Met de eerste thuiswedstrijd kregen we onmiddellijk de derby tegen SVD Kortemark op de kalender. En dit mag je als speler niet missen, al heb je s morgens nog koorts
Koorts kregen we in de beginminuten niet echt, want een eerste uitgespeelde kans kwam er pas na 5 minuten. Tegen Ichtegem stonden we toen al op voorsprong
Niels en Maxime eisten elk hun kansje op : Niels schoot eerst op de doelman na een voorzet van zijn collega-spits en wanneer deze laatste daarna alleen voor doel kwam, plaatste hij rechts naast.
De ingeoefende stof kwam er in de 9de minuut toch uit en een kopie van de eerste doelkans werd nu wel afgerond door Niels
Niels V. wel te verstaan
met een schot hoog in doel: 1-0.
Weer twee kansen met Ben en Tom beiden over om bij een derde kans af te ronden: Niels C. gaf strak voor van aan de achterlijn en Maxime verraste verdediger en doelman aan de eerste paal : 2-0.
Na 15 minuutjes moest Gilles aan de andere kant voor een eerste keer in de voeten gaan en daarna mochten we weer het hoofd draaien voor de Zarrense aanvallen, die iets te simpel onbenut bleven. Een mooie diepe bal van Guillaume naar Maxime leverde voor de 20ste minuut dan weer de 3-0 op.
De onorthodoxe reddingen van de SVD-doelman verhinderden soms meerdere doelpunten en een defensief foutje van Matti (was dat door de koorts ?) leidde tot een eerste afstandsschot van de bezoekers. Net zoals vorige week kregen de middenvelders hun kansen en zo testte Jens nog eens de doelman met een hoge bal. Guillaume kwam op onze sterke rechterflank door en met een gemeten voorzet bereikte hij Niels C. voor de kooi. Deze knikte in de draai iets te fel naar links
Binnen het half uur lukte Maxime dan toch zijn hattrick, op dezelfde wijze als zijn tweede goal van de dag : Kortemark kon de ruimtes niet toelopen op de lange ballen en keek tegen een 4-0 achterstand aan.
De Zarrenaars verschenen nu elke minuut voor het Kortemarkse doel : Guillaume streek met een hard schot bijna de eer op om ons op de 5-0 te trakteren, maar die eer was op de 31ste minuut weer weggelegd voor onze rechterspits Maxime na een interventie van Jens.
Kortemark wist eventjes niet meer van welk hout pijlen maken: de 6-0 kwam er nu via de linkerspits Niels C, door een voorzet die Maxime achter de groen-zwarte verdediging kruiste.
De eenzame Gilles moest in de laatste minuut nog eens de handen uit de mouwen steken en hield zijn netten schoon.
Ruststand : 6-0
In de tweede helft bleef het spelbeeld onveranderd
of toch
kansen genoeg voor Zarren, maar geen doelpunten in het eerste kwartier: (1) Maxime werd toch eens in een duel afgeweerd, (2) een schot van Mattias werd na een corner afgewend, (3) Niels C. wachtte iets te lang om af te drukken, (4) Guillaumes afstandsschot scheerde de rechterkruising, (5) een vrije trap van Tom op de doelman, (6) een gevaarlijke lob van Guillaume viel maar net over de lat
Zes kansen en dan wandelt Tom op het kwartier eventjes door de Kortemarkse rangen om Niels C. aan de tweede paal zijn tweede doelpunt van de dag aan te bieden : 7-0. De ban was weer gebroken en het geluk keerde terug aan onze zijde : Een voorzet van Niels C. waaide binnen en leverde ook hem zijn hattrick op : 8-0.
Ben werd tot nu toe slechts één maal vernoemd. Hij had gedurende de eerste helft ook enkele gelegenheden om aan te leggen, maar gaf telkens een medespeler de bal door. In de 18de en 19de minuut ging hij voor eigen geluk : op een hoekschop was hij iets vlugger dan de keeper (9-0) en met een mooie volley van op de rand van de 16 stonden de dubbele cijfers op het bord : 10-0 met nog een kwartier te spelen
De scoremachine stokte dan wat mede dankzij twee reddingen van de bezoekende goalie, Tom die twee keer over trapte (een op vrije trap na geel voor de enige dame op het plein) en een strafschop
op de lat : Jonas was doorgebroken en werd gehaakt in de rechthoek, waarna Guillaume zich achter de bal zette en hard op de dwarsligger knalde.
Ondanks verwoedde pogingen (Tom van heel ver nog eens over en de keeper in de voeten van Maxime) leek de 11-0 er niet in te willen gaan.
Met hulp van onze twaalfde man de Griek Zephyros lukte het Niels C. dan toch : 11-0.
Proficiat aan alle spelers vooral ook de achterspelers : we hebben bepaalde acties gezien, die de vooruitgang ten opzichte van vorige jaren aantoonden. Als iedereen zich inzet, voor de bal blijft gaan en samen speelt, kunnen we nog mooie momenten beleven.
|