Op deze laatste dag van 2006 sluiten we onze december poll af. Op de vraag "welk is voor u de mooiste periode van het jaar" stemden er 45 bezoekers. 1% koos voor 'Pasen', 2% vond de periode rond 'Sinterklaas' de mooiste. Ex aequo eindigden 'kerstmis' en 'carnaval' met 13%. Een goede tweede werd 'het ganse jaar' met 16% en als het onbetwiste nummer één kwam 'het grote verlof' met 51% uit de bus. Iedereen bedankt voor het meepollen. Vanaf nu tot eind januari gaan we op zoek naar de 'ondergrond waarop u het liefste traint'. Poll ze!
30-12-2006
De Kerstcorrida deel 4 - Het doel top 10!
Ook Greet Buts is in de pen gekropen, zij vertelt met welk doel zij aan de kerstcorrida startte: Ik doe het niet zo graag, maar voor deze ene keer zal ik ook eens een tekstje typen.
26 december, in de voormiddag nog sterke twijfels, mijn verkoudheid die nog opspeelde zou ongetwijfeld mijn kansen om het vooropgestelde doel, top 10 te halen, fel hypothekeren. Zou ik wel meedoen? Toen ik voor mezelf beslist had dat ik wel moest meedoen omdat het voor eigen volk was, begonnen de zenuwen al op te komen en heb ik elke cm² van het kleinste kamertje gezien, zelfs de hond werd er zenuwachtig van.
Mijn doel voor dit jaar indachtig heb ik mn loopschoenen aangetrokken en ben vertrokken richting sportcentrum!" Met Maria en Karen voor me aan de startlijn ben ik een beetje te snel vertrokken. Tijdens de wedstrijd zelf moest ik dan ook een aantal atletes laten voorbijgaan. Met een iets tragere start en zonder verkoudheid had ik misschien wel op een zesde plek kunnen eindigen, maar toch ben ik tevreden met mijn achtste plaats. Ten slotte was mijn doel bereikt!
Greet
Kerstcorrida deel 3 - Het duel
Guy Verstrepen licht een tipje van de sluier van zijn trukendoos en leert ons de geheimen om een geweldige corrida te lopen:
Geheim 1: een goede voorbereiding qua training (zeker in de overgang van trage trainingen naar kortere intensieve); Geheim 2: super benen ingesmeerd met een paardenmiddel; Geheim 3: revanche en dubbele motivatie, tevens het thema van de dag, om Luc achter mij te houden; Geheim 4: één doel voor ogen, tijdens de blitz start de concurrentie in het vizier houden; Geheim 5: het geluk aan mijn zijde tijdens de wedstrijd, op het juiste moment hazen en konijnen in mijn buurt, zeker de laatste 2 km had ik een geweldige haas, zijn naam was Jef(ke) Lens; En het laatste en meteen ook het grootste geheim, tien minuten voor de wedstrijd bij kruidendokters Wim en Willy langs geweest die mij een fruitig jenevertje aanreikten dat de bloedsomloop op volle toeren deed draaien. Resultaat 42' 06" en meer dan 3' sneller dan vorig jaar.
Bedankt voor de mensen die in mij geloofden (euh Staf denk ik) en voor Luc afspraak tijdens de cross in Herentals (kans op revanche) Tot slot nog voor alle Vo² Max Runners een sportief en gezond 2007 en wat de wedstrijden betreft hopelijk de beste resultaten aller tijden.
guy v
Christopher in Izmir!!
Vanaf eind januari tot de zomervakantie verblijft Christopher Goossens, lid van de club en zoon van onze trainers, als student in het Turkse Izmir. Om jullie op de hoogte te houden van z'n avonturen aan de westkust van Turkije en om het contact met het thuisfront te bewaren en de heimwee in te dijken, schrijft hij wekelijks zijn belevenissen neer op zijn website. Alle reacties zijn van harte welkom!
Hans Peeters, webmaster van onze Herenthoutse atletiekclub is op zoek naar "ekiden" lopers. We kregen van hem volgend bericht: "Op zondag 22 april 2007 wordt de Antwerp Marathon terug georganiseerd. Hier kun je individueel maar ook in ploegen van 6 personen (Ekiden) meelopen. Als club gaan we proberen hier één of meer ploegen aan de start te krijgen. De afstanden voor de aflossing variëren tussen 5 en 10 km per persoon. Geïnteresseerden mogen altijd via mail contact opnemen met Hans Peeters of op het nummer 0497/85 04 88. Omdat er per ploeg 6 personen nodig zijn, wordt bij het selecteren FCFS (Eerst ingeschreven, eerst geselecteerd) gebruikt. "
29-12-2006
Kerstcorrida - deel 2 langs de zijlijn!
Staf Witvrouwen die omwille van een kwetsuur dit jaar de kerstcorrida langs de kant moest volgen, zette zijn indrukken van de laatste kerstcorrida voor ons op een rij:
Ik had geweldige spijt dat ik een jaartje moest overslaan. Maar ook langs de zijlijn is van alles te beleven. Zo wist ik niet dat je ook als kaartjesafnemer over een geweldig reactievermogen moet beschikken (teneinde allerlei fluimen op je schoenen te ontwijken). Je kan er niet omheen dat alle "nestrunners" geweldig gepresteerd hebben Raf Dierckx verdient de prijs van de meest uitgeputte deelnemer aan de aankomst. Hoe diep kan een mens gaan? Verder valt op dat de dames uit de nest van Nest nog alle jaren verbeteren. Maar ik was vooral geïnteresseerd in het optreden van mijn jaargenoten Verstrepen en Van Loock. Ik had aanvankelijk op Luc getipt, maar tenslotte al mijn geld op Guy ingezet. Hij heeft me niet ontgoocheld. Integendeel, beiden hadden mekaar zo opgepept dat ze niet anders konden dan ver boven zichzelf uit te stijgen. Hier zal nog jaren over nagekaart worden. Alleen, dat ze nu potverdorie niet denken dat ze met mij afgerekend hebben. In 2007 volgt de afrekening.
Staf
28-12-2006
Nieuwe foto's in het fotoalbum
Er staat eindelijk nog eens een reeks foto's in het fotoalbum. Je vind er 17 foto's van de Kerstcorrida. Veel kijkplezier!
Kerstcorrida - deel 1
Van Raf Dierckx ontvingen we zijn relaas van de Kerstcorrida op dinsdag 26/12/06. Maar zoals u bij het lezen van de titel wel al zal vermoeden, verwachten we nog een aantal persoonlijke impressies van onze andere atleten. In ieder geval veel leesplezier!
Dinsdagmorgen, dag van de waarheid, opgestaan met veel zenuwen. In de voormiddag lag het toilet meermaals op mijn weg. Ik vraag me nog steeds af of dat aan het feestje van de dag voordien, een lekker kerstdiner en drie Duvels besproeit met een fles rode Bordeaux, of aan de zenuwen lag. Enfin, rond 11:00 heb ik rustig het middageten naar binnen gewerkt en mijn sportkledij klaar gelegd, en daarna even op de sofa om de benen nog wat rust te geven. Van rusten kwam er echter niet veel in huis, regelmatig opgestaan om na te zien of ik niets vergeten was.
13:00 rustig naar het sportcentrum gelopen, daar mijn nummer afgehaald en met Ronny een toer los gelopen. Na het loslopen nog enkele versnellingen en beiden bij elkaar, figuurlijk dan, ons ei gelegd (het gaat me niet goed vandaag, mijn benen voelen niet optimaal, enfin onzekerheid troef. Uiteindelijk, nog heel onzeker, naar de start gegaan(nooit gehad in zeer grote wedstrijden als een W.K of E.K.)
Maar om 15:00 toen de start werd gegeven viel alles van me af. De eerste km in 331, ik voelde mij goed, het was precies nog te traag. 2de km in 706 nog steeds een goed gevoel. Aangepikt bij een groepje van een 8-tal atleten, mij midden in de groep genesteld en volgen maar. Na 2 van de drie af te leggen ronden nog eens op de klok gekeken, 24rond. In de laatste ronde, bij het ingaan van de Koestraat viel onze groep uit elkaar. Ikzelf was zeer moe maar wist dat ik nu zo lang mogelijk moest volgen anders rapen ze jou in massas op. Toen we de Bergensesteenweg opdraaiden, op 600m van de aankomst, ging het licht voor mij uit en ben ik op karakter tot aan de eindmeet gelopen. Ik voelde wel dat ik een zeer goede wedstrijd had gelopen, maar ik zat echt kapot(ik ben nog nooit zo diep gegaan) met een tijd van 3613 en een 46ste plaats was ik zeer tevreden. Ook de andere vo²max runners hebben allen een knappe prestatie neergezet, waarvoor nogmaals dank aan onze trainers.
Raf
26-12-2006
Succesvolle kerstcorrida voor de Vo²max Runners!
Tijdens de ook weer dit jaar succesvolle kerstcorrida van de Herenthoutse atletiekclub, wisten onze atleten zich te onderscheiden met alweer knappe prestaties. Onze dames beten de spits af in de masterswedstrijd over 3,2km. Maria Vranckx werd hier knap 2de in een tijd van 11'23", Greet Buts legde beslag op de 8ste plaats in 12'43" en Lief Van Den Broeck tenslotte eindigde 42ste in 16'14". Voor onze masters heren stond er 9,8km op het programma. Ook in deze wedstrijd werden knappe resultaten neergezet. De eerste in de rij werd Raf Dierckx, hij werd 46ste en legde de afstand af in 36'13". Ronny Delen kwam op goed twee minuten na Raf binnen in 38'14. Patrick Op De Beeck en Koen Ledegen die lange tijd strijd leverden in dezelfde groep werden respectievelijk 107de en 109de in 40'11" en 40'20". En dan was er nog de wedstrijd in de wedstrijd tussen Luc Van Loock en Guy Verstrepen, zij leverden een heroïsch gevecht dat afwisselend in beider voordeel verliep. Uiteindelijk moest Luc zich gewonnen geven, hij eindigde 139ste in 42'25" en moest met een kleine 20" voorsprong Guy, die beslag legde op de 134ste plaats in 42'06", laten voorgaan. In de loop van deze week verwachten we nog een aantal wedstrijdverslagen van onze atleten!
Het aftellen naar de jaarlijkse klassieker van onze club, de kerstcorrida op 26 december, is begonnen. Met vandaag nog één week te gaan begint het bij de meeste van onze atleten al flink te kriebelen. Kelder- en zolderkamers worden in gereedheid gebracht om bij het minste spoor van hoest of loopneus in afzondering te kunnen gaan. De tactiek wordt overlopen en de conditie van de tegenstander wordt ingeschat. Kortom het beloven op 26 december spannende en mooie loopwedstrijden te worden aan sportcomplex 't Kapelleke in Herenthout. We geven als geheugensteuntje nog even de afstanden en vertrekuren mee:
200 m
kleuters
13:30
600 m
benjamins
13:35
1000m
pupillen miniemen
13:45
3200m
masters dames
14:00
6500m
dames
15:00
9800m
masters heren
14:15
13100m
heren
15:00
18-12-2006
Winst voor Maria, off day voor Yves
In het park van Laken, in de schaduw van het Atomium, Liep Maria Vranckx gisteren een sterke crosscup bij de dames-masters. Van bij de start was Maria mee in de kopgroep, samen met Carolien De Geyter en Florence Collar. Caroline De Geyter was na 2 ronden de eerste die de rol moest lossen zodat Maria een duel, scherp op de snede, uitvocht met Collar. Toen Maria echter tijdens de laatste ronde op een spekgladde laatste helling de forcing voerde moest ook Florence lossen. Maria eindigde knap 1ste met 8" voorsprong op een nog sterk, uit 4de positie, teruggekomen Hilde De Wulf. Maria liep de 4000m in een tijd van 16'47".
Yves Vermeulen, was de enige Vo²max runner die op de afspraak was voor de vossencross van atletiekclub AVOS op het domein De Lillse Bergen. Dat het niet Yves zijn dag was bleek al tijdens de start, waar hij vrij ver in het pak verzeilde. Maar blijkbaar speelde niet alleen de mindere start maar ook zijn vierkant draaiende benen hem stevig parten en waren de 6800m vandaag bijna een brug te ver. Yves verloor ronde na ronde terrein, en liep de wedstrijd uit op karakter. hij eindigde toch nog op een goede 48ste plaats (110 deelnemers) in een tijd van 26'10".
17-12-2006
GM-cross succes voor Vo²max Runners
Van Ronny Delen kregen we al een kort verslag van de loopervaringen van onze atleten in de GM-cross gisteren in Stabroek:
In een druilerige regen moesten wij vandaag in het Moretusbos in Stabroek de clubkleuren verdedigen. Greet Buts ging opnieuw, met Karen Peeters en een nieuwe senior, de strijd aan. Na de eerste ronde waren de plaatsen al gekend en hield Greet vlot de 2de stek achter Karen. Bij de 45+ ging Raf Dierckx er pijlsnel vandoor, hoewel er voor de wedstrijd klachten waren van een beginnende verkoudheid, of was het een nagenieten van de Leffe-proeverij tijdens de trainershuldiging van vorige avond/of nacht (voor de harde kernleden toch) Hoe dan ook, Raf zette zich in het spoor van enkele van zijn wekelijkse rivalen en gaf een zeer sterke show weg door zich naar de 6de plaats te knokken. Ook Luc Van Loockging er vlot tegenaan in de eerste van de drie ronden en plaatste zich in een knappe 18de stelling. Maar iets te snel vertrokken geeft later in de wedstrijd brokken...en Luc moest in de laatste ronde uit een kleiner vaatje tappen enzo nog 5 a' 6 man laten passeren. Toch een flinke prestatie en Luc eindigde op een mooie 24ste plaats. Daarna moest ik er zelf een lap op geven en ook dat lukte wonderwel. Snelle start tussen mannen die ik meestal achteraan zie, maar nu ging het vlot. Weliswaar tot aan de knieën in de modder maar toch kon ik in de derde ronde mijn voorganger bijbenen en mijzelf op een 5de plaats brengen en houden.
Uitslag
Greet 2de 3km in 1216 ( 1ste had 1148, dus zeer goed)
Raf 6de 4.5km in 1655
Luc 24ste in 1925
Ronny 5de 6km in 2340
Afstanden zijn +/-
Ronny.
16-12-2006
Zet hem op 1!
Neen, het gaat hier niet om reclame voor de zenders van de VRT, maar om de verrassing die de Vo²max runners gisteren in petto hadden voor de trainers Nest & Lief. Naar aanleiding van de "dag van de trainer" op zaterdag 16 december, hadden de atleten de koppen bij elkaar gestoken en gezorgd voor een geschenk voor beide trainers. En geloof het mannen en vrouwen natuurlijk, het wordt in dank aanvaard en enorm geapprecieerd. Dus nogmaals bedankt en keep up the good (trainings) work.
Nieuws uit de lappenmand
Goed en slecht nieuws is er uit onze zieken- en gekwetstenboeg. Goed nieuws voor Jos De Win die na een zestal weken inactiviteit, maandag de looptraining mag hervatten. Minder goed vergaat het Staf Witvrouwen en Johnny De Jaegher.
Staf kwetste zich aan de enkel tijdens een avontuurlijke Ardennen uitstap met zijn klas, en kreeg een drietal weken rust voorgeschreven. Toen staf enkele weken terug probeerde om opnieuw aan de slag te gaan is hij hervallen, en zal hij nog minstens enkele weken out zijn. Johnny, die met een knagende kniepijn op consultatie ging bij dr. Claes, kreeg meteen zes weken rust en kine voorgeschreven. Diagnose "jumpersknie" Voor Rudy Bierinckx tenslotte die na een werkongeval nog steeds revalideert wacht na nieuwjaar opnieuw de operatiekamer. Wij wensen hen allemaal veel sterkte.
15-12-2006
Loopkalender voor het weekend!
Tijdens het komende weekend kunnen onze crossers kiezen uit drie wedstrijden, waar zij hun conditie kunnen etaleren. Op zaterdag 16/12/06 is er in het handelsverbond de cross van General Motors. Deze vindt plaats in Stabroek op het domein van het kasteel Ravenhof. Op zondag is er keus tussen de internationale crosscup in het park van Laken te Brussel, en de regionale cross van AVOS in het domein De Lilse Bergen.
10-12-2006
Vo² max unners opnieuw op niveau!
Vier van onze lopers traden vandaag aan in de cross van Booischot, bij de dames liep Maria Vranckx alweer een sterke wedstrijd en wist beslag te leggen op de eerste plaats. Ook onze mannelijke vertegenwoordigers, Raf Dierckx, Luc Van Loock en Remi Goossens, zetten een prestatie neer die mocht gezien worden. uitslag
Twee van onze atleten, Greet Buts en Ronny Delen, kozen vandaag voor het handelsverbond, waar in Wilrijk de stratenloop "Eindejaarsprijzen J.v. Onselen" op het programma stond. Van Ronny Delen kregen we een korte samenvatting van hun wedstrijd.
"Onder zeer goede weersomstandigheden was er de gelijktijdige start van de dames (37 deelnemers) en de heren (136 deelnemers). Greet nam een zeer snelle start waardoor ze zicht hield op een nog sneller gestarte Karen Peeters en senior Petra De Sadeleer. Na een ronde van1500m (voor de dames 3x en voor de heren 5X) kwam ik bij Greet aansluiten. Zij klampte aan en ik kon haar bij en over de 2de dame brengen. Zelf kwam ik dan toch op dreef en begon aan een inhaalmaneuver. Voor Greet was het in de laatste kilometer een verloren zaak, omdat de 3de dame zich vastgebeten had in haar schaduw. Achteraf verklaarde de jongedame aan Greet dat zij een specialiste was op de 400m. Dus Greet werd 3de dame met een schitterende podiumhuldiging(was veel volk) terwijl ik moest voortspartelen voor nog 2 ronden. Even op de tanden bijten wegens verkramping van de bovenbenen maar steeds inhalen doet wonderen en geeft vleugels. Aankomst 37ste plaats in 29'30''.(7500m en sneller dan vorig jaar) Prima opsteker voor de Herenthoutse agenda. De tijd van Greet was 18'07''.(4500 m) Volgende week volgt een zware cross voor de eigen firma"
Ronny
05-12-2006
Marathon 365!
365 marathons in 365 dagen, 14 landen, 1400 uur hardlopen, 1.250.000 kilocalorieën, 12.000.000 hartslagen. Dit is wat één man volbrengt tijdens Marathon 365.
Sinds 30 juli is Richard Bottram met dit project bezig. Door iedere dag de klassieke afstand te lopen vraagt hij aandacht en geld voor de bestrijding tegen kanker. Samen met zijn vriendin, die in 2005 aan deze ziekte is overleden, bedacht hij Marathon 365. Richard stelt heel duidelijk dat het geen wedstrijd of recordpoging is. Marathon 365 is een toewijding.
Inmiddels is Richard met ruim 115 gelopen marathons al een flink stuk op weg. En hij voelt zich nog altijd prima! Zijn tocht bracht hem al in onder meer Duitsland, Engeland en Zwitserland. Rond deze periode trekt hij naar de zuidelijke Europese landen zoals Italië en Griekenland om daar zijn dagelijkse marathon te volbrengen. Op Richards site is dagelijks te zien waar hij zich bevindt en schrijft hij regelmatig in zijn web-log wat hij beleeft. Ook de mogelijkheden om een bijdrage te leveren aan zijn strijd tegen kanker staat hier beschreven. Steun de sympathieke Brabander en kijk snel op: www.marathon365.org
Bron: My Asics
04-12-2006
Opnieuw knappe prestaties in het handelsverbond!
Afgelopen zaterdag tekenden vier van onze atleten present in de "Haribo" veldloop van het handelsverbond in Hove. De plaats van gebeuren was opnieuw Ten Weyninckhove. Bij de dames legde Greet Buts, achter een ongenaakbare Karen Peeters, in 11'55" beslag op een tweede plaats. In de categorie >45 wisten Raf Dierckx en Luc Van Loock opnieuw een knap resultaat te behalen Raf finishte als 9de in 20'12", Luc werd 42ste in 23'21". Bij de seniors tenslotte liep Ronny Delen, zoals we de laatste tijd van hem gewoon zijn, een sterke wedstrijd. Hij eindigde op een 11de plaats in 27'10".
03-12-2006
Nieuwe overwinning voor Maria Vranckx!
Maria Vranckx werd vandaag primus bij de masters in de veldloop van SGOLA-Boechout. Direct na de start nam ESAK-atlete Els Van Hooydonck het commando met Maria vlak op de hielen. Gans de wedstrijd werd een kat en muis spel tussen beide atletes. Op 1km voor het einde probeerde Els tot drie maal toe Maria los te gooien, maar Maria beet zich vast. Op 400m voor de finish ging Maria als eerste door de laatste bocht, plaatste haar eindversnelling, pakte 10m en won met 2" voorsprong. Een nieuwe zege was binnen.
30-11-2006
Nieuwe Poll on line!
Het einde van de maand betekent weer een nieuwe poll. Na de vorige die misschien wel iets te specifiek was en waarop 13 bezoekers gestemd hebben, kiezen we nu voor een heel open vraag. U kan op onze poll stemmen tot en met 31 december. Stem ze.
26-11-2006
Succes in Crown Cork cross
Met vier stonden ze zaterdag aan de start van de Crown Cork veldloop, de derde in het wintercriterium van het handelsverbond. Het niet superzware parcours was blijkbaar op maat gesneden van onze Vo²max runners. Plaatsen en uitslagen hebben we reeds in ons bezit, en in de loop van de week verwachten we nog een verslag. Wat de afstanden betreft, de dames lopen +- 3000m, de heren >45 lopen +-6000m en de heren <45 lopen +-8000m. Bij de dames eindigde Greet Buts 2de in 12'05". Bij de heren +45 werd Raf Dierckx 13de in 16'54" en Luc Van Loock 40ste in 19'29". Bij de heren -45 tenslotte werd Ronny Delen 9de in 23'52".
23-11-2006
Wedstrijden komen er weer aan!
Onze drie Vo²max runners die actief zijn in het handelsverbond, maken zich op voor de volgende wedstrijd. Als de conditie die op training geëtaleerd wordt zaterdag tijdens de wedstrijd naar boven komt, verwachten wij knappe resultaten van onze lopers. DeCrown Cork veldloop vindt plaats op zaterdag 25/11/06 in Hove aan sporthal Ten Weyninckhove.
Veel succes.
21-11-2006
atlas Copco deel 2
Zoals al eerder gemeld, trokken Greet Buts, Ronny Delen en Raf Dierckx zaterdag naar Wilrijk, om deel te nemen aan de Atlas Copco cross in het handelsverbond. Raf stuurde ons een korte impressie:
Zaterdag trokken we met zijn drieën naar Wilrijk, voor de eerste cross van het seizoen in het handelsverbond.
Greet Buts was als eerste aan de beurt, zij liep over de 2 af te leggen ronden 1101 en eindigde als tweede vrouw.
Dan was het mijn beurt, onze wedstrijd ging over 4 ronden. Ik nam een vrij snelle start maar kreeg in de 3de ronde last van buikkrampen, waardoor ik geen kracht durfde te zetten. Ondanks deze problemen heb ik de wedstrijd toch uitgelopen, en kwam ik op een voor mij mooie 18de plaats uit in 2046. Aan de eindstreep wist ik nog 5 man achter mij te houden die ik in het verleden nog niet kon kloppen.
Als laatste kwam Ronny aan de beurt, hij is nog jong en moest 5 ronden afleggen. Na een goede start wist hij zich op een 10de plaats te nestelen. In de 4de ronde kwam hij even in de problemen, maar Ronny wist zich te herstellen en kon zijn 10de plaats behouden tot aan de finish. Hij klokte af in 2645. Ook Ronny was ditmaal de betere van een aantal lopers waar hij verleden jaar nog last mee had. Eindconclusie: 3 tevreden lopers die weer sterk verbetert zijn tegen vorig jaar.
Raf
20-11-2006
Pollzones
Diegenen die minder vertrouwd zijn met de trainingstermen uit onze poll, komen via onderstaande link terecht op een pdf-formulier waar alles duidelijk wordt uitgelegd.
Maria Vranckx, die na een dipje in oktober begonnen is aan een sterk veldloopseizoen, streed vandaag op de Rooienberg in Duffel alweer een ganse wedstrijd mee vooraan. Maria liep op het snelle, maar door de nachtelijke regenbuien glibberige parcours, een knappe wedstrijd en deed menig jongere atlete blozen. Zij eindigde als 3de master achter een ongenaakbare Anja Peeters en op slechts 25" van de tweede Marlene Vandenbroeck. Maria legde de 5200m af in 18'51".
Gisteren trokken drie van onze atleten naar Wilrijk om deel te nemen aan de Atlas Copco cross "Neerland geitenpad". Ons trio, Greet Buts, Ronny Delen en Raf Dierckx verdedigen in het handelsverbond de zwart/gele kleuren van General "Opel" Motors. Van Greet vernamen we dat ze eindigde als 2de vrouw. Van onze heren hebben we nog geen nieuws, maar we verwachten natuurlijk wel een verslag van hun prestaties.
16-11-2006
Jos De Win nog minstens 2 weken out!
Na nog een extra bezoek aan dokter en kiné, kreeg Jos De Win geen groen licht om de loopactiviteiten al te hervatten. Jos die een aantal weken terug een kwetsuur aan de patellapees opliep, kreeg nog minstens 2 weken volledige rust voorgeschreven. Als alles gunstig evolueert, zou hij de eerste week van december de training mogen hervatten.
15-11-2006
Ik heb eerbied voor jouw zilveren haren!!!
Spannend was het zondag tijdens de wedstrijden in Betekom. Hans Peeters wist de spanning op het gezicht van onze coach Nest op de gevoelige plaat vast te leggen tijdens een van de wedstrijden. Of was het de bedoeling hem als zilverbaard (cfr zilverrug) te vereeuwigen hans ?
14-11-2006
Voorinschrijvingen Herenthoutse kerstcorrida van start
Vanaf vandaag kan je inschrijven voor deelname aan de kerstcorrida van de Herenthoutse atletiekclub. Je kan in deze klassieker afstanden lopen van 3km tot 13km. Deze wedstrijd is een aanrader voor iedere atleet, zowel recreatief als competitief. Meer informatie en het on line inschrijvingsformulier vind je via onderstaande link.
Een klassieker onder de wegwedstrijden is de 11 novemberloop in Heultje. Eén Vo² max loper was er op de afspraak, Ronny Delen, hij stuurde ons onderstaande boodschap: Goeie keuze gemaakt om 12 km wedstrijd te lopen. Ik had timer ingesteld op 4'05"/km en ben aangekomen in 48'58" op de 10de plaats( 53 aangekomen lopers). Prima opsteker en groeiende vorm. De prijzenverdeling was een ander paar mouwen ...een leeg enveloppeke. Geen andere Herenthoutenaren in wedstrijd gezien.
Tot morgenvroeg ....als ik wakker ben.
Ronny
Cross ROBA
Het crosscircus had vandaag zijn tenten opgeslagen in "Sportcentrum De Tumkens" te Betekom.Gezien er vandaag voor de eerste keer dit seizoen met ontdubbelde masterreeksen gelopen werd, waren een aantal van onze mannelijke Vo²max runners erg gebeten op deze wedstrijd. Maar zoals het echte gentlemen past eerst de dames. Twee dames hadden we in wedstrijd, beide bij de masters. Maria Vranckx bevestigde haar sterke prestatie van vorige week in de crosscup, zij eindigde 1ste en liep de 4500m in 16'58". Ook onze tweede vrouw in wedstrijd, Greet Buts, trok de lijn van vorige week door en verbaasde vriend en tegenstander met alweer een sterke prestatie. Zij eindigde 6de in 18'26". Bij de masters mannen dus voor de eerste maal een splitsing per leeftijdscategorie. In de reeks +50 kwamen twee van onze atleten aan de start. Raf Dierckx gaf vandaag zijn visitekaartje af, hij streed constant mee in een tweede achtervolgende groep met een aantal sterke lopers. Raf eindigde uiteindelijk op een 14de plek en liep de 6050m in 23'19". Ook Remi Goossens zette vandaag zijn beste beentje voor, hij eindigde 49ste in 30'50". Eén vertegenwoordiger hadden we in de reeks M35-40-45, Yves Vermeulen. Yves kwam na een rustig wedstrijdbegin tijdens de laatste ronde nog sterk opzetten, hij eindigde tussen het jonge masters geweld op een 42ste plaats. Yves liep de 6560m in 24'46".
Guy Verstrepen de Vo²max runner met de meeste kilometers in de benen(cfr. marathontraining) dook gisteren onverwacht op in de 1/2 marathon van het Herentalse Sint Jozefscollege. Reden: de benen even testen op de langere afstand en............voorsprong nemen op 'de vijand' natuurlijk. Guy werd 66ste (195) in een tijd van 1:40:33.
10-11-2006
Druk loopweekend voor de boeg!!
Met morgen de COHE 1/2 marathon en zondag de cross in Betekom staan er weer een paar belangrijke loopafspraken voor de deur. Met de wedstrijd van morgen is het Herentalse Sint Jozef college reeds toe aan de 26ste editie van hun 1/2 marathon. Deze wedstrijd trekt zowel de regionale toppers als de recreant. De start is om 14:00 in de buurt van de Toeristentoren in Herentals. Zondag dan is er de tweede afspraak voor de veldlopers onder ons. De organiserende club BETA geeft de eerste start om 12:30 in sportcentrum "De Tumkens" in Betekom.
New York New York!!
Johnny De Jaegher, een nieuwe Vo²max Runner in spe, liep op 6 november de prestigieuze marathon van New York. Vanuit de Big Apple kregen we van Johnny bijgaande foto met de bewijzen van zijn prestatie. Proficiat Johnny.
06-11-2006
Eerste officiële cross zit erop!
Zeven van onze atleten starten gisteren in het officiële crosscircuit, en meteen werd er gestreden op twee fronten. Maria Vranckx koos voor de crosscupwedstrijd in Wachtebeke zij liep er 17'40" over de 4500m en werd daarmee 4de. Onze andere atleten opteerden voor de wedstrijd in Bonheiden, waar zij allen een stevige prestatie neerzetten. Bij de masters dames eindigde Greet Buts als 6de, bij de heren was er een 66ste plaats voor Yves Vermeulen, Raf Dierckx werd 74ste, Ronny Delen 97ste, Luc Van Loock 141ste en Remi Goossens 163ste.
30-10-2006
Training woensdag 1 november!
Op woensdag 1 november is het sporcomplex 't Kapelleke s'avonds gesloten. Onze training van woensdagavond 19:00 verplaatsen we daarom naar de voormiddag. We verzamelen om 9:55 op de parking van de Merode bossen. Op het programma staat een stevige fartlek training.
Nieuwe poll!
Vandaag zetten we een punt achter de poll "Wat is uw favoriete sport?". Met 19 stemmen of 86% behaalde "atletiek" de eerste plaats. Op de tweede plaats met 9% of 2 stemmen vinden we "een andere sport", de derde plaats is voor "basketbal" met 5% of 1 stem. Met 22 stemmers was dit blijkbaar een onderwerp dat niet zo aansprak bij onze bezoekers! Voor de nieuwe poll, waarop u kan stemmen tot eind november, kozen we voor een thema dat behoort tot de specifieke trainingsaanpak. Toelichting bij de zones in onze poll vindt u via onderstaande link Poll Zones
29-10-2006
Vo²max runners lopen knappe Cross der jongeren!
Tijdens de 49ste editie van de cross der jongeren, gisteren in het domein "De Beeltjens", te Westerlo lieten onze atleten zich van hun beste kant zien. Met de 2.285 m koos Lief Van Den Broeck voor de kortste afstand. Zij startte er om terug onder de 5'/km grens te raken, iets waar zij gisteren ook in lukte. Lief eindigde als 35ste in 11'24" en werd eerste in haar leeftijdscategorie +55. Op de 4 km geen Vo² maxrunners te bespeuren, dus werd het uitkijken naar de 8 km. Op deze afstand was onze groep met 4 man in wedstrijd: Yves Vermeulen die als 40ste eindigde in een tijd van 31'29" zette de sterkste prestatie neer. Hierop volgde Luc Van Loock 134ste in 36'03" die meteen bewees dat zijn vormcurve een opwaartse spiraal vertoont. Op plaats 149 vonden we onze nieuwe aanwinst Guy Verstrepen die de afstand aflegde in 37'04" en daarmee, na zijn lange voorbereidende marathontrainingen, best tevreden kon zijn. Tot slot eindigde Remi Goossens op de 220ste plaats in 41'40". Hiermee bewees Remi gisteren nog maar eens dat hij een echte karakterloper is. Eén Vo²max runner, Ronny Delen, aan de start op de 12 km . Ronny werd 43ste in 48'51" en was na de aankomst tevreden over zijn koersindeling en zijn prestatie. Uitslag
Nieuwe foto's on line!
Er staan 19 foto's van de 49ste editie van de Cross der Jongeren in ons fotoalbum, ga even een kijkje nemen. Klik ze!!
26-10-2006
Nieuwe foto's
Vandaag eindelijk nog eens een aantal(7) nieuwe foto's , van de oefencross, aan het fotoalbum toegevoegd. Als het weer het toelaat komen er na het weekend nog een aantal bij van de cross der jongeren. Veel kijkplezier.
24-10-2006
Vo²max Runners maken zich op voor Cross der jongeren!
Zaterdag 28 oktober 2006 vind in het Domein de Beeltjens te Westerlo de 49ste Cross der Jongeren plaats. Deze wedstrijd die past in het KWB/FALOS jogcriterium is voor veel officiële crossers een laatste test vòòr het veldloopseizoen op 1 november van start gaat. Ook een aantal van onze atleten gaan komende zaterdag de nodige laatste accenten leggen, om op 5 november in Bonheiden het beste van zichzelf te geven in het officiële crosscircuit. De afstanden en starturen voor zaterdag kan u in de tabel hieronder vinden.
Afstand
Startuur
100 m -6 jaar (tem geboortejaar '00)
14u00
500 m -12 jaar (tem geboortejaar '94)
14u10
2 km
14u20
4 km
14u35
8 km
15u20
12 km
16u10
22-10-2006
Oefencross bevestigt stijgende conditie!
Zeven van onze Vo²max Runners namen vandaag deel aan de oefencross in eigen huis. Yves Vermeulen, Raf Dierckx, Maria Vranckx, Koen Ledegen en Greet Buts kozen voor de 10 km, Lief Van Den Broeck en Luc Van Loock starten in de 4 km. Terwijl onze atleten in het zweet des aanschijns hun appel verdienden, zagen we langs de zijlijn Rudy Bierinckx die zonder marteltuig aan het been probeert om terug de nodige mobiliteit op te doen. Eveneens langs de kant Jos De Win, die drie weken inactiviteit kreeg voorgeschreven omwille van knieproblemen.
Naam
Afstand
Plaats
Luc Van Loock
4000m
39
Lief Van Den Broeck
4000m
65
Yves Vermeulen
10.000m
14
Raf Dierckx
10.000m
18
Koen Ledegen
10.000m
22
Greet Buts
10.000m
26
Maria Vranckx
10.000m
27
Oefenveldloop op 't Kapelleke!
Vandaag organiseert onze afdeling in Herenthout de oefencross . De eerste start, voor de kleintjes, is om 14:00 . Vanaf cadet is er om 14:45 een loop tussen de 4 en 6km en om 15:15 is er de start voor 8 tot 10km.Iedereen op post!
16-10-2006
Knappe 3de plaats voor Maria Vranckx!
In de Ster jogging in St-Niklaas, de laatste wedstrijd in het Flanders wegcriterium, werd Maria Vranckx 3de algemeen en 2de master op de 10km in 3825. In een wedstrijd waar er een strakke wind rond het meer stond, liep Maria een knappe tijd. Zij liep een heel stuk sneller dan vorig jaar (3900), maar moest haar meerdere erkennen in master Sylvie Mulle 1ste en in senior Muriel De Winter 2de.
15-10-2006
Nieuwe injectie met vers bloed bij Vo²max runners!!
Na Greet Buts zijn het ditmaal twee mannen die de stap naar de Vo²max. Runners hebben gezet. Koen Ledegen en Guy Verstrepen komen het mannelijk overwicht in de groep bestendigen. Ook zij kunnen zich nu officieel Vo²max. Runner noemen.
13-10-2006
ill Be Back
Een aantal weken terug kwetste Staf Witvrouwen zich aan de enkel tijdens een avontuurlijke Ardennen uitstap met zijn klas. Na enkele dagen rust probeerde Staf op een rustige zondagvoormiddag een toertje aan t kapelleke. Dat ging vrij behoorlijk en na afloop ondervond hij geen last. Maar in de namiddag begon de enkel blauw te zien en op te zwellen.
Op maandag naar de dokter om wat meer te weten te komen. Het bleek dat de gewrichtsbanden flink geraakt waren, met als gevolg rusten en kine. Hoewel de pijn nu weg is zwelt zijn enkel af en toe nog op, waardoor het nog een tijd zal duren voor de training kan hervat worden. Maar uit de mond van Staf klonk vastberaden: maar ik zal terugkomen!!!Guy Verstrepen (naar ik hoor een nieuwe VO²Max) weze gewaarschuwd
09-10-2006
Nieuw bloed bij Vo²max. Runners!
Met Greet Buts is er eindelijk nog eens een vrouw die de stap gezet heeft om in onze Vo²max. groep te komen trainen. Zij komt versterking verlenen aan Maria Vranckx en Lief Van Den Broeck, en het vuur aan de schenen leggen van onze mannelijke lopers. Greet die voorheen al regelmatig een training van de groep meepikte, legde de vorige weken enkele succesvolle testen af, en kan zich vanaf nu officieel Vo²max. Runner noemen.
Eerste crossactiviteiten en Vlaamse loopweek van start!
Met de eerste oefenveldloop van ACHL te Kessel en de knoeselloop van Broechem, is de eerste Vlaamse loopweek zaterdag van start gegaan. Voor diegenen die de start gemist hebben en natuurlijk ook alle anderen, zij er in oktober nog drie opwarmers voor, op 5 november, in Bonheiden het officiële veldloopcircuit van start gaat. Op 15 oktober is er een oefencross in Lichtaart, en op 22 oktober in Herenthout. Beide oefenduels worden georganiseerd door A.C. Herentals. Op 28 oktober kan men terecht in de Beeltjens te Westerlo voor de jaarlijkse editie van de Cross der Jongeren, ingericht door KWB/FALOS.
02-10-2006
Testen succesvol!
De Vo²max testen van afgelopen vrijdag en zondag gaven een positief conditiebeeld van de geteste atleten. Er waren geen extreme uitschieters naar beneden, en hier en daar was er verbetering zichtbaar tegenover vorige tests. Dat betekent dat onze atleten er vanaf volgende week terug stevig tegenaan kunnen gaan en we de opbouw naar de winterjoggings en de veldlopen kunnen inzetten. Er staat nog één sessie op het programma op dinsdag om 19:00.
VAL organiseert Vlaamse loopweek!
De Vlaamse atletiekliga organiseert voor de eerste keer een Vlaamse loopweek. Van zaterdag 7 tot en met zondag 15 oktober worden over gans Vlaanderen allerlei loopactiviteiten georganiseerd. Door verschillende Vlaamse atletiekverenigingen en sportdiensten wordt de recreatieve loopsport in clubverband gepromoot. Het doel van deze Vlaamse loopweek is zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met de loopsport in al zijn facetten en de mogelijkheden om aan loopsport te doen in clubverband, in de kijker te zetten.
Puttemans wint onze september poll!!
De zilveren medaille winnaar van de olympische 5000m, in 1972, in Munchen, Miel Puttemans is in onze vorige pol met 29% van de stemmen als overwinnaar uit de bus gekomen. Voor ons is Miel dus de beste Belgische loper aller tijden. De betreurde Ivo Van Damme, tweemaal zilver in Montreal, eindigde als een sterke tweede met 27%, Gaston Roelants, goud op de steeple tijdens de spelen van 1964 in Tokio, eindigde als derde met 20%. Kim Gevaert kreeg 7% van de stemmen, Karel Lismont 4%, Patrick Stevens, Marleen Renders en William Van Dijck kregen elk 2%. Lieve Slegers was blijkbaar een grote onbekende, zij eindigde met 0%. Verder vond 9% van de stemmers dat de beste loper niet in ons lijstje voorkwam.
In onze nieuwe poll gaan we tot eind oktober op zoek naar de sport die de voorkeur wegdraagt van de bezoekers van deze blog. Je kan stemmen tot 31 oktober. Stem ze!
26-09-2006
Conditietesten komen eraan!
Nu we in een relatieve rustperiode zitten, ons lichaam de tijd heeft gehad om zich te herstellen en de batterijen zijn opgeladen, is het het moment om conditietesten te organiseren. Om een gepersonaliseerd schema op te stellen moet de nodige informatie verzameld worden. Dit om een beeld te krijgen van de huidige conditie. We testen op volgende dagen: vrijdag 29/9/06 om 19:00, zondag 1/10/06 om 10:30 en dinsdag 3/10/06 om 19:00, telkens op sportcentrum 't Kapelleke. De data zijn zo gekozen dat iedereen, ook diegenen die in ploegen werken, twee dagen kunnen testen met telkens 24:00 rust tussenin.
24-09-2006
Maria Vranckx pakt dubbel!
Maria Vranckx trok vandaag naar het Limburgse Lanaken, waar er een 10km op het programma stond. Hoewel deze 10km haar hoofddoel was, besloot Maria als opwarmer ook te starten in de 5km. Zoals we van haar gewoon zijn deed ze dit met succes. Op de kortste afstand eindigde zij als eerste in een tijd van 19'47". Op de 10km kwam er een senior roet in het eten gooien, zodat zij daar in de totaalstand als tweede eindigde. Ze pakte wel de eerste plaats als master in 38'05.
Appolloniajogging in Geel - Stelen
Gisteren trokken twee van onze Vo²max runners naar Geel, waar er door de plaatselijke KWB de 15de Appolloniajogging werd ingericht. Remi Goossens en Luc Van Loock kozen voor de 11,4km. Zij liepen beide gelijktijdig over de eindstreep. In de uitslag vonden we hen op de 47ste en 48ste plaats met een tijd van 1:1'11".
18-09-2006
Vo²max. runners aan het werk in Mechelen
Van Jos De Win kregen we onderstaand verslag van de 10km in Mechelen:
Op de bosloop te Herenthout had ik met Luc Van Loock en Remi Goossens afgesproken om zondag (17/09/06) deel te nemen aan de 10km in Mechelen.
Luc en Remi pikten mij op om kwart voor één, waarna het richting Mechelen ging. Eens aangekomen, gemakkelijk een parkeerplaats gevonden waarna we ons lieten inschrijven, voor de prijs van 12, wat we alle drie nogal aan de prijzige kant vonden. Vermits we tijd zat hadden voorde start hebben we nog wat zitten keuvelen aan de rand van de atletiek piste voor dat we aan onze opwarming begonnen.
Om kwart voor drie begaven we ons naar de start, Luc peilde naar onze vooruitzichten. Remi ging afwachten en kijken wat de dag bracht, ikzelfhad me voorgenomen om tussen de 52 en 53 te lopen. Om drie uur werden de 2000 deelnemers op ganggeschoten. Geheel tegen mijn gewoonte om achteraan te starten stond ik nu in het voorste gelederen (10de startlijn). De eerstekilometers langs de Dijle gingen vrij vlot (wind in de rug) aan km drie zat ik aan 1535 dus op schema. Na de bevoorradingkeerden wij over de brug van de Dijle terug richting Mechelen (wind op kop) en dat heb ik geweten. Mijn tempo daalde stevig. Op km zes heb ik nog eens naar mijn tijd gekeken, 3350, ik wist toen al dat ik mijn vooropgestelde tijd niet zou halen. Na7km zag ik plots de "Remme" een vijftigtal meter voor mij lopen.Terug een beetje moed gevat en wat versneld zo dat ikhem aan km 8 voorbij liep. Ik voelde wel dat mijn krachten aan het verminderen waren want goed 1km voor het einde kwam Remi mij terug voorbij en ik kon niet aanpikken. De laatste km was voor mij een echte calvarietocht (kassei en licht bergop)
Uiteindelijk finishte ik in een teleurstellende tijd van 57. Luc eindigde in 48, Remi in 55.
Na de aankomst zijn we te voet terug naar de Nekker gegaan waar we gedoucht hebben en onmiddellijk naar huis afgezakt zijn. Het was een gevarieerd parcoursmet enkele kuitenbijters en kasseien. De wedstrijd is zeker een aanrader om volgend jaar terug te doen. Tot zaterdag in Geel Stelen voor de 14km. Ik laatde moed zeker niet zakken.
Maria knap 3de in Boom!
In de Lady's run, die gisteren plaatsvond in Boom, werd Maria Vranckx knap 3de. De Wedstrijd van 5 km, over een prachtig parcours door het park van Boom, ging over twee ronden met start en aankomst op de weg. Na een snelle start waarin, Alemity Bekele, Muriel De Winter en Karen Peeters al snel het hazenpad kozen, ging Maria in de achtervolging. Na goed 1,5 km kwam Maria bij de nr.drie Karen Peeters, temporiseerde even en liep dan van Peeters weg om haar derde plaats, de nummers één en twee waren duidelijk te sterk, veilig te stellen. Maria klokte af in een goede 19'00". Ook clubgenote Greet Budts was in Boom van de partij. Greet liep een verstandige wedstrijd. Vertrokken op een 11de plaats, in een groep van vier, kon zij naarmate de wedstrijd vorderde deze dames achter haar houden. Zij werd uiteindelijk 8ste in een tijd van 21'07".
17-09-2006
Nek aan nek race in onze poll!!
In onze poll is het een nek aan nek race tussen Miel Puttemans en Ivo Van Damme, voor de titel van "beste belgische loper ooit!". Heb jij als bezoeker nog niet gestemd, zeker doen. Je kan op onze poll nog stemmen tot en met 30 september.
Yves loopt uurloop !
Vrijdagavond nam Yves Vermeulen deel aan de uurloop die, in het BLOSO-sportcentrum in Herentals, werd georganiseerd door moederclub ac Herentals. Yves legde een afstand af van 14.833m, en gaf nog volgende boodschap mee: Beter zat er niet in, geen "goed gevoel" in de benen vandaag.
15-09-2006
Pistewerk rendeert voor Yves!!
Yves Vermeulen was woensdagavond actief op de piste. In het Limburgse Tessenderlo kwam hij aan de start van een 300m. Omdat hij geen tijd had opgegeven kwam yves in de 3de en traagste reeks terecht. Hierbij kwam ook nog dat hij de minst gunstige buitenbaan lootte. Ondanks dat alles werd hij 1ste in zijn reeks in een knappe 4075. Yves had het gevoel dat in een snellere reeks en een gunstiger baan, er nog een betere tijd inzat.
10-09-2006
De Herenthoutse bosloop!
Van Luc Van Loock kregen we al een eerste impressie van de Herenthoutse bosloop:
Onder een stralende zon hebben de VO²Max Runners op eigen terrein sterke prestaties neergezet.Met een tijd van 3718 beet Yves Vermeulen, op een 17de plaats, de spits af. Raf Dierckx zoals steeds zeer regelmatig, eindigde met een gemiddelde snelheid van 15.36 km/u op een knappe 28ste plaats in 3903. Ook Ronny Delen liep een goede wedstrijd, hij werd 43ste in 4125. Staf Witvrouwen die twee weken terug nog de marathon van Brussel liep, kwam op het bochtige parcours toch al met een sterke 4239 op de proppen, goed voor een 51ste plaats.Patje Op De Beeck werd 56ste in 4313. Met een tijd van 4329 en een 57ste plaats voor mezelf, was ik meer dan tevreden. Jos De Win liep een verdienstelijke wedstrijd, hij eindigde als 106de in 54 rond.Bij de vrouwen was het opnieuw prijs voor Maria Vranckx. Maria liep een mooie wedstrijd en werd 1ste bij de vrouwen en 20ste in het globale klassement. De Herenthoutse bosloop uitgave 2006 werd een geslaagde editie voor de deelnemende VO²max. Runners.
Maria pakt nipt naast Brons!!
Tijdens het Belgisch kampioenschap voor masters, gisteren in het BLOSO-centrum in Herentals, werd Maria Vranckx 4de op de 1500m dames masters +45. Maria kwam 5" tekort om aanspraak te maken op een bronzen plak. Zij eindigde wel in een nieuw persoonlijk record van 5'01"97.
09-09-2006
2de rit in ronde ook succesvol!!
Ook tijdens de tweede rit van de ronde van Herenthout leverden onze Vo²max runners knap werk. Dit maal bedroeg de afstand, die diende gelopen, +- 1800m. Tot op 700m voor de finish werd er vrij tactisch en compact gelopen, maar dan brak het los. Yves Vermeulen werd tweede, Raf Dierckx derde, Staf Witvrouwen zevende en Luc Van Loock tiende. Bij de dames liep Maria Vranckx, die vandaag deelneemt aan het B.K. 1500m, een gecontroleerde en rustige wedstrijd, zij werd dan ook eerste in haar leeftijdscategorie. Volgende rit vandaag zaterdag om 19:00 in de Vonckstraat.
07-09-2006
Ronde van Herenthout succesvol van start!!
De editie 2006 van de Ronde van Herenthout, is gisteren van start gegaan aan sportcentrum 't Kapelleke. Terwijl Remi Goossens zijn taak als jurylid/aankomstrechter ter harte nam, kwamen er vier andere Vo²max. runners aan de start. Bij de masters dames liep Maria Vranckx onbedreigd naar de overwinning. Bij de heren masters was de wedstrijd een stuk spannender. Vertrokken tegen een verschroeiend tempo, kwam het al vlug tot een duel tussen Yves Vermeulen, Geert Heylen, Raf Dierckx en Marc Raets. In de laatste 300m van de af te leggen 2100m viel alles pas in de plooi. Geert Heylen won de eerste rit voor Yves Vermeulen, Marc Raets werd 3de en Raf Dierckx finishte als 4de. We noteren verder ook nog de knappe 8ste plaats van Staf Witvrouwen en de sterke 11de stek van Luc Van Loock. Vandaag donderdag is het rustdag. De 2de rit vindt plaats in de Molenstraat, in het centrum van Herenthout, op vrijdag 8-9-06 met de eerste start om 19:00.
05-09-2006
Poppel - Ravels 2
Van Raf Dierckx kregen we nog een korte impressie van de Pierenloop:
De bedoeling was de wedstrijd proberen te lopen tegen 355km, de eerste km ging tegen 350km, te snel, dan afgezakt naar 405 wat iets te traag was. We probeerden naar een groepje te lopen van een drietal atleten die liepen tegen +-400km wat voor ons een goed tempo leek. Na een tijdje moest Ronny lossen, op km 10, ik was toen op Maria genaderd tot op ongeveer 100 meter, was het vat ook voor mij af. Nog even afzien en dan aankomen. Toch naar omstandigheden nog redelijk gelopen. Ik was wel nog eerste in mijn categorie. Het feit dat er masterD achter mijn naam stond, deed me toch even slikken. De les die wij weer geleerd hebben is dat 2 wedstrijden op volle toeren kort na elkaar niet ideaal is. Dat is geen uitvlucht voor het mindere resultaat want het doel was tegen 355 te lopen en het is nu 403 geworden. Woensdag zullen we uit een ander vaatje tappen, en dan gaan we niet af, men is gewaarschuwd.
04-09-2006
Op naar de 'Bosloop'!
Volgende zondag vindt op het sportcentrum 't Kapelleke de 'Herenthoutse Bosloop' plaats. In deze afsluitingswedstrijd van de rittenkoers 'Ronde van Herenthout', kunnen de loopliefhebbers kiezen uit 3 afstanden: 4km; 7km en 10km. Het prachtige parcours loopt over bospaden en langs de plaatselijke atletiekpiste. Deze wedstrijd is echt een aanrader. Vertrek 4km om 14:45 7km om 15:15 10km om 16:00
03-09-2006
Jos actief op jaarmarktjogging!!
Gisteren was Jos De Win actief in de jaarmarktjogging in Edegem. Deze wedstrijd over 10km is de laatste die telt voor het Flanders wegcircuit. Jos liep een tijd van 55'21". Zoals we van Jos gewoon zijn schreef hij voor ons een korte impressie:
Na twee maal mijn programma aangepast te hebben (mijn eerste plan was om vrijdag in Aarschot gaan lopen) toen dit niet kon doorgaan werd de pierenloop op zaterdag vooropgesteld, maar ook dit plan moest afgevoerd worden doordat ik tot 13:00 een collega op het werk moest vervangen. Daar ik dan toch in de buurt was werd het uiteindelijk Edegem en de 10km.Hoewel ik een uur op voorhand in Edegem aankwam, was het toch een tijd zoeken naar een parkeerplaats (wie organiseert er nu een loop samenmet een jaarmark, dat is vragen om moeilijkheden) Bij mijn opwarming eens rondgekeken engeen enkele ploegmakker of lid van HAC te bespeuren. Om 15:15 klonk het startschot.
Ik ben als allerlaatste deelnemer vertrokken en mijn plan was om 55 rond te lopen. Na eenvijfhonderd meter ben ik in een groepje verzeild geraakt van 4 vrouwen (het kan slechter)
In dit gezelschap heb ik rustig mijn eerstevan drie ronden afgelegd. Door het vrouwelijke gezelschap was ik vergeten om naar mijn doorkomst tijdte zien. Om mijn vooropgestelde doel te bereiken besloot ik toch maar om wat te versnellen en ging alleen op pad. De tweede doortocht klokte ik 37min 45sec, en besloot terug een beetje te gaan versnellen omdat het anders moeilijk zou zijn om mijn vooropgestelddoel te halen. Uiteindelijke kwam ik uit op een tijd van 5521. Er had ongetwijfeld een betere tijd in gezetenindien ik de eerste ronde niet was blijven hangen bij de dames( dus heb ik weer een les geleerd) Goede tijden lopen en in mooi gezelschap toeven, gaat niet samen maar ja je kunt niet alles hebben in het leven. Over de omloopwou ik toch nog even dit kwijt: het was veel draaien en keren onderweg ook nog enkele zeer hoge stoeprandenen kasseistroken.
Volgende wedstrijd op de kalender is de bosloop zondag 10 september in Herenthout.
Groetjes
Ups en downs in de Pierenloop!!
Gisteren namen, met wisselend succes, een aantal van onze atleten deel aan de Pierenloop (10mijl) in Poppel-Ravels.Bij de dames was Maria Vranckx opnieuw succesvol, zij werd 3de vrouw in een knappe tijd: 1:03'36". Minder goed verging het Raf Dierckx (35ste) en Ronny Delen (51ste)Vertrokken met in hun hoofd een eindtijd van om en bij 1:03:00, kwamen zij uit op respectievelijk 1:05'15" en 1:08'50". Ging het hier om een totale off-day, waren er andere elementen in het spel? of was het spreekwoord 'zo dood als een pier zitten' hier van toepassing. Wij hopen u later hierover uitsluitsel te kunnen geven. Bij de vrouwen was er ook nog clubgenote Greet Buts die als 12de vrouw eindigde in 1:14'29".
30-08-2006
Prachtige prestaties op de piste!!
Zowel Yves Vermeulen als Maria Vranckx zetten vanavond in het BLOSO centrum in Herentals een knappe prestatie neer. Yves die uitkwam op de 400m, wat betekent uit blokken starten, was iets terughoudend begonnen aan de eerste 200m. Tijdens de tweede helft van de baanronde wist hij nog enkele andere atleten te remonteren, wat resulteerde in een knappe 58"06. Achteraf voelde Yves zich naar eigen zeggen 'prima', en had hij het gevoel dat er meer in zat. In de 5000m bij de vrouwen had Maria haar klok ingesteld op een tempo van 3'45"km. Na een vrij rustige start, werd ze tot op1500m prima gegangmaakt door een atlete van atletiekclub Lanaken. Op km 2 kwam ze door in 7'40", wat 10" trager was dan het vooropgestelde schema. Maria versnelde vanaf dit punt stelselmatig en wist met nog een snelle laatste 1000m een knappe eindtijd van 18'54"68 te realiseren.
Vanavond tijd voor het pistewerk!!
Tijdens de avondmeeting van AC Herentals, vanavond in het Herentalse Blosocentrum, gaan Yves Vermeulen en Maria Vranckx aan de slag. Yves koos een voor hem onbekend en kort nummer, n.l. de 400m (+-20:00). Maria loopt een 5000m (-+21:00) wat voor haar ook een relatief kort nummer is. De meeting begint om 19:00.
29-08-2006
Ronny en Raf lopen 8,8km voor het goede doel
Ronny Delen en Raf Dierckx traden vandaag aan in de kermisjogging in Morkhoven. Onze beide atleten hadden besloten om de training te verleggen naar de kermissfeer in de Herentalse deelgemeente, en hun euro bij te dragen aan 'kom op tegen kanker'. Onder een dreigend wolkendek werd, met een tiental minuten vertraging, de start gegeven. Onze Vo²max atleten kozen van in het begin voor de snelle start en besloten er een stevige tempotraining van te maken. Na twee van de drie af te leggen ronden wist Raf een gaatje van +- 30" te slaan tussen hem en Ronny, Voorsprong die Raf ook aan de aankomst overhield. De officieuze tijden: Raf 33'13", Ronny 33'57".
Door de mazen van het net!!
In onze berichtgeving over de parochiejogging van O.L.V. Olen van zaterdag glipte, door een communicatiefout, een vis door het net. Zo was er buiten Yves Vermeulen, ook nog Jos De Win op de 12,3km aan het werk.Jos finishte in 1:12'27".
Erratum
Op ons hierboven verschenen bericht kregen we de reactie van Ronny dat hij: "zaterdag niet heeft deelgenomen aan de 21km in O.L.V. Olen". Bij nazicht op de website van de organiserende vereniging, bleek de daar gepubliceerde uitslag van de 1/2 marathon deze van 2005. Van de nevenafstanden stond er wel een correcte versie. Ons bericht is dan ook meteen aangepast.
27-08-2006
Drukke tijden!
Buiten Maria Vranckx, die het B.K. halve marathon liep, waren gisteren nog twee van onze atleten aan het werk. Yves Vermeulen trok naar O.L.V. Olen om er te starten in de Parochiejogging. Yves liep er de 12,3km in een tijd van 4843. De boodschap die hij meegaf in zijn mail was: alles ging goed, ik had opnieuw een goed gevoel!.
Raf Dierckx was de andere Vo²Max runner die aan de slag ging. Na zijn piste ervaring op de 2000m, koos hij terug voor het tartan maar ditmaal startte hij op de 3000m. Ook dit avontuur eindigde voor Raf in schoonheid. Raf die zijn klok had ingesteld voor een tempo van 43 per 200m, kwam na 2000m door in een knappe 715. Dit resultaat gaf hem vleugels, hij liep nog een ijzersterke laatste 1000m in 330 en eindigde als 2de in 10452.
Brusselse ING-marathon valt zwaar uit!!
Onze Vo²max collega Staf Witvrouwen nam vandaag deel aan de ING-marathon in Brussel. Exclusief vindt u hier al een verslag van zijn prestatie:
Door gebrek aan tijd in het najaar, heb ik dit jaar gekozen voor een zomermarathon. Ik kon toen nog niet weten dat juli zo warm zou worden en augustus zo nat. De Nest had in ieder geval een knap schema in mekaar gebokst. Vandaag ben ik dan naar Brussel gespoord in het gezelschap van Guido Verstrepen, in andere omstandigheden optredend als persoonlijke vijand, maar nu in de functie van exclusief manager. Startgeld heeft hij toch niet losgekregen. De organisatie van de marathon was prima. Er was voldoende drank en begeleiding. Ook het parcours van deze marathon is zeer mooi. Het grootste gedeelte loopt doorheen het groen van de zuidkant van Brussel. Niet te verwonderen dat de meest gehoorde taal langs de zijkant Engels is, vanwege de vele expats die zich in deze exclusieve buurt gevestigd hebben. Daarnaast heeft deze marathon een historische dimensie. Je loopt namelijk in het spoor van Leopold II die in de negentiende eeuw het aanschijn van Brussel bepaald heeft (denk maar aan de bouw van het Justitiepaleis, het museum van Tervuren, het Jubelpark, de aanleg van de grote lanen, enz.). De marathon zelf vond ik veel zwaarder dan die van vorig jaar in Echternach. Op het plannetje van de organisatie is sprake van drie stevige beklimmingen, maar daarnaast waren er ook vele korte klimmetjes, drie tunnels en behoorlijk wat vals plat. Daarom kon ik, die eigenlijk een jongen van de vlakte ben, nooit lang een gelijkmatig tempo lopen. Dat resulteerde in een chrono van 3:40'00". Niet echt iets om tevreden over te zijn, maar ik kon vaststellen dat telkens ik mijn tempo moest laten zakken, ik toch andere lopers bleef inhalen. Aan de aankomst was ik vastbesloten nooit meer een marathon te lopen, maar na enig drank(mis)(ge)bruik met mijn manager is dit besluit al enigszins herzien. De volgende marathon zal dan wel vlak moeten zijn en in de herfst gelopen worden.
Maria Vranckx wist zich gisteren in Geraardsbergen, bij de masters +40, tot Belgisch kampioen op de ½ marathon te kronen. Maria liep naar goud in 1:25'01. Van haar echtgenoot en vurigste supporter Rudy Bierinckx kregen we een korte impressie:
Rond14.00u vertrokken we naar Geraardsbergen, waar we na een reis zonder veel hindernissen aankwamen omstreeks 15:30. Maria ging de administratie afhandelen en even een stuk van het parcours en de start en aankomst verkennen de wedstrijd liep over 2 ronden. Uur nul naderde snel, en eens het startschot gegeven ging het de eerste km vrij steil omhoog. Maria zat direct mee voorin, waar ze een zicht had op de tegenstanders. Halfweg de wedstrijd, 10km gelopen en bijna niks moe, dat beloofde. Op km11 stonden Laurent en ik te tellen, en ja Maria kwam door als 7de en 1ste +40 atlete. Maar het was nog te vroeg om victorie te kraaien, niet ver achter Maria kwam Katleen Steenhaut net 40 geworden en vorig jaar nog voor Maria geëindigd in het BK.
Wij duimden dat ze stand kon houden en haasten ons naar de aankomst, ik in de rolstoel Laurent duwend. En dan was het 10 lange km wachten. Maar uiteindelijk konden we juichen, in de verte dook Maria op als eerste +40 jarige. Met een tijd van 1:2501" en een voorsprong van 1 op Katleen, werd ze Belgisch kampioen. Wij zeer gelukkig naar het podium, wat foto's genomen en dan naar de prijsuitreiking waar het totaal fout ging. Geen uitslagen en zeer lang wachten. We zijn rond 22.45u thuisgekomen waarna onze kampioen direct van een welverdiende rust ging genieten, want morgen is het, om 6:00, weer werken geblazen. Het leven van een Belgische Kampioen kan hard zijn, maar wel mooi.
Morgen, zaterdag neemt onze atlete Maria Vranckx deel aan het Belgisch kampioenschap halve marathon dat plaatsvind in Geraardsbergen. Wij duimen dat de weergoden haar goed gezind zijn, en wensen haar veel succes. Uitslag vanaf zondag online.
22-08-2006
Lopen voor kom op tegen kanker!
Volgende week, dinsdag 29/08/06, vindt er in de Herentalse deelgemeente Morkhoven, de 5de kermisjogging plaats. Dit jaar gaat een deel van de opbrengst van deze door de plaatselijke Landelijke Gilde en KVLV georganiseerde loop naar de actie "Kom op tegen Kanker". Per deelnemer staan de organisatoren 1 euro af aan dit initiatief. Er zijn wedstrijden over 2,8km; 5,8km en 8,8km, alle afstanden startten gelijktijdig om 19:30 op het dorpsplein. Inschrijven kost 4 euro.
21-08-2006
Meer nieuws van de Boerkesjogging
Van Jos De Win die gisteren in Olen, na zijn vakantie, wederoptrad kregen we onderstaand verslag.
Zondag 20 augustus voor het eerst terug actief. Na een maand met beperkte trainingsarbeid en
na een deugddoende vakantie wou ik eens zien welke schade ik had opgelopen op conditioneel vlak.
Dus ik samen met mijn zoon naar de boerkesjogging in Olen voor de 8km. Mijn wagen op de parking gezet en naar de inschrijving. Daar stond een rij aan te schuiven van zeker 50 man. Het was alsof men voor de eerste keer deze jogging organiseerde. Hoewel ik drie kwartier voor de start aanwezig was heb ik meer dan 20 minuten moeten aanschuiven. Tijdens mijn beperkte opwarming heel wat atleten van HAC ontmoet. De wedstrijd werd om 14:30 opgang geschoten. Ik had me voorgenomen om rustig te vertrekken en te zien waar ik zou uitkomen. De eerste ronde ging in ongeveer 22 minuten, zonder noemenswaardige moeilijkheden kon ik ook mijn tempo in de tweede ronde behouden en eindigde ik in een tijd van 44 3. Ik weet nu dat mijn conditie verre van goed is en dat er vanaf maandag duchtig zal moeten getraind worden om de gevolgen van mijn vakantie (+3kg) weg te werken. Achteraf heb ik samen met onze man in vorm Luc Van Loock nog wat nagepraat over de wedstrijd. Spijtig genoeg konden we door het slechte weer niet gaan supporteren voor onze collega's (Ronny, Raf, Maria) en al de andere Herenthoutse atleten die in de gietende regen aan de 10 mijl hebben deelgenomen.
groetjes
Jos
Nieuwe poll
Vanaf vandaag kan je stemmen op onze nieuwste poll, waarin we op zoek gaan naar de beste Belgische loper. Je kan stemmen tot eind september. zeker doen!!!!!
In onze vorige poll "Ik loop het liefst op......", kwam Asics als overwinnaar uit de bus voor Saucony en op een gedeelde derde plaats Adidas en Nike. Uitslag vorige poll
Merk
Plaats
%
Asics
1
25
Saucony
2
22
Adidas
3
13
Nike
3
13
Karhu
5
9
Brooks
5
9
Reebok
7
3
New Balance
7
3
Andere
7
3
Puma
10
0
Verslag & uitslag boerkesjogging!!
Van Maria Vranckx en Rudy Bierinckx kregen we volgend verslag:
De operatie van echtgenoot Rudy, waardoor er afgelopen week weinig kon getraind worden, en het rotslechte weer deden me even twijfelen om van start te gaan in de 19de editie van de boerkesjogging. De enkele opklaringen en het feit dat het ging om een wedstrijd in het Flanders wegcircuit trokken me dan toch over de streep.
Toen vlak na de start in Olen de hemelsluizen werden opengezet en door de enorme regenbuien het water op sommige delen van het parcours tot boven de schoenen kwam, liep Maria vertrokken in 5de positie, al snel het gat op Caroline De Geyter dicht. Na een viertal km trokken beide dames op zoek naar nummer drie, Marleen Van Den Broeck. Toen deze na een zestal km, door het duo werd ingelopen, plaatste ze direct een versnelling en was weer weg. Op 2km van het einde kwam Maria, intussen aangesloten bij een groepje mannen, terug bij Marleen Van Den Broeck. Met nog 1500m voor de boeg versnelde Maria en kwam ze als 3de over de streep in 1:0311 achter Alemity Bekele (1st in 1:0027) en Annick Beckers (2de in 1:0032) Marleen Van Den Broeck eindigde als 4de in 1:0339. Nog twee andere Vo²max. runners liepen de 10 mijl, namelijk Ronny Delen (97ste in 1:0807) en Raf Dierckx (100ste in 1:0815) maar ik had de indruk dat het voor deze jongens, na hun prestatie van gisteren op de piste, enkel ging om een trainingsloopje.
Raf Dierckx en Ronny Delen proefden gisteren in Lier van het snellere werk op de piste. Zij starten er in een 2000m. Hieronder vindt u het relaas van Raf:
Gisteren heb ik voor de eerste maal een wedstrijd op de piste gelopen. Ronny zou met me mee rijden om mij aan te moedigen, maar om 14:00 kreeg ik een bericht dat hij zelf ook zou starten. Om 14:30 vertrokken we naar Lier, daar aan gekomen gingen we op zoek naar een wedstrijdkaartje. Eens de administratieve formaliteiten achter de rug, konden we aan de opwarming beginnen. 45 zal wel voldoende zijn daarna nog enkele sprintjes en ik was er klaar voor. Hoewel ik vrij gespannen, en misschien een beetje angstig was, mocht de wedstrijd komen. Ronny zet de timer van zijn klok op 43 per 200m. Met 16 atleten staan we aan de start, het schot weerklinkt, we zijn vertrokken. De eerste 100m in 18 te snel! 200m in 41 al beter, 400m 125 dat is het goede tempo, zo houden dacht ik. Na 800m heb ik nog eens gecheckt 252 redelijk goed. Ronny en ik kwamen om de 400m een ronde op kop, en met nog een drietal atleten in ons spoor gingen we de laatste 100m in. In de laatste rechte lijn kwam er nog een atleet over ons, ik nestelde me in zijn spoor en 75m voor de eindstreep ogen toe en alles geven.
Resultaat 2de in 7076, Ronny werd 4de in 7158.
Na een verkwikkende douche nog enkele Duvels gedronken en zeer tevreden terug naar huis.
Raf
Vandaag Boerkesjogging in Olen!
Deze namiddag is er in het domein Teunenberg in Olen de 19de editie van de boerkesjogging. De hoofdwedstrijd is er de 10 Engelse mijl om 15:30, maar er zijn ook nevenafstanden over 2km(14:15), 4km en 8km (14:30). De ganse wedstrijd wordt gelopen binnen het domein en het parcours ligt er vrij beschut bij, zodat de strakke wind hopelijk niet teveel roet in het eten gooit. Uitslagen van onze deelnemende Vo²max. runners en de uitslagen van het ganse gebeuren vindt u hier van zodra ze beschikbaar zijn.
16-08-2006
Eerste nieuws uit Duffel is binnen!!
Luc Van Loock nam gisteren deel aan de KWB-wedstrijd in Duffel. Hij liep er, tussen de buien, een 10,2km in 46'08". Luc eindigde hiermee op de 33ste plaats. Er waren 82 deelnemers op deze afstand. Op de 15,3km kwam Raf Dierckx aan de start. Raf liep de afstand in 1:00'33", ruim 2' sneller dan vorig jaar. Een volledige uitslag vindt je op onderstaande link. uitslag
12-08-2006
Slecht nieuws voor Rudy Bierinckx!
Rudy Bierinckx, die al sedert februari inactief is door een gecompliceerde beenbreuk, opgelopen tijdens een werkongeval, heeft van zijn behandelende artsen het nieuws gekregen dat een operatie nu onafwendbaar is. Na een scanonderzoek werd vastgesteld dat het bot nog steeds niet aan elkaar is gegroeid. Men gaat nu via een operatie langs het achterbeen een plaat bevestigen op de breuk, waarna de breuk opgevuld wordt met lichaamseigen bot en merg. Na deze ingreep volgt voor Rudy dan nog minimum 2 maanden revalidatie. De ingreep is gepland voor woensdag 16 augustus. Wij wensen Rudy veel sterkte en hopen met hem dat er eindelijk verbetering komt.
11-08-2006
Countdown voor Staf Witvrouwen!!
Dit weekend begint Staf Witvrouwen aan de laatste twee weken van zijn voorbereiding voor de marathon van Brussel. Deze wedstrijd, is voor Staf zijn tweede over de 42km195m. In oktober van vorig jaar lukte hij een knappe 3:22'25" in de marathon van Echternach. Wij wensen hem voor zondag 27 augustus veel succes. De countdown tot D-day, marathondag, kan je volgen links bovenaan deze pagina.
08-08-2006
Ronny Delen op station kermis in Booischot !
Gisteren werd in Booischot een wedstrijd over 10 mijl betwist. Rond de treinhalte van Booischot Station waren 124 deelnemers komen opdagen. Na de nevenwedstrijden op de 4km (88 deelnemers) en de 7km (103 deelnemers) werd om 19:15 de 10 mijl op gang geschoten. De enige van onze Vo²max. atleten die we in het deelnemersveld terugvonden was Ronny Delen. Ronny die in deze vakantieperiode blijkbaar op zoek is naar zijn superbenen, klokte af in 1:07'36", tijd waarmee hij duidelijk onder de prestaties van Antwerpen (1:04'03") en Poppel(1:05'24") bleef.
07-08-2006
Buitenlands succes voor Maria Vranckx!!
In haar vakantieoord in Zuid Tirol, heeft Maria Vranckx gisteren deelgenomen aan de Reschenseelauf. Dit is een wedstrijd over 15.5km rond het gelijknamige meer (zie foto). De wedstrijd werd gelopen op een hoogte tussen 1498m en 1592m, waarbij een hoogteverschil van 94m moest overbrugd worden. Maria eindigde, in een schitterende tijd van 1:01:24, als 2de vrouw achter de Zwitserse Maja Gautschi. In totaal waren er tussen de 850 en 900 deelnemers.
06-08-2006
Acht zaligheden!!
Raf Dierckx nam gisteren deel aan de natuurloop "De acht zaligheden". Hij stuurde ons een kort verslag:
Gisteren ben ik de 10 mijl gaan lopen in Vosselaar, buiten mijzelf waren er nog Luc Van Loock en Remi Goossens uit onze Vo²max trainingsgroep. Eens de start was gegeven ( vertrokken tegen 4' de km) had ik het gevoel dat ik deze snelheid wel zou kunnen aanhouden. Maar na 5km was het tempo al enkele seconden aan het zakken. Wedstrijden, goed, lopen zonder trainen gaat dus niet. En hoewel ook het parcours een rol speelt, het was nieuw en er waren meer zandwegen in dan in de vorige editie's, wil ik dit niet als excuus gebruiken. Een tegenvallende tijd dus, maar wel een zeer goede training en een mooie loop.
Raf: 1:08'13" plaats 68 Luc: 1:23'11" plaats 207 Remi: 1:31'55" plaats 245
Raf
03-08-2006
Weekendprogramma!
Donderdagavond, regen en om en nabij de 20°. Uitgezonderd de regen ideaal loopweer, zodat de voorbereiding op de wedstrijden van het komende weekend kan beginnen. Op zaterdag zijn er twee wedstrijden: in Gierle is er de natuurloop 8 zaligheden, met wedstrijden over 3,5km en 7km die vertrekken om 17:15, en de 16km die vertrekt om 18:00. Nog op zaterdag kan je ook naar Booischot voor de 17de KWB-jogging. Afstanden en vertrekuren: 3,4km om 14:20; 6,7km om 14:50 en de 13,5km om 15:40. Tot slot is er op maandagavond 7 augustus de klassieke 10 mijl in Booischot Statie, met ook nevenafstanden over 4km en 7km.
30-07-2006
Pre-vakantieloop voor Maria Vranckx
Vrijdag 28/07/06, de dag voor haar vakantie, was Maria Vranckx nog actief in de Baalse Kermisloop. Ondanks de sterke concurrentie eindigde Maria op de 10km als 5de dame en 2de master in 37'49.
27-07-2006
Nieuwe foto's online!
Breng even een bezoek aan ons fotoalbum. Er staan een aantal nieuwe foto's van de missiejogging in Bouwel online.
23-07-2006
Uitslagen KWB jogging Bouwel
Naam
Afstand
Plaats
Tijd
Lief Van Den Broeck
3km
48
15'06
Staf Witvrouwen
3km
58
17'01"
Yves Vermeulen
6km
9
22'51"
Luc Van Loock
6km
43
28'32"
Jos De Win
6km
64
31'50"
Ronny Delen
12km
13
49'27"
Nieuwe Poll!!
Vanaf vandaag is er een nieuwe poll online. Uitschieters in onze vorige poll waren: Abdijbieren 29%, biefstuk frieten 24%, spaghetti en andere 14% en 4 keer status quo Chinese rijsttafel, groenten en fruit, desserts en broodproducten elk 5%. Hiermee wordt het cliché bevestigd dat lopers na een wedstrijd nogal graag zware bieren snoepen.
22-07-2006
Maria Vranckx in tropische weersomstandigheden!
Op onze Nationale feestdag werd de klassieker 'Dwars door Kasterlee' gelopen. Ondanks de tropische hitte namen 174 atleten de start voor de 16km. Maria Vranckx was de enige atlete uit onze groep die deelnam. Zij eindigde als 24ste (3de vrouw, 2de master) in een officiële tijd van 1:03:06 wat in de heersende temperatuur zeker niet slecht is.
Yves kraakt in Burcht!
Tijdens de 'Grote prijs De Wallen' een pistemeeting in Burcht, kwamen welgeteld 4 atleten opdagen voor de 1500m. Een van hen was Yves Vermeulen. Yves die eerder in Herentals al had geproefd van dit prachtig 1/2 fond nummer ondervond in Burcht aan den lijve dat de tropische temperatuur geen voedingsbodem is om sterke prestatie neer te zetten. Hij eindigde met 'zware benen' en het gevoel dat hij niet vooruitkwam in een matige 4'52"44.
19-07-2006
Druk verlengd loopweekend voor de deur!
Met 'Dwars door Kasterlee' op vrijdag 21 juli en de 20ste editie van de missiejogging zondag 23 juli staat er eens te meer een druk loopweekend voor de deur. 'Dwars door Kasterlee' is een countryloop door de mooiste plekjes natuur van groot Kasterlee, met o.a. 'De kabouterberg' en de 'Hoge mouw'. Een aanrader voor al diegenen die houden van een mooie attractieve natuurloop. De missiejogging in Bouwel is zondag reeds aan zijn 20ste editie toe, deze wedstrijd in het KWB-circuit loopt over een prachtig landelijk parcours. In Kasterlee start de 10 km om 13:30 en de 16 km om 14:00. In Bouwel zijn er wedstrijden over 3 km om 14:30, 6 km om 15:00 en 12 km om 16:00.
17-07-2006
Yves volgt de lokroep van de zee!
De tropische temperaturen, en het vooruitzicht van een koele zeebries deden Yves Vermeulen, vorige zaterdag, afzien van zijn geplande 1mijl race in Alken. Twee dagen gerust (licht getraind) en lekker genoten van een zalig weekend aan de kust was de boodschap die we kregen. Wie kan hem ongelijk geven! Wedstrijden zijn er nog genoeg maar of dat prachtige weer blijvend is valt af te wachten.
16-07-2006
Fotoalbum online!
Sinds vandaag vind u een fotoalbum met de exploten van de Vo²max runners online. Onder de rubriek 'links' kom je via 'fotoalbum' terecht in het fotoboek. Eens in het fotoboek, kan je een vergrote versie bekijken door op de foto te klikken. We zullen trachten om regelmatig nieuwe foto's online te plaatsen. Kom dus regelmatig een kijkje nemen.
15-07-2006
Yves plant recordrace op de Mijl!
Vanavond, tijdens de 'Nacht van Alken' gaat Yves Vermeulen in de gelijknamige Limburgse gemeente, proberen om een sterke tijd, en meteen een scherp P.R., neer te zetten op de mijl(1609 m) Wij wensen hem een sterk deelnemersveld en succes.
Vo²max runners doen het in de 10 km van Wiekevorst!
Met vijf waren ze gisteren in de wedstrijd in Wiekevorst, Lief Van Den Broeck (5 km) Luc Van Loock, Remi Goossens, Jos De Win en Maria Vranckx (10 km) Een verslag vindt u hier vanaf morgen.
Naam
Afstand
Plaats
Tijd
Categorie
categorieplaats
Lief Van Den Broeck
5 km
102
26'58
50+
10
Maria Vranckx
10 km
3de
38'14"
A.C.
3
Luc Van Loock
10 km
159
47'15"
45+
29
Remi Goossens
10 km
179
49'28"
50+
18
Jos De Win
10 km
207
52'44"
45+
37
13-07-2006
Knappe prestaties in 'The Classic'
Yves Vermeulen en Ronny Delen namen maandagavond deel aan de 'The Classic'. Deze 10 km wedstrijd wordt gelopen in het centrum van Tessenderlo en heeft nogal wat bekende namen aan de start. Buiten o.a. winnaar Willem Van Hoof en Stefan Van Den Broeck, waren dus ook Yves en Ronny van de partij. Zij zetten in het hete dorpscentrum van Tessenderlo een knappe prestatie neer. Yves eindigde 152ste in 38'46" en Ronny werd 309de in 42'03".
11-07-2006
Vo²max runners laden zich op voor de 10 km van Wiekevorst
Vrijdag 14 juli wordt in buurdorp Wiekevorst de jaarlijkse editie van de "10 km van Wiekevorst" gelopen. Deze organisatie van "DC Wittegracht", met wedstrijden over afstanden van 5 km en 10 km, is een jaarlijks terugkerend nummer voor onze atleten. De wedstrijden vinden plaats in de omgeving van sporthal "De Wimpel". Het parcours is vlak en vrij snel. De 5 km start om 19:15, de 10 km om 20:00.
Werd de "Nike classic" een succes?
Traditiegetrouw, de eerste maandag in het bouwverlof, vond gisteren de "Nike classic" plaats. Een aantal van onze atleten zijn dan ook richting Tessenderlo getrokken, met de bedoeling hun besttijd op deze 10 km klassieker te verbeteren. Of ze er in geslaagd zijn, verneemt u van ons zodra de uitslag, donderdag, ter beschikking is.
10-07-2006
Wedstrijduitslagen Heultje
Naam
afstand
Plaats
Tijd
Maria Vranckx
8 km
1ste
30'22"
Jos De Win
8 km
61ste
41'49"
Ronny Delen
12 km
16de
49'48"
Staf Witvrouwen
12 km
18de
51'12"
Raf Dierckx
12 km
10de
47'29"
09-07-2006
Nog Vo²max runners in Heultje!
Buiten een winnende Maria Vranckx, waren nog een aantal van onze atleten actief in de "Vakantiejogging" in Heultje. Jos De Win (8 km), Raf Dierckx, Staf Witvrouwen en Ronny Delen (12 km) kwamen er aan de start. Zodra we tijden en verslagen in ons bezit hebben vindt je deze on-line.
Nieuwe overwinning voor Maria Vranckx!
Gisteren, werd in Heultje-Westerlo de 6de editie van de "Vakantiejogging" gelopen. In deze 15de wedstrijd uit het KWB-criterium werden de deelnemers afstanden van 4 km, 8 km en 12 km voorgeschoteld. Maria Vranckx die vorig jaar de 12 km bij de dames won, koos dit keer voor de 8 km. Zij liep een erg knappe koers en won in een sterke 30'22.
03-07-2006
Countdown begonnen voor Staf Witvrouwen!
Voor collega Vo²max runner Staf Witvrouwen, is vandaag het aftellen begonnen naar de tweede marathon uit zijn loopcarrière. Na zijn succesvol debuut, vorig jaar, in de marathon van Echternach (3:22'25"), heeft hij dit jaar zijn zinnen gezet op de ING-marathon, op 27 augustus, in Brussel. Dit betekent concreet dat hij zijn specifieke training en de wedstrijd zelf dient af te werken gedurende de zomer, waardoor hij meer kans heeft op ongunstige looptemperaturen. Maar Staf zijn hoofd staat er naar en daarom zijn we zeker dat hij de komende 8 weken zijn training nauwgezet zal uitvoeren, om op de wedstrijddag het beste van zichzelf te geven, zodat hij op zondagavond de medaille van de Brusselse marathon in zijn trofeekast kan opbergen.
Ook nieuws van het marathonfront !
Of het warme weer er voor iets tussenzat zullen we hem nog eens vragen, maar na zijn 15km wedstrijd van vrijdag in Vorselaar ging Raf Dierckx zondag van start in de Guldensporenmarathon. We laten hem zelf aan het woord:
Op zaterdagavond kreeg ik de bevlieging om nog eens een marathon, de 101ste uit mijn carrière, te lopen. De laatste tijd voelde ik weinig van de kwetsuur die mij noopte om te stoppen met ultralopen en marathons. Met 60 tot 70km training per week en als langste duurloop de 1/2 marathon van Minderhout, heb ik dus deel genomen. Vroeger haalde ik als voorbereiding piekweken van 270 km. We vertrekken vandaag zonder druk of stress en zien wat het word . Door mijn jarenlange ervaring wist ik wel dat drank en afkoeling niet mochten verwaarloosd worden. Eens de start werd gegeven was er wel een beetje onzekerheid. Vanaf 25 km zou het misschien moeilijk worden, en dan vrijdag ook nog eens alles gegeven in Vorselaar. Dus de knop maar omdraaien en blik vooruit, met daarbij in gedachten dat de trainingen en de test van de vorige weken zeer goed gingen.
Wedstrijdtempo:
van 0-15km in 1:05'42" = 4'23"per km
van 15-30km in 1:08'11" = 4'33"per km
van 30-35km in 23'05" = 4'37"per km
van 35-42km195 in 32'14" = 4'25" per km
Eindresultaat: 60ste plaats op 800 deelnemers in een tijd van 3:09'14" Als een zeer tevreden man keerde ik terug naar Herenthout. Volgend jaar opnieuw een marathon, maar dan met een doelgerichte training.
Raf
Rechtzetting & verslag
In onze berichtgeving over de kermisjogging van Geel Larum, zagen we in de uitslag een van onze atleten, Jos De Win, over het hoofd. Jos die er deelnam aan de 4,4 km, legde de afstand af in 21'56". Blijkbaar had de hitte geen vat op Jos want zondag vonden we hem terug in de uitslag van de groentenjogging in Schriek waar hij de 7,2 km volmaakte in 38'58". Over beide wedstrijden leverde hij ook nog een kort verslag:
Geel-Larum Zaterdagavond ben ik naar Geel Larum gereden om te gaan joggen, gezien de hoge temperaturen besloot ik om voor de korte afstand te kiezen, de 4,2km. Bij de inschrijving kwam ik Ronny Delen tegen die voor de 12 km had ingeschreven. Ik stond naast Ronny aan de start die zag het even niet zitten. Hij had de tip om genoeg vocht tot zich te nemen op een verkeerd tijdstip (vrijdagavond) te letterlijk genomen, wat hem echter niet belette om er als een haas vandoor te gaan. Ik nam een goede start en kon mijn tempo tot op het einde volhouden. Dit resulteerde in een 50ste plaats op 99 deelnemers. Met mijn tijd van 21'56" was ik zeer tevreden. Als we Ronny de komende dagen op training met kleine (spleet)oogjes zien lopen, dan is dit waarschijnlijk niet te wijten aan te weinig slaap, maar is dit gewoon een teken dat hij begonnen is om zijn tombolaprijs te verorberen nl. 3kg rijst.
Schriek
Zondagnamiddag naar het bloedhete Schriek voor de 7,2km. Ik had de indruk dat er veel minder deelnemers waren dan vorig jaar (hitte, koopjeszondag of Herenthout kermis?) Aangezien het nog warmer was dan zaterdagavond, en de hoge ozonconcentratie indachting, nam ik me voor om er een trainingsloop van te maken. Na een vlotte start, heb ik rustig keuvelend met de andere deelnemers de 7,2 km vol gemaakt in 38'58". Ik kwam dan ook vrij relaxed aan de finish. Na een deugddoende douche en de nodige rehydradatie ben ik met mijn groentenzak naar huis gereden. Ik had dit week-end voor het eerst opnieuw het gevoel dat de conditie terug in de lift zit. Hopelijk is het geen vergissing en kan ik dit in de volgende wedstrijden bewijzen .
groetjes
jos
02-07-2006
Kermisjogging onder tropische temperaturen!
Zaterdag werd in Geel-Larum de 20ste kermisjogging gelopen.De 13de loop in het KWB-criterium moest het, zoals anderen dit weekend, stellen met tropische temperaturen. Eén Vo²max runner trotseerde de hitte. Ronny Delen nam deel aan de 13,2km. Hij eindigde 11de in een tijd van 57'48".
Nieuwe poll on line!
Er staat vanaf vandaag een nieuwe poll online. Het onderwerp is dit maal voeding. De komende maand peilen we naar je favoriete kostje, na een wedstrijd of training. Gewoon omdat je het graag lust of omdat je een heel gedisciplineerde sportman bent en je jezelf alleen verwend met je lievelingseten na een wedstrijd. Dus stemmen maar.
Uitslag vorige poll: Wat is mijn favoriete training?
Duurtraining
42%
Tempotraining
16%
Intervaltraining
23%
Fartlek
9%
Wedstrijden
7%
Andere
3%
Weer sterke prestaties op de piste!
Gisteren werden op de meeting van ACHL opnieuw knappe prestaties geleverd door Maria Vranckx en Yves Vermeulen. Maria ging er, nadat ze in mei al een knappe 5'12"02 had neergezet in Duffel, voor een nieuwe persoonlijke besttijd op de 1500 m. In een stevige race en na een spannend duel met senior An Claes lukte ze een scherpe 5'02"52, een verbetering van dik 9". Yves die gisteren voor de eerste keer startte in een 1500 m, zou gezien zijn huidige conditie een tijd moeten waard zijn tussen de 4'30" en 4'35", wat dan ook de richttijden waren. In een sterke en vrij snelle koers kwam Yves al vrij vlug alleen te zitten, dit feit en de 5 km van de dag voordien nog in de benen, deden hem uitkomen op een persoonlijke besttijd van 4'38"82. Een knappe prestatie, en in de juiste omstandigheden zit de 4'30" er zeker in.
Kardinaalsjogging succes ondanks tropische hitte!
Vijf Vo²max runners traden vrijdag aan in de 16de editie van de Kardinaalsjogging. Raf Dierckx startte op de 15 km, drie ronden in de prachtige omgeving van het kasteel van Vorselaar. Hoewel hij niet het beste gevoel had, eindigde Raf als 12de in een knappe 1:00'35". Op de 10 km hadden we drie vertegenwoordigers, met name: Patrick Op De Beeck, Luc Van Loock en Remi Goossens. Patje zit, zoals zijn mede-atleten weten, in een vrij goede conditie. Vrijdag had hij blijkbaar iets teveel last van de warmte. Hij wist zich toch naar een 16de plaats te knokken in 42'01. Luc had een uitzonderlijke dag en toonde dat de conditie met rasse schreden vooruit gaat. Hij finishte als 35ste in 45'38". Remi had een minder gunstige dag, hij wist van de warmte en had met name in de tweede ronde problemen om zijn tempo rond te draaien. Ondanks dat eindigde hij als 68ste in een goede 51'17". Op de 5 km tenslotte liep Yves Vermeulen knap naar een 7de plaats in 18'34".
28-06-2006
Grote wedstrijdkeuze komend weekend!
Nog enkele dagen aftellen en de sportschoenen kunnen weer bovengehaald worden voor een weekend vol wedstrijden. De eerste afspraak is de 16de editie van de Kardinaalsjogging op vrijdag 30 juni in Vorselaar met afstanden over 5km, 10km, en 15km begin 20:00. Op zaterdag 1 juli kan je richting Geel-Larum voor de 20ste kermisjogging, met afstanden van 4,4km, 8,8km en 13,2km. Aanvang 18:30. Voor diegenen die het snellere werk zien zitten, is er op zaterdag de pistemeeting van ACHL, in het Bloso centrum in Herentals, met o.a. een 1500m op het programma. De meeting begint vanaf 18:30. Op zondag 2 juli kan je terecht in Schriek voor de 19de groentejogging, de afstanden daar zijn 3,7km, 7,2km en 10,7km. De wedstrijden beginnen om 15:30. Nog op zondag tenslotte is er in Oud-Turnhout de Rhooise volksloop over 3.5km, 7km, 10,5km, en 14km. De start wordt hier gegeven om 15:00.
26-06-2006
Opnieuw knappe prestatie van Maria Vranckx!
Gisteren nam Maria Vranckx in Bornem deel aan de 6de westrijd uit het criterium "Flanders wegcircuit" . Maria eindigde, in de 10 km, als 4de (3de master) in een knappe 37'54". Na zes van de twaalf wedstrijden, waarvan ze er aan vier deelnam, staat Maria op een 6de plaats in de tussenstand met 2441 punten. Hierin zijn de punten van de wedstrijd van gisteren in Bornem nog niet inbegrepen
25-06-2006
10 mijl in Poppel succesvol voor Vo²max runners!
In de "Janhagelloop" in Poppel, een wedstrijd uit het KWB-circuit, acteerden vandaag Ronny Delen en Raf Dierckx. Onze atleten liepen er de 10 Engelse mijl (16,090 km). Raf eindigde op de 6de plaats in een tijd van 1:03'28". Ronny volgde op 2', hij werd 9de in 1:05'24".
24-06-2006
Eerste wedstrijd van het weekend zit erop!
De Ramselse routeloop, de eerste wedstrijd van het weekend voor onze Vo²max runners, zit erop. Twee van onze atleten Yves Vermeulen(10 km) en Jos De Win (5 km) namen deel. Jos doet het relaas van een avondje joggen:
"vrijdag 23 juni stond voor mijn ploegmakkers omstreeks 18.00 een test geprogrammeerd. Aangezien ik tot 18.00 moest werken besloot ik om de jogging in Ramsel te lopen. De start van de 5km was voorzien om 19.15. Zoals gewoonlijk was het stressen om op tijd aan de start te komen. Na een ommetje langs thuis waar ik mijn zoon en mijn sporttas oppikte (of was het misschien omgekeerd) spoedden wij ons naar Ramsel.
Voor de 5 km moesten wij twee rondes van 2,5km afleggen met telkens de beklimming van de Ramsel Berg. Vooraf hadden wij onze doelstelling bepaald, Nick zou proberen onder 24' te eindigen ik onder de 25'. Aangezien wij laat (te laat) aan de startlijn verschenen moesten wij helemaal achteraan plaats nemen (460 deelnemers). De eerste km was dan ook file lopen. Daarna kon ik een voor mij goed tempo, dacht ik, aanhouden. De eerste ronde van 2,5km liep ik in 13 min rond. Van dan af wist ik dat ik mijn beoogde tijd niet meer zou halen. De tweede ronde heb ik ongeveer aan dezelfde snelheid gelopen. Ik eindigde uiteindelijk als nummer 257 in een tijd van 26'26". Mijn zoon heeft zijn doelstelling wel gehaald 180ste in een tijd van 24' 4". Ik heb mijn (lichte) ontgoocheling achteraf maar doorgespoeld met enkele trapistjes. Ook aan de start in Ramsel maar dan op de 10 km waren nog een aantal clubmakkers o.a.: Herman Struyfs, Marc Raedts, Geert Heylen en Vo²max collega Yves Vermeulen. yves eindigde als 68ste in een tijd van 39'48".
Jos
22-06-2006
Raf presteert goed in Engeland
Vorige week zondag liep Raf Dierckx een estafettewedstrijd in het Engelse York. Hoe dit is afgelopen vertelt hij zelf:
"Vrijdag 16/06/06 om 5.30 zijn we in Vosselaar met de bus vertrokken naar schiphol. Samen met de afstandlopers van A.V.O.S., zij gaan al voor het vierde jaar op rij, neem ik in het Engelse York deel aan een estafetteloop.
In de bus worden de etappes verdeeld en wordt ook een duo loper aangeduid.
De ganse etappe moet je immers met je ploegmakker samenlopen. Je moet ook samen aankomen indien je geen straftijd van 10 aan je been wil.
Mijn looppartner is Maarten Van Der Donck, zoon van Jos, vroegere clubgenoot bij ACHL. Als toetje kregen we ook de 4de en meteen zwaarste etappe toegewezen.
Vrijdag ben ik met de organisatie nog even mijn etappe gaan verkennen. Er zijn geen seingevers en het traject is alleen maar aangegeven met zeer kleine pijltjes die op meerdere plaatsen al vervaagd zijn door de zon.
Het parcours bestaat uit wandelpaden dwars door weiden en privé eigendommen. Aan elke weide of oprit van een eigendom is er een poortje, dat je telkens terug moet sluiten. Tussen de weiden loopt een afsluiting van gestapelde stenen, waar er enkele zijn uitgenomen, zodat je er kan doorkruipen.
Zondag: de gezamenlijke start wordt om 8u gegeven.
Na de start voelen we al snel dat het niet om een gewoon vlak en ongeaccidenteerd traject gaat. Over een afstand van +-14km dienen we een hoogteverschil van om en bij de 450m te verwerken.
In het voorlaatste stuk van onze etappe hebben wij op de beklimming ongeveer 100m moeten stappen, je kon er niet lopen omdat de stenen er te glad bij lagen.
Persoonlijk heb ik een zeer goede wedstrijd gelopen, met als resultaat een 9de plaats in onze etappe in een tijd van 1:1152. Het oude etappe record was 1:1045, het nieuwe bedraagt 1:0436. Deze prestatie werd neergezet door twee Nieuw Zeelanders. De ene goed voor 296 op 10km, de andere loopt 33260 op een 1500m. Tijd waarmee hij 4de werd op de Gemenebest spelen. Voor mijn gevoel was dit een geslaagde wedstrijd, die voor herhaling vatbaar is."
Raf
19-06-2006
Hitte drukt prestaties in Tielense natuurloop!
Onder een verzengende zon daagden in Tielen een 200-tal sportievelingen op voor de 14,6 km door de kempense natuur. Hoewel temperaturen van +30° de prestaties drukten, wisten de 3 deelnemende Vo²max runners een behoorlijk resultaat uit de brand te slepen. Bij de vrouwen eindigde Maria Vranckx als 3de en 1ste master in een tijd van 1:01'08". Bij de heren kwam Patje Op De Beeck uit op 1:08'58" en Jos De Win, met zijn wedstrijd van zaterdag in Mol nog in de benen, klokte af in 1:34'55".
Foto's: Rudy Bierinckx
18-06-2006
Hitte ook spelbreker in Lier!
Op de memorial Dirk De Busser in Lier deed Yves Vermeulen vandaag een aanval op zijn 3000 m besttijd. Dat extreme temperaturen niet bevorderlijk zijn om prestaties te leveren ondervond Yves aan den lijve. We laten hem zelf even aan het woord:
"Het kan niet alle dagen kermis zijn. De tijd die ik voorop gesteld had voor de 3000m was 10'15". Tijdens het loslopen had ik reeds gemerkt dat de hitte een serieuze tegenstander zou worden. Dus ik dacht als ik mijn record van 10'24" kan verbreken mag ik al zeer tevreden zijn. Mijn doel even bijgesteld en de chrono ingesteld op 41"/200m. De 1ste km ging goed ik kwam door op 3'25". De 2de km moest ik al wat terrein prijsgeven, de laatste 1000 m raakte ik niet meer vooruit.
Resultaat 10'40"11......gezien de omstandigheden misschien nog niet zo slecht, wel een wedstrijd om vlug te vergeten"
Yves
Ronny en Jos in KWB-circuit!
Gisteren stond in Mol-Wezel de 10de wedstrijd in het KWB joggingcriterium op het programma. Twee van onze atleten, Ronny Delen en Jos De Win, tekenden er present. Voor het wedstrijdverslag laten we Ronny zelf aan het woord:
"Vandaag stond voor mij de wedstrijd in Mol -Wezel op het programma. Vorig jaar was ik ook naar deze KWB jogging afgezakt en ik had daar toen, naar mijn gevoel, goed gepresteerd. Ik eindigde toen 2de in de 15.5 km wedstrijd.
Vrijdagavond had ik afgesproken met Jos De Win om samen naar Mol te rijden. Na wat omzwervingen zijn we ter plaatse geraakt en hebben ons ingeschreven. Ik voor de 15 km en Jos voor de 6 km.
Jos had net nieuwe shoes gekocht en wou deze meteen testen. Jos nam een goede start en ondervond geen enkele hinder meer van zijn griep en de genomen medicatie. Eens op kruissnelheid heeft hij naar eigen zeggen nog heel wat "vellekens" kunnen oprapen. Hij eindigde op een mooie 34ste plaats in 31'11". Niet slecht voor de Jos. Jos zelf was ook zeer voldaan van zijn prestatie, geleverd in een toch weer beklijvende warmte.
Voor mij is het spreekwoord " rust roest" dan toch niet van toepassing. Ik had deze week bewust niet getraind omdat ik een uitgeput gevoel diende te overwinnen. De tegenvaller van Nijlen en de mindere prestatie in Minderhout hadden mij toch aan het wankelen gebracht. Daarom even een week rustig. De rust en twee maal ontspannen +/- 10km lopen gaven mij vandaag terug de power om er tegen aan te gaan.
Het vertrek is met alle afstanden samen, zodat het moeilijk is om in te schatten wie er aan welke wedstrijd bezig is. Ik ben van start gegaan zonder vrees voor een inzinking, en hield een stevig tempo aan. In de 3de ronde riep Jos mij toe dat ik op de eerste plaats liep. Dan begint het pas...zou ik nog versnellen...nog even afwachten...zo blijven verder doen??? Wel spannend. Bij de volgende passage was Jos formeel: je loopt in 2de positie, met nummer drie al op 1minuut. Man toen heb ik nogal gegeven hoor. Aankomst 2de plaats in 1u01'30". De 3de diende nog bijna 2' prijs te geven. Ikzelf op de winnaar bijna 3'. Deze prestatie gaf me een goed gevoel en echt voldoening. Ik liep bijna 3'30" sneller dan vorig jaar op het zelfde parcours, en in dezelfde weersomstandigheden. Tot slot nog even dit: de prijzen worden gegeven aan de meet beweert men dikwijls, maar ook hier weer uitzonderingen. 2de plaats en gene prijs! Nu ja, volgende week beter in "De Janhageljogging in Poppel"(16km)"
De groeten
Ronny
17-06-2006
Ook Vo²maxrunners op gezinskilometer HAC
Tijdens de jaarlijkse barbecue van de Herenthoutse atletiekclub wisten Remi Goossens en Luc Van Loock een knappe prestatie neer te zetten in de gezinskilometer. Deze aflossingskilometer wordt telkens vòòr het grote eetfestijn gelopen. In de reeks alternatieve gezinnen, een reeks waar niet alle lopers uit hetzelfde gezin komen, liepen zij een knappe 2'41"60 op de duizend meter. In volgorde liepen: Bjorn (100 m), Remi (200 m), Luc (300 m) en Andy (400 m). In de uitslag van de gezinnen vinden we ook het gezin van Ronny Delen terug. Ronny zette samen met zijn vrouw, zoon en dochter een tijd neer van 2'50"80.
Prachtig loopweekend kondigd zich aan!
Met de 8ste editie van de Kempische natuurloop staat er dit weekend een nieuwe uitdaging op het programma van de Vo²max runners. Naast de 14,5 km door het kempische natuurschoon, staat er in het voorprogramma nog een wedstrijd over 6 km gepland. Twee van onze atleten laten Tielen echter links liggen. Zij zoeken andere oorden op om zich te bewijzen. Yves Vermeulen plant zondag in Lier, op de memorial Dirk De Busser, een aanval op zijn persoonlijk record op de 3000m. Raf Dierckx trekt naar het buitenland, meer bepaald het Engelse York, om er deel te nemen aan een aflossingswedstrijd, waarin voor hem 18,5 km op het menu staan.
Wie zijn de Vo²max runners?
De huidige kern van de Vo²max runners bestaat uit een 10-tal atleten. De samenstelling van deze kern kan op elk ogenblik wijzigen. Om tot de kern te behoren moet je lid worden of zijn van de "Herenthoutse atletiekclub" en trainen op de schema's van Nest Goossens. Links boven op deze blog kan je de namen terugvinden van de huidige kernleden. In onderstaande tabel krijg je een overzicht van de trainingsdagen en uren.
maandag
19u00
Sportcentrum 't Kapelleke
dinsdag
*
Rustdag
woensdag
18u45
Sportcentrum 't Kapelleke
donderdag
*
vrije training of rustdag
vrijdag
19u00
Sportcentrum 't Kapelleke
zaterdag
*
rustdag
zondag
10u00
Merodese bossen
15-06-2006
Maria Vranckx pakt nu ook winst in Hoogstraten!
Dat Maria Vranckx aan een sterk seizoen bezig is, bewees ze gisteren nogmaals in de stratenloop in Hoogstraten. Ditmaal kwam zij aan de start in een koers over 10km. Maria won in een scherpe 37'16", ruim 2' beter dan haar tijd van vorig jaar. Zij klopte daarmee Els Van Hooydonck, winnaar in 2005, met 40".
11-06-2006
Maria wint in Minderhout
Onbedreigd, en in een voor haar ontspannen tempo won Maria Vranckx gisteren de 1/2 marathon in Minderhout. In de tropisch warme weersomstandigheden die er gisteren heersten was een topprestatie niet verwacht en ook niet mogelijk. Maria won in een tijd van 1:37'52". Ook voor onze andere vertegenwoordigers was het gisteren een spreekwoordelijke graad te warm. Raf Dierckx klokte als 11de in 1:32'14" en Ronny Delen werd 20ste in 1:37'38". In een van de nevenafstanden, de 5km, kwam Jos De Win aan de start. Hij legde zijn parcours af in 26'42".
10-06-2006
Yves levert weer sterke prestatie op de baan
Na zijn sterke prestatie in de 1000m, op 24 mei in Mechelen, koos Yves Vermeulen vandaag opnieuw voor de piste. Plaats van afspraak was ditmaal het Netestadion in Lier, waar er een meeting van Lyra op het programma stond. Yves startte ditmaal in de 800m, het "koninginnennummer" van de baan. En dat het met de conditie heel goed zit bewees hij ook weer vandaag. hij zette een knappe 2'13"99 op de tabellen.
09-06-2006
Minderhout is volgende afspraak voor Vo²max runners
Morgen staat er voor een aantal Vo²max runners een nieuwe uitdaging op het programma. Plaats van afspraak is de "14de Kapellekensloop" in Hoogstraten - Minderhout. Er wordt gestart in de Koestraat in Minderhout om: 17:00 voor de 2,5 km, 18:00 voor de 15,5 km en 21,1 km. 18:05 voor de 10km 18:10 voor de 5 km Vanaf 15:30 starten er ook een aantal jeugdlopen
07-06-2006
Ook Raf actief afgelopen weekend
Raf Dierckx, liet zondag in Nijlen de lange afstand aan de collega's, en koos voor een rol als supporter. Raf had de dag voordien een wedstrijd ingelast in Stabroek. Hij liep er de 10km, kwestie van de snelheid wat aan te scherpen. Raf eindigde als 4de in 38'34". We kregen van Raf onderstaande bijdrage:
"zaterdag om 12.30 samen met Ronny naar Stabroek afgezakt. In deze wedstrijd wilde ik eens testen om te zien hoe het met de conditie is gesteld. Voor de wedstrijd samen met Ronny, die zich aan het opladen was voor Nijlen, 6-7km losgelopen. Ronny liep nog een extra ronde los met de collega's Van G.M., hij vertelde me dat hun conditie goed zat, 10 mijl binnen het uur, dit was de groep om bij aan te sluiten. Na de start zette ik mij in het spoor van Ronny's collega's. De star was vrij snel, en na 2km wedstrijd even getwijfeld , zou ik de groep laten gaan? Ik beet toch door. Na 4km voelde ik dat de snelle start verteerd was en met de wind tegen heb ik mij resoluut op kop gezet. Even doorgetrokken en na een tijd hoorde ik dat ze niet meer in mijn spoor zaten. Dan maar alleen doorgaan. Op 8km eventjes een inzinking gekregen, waardoor er een achtervoger terug kwam. Ik heb me even in zijn spoor gezet om dan terug over te nemen. Aan de aankomst nog even alles gegeven. Resultaat: 4de plaats in 38'34" en een van mijn sterkste wedstrijden. Met het behaalde resultaat was deze vo² max runner in ieder geval zeer tevreden, met dank aan onze trainers."
Raf
1/2 marathon Nijlen
Op de 33ste editie van de Nijlense halve marathon, werd door onze Vo²max runners sterk gepresteerd. Op de 5km eindigde Yves Vermeulen als 3de in 18'10". Op de 21,1km kwam de beste prestatie van Maria Vranckx, zij werd 1ste master en Provinciaal kampioene (2de vrouw.) Patrick Op De Beeck eindigde in zijn eerste halve op een knappe 80ste plaats, Ronny Delen werd 81ste, Staf Witvrouwen 87ste en Luc Van Loock 127ste.
01-06-2006
Jos geveld door griep!
De eerste gedwongen afzegging voor de wedstrijd van zondag, in Nijlen, is een feit. Wij laten ongeluksvogel Jos de Win zelf aan het woord:
"Mijn eerste grote doel dit seizoen was de 10km in Nijlen te lopen in een tijd van 50'. Ik had hiervoor duidelijke opdrachten gekregen van mijn trainer. Na het veldloopseizoen had ik mijn trainingen opgedreven naar 4x per week: langere duurlopen en tempowissels. Afgelopen week in Itegem, laste ik voor de eerste maal een test in op de 6km.Ik liep de wedstrijd uit in 30' 10": niet slecht gezien het feit dat ik de eerste drie kilometers last had van "zware" benen. Dit was vermoedelijk een gevolg van de helse abdijentocht. Met clubmakker Luc Van Loock, die in Nijlen de halve marathon gaat lopen aan een tempo van 5' per km, had ik afgesproken om samen te blijven om zo hopelijk aan mijn 50' te komen. Zelfs met een tijd onder de 52',wat een verbetering zou zijn van mijn p.r. met 2'30", zou ik al tevreden zijn. Helaas zal ik mijn doelstelling niet halen: de griep heeft me geveld. Ik zal in Nijlen niet kunnen deelnemen. Wel zal ik proberen om mijn ploegmakkers te komen aanmoedigen, en wens ze hierbij alvast veel succes"
Jos
31-05-2006
33ste editie van Nijlense 1/2 marathon komt eraan!
Gaat het weer in Nijlen op 4 juni voor het verschil zorgen? Volgens de laatste voorspellingen blijft het zondag droog, wisselend bewolkt, waait er een noord-westenwind van 2-3 Beaufort, en loopt de temperatuur op tot 20°. Je kan het slechter treffen voor een loopwedstrijd. Voor onze Vo²max runners staat de wedstrijd in Nijlen met rood omcirkeld in de agenda. Het parcours is bekend en iedereen staat scherp om zijn of haar persoonlijke tijd te verbeteren. Je kan er naast de 21,1km ook starten in de 5 of 10 km. Alle wedstrijden, uitgezonderd de jeugdreeksen, startten om 14:00. Wij wensen al onze atleten alvast succes.
28-05-2006
Update Itegem
Zoals beloofd de update van de wedstrijd, meer bepaald de 10 mijl, die gisteren in Itegem werd gelopen. Van Ronny Delen ontvingen we volgende bijdrage:
"Ondanks de dreigende regenwolken bleef het tijdens de 10 mijl behoorlijk droog. De opkomst was matig voor deze afstand, slechts 49 aankomsten. Na een snelle start wou mijn makker Raf nog een gaatje dichten, om volgens hem bij een snellere groep te kunnen aansluiten. Het lukte hem, maar deze groep spatte kort daarna uit elkaar, en door de achterblijvers raakte ik even geïsoleerd. Even geredeneerd dat alles wel terug bij elkaar zou komen, mijn positie behouden, slechte inschatting ...groepje op 20 meter...30 meter...en verder. Dan toch zelf op kop van onze groep gegaan en de schade proberen te beperken. Zo heb ik twee ronden de groep (6 man) op sleeptouw genomen totdat Jos Vermeulen een demarage plaatste. Jos liep nog vlot tot bij "De Raf", kwam erbij en liet hem ter plaatse. Met nog 1 km te gaan kwam plots uit de achtergrond heel het groepje terug, zij probeerden mij nog te lossen, maar dat kon ik niet laten gebeuren. Eén iemand lukte het toch, hij nam nog 5 seconden. De spurt met de groep was het laatste wapenfeit van de dag.
Uitslag: 4de Geert Heylen: 55'54"
5de Frankie Leus: 57'29"
14de Raf Dierckx: 1:02'49"
16de Ronny Delen:1:03'31"
29ste Wim Raets: 1:10'22"
Deze 10 mijl was een goede voorbereiding op de 1/2 marathon in Nijlen volgende zondag, maar dan is het iets verder"
Ronny
Maria Vranckx levert nu ook sterke prestatie op de piste!
Maria Vranckx liep gisteren, op de alle categoriën meeting in Duffel, een sterke 1500m. Zij liep ondanks wind en regen naar een knappe persoonlijke besttijd van 5'12"02. Maria maakt daarmee meteen duidelijk, dat zij ook op de snellere nummers haar "mannetje" kan staan.
Debuut Lief succesvol!
Ondanks een verkoudheid en lichte keelpijn, startte Lief Van den Broeck gisteren toch voor 3km in Itegem. Zij maalde de wedstrijd af tegen +-5'20/km en kwam uit op een tijd van ongeveer 15'56". Een prestatie waar ze achteraf best tevreden mee kon zijn. Ook een deel van onze andere atleten namen deel in Itegem, zo startte Jos De Win in de 6km en Ronny Delen en Raf Dierckx in de 10 Engelse Mijl. Zodra wij hun resultaten binnen hebben, krijgt u een update.
27-05-2006
Itegem, vandaag place to be
Vandaag, staat voor een groot deel van onze Vo²max runners de Sint Guibertusjogging in Itegem op het programma. En hoewel deze wedstrijden plaats vinden op een verharde omloop, zou het toch mooi meegenomen zijn indien de voorspelde regen achterwege blijft. Laat ons hopen dat de, in laatste instantie, ge-offerde eieren de weergoden alsnog gunstig stemmen.
25-05-2006
Modder maakt 24e Abdijentocht loodzwaar!
De weergoden waren de 24ste editie van de abdijentocht niet echt goed gezind. Nadat ze het parcours al de ganse week met buien bestookt hadden, werden de sluizen gisterennacht nogmaals opengezet. Dat resulteerde in enkeldiepe stroken modder, vooral tussen km 2 en km 9, die voor vele deelnemers van deze editie een helletocht maakten. Vijf van onze atleten namen ondanks het weer de handschoen op en brachten de 15km lange tocht tot een goed einde. Deze vijf waren in volgorde van aankomst: Patrick Op De Beeck, Staf Witvrouwen,Luc Van Loock, Remi Goossens en Jos De Win.
Staf Witvrouwen bezorgde ons ook reeds een verslag van de tocht.
"Samen met Guy Verstrepen, in sommige kringen wel eens aangeduid als "de Vijand", en Patrick Op De Beeck, "Patjes" voor de vrienden, heb ik vandaag mijn bedevaart van Averbode naar Tongerlo volbracht. Ik denk wel dat ik een volle aflaat verdiend heb, want toen we vertrokken viel de regen bij bakken uit de hemel. Onderweg klaarde het wel op, maar het parcours was wel herschapen in één lange modderpiste. Voor mezelf, voorzien van een stel veel te korte poten, was dit geen ideale toestand. De belangrijkste vraag die ik mezelf gedurende meer dan de helft van de wedstrijd heb gesteld, was : "Hoe val ik hier niet op mijn smikkel?". Patjes maakte daar allemaal geen problemen van. Met zijn lange stekken kliefde hij de plassen in tweeën. Resultaat : een ijzersterke 1u. 03' en centiemen. Ook "de Vijand" bewees dat hij met zijn 1u. 11' op weg is naar een sterke marathon. Met 1u. 07' 25" kan ik niet echt tevreden zijn, te veel tijd verloren in de modder. Toch kon ik op hardere ondergrond mijn normale tempo vlot halen. Bij de aankomst was ik niet echt kapot. Er zit dus beterschap in. Jos De Win haalde een tijd van ongeveer 1u. 30 op een voor hem uitzonderlijk lange afstand. Verder heb ik de vrienden Luc Van Loock en Remi Goossens vóór de start gezien, maar van hun tijden weet ik voorlopig niets"
Groeten Staf
24-05-2006
Lief toe aan eerste wedstrijd!
Na een lange periode van wedstrijdinactiviteit, wordt de St.Guibertusjogging van zaterdag de debuutwedstrijd voor Lief Van Den Broeck. Lief, die in de jaren zestig en zeventig een verdienstelijke Belgische subtopper was, met meerdere landencrossen op haar palmares, knoopt hiermee terug aan met de competitie. Competitie die, en we citeren Lief: "vooral gericht zal zijn op terug plezier hebben in het lopen, en er bij zijn".
Druk en lang loopweekend voor de deur!
Met donderdag de feestdag van O.H.Hemelvaart en vrijdag voor velen een brugdag, zijn we toe aan een lang en tevens druk loopweekend. De eerste afspraak is donderdag de 24ste editie van de abdijenloop. Deze 15km lange passage tussen de abdijen van Averbode en Tongerlo is intussen voor velen een klassieker geworden. De wedstrijd die bij zonnig en droog weer reeds vrij zwaar is, beloofd,dank zij de overvloedige regenval van de laatste dagen, geen makkelijke klus te worden. De start wordt gegeven om 14u00 in de abdij van Averbode. Op zaterdag dan, staat er in de KWB-joggingreeks de 18de St-Guibertusjogging in Itegem op het programma. Hier krijgen de lopers afstanden van 3km, 6km, 11km en 10 mijl voorgeschoteld. De eerste start(3km) wordt gegeven om 14u20.
Yves doet het ook op de piste!
Vandaag stond Yves Vermeulen aan de start van een pistewedstrijd in het recreatiedomein "De Necker" in Mechelen. Hij koos voor een 1000m. Hoewel Yves in de derde en normaal traagste reeks werd ingedeeld, ging het van in de start vrij snel. Yves liep een goede en gelijkmatige wedstrijd, en in een sterke eindsprint wist hij beslag te leggen op de 1ste plaats in een knappe tijd: 2'58"10.
23-05-2006
Sportdranken en hun osmolaliteit
Osmolaliteit is een maat voor het aantal deeltjes in een oplossing. In een drank zijn deze deeltjes koolhydraten, elektrolyten, zoetstoffen en conserveermiddelen. Een hoge osmolaliteit betekent dat er veel deeltjes in zitten. Een drank met een hoge osmolaliteit noemen we hypertoon. Een drank met evenveel deeltjes als het bloed (280-330 mosmol/kg) noemen we isotoon en een drank met minder deeltjes dan ons bloed noemen we hypotoon. De osmolaliteit van een drank bepaalt in welke richting de vloeistof door onze darmwand gaat. Wordt een drank met hoge osmolaliteit gedronken, dan gaat het water van de bloedbaan en de darmcellen naar de darm. Bij een drank met lage osmolaliteit wordt water uit de darm opgenomen in de darmcellen en bloedbaan. Hypertone oplossingen worden langzamer opgenomen dan Hypotone of Isotone, waardoor de gewenste hydratatie en de energievoordelen worden vertraagd. De osmolaliteit van een drank heeft ook effect op de maaglediging. Een hypertone drank zal langer in de maag blijven en daardoor minder vocht toevoeren dan een isotone of hypotone drank. Een hoge osmolaliteit van de drank is ook in verband gebracht met maag-darmproblemen. Dit is een bijkomende reden om sterk hypertone dranken te vermijden. Op basis van dit gegeven kan men ook de mythe dat vruchtensap een goede en goedkope sportdrank is ontkrachten. De osmolaliteit van vruchtensappen is veel te hoog (500-1000 mosmol/kg) opdat dit waar zou zijn. Vruchtensappen zijn geen goede sportdranken.
Conclusie: dranken met een hele hoge osmolaliteit moeten door sporters vermeden worden, zeker in warme weersomstandigheden.
Geneesmiddelen en sport!
Als je om een of andere medische reden een geneesmiddel moet gebruiken, moet je als sporter weten dat je bij een dopingcontrole een positieve plas kunt afleveren. Sommige geneesmiddelen bevatten immers stoffen die op de dopinglijst zijn terug te vinden. Denk je nu: dat geldt niet voor mij, ik loop enkel maar joggings en stratenlopen. Fout, ook op stratenlopen en joggings worden er door de Vlaamse Gemeenschap regelmatig dopingcontroles uitgevoerd, en niet alleen bij de winnaar.
Hoe dan een positieve plas vermijden als je medicatie neemt?
Een lijst van geneesmiddelen die verboden stoffen bevatten vind je op www.dopinglijn.be. Hier kan je nagaan of het geneesmiddel dat jij moet nemen op de verboden lijst staat. Als dit zo is, kan je met je arts overleggen om te zien of er geen ander redelijk therapeutisch alternatief is. Dien je toch dat bewuste geneesmiddel te nemen dan moet je in samenspraak met je arts een "toestemming wegens therapeutische noodzaak" in dienen. Deze toestemming kan enkel worden verleend mits te voldoen aan een aantal criteria. Je arts weet welke criteria, en ook welk formulier hiervoor gebruikt moet worden. Dit formulier vul je samen met hem in en stuurt het naar: Vlaams ministerie van Cultuur, Jeugd, Sport en Media, expertencommissie, Arenbergstraat 9, 1000 Brussel.
22-05-2006
Nieuwe poll!
Vanaf vandaag is er een nieuwe poll die peilt naar uw favoriete training. De resultaten van onze vorige peiling, met daarin nogal wat ex aequo's, ziet u in onderstaande tabel.
3000m: 24%
1500m: 21%
10mijl: 21%
Marathon: 14%
5000m: 7%
1mijl: 7%
1000m: 3%
1/2 marathon: 3%
21-05-2006
Vo²max runners actief in averegtenjogging
Vrijdag 19/05/06, werd in Heist o/d Berg de 7e editie van de averegtenjogging gelopen. Een aantal van onze atleten nam in het Provinciaal domein "Averegten" deel aan wedstrijden over respectievelijk: 5km, 10km en 15m. Wat verslagen en uitslagen betreft hebben we enkel het resultaat van Yves Vermeulen binnnen, hij liep de 10,210km in een tijd van 40'55". Later volgt er een update met de resultaten van de andere Vo²max-runners.
Maria Vranckx pakt nieuwe overwinning!
Maria Vranckx en Raf Dierckx namen deel aan de Parel der Kempen in Oostmalle. Beiden startten in de langste afstand: 10 mijl. Raf stuurde volgend verslag:
Gisteren ben ik samen met Maria Vranckx naar Oostmalle gereden om deel te nemen aan de 10 mijl. Tijdens de opwarming, moesten we onder een boom gaan schuilen voor een hevig onweer dat over Malle trok. Onweer, dat een deel van het parcours heeft herschapen in een modderpoel. Eens de start gegeven, vertrok Maria met een andere dame tegen een tempo van 345/km, tempo dat na de eerste kilometer zakte naar 4/km: ik kon nog goed volgen, dus dat zat snor. Na 3km kwam iemand uit de achtergrond de dames uit de wind zetten,echter niet voor lang. Toen hij even later versnelde kon enkel Maria volgen. Het gat was snel geslagen. Ik en de andere dame bleven op ongeveer 100m hangen, tot halfweg de derde ronde toen ik ook haar moest laten gaan. Bij mij draaide het vierkant, maar een slechte dag is nog geen slecht jaar! Na de training van woensdag, toen ging het te gemakkelijk, ben ik nu terug met beide voeten op de grond gezet. Maria eindigde als eerste vrouw in een tijd van 1u0333 (20ste in totaal) ik kwam als 30ste over de eindstreep in 1u0548.
Raf
18-05-2006
Bergom jogging 12 mei
Met wat vertraging kregen we een verslag binnen van Jos De Win over de jogging in Bergom-Herselt:
Vrijdagavond (12/05/06) rechtstreeks van mijn werk naar Bergom gereden om deel te nemen aan de eerste Bergom-loop van 10,6km. In Bergom aangekomen omstreeks 19:30 de wedstrijd startte om 19:45. De eerste mensen die ik tegen het lijf liep waren clubgenoten Herman Struyfs en Walter Olyslagers, zij vertelden mij dat we 4 rondjes moesten lopen en dat er telkens twee heuvels in kwamen. Ik heb ook even met Marc Raets gepraat die derde was geworden op de 5,3km. Na wat ik had gehoord over het parcours, nam ik me voor om er een training i.p.v. een wedstrijd van te maken en zeer voorzichtig van start te gaan. De eerste ronde van 2,6 km heb ik afgelegd in 16 min rond. Daarna ben ik rustig gaan versnellen zodat ik uiteindelijk uit kwam op een tijd van 1uur en 42 sec. Ik heb nog steeds geen uitslag gevonden van deze loop. Na het afhalen van mijn prijs (deze maal geen Senseo) een kammetje met spiegel ben ik rechtstreeks naar huis gereden om de inwendige mens te versterken. Zeker een jogging om volgend jaar terug te doen als training.
Jos
17-05-2006
Herstel!
14-05-2006
Ook positieve klanken op de 13,5km
Zoals al eerder gemeld waren ook Raf Dierckx en Ronny Delen van de party in Tongerlo. Van Raf kregen we volgend verslag: "zaterdag rond 14:30 vertrokken wij (Raf, Ronny en mijn vrouwtje Annemie) richting Tongerlo voor de 13,5km. Het weer zat een beetje tegen, nog iets te warm voor mij. Bij het los lopen geen heel goede benen, of was dat de onzekerheid? Eens het startschot gegeven snelde Ronny mij na 250m voorbij, ik pikte wijselijk niet aan, te snel voor mij . Na 1km toch nog 3'36". Hierna ben ik op mijn hartslag gaan lopen (164 bpm) Op 2km kwam ik door in 7'36", tweede km in 4' rond. Op km 3 kwam ik bij Ronny, hij is aangepikt en nog meegegaan in mijn spoor tot op km 5 (19'35") later is Ronny gelost. ik ben op het zelfde elan verder gegaan op 10km 39'45", dat is iets afgegeven. Op de km 12 stak ik mijn vrouwtje voorbij, die liep om niet door mij gedubbeld te worden. Aan de aankomst even gevoeld dat ik diep gegaan was, maar dat was vrij vlug voorbij."
Maria Vranckx en Yves Vermeulen startten gisteren in de wedstrijd over 8km in Tongerlo. Maria moest ondanks een sterke wedstrijd vrede nemen met de 2de plaats in 29'48", achter Anick Beckers (29'33") Maria verbeterde wel haar persoonlijke bestijd op dit parcours met 1'19". Yves werd over dezelfde afstand 24e in 30'32". Hoewel hij met deze tijd maar 15" boven zijn tijd van vorig jaar bleef, was Yves niet echt tevreden over zijn koers. "Halfweg koers begon alles vierkant te draaien, en kreeg ik het moeilijk om mijn tempo vast te houden.", aldus Yves. Van Raf Dierckx en Ronny Delen, die de 13,5km liepen hebben we nog geen nieuws binnen.
12-05-2006
Wedstrijden komen er weer aan!
Dit weekend staat voor een aantal atleten, op zaterdag, de wedstrijd in Westerlo (Tongerlo) op het programma.Onze atleten krijgen er afstanden van 5, 8 of 13,5km voorgeschoteld. Volgens de recentste weerberichten zou de temperatuur zaterdag draaglijk zijn, met af en toe een verfrissende regenbui. We kijken al uit naar de prestaties. Uitslagen en verslagen online van zodra ze beschikbaar zijn.
07-05-2006
Hitte maakt wedstrijd zwaar in Oosterlo
Vier van onze atleten traden gisteren aan in de KWB wedstrijd in Geel-Oosterlo. Ronny Delen doet hieronder het verslag:
" Een mooi stralend zonnetje trekt blijkbaar heel wat lopende mensen aan. Dat resulteerde in Oosterlo in meer dan honderd extra lopers ten opzichte van vorig jaar (alle afstanden) Raf en ik gingen voor de 12,507 meter...jaja...wij hebben het nagemeten met onze 30 cm maatlat van uit het eerste studiejaar. Dat de zon scheen zullen wij geweten hebben, al snel speelde de temperatuur ons parten, hoewel de hitte natuurlijk voor iedereen gelijk is. Clubmakker Geert Heylen zoefde er snel vandoor... daar kan ik niets over vertellen, want die hebben wij niet meer gezien.( 3de plaats in 46'40") Een andere clubgenoot uit Bouwel ( Herman Struyfs 10de in 50'24") trachte ons even uit ons tempo te halen, maar die hebben wij bewust laten verdapperen ( hij kan dat, maar wij vandaag niet) Wij, Raf Dierckx 16de in 52'33" en Ronny Delen 17de in 52'37", zijn samen naar de eindmeet gesjokt. Wij hadden ook een seizoensstarter bij ons in de auto, met name Patje Op De Beeck. Patrick praatte zich voor de start moed in om binnen het uur te eindigen en dat is vrij aardig gelukt. 30e plaats in 56'49". Hoewel wij na 2 ronden vreesden dat Patrick de man met de hamer had gezien, wij zagen Patje telkens bij het nemen van een korte lus net voorbij de aankomstdoortocht, heeft hij zich zeer goed herpakt en in de laatste ronde een sterk eindoffensief neergezet. Chapeau Pat, goe bezig. Ook Jos De Win hadden wij in de al eerder genoemde lus gezien maar op de aankomstlijn was Jos onvindbaar. Ook in de einduitslag is hij niet te bespeuren. Maar eind goed alles goed...de Jos had toch een Senseo - koffietoestel gewonnen. Met ons drietal - Raf, Patje en Ronny - hebben wij na de wedstrijd de abdij van Tongerlo geholpen om deze week financiël door te komen, zodat zij volgende week de vaten terug kunnen voldoen tegen de 13.5km in Tongerlo.
Ook Staf Heylen was in Oosterlo voor de 6km, maar daar heb ik geen verdere informatie over. "
Ronny
Op bedevaart naar Scherpenheuvel
Nu zijn plan voor een zomermarathon in de steiger staat, opteerde Staf Witvrouwen gisteren voor een bedevaartloop naar het Brabantse Scherpenheuvel. Staf en mede - bedevaarder Guy Verstrepen maakten er een 30km lange rustige duurloop van, kwestie van de kilometers al eens in de benen te voelen.
06-05-2006
Maria levert knappe prestatie in Beveren
In een druk bezette Congoloop in Beveren, wist Maria Vranckx gisteren een 4de plaats te behalen bij de masters. In de totaaluitslag van deze 10km koers werd zij 9de. Maria die de ganse wedstrijd in groep kon lopen (foto) klokte af in een knappe 38'22". Maria verbeterde zo haar tijd van vorig jaar met dik 30".
Rechtzetting
In de wedstrijd van maandag 1 mei in Merksem, hebben we een atleet over het hoofd gezien in de uitslag. Jos De Win liep de 8,090m in 46'10 en eindigde hiermee als 35e
05-05-2006
Druk loopweekend voor de boeg!
Ook dit weekend staan er een aantal wedstrijden op het programma voor onze atleten. Zo is Maria Vranckx vandaag actief in Beveren, waar zij een 10km wedstrijd loopt. Het merendeel van onze lopers, geeft morgen present in Oosterlo waar 3, 6 of 12km op het programma staan. Uitslagen en verslagen van zodra ze beschikbaar zijn.
04-05-2006
Tijdberekeningsmodule online
Wil je snel de gemiddelde snelheid, in km/u en in min./km, van je wedstrijden berekenen? Vanaf nu kan dit op onze blog. Via de Rekenmodule word je gelinkt naar een berekeningsblad dat in een nieuw venster op je scherm verschijnt. Reken ze!
02-05-2006
Ronny en Raf in 10mijl van Merksem
Een dag na de Ekiden te Brussel, bonden Ronny Delen en Raf Dierckx opnieuw de strijd aan met de klok. Hun streefdoel, gezien de zeer modderige en van plassen voorziene omloop, 1u 07. Na een zeer snelle start werd op kruissnelheid 2 ronden volgemaakt. Door de massa lopers was het niet verharde parcours er nog slechter gaan bijliggen en besloot Raf in de derde ronde iets te minderen. Ronny ging op zijn elan door met als resultaat een zeer positieve uitslag :7de plaats in 1u 03.35. Raf eindigde als 10de in 1u 05.12. Commentaar van onze atleten: weer twee tevreden lopers.....alleen spijtig dat het niet op asfalt was!
Maria zet knappe prestatie neer in Tongeren
In de straten van Tongeren, liep Maria Vranckx tijdens haar eerste wedstrijd van het seizoen meteen een persoonlijke besttijd op de 1/2 marathon. De wedstrijd verliep voor haar, mee door het koude en natte weer, niet altijd optimaal. Vertrokken met een eindtijd van 1u26"00 voor ogen kwam Maria reeds vrij vlug alleen in een derde positie te lopen. Ze was er van overtuigd dat dit ook de eindpositie zou worden. Toen Maria iets over halfweg echter steun kreeg van een uit de achtergrond teruggekeerde atleet veranderde dit vlug. Samen trok het duo op zoek naar de nummers één en twee in koers. Spijtig genoeg kwam het offensief iets te laat, Maria verzekerde zich nog wel van een tweede plaats, op 16" van winnares Saskia De Plukker. De knappe 1u23"07, meteen haar besttijd, beloofd voor de komende wedstrijden.
01-05-2006
Ekiden onder de 3u
Raf Dierckx en Ronny Delen liepen zondag in Brussel de Ekiden aflossingsmarathon. Met het bedrijfsteam van General motors de "Opel tops 2" kwamen zij uit op een 51ste plaats in een totaaltijd van 2u50'28" of een gemiddelde van 14,850km/u. Wij zetten voor u ook de individuele prestaties even op een rij, beiden liepen de 10km, Raf als 2de, Ronny als 4de loper:
Naam
Positie
tijd
min/km
km/u
Raf
68
40'34"
4'03"
14,786
Ronny
77
40'11"
4'01"
14,928
30-04-2006
Tungri Run seizoensstart voor Maria Vranckx!
Op maandag 1 mei 2006 vindt in de straten van de Stad Tongeren de Tungri-Run plaats. Maria Vranckx koos de 17e editie van deze stratenloop, waar zo'n 3000 lopers in de straten worden verwacht, als haar eerste wedstrijd van het seizoen. Maria loopt er de halve marathon.
Vo²max runners in Brusselse Ekiden.
Twee van onze atleten, Ronny Delen en Raf Dierckx, nemen vandaag deel aan de Ekiden (aflossingsmarathon) te Brussel. Hier dient door 6 lopers de marathonafstand ( 5km, 10km, 5km, 10km, 5km, 7km 195m) te worden afgelegd. Ronny en Raf lopen in een bedrijfsteam van General Motors.
29-04-2006
Yves geeft sterke indruk in Betekom
Yves Vermeulen kwam gisteren aan de start van de dijkloop in Betekom. In de race over 11km met 206 deelnemers, klokte Yves af in een tijd van 43'20". Hij legde daarmee beslag op de 18de plaats.
In een weekplanning vinden we trainingen terug van verschillende intensiteit en duur. Hieronder kan je zien hoe deze trainingen kunnen ingepast worden naargelang het aantal trainingsdagen.
3 trainingsdagen (minimum voor elke loper) : 1 trage duurloop langer dan 1 uur 1 gewone duurloop van meer dan 45 minuten 1 extensieve interval
4 trainingsdagen : 1 trage duurloop 2 gewone duurlopen naar keuze : 1 intensieve interval of 1 extensieve interval of 1 intensieve duurloop
5 trainingsdagen : 1 trage duurloop 2 gewone duurlopen naar keuze : 1 extensieve interval of 1 intensieve duurloop 1 intensieve interval 6 trainingsdagen : 1 trage duurloop 2 gewone duurlopen 1 extensieve interval of intensieve duurloop 1 intensieve interval of 1 tempoloop 1 herstelloop daags na de interval (trage duurloop tussen 30 en 45) 7 trainingsdagen : 1 trage duurloop 3 gewone duurlopen 1 extensieve interval of intensieve duurloop 1 intensieve interval of 1 tempoloop 1 herstelloop
27-04-2006
Herstel Rudy Bierinckx op de lange baan!
Minder goed nieuws is er te rapen voor Rudy Bierinckx. Rudy die al 10 weken inactief is door een gecompliceerde beenbreuk, opgelopen tijdens een werkongeval, ziet zijn revalidatieduur verlengd. Door te weinig aanmaak van kalk dient de breuk nog minimum 5 weken gefixeerd te worden. Indien er dan nog geen beterschap is zou een operatie zich opdringen. Wij wensen Rudy langs deze weg nog veel sterkte en een goed herstel.
26-04-2006
Antwerpen 10 mijl eerste succesvolle race voor onze atleten
Afgelopen weekend werd de Antwerp 10 miles gelopen. Meteen de seizoensstart voor Ronny Delen, Raf Dierckx en Yves Vermeulen. Zij liepen de 16090m lange race in: 1u04'03" (Ronny ) 1u04'04" (Raf ) 1u07'05"(Yves)
23-04-2006
Abdijenloop 2005
Luc en Remi tijdens de 15 km lange abdijenloop, tussen Averbode en Tongerlo, die elk jaar op Hemelvaartdag gelopen word.
Intensieve en extensieve training
Extensieve duurtraining
De hartfrequentie (hf) schommelt tussen 140-170 (70-80% hf max.) of 85 90% van de intensiteit op de anaërobe drempel.(kan lang worden volgehouden) Anaërobe drempel er wordt evenveel melkzuur gevormd als afgebroken (maximale lactaat steady state) De lactaatconcentratie kan echter zeer sterk verschillen van atleet tot atleet. (tussen de 3-6 mmol)
Intensieve duurtraining (juist onder de anaërobe drempel) hf schommelt tussen 170-180 (80-95% hf max.) of 65-95% van de VO²max. (volhoudtijd tot ±45 min)