Vandaag stond in het Kempische Mol de 2de dag van het Provinciaal kampioenschap plaats. Als enige van onze atleten kwam Yves Vermeulen er aan de start van een 1500m.
Dat het niet zo goed afliep vertelt Yves ons in enkele zinnen: Wedstrijd om snel te vergeten voor mij.Van in het begin geen goed gevoel, zware benen en last met de ademhaling.Na één ronde liep ik reeds als laatste van de groep. Ik moest de rol lossen, en dan was het nog 3 ronden afgezien.Tijd 44504, niet goed dus. Maar we gaan voor volgende keer beter.
23-04-2008
Koen Ledegen loopt sterke Antwerp ten miles!
Afgelopen zondag stond Koen Ledegen als enige van onze atleten aan de start van de Antwerp 10 miles. Koen die in de kleuren van zijn werkgever deelnam, maakt van deze 10 miles telkens één van zijn hoofddoelen van het seizoen.
Met een nieuw parcours, en een passage zowel door de Waasland- als de Kennedytunnel werd de wedstrijd er zeker niet lichter op.
De passage door de Kennedytunnel, veroorzaakte zondag zelfs een verkeersinfarct in en rond Antwerpen, en zorgde voor een polemiek tussen voor- en tegenstanders in verschillende media. Maar om en bij de 20.000 deelnemers, lieten dit niet aan hun hart komen en liepen onder een stralende lentezon hun wedstrijd.
Hoewel de tijd om optimaal te trainen meermaals ontbreekt, wist Koen zondag toch een knappe prestatie neer te zetten. Hij liep als 398ste over de aankomstlijn in een tijd van 1:0734 wat 306 sneller was dan vorig jaar.
21-04-2008
Yves opent knap in Herentals!
Op de open meeting die gisteren in het BLOSO sportcentrum in Herentals plaatsvond, zette onze Vo²max runner, Yves Vermeulen, reeds een mooi resultaat neer.
Het was al na 120m dat Yves in de aanval ging. Hij kwam halfweg door in een snelle 62 en leek met zijn solo ren op weg naar een knappe prestatie. Tijdens de laatste 300m kreeg Yves het echter duidelijk moeilijk en kwamen de tegenstanders terug opzetten. Yves wist zich echter in de laatste rechte lijn goed te herpakken en won zijn reeks met een goede seizoensopener van 20999.
18-04-2008
De politie, je vriend bij alle wegwedstrijden!
13-04-2008
Na de weg, ook het baangebeuren in de startblokken!
Na het wegcircuit, dat sinds enkele weken begonnen is met het Flanders wegcriterium, is het vanaf volgend weekend volop de beurt aan het baangebeuren. Met een open meeting op zondag 20 april is onze moederclub AC Herentals één van de eerste organisatoren van een pistemeeting dit seizoen. Voor onze atleet Yves Vermeulen, betekent dit de eerste test van het nieuwe seizoen.
Voor diegenen die volgend weekend de weg verkiezen is er in onze provincie keuze uit het Antwerpse massagebeuren de Antwerp 10 Miles, waar er ook 5km en een marathon op het programma staan. Er vinden ook wedstrijden plaats in Veltem-Beisem, Essenbeek Halle, Melsbroek en Hertsberge met afstanden die variëren tussen 5km en een halve marathon.
12-04-2008
Derde Flanders wegcircuit wedstrijd in Mechelen!
Na Oostende en Brugge (10 mijl), Damme-Brugge-Damme (10km), stond vandaag in sport- en recreatiepark de Nekker in Mechelen, als 3de wedstrijd in het Flanders wegcircuit opnieuw een 10km op het programma. Hoewel de start en aankomst in het domein en meer bepaald op de piste van RAM plaatsvond, speelde het wedstrijdgebeuren zich hoofdzakelijk af op beide oevers van de Dijle. En ondanks een stevige west zuidwesten wind werd er stevig doorgelopen.
Drie van onze atleten verschenen in de Dijlestad op het appel: Maria Vranckx, Greet Buts en Johnny De Jaegher. Maria en Greet namen een goede start en kwamen bij de eerste doortocht langs de Dijle respectievelijk in 4de en 11de positie door. Johnny, die blijkbaar zijn start wat had gemist passeerde ons daar in 85ste positie. Voor hem zou het knokken worden. Als coup de theater werd Johnny, hoewel we hem zelf zagen finishen, niet in de uitslag opgenomen. Zondag werd de uitslag op de website van RAM aangepast, en vonden we Johnny terug op de 167ste plaats, met een eindtijd van 45'42".
Maria en Greet werden respectievelijk 63ste, 4de vrouw, in 3826 en 115de, 12de vrouw, in 4128.
08-04-2008
Elke Naets wint winterduathlon in Lille
Elke Naets, dochter van Greet Buts, schreef afgelopen weekend de door Ac Lille ingerichte winterduathlon op haar naam. Elke die haar looptrainingen in de Vo²max groep afwerkt, zette een knappe prestatie neer. Zij finishte in een totaaltijd van 1:3034. Elke was daarmee 244 sneller dan Griet Geudens die tweede werd in 1:3318. Griet Verwaest vervolledigde als 3de het podium in 1:4720.
Lopen
3,8km
Fietsen
26km
Lopen
1,9km
1710
1:0519
805
Totaaltijd
1:3034
06-04-2008
Feel the runners high team!
03-04-2008
Loopavonturen in Zandvoort aan zee!
Vorige week zaterdag trok Johnny De Jaegher op loopmissie naar onze Noorderburen. Hoe het hem daar verging, leest u in onderstaand verslag:
Voor de eerste keer werd op het circuit van Zandvoort, in Nederland, een wedstrijd hardlopen gehouden. Samen met onze Nederlandse vrienden, stappen we zaterdag 30 maart op de trein en rijden vanaf hun woonplaats Voorhout naar Zandvoort aan Zee.
De trein zit overvol en het dorpje Zandvoort wordt dan ook letterlijk overspoeld met duizenden lopers en supporters.Terwijl we de 15 minuten stappen naar het circuit overbruggen, waait een strakke bries grove regendruppels in ons gezicht. De temperatuur zou 13° bedragen maar het gevoel is anders.
Het vertrek van de 12 km wordt met een kwartier uitgesteld omdat het parcours niet helemaal autovrij is . Gelukkig kan ik mijn vest weer eventjes aantrekken en houd ik de spieren warm op de tonen van Queen.
Het circuit is allerminst plat te noemen de schuine racebaan ligt zwaar en het is moeilijk om op te lopen.
Na 4km op het racecircuit bedraagt mijn tijd 17'42. Het parcours verlegt zich nu richting strand. Het harde zand ligt er wel vlak bij, maar er staat een stevige wind op kop. Na ongeveer 3km moeten we de dijk oplopen. Op de 8km druk ik opnieuw mijn chrono in voor een tussentijd. Op het display verschijnt 37'11. Via de winkelstraat en enkele stukken "vals plat " loop ik naar de aankomst. Ik finish in 55'04. Gezien de weersomstandigheden en het redelijk zware parcours niet slecht dus.
De douches liggen een kilometer buiten het circuit, dus kleed ik me vlug om en keer samen met de vrienden naar hun thuis waar ons nog een gezellige warme avond wacht.
Johnny De Jaegher
01-04-2008
Nieuwe poll online!
Nu de lente zijn intrede gedaan heeft, gaan we in onze nieuwe poll op zoek naar welke gemiddelde temperatuur uw voorkeur uitgaat. In onderstaande tabel vindt u de uitslag van onze vorige poll. Er werd 41 keer gestemd.
Welke activiteit verbruikt de meeste energie in cal./u
Zagen
34%
14 stemmen
+- 420 cal./u
Klimmen
27%
11 stemmen
+- 490 cal./u
Fietsen
0%
0 stemmen
+- 550 cal./u
Lopen (8,5km/u)
22%
9 stemmen
+- 580 cal./u
Ballet
10%
4 stemmen
+- 600 cal./u
Vechten
7%
3 stemmen
+- 980 cal./u
Zingen
0%
0 stemmen
+- 120 cal./u
Gewichtheffen
0%
0 stemmen
+- 280 cal./u
Maria loopt knappe Damme-Brugge-Damme!
Afgelopen zondag, nam Maria Vranckx deel aan de tweede wedstrijd van het Flanders wegcircuit. Plaats van afspraak was deze keer het pittoreske West-Vlaamse Damme waar de start en aankomst plaatsvond. De 482 deelnemers werden langs de Damse vaart, via Brugge, op weg gestuurd voor 10km. Maria liep een erg goeie wedstrijd en werd zesde (3de master) in een knappe 3740.
1
Sylvie Mulle
3601
Master
2
Veerle DHaese
3652
Senior
3
Patricia Delvael
3715
Senior
4
Ria Thienpont
3730
Senior
5
Anne-Mie Danneels
3732
Master
6
Maria Vranckx
3740
Master
7
Nathalie Lambrechts
3805
Senior
8
Ellen Van Leeuwen
3814
Senior
9
Marlene Van Den Broeck
3903
Master
10
Nina Lauwaert
4104
Master
17-03-2008
Maria wordt knap 3de op B.K. masters!
Net als in de Kempen, had de overvloedige regen er ook in Seraing voor gezorgd dat het veldloopkampioenschap van de masters in echte ouderwetse crossomstandigheden diende gelopen te worden. Zoals de week voordien op het B.K. alle categorieën in Oostende, werd de masters een echt crossparcour, waar modder troef was, voor de voeten geschoven. Maria Vranckx, die er de eer van de Vo² Max. Runners verdedigde liep een knappe wedstrijd. Van haar echtgenoot Rudy kregen we een korte impressie:
Om precies 14:00 werd de start gegeven. Samen met de reeks W35, werden ook de W40 dames het veld in gestuurd voor 4445m. Aan de start en aankomst was het terrein nog vrij goed beloopbaar, maar in het bos was het door de aanhoudende regen echt crossen zoals vroeger. De masters zijn dan ook atleten van vroeger hé.
Maria nam een goede start, maar al snel werd duidelijk dat er voor een podiumplaats hard zou moeten gelopen worden. De jongste atletes namen het initiatief, met op kop Virginie Van Droogenbroeck, gevolgd door Anja Peeters en Muriëlle De Winter. Op korte afstand van het leiderstrio kwamen dan de veertigers met Corinne Debaets, Inge Adams, een voor ons onbekende, 800m loopster, en Maria.
Ongeveer halfweg de wedstrijd neemt Corinne het commando bij de veertigers en slaat een kloof op Inge, die op haar beurt afstand neemt van Maria. Maria loopt op dat moment op een 6de plaats en heeft al een grote voorsprong op de dichtste achtervolger Ann Moyaert. Bij de W40 dames blijven de posities behouden en wordt Corinne Debaets Belgisch kampioen (17'15") voor Inge Adams (1726) en Maria (1738). Bij de W35 wordt het nog een spannend einde. Anja Peeters (1647) remonteert helemaal op het einde een verzwakkende Virginie Van Droogenbroeck (1652) en word zo nog Belgisch kampioen. Muriëlle De Winter (1659) haalt brons.
13-03-2008
Aftellen naar B.K. masters!
Met het Belgische kampioenschap voor masters, nu zondag in het Waalse Seraing, wordt er een punt gezet achter het Belgische crossseizoen. In de reeks W40, waar onze atlete Maria Vranckx in aantreed, zal het een keiharde strijd worden. Met toppers als Corinne Debaets, Maria Vranckx, Florence Collard, Christianne De Pooter en Mirand Bogaerts, zullen de podium plaatsen duur bevochten worden.
Deelnemers W40
2262 DE POOTER CHRISTIANNE 65 ABES
2202 DEBAETS CORINNE 63 DCLA
2247 SWINNEN MARGOT 63 SACN
2294 DE BRUYCKER CARINE 64 RCG
2296 DE SADELEER GERTJIE 65 RCG
2330 DE SMET ELS 64 ACME
2403 MAES FRANCINE 63 DALO
2536 BOGAERTS MIRANDA 64 LYRA
2572 VRANCKX MARIA 64 ACHL
2671 DECOENE ANN 66 AVT
2735 ADAM INGE 67 MACW
2786 DE WULF HILDE 65 RIEM
2838 VAN DE MOORTEL HEIDI 67 ROBA
2853 DOBBENI MIA 64 VAC
2982 DE BACKER BRIGITTE 65 LIER
3034 WILLEKENS MARIJKE 63 DCLA
3057 WUYTS CARINE 66 ROBA
3069 SONCK CHRISTINE 65 VITA
3169 VAN ROBAYS MARLEEN 63 AVOS
3180 CUMPS ELS 67 LIER
3374 VAN HOOF WELLA 63 LIER
3442 PEETERS KAREN 68 BONH
4002 EDRIAT NATHALIE* 66 CABW
4030 FREDERICH DOMINIQUE 65 HERV
4043 OLIX SHEILA 63 ACCO
4102 VILLERS MARIE PAULE 64 SPA
4192 FAVEAUX PATRICIA 67 ARCH
4337 COLLARD FLORENCE 66 RESC
10-03-2008
KSAH Kampioenschap
Op en rond de Wilrijkse pleinen, vond zaterdag het kampioenschap van het Antwerpse handelsverbond plaats. Eén van de kanshebbers voor de titel bij de vrouwen was Greet Buts. Of het haar gelukt is verneemt u in onderstaande bijdrage:
Zaterdag 8 maart, werd het kampioenschap van het handelsverbond gelopen. Aangezien er geen prijzen te verdienen waren, was er ook minder volk. Hierdoor stegen mijn kansen om kampioene te worden aanzienlijk.
De eerste 100m was windaf en dan kregen we de wind pal op kop. Toen Christiane De Pooter resoluut voor de leiding koos, besloot ik wijselijk achter haar te blijven tot we terug gedraaid waren. Nadat ik haar voorbijstak volgde Christiane op een paar meters, maar op een heuveltje in het parcours pikte ze terug aan. Ik dacht: "die mag ik zeker niet meenemen tot op de eindmeet" Dus deed ik er alles aan om haar af te schudden.
Langzaam liep ik verder uit. Toen de supporters riepen dat ik ongeveer 30m voorsprong had, heb ik er nog alles uitgehaald om te vermijden dat ze op dezelfde heuvel terug zou aanpikken. Dat lukte. Ik finishte uiteindelijk met een 200m voorsprong in een tijd van 12'57" op 3300m.
Groeten van
De provinciale kampioene van het Antwerpse handelsverbond,
Greet
03-03-2008
Het belang van voeding bij het sporten
Hoewel voeding belangrijk is voor iedereen, hebben sportbeoefenaars vaak wat extra energie nodig. Die energie vinden we in koolhydraten, vetten en eiwitten. Daarnaast is het natuurlijk ook belangrijk om voldoende mineralen, vitaminen en vezels binnen te krijgen, en om voldoende te drinken. Koolhydraten zitten bijvoorbeeld in aardappelen, rijst, volkorenbrood en pasta. Een voorbeeld van Eiwitrijk voedsel is kippenvlees.
Het is niet aan te raden om vlak voor het sporten uitgebreid te gaan tafelen en een zware maaltijd naar binnen te werken. Je lichaam is dan veel te druk bezig met het verwerken van het eten en daar lijdt de sportprestatie onder. Bovendien vinden de meeste sportbeoefenaars met een volle maag sporten niet prettig.
Een uitgebreide maaltijd kun je het best vier tot zes uur voor een wedstrijd of zware training nemen. Een lichtere maaltijd kan twee tot drie uur voor het sporten. Een kleine (maar gezonde en voedzame) snack kun je tot een half uur voor het sporten eten.
Bij extreme en langdurige inspanning (Marathon- en ultraloper) is het van belang om ook tijdens het sporten te eten. Er zijn hiervoor speciale energierepen. Ook een banaan of volkorenbrood geeft energie.
Als je veel en fanatiek sport kan je het best een voedingsplan opstellen met goede en gezonde voeding.
Buiten voeding is ook de vochtinname van belang. Het is daarom belangrijk om goed te drinken voor en na het sporten. Door de inspanning verliest ons lichaam veel vocht dat moet worden aangevuld. Een tekort aan vocht zorgt ervoor dat de spieren minder goed functioneren.
Tot twee uur voor het sporten is het goed om veel vocht op te nemen, bijvoorbeeld tussen een halve en een hele liter. Het best kun je water of een isotoon sportdrankje nemen. Vlak voor het sporten kan je het best nog wat water drinken.
Tijdens het sporten zelf is het best om water te drinken. Behalve als je een extreme en langdurige inspanning moet leveren. Marathon- en ultralopers bijvoorbeeld hebben tijdens het sporten extra suikers nodig om geen hongerklap te krijgen. Vaak zie je dat marathonlopers tijdens een wedstrijd cola drinken, omdat daar veel suikers in zitten. Maar ook een aantal speciale sportdranken leveren extra energie. Dit is enkel echt nodig bij lange (>één uur), intensieve inspanningen. Voor kortere inspanningen is een normaal eet- en drankpatroon voldoende.
Na het sporten dienen de energievoorraden in het lichaam aangevuld te worden. Een sportdrank is dan een van de mogelijkheden om koolhydraten snel aan te vullen. Je kunt natuurlijk ook een paar bruine boterhammen eten, of een bord pasta, het verschil is enkel dat de energie uit een sportdrank sneller door het lichaam wordt opgenomen.
Flanders wegcircuit van start gegaan!
Maria Vranckx was vandaag actief in het Flanders wegcircuit. Op het programma stond de 10 mijl tussen Oostende en Brugge de eerste wedstrijd van dit regelmatigheidcriterium. Wij laten Maria zelf haar verhaal doen:
Vandaag mocht ik in Oostende het startnummer 100 opspelden. En anders dan vorig jaar mocht ik deze keer in het eerste startvak staan, bij de 100 eerste. De toch wel stevige wind, stond langs het kanaal in de goede richting zodat ik op voorhand opteerde voor een snelle start. Ik was als eerste weg en kon zo elke vrouwelijke deelnemer die passeerde tellen. Zo wist ik perfect op welke plaats ik liep. Natuurlijk duurde het niet lang voor de bende klasse paardjes waaronder: Bekele, Smolders, Wijnenberg en Mulle mij passeerden. Na ongeveer vijf kilometer moest ik ook Ria Thienpont laten gaan. Ik kwam zo op een 7de plaats terecht. Ik zou al tevreden zijn als ik deze plek kon vasthouden, maar na 8km twijfelde ik. Ik dacht zelfs even aan opgeven. Maar uiteindelijk was ik niet zo ver gekomen om op te geven. Dan toch weer wat moed gevonden, mezelf opgepept en terug er tegenaan.
Toen ik het bordje van de laatste 5km zag, zei ik nog tegen mezelf: vooruit Maria dit is maar de afstand van een crossk. Komaan dit moet me lukken. Uiteindelijk was de eindstreep daar. Ik had nog beslag kunnen leggen op de 7de plaats (dames alle categorieën) in 1:0103
Eens over de meet zei ik tegen Rudy: het ging niet echt goed vandaag. Hij gaf direct respons: als je naar je tijd kijkt, weet je wel hoe hard je gelopen hebt En inderdaad in een zo sterk bezette wedstrijd een 7de plek lopen, en dan nog mijn tijd van vorig jaar met 108 verbeteren. Met zulk resultaat kan ik best tevreden zijn.
Maria
02-03-2008
Putte-Grasheide en jeugdherinneringen!
Het thema van deze week zit niet in de sfeer van duiven of ander ongedierte. We zijn gewoon veertig jaar teruggegaan in de tijd. Vandaag hebben we deelgenomen aan de Volksloop van Putte-Grasheide.
Mijn dikke vriend, Guido Verstrepen, had me uitgenodigd voor deze eerste jogging van het KWB-circuit. Toen we, na veel zoeken, eindelijk in Grasheide geraakt waren, liepen we al onmiddellijk op Meester Staf Van Herck. Deze mens, afkomstig van Herenthout, heeft zich hier gevestigd en geniet er, na een lange carrière als onderwijzer en schoolbestuurder, van een verdiend pensioen. Maar in het schooljaar 1966-1967 was hij de leraar van het tweede studiejaar in Herenthout en telde onder zijn pupillen de Guido en mij. Hij kende mij niet meer, want de brave leerlingen was hij vergeten, maar de Guy stond nog vers in zijn geheugen. Zo hadden wij toch een supporter voor de 10,350 km.
Over deze wedstrijd hoeft niets verteld te worden; behalve dat het parcours vernieuwd was. Mensen, ze hebben daar in Grasheide prachtige wegeltjes die ons door bos en veld leidden. Het weer was prima. Mijn tijd was ongeveer 46 minuten en die van de Guy een beetje meer, zodat we allebei dik tevreden waren. Ook Josde Win hebben we zien lopen in de 5 km., maar nadien hebben we van Jos elk spoor verloren.
Zoals het in de jaren zestig de gewoonte was, hebben we ons nadien gewassen in een emmertje water. Nadien zijn we naar het plaatselijke dorpscafé getrokken, waar we, tussen pot en pint, zowel lokale als wereldproblemen hebben opgelost. Moe, maar tevreden keerden wij huiswaarts.
Groeten
Staf
naam
plaats
tijd
afstand
deelnemers
Staf Witvrouwen
86
46'05"
10.390m
234
Guy Verstrepen
138
49'37"
10.390m
234
Jos De Win
213
29'30"
5.220
263
25-02-2008
Maria doet het opnieuw!
Tijdens de 38ste editie van de Pallietercross, een organisatie van A.C. Lierse, wist onze master Maria Vranckx gisteren, in Kessel, opnieuw een eerste plaats uit de brand te slepen. Over een afstand van 4420m werd het een constante strijd tussen Maria en haar rechtstreekse concurrente de Essense Els Van Hooydonck. Maria wist het pleit opnieuw in haar voordeel te beslechten tijdens de laatste ronde, en won in 1627. Ze had 15 voorsprong op Els. Wella Van Hoof werd derde op meer dan een halve minuut.
24-02-2008
Nieuwe overwinning voor Greet Buts!
Gisteren was er nog eens een cross in het handelsverbond. Hoewel ik al enkele dagen met lichte hoofdpijn zat, en even twijfelde of ik wel zou lopen, besloot ik toch te gaan: ik zou wel zien hoe het liep. Aangezien Ronny zijn conditie nog niet op peil is, ben ik meegereden met Eddy Wynants.
Bij het verkennen van het parcours bleek dat er veel lange rechte stukken waren, en dat de weide er erg ongelijk bijlag. Maar het was droog, dus veel reden tot klagen was er niet.
Karen Peeters was niet van de partij, waardoor de kans dat ik een overwinning op mijn palmares kon bijschrijven toenam. Klokslag half drie startten we met 23 dames. Ik was van plan om rustig te vertrekken, maar dat was zonder Christiane De Pooter gerekend. Zij nam van in het begin de kop en ging er hard tegenaan. Na 300m, zakte het tempo en nam ik de leiding over. Christiane volgde nog wel tot ongeveer 1500 meter, maar vanaf dan werd het gat alleen maar groter. Ik liep de 3300m in een tijd van 12'48" en won met 19 voorsprong op Christiane. Een eerste plaats, een gourmet en een doos pralines rijker!
Greet
23-02-2008
Druk loopweekend voor de deur!
Tijdens dit laatste weekend van februari kunnen onze crossers op drie plaatsen aan de slag. Vandaag, zaterdag, is er de Sodipa cross op het domein De Groene Linden in Brecht, met deelname van Greet Buts en misschien wel Ronny Delen.
Morgen, zondag, moeten er keuzes gemaakt worden. Zo is er in buurgemeente Kessel de Pallietercross van A.C. Lierse. Plaats van gebeuren is het fort van Kessel en de eerste start vindt plaats om 13:00. Iets verder van huis, maar voor vele van onze atleten een aantrekkelijke wedstrijd, is de ROBA cross in Betekom. Hier vindt de eerste start plaats om 12:30, en is er zeker de deelname van Yves Vermeulen.