Zaterdag: s'morgens eerst alles afwogen en gereed gezet om 2 broden te bakken. Daarna ben ik gaan gaan zwemmen. Bij thuiskomst direkt het eerste deeg in mijn Kenwood kneden, uithalen en het 2de deeg kneden (mijn broden zijn te groot om er 2 tegelijk te kneden) Intussen was het middag dus kon ik ze een eerste keer laten rijzen (tafelrijs) terwijl ik rustig kon eten. Tijd om het deeg te vouwen, dichtslaan, delen en opbollen en terwijl het brood dan weer eens rijst (bolrijs) worden de vormen ingevet. Dan weer eens dichtslaan, vormen en in de bakvormormen leggen en weer eens rijzen (narijs) Na enige tijd de oven voorverwarmen en het brood bakken, normaal krijg je in de oven nog een ovenrijs maar dit lukt me niet altijd. Achteaf dacht ik ach laat ik ook nog eens wat sanwisches bakken odat min vrouw en dochter s'ondags gingen wandelen jammer dat ik dat niet vooraf geplant had dus moest ik de oven weer opnieuw voorverwarmen terwijl ik anders enkel de temperatuur maar moest verhogen.
Op zondag eens iets nieuws gemaakt: croisants van kwarkdeeg met een vulling van kaas en ham HEERLIJK
Vrijdag ben ik voor slaapstudie naar Lanaken geweest omdat ik erg veel snurk deze keer was het eindelijk eens raak: 30 apneu's per uur wat ernstig beschouwd word, vanaf 20 krijg je pas een tegemoetkoming van de ziekenkas voor een apparaat om dit te onderdrukken. Nu moet ik achter 2,5 maanden weer terug om zo een ding uit te testen en aan te passen. Ik had in het verleden nog eens 2 testen laten doen maar toen zat ik hoewel ongezond maar net te laag. Bij zo een apneu blokkeert je ademhaling enkele tot meerdere seconden het is eigenlijk een korte vorm van verstikken en krijg je dus tijdelijk geen zuurstof binnen, iets wat ALLES in ons lichaam nodig heeft (hart, hersenen, spieren, organen noem maar op) Dit geeft ook als gevolg dat je overdag nogal snel moe (zelfs in slaap vallen achter het stuur) bent en concentratiemoeilijkheden hebt. Ik ging dus eigenlijk omdat ik veel snurk en dit melde aan mijn cardioloog waar ik ga voor hoge bloeddruk, hij heeft het onderzoek ook aangevraagd, nu is het te hopen dat ik hiermee zowel de bloeddruk het snurken (wat vooral ook mijn vrouw wakker houd), mijn vermoeidheid en concentratieprobleem kan verhelpen.
Eindelijk dan wat foto's en info over de baklessen die ik momenteel volg.
De hoofdzaak van de lessen was oorspronkelijk om te leren hoe je met de hand broden moet kneden en bakken, achteraf werden de broden dan in de machine gekneed.
We maakten op dezelfde wijze Limburgse vlaai maken en achteraf ook weer in de machine te kneden.
Daarna kwamen pistolets en sandwiches, wat we regelmatig herhalen.
We merkten al snel dat er een groot verschil bestaat tussen het handwerk en machinaal kneden.
Toen we dit onder de knie 'of in de had begonnen te krijgen', kwamen er meer ingewikkelder dingen zoals zelf gerezen bladerdeeg maken met zijn vele toepassingen "worstenbroodjes,chocoladebroodjes enz." hiermee zijn we nu volop bezig omdat de techniek van het toeren en uitrollen vrij moeilijk is (sommige ontbijtkoeken kan je ook met gistdeeg te maken, dit is hetzelfde deeg als voor taart dus minder vetstof).
Eenmaal we het handwerk van de deegsoorten begonnen te kennen werden er afwisselende groepen gevormd om telkens 2 broodsoorten te maken en om andere deegsoorten te maken telkens machinaal, om daarna weer een afwerking te leren van een of ander broodje of gebak.
Soms maken we ook eens pralines, koekjes, eclairs.
Voor speciale gelegenheden zoals met Kerstmis maakten we een kersttronk (opgerolde koek), met Pasen een paasbroodje.
We maken soms ook we eens iets om tijdens de pauze te eten, en natuurlijk wordt achteraf alles verdeeld om mee naar huis te nemen, momenteel is het soms zo veel dat ik de buren ook eens blij kan maken.
Helaas vergeet ik dikwijls om een foto te maken van onze resultaten maar als je op de afbeelding klikt dan krijg je toch al iets te zien
Op 19-1-2012 ben ik eindelijk naar de neuroloog kunnen gaan. Na al de mediche onderzoeken is weinig uit de bus gekomen. De oorzaak zou enerzijds voortkomen uit mijn stiffman-syndroom. Maar nu komt het rare: de dag voordat ik naar mijn neuroloog ging kon ik geen kant op van de pijn en op die bewuste dag zelf was de pijn weer verdwenen en kon ik alls doen wat de neuroloog mij vroeg zonder ook maar iets te voellen, mijn dochter was meegekomen omdat ook zij met een mogenlijk probleem zat (gelukkig vals allarm - hoewel niet alles bij haar is verdwenen) zij kon mijn verhaal volledig bevestigen en ik het hare.
Later geplande onderzoeken: EMG zonder resultaat en een scan ter hoogte van de nekwervels. Uit deze scan bleek dat de 2 uitstulpingen op C5-C6 en C6-C7 die ik al had iets verergerd waren waardoor het dus ook kon zijn dat hier een zenuw wat meer gekneld zat dan vroeger het geval was.
Sind de dag van toen heb ik geen last meer gahad op enkel kleine uitzonderingen na
Het begon half november, eerst had ik regelmatig felle pijn in mijn linker schouderdan in debovenarm zowel binnenzijde en soms achterkant, goed warm houden en mijn arm op een stapel kussens tot op schouderhoogte leggen gaven enige verlichting. Later verslechterde ook mijn algemene barometer (zwemmen) als ik na enkele banen zwemen telkens met een korte pauze ertussen (omdat ik onder water zwem) aan de kant kom kreeg ik plots een enorme pijnlijke steek over een heel been (meerstal rechts)wat dan ook nog eens verstijfde, na enkele minuten werd het iets beter en kon dan nog met armen en linkerbeen een 3tal banen zwemmen, maar dan was het echt op en moest men mij vroegtijdig uit het zwembad helpen. In de volgende fase begon mij rechter schouder weer parten te spelen en nu werd het meer een verspringende pijn over de gehele arm, zwemmen werd nu onmogelijk. Het werd hoog tijd om naar de huisarts te gaan, hij dacht aanvankelijk aan een ontsteking in een nekspier dus moest ik ontstekingremmers nemen en na een week eventueel naar een kinesitherapeut maar die week had ik al snel ingekort tot 2 dagen omdat de ontstekingremmers samen met zware pijnstillers niets afdeden, integendeelhet werd steeds erger. Na enkele behandelingen kwam er nog geen duidelijke verbetering en werd mij aangeraden om eens langs mijn neuroloog te gaan. De neuroloog kon niets speciaals vinden maar raar maar waar de dag voor de afspraak lag ik te kermen man de pijn en daarna niets meer op enkele kleine uitzonderingen na, ik wacht nu nog op de resultaten van een afgenomen EMG en MRI scan, maar de neuroloog dacht dat het toch wel een bijkomende reactie van mijn Siffman-Sijndroom zou zijn. Het zwemmen gaat nog wat stroef maar weer beter ik voel dat ik wat minder kracht heb maar ben dan ook nog eens verkouden geweest dus alles maar achter mekaar hé
Ik ben Pierre Ferson
Ik ben een man en woon in As (België) en mijn beroep is houtbewerker.
Ik ben geboren op 04/02/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: brood bakken, TV kijken (politie seriers en actie films).
Vroeger gingen wij veel wandellen vooral in de Oostkantons maar dat kan nu jammer genoeg niet meer.