In Parc Chlorophylle kwamen we meer te weten over de natuur. Het was een tamelijk lange wandeling, maar we trotseerden toch het koude weer. Gelukkig waren er een aantal obstakels die we moesten overwinnen. De extra beweging zorgde ervoor dat we niet onderkoeld geraakten.
Dinsdagochtend en donderdagochtend hadden we lesmomenten : 1 uur klas, 1 uur sport, 1 uur Muvo. In de klas leerden we meer over de grotten. In de les wiskunde ging het over coördinaten, plaatsbepaling, ... . Tijdens de les sport mochten we voetballen of basketballen. In de Muvolessen versierden we de salon met griezelige theelichten. Op donderdag moesten we de afscheidsavond voorbereiden.
Donderdagavond = afscheidsavond. We kregen van schoothondje Weerwolf de opdracht een griezelavond te organiseren. Een journaal, een griezelig lied, een toch wel speciale dans, gedichten en de (vervelende?) reclameboodschappen maakten de avond compleet. Daarna volgde de ontknoping van de moord. Graaf Kula heeft de oude man met gif vermoord in de kapel uit jaloezie. We kregen een bloeddrankje aangeboden. Dit was het sein om een toffe avond-nacht in te zetten ( met een spetterende halloweenfuif).
Op woensdag bezochten we de grotten van Hotton. Dit is een erg avontuurlijke grot. We leerden er over stalagtieten en stalagmieten. Zwarte Piet gaf ons de nodige uitleg. We daalden af tot 80 meter onder de grond. Daar zagen we een ondergrondse rivier. Kortom, het was een spectaculair avontuur.
Op de fuif ging het er heel swingend aan toe. DJ Dracula draaide 2 uur lang opzwepende muziek. De indianendans, de macarena, de mambo, las Ketchup, ... passeerden de revue. In de loungebar konden we ons vochtgehalte op peil houden. Dank aan barman Frankenstein.
Om de moord op de oude graaf op te lossen moesten we het motief van de moord vinden. De aanwijzingen lagen verstopt. Via een oriëntatietocht vonden we een lucifer, een theelicht, een glas, ... . Tijdens de zoektocht moesten we ook een leerling mummificeren en een levende piramide vormen. Uiteindelijk kregen we een leeg blad. Door dit papier op te warmen, kwam de boodschap tevoorschijn. Het motief van de moord ... JALOERSHEID
We kwamen omstreeks 11 uur aan. Voor ons stond het kasteel Grieselstate. Door een code te kraken, wisten we wie onze kamergenoten waren en welke kamer we kregen. Zo hebben sommigen in de vergeetput, de folterkamer, het slachthuis, ... overnacht. Daarna de verkenningswandeling door en rond het domein. Samen poseerden we voor een groepsfoto. We passerden ook een mierenhoop, een moeras. We daalden af tot bij de Ourthe en daarna de beklimming tot bij het kasteel. Gelukkig kregen we nadien een vijfuurtje en een drankje om terug op krachten te komen.