaan ze ook al koekjes in het water gooien en roepen "Toe dan Arcil, pak maar". Ja dààààg, gooi die koekjes maar wat dichterbij. En daar gaat ook een tennisbal. Ach, er zijn er toch genoeg. Arcil piekert er niet over de bal eruit te halen. hij is bereid tot een natte buik, maar niet verder. Maar gelukkig wil Kyra het wel doen.
                                                            

            
    Aan een andere kant van het water is een hele steile zandwand en ineens is Kyra daar bovenop, proberen vogeltjes te vangen, Arcil wil ook wel naar boven, maar komt toch niet verder dan halverwege. Maar dan ziet Arcil ineens dat het baasje de sokken uitdoet en dat zijn ook leuke speeltjes. Uiteindelijk ruilt hij ze voor een koekje, hij had er toch al genoeg van. Ho, waar gaat het baasje nou weer heen? Het water in? Het baasje gaat zwemmen en probeert Arcil te lokken. Zal-ie dan toch maar? Nee, toch maar niet. Ja, ja, kom dan Arcil.  Arcil, waar is het baasje? Kijk eens Arcil, Kyra gaat wel.
                                                             
    Hij aarzelt maar doet het toch maar niet. Helaas, missie mislukt.
    Dan, na nog wat ravotten, weer terug naar het veldje waar de auto's vlakbij staan.
            
    Maar dan is Kyra ineens weg, roepen helpt niet. De baasjes lopen terug, terwijl Sonja vast doorloopt, want net was Kyra nog voorbij gekomen. Maar na een minuut of wat komt Kyra uit de achterhoede tevoorschijn en had duidelijk dingen gedaan waardoor een bad hard nodig was. Geen probleem. Opdracht: Kyra, zwemmen! En Kyra ging en was weer schoon. (Wat een geluk dat Arcil niet op deze tocht bij Kyra was gebleven.)
           
    Sonja had, heel leuk, koffie en thee meegenomen met een heerlijk gebakje erbij. Terwijl de baasjes daarvan zaten te genieten, had Kyra het heel druk met vogeltjes en Arcil met een tennisbal. Arcil mocht ook nog even een hazendummy, die Sonja ook nog had meegenomen, uitproberen. Dat was wel wat, dat was een leuk speeltje, maar Sonja wilde de dummy toch wel weer heel mee terug en ook hier hielp een koekje weer om hem terug te krijgen. Toen mocht hij nog even met een kale dummy spelen en omdat hij daar zo leuk mee speelde mocht hij die houden van Sonja.

                              
                                                        Sonja, bedankt voor een leuke ochtend en deze prachtige foto.

    03-07-2009 om 17:16 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    30-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arcil droomt
    Arcil droomt:
    Hij woont in een hol onder de grond bij 2 reuzen. Dat zijn Ellert en Brammert. Die zijn niet zo erg braaf, het zijn rovers. Maar Arcil heeft er erg naar zijn zin, want dat hol ligt midden in de heidevelden en dat is een waar hondenparadijs. Hij was zelf begonnen met het uitgraven van het hol(toen hij een konijn achterna wilde gaan), want dat is een van de dingen waar hij erg goed in is. Toen Ellert en Brammert tijdens een van hun rooftochten over het hol struikelden, en bedachten dat dat een mooie schuilplaats zou zijn, hebben
    ze het met behulp van Arcil, nog verder uitgegraven en tot hun hoofdkwartier gemaakt.
    Net zoals Ellert en Brammert gaat Arcil op rooftocht uit. Alleen berooft hij geen mensen, maar gaat op jacht naar eenden, hazen, konijnen en nog veel meer.  Maar de patrijzen trekken hem toch het meest.
                      
    Op een dag kan Arcil het hol niet meer terugvinden en slaat aan het dolen. Gelukkig vindt hij genoeg te eten en zijn er overal van die mooie modderige poeltjes waar je lekker uit kunt drinken. Maar het is wel een beetje eenzaam. Terwijl hij ligt te slapen, moe van het jagen, droomt hij dat hij ineens bij baasje en bazinnetje woont.
                                                                 

    30-06-2009 om 16:51 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arcil droomt verder
                                  
    Het is heel klein en Arcil mag niet in de kamer komen, hij moet in het voorste gedeelte bij de schapen en geiten slapen. Daar is ook een grote kist. Af en toe komt er iemand poepen op die kist, een zogenaamde poepdoos, gezellig bij de schapen en de geiten en Arcil. Sommige van die dozen staan buiten, dat is dan voor de privacy, zeggen ze. 
                     
                       
                                                                                                  
    Hij gaat ook naar school en naar de kerk want deze baasjes willen dat hij zijn leven betert en afleert te graven en op strooptocht te gaan. Want dreigen de baasjes, als je zo door gaat met je strooptochten dan eindig je nog in het gevang.                                          
    Heel af en toe mag hij met het vrouwtje mee, die werkt als hoefsmid. 
    Maar wat helemaal niet leuk is, is de riem die hij van deze baasjes ommoet. Hij probeert wel weg te komen, maar kan nergens heen, zoals bij Ellert en Brammert. Daar kon en mocht alles, als hij maar niet aan hun houten knuppels zat.

    Arcil wordt wakker:
    Dat was een gekke droom, maar veel van die dingen herinnerde hij zich wel. Want ze zijn naar een soort park geweest met allemaal kleine driehoekige huisjes waar hij ook naar binnen mocht. De grond was daar lekker los en die heeft hij nog wat losser gemaakt. Maar het vrouwtje als hoefsmid, dat klopt helemaal niet. Die vindt paarden veel te groot.

    Als het baasje dat nou was, die is in de vakantie wel 5 keer wezen paardrijden. In dat park was ook een hele lieve mevrouw, die zijn ze wel 2 keer tegengekomen en daar kreeg hij allebei de keren lekkere snoepjes van. Een andere mevrouw, die in een winkel zat te spinnen, kwam hem ook wat geven. Ze kwam met wat schapenwol en vroeg of hij wilde eraan ruiken. Wat, ruiken???  Hap, slik, weg. De mevrouw was helemaal ontdaan. "O jeetje, hij eet het op."
                                                                                                  
    Mmmm. denkt Arcil, "het eerste deel van de droom was een stuk leuker"
    en droomt lekker verder over:

    Arcil, een hondje in Drenthe op jacht naar patrijzen.


    30-06-2009 om 00:00 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    28-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Daar zijn we weer.....
                                                              

                                                                                      

    Dat was wennen, schrijven op een laptop. Lang geleden heeft het vrouwtje met een laptop gewerkt en nog maar heel kort ook. Maar het is wel handig om een aantal dingen te helpen onthouden. Dus 16 juni, het regende die dag (16 jaar geleden regende het ook op 16 juni), er maar eens voor gaan zitten.  De heenreis is redelijk vlot verlopen. Tegen dat we er bijna waren gaf Arcil aan hoognodig te moeten plassen. Een heel oude meneer zag het allemaal aan en mompelde wat toen Arcil de auto uitkwam, hij schuifelde weg en kwam terug met een hondenkoekje. Helaas was de meneer door ouderdom en het dialect dat hij sprak vrijwel niet te verstaan. Het huisje was mooi, alleen een verschrikkelijke "zware shag" lucht sloeg gelijk op de keel. Gelijk maar alle ramen en deuren tegen elkaar open gezet. Toen we weggingen was de lucht er nog steeds niet helemaal uit.
    De eerste nacht was het even wennen voor Arcil, die om 4 uur begon te piepen. Het baasje er voor alle zekerheid maar uit en met Arcil naar buiten. De dag daarna hadden de baasjes er extra op gelet dat Arcil goed gepoept en geplast had wat normaal gesproken een ongestoorde nachtrust (van de baasjes wel te verstaan) garandeert. Maar nee, om een uur of drie was het weer raak. De kussens maar tegen de oren gedrukt en hopen dat hij er snel genoeg van zou krijgen. Na 5 kwartier werd het weer stil en de rest van de vakantie hebben we hem niet meer gehoord.'s Nachts tenminste, overdag probeerde hij iedere andere hond te overblaffen en zichzelf erbij.
    Vanuit het huisje konden we zo het bos inlopen. Daar was o.a. een korte uitgestippelde route van 3 kilometer te volgen. Die kwam ook langs een mooi groot open veld waar weer flink met de tennisbal gespeeld kon worden. Verder hebben we nog wat andere boswandelingen gemaakt, zoals in het bos bij Diever. Dwingeloo wilden we gaan doen, maar daar zijn we vanwege een enorme stortbui maar weer omgedraaid.

    Een hunebed hoort erbij !

                                                                      Hee, zou dat soms ook nog familie zijn ?

                 

    Lekker, hoe meer bagger, hoe beter !!!!!

    Wordt nog vervolgd met:
    Bezoek Openluchtmuseum Ellert en Brammert
    Zwemles van Kyra

    28-06-2009 om 12:45 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    11-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijna....vakantie !!!!!

    Bijna is het zover. De baasjes zijn druk bezig met van alles in te pakken. Voor 2 weken voer, kluiven en lekkere dingen voor Arcil. Speeltjes en nog veel meer. Vooral de tennisbal mag niet vergeten worden. Ook de examen-eisen gaan mee, want er moet flink geoefend worden. Zo slecht als de les gisteren ging, is het nog niet eerder gegaan. Volgens de trainer is Arcil "zo gek als een deur" en zwaar aan het puberen. Arcil moest los over een afstand van 15 meter naar het vrouwtje gaan. De richting klopte, maar dat was dan ook alles. Hij heeft in alle vrijheid de rest van het veld verkend en is uiteindelijk gevangen door iemand die assisteerde bij deze oefening.
    De vakantie gaat naar Drenthe, naar een huisje aan de rand van een bos, waar Arcil lekker los kan lopen. Het baasje kan er paardrijden.
    Komend weekend lijkt het mooi weer te worden en anders kan het vrouwtje zich vermaken met de sauna en zonnebank die in het huisje zitten. Ze zal het zonder pc moeten doen, wel gaat er een oude laptop mee, als tekstverwerker, waar de belevenissen in ieder geval vastgelegd worden om later verslag uit te brengen.
    Arcil gaat zwemles krijgen en wel van Kyra van Sonja. Dat hebben de beider baasjes zo afgesproken. Of het gaat lukken...??  Het verslag volgt en waarschijnlijk eerder op het blog van Kyra (zie hiernaast onder mijn favorieten).

    11-06-2009 om 18:35 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    09-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vakantie van het baasje
    Gisteren was de eerste echte vakantiedag van het baasje. Dat begon veelbelovend, want we zijn weer eens naar de Loonse en Drunense Duinen geweest. maar eerst zijn we nog even bij ma- en pa- baasje langs gegaan. Daar was nog een ander hondje op bezoek,  Patou, een Cocker Spaniel. Ik wilde toch wel even laten zien dat ik de baas was. Nou is dat hondje een stuk kleiner, dus ik kon er makkelijk boven op. Dat vonden de baasjes niet zo'n goed idee en toen werd Patou in een andere kamer gezet en had ik lekker de kamer en alle aandacht voor mij alleen . En voordat we weggingen heb ik ook nog maar even mijn stempel op het bankstel gedrukt. 
    In het bos waren bijna geen andere hondjes, maar de baasjes hadden de tennisbal weer mee. Zo kon ik toch nog lekker rennen. Alleen  rende ik wel achter de bal aan, maar liet hem dan ergens liggen omdat er weer wat te snuffelen viel. Bij het water heb ik wel lekker gespeeld met een andere hond. Die kon heel goed zwemmen. Maar ik ben ook weer ietsje verder het water ingegaan. 
     

    Vandaag zou het niet zulk mooi weer worden en zijn de baasjes dingen gaan kopen voor de vakantie (want we gaan dit weekend al weg). Voor mij hebben ze een tuigje gekocht. Dat zou handig moeten zijn, want het kan gebruikt worden met wandelen, in de auto en als ik aan de lijn gelegd moet worden in de vakantie.
    En omdat het inderdaad niet zulk best weer was, zijn ze verder gegaan met dingen die nog gedaan moeten worden. Zo moest ook de paardenbloemenwijn (zie bericht van 24-04-09, Bosje bloemen) nog overgeheveld worden. Dat doen ze dan in de garage en dan laten ze
    mij alleen in de kamer.
    Vroeger moest ik altijd in de bench als ze wat langer de kamer uit waren, maar dat hoeft al een tijdje niet meer. Meestal ga ik gewoon liggen wachten tot ze terugkomen. Er was wat wijn over de handen van het baasje gekomen. Dat rook zo goed dat  ik het er af ben gaan likken. En dat smaakte heel erg lekker.

    09-06-2009 om 21:29 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    07-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maniertjes
    Zo langzamerhand krijgen de baasjes een beetje inzicht in de maniertjes van Arcil (denken ze). Soms komt hij zoete broodjes bakken. Van de week was het vrouwtje boos op Arcil, waarom weet ze niet meer. Maar wat ze nog wel weet is dat hij boete kwam doen. Normaal gesproken komt hij niet als hij op boze toon geroepen wordt. Dit keer kwam hij wel, maar toen wist het vrouwtje zo gauw niet wat te doen, want daar had ze eigenlijk niet op gerekend. Dus zei ze maar "ZIT". En dat deed Arcil, die er vervolgens maar gelijk een "AF" aan vast plakte en naar boven keek met een blik van "is het nou weer goed?". Ja, dan kun je moeilijk nog een preek gaan afsteken.
    En dan vanmiddag. De baasjes hadden hard gewerkt in de tuin en zaten welverdiend aan een drankje en een hapje. Dat hapje bestond uit een schaaltje met blokjes "Old Amsterdam", een kaas die de baasjes erg lekker vinden. De geur ervan stond Arcil kennelijk ook wel aan, want die probeerde over het baasje heen te klimmen om bij de kaas te komen. En dat mag niet en dat weet Arcil ook wel. Na een aantal keren gesommeerd te zijn er af te gaan, deed hij dat en ging  zeer verongelijkt vanaf buiten naar het baasje liggen kijken, die gewoon verder ging met die overheerlijke kaas.

    07-06-2009 om 18:01 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    04-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste dagje
         
    Ja, Belle en co, met recht "Drentenkuren". Want in ons laatste nachtje begon het alarm om half 2 zachtjes af te gaan. Enige reden om naar buiten te moeten kon niet aanwezig zijn. Alle voorzorgsmaatregelen daaromtrent waren genomen. Vanuit de slaapkamer de deur open gedaan zonder er uit te gaan en rustig gezegd dat hij stil moest zijn. De deur op een kier gelaten, het was nog even piepen maar verder hebben we hem niet meer gehoord.
    's Morgens is het baasje nog gaan hardlopen en zwemmen, 's middags zijn we nog voor een laatste keer de hei en het zand opgegaan. Het was inmiddels heel erg warm, dus hebben de baasjes hebben rustig gehouden en Arcil met de tennisbal lekker laten rennen. Ideaal zo'n werpding, zonder al te veel moeite gooi je lekker ver weg. Teruggekomen zijn we langzamerhand gaan inpakken. Officieel hadden we het huisje nog tot dinsdagmorgen, maar dan werd van het baasje verwacht alweer op het werk te zijn. Maar nu konden we op ons gemak alles inpakken. Arcil moest buiten blijven aan de lange lijn en was het daar hoorbaar niet mee eens. Ondertussen pakten dreigende wolken zich boven ons samen en vielen de eerste druppels. Rond een uur of vier vertrokken we richting huis met de verwachting dat we wel eens slecht weer konden krijgen. Maar hoe we het gedaan hebben weten we niet maar we zijn vrijwel droog overgekomen en dat terwijl we onderweg enorme plassen hebben zien liggen. Tegen dat we thuis waren was de lucht weer strak blauw. En dat was het einde van een uitstekend oefen-weekend met prachtig weer. Mooier kun je het niet hebben.  
                  

    04-06-2009 om 00:00 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    03-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 3 Kootwijkerzand
          
    Dag 3 begon al vroeg. Rond half 5 werden we gewekt door een, in eerste instantie, zacht gejammer. Gejammer ging over in af en toe een blaf. Het geluidsknopje werd steeds verder opengedraaid zodat besloten werd toch Arcil maar even buiten te laten. Het baasje offerde zich op, trok zijn trainingspak aan en ging met Arcil naar buiten. Die inderdaad het nodige te doen had. Arcil weer in de bench en het baasje weer naar bed. Na het ochtendrondje om 7 uur mocht Arcil even naar het vrouwtje in de slaapkamer, die bij het aaien van het koppie van Arcil iets meende te voelen wat een teek zou kunnen zijn. Die hadden ze nog niet eerder gevoeld of gezien. Tja, dan het bed maar uit en op zoek naar de tekentang. Arcil bleef niet stilzitten, die vond het maar niks, dat vreemde ding boven z'n koppie. Uiteindelijk is het toch gelukt en hadden ze een nog lekker lange dag voor de boeg.
    Het baasje ging die morgen paardrijden, een buitenrit van anderhalf uur, en het vrouwtje ging lekker, onder een strak blauwe lucht, een boek lezen. Ondertussen kwam de buurvrouw een praatje maken. Ze was verliefd geworden op Arcil en vroeg of ze hem mocht aaien. Dat mocht en ook Arcil vond het prima, dat is niet bij iedereen het geval. Ze vertelde dat ze zelf over anderhalf jaar, als haar jongste kindje 2 jaar is een Heidewachtel wil.
            
    's Middags weer lekker lang naar zandvlakte geweest. Wandelen kun je het niet noemen, een beetje struinen, met de tennisbal gooien en af en toe een boom opzoeken om wat verkoeling te zoeken, want het was erg warm. Arcil vond het allemaal prachtig, vooral het zand. Hij heeft er heel wat kuilen gegraven. Hij had zelfs een kuil waar hij al regelrecht heenliep, even wat verder groef en er vervolgens in neer plofte.
            
    Terwijl ze op weg waren naar een boom had Arcil de tennisbal, die ze steeds weggooiden, niet meegenomen. "Arcil, waar is de bal? ZOEK". Hij liep wel te zoeken, maar vond niks. Het vrouwtje liep een kant op, waarvan ze dacht dat hij de bal daar wel eens gelaten kon hebben en daar sprintte Arcil voorbij (met een hele grote lamp boven z'n koppie), een heel eind verder stopt hij, maakt een hapbeweging naar de grond en komt met bal terugrennen. Geweldig!!!
            
    Toen we 's avonds nog eens naar de hei gingen, hadden we de bal niet meegenomen. Dat was kennelijk niet de bedoeling van Arcil. Die liep voor ons en keek maar om van: "gooi nou maar, dan haal ik hem wel weer op". Toen er geen bal kwam rende hij maar weer voor ons uit naar zijn kuil.
     

    03-06-2009 om 14:13 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (4)
    02-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2
         

    Arcil is de nacht prima doorgekomen. De bench stond in een hoek van de woonkamer, grenzend aan de slaapkamer. Het was even piepen toen het licht uitging, maar verder hebben we hem niet gehoord. Overdag was dat wel anders. Hij moest buiten aangelijnd blijven en als het hondje schuin aan de overkant blafte, deed Arcil pogingen om nog harder en langer te blaffen. Wat hem dan ook steeds lukte.
    De meeste wandelingen maakten we gelijk vanaf het park op het Kootwijkerzand, een prachtig gebied met bomen, heide en zandverstuivingen.

            Arcil kon zich lekker uitleven, vooral ook omdat we een tennisbal meenamen, die we goed ver weg konden gooien met een werpding (geen idee hoe dat heet). En als afwisseling tussendoor een hardloopwedstrijd met het baasje.
     

     
    Eén keer zijn we een boswandeling gaan maken langs een uitgestippelde route. Helaas mochten de honden ook hier niet los, maar volgens zeggen trok niemand zich daar iets van aan. Dus deden wij dat ook maar niet. We waren de enigen die die route liepen. Af en toe riepen we Arcil bij ons om hem even aan te lijnen en dan weer los te laten. Op een bepaald moment zei het baasje: "Arcil lijkt al zo moe, dat hij de fut niet meer heeft om er van tussen te gaan". Hij had het nog niet gezegd of Arcil keek op, zag iets en lag binnen 2 seconden op topsnelheid en was zo'n 100 meter weg. Hij had iets gezien wat wij niet hadden gezien. En Arcil zagen we ook niet meer. Gelukkig kwam hij op ons aanhoudelijk roepen weer terug, maar de schrik zat er zodanig in, dat hij de rest van de wandeling aan de lijn mocht doen.
          

           

    En dan dit nog even:
    Arcil had de leuke gewoonte om of, z'n behoefte te doen 10 meter voordat we van het park af waren (en we zaten echt niet ver van de uitgang) of om, na een wandeling die toch zeer ruim de gelegenheid had geboden het eerder te doen, zich (netjes gezegd) alsnog op het park te ontlasten. Op het moment suprême werden wel andere termen gebezigd. Op die manier kwamen we nog poepzakken tekort.

    02-06-2009 om 22:48 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oefenweekend dag 1
                
    Vrijdag, na de paardrijles van het baasje was het zover. Inpakken geblazen en kijken wat er allemaal mee kon of niet. De bench ging plat achter in de auto met het kussen er bovenop. En daarover het plastic dat er aldoor ter bescherming van de bekleding ligt. Twee koelboxen gingen daar ook bij. Een grote met wat los "onmisbaar" keukenspul, en een kleine met wat koud spul, zoals een paar flesjes bier en frisdrank. En wat dingen uit de koelkast die overgebleven waren en die koud moesten blijven. De dakkoffer werd gevuld met kleding, boeken, speeltjes enz. Het viel alles mee. Voor de "echte" vakantie zal het wat meer passen en meten worden. Dat zal voornamelijk zitten in de kleding en handdoeken, maar we hebben er alle vertrouwen in.
                                                                                                                         


    Het lijkt erop dat we aan de meeste dingen gedacht hadden. Slechts één uiterst belangrijk ding waren we vergeten. De tube Zaanse voor het baasje. Die staat nu dan ook bovenaan het lijstje "mee te nemen"                            
     

    Op het stukje grond dat achter het huisje ligt, lag het vol met dennenappels. Arcil had het er druk mee ze één voor één op te graven en vervolgens een poging doen ze op te eten. De dennenappel werd geruild voor een brokje en Arcil ging weer op zoek naar de volgende.  Het gras grenzend aan de achterkant van huisje nummer 28 is nu dan ook dennenappel-vrij .
                                                                                                                                
    's Morgens, 's middags en 's avonds kwamen de eenden uit de vijver, die ergens midden in het park lag, even kijken of er ergens nog wat lekkers te halen viel. Het was voor de eenden maar goed dat Arcil aangelijnd moest zijn, anders waren zij lekkers voor Arcil geworden.
                       

    en dan hieronder nog een paar foto's

    02-06-2009 om 18:22 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's oefenweekend dag 1
           


            

    02-06-2009 om 16:16 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    29-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Last minute
    Het ziet er naar uit dat het mooi weer wordt met Pinksteren. Nou hadden de baasjes het in hun bol gekregen om dan maar eens een paar dagen weg te gaan. Dat werd zoeken op het laatste moment. Want er waren natuurlijk wel allerlei voorwaarden. Arcil moet los kunnen lopen en het baasje moet kunnen paardrijden en het vrouwtje.......ach, die is al blij als ze rustig met een boek kan gaan zitten. Hoewel dat met Arcil in de buurt nog maar de vraag is. Maar ze hebben wat gevonden.  Het baasje moest vandaag nog werken en morgen gaan ze al weg. Dat werd dus aanpoten voor het vrouwtje vandaag en nadenken.
    Het is in ieder geval vast een mooie oefening voor de vakantie over 2 weken. Want inmiddels is er een koffer voor op het dak van de auto aangeschaft. Kan mooi worden uitgeprobeerd wat er allemaal mee kan (of niet). Voor Arcil wordt het de eerste keer dat z'n slaapplaats ergens anders is. Ze hebben wat moois gevonden in een bos met een grote zandvlakte. De buitenrit te paard is ook al geregeld en de boeken zijn ook ingeslagen.
    Dus Kootwijkerzand,  here we come.


                                                 




                                                                                   Op deze plek hoort vrouwtje met boek

    29-05-2009 om 00:33 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    26-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Niet met de deur in huis, maar........
    met de hor de tuin in vallen.


    De hor zoals de hor moet zijn.

    Om allerlei ongedierte buiten te houden hebben we vorig jaar een prachtige plissé-hordeur laten plaatsen. Het kost een paar centen, maar dan heb je ook wat. Makkelijk in het gebruik, simpel te schuiven, kan tegen een stootje. We hebben er dan ook al veel plezier van gehad. Vorige week was het op een avond nog zo warm dat de schuifpui heel de avond open bleef, met de hor ervoor. Het vrouwtje was binnen met Arcil een spelletje ZOEK aan het doen. Dat is meestal het laatste spelletje voor bedtijd. Dan wordt Arcil in de wachtstand (om het zo maar even te noemen) gezet en het vrouwtje verstopt een bal. Na het commando "ZOEK" mag Arcil pas bewegen en de bal gaan zoeken. Dat lukt heel aardig. Veel mogelijkheden om iets zodanig te verstoppen dat Arcil het niet kan zien en later toch kan vinden zijn er niet, maar het gaat dan ook meer om de pret. En het laten wachten natuurlijk.
    Ondertussen was het baasje de laatste spullen aan het opruimen en liep nog even met een armvol voor de gesloten hor langs.
    Je voelt hem al aankomen.
    Arcil zag het baasje en vloog vanuit de wachtstand dwars door de hor naar buiten. De hor, met alle toeters en bellen, lag op straat en Arcil bibberend achter in de tuin. Het baasje stond naar de schade te kijken en dacht eigenlijk dat er onderdelen kapot waren maar  bleef, tot grote bewondering van het vrouwtje, heel kalm. Arcil, die er niets aan kon doen (in het donker is de opening naar de tuin een donker gat, met of zonder hor), kwam voorzichtig achter de benen van het vrouwtje ook eens kijken wat voor vreemds er op straat lag. Toch maar naar z'n bench geloodst, om "hulp" te voorkomen en het baasje aan het fröbelen met de hor. En wonder boven wonder, die kwam weer in elkaar, niets afgebroken, geen missende onderdelen. Dus inderdaad, sterk spul.

    26-05-2009 om 19:38 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    21-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vroeg in het bos
    Hier wonen pa- en ma-baasje. Van de baasjes mag ik zelf naar de deur lopen. Meestal als we naar de Loonse en Drunense Duinen zijn geweest, gaan we hier even naar toe. Dat vind ik best wel leuk want dan krijg ik altijd een cadeautje. Nu kreeg ik plastic bot, dat kan piepen. Ik hoef niet iedere keer een cadeautje hoor, ik vind het ook lekker om geknuffeld te worden door ma-baasje.
    Vanmorgen waren we al heel vroeg weggegaan. We liepen om 10 over 9 al in het bos. Het was lekker rustig, maar daardoor waren er ook niet zoveel hondjes om mee te spelen. Een hond zat me de hele tijd achterna, toen heb ik maar bescherming gezocht onder een bank, waar het vrouwtje van de hond zat. En verder zaten er wel lekker veel vogeltjes en die kon ik nu helemaal alleen opjagen. Maar hoe hard ik ook rende, ik kreeg ze niet te pakken. Dit bos is heel leuk want behalve dat er heel veel bomen zijn is er ook heel veel zand en een heel groot water. Dat water trekt me wel en ook weer niet. Ik laat de baasjes iedere keer denken dat ik ga zwemmen. Tegen elkaar zeggen ze dan: "Zie je dat, hij gaat steeds een beetje verder".  Maar als mijn buik nat is, dan ben ik al lekker afgekoeld en vind ik het mooi geweest.

     

    

    21-05-2009 om 17:25 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (3)
    18-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In training

    Het spelevaren is voorbij. Het is vanaf nu serieus oefenen. Geen gelanterfant meer. Tot nu toe ging "AF" gepaard met een plof op de grond nadat de hand van het vrouwtje zo ongeveer tot op de grond was gekomen. Inmiddels is dat gevorderd tot een elegant neerzijgen en  zit  er al zo goed in, dat als Arcil in "ZIT" voor het vrouwtje zit, hij vanzelf al "AF" gaat als de hand van het vrouwtje naar de broekzak  (voor de beloning, want zonder beloning doen we uiteraard helemaal niks) gaat. En dat is natuurlijk ook niet de bedoeling. Dus vanaf heden wordt de "STA" vanuit "ZIT" daaraan toegevoegd. Op willekeurige momenten wordt Arcil geroepen en dan wordt er weer geoefend en al naar gelang wat het vrouwtje wil, dient Arcil te gaan liggen of staan.  Af en toe hoort het vrouwtje Arcil zuchten.  Zou hij nou echt denken van "o jee, daar gaan we weer " ?       Deze oefening wordt zowel binnen als buiten gedaan. Buiten, zelfs in de eigen tuin, is al beduidend lastiger dan binnen door de vele afleidingen dat het buitengebeuren biedt. "Hier" komen en apporteren wordt geoefend met behulp van een tennisbal. De tennisbal dient in de hand van het vrouwtje te worden afgegeven en niet willekeurig ergens "in de buurt van"  te worden gedeponeerd. Dit kan worden geoefend in de tuin of zoals gisteren op het veld bij Marienwaerdt. Alleen vond Arcil het daar leuk om de bal van achteren tussen de benen door naar voren af te geven. Zou een leuke komische noot geven. Misschien kunnen we daar vanwege de moeilijksheidgraad extra punten scoren.

    Kleine bijkomstigheid: Na het examen kunnen we gelijk door naar de hondenweight-watchers vanwege een overmaat aan beloningsbrokjes.

     

    Terwijl het vrouwtje dit verhaaltje in elkaar zit te draaien, wordt er buiten luid geblaft en omdat dat aanhoudt toch maar eens even kijken. Arcil ligt kwispelend in het gras naar een hoek van de vijver te staren. Terwijl het vrouwtje alle planten onderzoekt op Arcil-schade blijft hij de hoek van de vijver in de gaten houden. En ja hoor, in de hoek van de hoek van de vijver ligt een pad ondersteboven. Arcil naar binnen gestuurd en terwijl het vrouwtje het fototoestel haalt, heeft de pad kans gezien zich om te draaien en nu maar hopen dat Arcil er niets van heeft opgelopen.

    18-05-2009 om 18:38 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (1)
    14-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9 MAANDEN

    Gisteren was het alweer de 7de les van de gehoorzaamheidscursus. De baasjes hebben een briefje gekregen met de examen-eisen. Het vrouwtje zit nu al met de handen in het haar. De komende weken zal er nog harder geoefend moeten worden, willen we niet compleet voor schut staan.

    Wandelen aan de lijn zonder trekken: lukt de ene keer wel, de andere niet, afhankelijk van het aantal nieuwe luchtjes in het gras.

    In en uit de auto, mag niet uit de auto gesprongen worden: Arcil schiet er, het liefst, als een komeet uit.

    Door een deur lopen en hond moet netjes wachten tot deur weer dicht is: Als de deur het hek is, waar tientallen andere reutjes hun blaas geleegd hebben is ook deze oefening gedoemd tot mislukken.

    Borstelen: Zou heel misschien kunnen gaan lukken.

    Aan snuit en oren komen: Zou ook kunnen lukken.

    Voor deze oefeningen dienen minimaal 6 van de 10 punten gehaald te worden.

    Dan zijn er nog de volgende oefeningen.

    Spelen met de hond, de geleider moet de aandacht van de hond hebben en houden. Als voorbereiding op het apport wordt een speeltje +/_ 50 cm weggegooid. Hond pakt speeltje en biedt het in de handen van de geleider aan. (ja, ja)

    Zit, af en staan: Zou kunnen lukken na nog veel oefenen.

    Wandelen door een straatje van geleiders met aangelijnde honden en een handje geven aan de examinator. Hond mag niet springen of grommen: Grommen zal hij niet, maar voor de rest??

    Komen op bevel: Gaat redelijk, maar door een straatje van cursisten met honden???

    Kortom: Werk aan de winkel.

    14-05-2009 om 18:04 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (4)
    09-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belevenissen in de tuin.
    De baasjes zijn heel druk bezig in de tuin. Dan wil ik ook graag helpen, maar dat mag niet. Ze halen er planten uit en zetten er weer andere in. Dat er uit halen kan ik volgens mij veel beter. En trouwens vele handen (en poten) maken licht werk, zeggen ze. Maar de baasjes vinden dat ik er een rommeltje van maak. Als er dan een nieuwe plant in staat wil ik hem wel even proberen, maar dat mag ook al niet. Alle gaten, die ik zo mooi had gegraven, hebben ze ook al dichtgegooid en op sommige plekken zie ik ook al weer gras komen. Maar nu ben ik stiekem onder de haag gaan graven, maar ik geloof dat het baasje dat ook al gezien heeft.
    Van de winter had ik in de vijver oranje vlekken gezien, onder het ijs. Nou blijken die vlekken te kunnen bewegen en springen. Vanmiddag zei het baasje "ik zal de vissen weer eens voer geven". Gingen die vlekken toch ineens springen, ik schrok er wel een beetje van. Maar ze kregen eten  en hadden, denk ik, erge honger. Want als het vrouwtje zegt "eten" ga ik ook heel hard lopen naar mijn bak. Maar die dingen kunnen niet lopen, dus springen ze maar, denk ik.
     

    09-05-2009 om 21:12 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (2)
    04-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zebravink

    Van de week zaten de baasjes in de tuin koffie te drinken, toen er ineens vlak voor hun neus een heel mooi vogeltje ging zitten. Hij zat heel stil rond te kijken en bleef ook rustig zitten toen het vrouwtje wegliep. Heel voorzichtig kwam ze met het fototoestel naar buiten, om  mij weer eens op de foto te zetten, dacht ik, dus ik ging alvast rennen om een mooi plekje te zoeken. Maar ze had het vogeltje op de tafel willen fotograferen, en dat schrok nu wel (van mij) en vloog naar de schutting. Gelukkig voor het vrouwtje bleef het daar nog wel even zitten. Maar doordat ze vlug wilde zijn is de foto niet helemaal scherp geworden. Wat voor vogeltje het was wisten ze niet. Het vrouwtje dacht een of andere vink en na wat gegoogle kwam ze erachter dat het een zebravink was. Die worden normaal gesproken kennelijk in kooitjes of volières gehouden.
    En om te laten zien zien hoe ik in de tuin tekeer kan gaan, heeft het vrouwtje mijn tuinrace-rondje gefilmd. Soms race ik als ik nog energie over heb, maar soms ook als ik de pest in heb omdat ik op mijn donder heb gekregen omdat ik iets deed wat niet mag.
    Maar dit was gewoon een rondje racen met een eend. Een plastic dit keer.
     

    04-05-2009 om 17:15 geschreven door Jiltje  


    >> Reageer (3)


    Foto


    Foto

    Mijn favorieten
  • Bas en Belle
  • Kyra
  • Michka
  • Izzy en Rebelleke
  • Boris
  • Max en Bente
  • Pebbels en Caline
  • Fotomuziekpost van Gerard

    Mijn favorieten
  • Wijngaard Buren
  • Drentenforum
  • Ned. Ver. Drentsche Patrijshond
  • Belg. Ver. Drentsche Patrijshond

  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    GASTENBOEK

    Voor het achterlaten van een berichtje:


    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    levend_geloof8
    www.bloggen.be/levend_
    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Blog als favoriet !

    Archief per maand
  • 07-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 05-2014
  • 02-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 05-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 05-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008

    Foto

    Foto

    Foto

    Zoeken in blog


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs