Hallo,
We begonnen met een verwijzing naar de Koektrommel inclusief het artikel ivm onze inspanningen (elk zegge het voort!) waarna Geert een grondige uitleg gaf over zijn blok, ondersteund door een professionele PPP !
Als je soms Carolus ontmoet vergeet aub Geert niet. Hij staat op mijn blokken lijstje van Jo en Luc het spreekt vanzelf dat eventuele nieuw ontdekte bronnen van harte welkom zijn. Erwin worstelt met een Geneanetprobleem : samenvoegen en hij heeft zich net niet bij de gele hesjes gevoegd om het protest tegen de Franse staat te ondersteunen. De vondeling heeft Erwin gevonden , de oplossing van zijn vraagstuk nog niet intussen weten we dat OCMW raadplegen een interessante site is voor de favorieten . Stamboomforum kaart het probleem van plagiaat aan, misschien niet het nuttigste van de onderwerpen maar toch goed om weten.
Toen was er het vervolg op de t Jaeckx-roman : ene broer, visser, gestorven op zee, de andere gestorven als soldaat van Napoleon in de baai van Chatham in een schip dat diende als gevangenis. Genoeg stof om hier dieper op in te gaan. Via URLs konden we kennis maken met een minder bekend gedeelte van de oorlogen van Napoleon. Ik hoop hier dieper te graven om tot een kroniekje te komen met bronvermeldingen uiteraard. Het uiteindelijk doel is hopelijk een aansporing voor de collegas (ik denk dat in de meeste families soortgelijke gebeurtenissen aanleiding kunnen zijn om er even bij stil te staan) Verwantschappen ontdekken op Geneanet = een plezante afwisseling van ons soms saaie zoekwerk. Fouten/problemen in akten : ik weet nu ook wat zegge in een akte betekent(probleem) en Anne Therese Jonckheere niet in Koekelare(fout) maar in Ichtegem werd geboren.
Oude registers der kerspelen : Hermelghem = Kerkgemeente of parochie ik wist het niet (er is nog veel te leren). GenNPdC niet maar zo opzij te zetten als je problemen wilt oplossen Diepenheede : een verzonken land in de Westerschelde. Tenslotte een probleempje bij het zoeken met o.a. switchen tussen o.a. FS en RAB. Tussendoor werd herhaaldelijk naar commentaar geluisterd van collegas die over bepaalde onderwerpen bijkomende inlichtingen konden verstrekken of commentaar gaven. Ik kan hier geen zinnig woord aan toevoegen om de eenvoudige reden dat de batterij van mijn micro de geest gegeven had. Dan maar verwijzen naar onze blog. Misschien kan Erwin of iemand anders de nodige aanvullingen toevoegen tot baat van de gemeenschap. Bovendien brengt elke andere stem een ander geluid.
Als we ter zake blijven, bevattelijk en up to the point blijven deze tussenkomsten de kers(en) op de taart.
Tot Donderdag 2 Mei 2019 om 14 u 30
Mvg
Etienne
PS : ik zal proberen een agenda te produceren 1 week voor
.. en naar Erwin zenden
|