't Ziet er stilaan naar uit dat de komende (anderhalve) week, cruciaal wordt voor het onderhandelingsproces. De N-VA bevindt zich tussen hamer en aambeeld. CD&V is vanuit 'la raison d' état' duidelijk bereid water bij de wijn te doen. De onverwachte tweede benoeming van Leterme tot formateur blijkt eens te meer een meesterzet van Reynders (naar ik vernam heeft hij vorige zondag meer dan drie uur op koning Albert ingepraat opdat die Leterme terug zou aanstellen tot formateur). Leterme kan niet nogmaals mislukken of hij mag zich definitief in de Senaat gaan nestelen. Hij staat met de rug tegen de muur. Juist daar waar Reynders hem wou hebben.
Ik ben dan ook erg benieuwd naar de uitkomst. Het zou spijtig zijn moesten we zo lang stand houden, om dan na vier maanden toch door de knieën te gaan.
Ik blijf hoopvol. Het strategisch inzicht en de principiële houding van onze partijtop hebben ons al erg ver gebracht. De juiste combinatie van beide kan ons nog veel verder brengen, dat weet ik zeker.
Meesterstrateeg Didier Reynders: zit hij achter de onverwachte aanstelling van Leterme tot formateur?
|